W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Medytacja dla sceptyków w 5 krokachAutor, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób sceptycznie nastawionych do medytacji, zebrał niezbędne informacje i badania na jej temat, tworząc obiektywną publikację. Poznaj nowoczesne, świeże spojrzenie na teorię i praktykę medytacji w 5 krokach, bez żadnych dogmatów.Naukowo udowodnione działanieJeden z czołowych badaczy medytacji, ukazuje stan badań i jej wpływ na strukturę i funkcjonowanie mózgu oraz zmiany świadomości podczas jej praktykowania. Korzystny wpływ obejmuje umysł, ciało i duszę pomaga osiągnąć spokój, leczyć choroby, ograniczyć stres i osiągnąć głębokie odprężenie.Neurobiologiczne korzyści medytacji.
W książce Mama i sens życia autor przedstawia sześć prawdziwych historii z życia swoich pacjentów, którzy cierpią z powodu lęku, depresji, nieuleczalnej choroby, czy wręcz zbliżającej się śmierci. Często podczas terapii okazuje się, że te zewnętrzne kłopoty pacjentów i zaburzające życie ich skutki są reakcją na troski ostateczne jak nieuchronna śmierć, brak oparcia, izolacja, brak sensu. To także książka bardzo osobista, w jednym z opowiadań autor analizuje swoją relację z matką.
Książka dla wszystkich, skorzystają z niej zarówno studenci psychologii i psycholodzy – obserwując warsztat świetnego terapeuty, jak i ci, którzy poszukują sensu w świecie, który sensu nie ma.
Irvin D. Yalom – profesor psychiatrii na uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Autor błyskotliwych powieści psychologicznych i podręczników. W swoich pracach prezentuje terapię w ujęciu egzystencjalnym. Jest autorem klasycznych już podręczników, takich jak: Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka, Psychoterapia egzystencjalna, Dar terapii i in. Wspaniałe gawędziarstwo autora można poznać w opowiadaniach terapeutycznych: Kat miłości, Mama i sens życia oraz w powieściach: Leżąc na kozetce, Kiedy Nietzsche szlochał, Kuracja według Schopenhauera.
Każdy z nas doświadcza frustracji, rozczarowania, odrzucenia, straty i porażki. Na nowo przeżywa nieprzyjemne wspomnienia, zamartwia się, cierpi z powodu niepokoju, poczucia winy, smutku, bezradności czy zazdrości. Jak wyzwolić się spod negatywnego wpływu bolesnych myśli i emocji? Co zrobić, żeby nasze życie wyglądało tak, jak tego pragniemy?
Z pomocą przychodzi nam terapia akceptacji i zaangażowania, podejście oparte na wynikach rzetelnych badań naukowych i należące do nurtu trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnych. Celem ACT jest zwiększenie elastyczności psychologicznej, czyli umiejętności bycia w pełni obecnym „tu i teraz”, z pełną świadomością i otwartością na własne myśli, emocje, doznania, a także działania zgodnie z własnymi wartościami. Im lepiej rozwinięta jest ta umiejętność, tym lepszą jakość ma nasze życie, ponieważ potrafimy nadać mu znaczenie i sens oraz dużo efektywniej reagować na problemy i wyzwania.
Russ Harris w przystępny sposób omawia podstawowe procesy ACT, stosowane w jej ramach techniki oraz przebieg sesji. Wszystko bogato ilustruje przykładami i opisami przypadków, co pomaga zrozumieć zastosowanie poszczególnych metod w praktyce. W książce znajdziemy także zestaw przydatnych materiałów, takich jak formularze, karty pracy, przykładowe metafory, oraz wskazówki dotyczące dostosowywania technik i ćwiczeń do potrzeb terapeuty, trenera czy coacha.
Ta książka to nieocenione źródło rzetelnej wiedzy. Skierowana jest do szerokiego grona odbiorców – od praktyków początkujących do tych bardziej doświadczonych, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności. Dzięki niej złożona teoria i praktyka ACT stają się przystępne i zrozumiałe.
Russ Harris posiada wspaniałą umiejętność tropienia niepotrzebnych komplikacji i przedstawiania złożonych zagadnień w przystępny sposób. […] W tej książce dzięki swym talentom klarownie opisał model ACT, a dzięki swej klinicznej kreatywności zaproponował nowe metody docierania wraz z klientami do sedna poszczególnych procesów.
dr Steven C. Hayes
współtwórca ACT, autor W pułapce myśli
Skorzystaj z wiedzy buddyjskiego mnicha
Autor wykorzystuje głęboką mądrość nauk Buddy i przekazuje je zachodniemu czytelnikowi w sposób zrozumiały i jednocześnie dowcipny. Dzięki temu może on poprawić nie tylko swoją praktykę medytacyjną, ale również odczuwać więcej satysfakcji z życia codziennego.
W swojej nowej książce opartej na przystępnej formule pytań i odpowiedzi Autor tłumaczy jak:
osiągnąć uważność niedźwiedzia w praktyce medytacyjnej,
zaprzyjaźnić się ze strasznymi myślami, które pojawiają w naszych głowach, gdy próbujemy wyciszyć umysł,
komfortowo podróżować metaforycznym Buddha Air, aby zrelaksować się na drodze do nirwany,
poradzić sobie z atakami paniki i depresją,
uwolnić się od gonitwy myśli,
praktykować medytację metty, chodzoną i miłującej dobroci,
odkryć rozkosz medytacji, która jest większa niż seks.
Udana medytacja – szczęśliwe życie
Osho rozumiał nas i czasy, w których żyjemy. Doskonale zdawał sobie sprawę, że nie wszyscy umiemy skorzystać ze starych technik medytacyjnych, bo nie jest nam łatwo zatrzymać się w biegu, usiąść i odprężyć się na zawołanie. Tysiące lat temu życie wyglądało przecież zupełnie inaczej. Medytacja dla zabieganych to książka wskazująca nam sposoby na osiągnięcie spokoju i odprężenia, które można włączyć w codzienny rozkład zajęć bez konieczności zastygania w pozycji lotosu. Możesz wykorzystać czas codziennego dojazdu do pracy, a nawet hałas uliczny wiele sytuacji i bodźców, które doprowadzą cię do centrum twojej istoty, które pozwolą ci odzyskać wewnętrzną ciszę.Książka zawiera wybrane medytacje dynamiczne Osho, ale także i medytacje tradycyjne. Celem ich wszystkich jest wskazanie czytelnikom drogi prowadzącej do wewnętrznej oazy spokoju w zgiełku codzienności.
Punktem wyjścia prezentowanych w książce badań nad percepcją lęku przed śmiercią wśród 791 osób zarówno z tak zwanych zawodów pomocowych, jak i kierunków studiów przygotowujących do tych zawodów, realizowanych w Czechach, Polsce, Ukrainie i we Włoszech, były trzy kwestie. Pierwsza z nich to autorskie rozumienie samej tanatopedagogiki jako „nauki o wychowaniu ze świadomością śmiertelności, wpisaną w naturę bytu ludzkiego, opartą na fundamentalnej zasadzie poszanowania godności i wolności każdej istoty ludzkiej oraz nienaruszalności i apriorycznej wartości życia ludzkiego” (Binnebesel, 2013, s. 251). Druga kwestia to także autorskie ujęcie kwestii lęku tanatycznego, które zostało zaprezentowane w kontekście doświadczania Penthosu. Sama prezentowana tematyka lęku jest między innymi związana z rozważaniami Tillicha, Frankla, Kierkegaarda oraz Kępińskiego. Przytoczone w pracy argumenty zawsze mogą spotkać się z kontrargumentami, które z kolei napotkają kolejne. Naprzeciw rozważaniom Frankla można postawić analizy Sartre’a, na argumenty Tillicha można przytoczyć kontrargumenty Nietzschego, Wojtyle-Janowi Pawłowi II można przeciwstawić Marksa, w kontrze Chudemu można zaprezentować poglądy Spinozy, a Saint-Exupéry’emu Camusa. W wielu miejscach istota argumentów wynika właśnie bardziej z istoty spotkania i swoistej wiary, z konkretnych historii i przekazów, ze słów mówiących o lęku, bólu, o samotności i niepewności. Wydaje się, że istota owego przekazu to próba spotkania z tymi ludźmi w pryzmacie zrozumienia i pomocy. Kwestia trzecia to rozumienie Tanatopedagogicznej Relacyjnej Terapii Zastępczej (TRTZ) ujmującej swoje działania we wzajemnych relacjach pomiędzy trzema środowiskami wychowawczymi (pierwotnym, wtórnym i zintegrowanym) oraz generowanymi przez nie specyficznymi celami wychowawczymi (Binnebesel, 2002b, s. 366–367).
Przyjmując powyższe podstawy szeroko prezentowane w tekście opracowania, podjęto badania na autorskim kwestionariuszu diagnostyczno-terapeutycznym CCJ. Geneza samego narzędzia badawczego jest związana z praktyką terapeutyczną autora w pracy z dziećmi terminalnie chorymi i ich rodzinami oraz dziećmi doświadczającymi żałoby. Wyniki badań zostały ujęte w trzech kategoriach pojęciowych związanych z dynamiką narzędzia badawczego. Tak więc zaprezentowano wskazania doświadczanych przez respondentów lęków, następnie zaprezentowano wskazywane przez badanych przyczyny i możliwości oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Analiza statystyczna oparta na analizie procentowej, teście ?2 oraz analizie jakościowej zebranego materiału ukazała z jednej strony uniwersalność poszczególnych wskazań związanych z doświadczaniem lęku tanatycznego, jego przyczynami i sposobami radzenia sobie. Z drugiej zaś strony zostały ukazane różnice wynikające zarówno z przynależności państwowej (kulturowe), wyznania, religijności, jak i płci czy wieku. Wyniki badań potwierdziły przyjętą w założeniach teorię o swoistym rozumieniu lęku tanatycznego jako elementu związanego z percepcją rzeczywistości, kultury i wychowania.
Wspólna książka Daniela Golemana, autora bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej, i kognitywisty Richarda Davidsona to owoc długoletnich badań nad wpływem medytacji na ciało, umysł i mózg.Autorzy analizują, jak medytacja z modnego hobby może się zmienić w rytuał oczyszczający umysł oraz polepszający codzienne funkcjonowanie. Pokazują różne rodzaje medytacji i ich wpływ na poszczególne obszary mózgu, a co za tym idzie, na reakcje organizmu w różnych sytuacjach. Przedstawiają badania naukowe, z których wynika, że osoby medytujące lepiej znoszą stres i efektywniej radzą sobie z problemami oraz trudnymi sytuacjami. Jest to książka dla każdego, kto jest zainteresowany wprowadzeniem zmian w swoim życiu, zarówno tych dotyczących funkcjonowania ciała, jak i ducha.
Teza niniejszej książki opiera się na dwóch przesłankach: przesłance o istnieniu złożonej relacji między psychoanalizą a tradycją filozoficzną oraz przesłance mówiącej o szczególnej pozycji pracy myślenia Jacquesa Lacana w tejże relacji. Koncepcja Lacana jako dzieło w toku ukazuje i uruchamia jednocześnie figury innego filozofa i dyskursów wobec filozofii konkurencyjnych. Formuła antyfilozofii pojawiająca się w późnym nauczaniu autora crits jest tego konsekwencją i świadectwem. W perspektywie diachronicznej teza ta konstruowana jest na bazie lektury pism i seminariów Lacana, w perspektywie synchronicznej zaś w oparciu o wypracowywane przez francuskiego psychoanalityka koncepty: języka, realnego, jouissance oraz symptomu. Celem takiego ujęcia jest zarówno możliwie wierne literze przedstawienie marszruty myśli Lacana, jak i zestawienie jej ze współczesnymi propozycjami filozofii (Heidegger, Wittgenstein) oraz nauki (językoznawstwo strukturalne, matematyka w programie grupy Bourbaki).Trudno przecenić znaczenie dzieła Jacquesa Lacana dla współczesnej europejskiej myśli humanistycznej. Ze względu na ciągle szczątkową obecność tekstów Lacana w Polsce niniejsza praca ma charakter wprowadzający, jak i porządkujący: stanowi wprowadzenie do czytania Lacana (w perspektywie tradycji filozoficznej) oraz stara się uporządkować różnorodne sposoby aplikacji Lacana wskazując na istniejące w dyskursach autora Rzeczy freudowskiej warunki brzegowe.
Cleanliness is next to enlightenment. In this Japanese bestseller a Buddhist monk explains the traditional meditative techniques that will help cleanse not only your house - but your soul.
Live clean. Feel calm. Be happy.
We remove dust to sweep away our worldly cares. We live simply and take time to contemplate the self, mindfully living each moment. It's not just monks that need to live this way. Everyone in today's busy world needs it.
In Japan, cleanliness is next to enlightenment. This bestselling guide by a Zen Buddhist monk draws on ancient traditions to show you how a few simple changes to your daily habits - from your early morning routine to preparingfood, from respecting the objects around you to working together as a team -will not only make your home calmer and cleaner, but will leave you feeling refreshed, happier and more fulfilled.
Nieleczone zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne może bardzo negatywnie wpływać na funkcjonowanie dziecka i zdolność rodziny do radzenia sobie z codziennością. Wywołuje lęk, bywa źródłem znacznego cierpienia i obniża jakość życia. Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się to zaburzenie, na czym polega proponowana terapia i jak przebiegają poszczególne sesje. Pacjent i jego rodzice uczą się bardziej unormowanych wzorców wzajemnych interakcji i codziennego funkcjonowania. Otrzymują wskazówki, jak wykorzystywać rutynowe działania i przyzwyczajenia niemające związku z zaburzeniem, aby reakcja na terapię była jak najtrwalsza, a ryzyko nawrotu – jak najmniejsze.
Poradnik służy do utrwalania i powtarzania informacji uzyskanych podczas spotkań z terapeutą. Zawiera wszystkie materiały niezbędne do wykonywania zadań domowych, w tym formularze do notowania przebiegu ekspozycji z wykresami do śledzenia zmian poziomu lęku oraz formularze samoobserwacji do monitorowania obsesji i kompulsji.
Poradnik stanowi uzupełnienie podręcznika poznawczo-behawioralnej terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego u dzieci w wieku 8–17 lat.
Terapia poznawczo-behawioralna jest opartą na dowodach naukowych metodą leczenia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, nierzadko spotykanego w praktyce psychologów i psychiatrów dziecięcych. Dotychczas brakowało jednak w polskiej literaturze przedmiotu publikacji opisujących protokół terapeutyczny stosowany w leczeniu tego zaburzenia u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Niniejszy komplet, to jest podręcznik terapeuty i poradnik pacjenta, opracowany przez wybitnych znawców tematu, wypełnia tę lukę. Zawiera niezwykle cenne praktyczne wskazówki pomagające skutecznie przeprowadzić psychoedukację dziecka i jego rodziców oraz zaangażować ich w niełatwy proces leczenia.
Olga Olszewska
psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta i superwizor dydaktyk PTTPB, wykładowca Szkoły Psychoterapii Crescenti
Przewodnik dla terapeutów prezentujący poznawczo-behawioralną terapię zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego u dzieci w wieku 8–17 lat. Autorzy, po przedstawieniu wyników badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo omawiają kolejne sesje terapeutyczne: ich cele, przebieg i stosowane techniki. Program terapeutyczny składa się z dwunastu sesji i obejmuje terapię ekspozycji i powstrzymania reakcji dziecka oraz prowadzoną równolegle terapię poznawczo-behawioralną całej rodziny. Interwencje są nastawione na aspekty środowiska rodzinnego kluczowe dla uzyskania pozytywnej i trwałej reakcji na leczenie.
Nieleczone zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne może bardzo negatywnie wpływać na funkcjonowanie dziecka i zdolność rodziny do radzenia sobie z codziennością. Wywołuje lęk, bywa źródłem znacznego cierpienia i obniża jakość życia. Autorki w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się to zaburzenie i jak wynikające z niego zachowania wpływają na funkcjonowanie rodziny. Tłumaczą, na czym polega proponowana terapia, opisują cele leczenia, stosowane techniki oraz przebieg poszczególnych sesji. Program terapeutyczny jest przeznaczony dla małych dzieci, więc ogromnie ważne jest zaangażowanie rodziny pacjenta. Dlatego też rodzice wraz z dzieckiem poznają narzędzia pozwalające im zrozumieć objawy zaburzenia, a tym samym skuteczniej je kontrolować i pracować nad ich ograniczaniem. Istotne jest także zrozumienie przez rodziców, jak ich własne obawy i lęki wpływają na zachowanie dziecka.
Poradnik – stanowiący uzupełnienie podręcznika terapeuty – ma służyć rodzicom lub opiekunom dziecka do powtarzania strategii poznanych w trakcie sesji i stosowania ich samodzielnie w domu. Zawiera formularze wykorzystywane do obserwowania objawów oraz do notowania przebiegu ekspozycji, realizacji programu nagród i wykonania zadań domowych. Uwzględniono także wskazówki dotyczące zapobiegania nawrotom zaburzenia.
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne może pojawić się u małych dzieci, które – choćby z racji wieku i poziomu rozwoju – nie są w stanie wziąć na siebie całej odpowiedzialności za leczenie, dlatego potrzebują dużej i rozważnej pomocy rodziców. Stworzony przez Jennifer B. Freeman i Abbe Marrs Garcię program terapeutyczny ma wiele zalet: pozwala rodzinom zrozumieć naturę zaburzenia, uczy dziecko, jak z pomocą rodziców zmagać się z czynnościami natrętnymi, pokazuje dorosłym, jak ważne jest odróżnienie objawów od trudnych zachowań. Dla mnie ważną zaletą jest uczenie rodziców tolerowania lęku u dziecka oraz wycofywania się ze wspólnego wykonywania natręctw. W mojej ocenie program terapeutyczny jest tak opracowany, że można go od razu stosować w codziennej pracy w gabinecie.
dr n. med. Artur Kołakowski
specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor
Ta książka tchnie w Ciebie nowe myśli, pomysły, odwagę i wibracje. Dzięki niej otworzysz swoje serce i przestaniesz się bać zmian. Staniesz się również dowodem skuteczności, mającej właśnie miejsce, rewolucji na poziomie czakr.
Tego o czakrach nie wiedziałeś!
Zaczniesz samodzielnie modyfikować kolory i energie wszystkich, również tych mało znanych, czakr. To prosta droga pozwalająca zwiększyć swoje wibracje i przenieść się na następny poziom świadomości. Dzięki niej odnajdziesz również uwolnienie. Pomogą Ci w tym liczne, wypróbowane przez Autorkę, ćwiczenia oparte na wizualizacjach i współpracy z duchowymi przewodnikami. Przejdziesz z trzeciego wymiaru do piątego, poznasz serce swojej duszy i zaklęcia, które zmienią świat.
Zacznij kreować swoją przyszłość!
The fully revised edition of this 'classic' helps teachers give their learners the tools they need to express themselves through a range of stimulating drama contexts. This completely revised edition of the classic title Drama Techniques provides: *150 ideas for interesting and productive fluency practice *a large selection of drama-based techniques which focus learners' attention on communicative tasks or activities *techniques suitable for all levels *clear instructions for the teacher *advice on how to use the techniques in the classroom
Autorka prezentuje podstawową wiedzę o zaburzeniach psychosomatycznych, pisze, że u ich podłoża leżą: tłumienie uczuć, kumulowanie w ciele pamięci traumatycznych doświadczeń, dysocjacja świadomego umysłu od nieświadomości ujawnianej przez ciało. Przekonuje, iż wgląd w emocje i ich wyrażanie jest głównym warunkiem leczenia. Pokazuje konstruktywną funkcję choroby; uczy szacunku do mądrości ciała (nieświadomości) oraz możliwości odkrywania rozwiązania. Przypadki kliniczne obrazują proces zmiany i konieczność stosowania psychoterapii jako metody podstawowej w leczeniu (likwidującej przyczyny choroby). Jednocześnie autorka przybliża czytelnikowi techniki terapii i daje ich wyobrażenie, podkreśla, jak ważna jest pełna zaufania relacja z terapeutą; dowodzi, że terapia to proces wymagający wysiłku, energii, motywacji pacjenta do podjęcia ryzyka życia w nowy dla niego sposób (pokonania lęku przed zmianą).
Katarzyna Szymańska, dr n. hum., certyfikowana psychoterapeutka i superwizor SNP PTP
Follow-up to the bestselling Mindfulness: Be Mindful. Live in the Moment. Gill Hasson, author of the bestselling Mindfulness is back and this time you can fit her advice in your pocket! This little book is packed with over 100 quick exercises, each dealing with a different situation, to help you get calm, collected, and balanced. So whenever you start to feel the stress mounting, reach for your Mindfulness Pocketbook, find the relevant exercise and instantly make life better! So if you feel like life is moving too fast and you're struggling to keep up with constant demands and commitments, don't let anxiety and worry get the better of you integrate these mindfulness exercises, practices, and reflections into your daily life and get in control and feel more confident, calm, and present. By progressing through the pocketbook, you will develop mindful ways of thinking and doing that will benefit a wide range of situations in your personal, social, and work life. Slow down, take a deep breath, and take that step toward an easier and more manageable life. The Mindfulness Pocketbook will help you: Move in the direction of greater calm, balance, and wellbeingIncrease your insight and awarenessBreak free from unhelpful thoughts and thinking patterns, feel more confident, and have better self-esteemBe more able to manage other people's demands, stress, anxiety, and worry Experts increasingly recognise that developing mindfulness skills is an effective way to improve performance, reduce stress, enhance emotional intelligence, increase life satisfaction, and develop leadership skills. A mindful person consciously brings awareness to the here-and-now with openness, interest, and receptiveness. Mindfulness Pocketbook is the take-with-you guide to receptive, constructive thinking.
Czy klucz do przyszłych terapii kryje się w zakamarkach mózgu? Czy potrafimy sztuczkami nakłonić rozum do samouzdrawiania organizmu, chudnięcia albo wydobycia z pamięci odległych wspomnień? Erik Vance – uznany popularyzator nauki – wyjątkowo zajmująco opowiada o zdumiewającej łatwości ulegania sugestii oraz wpływom oczekiwań i przekonań na reakcje organizmu na ból, chorobę czy zwyczajne wydarzenia. Książka – oparta na trwających od stuleci badaniach, na rozmowach z najwybitniejszymi znawcami przedmiotu i czerpiąca z podróży badawczych do źródeł – jest intrygującą potyczką ze światem placebo, fałszywych wspomnień i hipnozy. Ujawnia niewiarygodne wręcz fakty o naszych wysoce podatnych na sugestie umysłach.
Autor wyrusza na naukową, kulturową, a też osobistą wędrówkę między innymi do laboratoriów Narodowych Instytutów Zdrowia, czarowników w Meksyku i specjalistów z podpekińskiej szkoły tradycyjnej medycyny chińskiej, by pokazać, jak mózg, przekraczając najśmielsze wyobrażenia, potrafi wpływać na nasz dobrostan. Odkrywa coś niesamowitego: istnienie „wewnętrznej apteki”, która uruchamia zachodzące w mózgu procesy chemiczne już na samą myśl, że coś nas boli albo że zdrowiejemy. Po rozmowach z lekarzami, psychologami i badaczami hipnozy Erik Vance dochodzi do wniosku, że zdolność mózgu do samoomamiania – z pożytkiem dla nas bądź nie – ma niemałe znaczenie praktyczne dla osób cierpiących z powodu przewlekłego bólu, parkinsonizmu, bezsenności, depresji i wielu innych dolegliwości.
Błyskotliwe, nowe, ekscytujące doniesienia o badaniach obszarów sięgających granic poznania rodzącej się nauki odmienią sposób pojmowania – i odczuwania – złożoności naszego mózgu.
Publikacja szczegółowo omawia zasady organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole i przedszkolu po zmianie przepisów oświatowych. Ekspert omówi nowe regulacje, odpowiada na najczęstsze i najbardziej problemowe pytania, przytacza gotowe rozwiązania i procedury postępowania w stosunku do uczniów ze specjalnymi potrzebami. Ponadto publikacja zawiera wszystkie dokumenty związane z organizacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Podstawowe dzieło Berta Hellingera. Książka o ludzkich losach i o tym, jak można odwrócić je na lepsze. Warsztaty terapeutyczne zostały tutaj przedstawione bez skrótów - czytelnik bierze udział w poszukiwaniu rozwiązania tak, jak gdyby sam był na nich obecny. Bert Hellinger obszernie przedstawia swój sposób postępowania terapeutycznego, czyli technikę ustawień rodzinnych. Zabiera czytelnika w podróż, która prowadzi do odkrycia opisanych tutaj porządków. Na zakończenie w obszernym wywiadzie wyjaśnia podstawowe zasady swojej terapii. Polskie wydanie zostało poszerzone o protokół ustawienia z warsztatów w Warszawie, które Bert Hellinger prowadził we wrześniu 2003 roku: ""Polacy i Ukraińcy - drogi pojednania"". Ukazują one sugestywnie, jak złożone i trudne są to problemy, i którędy wiedzie droga do prawdziwego pojednania.
Dopiero zaczynasz zdawać sobie sprawę, że pora popracować nad kondycją i sylwetką?
Już jesteś w formie i chcesz jeszcze bardziej podnieść swoją sprawność?
Dzięki tej książce możesz już dziś pobudzić swój mózg, żeby uzyskać wymarzone ciało.
Zrozumienie i zoptymalizowanie działania mózgu często stanowi brakujące ogniwo w naszych dążeniach do uzyskania lepszej kondycji i sylwetki. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych, a także na ponad dwudziestu latach praktyki klinicznej, dr Amen przedstawia piętnaście łatwych do zastosowania rozwiązań, dzięki którym poprawisz funkcjonowanie całego swojego ciała.
Ta książka krok po kroku podpowie ci, jak z wykorzystaniem prawidłowego odżywiania, naturalnych suplementów i witamin, pozytywnego myślenia oraz, w razie potrzeby, odpowiednio dobranych leków:
osiągnąć i utrzymać idealną wagę, wygładzić i ukoić skórę w każdym wieku, zmniejszyć stres, który może osłabiać odporność, poprawić pamięć, wzmocnić wolę i wyeliminować zachcianki, które przeszkadzają ci w realizacji celów dotyczących aktywności fizycznej i diety, pobudzić pożądanie i podnieść sprawność seksualną, obniżyć ciśnienie bez stosowania leków, unikać depresji i zwiększyć radość czerpaną z życia. Pięćdziesiąt procent mózgu bierze udział w widzeniu. Twój wygląd ma duży wpływ na twoje samopoczucie. I jedno, i drugie przyczynia się do twoich sukcesów w pracy i w relacjach z bliskimi. To nie zwykła próżność – tu chodzi o twoje zdrowie. Aby wyglądać i czuć się jak najlepiej, musisz najpierw pomyśleć o swoim mózgu i zoptymalizować jego działanie.
- Daniel G. Amen
***
No dobra, przyznajmy, zdrowie naszego społeczeństwa schodzi na psy! Zdecydowanie stać nas na więcej. Dr Amen w swojej przełomowej pracy daje nam do ręki plan działania: jak mieć lepszy mózg i lepsze ciało. Gorąco polecam tę książkę.
- Bill Cosby
Zmień swój mózg, zmień swoje ciało to cudowna książka. (…) Dobrze się czyta, wciąga i mnóstwo w niej informacji i praktycznych narzędzi, pozwalających zadbać o zdrowie zarówno dorosłych, jak i dzieci.
- Michael Gurian, autor książek Wspaniały świat dziewcząt i The Wonder of Boys
Kup tę książkę sobie, swoim bliskim oraz swojemu lekarzowi. (…) Zmień swój mózg, zmień swoje ciało może ci uratować życie, poprawić jego jakość i zmotywować cię do pomagania tym, których kochasz!
- dr Earl R. Henslin, autor książki This Is Your Brain on Joy
Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce poprawić swoją kondycję i zdrowie. Łącząc najnowsze badania naukowe ze swoim bogatym doświadczeniem klinicznym, dr Amen przedstawia czytelnikowi obecny stan wiedzy o związku między mózgiem a ciałem. Jego wyjątkowe spojrzenie to prawdziwy dar dla osób, którym zależy na lepszym zdrowiu i sprawniejszym umyśle.
- dr Andrew Newberg, naukowiec zajmujący się obrazowaniem mózgu na Uniwersytecie Pensylwanii oraz współautor książki How God Changes Your Brain
***
Dr Daniel G. Amen jest neurologiem klinicznym, psychiatrą i ekspertem w dziedzinie obrazowania mózgu, kieruje cieszącymi się światową renomą Amen Clinics. Jest zasłużonym członkiem honorowym American Psychiatric Association, wyróżniono go także kilkoma nagrodami za prace naukowe i popularnonaukowe. Jest również cenionym w kraju i za granicą ekspertem i prelegentem oraz gwiazdą kilku cieszących się dużą popularnością programów amerykańskiej telewizji publicznej, m.in. Zmień swój mózg, zmień swoje życie. Więcej informacji można znaleźć na stronie AmenClinics.com.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?