W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Czy można uzyskać spokój i szczęście, cechujące buddyjskich mnichów, pomimo intensywnego harmonogramu codziennych zajęć i nawału problemów? Odpowiedzi udziela pionier dostosowywania buddyjskich mądrości do potrzeb mieszkańców świata Zachodu oraz autor międzynarodowych bestsellerów. Tym razem opisuje on szczegółowo praktykę, która stanowi fundament jego podejścia do życia, czyli użyczliwienie. Praktyczne ćwiczenia wzbogaca przy tym barwnymi, zabawnymi opowieściami i anegdotami.
Dzięki jego ponadczasowym poradom uwolnisz się od przymusu przejmowania kontroli nad wszystkimi aspektami życia i odpowiednio ustawisz swoje priorytety. Dowiesz się także, jak z wielką życzliwością traktować nie tylko istoty żywe, ale i przedmioty oraz dlaczego może się to Tobie bardzo opłacać. Poprzez medytację wprowadzisz do swojego życia spokój i harmonię. Zaczniesz w pełni doświadczać każdej przeżywanej chwili i przestaniesz żyć przeszłością, jak również tym, co ma dopiero nastąpić.
Wśród proponowanych technik Autor prezentuje medytację metta i rozszerzanie miłości na tych, których się kocha i nie tylko. Opisuje sposoby kontemplowania własnego oddechu i płynące z tego dobrodziejstwa. Wyjaśnia również definicję pięknego oddechu oraz instruuje, jak każdy może go osiągnąć. Dzięki tej książce uda Ci się takżewyeliminować blokady, niechęć czy gniew, a zastąpisz je mocą życzliwości, która do Ciebie powróci, gdy będziesz jej najbardziej potrzebował.
Buddyjska recepta na lepsze życie.
Poznaj sprawdzony sposób na walkę z bólem i odzyskaj dobre samopoczucie!
Mindfulness dla zdrowia przedstawia ośmiotygodniowy program medytacyjny, który wzmacnia naturalne mechanizmy samouzdrawiania, pozwala uporać się z bólem oraz zredukować związane z nim stres, lęk, rozdrażnienie czy wyczerpanie. Autorzy książki, czerpiąc z własnego doświadczenia i rzetelnej wiedzy, oferują czytelnikom pomocne techniki medytacyjne.
Twój umysł ma ogromny wpływ na doznania, które świadomie odczuwasz!
Wyniki badań klinicznych potwierdzają, że proste praktyki uważności działają równie skutecznie jak środki przeciwbólowe. Wykonywanie ćwiczeń w ramach programu medytacji zajmie ci jedynie od 10 do 20 minut dziennie. Dzięki nim twoje cierpienie zacznie ustępować, a w jego miejsce pojawi się spokój, radość oraz współczucie wobec siebie i innych.
Kolejna książka współautora międzynarodowego bestsellera "Mindfulness. Trening uważności".
Książkę polecają:
Niezwykle skuteczne i proste podejście do uzdrawiania ciała i umysłu dla osób zmagających się z wyniszczającym bólem oraz chorobami przewlekłymi. Polecam.
dr Jon Kabat-Zinn, autor książki Życie, piękna katastrofa
W świecie tak pełnym cierpienia ta książka jest darem mądrości, który niesie bardzo praktyczną pomoc.
prof. Paul Gilbert, autor książki The Compassionate Mind
Vidyamala Burch i Danny Penman, opierając się na osobistych doświadczeniach, proponują ośmiotygodniowy trening uważności, będący częścią programu MBPM (ang. mindfulness-based pain management). Jego skuteczność udowadniają zarówno sami autorzy, jak i setki innych osób praktykujących mindfulness na co dzień. Polecam.
Małgorzata Jakubczak, Polski Instytut Mindfulness
O autorach:
Dr Danny Penman – współautor wydanego w serii Samo Sedno bestsellera Mindfulness. Trening uważności, dziennikarz śledczy. Pracował dla BBC, „New Scientist” i gazety „Independent”, obecnie współpracuje z „Daily Mail”. Medytuje od ponad 30 lat.
Vidyamala Burch – założycielka organizacji Breathworks propagującej uważność, która wyszkoliła trenerów w 15 krajach i cieszy się międzynarodowym uznaniem. Autorka programu pomagającego w radzeniu sobie z przewlekłym bólem za pomocą uważności i medytacji.
Jak starożytna tybetańska praktyka odzyskiwania duszy może przemienić twoje życie.
Według tybetańskich wierzeń rodzimy się, mając kontakt z duszą. W ciągu życia jednak go tracimy, wskutek czego cierpimy i chorujemy. W książce tej nauczyciel medytacji Tenzin Wangyal Rinpocze prezentuje pełne mocy praktyki, które mogą nam pomóc połączyć się z naszą autentyczną naturą, tak żebyśmy mogli wieść bardziej radosne i spełnione życie. Oferuje przewodnictwo na drodze przebudzania wrodzonej kreatywności, radości i poczucia lekkości.
Stosując medytację i praktyki opisane w tej książce, odnajdziemy dostęp do uzdrawiających sił natury, a także odkryjemy zdolność samouzdrawiania.
W psychologii klinicznej mentalizacja stała się ważnym konstruktem teoretycznym, który znajduje szerokie zastosowanie w wyjaśnianiu uwarunkowań i mechanizmów kształtowania się zdrowia i różnych zaburzeń psychicznych. Autorzy niniejszego opracowania prezentują problematykę mentalizacji w wielu różnych kontekstach teoretycznych i empirycznych. Szczególną uwagę poświęcają ujęciom: psychoanalizie i podejściu psychodynamicznemu, paradygmatowi poznawczemu i integracyjnemu oraz współczesnej neuropsychologii. Przybliżają metody badania mentalizacji emocjonalnej i teorii umysłu, a także prezentują wyniki badań własnych w tym obszarze. Książka jest skierowana do studentów psychologii, kognitywistyki, pedagogiki i psychiatrii, osób profesjonalnie zajmujących się pomaganiem i psychoterapią, a także naukowców, którzy nie obawiają się weryfikowania już znanych i formułowania nowych pytań badawczych oraz podjęcia wyzwań w obszarze różnych dyscyplin wyjaśniających zachowanie człowieka.
Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego
Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, prezentujący program terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji oparty na teoretycznych i praktycznych zasadach terapii poznawczo-behawioralnej.
Autorki, po wprowadzeniu teoretycznym oraz przedstawieniu tła historycznego i wyników przeprowadzonych badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo wyjaśniają, jak planować i prowadzić terapię. Prezentują pełen opis programu składającego się z pięciu głównych komponentów: ekspozycji in vivo, ekspozycji wyobrażeniowych, technik powstrzymania reakcji, przetwarzania i wizyt domowych, z których każdy został zilustrowany licznymi przykładami. Podczas sesji pacjent poddawany jest działaniu bodźców (realnych lub wyobrażonych), które wywołują u niego natrętne myśli i kompulsje. Ekspozycje są stopniowane w taki sposób, aby z czasem uświadomił sobie, że to, czego się obawia, wcale nie musi się wydarzyć, jeśli nie ucieknie się do podejmowanych dotąd rytuałów. Terapia obejmuje techniki ekspozycji i powstrzymania reakcji stosowane zarówno pod nadzorem terapeuty, jak i samodzielnie przez pacjenta w domu.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne to przewlekła choroba wpływającą na codzienne funkcjonowanie i jakość życia. Książka ta to doskonały poradnik, który został napisany z myślą o osobach, które pragną uzyskać kontrolę nad swoimi obsesyjnymi myślami i kompulsywnymi rytuałami za pomocą terapii, której skuteczność została potwierdzona klinicznie. Autorki w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się zaburzenie OCD, jakie są przyczyny i jak sobie radzić z objawami. Opisują, najskuteczniejszy w przypadku tego rodzaju zaburzenia, program terapii ekspozycji i powstrzymywania reakcji w tym jego cele, strategie oraz opis poszczególnych sesji. Poradnik dla pacjenta, stanowiący uzupełnienie Podręcznika terapeuty, zawiera wszystkie formularze wykorzystywane podczas sesji, także te do wykonywania zadań domowych. Formularze te służą do tworzenia hierarchii ekspozycji, codziennego monitorowania rytuałów, przeprowadzania ekspozycji in vivo i ekspozycji wyobrażeniowej oraz prowadzenia zapisu samodzielnych ekspozycji in vivo w ramach pracy domowej. Są niezbędne do zapisywania codziennych zmagań z powstrzymywaniem rytuałów, notowania obserwacji podczas wykonywania zadań domowych oraz utrwalania tego, czego pacjenci dowiedzieli się podczas spotkania z terapeutą. Publikacja stanowi źródło rzetelnych informacji, które są istotnym wsparciem dla osób korzystających z terapii poprzez podtrzymywanie ich działań pomiędzy sesjami.
Zaprzyjaźnij się ze sobą poprzez medytację i codzienne bycie
świadomym
„Uważność to prosta ścieżka do zrozumienia siebie i świata – a nikt
nigdy nie oświetlił tej cudownej drogi bardziej umiejętnie niż Chögyam
Trungpa”. Pema Chödrön, słynna nauczycielka buddyzmu, autorka
światowych bestsellerów
„Czytanie Uważności w działaniu jest jak spotkanie z dobrym przyjacielem.
Łagodny głos, przemyślane słowa i bogactwo tematów to
piękny prezent dla nowych i doświadczonych praktyków medytacji
wszystkich tradycji”. Sharon Salzberg, autorka Siły medytacji
Praktykowanie uważności (mindfulness) zmniejsza stres, poprawia
koncentrację i samopoczucie – to już udowodnione. Ale te korzyści
to zaledwie początek. Uważność w działaniu – stosowana przez całe
życie i zastosowana do całego życia – może nam pomóc lepiej radzić
sobie z jego wyzwaniami.
W tym poradniku jeden z największych współczesnych mistrzów medytacji
pokazuje, jak medytacja pozwala wprowadzić uważność do
codziennego życia. Prostym językiem, z serdecznością, dając praktyczne
rady, uczy, jak rozwijać uważną świadomość, by osiągnąć poczucie
obecności tu i teraz, stać się bardziej otwartym, odkryć wewnętrzny
spokój i zaprzyjaźnić się ze światem i z samym sobą.
Unikalna technika medytacji uważności Chögyama Trungpy to skuteczne,
inspirujące narzędzie rozwijania uważności – sposób, by
wśród pośpiechu, zamętu i rozterek odnaleźć prawdziwą, pełną radości
ścieżkę i poprawić swoje życie.
CHÖGYAM TRUNGPA (1940–1987), mistrz medytacji, jeden z najwybitniejszych
nauczycieli buddyjskich, w wyjątkowo przystępny
sposób przekazywał istotę buddyzmu kulturze zachodniej. Był pionierem
we wprowadzaniu medytacji uważności i nauk buddyzmu
tybetańskiego w Ameryce. Założył Naropa University w Kolorado,
pierwszy buddyjski uniwersytet na Zachodzie, stworzył program Trening
Szambali i międzynarodową organizację Shambhala International
zrzeszającą ośrodki medytacyjne. Jego książki stały się klasyką
prac o medytacji i bestsellerami na całym świecie i zdobywają coraz
większą popularność.
CAROLYN ROSE GIMIAN, uczennica Chögyama Trungpy, ponad 30
lat archiwizowała i redagowała jego dzieła. Jest również nauczycielką
medytacji. Jej
Książka jest zbiorem zredagowanych wykładów Alexandra Poraja - Żakieja, mistrza zen świeckiej linii Pusta Chmura, wygłoszonych przede wszystkim jako teisho podczas sesshin, które odbywały się w Polsce w latach 2012 - 2016. Autor, mistrz zen z przygotowaniem terapeutycznym, wprowadza nie tylko w samą technikę zazen. Udziela również wskazówek jak praktykować w codzienności XXI wieku bez rezygnacji z aktywnego życia, rodziny, pracy. Zwraca szczególna uwagę na trudne emocje jakie pojawiają się podczas praktyki, takie jak lęk i poczucie winy. Wyjaśnia także podstawy tworzenia się tożsamości z punktu widzenia zen. Książka zawiera unikalny materiał - odpowiedzi na pytania uczestników sesshin. Przybliżają one esencję zen, inspirują tradycyjnymi koanami i wskazują na podstawy praktyki obecności w aktywnym życiu, jakie większość z nas prowadzi.
Zen Alexandra to bezpośredniość w codzienności, stałe ćwiczenie obecności i osadzenie w tu i teraz. Tak praktykowany zen to postrzeganie rzeczywistości takiej, jaka już jest i nie ma nic wspólnego z religią.
Niniejsza książka nie jest ani historią psychoanalizy w Polsce, ani historią „polskiej psychoanalizy”. To rekonstrukcja podejmowanych przez pierwszych zwolenników Zygmunta Freuda prób zaszczepienia jego teorii polskiej inteligencji – tych udanych, jak i tych, które zakończyły się porażką. Każda część pracy zogniskowana jest na jednym z członków Wiedeńskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i jego wysiłkach w tym zakresie. Omówiona została działalność Ludwika Jekelsa, Heleny Deutsch, Beaty Rank, Eugenii Sokolnickiej i Gustawa Bychowskiego, a także psychoanalitycznych pedagogów: Zygfryda Bernfelda oraz sióstr Berty i Stefanii Bornstein. Głównym celem było wydobycie pewnej zapomnianej formacji środkowoeuropejskiego modernizmu, stąd obecność wielu bohaterów dalszego planu oraz obszernego tła społeczno-kulturowego. Emisariusze Freuda przynoszą zbiorową biografię całego pokolenia kosmopolitycznych intelektualistów, współtwórców najważniejszego projektu emancypacyjnego przełomu wieków, kobiet i mężczyzn dramatycznie odczuwających potrzebę zmieniania świata, łączących praktykę psychoanalityczną z radykalnym socjalizmem i zdecydowanymi poglądami feministycznymi. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego przed II wojną światową nie udało się w Polsce założyć oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychoanalitycznego, a osoby najbardziej zaangażowane w te starania figurują dziś w leksykonach jako psychoanalitycy amerykańscy.
Czy czujesz, że zasługujesz na lepsze życie, ale kompletnie nie masz pojęcia, jak to osiągnąć? Nie jesteś w tym osamotniona. Bestsellerowa pisarka i mówczyni, Gala Darling, latami wykonywała różnego rodzaju ćwiczenia, zmagając się z depresją i zaburzeniami odżywiania. Wiodła egzystencję pełną chaosu i nieszczęść tylko dlatego, że nie wiedziała, jak stworzyć życie o jakim marzyła. W tej publikacji opowiada o zwróceniu się od autodestrukcji ku miłości do samej siebie i pokazuje, jak Ty możesz zrobić to samo.
Dzięki tej lekturze zaczniesz odkrywać, co właściwie sprawia, że jesteś taka wspaniała. Poznasz cały zestaw narzędzi i technik, które pomogą Ci manifestować życie pełne magii i spełnienia. Książka zawiera ciekawe zadania do wykonania i zabawne ilustracje, dzięki którym zakochasz się w sobie do szaleństwa, pokochasz innych i uczynisz swój świat bardziej magicznym miejscem jedynie poprzez zmianę stylu, wyrażanie siebie i manifestowanie miłości.
Wreszcie nauczysz się bezwarunkowej miłości do siebie. Gdy to zrobisz, zrozumiesz, że życia nic nie ogranicza. Możesz zrobić wszystko, co zechcesz. To będzie czas, w którym odrzucisz oczekiwania otoczenia i zaczniesz robić to, co podpowiada Ci serce. Rozpoczniesz realizację swoich marzeń. Zaskoczysz bliskich stylem ubierania się, który wyrazi Twój charakter i odmieni nastawienie do otoczenia. Oczarujesz wszystkich wokół osobistym czarem i wdziękiem. Będziesz zdziwiona i zachwycona tym, jak piękne może być Twoje życie.
Zacznij świętować każdy dzień!
Jak napisać historię filozofii XX wieku? Jak powiązać zróżnicowane prądy intelektualne tego stulecia z historią pełną wojen, konfliktów i przemocy?
Andrzej Leder proponuje ująć XX wiek tak, jak psychoanaliza ujmuje osoby poddawane terapii, i odczytać formułowane w zeszłym stuleciu stanowiska filozoficzne jako wyrazy głębokich traum, których to stulecie było pełne. To właśnie kategorię traumy Leder czyni podstawą kreślonej przez siebie „teorii w polu psychoanalitycznym” i to ją będzie stosował w swojej lekturze m.in. fenomenologii Husserla, filozofii Koła Wiedeńskiego, egzystencjalizmu Sartre’a, myśli Benjamina czy marksizmu Althussera. Jest to zatem nie tylko autorska wizja tego, jak może być uprawiana historia filozofii, lecz także oryginalna praca z obszaru teorii i filozofii psychoanalizy.
„Połączenie podejścia psychoanalitycznego z warsztatem filozofa i historyka idei już wcześniej było „znakiem firmowym” Ledera, tu przybiera jednak formę dojrzałej syntezy, pozostając przy tym jak najdalsze od szkolnego schematyzmu. Choć podstawowa rama teoretyczna książki wyznaczona jest przez Lacanowskie pojęcia tego, co symboliczne, i tego, co realne (a ściślej rzecz biorąc: przez napięcie, jakie między nimi zachodzi), nie mamy tu bynajmniej do czynienia z mechanicznym zastosowaniem koncepcji Lacana. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że Autor uzupełnia ją o inne, nowsze ujęcia (zwłaszcza z dziedziny studiów nad traumą), ale także – i przede wszystkim – ze względu na jego niedogmatyczne podejście do psychoanalizy jako takiej”.
Michał Herer
Andrzej Leder – filozof kultury, psychoterapeuta. Profesor filozofii w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Autor głośnej, nominowanej do Literackiej Nagrody NIKE 2015 książki Prześniona rewolucja (2014), w której zastosował kategorie psychoanalityczne do opisu najnowszej historii Polski. Opublikował również Przemiana mitów, czyli życie w epoce schyłku (1997), Nieświadomość jako pustka (2001) oraz Nauka Freuda w epoce „Sein und Zeit” (2007).
Cisza, która uzdrawia duszę Uważność jest praktyką, która wycisza panujący w nas zgiełk. Gdy nam jej brakuje, wiele rzeczy może nas odciągać od nas samych. Thich Nhat Hanh Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku to ostatnia książka Thich Nhat Hanha. To pochwała uważności, skupienia na chwili obecnej, bez której łatwo stracić poczucie sensu w rzeczywistości pełnej chaosu. Autor zaprasza nas do uwolnienia się od zgiełku zewnętrznego świata. Proponuje, by odnaleźć spokój w samym sobie i dostrzec, co oferuje niepowtarzalna, bieżąca chwila. Przekonuje, że drogą do wewnętrznej wolności jest uważność w życiu codziennym. Wewnętrzna cisza pozwala usłyszeć głos własnego serca, by móc odważnie podążyć za swoimi najgłębszymi pragnieniami. Książka przypomina nam, że każda chwila jest cenna i warto przeżywać ją świadomie.
Książka jest poświęcona zjawisku absorpcji, czyli stanom umysłu, w których jesteśmy tak mocno czymś pochłonięci, na przykład czytaną książką, oglądanym filmem czy własnymi myślami, że nie dociera do nas nic, co nie dotyczy tej książki czy filmu.
Książka jest swego rodzaju gramatyką języka, jakiego używamy, zwracając się do Boga w modlitwie. Autor, filozof i teolog, wciela się w postać „filozoficznego nauczyciela języka”, omawiając niczym lektor na zajęciach z nauki języka obcego podstawowe zagadnienia dotyczące modlitwy: mówienie do Boga w drugiej osobie, język jako płaszczyzna spotkania, „święcenie imienia Bożego”. Kolejnym etapem nauki jest poznanie „modlitewnej opowieści” jako elementu rozumienia Boga przez człowieka. Podręcznik prof. Schaefflera zawiera też wskazówki pewnych ćwiczeń praktycznych – człowiek modlący się powinien nabyć umiejętność ostrego widzenia samego siebie, rozróżniania perspektyw, proszenia Boga o „otwarcie warg i oczyszczenie serca”.
Mimo pozornie akademickiego charakteru O języku modlitwy jest książką na wskroś praktyczną: pozwala nam lepiej rozumieć samych siebie i to, co robimy, kiedy się modlimy, a także przybliża nas do rozumienia Boga, zawsze wymykającego się wszelkiej ludzkiej mowie.
Richard Schaeffler urodził się 20 grudnia 1920 roku w Monachium. W latach 1944–1945 był więziony w niemieckim obozie pracy. W latach 1946–1952 studiował filozofię, psychologię i teologię katolicką w Monachium i Tybindze. W 1952 roku uzyskał stopień doktora z filozofii w Tybindze, w 1953 zdał egzamin końcowy z teologii katolickiej, w 1961 otrzymał habilitację z filozofii w Tybindze. W latach 1968–1989 jako profesor zwyczajny wykładał zagadnienia z pogranicza filozofii i teologii na katolickim wydziale teologicznym uniwersytetu w Bochum. Od roku 1999 mieszka w Monachium, gdzie prowadzi gościnne zajęcia z filozofii religii i filozofii historii w wyższej szkole jezuitów. Tytuły honorowe: doktorat honoris causa z teologii (Fryburg 2005), doktorat honoris causa z filozofii (Monachium 2005).
Ta znakomita książka z dziedziny psychologii społecznej, prezentująca techniki wywierania wpływu, skierowana jest do wszystkich zainteresowanych wpływaniem na innych ludzi oraz tych, którzy pragną obronić się przed niepożądanym oddziaływaniem bądź manipulacją. Książka skierowana jest do osób, które zawodowo zajmują się wpływaniem na innych: do dziennikarzy i psychologów, kierowników i negocjatorów, specjalistów od reklamy i marketingu, prawników i ekonomistów, nauczycieli i wychowawców. Służyć może wiedzą i pomocą zarówno tym, którzy chcą wpływać na innych, jak i tym, którzy pragną się obronić przed niepożądanym wpływem.
Mindfulness to trening uważności, koncentracji, podczas którego uczymy się rozwijać świadomość własnego ciała i umysłu, radzić sobie z naszymi zachciankami i przymusami wewnętrznymi, rozumieć swoje miejsce na ziemi. Przyglądamy się naszym uczuciom, nie oceniając ich. Zachowujemy się jak obserwatorzy z zewnątrz, zwracając uwagę na nasilenie naszych emocji i uczucia, jakie wywołują w nas, jednak bez rozpamiętywania ich czy ich konsekwencji.
„Jestem tu i teraz” zawiera kreatywne ćwiczenia, które inspirują do poznawania świata z większą ciekawością, bycia bardziej uważnymi w codziennym życiu i wykorzystywania swojej kreatywności.
Ponad 80 ćwiczeń i instrukcji oraz sekcja do prowadzenia własnych notatek z treningu.
To idealna pozycja dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jak wiele może dać trenowanie uważności, jak również dla tych, którzy mają już dużą praktykę w prowadzeniu na co dzień pełnego, harmonijnego życia. To wspaniałe uzupełnienie tradycyjnych książek o mindfulness. A interaktywne podejście w niej zawarte czyni ją idealnym prezentem dla przyjaciół, który jeszcze z mindfulness się nie zetknęli.
Podręcznik przedstawia obszary pracy oraz kompetencje terapeuty zajęciowego, umożliwiające prowadzenie terapii zajęciowej w zakresie szeroko pojętej adaptacji zajęć i środowiska do potrzeb konkretnej osoby w taki sposób, aby dać jej możliwość uczestnictwa w zajęciach dla niej istotnych i ważnych, a przez to przeciwdziałać dyskryminacji oraz wykluczeniu społecznemu.Zawiera teoretyczne podstawy terapii zajęciowej, a także opis artystycznych form stosowanych w praktyce terapeuty zajęciowego. W przystępnej i syntetycznej formie omawia możliwości i sposoby pracy z pacjentami w zależności od stwierdzonego schorzenia lub grupy wiekowej z opisami przypadków. Zamieszczone na końcu każdego rozdziału pytania sprawdzające ułatwiają utrwalenie poznanych treści.Publikacja przedstawia treśći zgodne ze standardami szkolenia i pracy terapeuty zajęciowego w Unii Europejskiej. Została przygotowana z myślą o studentach kierunków terapia zajęciowa oraz fizjoterapia. Będzie również przydatna dla psychologów, pedagogów i asystentów osób niepełnosprawnych.
W książce 101 ćwiczeń, gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej doświadczona terapeutka zajęciowa Tara Delaney podpowiada, jakie rodzaje aktywności sprzyjają rozwojowi dzieci i jak można się uczyć, świetnie się przy tym bawiąc. Zajęcia proponowane w książce zapewnią dziecku rozrywkę oraz prawidłową stymulację a wiele z ćwiczeń można wykonywać zarówno w domu, jak i na dworze!
Nowe wydanie Porozumienia bez przemocy: o języku życia Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP - zupełnie niepodobnych do klasycznych mediacji, z którymi ktokolwiek z nas miał szansę się zetknąć. Punktem wyjścia w procesie opisywanym przez Rosenberga jest, jak i w całej jego metodzie, kontakt międzyludzki na poziomie serca, bez którego mediacje nie mogą się w ogóle rozpocząć. Inny jest też cel: Rosenberg jako mediator nie dąży do kompromisu, lecz - uwaga! - do tego, by każda ze stron zakończyła konflikt w pełni usatysfakcjonowana. Brzmi niewiarygodnie, lecz, jak udowadnia autor na licznych przykładach ze swojej pracy, jest to możliwe.
"Ćwiczenia uzupełniające do Porozumienia bez przemocy (NVC)" Lucy Leu to praktyczny podręcznik do doskonalenia metody komunikacji stworzonej przez Marshalla Rosenberga, przeznaczony dla zorganizowanych grup lub osób ćwiczących samodzielnie. Ćwiczenia tworzą wraz z podręcznikiem Rosenberga spójną, doskonale uzupełniającą się całość, niezbędną dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się rozpoznawać własne i cudze uczucia, potrzeby oraz komunikować się w empatyczny sposób. Ćwiczenia ułożone są w formie ustrukturyzowanego, czternastotygodniowego kursu, który, dzieki szczegółowym wytycznym w nich zawartym, można odbyć samodzielnie lub w grupie składającej się wyłącznie z adeptów NVC".
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?