KATEGORIE [rozwiń]

Liv Larsson

Okładka książki Wdzięczność. Najtańszy bilet do szczęścia w.2023

39,99 zł 23,92 zł


Jeśli chcesz częściej czuć się szczęśliwy, przeczytaj tę książkę, a przede wszystkim użyj jej. Dostajesz do ręki narzędzie, które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to, co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć, jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia, zamiast być biernym i tylko tęsknić do miejsca lub do stanu, w którym chciałbyś się znaleźć. Wdzięczność pozwala podwyższyć poziom zadowolenia z życia i odkryć, co jest w nim naprawdę ważne, jest sposobem pielęgnowania związków, ułatwia uzupełnianie zapasów energii i wchodzenie w głębszy kontakt z ludźmi. Ułatwia też refleksję nad tym, co zostało ci dane, jest drogą do dokonywania bardziej świadomych wyborów. Ta książka zawiera ćwiczenia wdzięczności na 52 tygodnie. Wykonując je, przeżyjesz cały rok wdzięczności, a uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem.
Okładka książki Porozumienie bez przemocy w mediacjach

44,99 zł 26,72 zł


Czy często zastanawiasz się jak pomóc innym osiągnąć porozumienie?Wiedza zawarta w tej książce pomoże ci rozwiązać konflikty wśród najbliższych, przyjaciół, dzieci i dorosłych członków rodziny, a także współpracowników. Znajdziesz tu wskazówki jak naprawić relacje między jednostkami oraz wewnątrz grup.Pomocne w przywracaniu dobrych stosunków mogą być także zaproponowane przez autorkę ćwiczenia. Przedmiotem rozważań zawartych w tej publikacji są trudności, jakie możemy napotkać podczas prowadzenia mediacji. Autorka stara się odpowiedzieć na pytanie - jak radzić sobie z konfliktami we współczesnym świecie, w którym często ukrywa się problemy, albo rozwiązuje je przy użyciu przemocy.Zamieszczone w książce ćwiczenia pozwolą, nie tylko dyplomowanym mediatorom, zdobyć i pogłębić praktyczną wiedzę o tym, jak działać w sytuacji konfliktu oraz jak odnaleźć się w roli rozjemcy. Podstawą refleksji, technik i zasad postępowania zawartych w tej publikacji jest Nonviolent Communication - świadome uczestnictwo, odczuwanie i doświadczanie życia - droga rozwoju zaproponowana przez dr. Marshalla Rosenberga.
Okładka książki Porozumienie bez przemocy w związkach

24,99 zł 14,95 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Z utęsknieniem czekasz, by zobaczyć, jak twoje bliskie relacje kwitną?Najważniejsze spośród wszystkich pytań w tej książce to: jakie, wedle Twojego życzenia, powinny być Twoje relacje? Jeśli odpowiedź jest jasna, z dużą łatwością dowiesz się, jak postępować.Wyobraź sobie, że dobrze przygotowałeś się, aby wykonać ważne zlecenie w Paryżu. Wypożyczyłeś skuter, nauczyłeś się kilku kluczowych zwrotów po francusku, jesteś tam odpowiednio wcześnie i w ręku trzymasz mapę miasta. Jednak czegokolwiek się podejmiesz i jakkolwiek to zrobisz, wychodzi źle. Bez względu na to jak szybko jedziesz i tak nie dojeżdżasz tam gdzie powinieneś. Uważasz mimo wszystko, że należy podejść do tego pozytywnie, więc się śmiejesz, aby rozładować frustrację i jedziesz dalej. Po kilku godzinach odkrywasz, że mapa, którą trzymasz przedstawia nie Paryż, a... Londyn.Identycznie jest z relacjami. Wszystkie narzędzia okażą się zbyteczne, jeśli nie będziesz wiedział do czego ich użyć. Twoje pozytywne nastawienie sprawi, że wytrzymasz, ale nie zaprowadzi Cię do celu. Badanie relacji pozwoli Ci zdiagnozować, naprawić i usprawnić wszystkie kontakty tak, abyś mógł widzieć jak rozkwitają.Gorliwe zaangażowanie, a także narzędzia tej książki i jej klarowność mogą sprawić, że Twoje relacje nabędą takiego charakteru o jakim marzysz.
Okładka książki Wdzięczność. Najtańszy bilet do szczęścia

34,99 zł 20,94 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jeśli chcesz częściej czuć się szczęśliwy, przeczytaj tę książkę, a przede wszystkim użyj jej.Dostajesz do ręki narzędzie, które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to, co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć, jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia, zamiast być biernym i tylko tęsknić do miejsca lub do stanu, w którym chciałbyś się znaleźć.Wdzięczność pozwala podwyższyć poziom zadowolenia z życia i odkryć, co jest w nim naprawdę ważne, jest sposobem pielęgnowania związków, ułatwia uzupełnianie zapasów energii i wchodzenie w głębszy kontakt z ludźmi. Ułatwia też refleksję nad tym, co zostało ci dane, jest drogą do dokonywania bardziej świadomych wyborów.Ta książka zawiera ćwiczenia wdzięczności na 52 tygodnie. Wykonując je, przeżyjesz cały rok wdzięczności, a uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem.
Okładka książki Porozumienie bez przemocy w mediacjach

34,90 zł 20,93 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy często zdarza Ci się marzyć o tym, żeby ułatwić ludziom osiąganie porozumienia? Wiedza zawarta w tej książce z pewnością umożliwi Ci to - niezależnie od tego, czy chodzi o konflikty wśród dzieci, dorosłych, współpracowników, czy członków Twojej rodziny. Znajdziesz tu refleksje dotyczące rozmaitych międzyludzkich relacji - zarówno pomiędzy jednostkami, jak i wewnątrz grupy. Pomocne w rozwiązywaniu problemów, których przyczyną jest brak kontaktu między ludźmi, mogą być także zaproponowane przez autorkę ćwiczenia. Przedmiotem rozważań składających się na tę publikację są trudności, na jakie możemy napotkać podczas prowadzenia mediacji. Autorka podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie - jak radzić sobie z konfliktami we współczesnym świecie, w którym albo ukrywa się problemy, albo rozwiązuje je przy użyciu przemocy? Zamieszczone w książce ćwiczenia mogą być interesujące dla tych z Was, którzy nie chcą poprzestawać jedynie na lekturze, ale pragną zdobyć i pogłębić praktyczną wiedzę o tym, jak działać jako trzecia strona. Podstawą refleksji zawartych w tej książce jest Nonviolent Communication - świadomy sposób przeżywania życia, zaproponowany przez dr. Marshalla Rosenberga.
Okładka książki Wdzięczność - Liv Larsson

34,90 zł 20,93 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Najtańszy bilet do szczęścia Jeśli chcesz częściej czuć się szczęśliwy, przeczytaj tę książkę, a przede wszystkim użyj jej.   Dostajesz do ręki narzędzie, które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to, co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć, jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia, zamiast być biernym i tylko tęsknić do miejsca lub do stanu, w którym chciałbyś się znaleźć.   Wdzięczność pozwala podwyższyć poziom zadowolenia z życia i odkryć, co jest w nim naprawdę ważne, jest sposobem pielęgnowania związków, ułatwia uzupełnianie zapasów energii i wchodzenie w głębszy kontakt z ludźmi. Ułatwia też refleksję nad tym, co zostało ci dane, jest drogą do dokonywania bardziej świadomych wyborów. Ta książka zawiera ćwiczenia wdzięczności na 52 tygodnie. Wykonując je, przeżyjesz cały rok wdzięczności, a uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem. Fragment Książki Wstęp Bardzo dobrze pamiętam skarbonkę stojącą w naszej szkółce niedzielnej. Wieńczyła ją figurka chłopca klęczącego z rękoma złożonymi jak do modlitwy. Za każdym razem, gdy do skarbonki wrzuciło się monetę, chłopiec kiwał głową. Jego brązowa buzia robiła na mnie wrażenie, ponieważ nigdy nie widziałam nikogo o skórze innej niż biała. Chłopiec dziękował, ja dawałam, gdyż nauczono mnie, że należy być hojnym i dzielić się z biednymi. Kiedy jednak nadchodziła moja kolej na wrzucenie monety, czułam wstyd, patrząc na tę pokorną buzię na skarbonce. Pamiętam też, że w szkole kazano nam zjadać wszystko, co było na talerzu, powtarzając: „Zjedz jeszcze kęs, nie zapominaj, że dzieci w Afryce są biedne", „Bądź wdzięczny, że masz co jeść". Jedzenie rosło w ustach, a hasła mówiące o tym, że trzeba jeść, bo dzieci w innych krajach cierpią z głodu, sprawiały, że nasze serca i mózgi pracowały na zwiększonych obrotach. Teraz po latach wiem, że nie ja jedna zastanawiałam się gorączkowo, jakby tu wysłać głodnym dzieciom w Afryce jedzenie, które zostawało na moim talerzu, bo byłam całkowicie syta. Już jako dorosła osoba zetknęłam się z tak zwanym myśleniem pozytywnym. W pewnym stopniu uległam tej idei. Należy być wdzięcznym za to, co się ma, i z uśmiechem na twarzy kolejny raz wyrzucać śmieci. Jeśli wszystko będziemy robić radośnie, naszym nastawieniem zarazimy innych, którzy będą nas naśladować bez względu na to, czy chodzi o wynoszenie śmieci, uprawianie sportu czy rzucanie palenia. Lecz ten przyklejony uśmiech mnie mierził, tęskniłam bowiem za szczerą wdzięcznością i prawdziwą motywacją.
Okładka książki Porozumienie bez przemocy w związkach. Zbadaj...

19,90 zł 11,92 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Zbadaj swoje relacje Większość z nas dba o to, by regularnie oddawać samochód do przeglądu. Jeśli o tym zapomnimy, nie będziemy mogli go używać, a co ważniejsze, narazimy na niebezpieczeństwo siebie i swoich pasażerów. Podobnie warto oddawać do przeglądu swoje najważniejsze znajomości, a następnie naprawić je i skorygować, co zapobiegnie najróżniejszym wypadkom. Takie regularne przeglądy pozwolą ci zbudować relacje, o których zapewne marzysz. Relacja nie jest czymś statycznym, każde jej badanie daje nowy, świeży wynik. Autorka prezentuje zestaw narzędzi, których od ponad 10 lat używa podczas kursów poświęconych relacjom, wykorzystując metodę Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga. To książka nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoje związki z rodziną, przyjaciółmi czy w pracy. Liv Larsson jako mediatorka i instruktorka od wielu lat zajmuje się relacjami międzyludzkimi. Jest certyfikowanym trenerem The Center for Nonviolent Communication, CNVC (Centrum Porozumienia bez Przemocy). Prowadzi warsztaty z mediacji i kursy „Relationsbesiktning” (Badanie kontrolne relacji) w wielu krajach, od 2007 roku przyjeżdża także do Polski. Napisała siedem książek na temat komunikacji, które przetłumaczone zostały na kilka języków.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj