W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Skoro sięgasz po tę książkę, to zapewne jesteś rodzicem, opiekunem, nauczycielem lub terapeutą dziecka z ADHD. Najprawdopodobniej też masz świadomość, jak bardzo wyjątkowe są te dzieci. Bo w gruncie rzeczy mają one szczególne zdolności. Wyróżniają się niezrównaną kreatywnością, wrażliwością i humorem. Niestety dzieci z ADHD na pewnym poziomie zdają sobie sprawę ze swoich ograniczeń i mogą wchodzić w życie z negatywnym obrazem własnej osoby – a takie postrzeganie siebie nie pomaga w rozwoju. Dlatego trzeba je wzmacniać i dodawać im pewności siebie. Kelli Miller pomoże twojemu dziecku zrozumieć, że ADHD wcale nie jest defektem czy wadą, a przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi może okazać się atutem. Autorka proponuje 60 rozmaitych ćwiczeń, gier i zabaw służących pracy nad różnymi aspektami ADHD, od samokontroli i organizacji po wyrażanie własnych potrzeb i budowanie wiary w siebie. Dzięki tej książce twoje dziecko: ·zrozumie, czym jest ADHD; ·pozna swoje mocne i słabe strony; ·dowie się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami; ·pozna sposoby na skupienie uwagi, samokontrolę i podejmowanie dobrych decyzji; ·nauczy się planowania, komunikowania i wyrażania swoich potrzeb; ·uwierzy w siebie i w to, że może osiągnąć sukces.
Inspirujący przewodnik dla rodziców, pedagogów i wszystkich, którzy pragną wspierać dzieci w odkrywaniu swojego potencjału twórczego. ·Jak wspierać dzieci w poszukiwaniu pasji a nie tresować? ·Jak kochać swoje dziecko nie rezygnując z siebie? ·Jak stać się czułą/ym przewodniczką/przewodnikiem w pełnym wyzwań życiu młodego człowieka? Na te pytania rodzic może odpowiedzieć, gdy zdaje sobie sprawę, na czym mu zależy – jakie są wartości, w kierunku których chce wychować dziecko. Jedną z takich wartości może być twórczość - rozumiana szeroko jako odnalezienie siebie, swoich mocnych stron i pasji, oraz realizacja potencjału. Autorka, łącząc osobiste doświadczenia, biografie znanych twórców i współczesne badania psychologiczne, przekazuje Czytelniczce/Czytelnikowi 21 kluczy do rozwoju twórczości dziecka. Każdy rozdział oferuje konkretne porady i techniki, które możesz zastosować w codziennym życiu, by wspierać dzieci w stawaniu się kreatywnymi, niezależnymi i szczęśliwymi dorosłymi. To książka zarówno dla rodziców małych dzieci, jak i tych dorastających – od pierwszych kroków aż po samodzielne decyzje młodzieży. Czytając tę książkę, dowiesz się: •jak skutecznie rozwijać twórczość dziecka na różnych etapach jego życia, •dlaczego kreatywność jest kluczowym narzędziem w rozwiązywaniu problemów i budowaniu poczucia wartości, •jak uniknąć błędnych przekonań na temat twórczości i wspierać rozwój dzieci niezależnie od ich zainteresowań, •jak budować motywację wewnętrzną dziecka, wspierać jego odwagę intelektualną i wytrwałość. Autorka oferuje nie tylko praktyczne wskazówki, ale także inspirujące przykłady z życia słynnych postaci, takich jak Albert Einstein, Maria Skłodowska-Curie, Steve Jobs, Walt Disney czy Frida Kahlo, pokazując, jak twórczość pomagała im w pokonywaniu wyzwań. *** Książka ta nie tylko promuje twórczość, ale jest tez autentycznym, uważnym i czułym spojrzeniem na drugiego człowieka. prof. dr hab. Izabela Lebuda *** To wyjątkowy przewodnik dla świadomych rodziców, którzy pragną wspierać swoje dzieci w odkrywaniu pasji i rozwijaniu kreatywności. Autorka pokazuje, jak pomóc dziecku znaleźć swoją drogę, myśleć niezależnie, a także z odwagą podejmować wyzwania. To nie tylko wskazówki oparte na naukowych badaniach, ale równieżosobiste doświadczenia autorki, co dodaje książce niepowtarzalnego ciepła i autentyczności. dr Aleksandra Minczanowska
Poznaj tajniki sukcesu podczas wystąpień przed publicznością w internecie, w pracy, na konferencjach i nie tylko!Wystąpienia zarówno przed wielką publicznością, jak i przed kilkuosobowym zespołem są jak jazda samochodem: mistrzostwa nabiera się w praktyce. Jednak warto też mieć dobrego instruktora, szczególnie na początku.Maciej Orłoś, ekspert w dziedzinie wystąpień, postanowił podzielić się swoim doświadczeniem z każdym, kto odczuwa dyskomfort podczas publicznego zabrania głosu i poszukuje odpowiedzi na pytania:Czym różni się występowanie na żywo od tego przed kamerą i jak przygotować się do wystąpienia w każdym z tych formatów?Co zrobić, by inni słuchali nas z zaciekawieniem?Jak dobrze zaprezentować się przed każdą publicznością obserwatorami w mediach społecznościowych, współpracownikami, potencjalnymi klientami?Jak skutecznie poprowadzić prezentację?W książce znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, przekazane w ciekawy oraz przystępny sposób. Dowiedz się, jak mówić, aby być słuchanym, i jak zrobić dobre wrażenie na każdym odbiorcy. Maciej Orłoś ma ponad 30 lat doświadczenia, na które składa się prowadzenie cieszących się ogromną popularnością programów telewizyjnych, w tym kultowego Teleexpressu, a także programu na YouTubie. W czasie swojej kariery był gospodarzem wielu uroczystości i spotkań. Przeprowadził wywiady telewizyjne z tak wybitnymi postaciami, jak Meryl Streep, Anthony Hopkins, Cline Dion, Nicole Kidman czy Bill Gates. Od lat szkoli innych w zakresie przemawiania i występowania przed publicznością.
Książka ukazuje skomplikowany mechanizm nerwicy, rozmaite jej rodzaje i wskazuje na sposoby jej leczenia.Nerwica, jedna z najpopularniejszych chorób naszego wieku, jest zaburzeniem psychicznym, które charakteryzuje się występowaniem lęków i środków obronnych stosowanych przeciwko nim oraz poszukiwaniem rozwiązań kompromisowych w sytuacjach konfliktowych; jest zaburzeniem stosunku jednostki do siebie samej oraz otoczenia. Horney w swej książce pokazuje cały skomplikowany mechanizm nerwicy, rozmaite jej rodzaje, a poprzez wskazanie sposobów wyleczenia ułatwia czytelnikowi wejrzenie we własną psychikę. Zachęca do analizy swego postępowania i uczy, że człowiek może się naprawdę rozwijać tylko wówczas, gdy przyjmie całkowitą odpowiedzialność za siebie.
Zacznij mówić własnym głosem - bo każdy zasługuje na to, by go usłyszano.Język to coś więcej niż narzędzie komunikacji. I więcej niż słowa. To odzwierciedlenie naszych przekonań, emocji i wszystkiego, co nas ukształtowało.Czy zastanawialiście się kiedyś, jak słowa mogą kreować rzeczywistość? Jak nasz sposób mówienia wpływa na to, co czujemy i w co wierzymy? Małgorzata Majewska w swojej książce zabiera nas w podróż przez świat języka - tego, który zakłamuje rzeczywistość uzależnionych, i tego, który może pomóc odzyskać kontrolę nad własnym życiem bliskim osób dotkniętych chorobą alkoholową.Autorka odkrywa mechanizmy, dzięki którym język staje się narzędziem manipulacji: od zdrobnień typu "rozchodniaczek", które trywializują problem, po oskarżycielskie sformułowania zamykające usta bliskim. Wnika w procesy językowe, które tworzą codzienność osób współuzależnionych i dorosłych dzieci alkoholików (DDA), by spróbować utorować im drogę do odnalezienia własnego głosu w chaosie cudzych narracji.To książka dla każdego, kto choć raz czuł się bezradny w obliczu czyjegoś nałogu lub był zmuszony milczeć, by przetrwać w toksycznym środowisku. Ale daje też ona nadzieję, pokazując, jak zacząć mówić prawdę - wprost, odważnie i z szacunkiem dla siebie i innych. Nie tylko uczy rozumieć język uzależnionych i współuzależnionych, ale też pozwala odbudować siebie.Autorka proponuje czytelnikom narzędzia do zmiany własnych narracji, by mogli przestać żyć w echu cudzego głosu i zaczęli mówić własnym. Z jej słów biją czułość, zrozumienie i ogromna wiedza, które dają wiarę w możliwość odzyskania wolności w myśleniu, mówieniu i działaniu.
Ludzie przychodzą na terapię, gdy w ich życiu czegoś brakuje, nie potrafią dopasować kawałka układanki, czegoś nie rozumieją. Czują niepokój, ale nie potrafią wskazać, o co konkretnie chodzi.Zdarzyło ci się, że rozmowa z przyjacielem lub bliskim wyprowadziła cię z równowagi, a ty nie możesz zrozumieć, dlaczego tak się stało? W ciągu 15 lat praktyki psychoterapeutycznej Emma Reed Turrell odkryła najczęstszą przyczynę tarć w relacjach. To martwe punkty, sprawy, które umykają nam w relacjach, zniekształcając sposób, w jaki postrzegamy siebie i naszych bliskich.Może to sprawić, że utkwimy w błędnym przekonaniu, że nasze potrzeby nie są ważne, poczujemy się niekochani, niedoceniani lub przytłoczeni.W tej książce, autorka pokazuje:- jak przerwać te schematy w naszych umysłach i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.- cztery typy martwych punktów, które nas blokują w relacjach i tworzą dziury w naszych potrzebach i uczuciach.- konkretne narzędzia, by w pełnym świetle zobaczyć nasze interakcje.Tak jak spotkanie z terapeutą, Co mi umyka pomoże ci osiągnąć lepsze relacje ze sobą i z innymi.
Wsłuchaj się w rytm swojego serca – może ci powiedzieć wiele zaskakujących rzeczy! Sposób, w jaki zostały skonstruowane nasze ciała i mózgi, stoi w fundamentalnej sprzeczności z wyzwaniami obecnych czasów. Szybkie tempo i niezdrowy styl życia, nieustanna presja i brak odpoczynku sprawiają, że jesteśmy cały czas narażeni na stres, który może mieć katastrofalne skutki dla naszego organizmu. Tymczasem istnieje sposób, by nauczyć się zarządzać swoim poziomem stresu i cieszyć się zdrowszym i szczęśliwszym życiem. Pomogą ci w tym smartfon, smartwatch lub inny przenośny monitor tętna oraz książka Pulse Cure. Jak przekonuje dr Torkil Færø, mierzenie zmienności rytmu serca jest kluczowym narzędziem, dzięki któremu nauczysz się sprawniej i elastyczniej zarządzać swoją energią.
Praktyczne wskazówki zawarte w tej książce pomogą ci: ·Zacząć mierzyć swój poziom stresu i nim zarządzać ·Odnaleźć właściwy dla siebie rytm ćwiczeń i odpoczynku ·Dostrzec wczesne oznaki stanu zapalnego i ocenić ryzyko rozwinięcia się choroby ·Monitorować stan twojego organizmu i ocenić, kiedy twoje baterie są już w pełni naładowane, a ty jesteś gotowy do nowych wyzwań ·Poprawić twój sen i dietę ·Walczyć z wypaleniem zawodowym i przewlekłym zmęczeniem
Poznaj siebie, zrozum własne ciało i umysł, a odnajdziesz drogę do innych.Kolejna kultowa książka jednego z największych przewodników duchowych współczesności. Dowiesz się z niej, jakie korzyści przynosi medytacja. Osho uzmysłowi Ci, że aby docenić raj, najpierw trzeba go utracić. By umysł mógł dostrzec istotę absolutnego piękna, potrzebna jest mu cisza. Umysł trwający w stanie medytacji, jest w stanie odnaleźć nieskończoną krainę wieczności. Znajduje wszystko to, co można nazwać błogosławieństwem. Medytacja jest poszukiwaniem porozumienia z samym sobą. Jeżeli nie nauczysz się wsłuchiwać w swoje pragnienia, nie będziesz umiał porozumieć się z innymi.
Humorystyczny poradnik dla rodziców dorastających dzieci. Autor, poczytny holenderski pisarz, znany z dowcipnego stylu, opisuje trudności i wyzwania, jakie wiążą się z okresem dojrzewania. Książka dostarcza zarówno cennych porad, jak i zabawnych anegdot, ukazując, że rodzicielstwo nie musi być udręką.Kluun - poczytny holenderski pisarz i zaprawiony w bojach ojciec - błyskotliwie i uczciwie opowiada o wyzwaniach związanych z wychowywaniem nastolatka, dając praktyczne rady, jak radzić sobie z trudnościami związanymi z dorastaniem dziecka. To nie tylko poradnik napisany z humorem i dużą dozą empatii, ale także przystępna i inspirująca opowieść o dojrzewaniu, rodzicielstwie i relacjach rodzinnych.Książka dotyka wielu aspektów trudnych relacji rodzic-dziecko: zmienne nastroje, konflikty, potrzebę większej niezależności czy burzliwe emocje. Kluun, używając lekkiego języka i zabawnych przykładów, zachęca do wyrozumiałości oraz dystansu, pokazując, że chociaż dorastanie to wyzwanie, można przez nie przejść z humorem i odrobiną zdrowego luzu.Nie jest to klasyczny poradnik psychologiczny - to raczej odświeżająca, pełna dystansu lektura, która pokazuje, że warto zachować spokój i umieć spojrzeć na okres dojrzewania dziecka z przymrużeniem oka. Dzięki tej książce rodzice mogą poczuć, że nie są sami w swoich zmaganiach i że każde wyzwanie, choć wymagające, jest też okazją do rozwoju i wzmocnienia więzi z dzieckiem.
Twój cień jest nieświadomą częścią ciebie, która skrywa twoje traumy, strach i wstyd. Praca z cieniem – poznanie go i zaakceptowanie – to pierwszy krok do emocjonalnego uzdrowienia, samoakceptacji i szczęśliwego życia. Ta książka poprowadzi cię przez wszystkie etapy tego procesu, wspierając cię w samopoznaniu, dając ci zastrzyk pewności siebie i pomagając w uwolnieniu od przeszłości. Dzięki licznym ćwiczeniom i poradom nauczysz się: akceptować swoje słabości, głęboko skrywane pragnienia i potrzeby, rozpoznawać emocje i rozszyfrowywać ich znaczenie, pokonywać swoje ograniczenia i świadomie kierować swoim rozwojem, wyciągać cenne lekcje z każdego doświadczenia i różnych relacji, być zawsze otwartym na to, co przynosi los, wyrażać siebie bez skrępowania, zapraszać wartościowe osoby do swojego życia, żyć bez obaw o to, jak cię ktoś ocenia, być zawsze szczerą i autentyczną wersją siebie. Odkryj niezwykłe możliwości pracy z cieniem, trenując zdrowe podejście do życia i wykonując rozwijające ćwiczenia. „Pamiętaj, że każdy człowiek ma taką cząstkę, która kryje się w cieniu, i chociaż twoją pierwszą reakcją może być poczucie wstydu albo zażenowanie tym, co uda ci się odkryć w swoim wnętrzu, to przy właściwym nastawieniu szybko zrozumiesz, że twoje ukryte aspekty mogą stać się najwspanialszymi narzędziami samorozwoju. Z czasem zaczniesz nawet odczuwać wdzięczność za bolesne lekcje, odniesione rany oraz budzące dyskomfort siły, które są przechowywane w twojej podświadomości”. „Nie mogę ci powiedzieć, co dokładnie czeka cię podczas twojej podróży, ponieważ podążasz swoimi własnymi ścieżkami. Mogę za to zapewnić cię, że stworzyłam dla ciebie idealnego towarzysza, który będzie cię wspierał na twojej drodze – a jest nim właśnie ta książka”. Kelly Bramblett – trenerka rozwoju osobistego, ekspertka w dziedzinie psychologii traumy, praktyczka prawa przyciągania, terapeutka EFT oraz nauczycielka reiki. Specjalizuje się w leczeniu traumy oraz treningu mentalnym. Jej misją jest rozbudzanie u ludzi nadziei i inspirowanie ich do emocjonalnego uzdrawiania siebie, a tym samym do ulepszania świata.
Najbardziej kręta ścieżka jest zarazem tą, która uczy nas najwięcej. Masz prawo popełniać błędy, czuć się zagubiony i nie wiedzieć, co dalej. To część bycia człowiekiem w targanym kryzysami świecie.
Ale nie musisz się temu poddawać. Możesz nauczyć się podejmować życiowe wyzwania bez lęku i z wyrozumiałością dla własnych braków. Trudne momenty przeminą, ale gdy trwają, warto na chwilę zwolnić i być dla siebie życzliwym.
Haemin Sunim, koreański nauczyciel zen, autor bestsellera „Zwolnij wreszcie” i założyciel Szkoły Złamanych Serc, daje uniwersalną lekcję radzenia sobie w trudnych chwilach.
Niezależnie od tego, czy właśnie doświadczyłeś straty, zakończyłeś związek, kogoś z twoich bliskich lub ciebie dotknęła choroba bądź inny życiowy zawód, ta książka-przewodniczka przyniesie ci pocieszenie i ukojenie.
Sięgnij po proste medytacje na trudne czasy.
Nie wiesz, jak zacząć przygodę z buddyzmem? Wydaje ci się, że wkroczenie na ścieżkę filozofii Wschodu wymaga za dużo czasu? Nic bardziej mylnego. Ta książka jest idealnym rozwiązaniem. Zawiera 365 medytacji, afirmacji i refleksji, dzięki którym zadbasz o rozwój osobisty i duchowy. Medytacje uzdrawiające i medytacje na sen staną się twoją naturalną terapią. Poświęcisz na buddyjską praktykę jedynie kilka minut dziennie. Wykorzystasz praktyczne ćwiczenia umysłu, aby w pełni czerpać ze świadomości oraz odkrywać tajniki podświadomości. Afirmacje na dobry dzień wprowadzą cię w pozytywny nastrój i pozwolą żyć w zgodzie ze sobą. Znajdziesz wewnętrzny spokój oraz równowagę między ciałem i umysłem. Odkryj mądrości Buddy na cały rok.
Nigdy więcej gniewu i zerwanych relacji!"Weź głęboki oddech i policz do dziesięciu. Medytuj. Wizualizuj sobie spokojne, ciche miejsce". Każdy z nas z pewnością słyszał takie rady. Jednak w zapalnych sytuacjach bardzo trudno się do nich stosować. David J. Lieberman przyjmuje holistyczne spojrzenie na podłoże gniewu oraz przedstawia proste techniki behawioralne, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Pomogą one zapobiegać wybuchom negatywnych emocji oraz poprawić relacje osobiste i zawodowe.Nie wpadaj w złość to nie tylko prosty i skuteczny instruktaż zarządzania gniewem, ale też praktyczne wskazówki, jak postępować z ludźmi.- "Library Journal"
Wszystko, co musisz wiedzieć o terapii, znajdziesz właśnie tutaj! W jaki sposób gadanie na terapii może mi pomóc? Jak wybrać właściwego terapeutę i właściwą terapię? Co dzieje się za drzwiami gabinetu na różnych etapach terapii? Czy od leków psychiatrycznych zmienia się charakter? Co zrobić, gdy pilnie potrzebuję pomocy, terminy terapii na NFZ odbierają wszelką nadzieję, a mnie nie stać na prywatną wizytę? Jak wygląda pobyt na oddziale psychiatrycznym i czy należy się go bać? To tylko niektóre pytania, jakie zadają sobie osoby przeżywające trudności ze zdrowiem psychicznym, rozważające podjęcie terapii, ale nie do końca do niej przekonane. Zastanawiają się, czy to na pewno właściwe rozwiązanie, czy nie pożałują tej decyzji Jeśli odnajdujesz w tym opisie siebie, to po pierwsze pamiętaj, że nie jesteś sam, a po drugie bądź pewien, że właśnie znalazłeś książkę dla siebie. Autorka opowiada o terapii szczerze i rzetelnie. Szczegółowo przedstawia proces terapii, pokazuje, po czym poznać, że warto zwrócić się o pomoc, a także wyjaśnia, kiedy i gdzie się zgłosić, aby uzyskać odpowiednie wsparcie. Przybliża gnębiące wielu obawy i daje nadzieję. Marta Sak psycholożka, dyplomowana interwentka kryzysowa, psychoterapeutka integracyjna w trakcie szkolenia. Prowadzi prywatny gabinet psychologiczno-terapeutyczny w Warszawie i współpracuje z ośrodkiem interwencji kryzysowej w Piasecznie. Jest autorką książki Jak żyć dobrze, będąc DDA oraz licznych artykułów popularyzujących wiedzę psychologiczną i medyczną.
Jak skuteczniej i szybciej przyswajać wiedzę, pozbyć się stresu związanego z egzaminami, a przede wszystkim zacząć czerpać przyjemność z nauki Profesor psychologii Daniel T. Willingham w swojej przełomowej książce wyjaśnia, jak działa i z jakimi trudnościami musi się zmagać mózg w trakcie nauki. Pokazuje, dlaczego tradycyjne strategie uczenia się, takie jak wielokrotne powtarzanie czy zakreślanie ważnych informacji w notatkach, często dają tylko iluzję opanowania materiału. A przede wszystkim proponuje praktyczne strategie, które pomogą w pełni wykorzystać potencjał twojego umysłu. Dzięki nim dowiesz się między innymi: ·jak zrozumieć wykład ·jak sporządzać i porządkować notatki ·jak czytać trudne książki ·jak pokonać prokrastynację ·jak uczyć się do egzaminów. Ten przystępnie napisany poradnik przyda się zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Sprawi, że przyswojona wiedza zostanie z tobą na dłużej, pomoże poprawić wyniki w nauce i wreszcie lepiej zrozumieć moc twojego mózgu.
Naukowy proces kultywowania Duszy. Esencja wszystkich religii. Autor był uczniem i spadkobiercą linii przekazu Paramahamsy Joganandy - autora „Autobiografii Jogina”. Hariharananda w tej pozycji pisze o Bogu, celu życia, śmierci, ewolucji duchowej, czakrach, starożytnych pismach (np. Jogasutrach Patandżalego) i oczywiście głównie o Krija Jodze. Zakres tematów w książce jest szeroki, ale wszystko doskonale łączy się ze sobą, wszystko spaja jedna idea: Bóg. Jest to doskonała pozycja dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się czym jest Krija Joga oraz dla tych, którzy praktykują ale jeszcze nie osiągnęli samadhi ??.
Przytoczę nazwy rozdziałów:
- Urzeczywistnienie Jaźni,
- Przyspieszanie rozwoju ludzkości,
- Nauka Krija Jogi,
- Teoria Krija Jogi,
- Krija Joga w starożytnych księgach,
- Historia i tradycja Krija Jogi,
- Metafizyka Krija Jogi,
- Użyteczność Krija Jogi,
- Antasthawarna,
- Hamsa,
- Om,
- Przebywając z dwoma Wielkimi Mistrzami,
- Zapiski z wykładów,
- Sam na sam z uczniami.
Książka zawiera dogłębne omówienie zasad terapii akceptacji i zaangażowania oraz sposobów ich wykorzystania w obszarze stosowanej analizy zachowania. Autorzy podkreślają konieczność świadomego rozwijania sześciu kluczowych procesów behawioralnych – wartości, zaangażowanego działania, akceptacji, defuzji, Ja jako kontekstu i kontaktu z chwilą obecną – w celu zwiększenia elastyczności psychologicznej, która jest konieczna do nabywania i utrzymania zachowań adaptacyjnych, konkurujących u rozwiniętych werbalnie klientów z nieadaptacyjnymi wzorcami zachowania. Autorzy szczegółowo omawiają główne założenia terapii akceptacji i zaangażowania oraz wyjaśniają, jak jej sześć podstawowych procesów łączy się z kluczowymi koncepcjami z zakresu nauki o zachowaniu. Przedstawiają najnowsze modele, narzędzia, techniki oraz konkretne wytyczne dotyczące włączenia interwencji ACT do praktyki terapeutycznej. Pokazują również, jak dzięki teorii ram relacyjnych oraz terapii akceptacji i zaangażowania można poszerzyć zakres rozwiązywanych problemów i objąć wsparciem bardziej zróżnicowane populacje kliniczne, także w kontekście pracy ze zdarzeniami prywatnymi takimi jak myśli i emocje. Książka stanowi cenne źródło wiedzy, inspiracji i praktycznych wskazówek dla analityków zachowania oraz wszystkich, którzy interesują się behawioryzmem. To również wartościowa lektura dla osób zainteresowanych ACT, które poznają dzięki niej podstawowe prawa rządzące zachowaniem, co pozwoli im na bardziej świadome i skuteczne dostosowanie interwencji do potrzeb klientów.
"Budowanie odporności psychicznej u dzieci. Praktyczny przewodnik dla rodziców, nauczycieli i terapeutów" to książka, która oferuje perspektywę pełną nadziei na zdolności adaptacyjne naszych dzieci w obliczu nieznanego. Podpowiada, jak przekształcić porażki w cenne życiowe lekcje.
Książka stanowi nie tylko zbiór wskazówek, ale przede wszystkim inspirację do wychowania ludzi odważnych, elastycznych i pełnych determinacji w obliczu życiowych burz oraz przeciwności losu. Zamiast ustępować pesymizmowi, książka zachęca do aktywnego kształtowania u dzieci umiejętności i postaw, które pozwolą im rozkwitnąć w obliczu niepewności.
*
Każdego ranka witamy się ze światem, który zaskakuje nas nowymi możliwościami. W dobie społecznych napięć i błyskawicznego rozwoju sztucznej inteligencji nasze dzieci stają przed nieznanymi wcześniej wyzwaniami. W tych dynamicznych czasach termin „płatek śniegu” stał się metaforą wrażliwości młodych dorosłych i wywołał dyskusje o odporności psychicznej kolejnych pokoleń.
Czy można wyposażyć najmłodsze pokolenie w umiejętności, które pozwolą dzieciom odnaleźć się w szybko zmieniającym się świecie?
Masz prawo żyć tak, jak chcesz!Czasem motywacja przychodzi naturalnie - czujemy moc, jesteśmy gotowe do działania i pełne wiary w siebie. Ale bywa też tak, że życie stawia przed nami wyzwania, które nas przytłaczają. Związki, które nas ranią. Oczekiwania, które nas blokują.Autorki profilu Pani Motywacja, które na Instagramie śledzi ponad 300 tysięcy obserwujących, dzielą się poradami i refleksjami, ale też zadają trudne pytania i stawiają wyzwania, które pomogą zmienić twój sposób myślenia i działania. Podpowiadają, jak sprawić, by twoje życie stało się odważną przygodą, którą zaprojektujesz według własnych wyobrażeń. Przypominają, że jesteś wartościowa, silna i zasługujesz na to, co najlepsze. Nie musisz uszczęśliwiać innych kosztem siebie - masz prawo wybierać siebie każdego dnia na nowo.Nie czekaj na idealny moment, bo taki nigdy nie nadejdzie. Już teraz zacznij żyć po swojemu!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?