Czy wiesz, jak zdolne może być Twoje dziecko? Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większa potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a trzylatek może czytać, liczyć i mówić w dwóch językach? Pierwsze lata życia są kluczowe dla rozwoju dziecka i umożliwiają uwolnienie jego ogromnego potencjału. Dlatego jeśli chcesz zapewnić mu dobry start bez presji i stresu, sięgnij po ten poradnik. Autorzy doświadczenie psycholodzy i rodzice pokazują, jak rozwijać i kształtować nowe zdolności w codziennej zabawie. Dzięki licznym wskazówkom przekonasz się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych może być okazją do fantastycznej zabawy i sposobem na przyjemne spędzenie czasu. A uważność na emocje i indywidualne potrzeby malucha nie tylko obudzi w nim pasję odkrywcy, lecz także zapewni mu szczęśliwe dzieciństwo.W nowym wydaniu m.in.: nowe pomysły na zabawy, których nie znajdziesz w internecie podpowiedzi, jak przygotować dziecko do życia w cyfrowym świecie wskazówki, jak zatroszczyć się o siebie i swoje potrzeby, by uniknąć rodzicielskiego wypalenia
Jak znaleźć spokój w pędzącym świecie(książka + MP3 z medytacjami)Mindfulness to metoda treningu umysłowego, dzięki której zrozumiesz, że dobre samopoczucie i życie w harmonii ze sobą samym wpływa na każde działanie i dodaje odwagi w radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami.Bestseller, który odmieni Twoje życie!Poznaj sprawdzony ośmiotygodniowy program, nawiązujący do terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT), wykorzystywanej z sukcesami m.in. w leczeniu depresji.Odzyskaj radość życia i naucz się, jak radzić sobie w walce ze stresem oraz rozdrażnieniem, w dobie codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu.Doskonałym uzupełnieniem książki są nagrania MP3 z medytacjami (kod do pobrania w książce), dzięki którym zaczniesz świadomie doświadczać chwili obecnej i docenisz "tu i teraz".O książce:Pragniesz żyć pełniej i szczęśliwiej? Zdecydowanie polecam przystępne metody, które znajdziesz w książce Mindfulness. Trening uważności.- Daniel Goleman, autor bestsellera Inteligencja emocjonalnaSpokój w świecie zewnętrznym jest możliwy pod warunkiem, że odczuwamy spokój wewnętrzny. Książka Marka Williamsa i Danny'ego Penmana pozwala ten stan osiągnąć.- Goldie Hawn, amerykańska aktorkaKsiążka godna polecenia. Przedstawia praktykę uważności, dzięki której możemy doświadczać pełni życia tu i teraz.- Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka, socjolog, autorka książekO autorach:MARK WILLIAMS - profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, dyrektor Oxford Mindfulness Centre. Jeden z twórców terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT).DANNY PENMAN - doktor biochemii, dziennikarz "Daily Mail", współpracujący również z "The Independent" oraz telewizją BBC. Współautor i autor poradników poświęconych zagadnieniu mindfulness, m.in. Mindfulness dla zdrowia wydanej w serii Samo Sedno.
Jakim rodzicem chcesz być?Często masz poczucie, że wciąż robisz coś nie tak? Że nie jesteś wystarczająco dobrym rodzicem? Mimowolnie porównujesz się do innych i odczuwasz presję oczekiwań, którym nie jesteś w stanie sprostać?Ta książka pomoże ci uwolnić się od przymusu bycia nieomylnym rodzicem. Pokaże, jak przestać zadręczać się swoimi niedociągnięciami i skupić się na tym, jaką mamą lub jakim tatą chcesz być dla swoich dzieci. Wesprze w odkrywaniu własnych rodzicielskich wartości oraz nauczy elastyczności i otwartości.Techniki terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) pomogą ci:uporać się z niepomocnymi myślami i emocjami, by reagować w trudnych sytuacjach tak, jak tego naprawdę chceszstawiać granice innym oraz dokonywać wyborów najlepszych dla waszej rodziny, bez względu na cudze opiniewspierać samodzielność i rozwój psychospołeczny dziecka, motywując je do podejmowania wyzwańO książce:Podążanie za swoimi wartościami to jeden z elementów szczęśliwego życia. Bycie dobrą mamą było dla Oli Żabickiej tak ważne, że zmieniła ścieżkę rozwoju zawodowego. Dzięki temu trzymamy w ręku książkę wszechstronnie wykształconej specjalistki, ale też troskliwej mamy. Zamiast pouczeń otrzymujemy metodę sprawdzoną i w gabinecie, i w życiu. A także aktualną psychologiczną wiedzę, życiowe przykłady i proste ćwiczenia, które pomagają stawać się takimi rodzicami, jakimi chcemy być.Maria Kaczorowska - psycholożka i terapeutka ACT, twórczyni profilu Miłe ObrazkiO autorce:Aleksandra Żabicka - terapeutka ACT, wykładowczyni, tłumaczka, mama dwójki dzieci. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi i nastolatkami, prowadzi szkolenia dla rodziców i specjalistów zdrowia psychicznego, na profilu ACT-owa mama popularyzuje rodzicielstwo oparte na dowodach naukowych inspirowane kontekstualnymi naukami o zachowaniu, w szczególności ACT. Należy do Association for Contextual Behavioral Science oraz do ACBS Polska.
Poznaj sprawdzony sposób na walkę z bólem i odzyskaj dobre samopoczucie!Mindfulness dla zdrowia przedstawia ośmiotygodniowy program medytacyjny, który wzmacnia naturalne mechanizmy samouzdrawiania, pozwala uporać się z bólem oraz zredukować związane z nim stres, lęk, rozdrażnienie czy wyczerpanie. Autorzy książki, czerpiąc z własnego doświadczenia i rzetelnej wiedzy, oferują czytelnikom pomocne techniki medytacyjne.Twój umysł ma ogromny wpływ na doznania, które świadomie odczuwasz!Wyniki badań klinicznych potwierdzają, że proste praktyki uważności działają równie skutecznie jak środki przeciwbólowe. Wykonywanie ćwiczeń w ramach programu medytacji zajmie ci jedynie od 10 do 20 minut dziennie. Dzięki nim twoje cierpienie zacznie ustępować, a w jego miejsce pojawi się spokój, radość oraz współczucie wobec siebie i innych.Kolejna książka współautora międzynarodowego bestsellera "Mindfulness. Trening uważności".Książkę polecają:Niezwykle skuteczne i proste podejście do uzdrawiania ciała i umysłu dla osób zmagających się z wyniszczającym bólem oraz chorobami przewlekłymi. Polecam.dr Jon Kabat-Zinn, autor książki Życie, piękna katastrofaW świecie tak pełnym cierpienia ta książka jest darem mądrości, który niesie bardzo praktyczną pomoc.prof. Paul Gilbert, autor książki The Compassionate MindVidyamala Burch i Danny Penman, opierając się na osobistych doświadczeniach, proponują ośmiotygodniowy trening uważności, będący częścią programu MBPM (ang. mindfulness-based pain management). Jego skuteczność udowadniają zarówno sami autorzy, jak i setki innych osób praktykujących mindfulness na co dzień. Polecam.Małgorzata Jakubczak, Polski Instytut MindfulnessO autorach:Dr Danny Penman - współautor wydanego w serii Samo Sedno bestsellera Mindfulness. Trening uważności, dziennikarz śledczy. Pracował dla BBC, "New Scientist" i gazety "Independent", obecnie współpracuje z "Daily Mail". Medytuje od ponad 30 lat.Vidyamala Burch - założycielka organizacji Breathworks propagującej uważność, która wyszkoliła trenerów w 15 krajach i cieszy się międzynarodowym uznaniem. Autorka programu pomagającego w radzeniu sobie z przewlekłym bólem za pomocą uważności i medytacji.
Twoje dziecko ze strachu odmawia wejścia do gabinetu lekarskiego? Nie chce próbować nowych potraw? Boi się samo zasypiać? W tym poradniku znajdziesz typowe sytuacje, które mogą się przydarzyć rodzicom przedszkolaków: ataki złości w sklepie, strach przed ciemnością, niefortunne komentarze czy niechęć do przytulania się. Każdy rozdział poświęcony jest jednej emocji. A w nim znajdują się badania dotyczące tej emocji w kontekście jej rozwoju u dzieci, historie – zdarzenia, w których ta emocja dochodzi do głosu i jest przyczyną kłopotów, a także praktyczne wskazówki, jakie kroki podjąć, by zapobiec wystąpieniu różnych zachowań lub sposoby działania, gdy emocja pojawi się u dziecka. Rodzice małych dzieci znajdą w nim również przykłady empatycznych komunikatów, które warto kierować do dziecka, a także sytuacje, w których rodzic może zamodelować odpowiednie sposoby radzenia sobie z emocją. Magdalena Gut-Orłowska, psycholog dziecięca, wyjaśnia, że nie jest łatwo rozmawiać z dziećmi o emocjach. Czasami nawet trudno nazwać, co czują w danej sytuacji, ale im więcej pokażemy dzieciom sposobów radzenia sobie z emocjami, tym lepiej będą one rozumiały, co się z nim dzieje, i lepiej radziły sobie w nowych okolicznościach. O autorce: Magdalena Gut-Orłowska – psycholożka, specjalistka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Autorka serii pomocy terapeutycznych dla dzieci że spektrum autyzmu "Kłopoty Tymona". Na co dzień pracuje w Niepublicznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej Rozwijanka, prowadząc terapię indywidualną dzieci z różnych grup wiekowych. Prywatnie mama trzyletniej Igi.
Kiedy ostatnio zdarzyła ci się wartościowa rozmowa z dzieckiem?Pytasz małego człowieka, jak minął mu dzień, a w odpowiedzi słyszysz: "Fajnie!". Próbujesz się dowiedzieć, co robił w przedszkolu, a on mówi: "Bawiłem się!". Zależy ci, by opowiedział, jak mu poszło na sprawdzianie w szkole, a cała opowieść to: "Dobrze".Jeśli czujesz się czasami jak agent wywiadu, próbując zachęcić swoje dziecko do rozmowy, to ten poradnik jest dla ciebie. Dowiesz się z niego, że nie trzeba być idealnym, dysponować fachową wiedzą ani nawet zadawać właściwych pytań, by tworzyć okazje do wartościowych rozmów.Znacznie ważniejsza jest postawa świadomego wyczekiwania - wykorzystanie wymiany zdań, by otworzyć furtkę i podążać za dzieckiem. Wystarczy kilka zmian i nowych nawyków, aby ważne rozmowy stały się naturalną i ciekawą dla wszystkich domowników częścią życia.Z tej książki dowiesz się, jak:budować bliską relację z dzieckiem w każdym wieku: od malucha do nastolatkałagodzić spory i prowadzić komfortowe wymiany zdań oraz konwersacje, które pozwolą wam się czegoś nauczyć lub coś zrozumiećwykorzystać wartościowe rozmowy, by rozwijać u dziecka siedem kluczowych kompetencji związanych z: uczeniem się, empatią, pewnością siebie, relacjami, zabawą, otwartością na inność i panowaniem nad temperamentemO autorce:dr Rebecca Rolland - logopeda, pisarka, wykładowczyni akademicka na Wydziale Edukacji na Uniwersytecie Harvarda, współpracuje z pacjentami na Oddziale Neurologii Szpitala Dziecięcego w Bostonie, doradczyni Banku Światowego w zakresie opracowywania programów nauczania. Mieszka w Bostonie z mężem i dwójką kochających rozmowy dzieci.O książce:Jestem pewna, że każdego dnia mówisz do swojego dziecka setki słów. Ta książka pomoże ci zamienić je w wartościową rozmowę, której oboje potrzebujecie, by rozwijać się, spełniać i wzrastać w relacji. Stwórz do niej okazję w swoim rodzicielstwie. Niech rozmowa wspiera was w codziennej miłości.Aleksandra Sileńska - psycholożka, psychoterapeutka, autorka bloga Mama Terapeutka, spełniająca się mama i zakochana w życiu kobieta.
W świecie, w którym rodzice są tak często oceniani i krytykowani, czułość i serdeczność wobec siebie nie jest łatwa. Wielu rodziców ma poczucie winy lub reaguje złością, gdy ich dziecko zachowuje się nieodpowiednio.Ten poradnik to plasterek na rodzicielskie zmartwienia. Prezentuje 3 filary czułego rodzicielstwa, dzięki którym dowiesz się, jak:zyskać autoświadomość i stać się rodzicem, jakim zawsze chciałeś być,zrozumieć trudne zachowania dziecka i radzić sobie z nimi z miłością i szacunkiem,traktować siebie z większą wyrozumiałością i zadbać o swoje potrzeby.O autorce: Michaela Plugarasu - edukatorka z 20-letnim doświadczeniem, wykładowczyni uniwersytetu w Miami, certyfikowana trenerka rodzicielstwa więzi. Prowadzi grupy wsparcia, warsztaty, zajęcia i indywidualne konsultacje dla rodziców.Książkę polecają:Magdalena Wiatrowska: pedagog, trener, pierwszy w Polsce Coach Świadomego Rodzicielstwa certyfikowany przez dr Shefali Tsabary w Conscious Coaching Institute. Prowadzi Instytut Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji w Warszawie, który pomaga rodzicom uwolnić się od traum i budować autentyczne więzi."Ten poradnik to esencja świadomego rodzicielstwa. Zawiera wspaniałe pomysły na zabawy oraz wskazówki, jak wzmacniać więzi i pogłębić wzajemne zrozumienie w rodzinie. Każde słowo odwołuje się do autentycznych doświadczeń rodziców, a całość stanowi idealną pomoc w w wychowaniu małych dzieci".
Masz czasami wrażenie, że twoje dziecko robi ci na złość? Żadne rozmowy, tłumaczenia, nagrody czy zachęty nie działają, gdy próbujesz nakłonić je do współpracy? Dr Mona Delahooke, psycholożka kliniczna i terapeutka, wyjaśnia, że za każdym zachowaniem dziecka stoi jakaś konkretna potrzeba i nie zawsze jest ono w stanie kontrolować swoich reakcji ze względu na powoli dojrzewający układ nerwowy. Zamiast więc dyscyplinować dziecko, lepiej skorzystać z podejścia uwzględniającego jego psychologię i biologię – sensoryczne doświadczenia i emocje. W tym poradniku dowiesz się, jak: – poznać po zachowaniu dziecka, z czym sobie akurat nie radzi, aby właściwie na to odpowiedzieć, – dostrzegać i interpretować sygnały ciała wysyłane przez dziecko, – dbać o dobre samopoczucie malucha z szacunkiem dla jego potrzeb, wspierając jego rozwój emocjonalny i umiejętności społeczne, – w końcu przestać się obwiniać i stresować decyzjami, jakie codziennie podejmujesz w związku z rolą rodzica. O autorce: dr Mona Delahooke – licencjonowana psycholożka kliniczna z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i ich rodzinami. Członkini Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka książki Co kryje zachowanie? Prowadzi liczne wykłady, szkolenia i konsultacje dla rodziców, organizacji oraz szkół. Mieszka i pracuje w rejonie Los Angeles. O książce: Jako rodzice często szukamy idealnej instrukcji obsługi dziecka. Tymczasem najskuteczniejszą strategią jest uważna obserwacja sygnałów płynących z jego ciała. Zamiast oceniać, najpierw włączamy ciekawość i jednocześnie dbamy o swój dobrostan. Dopiero wtedy możemy pomóc dziecku wyregulować jego układ nerwowy. Relacja oparta na bezpieczeństwie i miłości tworzy warunki do harmonijnego rozwoju. Dr Mona Delahooke pięknie przypomina o tym, co w rodzicielstwie jest najważniejsze. Agnieszka Pawłowska, psycholożka, nauczycielka mindfulness i compassion, autorka serii książek Kraina uważności, agnieszka-pawlowska.com.
Przewodnik po pierwszych 18 miesiącach życia maluszka
Must have dla rodziców czujnych i wrażliwych dzieci
Odkładasz śpiącego malucha, a on nagle otwiera oczy? Zastanawiasz się, jak przekonać go do podróżowania w foteliku samochodowym? A może chcesz, aby twoje dni z nieprzewidywalnym brzdącem były bardziej przewidywalne? Rozwiązania znajdziesz w tym poradniku!
Poznaj prostą, popartą badaniami naukowymi metodę 5 kroków łagodnej zachęty opracowaną przez dr Mary Sheedy Kurcinkę, uznaną na całym świecie wykładowczynię i edukatorkę znaną z podejścia ukierunkowanego na temperament dziecka. Dzięki metodzie 5 kroków łagodnej zachęty: ¦ staniesz się empatycznym i kojącym opiekunem, który zachowuje spokój w trudnych momentach, a także rozumie potrzeby dziecka i na nie odpowiada, ¦ szybko uspokoisz maluszka, gdy marudzi przed spaniem, reaguje płaczem na widok nowej osoby czy pokarmu lub denerwuje się w nieznanym miejscu, dowiesz się, jak wspierać dziecko w zdobywaniu kolejnych umiejętności bez przeciążania układu nerwowego, w twoim domu będzie więcej spokoju i równowagi, bo maluszek będzie czuł się bezpieczny i bez stresu przystosuje się do rytmu życia całej rodziny.
O autorce: dr Mary Sheedy Kurcinka – dyrektorka ParentChildHelp, wykładowczyni i edukatorka, wielokrotnie nagradzana za swoją pracę. Na całym świecie prowadzi warsztaty dla rodziców i specjalistów zajmujących się pomocą temperamentnym dzieciom. Autorka bestsellerowych książek Temperamentne dziecko, Raising YourSpirited Child Workbook, Sleepless in America oraz Kids, Parents and Power Struggles.
O książce:
Książka Mary Sheedy Kurcinki daje to, co najważniejsze: zdejmuje z rodziców poczucie winy! O tym, jak bardzo dojmujące to uczucie, wie każda mama i niejeden tata. Autorka zapewnia: nie robisz nic źle! Wszystko z Wami w porządku! Twój niespokojny maluch, twoje spirited baby jest po prostu wyjątkowe. Wybrane dzieci potrzebują ukierunkowanego wsparcia. Autorka wskazuje, w jakich obszarach i w jaki sposób to wsparcie zapewniać, żeby maluch mógł wzrastać.
Marta Szperlich-Kosmala – filozofka, edukatorka, badaczka i praktyczka zmiany społecznej. Od 2016 r. prowadzi i rozwija Boską Nioskę, promującą świadome rodzicielstwo i inspirującą kobiety do zmian. Jedna z liderek ruchu miejskiego w Starachowicach.
Szybka i efektywna nauka języka obcego zgodna z typem inteligencji Poradnik prezentuje autorskie oraz sprawdzone w praktyce metody i techniki nauki języka obcego posegregowane w oparciu m.in. o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Zamieszczony w książce test na rodzaj inteligencji pozwoli na stworzenie skutecznego planu nauki dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości. Autorka podpowiada, jak raz na zawsze pokonać barierę językową. Praktyczne wskazówki pomogą z powodzeniem opanować gramatykę,uczyć się słówek szybciej niż dotąd, rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu czytanego. Przy każdej z opisanych technik znajdują się ikonki, które pomogą wybrać najlepsze dla siebie metody, tak aby nauka języka była efektywna, szybka i przyjemna. Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? – pomaga ułożyć skuteczny program nauki dostosowany do własnych preferencji i możliwości – prezentuje różnorodne sposoby na efektywną naukę języka posegregowane pod kątem poszczególnych typów inteligencji na podstawie m.in. teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera – przedstawia techniki motywujące do nauki i pozwalające wykorzystać każdą wolną minutę na doskonalenie znajomości języka Książka ukazała się wcześniej pod tytułem Jak szybko opanować język obcy?
Jak pomóc dziecku w adaptacji do rzeczywistości szkolnej oraz przezwyciężeniu tremy i nieśmiałości? Jak chwalić je i motywować do nauki, nauczyć radzenia sobie z agresją rówieśników oraz konstruktywnego wyrażania własnych emocji? Na wiele wyzwań można się przygotować! Ten poradnik to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkrótce rozpoczną obowiązek szkolny lub wchodzą w okres dorastania, a także dla pedagogów i psychologów dziecięcych pracujących z uczniami w każdym wieku. Pomoże zrozumieć potrzeby dziecka, rozwijać jego możliwości i wiarę we własne siły, przeciwdziałać wielu problemom, a także budować wzajemne porozumienie. Bardziej niż narzekania, nakazów i zakazów dzieci potrzebują mądrego wsparcia! W poradniku znajdziesz: - przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach, np. gdy nauczyciel nie reaguje w ważnej sprawie, gdy dziecko spotyka się z niesprawiedliwą krytyką lub jest świadkiem przemocy w szkole - kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować - szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym Monika Gregorczuk – psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego PTP. Prowadzi zajęcia na Wydziale Psychologii UW oraz szkolenia dla edukacji i biznesu. Barbara Kołtyś – psycholog i psychoterapeutka, prowadzi warsztaty, szkolenia oraz grupy wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli oraz psychoterapię indywidualną.
Nie masz na nic czasu? Pracujesz po godzinach i często zabierasz pracę do domu? Kończysz dni z poczuciem, że niewiele udało ci się zrobić? Masz tyle na głowie, że nie wiesz, od czego zacząć, i w rezultacie odkładasz zadania na później? Poznaj sprawdzone techniki zarządzania czasem i przekonaj się, że dobrej organizacji można się nauczyć! Ta książka przeprowadzi cię przez strategię 5 kroków, dzięki którym odzyskasz kontrolę nad codziennymi zadaniami i zaczniesz reagować elastycznie na nieprzewidziane sytuacje. Autorka zdradza praktyczne rozwiązania najczęściej spotykanych problemów i podpowiada, jak unikać pułapek w zarządzaniu czasem, by efektywnie planować zadania. Dzięki lekturze tej książki: nauczysz się wyznaczać priorytety i przestaniesz odkładać zadania na później zaczniesz posługiwać się językiem działania i wcielisz pomysły w życie poznasz sprawdzone sposoby na planowanie dnia, tygodnia i miesiąca dowiesz się, jak radzić sobie z presją innych i jak odmawiać, by chronić swój czas nabierzesz pewności siebie i zaufania do własnych decyzji będziesz kończyć dzień z poczuciem satysfakcji! O autorce: Izabela Krejca-Pawski - szef firmy IKP Szkolenia, certyfikowany trener sprzedaży, praktyk biznesu z wieloletnim doświadczeniem. Autorka książki „Sprzedaż. Tylko sprawdzone techniki”. Prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania czasem, sprzedaży i profesjonalnej obsługi klientów. Stworzyła program podnoszenia wyników sprzedażowych dostępny na stronie izakrejcapawski.pl
Korzystaj z internetu, prowadź wideorozmowy i oglądaj filmy, gdziekolwiek jesteś! Tablet to urządzenie znacznie prostsze w obsłudze od komputera stacjonarnego i laptopa. Korzystanie z tabletu jest intuicyjne i nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy dotyczącej sprzętu, umożliwia zaś szybki i wygodny dostęp do wielu jego funkcji oraz różnorodnych aplikacji, m.in. map, nawigacji i komunikatorów. Dzięki poręcznemu formatowi można zabrać go wszędzie, także w podróż. Wykorzystuj tablet, aby rozmawiać z bliskimi, oglądać filmy oraz swobodnie poruszać się w internecie! Dzięki poradnikowi: dowiesz się, jak uruchomić tablet, przejść pierwsze etapy jego konfiguracji oraz podłączyć go do sieci opanujesz obsługę ekranu dotykowego i wybierzesz podstawowe ustawienia menu (wielkość czcionki, głośność) nauczysz się swobodnie poruszać się po internecie: wyszukiwać informacje, odbierać i wysyłać pocztę elektroniczną, prowadzić wideorozmowy oraz korzystać z serwisów społecznościowych odkryjesz, jak odtwarzać ulubioną muzykę i radio oraz wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy przekonasz się, jak za pomocą tabletu robić zakupy w internecie, czytać książki i gazety, rozwiązywać krzyżówki Korzystanie z poradnika ułatwiają kolorowe ramki, wyraźne zrzuty ekranowe, słowniczek trudniejszych terminów oraz duża czcionka. Agnieszka Serafinowicz – dziennikarka pism i serwisów o tematyce komputerowej, autorka książek Internet dla seniorów i Smartfon dla seniorów, publikacji z zakresu IT i nowych technologii, poradników, szkoleń i technicznej dokumentacji z dziedziny oprogramowania.
Strączki na naszych stołach goszczą coraz częściej, ale ciągle za rzadko. Soczewica, groch, fasola, bób, ciecierzyca i soja to bogactwo wartości odżywczych. Zastosowanie tych roślin w zupach, sałatkach, sosach, daniach głównych czy deserach daje wprost nieograniczone możliwości łączenia smaków oraz aromatów nie tylko wegetarianom i weganom, lecz także wielbicielom dań mięsnych czy ryb. Blisko 90 oryginalnych przepisów zilustrowanych niepowtarzalnymi autorskimi zdjęciami to najlepszy dowód na to, że z warzyw strączkowych można wyczarować znacznie więcej niż fasolkę po bretońsku czy grochówkę. Daj się zatem zaprosić na prawdziwą kulinarną ucztę i odkryj strączki na nowo! Maria Banach, pierwszy polski BlogerChef, czerpie inspiracje z rozmaitych kuchni świata, nie zapominając jednak o polskiej tradycji. Efektem tych kreatywnych kulinarnych eksperymentów są niebanalne i smakowite dania, takie jak: brownie z fasoli, lody z czerwonej soczewicy, sajgonki z bobem, frytki z żółtej fasoli, tort waniliowo-groszkowy, orientalne pierożki z soi czy popcorn lub burgery z ciecierzycy. Niech sezon na STRĄCZKI trwa cały rok! O autorce: Maria Banach – zdobywczyni tytułu pierwszego w Polsce BlogerChefa w ogólnopolskim konkursie kulinarnym dla blogerów, od sześciu lat z powodzeniem prowadzi blog Gruszkazfartuszka.pl Uwielbia planszówki, filmy z superbohaterami i wszystko, co związane z DIY.
Ty też możesz być świetnym menedżerem! Poznaj najważniejsze narzędzia zarządzania ludźmi i sprawdź, jak wprowadzić je w życie. Znajomość najważniejszych praw psychologii pomoże ci zrozumieć, jak wpływać na pracowników i ich motywować. Poznasz sprawdzone zasady działania w typowych sytuacjach: od zatrudniania pracownika, przez budowanie zespołu i kontrolę nad jego działaniem, aż po zwalnianie podwładnego. Dowiesz się, jak utrzymywać kreatywność w zespole, udzielać konstruktywnej informacji zwrotnej i odpowiednio delegować działania. W książce znajdziesz pytania nurtujące najbardziej wnikliwych menedżerów – oraz konkretne odpowiedzi i wskazówki eksperta. Poznaj techniki sprawdzone w polskich realiach i wybierz sposób najlepszy dla siebie – tak by zachować zdrowy rozsądek i nie dać się zwariować licznym teoriom. Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno: - zwraca uwagę na kwestie i problemy, o których zwykle nie mówi się na uczelniach czy szkoleniach - uwzględnia polskie realia i specyfikę pracy menedżerów w Polsce - zawiera ćwiczenia i kwestionariusze przydatne w określeniu poziomu kompetencji menedżerskich i w planowaniu ich rozwoju - zwraca uwagę na najważniejsze aspekty psychologiczne niezbędne w efektywnym zarządzaniu ludźmi - zawiera odpowiedzi eksperta na pytania nurtujące menedżerów i rozwiewa wątpliwości Marta Pawlikowska-Olszta - psycholog pracy i organizacji. Specjalista rozwoju pracowników, trener i coach z 10-letnim doświadczeniem. Ukończyła m.in. studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, audytu wewnętrznego, mediacji biznesowej oraz doradztwa zawodowego na UW, SGH i Uczelni Łazarskiego.
Poznaj fascynujący świat planet oraz gwiazd i zacznij swoją astronomiczną przygodę! Z poradnika dowiesz się, jak zbudować pierwsze własne obserwatorium astronomiczne i rozpocząć obserwację Księżyca, Słońca, planet oraz gwiazd w poszczególnych porach roku. Dowiesz się, czym charakteryzują się komety i meteory, co to jest siódmy kontynent Ziemi i jakie są typy mgławic. Specjalnie opracowany rozdział zawiera najpopularniejsze pytania wraz z odpowiedziami eksperta. Dzięki temu odkryjesz, jak ewoluował wszechświat, co to jest czarna dziura, jakie są aktualne i przyszłe zadania sond kosmicznych. Dołącz do grona aktywnych obserwatorów nieba. Dlaczego poradnik trafia w SAMO SEDNO? - podpowiada, jak dobrać odpowiedni sprzęt, by zacząć przygodę z astronomią - uczy, jak krok po kroku obserwować najciekawsze zjawiska na niebie - prezentuje praktyczne wskazówki oraz ciekawostki, które zainteresują każdego zapalonego obserwatora (np. Jak powstał księżyc? Kiedy i jak zgaśnie Słońce? Jaki będzie kres naszej planety? Jaką przyszłość mają farmy teleskopów? Dlaczego widać stale tę samą stronę księżyca? Jakie odkrycie A. Wolszczana zostało zaliczone do 16 najważniejszych odkryć w dziedzinach fizyki i astronomii?) - zawiera szczegółowe tabele porządkujące np. dane o planetach Układu Słonecznego czy najbliższych zaćmieniach Księżyca - jest wzbogacony o wartościowe dodatki, takie jak słowniczek najważniejszych pojęć, mapy z zaznaczonymi obiektami nieba, rysunki wyjaśniające działanie urządzeń, kolorowe zdjęcia W nowej edycji: - uaktualnienie danych w tabelach dotyczących zaćmień Słońca i Księżyca, podstawowe dane fizyczne planet Układu Słonecznego - aktualne dane o Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii, teleadresowe polskich planetariów, obserwatoriów, instytutów i centrów astronomicznych, centrów i ogrodów nauki oraz interaktywnych wystaw o nauce i technice Skorzystaj z rad doświadczonego obserwatora nieba – odkryj tajemnice kosmosu! O autorze: Przemysław Rudź – członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, zapalony obserwator nieba, pasjonat z wieloletnim doświadczeniem o popularyzator wiedzy o astronomii. Autor kilku książek z tej dziedziny.
Terapia poznawczo-behawioralna (ang. CBT) to jedna z najefektywniejszych i najpopularniejszych metod psychoterapii. Jej narzędzia pozwalają odzyskać równowagę psychiczną oraz znaleźć rozwiązanie własnych problemów. Poradnik w przystępny sposób omawia skuteczne sposoby radzenia sobie z takimi trudnościami jak: lęk, zamartwianie się, depresja, złość, niepowodzenia, stres, niska samoocena oraz problemy w relacjach z innymi. Liczne przykłady, testy pozwolą określić swoje trudności, a konkretne ćwiczenia ułatwią samodzielną pracę nad trwałą zmianą własnych nawyków, postaw i zachowań, które zakłócają spokój wewnętrzny, a nawet codzienne funkcjonowanie. Dzięki sprawdzonym technikom opracowanym przez doświadczonego psychologa zrozumiesz, jak myślenie wpływa na emocje i działania, oraz nauczysz się pracować z własnymi przekonaniami. Dowiedz się, jak możesz sam sobie pomóc, i zacznij czerpać radość z życia już dziś! Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? - podpowiada, jak wykorzystać wiedzę psychologiczną do podniesienia jakości swojego życia - zawiera praktyczne i konkretne rozwiązania, jak uwolnić się od negatywnego myślenia oraz osiągnąć wewnętrzną równowagę - wyjaśnia, czym są myśli automatyczne, przekonania kluczowe i pośredniczące, zniekształcenia poznawcze, oraz podpowiada, jak nad nimi zapanować - odpowiada na pytania dotyczące skuteczności psychoterapii i samopomocy - przedstawia rzetelną wiedzę na temat terapii poznawczo-behawioralnej Magdalena Staniek – psycholog, psychoterapeutka, członkini stowarzyszenia „Intro". Autorka książki Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą z serii Samo Sedno. Prowadzi psychoterapię w nurcie CBT, treningi umiejętności społecznych oraz warsztaty rozwijające kompetencje miękkie.
Wiesz, że możesz zachować się asertywnie, a jednak w konkretnej sytuacji brakuje ci słów? Masz dość czytania o asertywności i chcesz szybko poprawić swoje relacje z ludźmi? To książka dla tych, którzy pragną być skuteczni w praktyce! W poradniku znajdują się przykłady przeróżnych sytuacji, z którymi można spotkać się w pracy, w rodzinie, w relacji społecznej czy osobistej i które bywają trudne nawet dla osób uważających się za asertywne. Odpowiednio dobrane scenki i dialogi zostały opatrzone profesjonalnym komentarzem, analizą zachowania rozmówców oraz scenariuszem asertywnego rozwiązania problemu. Ćwiczenia, wskazówki i praktyczne zwroty pomagają samodzielnie znaleźć wyjście z najbardziej skomplikowanych sytuacji. Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno: - pomaga przećwiczyć ważne rozmowy z partnerem, rodzicami i dziećmi – stawiać granice, komunikować swoje potrzeby i oczekiwania - pokazuje, jak rozmawiać z przełożonym o zarobkach, nadgodzinach, ocenie pracowniczej, awansie - prezentuje skuteczne sposoby na składanie reklamacji, zgłaszanie skargi, grzeczne zwracanie komuś uwagi - podpowiada, jak zadbać o siebie i pielęgnować poczucie własnej wartości Dorota Gromnicka – psycholog i doświadczona psychoterapeutka. Studiowała na UKSW w Warszawie, Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, oraz UJ w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w podejściu integracyjnym. Prowadzi treningi asertywności i indywidualne sesje kształtujące asertywny sposób bycia. Jest autorką wydanych w serii Samo Sedno poradników "Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim" oraz "Jak zbudować poczucie własnej wartości?". Wydanie I książki ukazało się pod tytułem "Asertywność w przykładach. Jak się zachować w typowych sytuacjach".
Trening głosu Praktyczny kurs dobrego mówienia Odkryj mocne strony swojego głosu. Mów wyraźnie i przekonująco! Ten poradnik to praktyczny kurs pracy nad głosem, który krok po kroku prowadzi czytelnika w stronę mocnego, dźwięcznego i pięknego brzmienia. To obowiązkowa pozycja dla osób, których głos szybko się męczy podczas mówienia czy śpiewania, które często dopada chrypka lub którym zdarza się słyszeć nieprzychylne opinie o barwie ich głosu bądź stwierdzenia, że nie słychać, co one mówią lub mówią zbyt szybko i niewyraźnie. To jedyna na rynku publikacja skierowana do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze świadomą pracą nad głosem. Ma pomóc tym, którzy nic nie wiedzą o głosie, i zachęcić bardziej doświadczonych czytelników do ugruntowania podstaw dobrego mówienia. Część teoretyczna książki pozwala zrozumieć, jak funkcjonuje głos w ludzkim organizmie; dowiedzieć się, które partie ciała odpowiadają za tworzenie dźwięku, i zapamiętać, jakie są najczęstsze przyczyny nieprawidłowego wydobywania głosu. Krótkie i zwięzłe wprowadzenie uświadamia, czemu mają służyć wykonywane zadania i co można dzięki nim poprawić. Część praktyczną książki stanowią dokładnie opisane ćwiczenia, ułożone w 10 konkretnych lekcji. Polecenia do zadań, w trakcie których trudno byłoby zaglądać do poradnika, są nagrane jako pliki mp3 do pobrania ze strony (ponad 140 minut), dzięki czemu można samodzielnie i bez kłopotów przejść przez podstawowy kurs dobrego i zdrowego mówienia. Niebanalna książka łącząca teorię z praktyką. Miłą niespodzianką są nagrania z ćwiczeniami czytanymi przez autorkę. To prawie 2,5-godzinny materiał, który pozwala skrupulatnie wykonywać ćwiczenia dzięki instrukcjom. Dariusz Okoń, bloger Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? – uczy, jak bez forsowania głosu mówić donośnie i wyraźnie – zawiera kompleksowy program treningowy, który usprawnia głos wielopoziomowo i zgodnie z najnowszą wiedzą – podpowiada, jak interpretować zmiany w dźwięczności, wysokości, barwie czy skali głosu – objaśnia, jak chronić głos podczas infekcji dróg oddechowych i które choroby zwiększają ryzyko problemów głosowych O autorce: Beata Ciecierska-Zajdel – polonistka, dziennikarka, aktorka, wokalistka i nauczycielka emisji głosu. Uczy zdrowego posługiwania się głosem studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi warsztaty emisji głosu oraz techniki mówienia dla nauczycieli, tłumaczy, biznesmenów oraz osób planujących pracę w mediach.
Jak się dogadać z nastolatkiem? Jest na to jeden prosty i niezawodny sposób – po prostu rozmawiając z nim. Bez wygłaszania kazań czy udzielania dobrych rad. Michelle Icard podpowiada, co pomaga rodzicom i dorastającym dzieciom otworzyć się na siebie i prowadzić pogłębioną rozmowę, tak aby dzielić się swoim doświadczeniem i innym punktem widzenia. Dzięki zaproponowanemu przez autorkę modelowi rozmowy BRIEF rodzice nauczą się pokonywać najczęstsze przeszkody w komunikacji z nastolatkami. Przygotują się do rozmów na drażliwe tematy, takie jak seksualność, impulsywne czy ryzykowne zachowania oraz korzystanie z internetu czy smartfona. Dowiedzą się również, dlaczego warto rozmawiać z nastolatkami o relacjach, tolerancji, pieniądzach czy wnoszeniu wkładu w życie rodzinne. Wszystkie scenariusze sytuacji i rozmów dotyczą rzeczywistych problemów, z którymi mierzą się współczesne nastolatki i ich rodzice. Największą jednak korzyścią z treningu przedstawionego w tej książce będzie nie tylko skuteczna komunikacja, lecz także umiejętność budowania bezpiecznej więzi i posługiwanie się nowym językiem dostosowanym do potrzeb nastolatka, tak aby zaoferować dziecku realne wsparcie. Dzięki lekturze książki rodzice: zrozumieją, dlaczego wczesne lata nastoletnie to najlepszy czas na przeprowadzenie kluczowych rozmów dowiedzą się, których tematów nie można pominąć poznają skuteczne sposoby na inicjowanie kontaktu, pokonywanie barier komunikacyjnych i zachęcanie do otwartości według modelu BRIEF zyskają konkretną wiedzę, jakich zwrotów w rozmowie unikać, a co działa i prowadzi do porozumienia O książce: Podejście Michelle Icard do trudnych, ale ważnych rozmów z dziećmi, opisane w modelu BRIEF, jest równie błyskotliwe, co skuteczne. Wszyscy musimy w pewnym momencie przeprowadzić kilka istotnych rozmów z naszymi dziećmi, a Icard pokazuje nam, jak to zrobić. Amy McCready, założycielka portalu PositiveParentingSolutions.com O autorce: MICHELLE ICARD – jest członkinią zespołu zajmującego się sprawami rodzicielstwa w programie Today i serwisu NBC News Learn oraz autorką książki Middle School Makeover. Pisała dla „Washington Post”, „Chicago Tribune”, „The Christian Science Monitor”, „Redbook”, „Time” i „People”. Opracowane przez nią programy kształtowania młodych liderów, Athena’s Path i Hero’s Pursuit, są wdrażane w gimnazjach w Stanach Zjednoczonych, a jej program wakacyjnej szkoły liderów jest realizowany na ponad dwudziestu letnich obozach w całym kraju. Mieszka z rodziną w Charlotte w Karolinie Północnej. Więcej informacji: MichelleIcard.com.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?