,,Michasik i Sonia w języku ukraińskim"" to seria wydawnicza skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Treść książek pomaga rozwiązywać trudności z jakimi borykają się dzieci w tym okresie. Każda z części jest osobnym opowiadaniem, w którym bohaterowie po raz pierwszy stykają się z daną sytuacją, odczuwają wyraziste emocje, uzyskują wsparcie dorosłych. Opowiadania mają charakter historii wspierających empatyczne podejście do rozwoju emocjonalnego, znajdowanie mocnych stron dziecka, nauki radzenia sobie z porażkami. Poruszają również kwestie wartości nierezygnowanie z marzeń i dążeń, szukania rozwiązań, pracy zespołowej, budowania przyjaźni, mówienie o tym co się czuje, umiejętności słuchania innych oraz budowania dobrych relacji z rówieśnikami. Michasik to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Michasik zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć. ""Michasik idzie do przedszkola"" to opowiadanie, w którym Michasik pierwszy raz idzie do przedszkola. Co go tam czeka? Jak sobie poradzi w nowej sytuacji? I wreszcie, czy następnego dnia będzie chciał ponownie spotkać się z rówieśnikami?
,,Michasik i Sonia w języku ukraińskim"" to seria wydawnicza skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Treść książek pomaga rozwiązywać trudności z jakimi borykają się dzieci w tym okresie. Każda z części jest osobnym opowiadaniem, w którym bohaterowie po raz pierwszy stykają się z daną sytuacją, odczuwają wyraziste emocje, uzyskują wsparcie dorosłych. Opowiadania mają charakter historii wspierających empatyczne podejście do rozwoju emocjonalnego, znajdowanie mocnych stron dziecka, nauki radzenia sobie z porażkami. Poruszają również kwestie wartości nierezygnowanie z marzeń i dążeń, szukania rozwiązań, pracy zespołowej, budowania przyjaźni, mówienie o tym co się czuje, umiejętności słuchania innych oraz budowania dobrych relacji z rówieśnikami. Michasik to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Michasik zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć. ""Michasik uczy się odwagi"" to książka, w której Michasik styka się z lękiem. W trakcie swoich przygód nauczy się, że strach ma różne odcienie. Mogą to być lekkie obawy, można się bardzo czegoś przestraszyć lub bać się po prostu nieznanego. Na końcu jednak Michasik zauważa, że strach może być potrzebny. Zwłaszcza wtedy, gdy ostrzega i pomaga uniknąć rzeczy nieprzyjemnych. Należy go tylko lepiej poznać. Czasem warto posłuchać strachu, a czasem trzeba go oswoić
Otulone nocą to seria pięknie ilustrowanych książek, których akcja dzieje się nocą. Piękny kolorowy motyl Pawik Rusałka spędza przyjemnie czas na pachnącej łące na skraju lasu. Bawi się doskonale. Niestety nie zauważa, że słońce zaszło i nadeszła noc. Na domiar złego powiew wiatru zanosi delikatne ciało motyla prosto w pajęcze sieci w głębi lasu. Tam Pawika Rusałkę znajduje ćma. Nie tylko ratuje ona życie motylowi, ale staje się jego przewodniczką po nocnym lesie. Spotykają wiele zwierząt, które są aktywne po zachodzie słońca: świetliki, sowy i nietoperze, dla których motyle są nie lada przysmakiem. Robi się niebezpiecznie Czy motylowi uda się wrócić na łąkę? Oprócz pisanej prozą bajki, na każdej stronie książki zawarto ciekawostki dotyczące opisywanego środowiska. W książce znajdują się ilustracje pokryte lakierem fosforyzującym, który po naświetleniu świeci w ciemności.
Przejście z korzystania z pieluchy na sygnalizowanie Przejście odkorzystania z pieluchy do sygnalizowania przez dziecko potrzeby fizjologicznejjest dla rodziców stresującym momentem. Dziecko nie zawsze chce współpracować,a zajęte zabawą, po prostu zapomina zawiadomić rodziców. Czytanie dziecku tejpozytywnej książki pozwoli rodzicowi, oswoić malucha ze zmianą i nowymzachowaniem. Dziecko w wieku około dwóch lat jest już gotowe do panowania nadpotrzebą fizjologiczną. Chodzi jedynie o to, by połączyło reakcję organizmu zkoniecznością powiedzenia o tym opiekunowi. Trzeba pamiętać, że na początkumogą pojawić się trudności. Dziecko, jak każdy z nas, potrzebuje czasu żebywyrobić sobie nowy nawyk.Seria Postępy malucha to książki, które pomagają najmłodszym zdobywać noweumiejętności i pokonywać trudności codziennego życia. Seria książeksztywnostronicowych, wspierających rodziców w trudnych momentach procesuwychowania dziecka w wieku od 1 do 3 lat. Książki zawierają wiele podpowiedzirozwiązania codziennych problemów.Mocne strony serii:1.Rymowany, wesoły tekst.2. Barwne, atrakcyjne ilustracje.3. Pozytywnamotywacja do zmiany i zrobienia postępu w rozwoju.4. Odporne na niszczeniestrony z bezpiecznymi, zaokrąglonymi narożnikami.
Wieczorne przygotowanie dziecka do snu bywa trudnym przedsięwzięciem. Dzieci chcą być aktywne i bawić się jak najdłużej. Z drugiej strony, zmęczenie całym dniem sprawia, że zarówno dzieci jak i rodzice mogą łatwo popadać w wieczorną frustrację i poirytowanie. Treść książki pozwala uporządkować wieczorne czynności i w przyjazny sposób nakłonić dziecko do współpracy przy sprawnym zasypianiu. Czytanie dziecku tej pozytywnej książki pozwoli rodzicowi, oswoić malucha z końcem dnia. Treść przekierowuje uwagę dziecka z poczucia straty (koniec zabawy, koniec dnia) na początek najmilszej pory dnia – wspólnej bliskości z mamą i czas czytania bajek. Trzeba pamiętać, że na początku mogą pojawić się trudności. Dziecko, jak każdy z nas, potrzebuje czasu żeby wyrobić sobie nowy nawyk.
Seria Postępy malucha to książki, które pomagają najmłodszym zdobywać nowe umiejętności i pokonywać trudności codziennego życia. Seria książek sztywnostronicowych, wspierających rodziców w trudnych momentach procesu wychowania dziecka w wieku od 1 do 3 lat. Książki zawierają wiele podpowiedzi rozwiązania codziennych problemów.
Miluś to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Miluś zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć.""Miluś może się bać"" to książka, w której MIluś styka się z lękiem. W trakcie swoich przygód nauczy się, że strach ma różne odcienie. Mogą to być lekkie obawy, można się bardzo czegoś przestraszyć lub bać się po prostu nieznanego. Na końcu jednak Miluś zauważa, że strach może być potrzebny. Zwłaszcza wtedy, gdy ostrzega i pomaga uniknąć rzeczy nieprzyjemnych. Należy go tylko lepiej poznać. Czasem warto posłuchać strachu, a czasem trzeba go oswoić.Seria skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Treść książek pomaga rozwiązywać trudności z jakimi borykają się dzieci w tym okresie. Każda z części jest osobnym opowiadaniem, w którym bohaterowie po raz pierwszy stykają się z daną sytuacją, odczuwają wyraziste emocje, uzyskują wsparcie dorosłych.Opowiadania mają charakter historii wspierających empatyczne podejście do rozwoju emocjonalnego, znajdowanie mocnych stron dziecka, nauki radzenia sobie z porażkami. Poruszają również kwestie wartości nierezygnowanie z marzeń i dążeń, szukania rozwiązań, pracy zespołowej, budowania przyjaźni, mówienie o tym co się czuje, umiejętności słuchania innych oraz budowania dobrych relacji z rówieśnikami.Mocne strony:1. Główny bohater wywołujący miłe skojarzenia, który szybko trafia do dziecięcych serc.2. Podkreślanie wartości znaczenia dziecięcych emocji w przeżywaniu trudnych sytuacji między rówieśnikami oraz umiejętności wyrażania potrzeb dziecka.3. Bohaterowie - małe zwierzątka - budzące przyjazne skojarzenia. Bardzo lubiane przez dzieci.4. Atrakcyjne ilustracje podkreślające ciepło, bezpieczeństwo, życzliwość i przyjazne otoczenie.
Miluś to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Miluś zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć.""Miluś idzie do przedszkola"" to opowiadanie, w którym Miluś pierwszy raz idzie do przedszkola. Co go tam czeka? Jak sobie poradzi w nowej sytuacji? I wreszcie, czy następnego dnia będzie chciał ponownie spotkać się z rówieśnikami?Seria skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Treść książek pomaga rozwiązywać trudności z jakimi borykają się dzieci w tym okresie. Każda z części jest osobnym opowiadaniem, w którym bohaterowie po raz pierwszy stykają się z daną sytuacją, odczuwają wyraziste emocje, uzyskują wsparcie dorosłych.Opowiadania mają charakter historii wspierających empatyczne podejście do rozwoju emocjonalnego, znajdowanie mocnych stron dziecka, nauki radzenia sobie z porażkami. Poruszają również kwestie wartości nierezygnowanie z marzeń i dążeń, szukania rozwiązań, pracy zespołowej, budowania przyjaźni, mówienie o tym co się czuje, umiejętności słuchania innych oraz budowania dobrych relacji z rówieśnikami.Mocne strony:1. Główny bohater wywołujący miłe skojarzenia, który szybko trafia do dziecięcych serc.2. Podkreślanie wartości znaczenia dziecięcych emocji w przeżywaniu trudnych sytuacji między rówieśnikami oraz umiejętności wyrażania potrzeb dziecka.3. Bohaterowie - małe zwierzątka - budzące przyjazne skojarzenia. Bardzo lubiane przez dzieci.4. Atrakcyjne ilustracje podkreślające ciepło, bezpieczeństwo, życzliwość i przyjazne otoczenie.
Co właściwie dzieje się w nocy? Jak wygląda wtedy świat? Te pytania zadaje wciąż swojej rodzinie młoda, ciekawska samiczka kaszalota. Niestety nikt ze stada nie potrafi odpowiedzieć na te pytania, ponieważ... dorośli nie interesują się takimi sprawami. Kaszalotka z niecierpliwością czeka na noc, ale wtedy jest tak ciemno, że zupełnie niczego nie widać. Pewnej nocy nasza bohaterka zauważa mały świetlny punkt. To meduza Pelagia, która staje się przewodnikiem po nocnym oceanie. Kaszalotka wybiera się w niezwykła podróż, podczas której odkrywa, że w ciemności wszystkie te rzeczy są zupełnie takie same jak w świetle dnia. Książka pokazuje, że warto być w konsekwentnym i dążyć do dobywania wiedzy o rzeczach, które nas interesują. Odważna Kaszalotka spełnia swoje marzenie, dowiadując się po drodze wielu informacji o oceanie i życiu w jego głębinach. Przepiękne ilustracje ze święcącymi w ciemnościach elementami dopełniają tę uroczą historię."Otulone nocą" to seria pięknie ilustrowanych książek, których akcja dzieje po zmroku. Oprócz wciągającej historii, na każdej stronie zawarto ciekawostki dotyczące opisywanego środowiska, a niezwykłe ilustracje zostały pokryte lakierem fosforyzującym, który, po naświetleniu, świeci w ciemności.
Zabawne wierszyki z morałem.
O jamniku Kaziku, który przestraszył się balonika, o dalmatynce Balbince, która nie lubi swoich czarnych łatek, o owczarku Czarku, który pracuje...w policji. Napisane z humorem historyjki z pewnością rozśmieszą młodych czytelników, ale także czegoś ich nauczą: że warto być sobą, że inny nie oznacza gorszy, że nie należy jeść zbyt dużo słodyczy i że od psów można wiele się nauczyć.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?