W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Bez medytacji nie znasz sekretów życia, znasz tylko powierzchnię życia.OSHOOto nowe techniki medytacyjne, pozwalające sprostać wyzwaniom, przed jakimi staje umysł współczesnego człowieka, któremu trudno się odprężyć, doświadczyć ciszy oraz uspokoić gonitwę myśli.Poznaj praktyczny kurs, dzięki któremu w 21 dni opanujesz proste techniki medytacyjne i ćwiczenia rozwijające świadomość. Otrzymasz także wyjątkowe spostrzeżenia Osho na temat miłości, gniewu, relaksu i innych tematów, które prowadzą do wewnętrznej akceptacji, radości i uważności. Każde doświadczenie medytacyjne możesz podsumować własnymi notatkami lub porozmyślać nad zaproponowanym cytatem, który będzie towarzyszył ci przez cały dzień.Kurs medytacji pokazuje, jak odzyskać medytacyjną naturę, z którą przychodzimy na świat, ale tracimy z upływem czasu. Książka przeznaczona jest zarówno dla początkujących, którzy pragną znaleźć spokój, jak i bardziej doświadczonych medytujących, którzy chcą podnieść swoją praktykę na wyższy poziom. Wskazówki Osho nauczą każdego, jak oddzielać się od swojego umysłu w celu dokonania transformacji świadomości, która przynosi nowe zrozumienie tego, jak reagować świadomie i wrażliwie na wszystko, co oferuje życie.
Większość z nas doświadcza okresowych wahań nastroju i krótkotrwałych epizodów smutku, co jest zupełnie normalne, lecz depresja jest czymś odmiennym. Osoby dotknięte depresją bardzo cierpią, mają problemy z funkcjonowaniem w pracy, w relacjach z ludźmi, nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami. Ta poważna choroba wpływa na wszystkie obszary życia. Depresja jednak to nie wyrok można ją pokonać. Ogromną pomoc w powrocie do zdrowia zapewnia książka Uwolnij się od depresji. Dzięki niej czytelnik dotknięty depresją nauczy się:rozpoznawać swoje problemy,przełamywać wzorce negatywnego myślenia,tworzyć plan działania,zwiększać motywację,wypracowywać zdrowe nawyki,zwalczać chęć odkładania wszystkiego na później.Proponowane w książce ćwiczenia, narzędzia i działania wyposażą osoby zmagające się z depresją w umiejętności, dzięki którym poczują się lepiej nie tylko w danym momencie, ale także na dłuższą metę. Poszczególne etapy procesu zdrowienia zostały przedstawione w prosty i przystępny sposób. Wszystkie te informacje przeplatane są opisami przypadków wraz z przykładami z życia pacjentów, co czyni książkę bardzo przystępną i zrozumiałą. Poradnik stanowi źródło cennej wiedzy i można go wykorzystać także jako uzupełnienie terapii lub innych metod leczenia. Program dziesięciu kroków:Krok 1: Zdefiniuj swoją depresjęKrok 2: Zaangażuj się w proces terapiiKrok 3: Rozpoznaj swoje problemyKrok 4: Stwórz plan działaniaKrok 5: Rozpoznaj i zrozum wzorce negatywnego myśleniaKrok 6: Przełam wzorce negatywnego myśleniaKrok 7: Nie odkładaj spraw na potemKrok 8: Zmobilizuj się do działania i staw czoło swoim lękomKrok 9: Wypracuj zdrowe przyzwyczajeniaKrok 10: Praktykuj wdzięczność i uważność
Nieleczone zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne może bardzo negatywnie wpływać na funkcjonowanie dziecka i zdolność rodziny do radzenia sobie z codziennością. Wywołuje lęk, bywa źródłem znacznego cierpienia i obniża jakość życia. Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się to zaburzenie, na czym polega proponowana terapia i jak przebiegają poszczególne sesje. Pacjent i jego rodzice uczą się bardziej unormowanych wzorców wzajemnych interakcji i codziennego funkcjonowania. Otrzymują wskazówki, jak wykorzystywać rutynowe działania i przyzwyczajenia niemające związku z zaburzeniem, aby reakcja na terapię była jak najtrwalsza, a ryzyko nawrotu jak najmniejsze. Poradnik służy do utrwalania i powtarzania informacji uzyskanych podczas spotkań z terapeutą. Zawiera wszystkie materiały niezbędne do wykonywania zadań domowych, w tym formularze do notowania przebiegu ekspozycji z wykresami do śledzenia zmian poziomu lęku oraz formularze samoobserwacji do monitorowania obsesji i kompulsji. Poradnik stanowi uzupełnienie podręcznika poznawczo-behawioralnej terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego u dzieci w wieku 817 lat. Terapia poznawczo-behawioralna jest opartą na dowodach naukowych metodą leczenia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, nierzadko spotykanego w praktyce psychologów i psychiatrów dziecięcych. Dotychczas brakowało jednak w polskiej literaturze przedmiotu publikacji opisujących protokół terapeutyczny stosowany w leczeniu tego zaburzenia u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Niniejszy komplet, to jest podręcznik terapeuty i poradnik pacjenta, opracowany przez wybitnych znawców tematu, wypełnia tę lukę. Zawiera niezwykle cenne praktyczne wskazówki pomagające skutecznie przeprowadzić psychoedukację dziecka i jego rodziców oraz zaangażować ich w niełatwy proces leczenia.
We live in a hectic world that demands us to always be 'on'. Whether it is pressure at work, or families to look after, rest is almost always an afterthought. This book will provide you with a series of simple, effective ways to take responsibility for your own health and wellbeing, enabling you to cultivate a relationship with rest, to help your body heal and more importantly, stay in its optimum operating state. So that you can rest AND get more done.
Jak pozbyć się lęku przed bliskością i być wreszcie szczęśliwym.Od ponad dekady lawinowo rośnie liczba singli. Coraz więcej osób ma problemy ze stworzeniem satysfakcjonującego związku. Nie sprzyja temu zawrotny pęd życia, jego konsumpcyjny styl przekładający się na relacje międzyludzkie, a także coraz powszechniejsze uzależnienie od mediów elektronicznych.Jak się jednak okazuje, jednym z głównych powodów życia w samotności, czasem głęboko ukrytym, jest lęk przed bliskością.Książka Niekochalni. Lęk przed bliskością Andrzeja Gryżewskiego, seksuologa i psychoterapeuty, oraz Sylwii Sitkowskiej, psycholożki i psychoterapeutki, poświęcona jest tej dojmującej bolączce naszych czasów.Jak rozpoznać problem? Jakie ma on podłoże? Jak wpływa na seks i miłość? Jak wreszcie znaleźć partnera? Na wszystkie te pytania, a także wiele innych, znajdziesz odpowiedź w tej książce.
Prowokacyjna eksploracja niezwykłych relacji, jakie trzej terapeuci tworzą ze swoimi pacjentami.Seymour jest tradycyjnym terapeutą, który zaciera granicę przyzwoitości seksualnej w relacjach z pacjentką.Prześladowany zachowaniami obsesyjno-kompulsywnymi Marshal ma kłopoty z rolą, jaką w jego życiu odgrywają pieniądze.Powodowany wiarą w psychoanalizę i szczerą chęć pomocy, Ernest opracowuje radykalnie nowe podejście do terapii. Polega ono na całkowicie otwartej i uczciwej relacji z pacjentem. Jego eksperyment może się zakończyć katastrofą.Uznany pisarz i psychiatra Irvin D. Yalom prowokuje przedstawieniem zróżnicowanych więzi, jakie łączą psychoterapeutę i pacjenta. Odsłania wiele kłamstw, które padają zarówno na kozetce, jak i poza nią, oraz nęci czytelnika ukazaniem obrazu wnętrza umysłu psychoanalityków. Ta książka fascynuje, wciąga i wzrusza. Leżąc na kozetce jest powieścią odkrywającą niezwykłość bycia człowiekiem i wiarę w odkupienie ludzkości. Przemieni nasze poglądy na temat terapii i ludzi, którym powierzamy nasze uzdrowienie.
Jak w dzisiejszej, trudnej i niezwykle wymagającej rzeczywistości osiągać spokój i opanowanie? Jak znajdować radość w tym, co nas otacza? Co zrobić, by lepiej zrozumieć siebie? W jaki sposób udzielić sobie pomocy, gdy obezwładnia nas stres?Odpowiedzią jest medytacja, która jest drogą do osiągania spokoju, opanowania i radości na wielu płaszczyznach. Pozwala ona oczyścić umysł, osiągnąć porozumienie z otaczającym nas światem i odnaleźć pozytywne cechy w nas samych. W swojej bestsellerowej książce nauczyciel i praktyk medytacji Murray du Plessis wprowadza czytelników w tajniki ćwiczeń relaksacyjnych oraz twórczych wizualizacji i afirmacji, a także dzieli się swoją olbrzymią wiedzą na temat skutecznego osiągania wewnętrznego spokoju.Autor od ponad piętnastu lat zgłębia najistotniejsze techniki medytacyjne. Odbył osiem podróży do Indii, kilkakrotnie przebył Szlak świętego Jakuba i uczył medytacji na kilku kontynentach. W swojej książce opowiada o ponad stu metodach medytacji i technikach pracy z energią, które umożliwiają dotarcie do porozumienia z samym sobą oraz odkrywanie wewnętrznego szczęścia.Naucz się czerpać spokój i radość ze swojego życia, zrozum swój umysł i ciało i pozostawaj w zgodzie z naturą i otaczającym cię światem!
C'est l'histoire d'un livre sur le yoga et la dépression. la méditation et le terrorisme. L'aspiration a l'unité et le trouble bipolaire. Des choses qui n'ont pas l'air d'aller ensemble, et pourtant. C'est l'histoire d'un écrivain qui voit avec satisfaction qu'il a peut-etre enfin réussi sa vie, trouvé un équilibre, et qui voudrait bien écrire un livre " souriant et subtil sur le yoga " qu'il pratique depuis 25 ans. Il dirait ceci : " Ce que j'appelle yoga n'est pas seulement la bienfaisante gymnastique que nous sommes si nombreux a pratiquer, mais un ensemble de disciplines visant l'élargissement et l'unification de la conscience. Le yoga dit que nous sommes autre chose que notre petit moi confus, apeuré, et qu'a cet autre chose nous pouvons accéder. " Mais a peine lancé dans cette histoire, le beau tableau craque, les failles ressurgissent, les mensonges et les trahisons réapparaissent, l'abîme s'ouvre. La vie dérape. La vie intime et amoureuse, et la vie du monde également : terrorisme (attentats de Charlie Hebdo en 2015), crise migratoire... Et si tout n'était qu'illusions ? L'écrivain est hospitalisé a Sainte-Anne, et traité aux ECT : électro-convulso-thérapie, autrefois appelés électrochocs. Il raconte son séjour halluciné, son désir suicidaire, l'impossibilité de se rassembler, de se réunifier. Son mariage, dont il était si fier, se brise. Il doit aussi rompre avec sa maîtresse avec qui il entretenait une relation érotique extreme et solaire. Il faut partir, tenter de divertir l'horreur. Un reportage infructueux en Irak a la recherche d'un mystérieux " Coran de sang ", un séjour sur une île grecque parmi de jeunes migrants qui racontent leur périple, le souvenir obsédant de cette maîtresse sensuelle, et tous les fantômes d'une vie fracassée. C'est finalement le roman du mal terrifiant dont souffre Emmanuel Carrere raconté par Emmanuel Carrere lui-meme : " Ce mal dont je suis atteint a défaut d'en guérir, je peux le décrire ". Dépression, bipolarité. Emmanuel Carrere affronte dans ce roman le jeu dangereux entre fiction et réel. Comment la fiction peut venir au secours des déchirements et des impasses du réel ? Mais au-dela, c'est le roman de l'énigme de toute vie, de tout homme. Le roman d'une exploration psychique de soi sans concessions, de ses terreurs, de ses mensonges, et des efforts pour devenir meilleur, quelqu'un de bien. Une expérience littéraire limite pour toucher l'âme humaine, interroger notre désir de salut, d'équilibre, et les techniques pour y parvenir. Mais pourquoi le yoga alors ? Parce que " quand on parle de deux choses en disant qu'elles n'ont rien a voir, il y a de fortes chances pour qu'elles aient tout a voir, au contraire ". Ce qu'enseigne aussi le yoga. Non seulement Emmanuel Carrere propose un récit personnel de ce qu'est le yoga pour lui mais il en fait un formidable miroir romanesque pour raconter l'horreur de soi autant que la patience avec laquelle nous voulons aimer les autres, nous sauver, réussir notre vie. Un livre aimant, drôle et terrifiant, infiniment sincere sur la difficulté bouleversante d'etre soi. Jamais Emmanuel Carrere n'était allé aussi loin sur cette voie.
Obudziliście w sobie tygrysa? Pora na zrozumienie wagi komunikacji, która odbywa się bez słów. Trauma najczęściej kojarzy się z zaburzeniem psychicznym. Peter Levine po raz kolejny wyprowadza nas z błędu. Udowadnia, że ciało jest główną ofiarą traumy. Psycholog uczy, jak odzyskać naturalną odporność organizmu. Autor w obrazowy sposób wyjaśnia wrodzone reakcje systemu nerwowego na głębokie psychiczne rany i przebieg procesów terapeutycznych. W swojej książce opiera się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie biologii, neurobiologii i psychoterapii zorientowanej na ciele.Peter A. Levine (ur. 1942), wybitny amerykański psycholog, od 50 lat zajmuje się stresem i traumą. Jest twórcą Somatic Experiencing (Doświadczania Somatycznego), oryginalnej metody leczenia traumy odwołującej się do mądrości ciała. Był konsultantem do spraw stresu dla NASA. Szkolił i prowadził terapię w wielu klinikach, szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na całym świecie. Działał w grupie roboczej zajmującej się reagowaniem na wielkie katastrofy i konflikty etniczno-polityczne. Opublikował wiele książek, w tym dwie na temat zapobiegania i leczenia traumy u dzieci. W serii Terapia Traumy ukazały się dotychczas: Uleczyć traumę Obudźcie tygrysa Uwolnić się od bólu. Program leczenia bólu oparty na świadomości ciała Trauma. Od przemocy domowej do terroru politycznego Symbioza i autonomia. Trauma symbiotyczna i miłość bez uwikłań Oblicza lęku. Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić Strach ucieleśniony Rozmowy o miłości na skraju przepaści Trauma i pamięć
Happy Life. Sztuka odpuszczania to ciepła i życiowa książka, do której chce się wracać, by czytać ją wciąż na nowo, szukając w niej inspiracji, uniwersalnej mądrości i pokrzepienia.
Kasia Bem podpowiada w niej, co i jak odpuścić, żeby zacząć żyć pełnią życia tu teraz. Czerpiąc z jogi i wschodnich filozofii opisuje 12 najpopularniejszych pułapek umysłu, w które wpada większość z nas i podsuwa sposoby, jak ich unikać. Wyposaża czytelnika w narzędzia MOC-y: proste medytacje, techniki oddechowe, ćwiczenia, które pomagają przeżywać życie jako CUD bez czekania na cud. I przekonuje, że CUD-em jest każdy z nas.
Wchodzisz do sklepu, żeby kupić chleb, makaron i owoce. Po chwili wychodzisz, a w siatce z zakupami, poza tym, co pierwotnie zamierzałeś kupić, masz jeszcze paczkę chipsów, dwie gazety i los na loterię. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego zdecydowałeś się na zakup tych rzeczy? Któregoś dnia do twoich drzwi puka mężczyzna oferujący nowy rodzaj łącza internetowego. W zasadzie jesteś zadowolony z jakości usług oferowanych przez twojego obecnego dostawcę, ale po kilku minutach rozmowy postanawiasz przyjąć nową ofertę. Zamykasz drzwi i dopiero wtedy zadajesz sobie pytanie: DLACZEGO? Czy te przykłady brzmią znajomo? A może chciałbyś raczej wywierać wpływ na innych ludzi niż im ulegać? Jeżeli tak, to bez wątpienia zainteresuje cię książka napisana przez dwóch psychologów społecznych, którzy badają najczęściej stosowane techniki wpływu społecznego. Dariusz Doliński i Tomasz Grzyb analizują skuteczność tych technik, a kiedy je opisują, za każdym razem odpowiadają na trzy pytania: (1) Jaka idea przyświeca danej technice wpływu społecznego? (2) Co na ten temat mówią badania? (3) Jaki mechanizm psychologiczny decyduje o skuteczności danej techniki? Rekomendacje wydawnicze: Ta książka przedstawia aż 100 takich technik, obejmujących prawie wszystkie obszary życia codziennego – nie tylko zakupy, lecz także bliskie relacje oraz nasze zachowania, zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej. Każda z opisywanych technik została naukowo zbadana i udokumentowana, autorzy jednak, zamiast skupiać się na analizie statystycznej, koncentrują się na rzeczywistym wpływie tych technik na nasze życie. O autorach: Dariusz Doliński – profesor psychologii, ceniony psycholog społeczny i renomowany badacz wpływu społecznego. Autor licznych artykułów naukowych publikowanych w czołowych czasopismach psychologicznych oraz 21 książek. Tomasz Grzyb – dr hab. psychologii, profesor Uniwersytetu SWPS, psycholog społeczny, prezes Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, autor licznych artykułów i książek. Od 2013 roku kształci oficerów NATO i krajów stowarzyszonych w zakresie technik wpływu społecznego. Rekomendacje wydawnicze: Nigdy wcześniej nie widziałem książki opisującej tak wiele technik wpływu społecznego. Autorzy to obecnie największe autorytety w tej dziedzinie, więc jeśli mówią, że te sposoby działają, to możesz im zaufać. A jeśli nadal będziesz mieć jakieś wątpliwości, to przy każdej z technik znajdziesz omówienie badań potwierdzających jej skuteczność. - profesor Christopher J. Carpenter, Western Illinois University Dariusz Doliński i Tomasz Grzyb dokonali nadzwyczaj przejrzystego, a przy tym fascynującego przeglądu wielu (tak, aż 100!) technik wpływu społecznego i dokładnie wyjaśnili działanie każdej z nich. Przytoczyli również przykłady eksperymentów, które dowiodły skuteczności tych technik. Czytelnicy, którzy poszukują intrygującego wprowadzenia do sztuki wywierania wpływu społecznego, na pewno nie będą rozczarowani. - profesor Daniel J. O’Keefe, Northwestern University Dariusz Doliński i Tomasz Grzyb swoją książką wyświadczyli nam wszystkim wielką przysługę. Nie tylko opisali 100 efektywnych technik wpływu społecznego, lecz także zbadali mechanizmy psychologiczne, które sprawiają, że owe techniki działają. Nie ma bardziej użytecznej książki dla kogoś, kto chciałby osiągnąć mistrzostwo w dziedzinie perswazji. - profesor Robert Cialdini, Arizona State University, autor książek „Wywieranie wpływu na ludzi” i „Pre-swazja”
Zaradny Kot to program poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych u dzieci w wieku 8-13 lat opracowany przez profesora Philipa C. Kendalla i jego zespół. Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika dla terapeuty. To znakomite narzędzie do pracy, które wzmacnia zaangażowanie dziecka w terapię. Postać kotka, który ze Strachusia przemienia się w Zaradnego Kota, przemawia do dziecięcej wyobraźni, a przyjazna szata graficzna sprawia, że terapia staje się dobrą zabawą. Dzieci dowiadują się, na czym polega terapia, uczą się rozpoznawać uczucia i panować nad nimi, poznają techniki relaksacyjne i skuteczne strategie rozwiązywania problemów
LĘK to program poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych u nastolatków w wieku 14-17 lat opracowany przez profesora Philipa C. Kendalla i jego zespół. Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika dla terapeuty. To doskonałe narzędzie do pracy, które wzmacnia zaangażowanie klientów w terapię. Dzięki niemu dowiadują się, na czym polega terapia i co czekają ich na kolejnej sesji. Uczą się rozpoznawać uczucia i poznają techniki relaksacyjne. Zdobyte w trakcie programu umiejętności pomogą im stawiać czoła niepokojącym sytuacjom, zamiast ich unikać, i będą procentować w życiu codziennym.
Kontynuacja bestsellera Psychoterapia Ewangelią. Stanowi zapis ćwiczeń duchowych autora- znanego psychologa, dzielącego się z czytelnikami i pacjentami swoimi doświadczeniami. Praca nad sobą nigdy się nie kończy - zwłaszcza w kontekście zbawienia i wieczności. Dopóki żyjemy, mamy szansę na poprawę i nawrócenie.Chciałem uzupełnić, rozwinąć i poszerzyć treść w kierunku praktycznej duchowości, a nie wyjaśniania teorii psychologicznych. Wspólnie z Czytelnikiem pragnę podziwiać niezgłębioną tajemnicę Bożej obecności i dociekać przyczyn problemów, jakie mamy ze zbliżeniem się do niej. Mam nadzieję, że pomoże usunąć z drogi Czytelnika przynajmniej niektóre z nich.Rozważając Pismo Święte powinniśmy zrozumieć, że to słowa Biblii wyjaśniająnam nasze własne znaczenie w świecie, a życie czynią czytelnym. Prawda należy do Boga,a my ją tylko odkrywamy i przyjmujemy (oby), ale jej nie wytwarzamy. To nie nasze poglądy mają potwierdzać prawdziwość Ewangelii, to Ewangelia potwierdza (lub obala) nasze.MAREK PIETRACHOWICZ
Wiele osób odczuwa lęk. Może się on objawiać w najróżniejszy sposób, nigdy jednak nie jest przyjemny. Jeśli szukasz skutecznych narzędzi, by nad nim zapanować i zmniejszyć stres, to ta książka ci w tym pomoże. Poradnik napisany przez terapeutkę, która specjalizuje się w walce z lękiem, prezentuje 25 kreatywnych sposobów na obniżenie poziomu lęku w pięciu kluczowych obszarach. Są to: stres, fobia społeczna, myśli lękowe, poczucie własnej wartości i przyszłość. Opisane narzędzia powstały na podstawie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), treningu uważności, terapii narracyjnej, psychologii pozytywnej i innych rodzajów terapii. W opisie każdego z nich znajdziesz praktyczne porady i proste działania, które możesz podjąć od razu, by poczuć się lepiej i spokojniej. RISA WILLIAMS jest licencjonowaną psychoterapeutką i trenerką. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze sposobami redukcji poziomu lęku i stresu. Jest autorką artykułów do magazynów o tematyce wellness i profesorem na uniwersytecie w Los Angeles. ?Jako osoba pracująca kreatywnie doceniam opisane przez autorkę metody i narzędzia, które pomagają w wielu codziennych stresogennych sytuacjach?. - Camille Brown, reżyserka filmowa ?Natychmiast zacząłem podkreślać i zaznaczać różne ciekawostki znalezione wśród porad Risy Williams. Czytam tę książkę zachłannie, zdając sobie sprawę, że pomaga mi lepiej poznać samego siebie. Dzięki niej moje życie stało się o wiele prostsze!?. - Miguel Chavez, aktor (?Nauki niezbyt ścisłe?, NBC) ?Od czasu do czasu wszyscy borykamy się z lękiem, dlatego każdy może znaleźć w tej książce coś dla siebie. Ćwiczenia są proste, praktyczne i nie trzeba do nich żadnego przygotowania, a ciekawostki z zakresu neuronauki wyjaśniają ich działanie?. - Christina Elston, redaktorka magazynu ?L.A. Parent?
Takiej książki jeszcze nie było!O medytacji i medytowaniu całościowo, prosto, miejscami z humorem i bardzo konkretnie.Odpowiada na wiele pytań, dotyka licznych tematów związanych z życiem i umieraniem. Zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek i inspiracji.Doskonała pozycja zarówno dla początkujących w temacie, jak i wszystkich pragnących zmiany w życiu, podążających ścieżką samopoznania.Autorka medytuje systematycznie od kilkunastu lat, stosując różne techniki.Dwukrotnie brała udział w sześciodniowych medytacjach/pudżach z mnichami buddyjskimi w klasztorze w Nepalu.Jest pionierką medytacji dźwięku w Polsce, autorką licznych eventów i warsztatów, w tym śpiewu intuicyjnego, w wielu krajach Europy.
NOWE WYDANIE NASZEGO BESTSELLERA! Większość emocjonalnych szantażystów to nie potwory. Jak zobaczymy, rzadko kierują nimi złe intencje, ale raczej ich własne demony. Susan Forward Dlaczego niektórzy ludzie potrafią przytłoczyć nas emocjonalnie, sprawiając, że czujemy się jak ofiary? Dlaczego nie potrafimy się przed tym obronić? Dlaczego nigdy nie przedstawiamy swojego punktu widzenia? Dlaczego czujemy się zdezorientowani i bezsilni? Dlatego że stoi za tym sprytny szantaż emocjonalny, któremu ulegamy częściej, niż nam się wydaje. Autorki książki, Susan Forward i Donna Frazier, przedstawiają typowe zachowania szantażystów emocjonalnych, a także stosowane przez nich metody wywierania wpływu i skutki ulegania tej manipulacji. Proponują skuteczne strategie obrony przed uwikłaniem w emocjonalną zależność. Taka zależność to pułapka, w którą łatwo wpaść, ale z której dużo trudniej się uwolnić. Szantażysta doskonale wie, czego chce. Zręcznie manipuluje tak, aby zawsze postawić na swoim. Akceptujenas wyłącznie wtedy, gdy na wszystko się zgadzamy, a kiedy nie chcemy ulec odrzuca, grozi, karze, odwołuje się do poczucia obowiązku i wzbudza poczucie winy. Człowiek ulegający szantażowi zapomina o swoich potrzebach, uczuciach i pragnieniach, czuje się przegrany i sfrustrowany. Zrobi wszystko, by zadowolić bliską mu osobę. ARTYKUŁY I RECENZJE Psychology of Life: Gdy doświadczasz psychicznego terroru i nie zdajesz sobie z tego sprawy...
To książka o tym, w jaki sposób zwiększyć swoją kreatywność, radzić sobie z wyzwaniami, mieć więcej wolnego czasu i żyć pełnią życia. Trening uważności pozwala otworzyć się na twórczą zabawę i płynącą z niej radość! Medytacja uważności zajmuje jedynie od 10 do 20 minut dziennie. Pozwala wyciszyć umysł, znaleźć w codziennym życiu chwile spokoju i reagować elastyczniej na wszystko, co nas spotyka. Pomaga zwiększyć kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji. Umacnia odwagę i wytrwałość, a także rozbudza ciekawość oraz otwiera drzwi olśnieniu i momentom twórczego wglądu. Książkę polecają: Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, wykonujesz pracę wymagającą nieszablonowego myślenia, czy też po prostu chcesz, żeby życie zwolniło, by pojawiło się w nim więcej zabawy i miejsca dla przyjaciół, partnera czy twoich dzieci – ta książka będzie nieocenioną pomocą.
z przedmowy prof. Marka Williamsa, współautora książki Mindfulness.
Trening uważności Danny Penman pokazuje, jak praktyka uważności potrafi być bliska życiu, codziennej pracy i wszystkim naszym zmaganiom. Dzięki treningowi mindfulness możemy być bardziej kreatywni i odporni na stres oraz czuć się częściej „tu i teraz” .
Jakub Babij, nauczyciel mindfulness, psychoterapeuta Autor proponuje program ćwiczeń opartych na technice mindfulness, dzięki któremu wyciszony umysł, wolny od mentalnych nawyków, otwiera się na inspirację i nowe pomysły. Małgorzata Jakubczak, Polski Instytut Mindfulness O autorze: Dr Danny Penman – wykwalifikowany nauczyciel medytacji, nagradzany pisarz i dziennikarz. Współautor międzynarodowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności wydanego w serii Samo Sedno. Danny Penman został uhonorowany za pracę dziennikarską przez stowarzyszenia Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) oraz The Humane Society of the United States. W 2014 r. jego książka Mindfulness dla zdrowia (napisana z Vidyamalą Burch i również opublikowana w serii Samo Sedno) została uznana przez Brytyjskie Towarzystwo Medyczne za najlepszą książkę w kategorii: „Medycyna popularnonaukowa”. Prace Danny’ego Penmana zostały przetłumaczone na ponad 25 języków.
[…] Stres związany z poczuciem bezradności lub silnym lękiem towarzyszy nam na wielu etapach życia i dotyczy jego różnych aspektów. Artykuł Kamili Szpunar pt. Lęk przed porodem i tokofobia – wpływ na życie kobiet poświęcony jest odczuwaniu silnego lęku przed porodem, który nie tylko może wpływać na jakość i przebieg porodu, lecz także być przyczyną poporodowych problemów ze zdrowiem psychicznym. Z kolei Elżbieta Pieńkowska w artykule pt. Model salutogenezy w kontekście uwarunkowań zdrowia seksualnego zwraca uwagę na różne wymiary zdrowia seksualnego i podkreśla znaczącą rolę edukacji seksualnej w kształtowaniu optymalnej realizacji seksualnej w obliczu wielu stresorów. Magdalena Leszko natomiast w pracy pt. Poczucie obciążenia u opiekunów rodzinnych osób z chorobą Alzheimera skupia się na stresie związanym ze sprawowaniem opieki nad członkiem rodziny. Stres ten może być spowodowany wieloma czynnikami i mieć negatywne konsekwencje nie tylko dla zdrowia, lecz także dla sytuacji f nansowej.
Ważnym aspektem funkcjonowania człowieka jest również praca zawodowa. Choć stanowi ona źródło satysfakcji, a także korzyści ekonomicznych i społecznych, stawia również przed człowiekiem wiele wyzwań, które są źródłem stresu. Artykuł Małgorzaty Bratos-Stępień pt. Psychologiczne uwarunkowania związku poczucia przeciążenia pracą z poczuciem jakości życia dotyczy podmiotowych uwarunkowań spostrzeganego przeciążenia pracą oraz konsekwencji występowania stresorów zawodowych.
Równie ważne jest także poznanie tego, jak znajdowanie się w sytuacji stresującej i niebezpiecznej wpływa na nasz dobrostan psychiczny. Artykuł Marzeny Piłat pt. Wartości a konsekwencje doznanej traumy przybliża nam funkcjonowanie migrantów i ich problemy związane z przystosowaniem się do życia w Polsce. Praca Piotra Próchniaka pt. Bezpieczna oraz ryzykowna turystyka górska a dobrostan psychiczny porusza natomiast kwestię znaczenia ryzyka i wpływu doświadczanego stresu na samopoczucie jednostki.
Książka jest adresowana do osób, których interesuje problematyka funkcjonowania człowieka w sytuacji stresu. Zawarte w niej prace mogą być również interesujące dla studentów oraz nauczycieli akademickich. Polecamy ją także praktykującym psychologom, ponieważ zawarte w niej artykuły mogą stanowić cenne wskazówki do pracy z osobami w sytuacji stresu.
Magdalena Leszko, Piotr Próchniak
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?