W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
RODZICE W KRYZYSIE to książka, której autor poszukuje przyczyn słabnącej kondycji fizycznej i psychicznej dzisiejszych dzieci i nastolatków. Otyłość, depresja, stany lękowe i nieprzystosowanie społeczne młodych osób to alarmujące zjawiska nasilające się nie tylko w ojczyźnie autora, czyli w Stanach Zjednoczonych. Dr Sax stawia tezę, że kluczowym powodem tych problemów jest erozja autorytetu rodziców. W obawie przed posądzeniem o dyktatorskie zapędy matki i ojcowie rezygnują z roli liderów, ustępując wobec kaprysów i żądań swoich dzieci. Rolę życiowych przewodników przejmują rówieśnicy, co ostatecznie prowadzi do sytuacji, w której dzieci wychowują dzieci. Autor nie poprzestaje jednak na tej pesymistycznej diagnozie, udzielając rodzicom szeregu praktycznych wskazówek, w jaki sposób mogą odzyskać istotne, należne im miejsce w życiu młodych ludzi.
Wiele osób odczuwa lęk. Może się on objawiać w najróżniejszy sposób, nigdy jednak nie jest przyjemny. Jeśli szukasz skutecznych narzędzi, by nad nim zapanować i zmniejszyć stres, to ta książka ci w tym pomoże. Poradnik napisany przez terapeutkę, która specjalizuje się w walce z lękiem, prezentuje 25 kreatywnych sposobów na obniżenie poziomu lęku w pięciu kluczowych obszarach. Są to: stres, fobia społeczna, myśli lękowe, poczucie własnej wartości i przyszłość. Opisane narzędzia powstały na podstawie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), treningu uważności, terapii narracyjnej, psychologii pozytywnej i innych rodzajów terapii. W opisie każdego z nich znajdziesz praktyczne porady i proste działania, które możesz podjąć od razu, by poczuć się lepiej i spokojniej. RISA WILLIAMS jest licencjonowaną psychoterapeutką i trenerką. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze sposobami redukcji poziomu lęku i stresu. Jest autorką artykułów do magazynów o tematyce wellness i profesorem na uniwersytecie w Los Angeles. ?Jako osoba pracująca kreatywnie doceniam opisane przez autorkę metody i narzędzia, które pomagają w wielu codziennych stresogennych sytuacjach?. - Camille Brown, reżyserka filmowa ?Natychmiast zacząłem podkreślać i zaznaczać różne ciekawostki znalezione wśród porad Risy Williams. Czytam tę książkę zachłannie, zdając sobie sprawę, że pomaga mi lepiej poznać samego siebie. Dzięki niej moje życie stało się o wiele prostsze!?. - Miguel Chavez, aktor (?Nauki niezbyt ścisłe?, NBC) ?Od czasu do czasu wszyscy borykamy się z lękiem, dlatego każdy może znaleźć w tej książce coś dla siebie. Ćwiczenia są proste, praktyczne i nie trzeba do nich żadnego przygotowania, a ciekawostki z zakresu neuronauki wyjaśniają ich działanie?. - Christina Elston, redaktorka magazynu ?L.A. Parent?
Takiej książki jeszcze nie było!O medytacji i medytowaniu całościowo, prosto, miejscami z humorem i bardzo konkretnie.Odpowiada na wiele pytań, dotyka licznych tematów związanych z życiem i umieraniem. Zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek i inspiracji.Doskonała pozycja zarówno dla początkujących w temacie, jak i wszystkich pragnących zmiany w życiu, podążających ścieżką samopoznania.Autorka medytuje systematycznie od kilkunastu lat, stosując różne techniki.Dwukrotnie brała udział w sześciodniowych medytacjach/pudżach z mnichami buddyjskimi w klasztorze w Nepalu.Jest pionierką medytacji dźwięku w Polsce, autorką licznych eventów i warsztatów, w tym śpiewu intuicyjnego, w wielu krajach Europy.
NOWE WYDANIE NASZEGO BESTSELLERA! Większość emocjonalnych szantażystów to nie potwory. Jak zobaczymy, rzadko kierują nimi złe intencje, ale raczej ich własne demony. Susan Forward Dlaczego niektórzy ludzie potrafią przytłoczyć nas emocjonalnie, sprawiając, że czujemy się jak ofiary? Dlaczego nie potrafimy się przed tym obronić? Dlaczego nigdy nie przedstawiamy swojego punktu widzenia? Dlaczego czujemy się zdezorientowani i bezsilni? Dlatego że stoi za tym sprytny szantaż emocjonalny, któremu ulegamy częściej, niż nam się wydaje. Autorki książki, Susan Forward i Donna Frazier, przedstawiają typowe zachowania szantażystów emocjonalnych, a także stosowane przez nich metody wywierania wpływu i skutki ulegania tej manipulacji. Proponują skuteczne strategie obrony przed uwikłaniem w emocjonalną zależność. Taka zależność to pułapka, w którą łatwo wpaść, ale z której dużo trudniej się uwolnić. Szantażysta doskonale wie, czego chce. Zręcznie manipuluje tak, aby zawsze postawić na swoim. Akceptujenas wyłącznie wtedy, gdy na wszystko się zgadzamy, a kiedy nie chcemy ulec odrzuca, grozi, karze, odwołuje się do poczucia obowiązku i wzbudza poczucie winy. Człowiek ulegający szantażowi zapomina o swoich potrzebach, uczuciach i pragnieniach, czuje się przegrany i sfrustrowany. Zrobi wszystko, by zadowolić bliską mu osobę. ARTYKUŁY I RECENZJE Psychology of Life: Gdy doświadczasz psychicznego terroru i nie zdajesz sobie z tego sprawy...
Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?
Co zrobić, aby dbało o porządek w swoim pokoju?
Jak przekonać je do okazywania wdzięczności?
Co robić, aby dziecku bardziej się chciało?
Joanna Steinke-Kalembka proponuje podejście do wychowania polegające na budowaniu wspierającej relacji z dzieckiem i współdziałaniu. Motywowanie nie musi być przeciąganiem liny między dorosłym a dzieckiem. Zamiast metod opartych na nagrodach i karach, groźbach czy przekupstwach autorka prezentuje sprawdzone sposoby, które powstrzymują potrzebę „naprawiania” dziecka oraz pomagają skutecznie komunikować swoje oczekiwania oraz wprowadzać zasady, które będą wspólnie przestrzegane.
Poradnik podpowiada: w jaki sposób rozwijać potencjał dziecka od najmłodszych lat, jak prowadzić rozmowy nastawione na zmianę zachowania dziecka, tak aby nie kończyły się kolejną awanturą, jak pomóc dziecku radzić sobie z porażką, jak wzmocnić jego wiarę we własne umiejętności, w jaki sposób mądrze chwalić i krytykować, jak pomóc dziecku realizować jego pasje i cele, jak budować emocjonalne zasoby małego człowieka
Joanna Steinke-Kalembka – psycholog, trenerka umiejętności psychospołecznych, absolwentka licznych szkoleń dokształcających z zakresu psychoterapii. Prowadzi własny gabinet psychologiczny. Pracuje z dziećmi, nastolatkami oraz ich rodzicami, pomaga im przezwyciężać problemy i budować lepsze relacje. Założycielka i redaktorka bloga psychologicznego Edukowisko.pl oraz ekspertka z zakresu psychologii, współpracuje m.in. z magazynem „Dziecko”.
To książka o tym, w jaki sposób zwiększyć swoją kreatywność, radzić sobie z wyzwaniami, mieć więcej wolnego czasu i żyć pełnią życia. Trening uważności pozwala otworzyć się na twórczą zabawę i płynącą z niej radość! Medytacja uważności zajmuje jedynie od 10 do 20 minut dziennie. Pozwala wyciszyć umysł, znaleźć w codziennym życiu chwile spokoju i reagować elastyczniej na wszystko, co nas spotyka. Pomaga zwiększyć kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji. Umacnia odwagę i wytrwałość, a także rozbudza ciekawość oraz otwiera drzwi olśnieniu i momentom twórczego wglądu. Książkę polecają: Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, wykonujesz pracę wymagającą nieszablonowego myślenia, czy też po prostu chcesz, żeby życie zwolniło, by pojawiło się w nim więcej zabawy i miejsca dla przyjaciół, partnera czy twoich dzieci – ta książka będzie nieocenioną pomocą.
z przedmowy prof. Marka Williamsa, współautora książki Mindfulness.
Trening uważności Danny Penman pokazuje, jak praktyka uważności potrafi być bliska życiu, codziennej pracy i wszystkim naszym zmaganiom. Dzięki treningowi mindfulness możemy być bardziej kreatywni i odporni na stres oraz czuć się częściej „tu i teraz” .
Jakub Babij, nauczyciel mindfulness, psychoterapeuta Autor proponuje program ćwiczeń opartych na technice mindfulness, dzięki któremu wyciszony umysł, wolny od mentalnych nawyków, otwiera się na inspirację i nowe pomysły. Małgorzata Jakubczak, Polski Instytut Mindfulness O autorze: Dr Danny Penman – wykwalifikowany nauczyciel medytacji, nagradzany pisarz i dziennikarz. Współautor międzynarodowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności wydanego w serii Samo Sedno. Danny Penman został uhonorowany za pracę dziennikarską przez stowarzyszenia Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) oraz The Humane Society of the United States. W 2014 r. jego książka Mindfulness dla zdrowia (napisana z Vidyamalą Burch i również opublikowana w serii Samo Sedno) została uznana przez Brytyjskie Towarzystwo Medyczne za najlepszą książkę w kategorii: „Medycyna popularnonaukowa”. Prace Danny’ego Penmana zostały przetłumaczone na ponad 25 języków.
[…] Stres związany z poczuciem bezradności lub silnym lękiem towarzyszy nam na wielu etapach życia i dotyczy jego różnych aspektów. Artykuł Kamili Szpunar pt. Lęk przed porodem i tokofobia – wpływ na życie kobiet poświęcony jest odczuwaniu silnego lęku przed porodem, który nie tylko może wpływać na jakość i przebieg porodu, lecz także być przyczyną poporodowych problemów ze zdrowiem psychicznym. Z kolei Elżbieta Pieńkowska w artykule pt. Model salutogenezy w kontekście uwarunkowań zdrowia seksualnego zwraca uwagę na różne wymiary zdrowia seksualnego i podkreśla znaczącą rolę edukacji seksualnej w kształtowaniu optymalnej realizacji seksualnej w obliczu wielu stresorów. Magdalena Leszko natomiast w pracy pt. Poczucie obciążenia u opiekunów rodzinnych osób z chorobą Alzheimera skupia się na stresie związanym ze sprawowaniem opieki nad członkiem rodziny. Stres ten może być spowodowany wieloma czynnikami i mieć negatywne konsekwencje nie tylko dla zdrowia, lecz także dla sytuacji f nansowej.
Ważnym aspektem funkcjonowania człowieka jest również praca zawodowa. Choć stanowi ona źródło satysfakcji, a także korzyści ekonomicznych i społecznych, stawia również przed człowiekiem wiele wyzwań, które są źródłem stresu. Artykuł Małgorzaty Bratos-Stępień pt. Psychologiczne uwarunkowania związku poczucia przeciążenia pracą z poczuciem jakości życia dotyczy podmiotowych uwarunkowań spostrzeganego przeciążenia pracą oraz konsekwencji występowania stresorów zawodowych.
Równie ważne jest także poznanie tego, jak znajdowanie się w sytuacji stresującej i niebezpiecznej wpływa na nasz dobrostan psychiczny. Artykuł Marzeny Piłat pt. Wartości a konsekwencje doznanej traumy przybliża nam funkcjonowanie migrantów i ich problemy związane z przystosowaniem się do życia w Polsce. Praca Piotra Próchniaka pt. Bezpieczna oraz ryzykowna turystyka górska a dobrostan psychiczny porusza natomiast kwestię znaczenia ryzyka i wpływu doświadczanego stresu na samopoczucie jednostki.
Książka jest adresowana do osób, których interesuje problematyka funkcjonowania człowieka w sytuacji stresu. Zawarte w niej prace mogą być również interesujące dla studentów oraz nauczycieli akademickich. Polecamy ją także praktykującym psychologom, ponieważ zawarte w niej artykuły mogą stanowić cenne wskazówki do pracy z osobami w sytuacji stresu.
Magdalena Leszko, Piotr Próchniak
Kierownictwo organizacji nie oczekuje od liderów, że będą uszczęśliwiali swoje zespoły. Ważniejsze jest osiąganie celów biznesowych i realizowanie planu. Można jednak uznać za udowodnione, że szczęśliwsi ludzie pracują chętniej, szczęśliwsze zespoły są efektywniejsze, a szczęśliwsze organizacje łatwiej odnoszą spektakularne sukcesy. Błędem jest jednak nadmierne skoncentrowanie się na zadowoleniu powierzonych sobie pracowników. Do przywództwa i zarządzania należy podejść systemowo, pamiętając, że dzisiejsze organizacje wymagają zupełnie innego stylu zarządzania niż kilkanaście lat temu. Tylko jak konkretnie miałoby wyglądać takie zarządzanie?Dzięki tej książce dowiesz się, co możesz zrobić, aby zbudować lepszą kulturę organizacyjną, zwiększyć produktywność w swoim zespole i zachęcić kierownictwo organizacji do innowacyjności. W tym bardzo praktycznym, a zarazem interesująco napisanym poradniku znajdziesz mnóstwo przykładów ciekawych gier, innowacyjnych narzędzi i skutecznych, gotowych do wdrożenia dobrych praktyk. Przekonaj się, że można dzięki nim zmotywować dowolny zespół, wpływać na kulturę w organizacji, poprawiać efektywność pracy i pobudzać innowacyjność. Już po pierwszych kilku stronach dojdziesz do wniosku, że możesz dokonać przewrotu. Możesz zainspirować ludzi i zmotywować swój zespół. Przecież każdy zasługuje, by pracować w szczęśliwszej organizacji, prawda?Dowiedz się, jak: lepiej mierzyć efektywność skuteczniej nagradzać pracowników zastąpić oceny okresowe efektywniej motywować zespoły tworzyć kulturę organizacyjną sprzyjającą kreatywności i innowacyjnościZespół jest zbyt ważny, by pozostawić go menedżerom!
Katarzyna Marchewka, skupiając się na perspektywie wielokulturowej, która w obecnej dobie wzrostu emigracji nie tylko w obrębie jednego kontynentu, przyjmuje – moim zdaniem słuszne założenie – że włączenie orientacji wielokulturowej w ramy istniejących nurtów psychoterapeutycznych może przynieść korzyści pacjentom wywodzącym się z odmiennej grupy etnicznej niż terapeuta, co prawdopodobnie przełoży się na większe zaangażowanie w leczenie. […] Wychodzi więc naprzeciw trudnym wyzwaniom. A ponieważ w takim ujęciu podejmowano nieliczne badania, książka jest pracą oryginalną, podejmującą istotną i nader aktualną problematykę.
Prof. dr hab. Mariola Bidzan
Monografia Katarzyny Marchewki to bardzo ważna publikacja dla zrozumienia, czym jest psychoterapia, i niezwykle inspirująca dla rozwoju tej formy leczenia. Przypomina o znaczeniu wartości leżących u podstaw każdej psychoterapii, o ich wpływie na formułowanie celów psychoterapii, a nawet na sposoby realizacji tych celów w procesie leczenia. Nie bez znaczenia jest to, że różnice w systemach wartości poszczególnych metod psychoterapii mogą powodować, iż trudno się porozumieć psychoterapeutom różnych orientacji. Wydaje się, że omawiane tutaj badania sugerują dużą potrzebę refleksji (ale także badań naukowych) u terapeutów nad własnym „dialogiem psychoterapeutycznym”, nad dialogiem konkretnych psychoterapeutów i konkretnych pacjentów. Czytając monografię Katarzyny Marchewki miałem poczucie „świeżości” we własnym myśleniu o psychoterapii, która była przez lata moją główną aktywnością.
Prof. dr hab. Czesław Czabała
W swojej kolejnej książce Alexander Lowen przedstawia tezę, iż praprzyczyną schizoidalnego zaburzenia osobowości jest utrata przez pacjenta kontaktu z własnym ciałem, czyli wyparcie bądź zanegowanie płynących z ciała wrażeń i uczuć. Jest to mechanizm obronny wykształcający się zwykle we wczesnym dzieciństwie jako reakcja na świadomie lub nieświadomie okazywane przez rodziców niechęć i wrogość. Utrwala się on w postaci chronicznych napięć mięśniowych i blokuje wyrażanie uczuć u osoby dorosłej, a także powoduje trudności w relacjach z innymi czy kłopoty ze snem. Autor twierdzi, że zaburzenia tego nie można leczyć wyłącznie za pomocą psychoterapii analitycznej i że niezbędna jest również praca z ciałem. Przedstawia opracowane przez siebie techniki: pozycje i ruchy terapeutyczne oraz ćwiczenia oddechowe, dzięki którym pacjent może uwolnić tłumione dotąd uczucia. Wiele miejsca poświęca również na omówienie symptomatologii zaburzenia schizoidalnego, które przejawia się nie tylko w zachowaniu pacjenta, lecz również w powierzchowności, wyrazie twarzy, a nawet ogólnej strukturze ciała i fizjologii organizmu. Swoje tezy ilustruje opisem licznych przypadków pacjentów klinicznych, z którymi miał do czynienia w pracy. ALEXANDER LOWEN (1910–2008) – wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta. W młodości studiował ekonomię i prawo; w tej drugiej dziedzinie uzyskał tytuł magistra, a następnie doktora. Później jednak zainteresował się związkami między zdrowiem fizycznym i psychicznym. Uczęszczał na kursy prowadzone przez głośnego psychoanalityka Wilhelma Reicha, u niego też odbył własną psychoterapię, po której rozpoczął samodzielną praktykę. W 1951 roku ukończył studia medyczne na uniwersytecie w Genewie. Wspólnie z Johnem Pierrakosem rozwinął własne podejście terapeutyczne, tak zwaną analizę bioenergetyczną, opierające się na założeniu, że problemy psychologiczne mają znaczący wpływ na stan fizyczny organizmu i vice versa. W terapii łączył interwencje psychologiczne ze specjalnym systemem ćwiczeń fizycznych. Napisał szereg książek z tej dziedziny, z których znaczna część została opublikowana w polskim przekładzie, m.in. Język ciała, Zdrada ciała, Depresja i ciało, Bioenergetyka, Lęk przed życiem, Narcyzm, Duchowość ciała. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej, założonego w 1956 roku w Nowym Jorku.
Why do some products take off? And what can we learn from them?
The hardest part of launching a product is getting started. When you have just an idea and a handful of customers, growth can feel impossible. This is the cold start problem.
Andrew Chen has a solution. As a partner at the pre-eminent VC firm Andreesen Horowitz, he has invested in some of the world's fastest-growing companies. Along the way, he's become one of the most renowned bloggers in tech - hailed by Wired as a 'true Silicon Valley insider'.
Now, Chen reveals how any organisation can surmount the cold start problem. His solution lies in the network effect: the way a service improves as more people sign up. It means that today's leading products - from Wikipedia to to WhatsApp - get more powerful with every additional user.
Drawing on interviews with the founders of LinkedIn, Zoom, Uber, Dropbox, Tinder, Airbnb and more, Chen unpicks how to start and scale these network effects. He reveals how to build an 'atomic network' that is just big enough to sustain itself. He uncovers how to spot the tipping point after which growth takes care of itself. And he explores why some big companies manage to sustain viral network effects for years (while others quickly stop growing).
The result is a one-stop guide to scaling a product, road-tested at some of the world's most valuable companies.
RAZEM NAJLEPIEJ – to krótka prezentacja prostych metod arteterapeutycznych, które pomagają zrozumieć swoje dzieci, wspierając budowanie pozytywnych i pełnych zrozumienia relacji w rodzinie. Książka zawiera opis technik, które jako psycholog, arteterapeuta i mama, autorka stosuje podczas swojej pracy terapeutycznej z dziećmi i rodzicami oraz w życiu codziennym swojej rodziny. Arteterapia wizualna/plastykoterapia, bajkoterapia, teatroterapia, fotografoterapia oraz arteterapia na powietrzu to nie tylko świetne metody na spędzanie czasu RAZEM, ale możliwość poznania siebie i swojej rodziny. To także wspólne rozpoznawanie potrzeb, szansa pracy nad słabszymi stronami oraz pomoc w niwelowaniu deficytów, które zaburzają prawidłowy rozwój rodziny. Arteterapia, czyli forma terapii przez sztukę to doskonała zabawa zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Połączenie zabawy i pracy sprawia, że czas jest w pełni wykorzystany, bo „liczy się jakość, a nie ilość wspólnie spędzonych chwil”. Przykładowe formy terapii zaprezentowane w książce nie są skomplikowane i nie wymagają szczególnych umiejętności, ani wymyślnych czy drogich.
'The monk who taught the world mindfulness' Time
In this masterful work, one of the most revered spiritual leaders in the world today shares his wisdom on how to be the change we want to see in the world.
In these troubling times we all yearn for a better world. But many of us feel powerless and uncertain what we can do. Thich Nhat Hanh (Thay) is blazingly clear: there's one thing that we have the power to change-and which can make all the difference: our mind. How we see and think about things determines all the choices we make, the everyday actions we take (or avoid), how we relate to those we love (or oppose), and how we react in a crisis or when things don't go our way.
Filled with powerful examples of engaged action he himself has undertaken, inspiring Buddhist parables, and accessible daily meditations, this powerful spiritual guide offers us a path forward, opening us to the possibilities of change and how we can contribute to the collective awakening and environmental revolution our fractured world so desperately needs.
Odporność psychiczna to umiejętność skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami, ze stresem i z presją. Determinuje ona sposób reagowania na trudności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Osoby silne i odporne psychicznie wierzą we własne umiejętności, są otwarte na nowe wyzwania i z wytrwałością dążą do celu. Lepiej sobie radzą z potencjalnie stresującymi sytuacjami, łatwiej znoszą krytykę i nieprzychylne uwagi, a porażkę traktują jako okazję do rozwoju osobistego. Częściej też odnoszą sukces. Rozwijanie odporności psychicznej umożliwia optymalne wykorzystanie posiadanych umiejętności, a jej pomiar pozwala zaplanować odpowiednie wsparcie. Przedstawiony przez autorów model odporności psychicznej i kwestionariusz do jej oceny są cennymi narzędziami w procesie rekrutacji pracowników, w zarządzaniu talentami czy w planowaniu awansu. Umożliwiają także precyzyjne określenie potrzeb szkoleniowych i rozwojowych. Są powszechnie stosowane w biznesie, edukacji, służbie zdrowia, sporcie i życiu społecznym.
Oto JEDYNA książka o rozwoju osobistym, którą MUSISZ mieć!
Poznaj to wyjątkowe, nowe wydanie, które:
Jest jedyną w pełni opracowana wersją arcydzieła z 1937 roku
Zawiera aż 52 strony unikalnych przypisów końcowych, będących owocem 10 lat badań nad Hillem i jego filozofią
Wiernie odtwarza fragmenty oryginalnego tekstu, które zostały wycięte w wydaniach z lat 60. XX wieku
Uwzględnia w treści jeden z najbardziej wszechstronnych indeksów do THINK AND GROW RICH oraz pierwszy aneks
Zawiera nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia Napoleona Hilla i jego rodziny
Napoleon Hill poświęcił kilkanaście lat życia na stworzenie metody osiągania sukcesu. Uczył się od najlepszych, którzy stworzyli wielkie fortuny. Wnikliwie przeanalizował ścieżki, którymi podążali i odkrył, że dzięki kierowaniu się kilkoma prostymi zasadami każdy może zdobyć bogactwo. Hill udowodnił to własnym życiem, postępując zgodnie z doskonaloną latami metodą. Spełniając życzenie swojego mentora, Andrew Carnegiego, podzielił się swoim odkryciem z każdym, kto chce rozwinąć skrzydła, odnaleźć moc myślenia i wzbogacić się duchowo, fizycznie, finansowo i emocjonalnie!
W czasach Wielkiego Kryzysu, Hill opublikował swoje dzieło po raz pierwszy. Późniejsze wydania książki nie zawierały wielu fragmentów, które dziś, w czasach chaosu i niepewności okazują się bardzo istotne. Równocześnie książka została zaktualizowana o świeże dane gospodarcze oraz wzbogacona o komentarze, przypisy i kilka dodatków. W ten sposób pełniej i ściślej zapoznasz się z niezwykłą metodą Napoleona Hilla. Głębiej zrozumiesz wszystkie konteksty i odkryjesz, że Hill świetnie znał koncepcje zarządzania korporacyjnego czy psychologii, które trafiły do kanonu ledwie kilka lat temu. Każde zdanie tej książki sprawi, że zaczniesz zbliżać się do tego, czego naprawdę pragniesz!
The future needs Dyslexic Thinking!
British social entrepreneur, founder and CEO of charity Made By Dyslexia, Kate Griggs has been shifting the narrative on dyslexia and educating people on its strengths since 2004. Having been surrounded by an extraordinary 'smorgasbord of Dyslexic Thinking' her whole life, Griggs knows the superpower of dyslexia all too well.
With a forward from Sir Richard Branson, This is Dyslexia covers everything you need to understand, value and support Dyslexic Thinking. From offering practical advice on how to support the dyslexics in your life to breaking down the 6 Dyslexic Thinking skills in adults, Griggs shares her knowledge in an easily digestible guide.
This is Dyslexia redefines and reshapes what it means to be dyslexic. It explores how it has shaped our past and how harnessing its powers and strengths is vital to our future.
Meditation leads to transformation. It affects every aspect of your wellbeing and can bring about positive change in your body, affect your mental outlook, increase your decision-making ability and eliminate worry and anxiety.
The master of modern meditation Deepak Chopra draws on his 30 years of practice and reveals how to achieve blissful awareness by waking up to who you really are. Perfect for beginners, sceptics or those looking for a new approach to stillness, his simple 7-day programme offers a life-changing path to a quiet mind.
Zdroworozsądkowe I proste do opanowania techniki, jak budować dobry kontaktu z innymi ludźmi, z którymi niekoniecznie musimy się zgadzać, ale z którymi lepiej współpracować niż rywalizować. Umiejętność budowania więzi może okazać się decydująca, gdy musimy poprosić szefa o podwyżkę, zwrócić uwagę nauczycielce na epizod przemocy w klasie dziecka, poprosić sąsiada, aby ściszył muzykę czy wpoić nastoletniemu dziecku zasady powrotu do domu o określonej porze. Ułatwia nawiązywanie nowych przyjaźni, poprawienie już istniejących relacji rodzinnych i zawodowych oraz otwarcie się na drugiego człowieka.
Modern day witches are a culmination of the old and new-they travel to the grocery store, work nine to fives, and teach in our classrooms. They carry black tourmaline and quartz, and wave bay and rosemary bundles over their doorways. Within an ancient sacred practice, a new generation of witches are rising; those who understand the power of action paired with energy and intent, who fight for the best versions of themselves through whispered chants and candlelight and match their activism with manifestation. The modern witch creates change within the hearth, the heart, and the world, one spell at a time.
Frankie Castanea is at the centre of a thriving community of modern practitioners who use witchcraft to enrich their lives day-to-day and improve the world around them. In Spells for Change, Frankie demonstrates how witchcraft has both personal and worldwide applications, whether it’s protecting the home or self from negative energies through boundaries and charms or binding a harmful person to help a friend. Each brings you closer to creating change within yourself, the environment around you, and the society we live in, and closer to a greater awareness of the Universe and the energies that exist within it.
Including studies of meditation, grounding, manifestation, cleansing, protection, banishing and binding, this book will teach you how to enact personal and global change. From justice spells and banishing unwanted energy to spells to help you on the journey to self-love and self-prioritization, Frankie shows that, at its heart, witchcraft is a force for good that is ultimately about refining your identity and reclaiming your power.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?