Tego dnia wszystko idzie na opak. Po nerwowym poranku Basia spóźnia się do przedszkola. Nie cieszy jej rozmowa z Marcelem, a zachowanie Dżesiki wręcz ją denerwuje. Okazuje się, że inne dzieci też nie lubią określonych sytuacji. Na szczęście pani Marta jak zawsze staje na wysokości zadania i uczy przedszkolaki, jak stawiać granice w trudnych dla nich chwilach.
Napisana z dużym wyczuciem książka Basia i granice może stać się punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem o tym, jakie zachowania są dla nas nieakceptowalne, jak umiejętnie stawiać granice i radzić sobie w trudnych chwilach.
Książka powstała we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.
Basia ma małego braciszka i wcale nie jest z tego powodu zadowolona. Franek ciągle płacze, nie umie chodzić ani mówić, a mimo to wszyscy ciągle się nim zachwycają. Do tego budzi ją w nocy i odciąga od niej uwagę mamy. Dziewczynka jest obrażona, dopóki nie okazuje się, że Franek uwielbia swoją starszą siostręKsiążka opowiada o jednym z najważniejszych i najtrudniejszych etapów życia malucha pojawieniu się młodszego rodzeństwa. Pomoże w oswojeniu się z sytuacją, a także podpowie rodzicom, co robić, żeby dla całej rodziny przebiegał on jak najbardziej płynnie.Basia to dziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią pomysłowa, czasem niesforna, jak każde dziecko. Autorka Zofia Stanecka z sympatią opisuje perypetie całej rodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i zalety, ale przy tym nie sposób ich nie lubić. Książkę zdobią oryginalne ilustracje Marianny Oklejak. Przygody Basi opisane są ładnym, żywym językiem, który dzieci z łatwością zrozumieją.Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat. Młodsze zachwycą się kolorowymi obrazkami i dowiedzą wielu ciekawych rzeczy, zaś starsze będą mogły ćwiczyć samodzielne czytanie.
Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Basia i dentysta. Basi rusza się ząb. Mama zamawia wizytę u dentysty. Dla całej rodziny...
Marcel przynosi do domu zwierzęta. Zaczęło się od papugi. A właściwie papuga. Marcel znalazł go na trawniku pod blokiem, kiedy jeszcze nie chodził do przedszkola. Z biegiem lat w domu Marcela i jego rodziny zwierząt przybywało, aż zaczęło się robić naprawdę ciasno. Czy znajdzie się tu miejsce także dla zabiedzonej psicy? Przecież nie można powiedzieć nie, kiedy słabsi potrzebują naszej pomocy i troski!
Co czuje Lula przed występem na scenie? Jakie uczucia wzbudza w dorosłych mały Franek? Kiedy Basia jest najszczęśliwsza? Czym martwi się babcia Krystyna? Rodzina i przyjaciele Basi zapraszają w podróż po całej gamie uczuć i emocji!
„Basia. Wielka księga o uczuciach” to niezwykła książka o uczuciach przeznaczona dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Pełne humoru i uroku opowieści z życia uwielbianej przez dzieci Basi sprawią, że od lektury trudno będzie się oderwać, a przy okazji mali czytelnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać i nazywać uczucia, co nam mówią i jak sobie z nimi radzić.
Basia jest szczęśliwa zawsze w dzień słodyczowy. Jak sama mówi: Czasem czucia jest tak dużo, ze wylewa się na zewnątrz, krzyczy, śmieje się, tupie albo płacze. Lula czuje tremę przed występami na scenie. Mały Franek we wszystkich dorosłych budzi czułość. Babcia Krystyna martwi się o Dziadka Henryka. A Misiek Zdzisiek jest bardzo ciekawy, jak otworzyć słoik z miodem i według niego: Wszystkie uczucia są ważne. Te bulgoczące jak zupa, te skaczące jak kangur i te płaskie jak naleśnik. Uczucia się ma. One po prostu są. Czasem trudno nazwać to, co cię czuje. Można wtedy spróbować to narysować.
W książce „Basia. Wielka księga o uczuciach” dzieci znajdą:
● wspaniałe opowiadania Zofii Staneckiej o sympatycznej Basi i jej bliskich;
● znaną i lubianą bohaterkę, z którą łatwo się utożsamić;
● błyskotliwy humor i zrozumiały dla dzieci język;
● wyjątkowe ilustracje Marianny Oklejak;
● przydatne wyjaśnienia misia Zdziśka, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się, jak nazywać uczucia, jak je okazywać i wyrażać, a także, jak radzić sobie z nimi w różnych sytuacjach.
Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wyglądałoby Wasze życie, gdybyście urodzili się dawno temu? Dzięki tej książce przeniesiecie się do średniowiecza, do czasów panowania księcia Mieszka. Witajcie w kraju Polan!
Przedszkole Basi organizuje leśny piknik dla dzieci. Cała rodzina zzapałem się do niego szykuje. Na pikniku nie może zabraknąć jedzenia,szczególnie naleśników! Nie może też na nim zabraknąć wspólnej zabawy, baniekmydlanych i zaskakujących przygód.
Mama Basi pracuje a tata zabiera dzieci do parku. Ciekawe, co z tegowyniknie?Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojegodziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzićsobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Basiai słodycze to dowcipne pokazanie skutków obżarstwa. Basia lubi żelki. Iczekoladę. I ciastka. Szkoda, że nie może ich jeść codziennie.
Dlaczego na świecie jest tyle śmieci? Co można zrobić, żeby było ichmniej? Jak można ocalić wieloryba? Co zrobić, żeby nie używać plastikowychtorebek i słomek? Te wszystkie pytania zadaje sobie i innym Basia. Zadaje jepodczas spaceru i w czasie sprzątania pokoju. Wszędzie tam, gdzie są śmieci. Aone są, niestety, wszędzie...
Po Wielkiej księdze słów i Wielkiej księdze pytań przyszedł czas na Wielką księgę przedszkola!Kiedy Basia pierwszy raz szła do przedszkola, trochę się cieszyła, a trochę bała. Chciała być duża, jak Janek, ale nie wiedziała, jak jej będzie w nowym miejscu. Czy pozna kogoś miłego? Co dokładnie będą robić? Teraz Basia ma 5 lat i wiele przedszkolnych koleżanek i kolegów. Razem bawią się w deszczu i robią pieski z kasztanów, myją zęby, robią prezenty i chodzą na rytmikę. Niektórzy bardzo czekają na przyjście mamy, inni nie chcą wychodzić z przedszkola. Jedni nie lubią jeść, inni chcą więcej kotletów. Każdego dnia wydarza się coś nowego. I tak razem Basia i jej przedszkolni przyjaciele przeżywają cały przedszkolny rok!
Basia choruje i musi leżeć w łóżku. Jest z tego powodu bardzo nieszczęśliwa do chwili, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają Dziadkowie. Babcia piecze przepyszne ciasto, a Dziadek najlepiej na świecie czyta bajki. Jednak podczas tej wizyty nie wszystko ułoży się dobrze Książeczka oswaja dziecko z sytuacją choroby. Pokazuje, że aby się dobrze bawić, nie potrzeba wymyślnych gadżetów. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby czas spędzony w łóżku zmienił się w prawdziwą przygodę. Z drugiej strony uświadamia dziecku, że czasem to ono musi zadbać o swoich bliskich.Basia to dziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią pomysłowa, czasem niesforna, jak każde dziecko. Autorka Zofia Stanecka z sympatią opisuje perypetie całej rodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i zalety, ale przy tym nie sposób ich nie lubić. Książkę zdobią oryginalne ilustracje Marianny Oklejak. Przygody Basi opisane są ładnym, żywym językiem, który dzieci z łatwością zrozumieją. Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat. Młodsze zachwycą się kolorowymi obrazkami i dowiedzą wielu ciekawych rzeczy, zaś starsze będą mogły ćwiczyć samodzielne czytanie.
Misiek Zdzisiek to najlepszy kumpel Basi. Jest z nią na dobre i na złe. Ale ten miś w kolorze miodu nie jest zwykłym pluszakiem. Wiedzie życie pełne przygód czasem zabawnych, czasem mrożących krew w żyłach. Dzielny miś walczy z łóżkowym potworem, ratuje Małpkę, która ciągle wpada w tarapaty, albo odwiedza swoich niedźwiedzich krewniaków w zoo. Czasem sam bywa w opałach. Jednak nigdy nie traci humoru, bo ma wokół siebie prawdziwych przyjaciół. I ukochaną Basię, rzecz jasna!
Basia i kask. Czytam sobie (poziom 1. - Składam słowa) to przygody Basi w wersji do samodzielnego czytania!Basia to bohaterka bestsellerowej serii książek o małej dziewczynce i jej rodzinie, stworzona przez wybitną autorkę książek dla dzieci, Zofię Stanecką, oraz wielokrotnie nagradzaną ilustratorkę, Mariannę Oklejak. Książeczki o Basi są znane i lubiane przez tysiące rodziców i dzieci, które teraz będą mogły samodzielnie poczytać o przygodach swojej ulubionej bohaterki. Basia bardzo chciałaby mieć kask, taki jak jej starszy brat Janek...Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania, przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat. Opowiadania na poziomie pierwszym napisane zostały prostymi, krótkimi zdaniami, ale jednocześnie są zabawne i wciągające. Dowcipne kolorowe ilustracje zachęcają dzieci do czytania i wspomagają rozumienie tekstu.Forma książek została opracowana na podstawie zaleceń metodyków. Historie złożone są z ok. 150-200 słów, z pominięciem trudniejszych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone na stronach ramki z wyrazami pozwalają na ćwiczenie głoskowania. To wspaniały początek przygody z samodzielnym czytaniem!
Thor i Loki to bogowie z Asgardu. Są braćmi i ciągle dochodzi między nimi do sporów. Bogowie są od siebie bardzo różni. Thor to silny i barczysty kolos, prawdziwy bohater, ale intelektualnie daleko do Lokiego, który, mimo że wątły, to bystry i pełen polotu. Niestety, Loki jest też niezłym intrygantem potrafi kłamać jak z nut i jest zmienny jak pogoda. Co przyniesie kolejna awantura rozkręcona przez tego gagatka? Przeczytaj sobie te książkę i przekonaj się, że mity mogą być bardzo pasjonujące. Thor i Loki. O tym jak karły wykuły młot dla Thora to drugi poziom nauki czytania w ramach serii Czytam sobie.Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło poćwiczyć sylabizowanie, a także pozna dłuższe zdania złożone i elementy dialogu. Tekst zawiera 23 podstawowe głoski oraz h, więc samodzielne przeczytanie całej historii o superbohaterach przez dziecko nie będzie problemem. W książce jest około 800-900 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dla dzieci uczących się składać zdania. Dodatkowym ułatwieniem jest duża czcionka, która pomaga średniozaawansowanym czytelnikom w lekturze.Tekst napisała Zofia Stanecka autorka serii Basia, a ilustracje stworzyła Magdalena Koziej.Czytam sobie to program wspierający naukę samodzielnego czytania wśród dzieci w wieku 5-7 lat. Poszczególne książki są podzielone na poziomy zaawansowania - poziom pierwszy: Składam słowa, poziom drugi: Składam zdania oraz poziom trzeci: Połykam strony. W prace nad serią zaangażowani są czołowi polscy autorzy i ilustratorzy, a także pedagodzy i eksperci, którzy dbają o to, by każdy z tomów był zgodny z zaleceniami metodologów. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy książek z serii Czytam sobie, co świadczy o tym, że to skuteczny i lubiany przez dzieci sposób na rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem.Serii Czytam sobie towarzyszy akcja społeczna Czytam sobie. Mogę być, kim chcę!, której celem jest pokazanie, jak nauka czytania od najmłodszych lat wpływa na rozwijanie w sobie pasji, a w konsekwencji świadomy wybór przyszłej drogi zawodowej. W promocję akcji zaangażowało się wielu aktorów, sportowców i ludzi mediów.
Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką.Tym razem Basia pomaga Frankowi usnąć.
Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką. Tym razem Basia pomaga Frankowi w jedzeniu.
Co się dzieje, gdy ktoś pokocha muzykę wiolonczelową tak bardzo, że zgrywa z nią swoje życie? Jak zagrać na strunach czucie? Czy da się grać na wiolonczeli jedną ręką? Dominik Połoński żył i grał całym sobą. Pokazał, że dla kogoś, kto mocno kocha pięknym wiolonczelowym sercem, nie ma rzeczy niemożliwych.""Gama i pasażerowie"" to muzyczna seria książek dla dzieci, której bohaterowie ukrywają się w dźwiękach klawiszy fortepianu: białych i czarnych. Przygody, opowieści, bajki i zabawne perypetie dwunastu wybitnych polskich muzyków XX i XXI wieku wspaniali autorzy opowiadają słowem i obrazem.
Z początku Ryś nie wie, jak rozmawiać z dziadkiem: dziadek prawie się nie odzywa, wiecznie przesiaduje w fotelu i wydaje się niezbyt zainteresowany wnukiem. Po pewnym czasie jednak okazuje się, że w jego domu dzieją się magiczne rzeczyZofia Stanecka w dzieciństwie zaprzyjaźniła się z Ireną Jurgielewiczową i to właśnie dla niej napisała Świat według dziadka. To wzruszająca książka o rodzącej się przyjaźni między wnukiem a dziadkiem. Autorka w czuły i delikatny sposób pokazuje, jak bardzo jesteśmy potrzebni sobie nawzajem: ci najmłodsi tym najstarszym i na odwrót. Tekstowi towarzyszą delikatne, poetyckie ilustracje autorstwa Marianny Sztymy. Do czytania i zachwycania się całą rodziną.
Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o łące… Nad łąką w gnieździe wykluwają się Kuba i jego siostry. Bocianiątka szybko rosną. Muszą ćwiczyć skrzydła, żeby nauczyć się latać. Wtedy polecą na łąkę po ślimaki, a pod koniec lata daleko, daleko, na drugi koniec świata. Ale Kuba na razie nie wie nawet, co jest za lasem… „Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek. Kupując książkę, wspierasz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Zofia Stanecka – czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi wymyślać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Laureatka nagród: tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko” dla serii o Basi (2009), wpis na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie dla „Świata według dziadka” i „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”, Nagroda jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato dla „Basi i wyprawy do lasu” (2015). Magdalena Kozieł-Nowak jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?