KATEGORIE [rozwiń]

Oklejak Marianna

Okładka książki Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej
nowość

59,99 zł 36,50 zł


Oto podania ludowe o Matce Boskiej w autorskim opracowaniu Justyny Bednarek i z zachwycającymi ilustracjami Marianny Oklejak – wzruszające, pełne czułości i humoru, a także zaskakująco współczesne. Pojawią się tu takie tematy, jak odpowiedzialność człowieka za dokonywane wybory, gościnność wobec uchodźców, a także troska o zwierzęta i całą planetę. Czy Maryja była pierwszą ekolożką? Co pająk robi na ścianie w raju? Kto przyniósł z nieba pierogi z jagodami? Przekonajcie się sami. OD AUTORKI: Gdy byłam mała, opiekowała się mną niania mojej mamy, Cecylia Kot, wiejska kobieta z Podkarpacia. Uosobienie miłości. I to ona przekazała mi niektóre z tych legend. Śpiewała mi je, opowiadała wierszem. Te proste bajki z jednej strony tłumaczyły, skąd się wzięło to czy tamto, kolor piórek kanarka, drżenie liści osiki, a z drugiej – włączały przyrodę do sfery sacrum, czyniły z niej element historii zbawienia. Od razu jednak spieszę z wyjaśnieniem, że moja książka nie jest pracą etnograficzną. Nie byłam bardzo wierna pierwowzorom, nie podchodziłam nabożnie do fabuły. Czasem to czy owo „domyśliłam”, nie naruszając jednak głównych wątków. Zależało mi na tym, żeby tchnąć w te stare historie ducha współczesności i wzbogacić je nowymi treściami. Justyna Bednarek jest romanistką, dziennikarką i autorką książek dla dzieci. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, zilustrowane przez Daniela de Latoura, otrzymały wiele ważnych nagród oraz nominacji (w tym Warszawską Nagrodę Literacką oraz nagrodę Przecinek i Kropka), a także znalazły się na liście lektur szkolnych. Pisarka mieszka na warszawskich Bielanach, a dom dzieli z dziećmi, psami i papugą. Marianna Oklejak ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2006) w pracowniach projektowania książki i ilustracji. Rysuje, projektuje książki i plakaty. Jej ilustracje zdobyły wiele ogólnopolskich nagród i wyróżnień, w tym te przyznawane przez Polską Sekcję IBBY („Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”, „Cuda-niewidy: zagadki dla młodszych i starszych”, „Jestem miasto. Warszawa”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Król Maciuś na wyspie bezludnej”), a także trafiały do finałów prestiżowych konkursów zagranicznych (m.in. CJ Picture Book Award, International Nami Concours, Golden Pinwheel Young Illustrators Competition). Artystka mieszka i pracuje w Warszawie. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Okładka książki Basia i piknik w.2021

24,99 zł 15,91 zł


Przedszkole Basi organizuje leśny piknik dla dzieci. Cała rodzina zzapałem się do niego szykuje. Na pikniku nie może zabraknąć jedzenia,szczególnie naleśników! Nie może też na nim zabraknąć wspólnej zabawy, baniekmydlanych i zaskakujących przygód.
Okładka książki Basia i zegarek w.2021

19,99 zł 12,58 zł


Basia dostaje od Dziadka Henryka zegarek. Jest śliczny. Z brylancikami.Ale co z tego, skoro Basia nie umie czytać godzin z zegarka. Przy okazji naukizaczyna zastanawiać się nad tym, czym jest czas i dlaczego czasem płyniewolniej, czasem szybciej. Na przykład gdy parę dni później jedzie do dziadkapociągiem, nie może doczekać się na pociąg. Rozmawia z dziadkiem o upływie czasui starzeniu się.
Okładka książki Basia i taniec w.2021

24,99 zł 15,74 zł


Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca. Basia też o tym marzy.Pierwszym wyborem jest taniec brzucha...Basia ma dwóch braci, żółwia i takzwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?
Okładka książki Basia i gotowanie w.2021

24,99 zł 15,91 zł


Mama Basi ma dość codziennego gotowania. Co się stanie kiedy dowodzenie wkuchni przejmie Tata?
Okładka książki Basia i przedszkole w.2021

24,99 zł 15,91 zł


Basia lubi przedszkole, wciąż jednak nie ma prawdzwego przyjaciela. A może przyjaciel jest tuz obok, tylko ona go nie dostrzega...
Okładka książki Basia i telefon w.2021

24,99 zł 15,74 zł


Basia wybiera się na przyjęcie do starszej kuzynki i cieszy nawspólną zabawę. Jednak Lula dostaje w prezencie prawdziwy telefon i gościezamiast się bawić, skupiają się na temacie gier i aplikacji. Żeby nie wyjść nadzieciucha, Basia kłamie, że też ma swój aparat. Dopiero rozmowa z mamąuświadomi jej, że nie zawsze warto próbować się przypodobaćinnym.Kupisz mi telefon? - to pytanie słyszy prawie każdy rodzicdziecka w wieku przedszkolnym. Jak wytłumaczyć pociechom, że aparat jest imniepotrzebny, a wręcz że może być szkodliwy? Książeczka pomoże nam uporać się ztym problemem. Porusza również inne ważne zagadnienie temat kłamstwa i tego, czywarto używać go, aby zaimponować innym. Basia to dziewczynka, z którą dzieci beztrudu się utożsamią pomysłowa, czasem niesforna, jak każdedziecko.
Okładka książki Basia i Mama w pracy w.2021

24,99 zł 15,91 zł


Mama Basi zaczyna pracować. Ma dużo mniej czasu dla rodziny. Szybkookazuje się, że nie tylko Basia źle to znosi...
Okładka książki Basia. Wielka księga przedszkola

39,99 zł 25,46 zł


Po Wielkiej księdze słów i Wielkiej księdze pytań przyszedł czas na Wielką księgę przedszkola!Kiedy Basia pierwszy raz szła do przedszkola, trochę się cieszyła, a trochę bała. Chciała być duża, jak Janek, ale nie wiedziała, jak jej będzie w nowym miejscu. Czy pozna kogoś miłego? Co dokładnie będą robić? Teraz Basia ma 5 lat i wiele przedszkolnych koleżanek i kolegów. Razem bawią się w deszczu i robią pieski z kasztanów, myją zęby, robią prezenty i chodzą na rytmikę. Niektórzy bardzo czekają na przyjście mamy, inni nie chcą wychodzić z przedszkola. Jedni nie lubią jeść, inni chcą więcej kotletów. Każdego dnia wydarza się coś nowego. I tak razem Basia i jej przedszkolni przyjaciele przeżywają cały przedszkolny rok!
Okładka książki Basia i biwak

24,99 zł 15,74 zł


Zbliża się lato. Dzieci w przedszkolu rozmawiają o wakacjach. Basia jest zła, bo tylko ona nie wie jeszcze, gdzie pojedzie
Okładka książki Basia. Wielka ksiega przygód 3

39,99 zł 30,08 zł


Wielka księga"" to wielka przygoda.Basia zastanawia się, skąd Mama bierze pieniądze. Bada problem słodyczy: czy zawsze można je jeść i czy wszyscy je lubią. Bawi się z Dziadkiem. Sprawdza, co można zrobić, kiedy zepsuje się telewizor. Basia ma pięć lat. Tylko? Na pewno w sam raz, żeby szukać odpowiedzi na ważne pytania!
Okładka książki O kolędach. Gawęda

59,99 zł 35,23 zł


Ta książka to arcyciekawa, lekko opowiedziana przez Emilię Kiereś, pełna rzetelnej wiedzy i opatrzona wspaniałymi, barwnymi ilustracjami Marianny Oklejak gawęda o dobrze znanych nam wszystkim kolędach. Czy jednak na pewno tak dobrze znanych? Zwykle je przecież śpiewamy, a nie czytamy uważnie, analizując każde słowo. Zresztą nie wszystkie słowa napisane dawne temu są dla nas dzisiaj jasne... O kolędach. Gawęda pomoże Wam lepiej zrozumieć teksty kolęd, zobaczyć w nich najprawdziwsze opowieści i przekonać się, jak wiele się w nich dzieje, zaś zamieszone w książce zapisy nutowe i proste gitarowe chwyty ułatwią wspólne kolędowanie! Marianna Oklejak - urodziła się w 1981 roku. Ukończyła Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rysuje od małego. Teraz, gdy jest większa, ilustruje książki (o dzieciach, trollach albo Iggy Popie), projektuje plakaty, a po nocach szyje. Jej ilustracje zdobywały przyznane przez Polską Sekcję IBBY tytuły Książki Roku ( „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”, „Jestem miasto. Warszawa”) i wyróżnienia („Cuda niewidy”, „Król Maciuś Pierwszy” i „Król Maciuś na Wyspie Bezludnej”), są wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej („Bum! Bum!! Bum!!!”, „Cuda wianki”), listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium („Cuda niewidy”), honorową listę IBBY („Cuda wianki); trafiły do finału prestiżowych konkursów: CJ Picture Book Award, Golden Pinwheel, Tallinn Illustration Triennal i Nami Island; gościły na wielu wystawach w Polsce i zagranicą. Ilustruje popularną serię „Basia”, napisaną przez Zofię Stanecką i sfilmowaną. Emilia Kiereś - autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży. Napisała ich nieco ponad dziesięć, a przetłumaczyła ponad czterdzieści. Urodzona w Poznaniu, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Lubi czytać, spacerować po lesie, chodzić po górach i piec ciasta. Nie lubi hałasu. Hobbystycznie strzela z łuku i gra na gitarze.
Okładka książki Basia, Franek i jedzenie

19,99 zł 11,98 zł


Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką. Tym razem Basia pomaga Frankowi w jedzeniu.
Okładka książki No to gramy!

51,99 zł 5,20 zł


Prywatny przewodnik po świecie muzyki Marianna Oklejak powraca z kolejną książką autorską. Tym razem na warsztat bierze muzykę i wraz z trojgiem stworzonych przez siebie bohaterów zabiera nas w bajecznie kolorową, pełną ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość - dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bj?rk. Peel it slowly and see!
Okładka książki Basia i upał w zoo

24,99 zł 15,74 zł


Zwierzęta mają bardzo różne zachowania i zwyczaje. Basia odkrywa to udając się na spacer do zoo ze swoim ojcem. I nie wracają do domu sami...
Okładka książki Śpiący rycerze
zapowiedź

34,90 zł 20,06 zł


„Baśń tę dedykuję wszystkim wrażliwym dziewczynkom i chłopcom, którzy tak jak Ronja czują się bezsilni i samotni” – napisała Roksana Jędrzejewska-Wróbel na okładce „Śpiących rycerzy”, opowieści o tym, jak wiele możemy zrobić, działając wspólnie, ramię w ramię. Opowieść ta kończy 7-tomową serię „Baśni nie dość znanych”, których bohaterki zrozumiały, od czego zależy szczęście. Wcześniej ukazały się: „Kwiat paproci”, „Szklana góra”, „Dziwożona”, „Woda żywa”, „Żelazne trzewiczki” i „Kije samobije”. Serię zaprojektowała i wszystkie książki zilustrowała Marianna Oklejak. Ronja jako jedna z niewielu widzi, że morze płonie. I tylko ona jedna dostrzega w tym śmiertelne niebezpieczeństwo. Kiedy próbuje uświadomić innym, co się dzieje, nikt nie zwraca na nią uwagi. Nikogo to nie obchodzi. Nawet rodzice nie rozumieją, o czym mówi. Ich niepokój wzbudza dopiero załamanie bezradnej córki. Próbują ją leczyć... Ronja nie potrafi jednak zapomnieć o nadchodzącej katastrofie, o płomieniach, które widać z okna jej pokoju. Kiedy więc przeczyta, że dziewcząt myślących jak ona jest więcej, zrobi wszystko, żeby udało im się połączyć siły i ruszyć wspólnie w góry, po śpiących rycerzy. Bo już czas ich obudzić... Czy uda im się ugasić płonące morze, odwrócić grożącą światu katastrofę? Czy zdołają pociągnąć za sobą obojętnych dotąd ludzi? W tej opowieści spotkają się wszystkie bohaterki opowiedzianych na nowo starych baśni. Każda z nich szczęśliwa – bo mądra; bo odważna; bo wolna; twórcza, wytrwała, pewna siebie; SZCZĘŚLIWA – BO Z INNYMI.
Okładka książki Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych

51,99 zł 33,09 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Wiosna i zakochana para. Oświadczyny, ślub, wesele. Rodzi się dziecko. Rośnie. Rodzice zostają dziadkami. Przychodzi zima. Życie zatacza krąg, a pory roku zmieniają się w znajomym rytmie. Piękna i malownicza książka Marianny Oklejak opowiada o polskim folklorze w sposób niebanalny, świeży i intrygujący. Dla młodszych i starszych!
Okładka książki Jestem miasto. Warszawa

39,99 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Dzięki tej książce dzieci mają szansę odbyć fascynującą podróż w czasie. Tematem przewodnim jest Warszawa. Na każdej rozkładówce ukazuje się nam w różnych epokach, od pradziejów po czasy współczesne. Mnóstwo detali i szczegółów sprawi, że dzieci będą mogły godzinami oglądać tę książkę i razem z rodzicami obserwować, jak zmieniło się miasto. To książka nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla wszystkich, których interesuje nasza stolica!
Okładka książki Basia i Dziadkowie

24,99 zł 13,74 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Basia zachorowała. Leży w łóżku, jest jej źle i smutno. Właśnie wtedy przyjeżdżają Dziadkowie. Życie nabiera kolorów. Ciepła opowieść o relacjach małego dziecka ze starszymi.
Okładka książki Wielka Księga Przepisów

29,90 zł 21,51 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka kucharska dla dzieci gwarantująca smaczne dania, dobrą zabawę, a przy okazji ucząca planowania i organizowania działań. Przepisy są podane „krok po kroku” i dobrze zilustrowane.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj