Do pisania - gotowi - start! Poręczny zeszyt do nauki cyferek. Na kolejnych stronach dziecko odwzorowuje ich kształty najpierw zgodnie z instrukcją, po śladzie, a później - zupełnie samodzielnie. Dodatkowo szlaczki na rozgrzewkę pozwalają mu doskonalić sprawność manualną i grafomotoryczną, dobieranie naklejek pomaga kojarzyć elementy, a proste zadania zapraszają do świata matematyki. Pisz wyraźne CYFERKI. Przekonaj się, jakie TO PROSTE! Sięgnij również po SZLACZKI i LITERKI.
Do pisania - gotowi - start! Poręczny zeszyt pełen różnorodnych zawijasów, kształtów oraz rysunków do dokończenia i pokolorowania zapewnia świetną zabawę, a także rozgrzewkę przed nauką kaligrafii. Dzięki rysowaniu po śladzie dziecko doskonali sprawność manualną i grafomotoryczną, a dobieranie odpowiednich naklejek pomaga mu ćwiczyć koncentrację i kojarzenie elementów. Kreśl fikuśne SZLACZKI. Przekonaj się, jakie TO PROSTE! Sięgnij również po LITERKI i CYFERKI.
Do pisania - gotowi - start! Poręczny zeszyt do nauki alfabetu. Na kolejnych stronach dziecko ćwiczy pisanie literek najpierw zgodnie z instrukcją, po śladzie, a później - zupełnie samodzielnie. Dodatkowo szlaczki na rozgrzewkę pozwalają mu doskonalić sprawność manualną i grafomotoryczną, a dobieranie odpowiednich naklejek pomaga kojarzyć elementy i słowa. Pisz piękne LITERKI. Przekonaj się, jakie TO PROSTE! Sięgnij również po SZLACZKI i CYFERKI.
Badanie neurologiczne nie jest proste. Wiedzą o tym lekarze opiekujący się na co dzień chorymi na choroby układu nerwowego. Można jednak przedstawić podstawy badania neurologicznego w sposób jasny, przystępny i systematyczny. Z powodzeniem uczynił to Geraint Fuller w popularnym podręczniku, którego kolejne wydanie mają Państwo w rękach. Książka stanowi znakomicie zorganizowane wprowadzenie do badania neurologicznego, dzięki któremu każdy student medycyny i lekarz poczują się pewniej w tej trudnej dziedzinie. Podręcznik jest adresowany do studentów medycyny; będzie bardzo przydatny również lekarzom rodzinnym, lekarzom rozpoczynającym kształcenie w specjalnościach związanych z chorobami układu nerwowego oraz pozostałym lekarzom praktykom.
KTG. To proste to tłumaczenie nowoczesnej monografii opisującej jeden z powszechnie stosowanych sposobów nadzoru stanu płodu. W podręczniku zawarto opis czynników fizjologicznych wpływających na zmienność częstości akcji serca płodu i przedstawiono zasady oceny klinicznej uzyskiwanych zapisów KTG. W osobnym rozdziale podano przykłady prawidłowych i nieprawidłowych zapisów kardiotokograficznych wraz z ich interpretacją.
Podręcznik jest przeznaczony głównie dla młodych położników, lekarzy specjalizujących się w położnictwie i ginekologii oraz studentów medycyny.
Prezentowana publikacja stała się ulubionym podręcznikiem pokoleń lekarzy i profesjonalistów medycznych, którzy oczekiwali jasnej, klarownej wiedzy na temat elektrokardiografii. Książka zachęca Czytelnika by przyznał, że EKG jest proste do zrozumienia, a jego zastosowanie to naturalna kolej po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania fizykalnego. Dzięki podręcznikowi szybko i dokładnie można rozpoznać prawidłowy i nieprawidłowy zapis EKG.
Publikacja w nowym wydaniu:
dostarcza pełnych informacji potrzebnych do zrozumienia EKG w diagnostyce i postępowaniu z zaburzeniami pracy serca
podkreśla rolę pełnego, 12 odprowadzeniowego zapisu i przedstawia jego realistyczne obrazy
unikalny kształt strony umożliwia przedstawienie zapisu EKG na jednej stronie dla utrzymania przejrzystości
książka została podzielona na dwie podstawowe części: w pierwszej omówiono w prosty sposób podstawy interpretacji zapisu, w drugiej w kolejnych rozdziałach przedstawiono EKG osób zdrowych, jak również pacjentów z dusznością, kołataniem serca, bólem w klatce piersiowej, po omdleniach
Znakomity podręcznik zawierający uaktualnione informacje dotyczące definicji i techniki poszczególnych testów urodynamicznych, a także standardów interpretacyjnych. Jest to doskonały przewodnik po trudnych zagadnieniach związanych z oceną czynnościową dolnych dróg moczowych napisany prostym, zrozumiałym dla czytelnika językiem. Prezentowane techniki badań opierają się na zasadach dobrej praktyki urodynamicznej zgodnie z zaleceniami I.C.S. W książce znajdują się m.in. liczne algorytmy będące cennym narzędziem diagnostyczno-leczniczym, prowadzące lekarza krok po kroku i umożliwiające wybór właściwego postępowania na każdym etapie. Na końcu podręcznika zamieszczono dodatki dostarczające czytelnikowi cennych informacji o przyjętych prawidłowych wartościach parametrów urodynamicznych, a także wykresy charakterystyczne dla poszczególnych rodzajów zaburzeń w funkcjonowaniu dolnych dróg moczowych. Książka adresowana jest przede wszystkim do urologów i ginekologów oraz lekarzy specjalizujących się w innych dziedzinach medycyny, którzy pragną poszerzyć swą wiedzę z zakresu urodynamiki.
Rozwój technologiczny w ciągu ostatnich lat był fundamentem powstania nowych metod nieinwazyjnej diagnostyki obrazowej w kardiologii. Jednocześnie szybko zmieniająca się wiedza kardiologiczna i radiologiczna staje się coraz trudniejsza do śledzenia przez lekarza praktyka. Obrazowanie odgrywa obecnie podstawową rolę w postępowaniu i podejmowaniu decyzji klinicznych u pacjentów z niemal wszystkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego. Pozwala ono na dokładniejsze ustalenie rozpoznania i rokowania oraz lepsze zrozumienie patofizjologii układu sercowo-naczyniowego.
Książka jest zwięzłym, starannie i dowcipnie napisanym oraz bogato zilustrowanym przewodnikiem po wszechstronnym badaniu dziecka. Wśród poruszanych zagadnień czytelnik znajdzie omówienie umiejętnego zbierania wywiadu od dzieci w różnym wieku i ich rodziców oraz badań różnych układów i narządów. Lekki, swobodny styl i liczne rady, wskazówki i podpowiedzi wynikające z wieloletniego doświadczenia klinicznego autorów doskonale współgrają z konwencją książki i zapewniają niezwykle efektywną naukę.
EKG nie powinno onieśmielać: tak jak większość ludzi prowadzi samochody, nie znając się na budowie silników, a ogrodnicy rzadko są botanikami, tak samo EKG może być przydatne bez kompleksowego poznania jego patogenezy. Książka ta ma udowodnić czytelnikowi, że EKG jest łatwe w zrozumieniu oraz stanowi istotne uzupełnienie wywiadu i badania fizykalnego.
- Format książki, dzięki któremu można przedstawić na pojedynczej stronie całe zapisy 12-odprowadzeniowego EKG.
- Odrębny rozdział z zapisami EKG u pacjentów z bólem w klatce piersiowej.
Badanie neurologiczne nie jest proste. Wiedzą o tym lekarze opiekujący się na co dzień chorymi na choroby układu nerwowego. Można jednak przedstawić podstawy badania neurologicznego w sposób jasny, przystępny i systematyczny.
Książka stanowi znakomicie zorganizowane wprowadzenie do badania neurologicznego, dzięki któremu każdy student medycyny i lekarz poczują się pewniej w tej trudnej dziedzinie.
Podręcznik jest adresowany do studentów medycyny; będzie bardzo przydatny również lekarzom rodzinnym, lekarzom rozpoczynającym kształcenie w specjalnościach związanych z chorobami układu nerwowego oraz pozostałym lekarzom praktykom.
Zdjęcia rentgenowskie jamy brzusznej to jedne z najczęściej wykonywanych badań radiologicznych.
Niniejsza książka, pomimo niewielkiego formatu, zawiera bardzo szczegółową wiedzę, zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, na temat badań radiologicznych jamy brzusznej. Dzięki doskonale dobranym radiogramom oraz czytelnemu usystematyzowaniu informacji książka w sposób niezwykle zrozumiały przedstawia zasady interpretacji zdjęć rentgenowskich jamy brzusznej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na błędy popełniane przez oceniających je lekarzy oraz najczęstsze pułapki diagnostyczne. W podręczniku przedstawiono zastosowanie poszczególnych projekcji zdjęć rentgenowskich oraz aktualną wiedzę na temat roli tradycyjnych zdjęć RTG, ale także nowoczesnych technik diagnostycznych, takich jak USG, TK czy MR, w diagnostyce poszczególnych schorzeń.
Książka adresowana jest do studentów medycyny, lekarzy przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych, radiologów oraz lekarzy klinicystów, zlecających w codziennej praktyce badania obrazowe.
Analiza gazometrii krwi tętniczej stanowi podstawowe narzędzie współczesnej medycyny.
-podstawowe wiadomości niezbędne do zrozumienia istoty tego badania
-omówienie praktycznego zastosowania gazometrii
-interpretacja uzyskanych wyników
-opis sytuacji klinicznych, w których zastosowano analizę ABG
-zobrazowanie roli analizy ABG w diagnostyce i monitorowaniu leczenia
-szczegółowa analiza wszystkich ważnych odchyleń w wyniku ABG
Osłuchiwanie serca ze względu na swoją prostotę i dostępność powinno być wykonywane u każdego pacjenta, u którego podejrzewa się chorobę serca. W wielu podręcznikach zagadnienie to jest jednak opisane w sposób zawiły i niejednoznaczny, sprawiając trudności zwłaszcza młodym adeptom sztuki medycznej. To właśnie z myślą o młodych lekarzach powstała ta prosta i równocześnie genialna książka. Opisano w niej wszystkie najważniejsze tony i szmery serca oraz przedstawiono schematyczną interpretację badań dodatkowych. Szczególnie cenny jest załączony na płycie CD interaktywny program komputerowy, pozwalający "na żywo" analizować opisane zjawiska osłuchowe.
Jest to kieszonkowy podręcznik opisujący podstawy interpretacji obrazu RTG klatki piersiowej. Omówiono w nim najważniejsze zmiany patologiczne oraz, skrótowo, podstawy anatomii i techniki wykonywania zdjęcia klatki piersiowej.
Zdjęcie klatki piersiowej należy do najczęstszych badań diagnostycznych, a równocześnie jego prawidłowa bądź błędna interpretacja ma często zasadnicze znaczenie dla ustalenia kierunku dalszego postępowania z pacjentem. Tymczasem w warunkach ostrego dyżuru zdjęcie oceniane jest przeważnie nie przez radiologa, lecz przez lekarzy innych specjalności. Dlatego książka ta może być cenna dla dużego grona lekarzy: internistów, chirurgów, lekarzy rodzinnych, radiologów, oraz studentów.
Badanie ultrasonograficzne stosuje się w stanach nagłych, aby uzyskać odpowiedź na różnorodne i bardzo szczegółowe pytania, takie jak rozpoznanie lub wykluczenie tętniaka aorty brzusznej, stwierdzenie wolnego płynu w jamie brzusznej po urazie czy rozpoznanie zakrzepicy żył głębokich. Niniejsza książka jest jedynym kieszonkowym podręcznikiem ultrasonografii stanów nagłych, napisanym w taki sposób, by czytało się ją łatwo i szybko, zwłaszcza w trudnych warunkach izby przyjęć. Przeznaczona jest dla lekarzy specjalizujących się w radiologii oraz medycynie ratunkowej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?