Thor i Loki to bogowie z Asgardu. Są braćmi i ciągle dochodzi między nimi do sporów. Bogowie są od siebie bardzo różni. Thor to silny i barczysty kolos, prawdziwy bohater, ale intelektualnie daleko do Lokiego, który, mimo że wątły, to bystry i pełen polotu. Niestety, Loki jest też niezłym intrygantem potrafi kłamać jak z nut i jest zmienny jak pogoda. Co przyniesie kolejna awantura rozkręcona przez tego gagatka? Przeczytaj sobie te książkę i przekonaj się, że mity mogą być bardzo pasjonujące. Thor i Loki. O tym jak karły wykuły młot dla Thora to drugi poziom nauki czytania w ramach serii Czytam sobie.Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło poćwiczyć sylabizowanie, a także pozna dłuższe zdania złożone i elementy dialogu. Tekst zawiera 23 podstawowe głoski oraz h, więc samodzielne przeczytanie całej historii o superbohaterach przez dziecko nie będzie problemem. W książce jest około 800-900 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dla dzieci uczących się składać zdania. Dodatkowym ułatwieniem jest duża czcionka, która pomaga średniozaawansowanym czytelnikom w lekturze.Tekst napisała Zofia Stanecka autorka serii Basia, a ilustracje stworzyła Magdalena Koziej.Czytam sobie to program wspierający naukę samodzielnego czytania wśród dzieci w wieku 5-7 lat. Poszczególne książki są podzielone na poziomy zaawansowania - poziom pierwszy: Składam słowa, poziom drugi: Składam zdania oraz poziom trzeci: Połykam strony. W prace nad serią zaangażowani są czołowi polscy autorzy i ilustratorzy, a także pedagodzy i eksperci, którzy dbają o to, by każdy z tomów był zgodny z zaleceniami metodologów. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy książek z serii Czytam sobie, co świadczy o tym, że to skuteczny i lubiany przez dzieci sposób na rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem.Serii Czytam sobie towarzyszy akcja społeczna Czytam sobie. Mogę być, kim chcę!, której celem jest pokazanie, jak nauka czytania od najmłodszych lat wpływa na rozwijanie w sobie pasji, a w konsekwencji świadomy wybór przyszłej drogi zawodowej. W promocję akcji zaangażowało się wielu aktorów, sportowców i ludzi mediów.
Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką.Tym razem Basia pomaga Frankowi usnąć.
Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką. Tym razem Basia pomaga Frankowi w jedzeniu.
Co się dzieje, gdy ktoś pokocha muzykę wiolonczelową tak bardzo, że zgrywa z nią swoje życie? Jak zagrać na strunach czucie? Czy da się grać na wiolonczeli jedną ręką? Dominik Połoński żył i grał całym sobą. Pokazał, że dla kogoś, kto mocno kocha pięknym wiolonczelowym sercem, nie ma rzeczy niemożliwych.""Gama i pasażerowie"" to muzyczna seria książek dla dzieci, której bohaterowie ukrywają się w dźwiękach klawiszy fortepianu: białych i czarnych. Przygody, opowieści, bajki i zabawne perypetie dwunastu wybitnych polskich muzyków XX i XXI wieku wspaniali autorzy opowiadają słowem i obrazem.
Z początku Ryś nie wie, jak rozmawiać z dziadkiem: dziadek prawie się nie odzywa, wiecznie przesiaduje w fotelu i wydaje się niezbyt zainteresowany wnukiem. Po pewnym czasie jednak okazuje się, że w jego domu dzieją się magiczne rzeczyZofia Stanecka w dzieciństwie zaprzyjaźniła się z Ireną Jurgielewiczową i to właśnie dla niej napisała Świat według dziadka. To wzruszająca książka o rodzącej się przyjaźni między wnukiem a dziadkiem. Autorka w czuły i delikatny sposób pokazuje, jak bardzo jesteśmy potrzebni sobie nawzajem: ci najmłodsi tym najstarszym i na odwrót. Tekstowi towarzyszą delikatne, poetyckie ilustracje autorstwa Marianny Sztymy. Do czytania i zachwycania się całą rodziną.
Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o łące… Nad łąką w gnieździe wykluwają się Kuba i jego siostry. Bocianiątka szybko rosną. Muszą ćwiczyć skrzydła, żeby nauczyć się latać. Wtedy polecą na łąkę po ślimaki, a pod koniec lata daleko, daleko, na drugi koniec świata. Ale Kuba na razie nie wie nawet, co jest za lasem… „Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek. Kupując książkę, wspierasz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Zofia Stanecka – czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi wymyślać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Laureatka nagród: tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko” dla serii o Basi (2009), wpis na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie dla „Świata według dziadka” i „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”, Nagroda jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato dla „Basi i wyprawy do lasu” (2015). Magdalena Kozieł-Nowak jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!
Skąd imię Lotta? Z książek (…) prosto ze Szwecji – z przygód Lotty z ulicy Awanturników Astrid Lindgren. To doskonałe imię, bo szwedzka Lotta miała mocny charakter, niezaprzeczalny urok i jasne włosy. No i lubiła jedzenie. Zupełnie jak ta nasza…
Lotta – przygarnięty z domu tymczasowego pies rasy kundel – wywraca do góry nogami życie pewnej rodziny. Nagle w tajemniczych okolicznościach znikają z domu różne przedmioty, pojawiają się za to żółtawe kałuże, błotne ślady, sierść na kanapie, nieznane dotąd zapachy i mnóstwo miłości! Lotta z wrodzonym wdziękiem i stoickim spokojem, krok po kroku, wychowuje sobie swoje ludzkie stado, które – choć ma wrażenie, że panuje nad sytuacją, jest całkowicie, absolutnie, bezgranicznie podporządkowane swojej Principiessie, która najwyraźniej rzuciła na nich psi urok. Szczególnie na mamę! Pełna humoru, zapachu psich łap i pieczątek z mokrego nosa opowieść o Lottcie i jej ludzkim stadzie. Uwaga, podobieństwo Lotty do psa autorki jest całkiem nieprzypadkowe. Z refleksji Principiessy: Książka? O mnie? A można ją zjeść?
Zofia Stanecka - człowiek z pasją, a właściwie wieloma pasjami. Obecnie największe spośród nich to teatr, morze, niezależne kino brytyjskie, kolczyki, jedzenie japońskie i baśnie z całego świata. Pisze, odkąd pamięta. Dawniej komiksy dla rodziny i długie listy (takie na papierze), dziś również książki, których napisała już ponad sto. Najbardziej znana z serii książek o Basi. Jest też autorką książek z serii "Czytam sobie" i "Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka", baśni, opowiadań i powieści. Napisała jeden z tekstów do "Wszystkich kolorów świata" - charytatywnej książki cegiełki na rzecz pomocy dzieciom innym i wykluczonym, oraz opowiadanie "Pamięć drobinek" dla Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W dzieciństwie przyjaźniła się z Ireną Jurgielewiczową i to jej poświęciła książkę "Świat według dziadka", która wraz z "Domino i Muki po drugiej stronie czasu" trafiły na listę skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Z wykształcenia polonistka. Kocha słowa. Bezwstydnie uwielbia swoją psicę Lottę i to właśnie jej poświęciła swoją najnowszą książkę. Marianna Sztyma - Zajmuje się ilustracją prasową i ilustracją książkową, głównie dla dzieci. Rysuje także krótkie komiksy i maluje obrazy. Wielbicielka powieści graficznych. Mieszka w małej wiosce na Dolnym Śląsku. Kiedy nie rysuje, to patrzy na góry, głaszcze koty i psy, i trochę się martwi, że wszyscy umrzemy.
Rodzina Basi wybiera się na wycieczkę do lasu.Jak tu pięknie! Można posłuchać śpiewu ptaków, szukać tropów zwierząt, zbierać grzyby. A może nawet uda się zobaczyć mieszkańców lasu... Warto wsłuchać się w głosy przyrody.
Basia dostaje od Dziadka Henryka zegarek. Jest śliczny. Z brylancikami.Ale co z tego, skoro Basia nie umie czytać godzin z zegarka. Przy okazji naukizaczyna zastanawiać się nad tym, czym jest czas i dlaczego czasem płyniewolniej, czasem szybciej. Na przykład gdy parę dni później jedzie do dziadkapociągiem, nie może doczekać się na pociąg. Rozmawia z dziadkiem o upływie czasui starzeniu się.
Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca. Basia też o tym marzy.Pierwszym wyborem jest taniec brzucha...Basia ma dwóch braci, żółwia i takzwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?
Basia wybiera się na przyjęcie do starszej kuzynki i cieszy nawspólną zabawę. Jednak Lula dostaje w prezencie prawdziwy telefon i gościezamiast się bawić, skupiają się na temacie gier i aplikacji. Żeby nie wyjść nadzieciucha, Basia kłamie, że też ma swój aparat. Dopiero rozmowa z mamąuświadomi jej, że nie zawsze warto próbować się przypodobaćinnym.Kupisz mi telefon? - to pytanie słyszy prawie każdy rodzicdziecka w wieku przedszkolnym. Jak wytłumaczyć pociechom, że aparat jest imniepotrzebny, a wręcz że może być szkodliwy? Książeczka pomoże nam uporać się ztym problemem. Porusza również inne ważne zagadnienie temat kłamstwa i tego, czywarto używać go, aby zaimponować innym. Basia to dziewczynka, z którą dzieci beztrudu się utożsamią pomysłowa, czasem niesforna, jak każdedziecko.
Pani Marta zabiera grupę Basi do biblioteki na warsztaty artystyczne zautorką książek. Basia skacze z radości. Bo biblioteka to naprawdę fantastycznemiejsce!Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, swym humoremrozśmieszają dzieci i dorosłych.
Porządek nie jest łatwo utrzymać pięciolatce. Mama postanawia nauczyć Basię utrzymania porządku. Basia jest pełna entuzjazmu... przynajmniej na początku. Basia to współczesna zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka.Poznaj Basię Basia jest małą dziewczynką mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna - ale ma swoje wady. Basia nie jest idealnie grzeczna - ale nie sposób jej nie lubić. Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. Basia odkrywa że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka pokazać jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. Świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci bo jest im bliski zrozumiały a do tego opisany świetnym językiem współczesnym.
W domu Basi coraz więcej elementów wymaga naprawy, a tata nie umieporadzić sobie ze wszystkim. W końcu rodzice decydują, że pora na remont. Naczas trwania prac trzeba będzie przeprowadzić się do dziadków. Podobno wmieszkaniu ma zrobić się naprawdę ładnie, ale ku zgrozie Basi na razie wyglądaono, jakby przeszedł przez nie huraganKsiążeczka pokazuje, jak stresującydla całej rodziny może być remont mieszkania. Warto przeczytać ją dziecku, jeśliplanujemy zmiany, żeby nie straciło poczucia bezpieczeństwa. Basia todziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią pomysłowa, czasem niesforna,jak każde dziecko.Autorka Zofia Stanecka z sympatią opisuje perypetie całejrodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i zalety, ale przy tym niesposób ich nie lubić. Książkę zdobią oryginalne ilustracje MariannyOklejak.Przygody Basi opisane są ładnym, żywym językiem, który dzieci złatwością zrozumieją. Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat.Młodsze zachwycą się kolorowymi obrazkami i dowiedzą wielu ciekawych rzeczy, zaśstarsze będą mogły ćwiczyć samodzielne czytanie.
Basia razem z całą rodziną wyjeżdża w góry. Tata ma ją nauczyć jeździć na nartach. To zadanie z pozoru wydaje się bardzo łatwe Kolejna mądra książeczka o przygodach Basi.Każdy przedszkolak powinien ją przeczytać!
Jacek, Maśka, Jagoda, Wiktor i Malinowski każdą wolną chwilę spędzają w tajnej bazie ukrytej w parku. Wspólnie się bawią, rozmawiają, walczą z wrogim gangiem Maciupków Ich przezabawne przygody stają się punktem wyjścia do rozmów o ważnych dla każdego z nas datach i istotnych wydarzeniach z historii Polski.Nasza Paczka i niepodległość to nie tylko pełna humoru opowieść o grupie przyjaciół, lecz także sześć opowiadań o polskich świętach narodowych i mnóstwo ciekawostek historycznych.
Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o parkuW parku na świat przychodzą dwa jeżyki Tycia i Tuptuś. Poza nimi żyje tu tyle zwierząt i ptaków! Niektóre są groźne. Trzeba uważać i szybko zwinąć się w kolczastą kulkę. Tycia musi się wiele nauczyć. Na przykład co to jest zima i jak się do niej przygotować.Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek.Z każdej kupionej książki 1 zł przekazujemy na Fundację Primum ratującą jeże.Zofia Stanecka czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi wymyślać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Laureatka nagród: tytuł Najlepsze dla dziecka w plebiscycie czytelników miesięcznika Dziecko dla serii o Basi (2009), wpis na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie dla Świata według dziadka i Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu czy Nagroda jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato dla Basi i wyprawy do lasu (2015).Magdalena Kozieł-Nowak jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?