W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Kaizen jest japońską, wyjątkową filozofią. Jest znana głównie jako koncepcja zarządzania, ale przede wszystkim jest ważną częścią kultury japońskiej. Kaizen polega na ciągłym doskonaleniu: doskonałość może być osiągnięta dzięki konsekwentnie wprowadzanym niewielkim zmianom. W organizacji każdy powinien być zaangażowany w ten proces. Metodyka ta charakteryzuje się dużą skutecznością, jest przy tym doskonałym wyjściem dla osób, które nie lubią rewolucyjnych zmian wokół siebie. Umożliwia rozwijanie się i osiąganie celów bez dużego wysiłku i bez lęku, że coś może pójść nie tak.
Książka, którą trzymasz w dłoni, w przystępny sposób wyjaśnia, jak wykorzystać filozofię kaizen w codziennym życiu i osiągać imponujące cele metodą małych kroków. Dzięki jej lekturze dowiesz się, jak stymulować kreatywność swoją i swojego zespołu, jak zacząć nieszablonowo myśleć, a także jak radzić sobie z trudnymi sprawami. Nauczysz się prostych, ale bardzo skutecznych metod, które z powodzeniem będziesz stosował na co dzień. Przekonasz się, dlaczego filozofia kaizen jest wysoko ceniona przez kierownictwo takich organizacji, jak Boeing, Toyota, Honda czy US Navy!
Dowiedz się, jak:
poprawiać morale pracowników,
ograniczać koszty funkcjonowania organizacji i równocześnie poprawiać jakość pracy w firmie,
skutecznie rozwijać nowe produkty i usługi,
zwiększać sprzedaż firmy,
ograniczać koszty opieki zdrowotnej.
Kaizen — podążaj małymi krokami ku doskonałości!
O autorze
Dr Robert Maurer jest wykładowcą na Wydziale Medycyny UCLA, trenerem behawioralnym w uzdrowisku Canyon Ranch oraz szefem firmy doradczej Science of Excellence. Swoją unikalną metodę prezentuje także na kursach i szkoleniach z zakresu osiągania szczęścia osobistego oraz sukcesów zawodowych, przeznaczonych dla pracowników korporacji, pacjentów i personelu szpitali czy nawet członków rządu Wielkiej Brytani
Pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka na temat terapii behawioralnej dzieci z autyzmem! Autyzm jest jednym z najpoważniejszych i najczęściej diagnozowanych zaburzeń rozwojowych. Z niemal 100 rodzajów oferowanych terapii do najefektywniejszych należy stosowana analiza zachowania. Jej skuteczność potwierdza 50 lat badań naukowych i doświadczeń praktycznych. Autorzy omawiają zagadnienia teoretyczne dotyczące autyzmu i stosowanej analizy zachowania, podstawowe założenia radykalnego behawioryzmu, oceny behawioralnej i pomiaru zachowań. Opisują także metody nauczania osób z autyzmem i rozwijania u nich pożądanych zachowań. Podają wiele zaleceń praktycznych dotyczących korzystania ze strategii proaktywnych w pracy z dziećmi z autyzmem, motywowania ich do nauki, treningu różnicowania i redukowania zachowań niepożądanych.
Autorzy rozdziałów są dziś czołowymi praktykami terapii Gestalt. Każdy z nich ponownie przyjrzał się tej założycielskiej koncepcji Self. Różnorodność wybranych przez nich odniesień i źródeł, do których wracali (takich jak psychoanaliza czy pragmatyzm), poszerzenie o podejścia z sąsiednich dyscyplin (takich jak fenomenologia, teoria relacji z obiektem, neuronauka, duchowość, estetyka) przybliża nas do ducha założycieli terapii Gestalt, którzy mieli nadzieję, że każdy z nas będzie potrafił przyswoić ich propozycje, dalekie od jakiejkolwiek idei ortodoksji czy jednostronnego podejścia.
"Wielu naszych pacjentów, wiedzionych potrzebą zachowania strzępka własnej duszy, jakiegoś jej fragmentu, w którym zapisałoby się ich istnienie, usilnie poszukuje sposobu, by nadać formę i prawdziwe proporcje swojej - jak im się zdaje - bezkształtnej egzystencji. Ponieważ ową "bezkształtność" często uznają za rozpad tożsamości, próbują przedwcześnie nadać kształt swojemu poczuciu siebie, zdając się na błędne podsumowania i kurczowo się ich trzymając. Często zupełnie nie wiedzą, co jest z nimi nie tak, ponieważ nie zdają sobie sprawy z tego, jak się określili, nie rozumieją też, jaki fałszywy obraz dają ich wątpliwe podsumowania".
Koncepcja self w psychoterapii Gestalt nie tylko pomaga zidentyfikować ten problem, lecz także daje nowe wskazówki, pomocne w przepracowaniu błędnych wniosków.
Bez wątpienia ta niezbędna książka wzbogaci naszą wspólną płaszczyznę i przyczyni się do międzynarodowej dynamiki terapii Gestalt w jej polifonicznym ujęciu.
Autorzy: Ruella Frank, Frank M. Staemmler, Gianni Francesetti, M. Spagnuolo Lobb, Michael V. Miller, Philip Brownell, Carmen Vazquez Bandin, Claudia Baptista Tavora, Dan Bloom, Georges Wollants, Gilles Delisle, Kenneth Meyer, Line Girard, Lynne Jacobs, Mônica Alvim Botelho, Peter Philippson.
Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego.Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, prezentujący program terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji oparty na teoretycznych i praktycznych zasadach terapii poznawczo-behawioralnej. Autorki, po wprowadzeniu teoretycznym oraz przedstawieniu tła historycznego i wyników przeprowadzonych badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo wyjaśniają, jak planować i prowadzić terapię. Prezentują pełen opis programu składającego się z pięciu głównych komponentów: ekspozycji in vivo, ekspozycji wyobrażeniowych, technik powstrzymania reakcji, przetwarzania i wizyt domowych, z których każdy został zilustrowany licznymi przykładami. Podczas sesji pacjent poddawany jest działaniu bodźców (realnych lub wyobrażonych), które wywołują u niego natrętne myśli i kompulsje. Ekspozycje są stopniowane w taki sposób, aby z czasem uświadomił sobie, że to, czego się obawia, wcale nie musi się wydarzyć, jeśli nie ucieknie się do podejmowanych dotąd rytuałów. Terapia obejmuje techniki ekspozycji i powstrzymania reakcji stosowane zarówno pod nadzorem terapeuty, jak i samodzielnie przez pacjenta w domu.
Opublikowany w 1917 roku Wstęp do psychoanalizy to klasyczna książka Zygmunta Freuda, składająca się z 28 wykładów wygłoszonych w latach 1915–1917. Praca ta zapoczątkowała rozwój psychoanalizy jako metody badawczej i środka terapii. W trakcie wykładów Freud omawia znaczenie marzeń sennych, udowadniając istnienie nieświadomości jako jednego z elementów poznania rzeczywistości (pozostałe to świadomość i przedświadomość). Freud wskazuje, że nasza psychika odbiera zjawiska zrozumiałe, które umiemy wyjaśnić, i niezrozumiałe, których na razie wyjaśnić nie potrafimy.
W ramach wykładów autor wyjaśnia też podstawy nauk o nerwicach, prezentuje również zasadnicze zręby psychoanalizy: teorię lęku, teorię libido i narcyzmu oraz teorię przeniesienia.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne to przewlekła dolegliwość wpływająca nacodzienne funkcjonowanie i jakość życia dotkniętej nim osoby. Niniejsza książka to doskonały poradnik napisany z myślą o osobach pragnących zapanować nad natrętnymi myślami i reakcjami za pomocą terapii, której skuteczność została potwierdzona klinicznie. Autorki w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, jakie są przyczyny i jak radzić sobie z objawami. Opisują najskuteczniejszy w jego przypadku program terapii ekspozycji i powstrzymywania reakcji, w tym cele leczenia, stosowane techniki oraz przebieg poszczególnych sesji. Poradnik dla pacjenta, stanowiący uzupełnienie podręcznika terapeuty, zawiera wszystkie formularze wykorzystywane podczas sesji i niezbędne do wykonywania zadań domowych. Formularze te służą do tworzenia hierarchii ekspozycji, codziennego monitorowania rytuałów, przeprowadzania ekspozycji in vivo i wyobrażeniowych oraz prowadzenia zapisu ekspozycji wykonywanych w ramach pracy domowej. Niniejsza książka to źródło rzetelnych informacji dla osób uczestniczących w terapii, wspierające ich działania między sesjami.
Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzeń lękowych u nastolatków. Podręcznik zawiera opis programu poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych u nastolatków w wieku 1417 lat. Autorzy krok po kroku omawiają składających się nań 16 sesji terapeutycznych: ich cele, kolejne etapy i stosowane strategie. Poszczególne sesje poświęcone są takim zagadnieniom, jak: rozpoznawanie objawów lęku, myślenie osoby odczuwającej lęk i jego skutki, plan radzenia sobie czy wykorzystanie nabytych umiejętności w sytuacjach budzących lęk. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest zeszyt ćwiczeń dla pacjenta. Całość składa się na program terapeutyczny Lęk.
Córka Bruce'a Lee tchnęła życie w nieprzemijającą filozofię swojego ojca. Jak powiedziałby on sam: Oczyść swój umysł i pozwól, by jego słowa całkowicie cię przeniknęły. - NewsweekBruce Lee to postać ikoniczna, zasłynął na całym świecie z mistrzowskiego opanowania kung-fu i innych sztuk walki i pozostawił po sobie niezapomniane filmowe dziedzictwo. Ale był również filozofem, wielkim myślicielem, który już w bardzo młodym wieku zrozumiał, że sztuka walki to coś więcej niż tylko ćwiczenie technik i dyscyplina to głęboka metafora spełnionego życia. Stworzył własną, kultową filozofię bądź jak woda. Uważał, że naśladując naturę wody, jej delikatność i siłę, możemy osiągnąć własny naturalny stan przepływu. A dzięki temu zyskamy w życiu spokój, pewność siebie i wolność.W książce tej córka Bruce'a Lee przybliża myśli i nauki swojego ojca. Ukazuje, że sztuki walki są doskonałą metaforą rozwoju osobistego, i wyjaśnia, jak można je praktykować w codziennym życiu. Każdy rozdział to lekcja nauk Bruce'a Lee oparta na jego wyjątkowej filozofii bądź jak woda.W Bądź jak woda, przyjacielu Shannon Lee ukazuje geniusz swojego ojca, który kryje się za wszystkimi jego wyczynami na ekranie. Przywołując fragmenty jego prywatnych pism i intymnych historii z osobistego życia, odkrywa jego filozofię uważności. Autorka pisze w sposób, w jaki poruszał się jej ojciec bezpośredni, poetycki i charyzmatyczny. Wspaniały przewodnik po ponadczasowej filozofii Bruce'a Lee. - Jeff Chang, autor Can't Stop Won't Stop: A History of the Hip-Hop Generation.Tematycznie uporządkowane życiowe lekcje, wypełnione mądrymi instrukcjami dotyczącymi różnych sprawTo inspirująca pamiątka dla wielbicieli Bruce'a Lee oraz tych, którzy pragną pogłębić wraz z nim osobisty rozwój.- Kirkus Reviews Ta porywająca książka przypomni każdemu czytelnikowi, że choć nie można kontrolować zewnętrznych okoliczności, każdy z nas ma wybór, jak na nie reagować. - Publishers Weekly
We were doing it more and more, anyway. Mindfulness and meditation are all the rage. Wellness tourism, yoga breaks, meditation apps, and spiritual boot camps have been booming - entry-level to hardcore.
Retreat investigates this human obsession, mining neuroscience, psychology and history to reveal why we seek solitude, what we get out of it, and what is going on in our brains and bodies when we achieve it. What has it meant to the world's great thinkers, and what does it mean, in our age, as an activity we pay for?
Is isolation a means of engaging more fully with reality, or evading it? And what has retreat meant at a time when humanity has - to an unprecedented extent - been forced to withdraw? Nat Segnit has felt the pull of solitude and the fear of it, as well as the warmth of company. To answer these questions, he has been on retreats around the world and met yogic scholars, cognitive and social scientists, religious leaders, philosophers and artists.
Retreat is endlessly enlightening, sceptical and open-minded. It is about seeking happiness, fulfilment, a change of perspective, and relief from stress and anxiety. And it is surprisingly, joyously, full of human encounter. Ultimately, it is about the discovery that retreat is a mental state that can be achieved anywhere, in a monastery or shopping centre, a cave or a crowd.
What would happen if we learnt to look instead of see, listen instead of hear and feel instead of touch? With remarkable clarity, Ryunosuke Koike shares the ways we can incorporate Zen practice into our daily life, resulting in a more productive, honest and present way of living.
Koike's theory tells us that our energy is predominantly being used to think negative and unnecessary thoughts, causing us to lose our ability to make decisions and our five senses to lose their strength. Ranging from complacency in your relationship, over-commitment at work to searching for approval from others, The Practice of Not Thinking will teach you how to re-train your brain and eliminate these challenging habits, leading to a quieter and more peaceful life.
Książka Jak zostać MISTRZEM w sporcie i w życiu doskonale odpowiada na aktualną potrzebę aktywizacji dzieci i młodzieży, których czas pandemii zmusił do zamknięcia się w domach i nierzadko rezygnacji z wszelkich aktywności sportowych. Pomaga zrozumieć, jak ważny jest ruch do prawidłowego funkcjonowania na każdym poziomie.Ta unikalna propozycja wsparcia jest nie tylko źródłem rzetelnej wiedzy psychologicznej dla rodziców, trenerów i nauczycieli, ale także wartościową i wciągającą lekturą dla dzieci, inspirującą je do świadomego podjęcia aktywności sportowej i kształtowania zdrowych nawyków.Jej autorami są wybitni psychologowie sportu: Jan Blecharz, Małgorzata Siekańska oraz Gershon Tenenbaum. W niezwykle pogodny i uniwersalny sposób przedstawili oni historie dzieci, które poprzez sport odnalazły swoją życiową drogę.Książka zawiera osiem opowiadań do każdego z nich została dołączona interpretacja psychologiczna wraz ze słowniczkiem pojęć z poruszonego obszaru tematycznego. Ta cenna psychologiczna wiedza umożliwi rodzicom, nauczycielom oraz trenerom podejmowanie z dziećmi tematyki, której dotyczą opowiadania. Stanowi swego rodzaju klucz do zaszyfrowanych w opowiadaniach zagadnień, których właściwe omówienie pomoże w kształtowaniu prawidłowego rozwoju młodych zawodników.Zarówno rodzic, trener, jak i nauczyciel, czytając dzieciom te opowiadania, przekaże im, jak ważne są marzenia i wytrwałość w dążeniu do ich realizacji oraz na czym polega zmaganie się z trudnościami, a także że ważniejsza od zwycięstw, pucharów i medali jest praca nad samym sobą i samodoskonalenie się. Sport bowiem nie musi być celem samym w sobie, może być świetnym polem startowym do zupełnie innych lotów.
NOWE WYDANIE
Zaburzenia okresu dzieciństwa i adolescencji to publikacja,która jest zarównopodręcznikiem z zakresu psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, jak i książką , która zainteresuje każdego czytelnika - rodzica, a nawet młodzież chcącą poznać siebie i zrozumieć swoje problemy, jakże częste w tym okresie życia. Książka zawiera syntetyczny przeglą najważniejszych informacji dotyczących zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży.Szczególnie wyczerpująco omówiono w niej wyniki badań ich psychologicznych i psychoterapeutycznych aspektów.Będzie ona atrakcyjnym podręcznikiem dla klinicystów - psychiatrów i psychologów,i ciekawą lekturą dla szerokiego grona osób zainteresowanych zaburzeniami psychicznymi i problematyką psychologii okresu rozwojowego.
• Jak stać się skutecznym coachem? Zupełnie nowe – rozszerzone – wydanie bestsellera Jenny Rogers! Nowe wydanie uwzględnia najnowsze odkrycia neurobiologii i ich praktyczne zastosowania w pracy coacha. Autorka oprócz teorii, podstawowych zasad i technik coachingowych, omawia także zagadnienia praktyczne: budowanie zaufania między coachem a klientem, ustalanie celów, stawianie wyzwań czy pracę z osobą, która doświadczyła traumy. Porusza takie kwestie jak etyka pracy, coaching przez telefon czy udzielanie informacji i rad na sposób coachingowy.
To książka dla praktyków, obfitująca w cenne wskazówki poparte wieloma studiami przypadku i przykładami rozwiązywania różnych, nierzadko skomplikowanych, problemów. Zawiera liczne scenariusze i wytyczne pomocne w codziennej pracy coacha. Napisana w przystępny sposób, stanowi znakomity przewodnik po praktyce coachingowej – niecenione źródło wiedzy i inspiracji zarówno dla coacha początkującego, jak i doświadczonego, chcącego udoskonalić swój warsztat. To najbardziej obszerne i wyczerpujące wprowadzenie do tematyki coachingu.
As human beings, we all share the desire for happiness and meaning in our lives. According to His Holiness the Dalai Lama, the ability to find true fulfillment lies within each of us. In this very special book, the spiritual and temporal leader of Tibet, Nobel Prize winner, and bestselling author helps readers embark upon the path to enlightenment with a stunning illumination of the timeless wisdom and an easy-access reference for daily practice.
Divided into a series of distinct steps that will lead spiritual seekers toward enlightenment, How to Practice is a constant companion in the quest to practice morality, meditation, and wisdom. This accessible book will guide you toward opening your heart, refraining from doing harm, and maintiaining mentaltranquility as the Dalai Lama shows you how to overcome everyday obstacles, from feelings of anger and mistrust to jealousy, insecurity, and counterproductive thinking. Imbued with His Holiness' vivacious spirit and sense of playfulness, How to Practice offers sage and practical insight into the human psyche and into the deepest aspirations that bind us all together.
In the Dalai Lama’s own words: ‘It is my hope that the reader of this small book will take away a basic understanding of Buddhism and some of the key methods by which Buddhist practitioners have cultivated compassion and wisdom in their lives. The methods discussed have been taken from three sacred texts of Buddhism. I would like to stress at the outset, however, that one doesn’t have to be a Buddhist to make use of these meditation techniques. Meditation is merely the process whereby we gain control over the mind and guide it in a more virtuous direction. Meditation may also be thought of as a technique by which we diminish the force of old thought habits and develop new ones. Yet the techniques themselves do not lead to enlightenment or a compassionate and open heart. That is up to you, and the effort and motivation you bring to your spiritual practice.’
'One of the leaders in the world of meditation' Forbes
'Tara Brach has an uncanny ability to home in precisely on what we need in the moment, so we can meet that need from within' Kristin Neff
Even when we cannot see the gold, the light and love of our true nature cannot be dimmed, tarnished, or erased
Within us all is an innate purity, our gold, that we too often to learn to hide and doubt as we navigate the troubles of daily life. We lose touch with our innocence, creativity and tender hearts as we seek the approval of others and determine our self-worth based on the judgements of those around us.
In this beautifully illustrated book, beloved meditation teacher and author Tara Brach teaches us how to uncover our gold and let our true nature shine out with love, kindness and spirit. Tara reveals how we can strip back the layers of doubt and fear that hold us back and learn to trust the pure awareness, love and basic goodness that live deep in our hearts.
Modele mentalne można postrzegać jako szablony, które ułatwiają poprawną interpretację informacji oraz zrozumienie aktualnego kontekstu. Pomagają nam unikać pułapek i uzyskiwać pożądane rezultaty. Warto przyswoić jak najszerszą paletę modeli mentalnych, aby być przygotowanym na wszystko, co tylko się pojawi na naszej drodze. Oczywiście, nie wszystkie modele są równie skuteczne i wszechstronne. Najlepsze są te, które udowodniły już swoją wartość. Zbudowanie osobistej sieci modeli mentalnych bardzo ułatwia funkcjonowanie w świecie!
Dzięki tej szczególnej książce zrozumiesz koncepcję modeli mentalnych i dowiesz się, w jaki sposób działają. Przekonasz się, że stanowią coś w rodzaju mapy po bardzo trudnym terenie: pomagają zrozumieć własne położenie oraz zobaczyć drogę do celu. Ułatwiają pokonywanie poczucia przytłoczenia informacjami, skupienie się na ważnych kwestiach i podejmowanie decyzji. W książce pokazano 30 modeli mentalnych, które wspierają mądre i wnikliwe myślenie. Szybko zauważysz, że jeśli zamiast analizowania każdej informacji z osobna posłużysz się odpowiednim modelem mentalnym, osiągniesz ponadprzeciętne rezultaty. Dzięki zawartym tu wskazówkom, poradom i wyjaśnieniom już wkrótce zaczniesz korzystać z najskuteczniejszych modeli mentalnych.
W książce:
szybkość i kontekst w podejmowaniu decyzji
umiejętność dostrzegania rzeczy istotnych
tajniki szybkiego podejmowania trafnych decyzji
sztuka uników, czyli modele antymentalne
klasyczne zasady, prawa i... brzytwa Hanlona
Skup się na tym, co ważne, patrz przenikliwie i podejmuj najlepsze decyzje!
O autorze
Peter Hollins jest badaczem i psychologiem zgłębiającym meandry natury człowieka. Po latach praktykowania i pracy z setkami ludzi pochodzących z różnych środowisk postanowił poświęcić się pisaniu, dzięki czemu może pomóc milionom czytelników w poprawie jakości ich życia. Napisał kilka znakomicie przyjętych książek. Mieszka w Seattle w stanie Waszyngton.
This is not the usual self-help book. It’s time to unf*ck yourself and unleash your greatness!
This is blunt force trauma to the way you think life has to be for you. Most importantly, it is designed to give you an authentic leg up – one that feels genuine and right for you, and can propel you to new levels of greatness.
It will teach you not to look to the outside world for answers, but inside yourself. You will learn how to take full responsibility of your life, the highs and the lows, and you’ll actually feel good about it – no, in fact, you’ll feel f*cking great about it!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?