KATEGORIE [rozwiń]

Krzysztof Minge

Okładka książki Jak wspierać rozwój dziecka wyd. 3

44,90 zł 26,65 zł


Czy wiesz, jak zdolne może być Twoje dziecko? Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większa potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a trzylatek może czytać, liczyć i mówić w dwóch językach? Pierwsze lata życia są kluczowe dla rozwoju dziecka i umożliwiają uwolnienie jego ogromnego potencjału. Dlatego jeśli chcesz zapewnić mu dobry start bez presji i stresu, sięgnij po ten poradnik. Autorzy doświadczenie psycholodzy i rodzice pokazują, jak rozwijać i kształtować nowe zdolności w codziennej zabawie. Dzięki licznym wskazówkom przekonasz się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych może być okazją do fantastycznej zabawy i sposobem na przyjemne spędzenie czasu. A uważność na emocje i indywidualne potrzeby malucha nie tylko obudzi w nim pasję odkrywcy, lecz także zapewni mu szczęśliwe dzieciństwo.W nowym wydaniu m.in.: nowe pomysły na zabawy, których nie znajdziesz w internecie podpowiedzi, jak przygotować dziecko do życia w cyfrowym świecie wskazówki, jak zatroszczyć się o siebie i swoje potrzeby, by uniknąć rodzicielskiego wypalenia
Okładka książki Łamigłówki dla przedszkolaka.

44,90 zł 27,32 zł


Łamigłówki dla przedszkolaka (36 lat) to zestaw inspirujących zagadek i zadań rozwijających myślenie logiczne i spostrzegawczość. Różnorodne pod względem formy i stopnia trudności zadania rozwijają koncentrację, wyobraźnię oraz umiejętność kojarzenia i łączenia faktów. Łamigłówki obrazkowe poszerzają wiedzę o najbliższym otoczeniu dziecka oraz przygotowują je do nauki pisania, czytania i liczenia. Do pakietu dołączono poradnik dla opiekunów, który zawiera wskazówki psycholożki Agnieszki Bieli, jak kształtować pamięć i spostrzegawczość u przedszkolaków, by wspierać ich w szybkim przyswajaniu nowych umiejętności.Gimnastyka umysłu!Zestaw łamigłówek logicznych został opracowany przez psychologów i nauczycieli edukacji przedszkolnej. Wspomaga on myślenie, koncentrację, spostrzegawczość oraz kreatywność.W pakiecie znajduje się ponad 100 zagadek obrazkowych (z odpowiedziami na odwrocie karty, co pozwala na samodzielną kontrolę błędu), które poszerzają wiedzę o świecie. Angażujące ilustracje Filipa Depy przykuwają wzrok i sprzyjają skupieniu uwagi na rozwiązaniu zadania.Duże ścieralne karty ilustrowane przez Sarę Olszewską służą do rysowania i pisania. Różnorodne zadania ćwiczą umiejętności grafomotoryczne oraz trenują koordynację oko-ręka, przygotowując przedszkolaki do nauki pisania. Flamaster suchościeralny pozwala na wielokrotne rozwiązywanie zadań.Do zestawu dołączony jest również poradnik dla opiekunów przygotowany przez psycholożkę Agnieszkę Bielę. Zawiera wskazówki, jak rozwijać koncentrację, spostrzegawczość i pamięć u dzieci w wieku przedszkolnym, a także 28 różnorodnych ćwiczeń wspierających zdolności dziecka.Jest to nowe wydanie bestsellera Łamigłówki dla przedszkolaka (35 lat).Rozwójmyślenie logiczne, koncentracja, spostrzegawczość, motoryka małaAutorzyAgnieszka Biela psycholożka i trenerka psychoedukacyjna.Natalia i Krzysztof Minge psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju dzieci.Monika Sobkowiak nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda. Autorka bloga Pani Monia, który jest kopalnią inspiracji dla twórczych nauczycieli.Filip Depa leworęczny ilustrator, grafik, fan pixarowych produkcji, produktów Wacoma oraz wszelakich artykułów papierniczo-plastycznych. Mieszka i tworzy w Krakowie.Sara Olszewska ilustratorka i graficzka, absolwentka Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, wyróżniona Dyplomem FNC 2018. Projektuje z myślą o dzieciach. Prowadzi autorskie warsztaty plastyczne.
Okładka książki Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

36,90 zł 22,45 zł


Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóstego roku życia mózg kształtuje się aż w 80% właśnie wtedy następuje rozwój możliwości intelektualnych, jakimi człowiek będzie dysponował przez resztę życia. W procesiewspierania rozwoju małego człowiekarodzice mogą odegrać naprawdę ogromną rolę, dlatego jeśli chcesz zapewnić dziecku najlepszy start, koniecznie sięgnij po ten poradnik.Z książki dowiesz się m.in., jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia, jak w pełniwykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności. Przekonaj się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych to okazja do fantastycznej zabawy i sposób na przyjemne spędzanie czasu.Poznaj unikalne i sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw, których nie znajdziesz w Internecie.Wskazówki i porady opracowane przez autorów psychologów i rodziców pozwolą ci jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby twojego malucha. Dzięki licznym ćwiczeniom, ciekawostkom oraz przykładom dowiesz się,jak bez presji i stresu zachęcić dziecko do poszerzania wiedzyi jak obudzić w nim pasję małego odkrywcy.Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?- podpowiada, jak wybrać najlepszą, a nie najmodniejszą, metodę wychowawczą dla twojego dziecka- objaśnia, jak w interesujący sposób przekazywać wiedzę dzieciom- uczy, jak wspomagać pamięć i koncentrację oraz rozwój emocjonalny malucha- doradza, jak bez zbędnego wysiłku i dużych nakładów finansowych zorganizować edukacyjne zabawy w domu- przedstawia sprawdzone pomysły na przyjemne i efektywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiemO autorach:Natalia i Krzysztof Minge psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus. Swoje autorskie programy nauczania konstruują w oparciu o doświadczenie takich autorytetów jak Glenn Doman, Edward de Bono czy Gordon Dryden. Są także rodzicami trójki dzieci, które są dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji.
Okładka książki Domowe Przedszkole

44,95 zł 24,72 zł


Niniejsza publikacja stanowi zbiór zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. Celem jej jest dostarczenie dzieciom i rodzicom przede wszystkim dobrej zabawy. Książka pozwala również w sposób kreatywny wspierać rozwój dziecka.
Okładka książki Cytrynowa bateria i inne eksperymenty

35,90 zł 21,85 zł


Z tą książką nie ma czasu na nudę!Oto eksperymenty, które zainteresują dociekliwych i rozbawią najbardziej wymagających. Ekscytująca, ale bezpieczna przygoda dla każdego młodego naukowca. - A dlaczego tak? - Czemu to tak działa? Koniec pytań, czas na odpowiedzi!Otwórzcie domowe laboratoria i odkrywajcie, jak działa ten świat. Na pewno Wasza wiedza zaskoczy niejednego i zachęci do wspólnego eksperymentowania. Dowiedz się, jak w czasach prehistorycznych rozpalano ogień, spróbuj zapolować na tęczę we własnym pokoju i zorganizuj koncert zagrany na kieliszkach. Zmierz wysokość drzewa, załóż swoją miniszklarnię, udowodnij, że cytryna może być źródłem prądu i przekonaj się, dlaczego widzimy gwiazdy na niebie, chociaż są od nas tak daleko. A do tego poznaj mnóstwo innych niesamowitych zasad rządzących naszym światem.Zatem uwaga czas na przyrodniczą przygodę!
Okładka książki Jak uczyć się szybciej i skuteczniej

39,90 zł 24,28 zł


Czy wiesz, że wyniki nauki i pracy tylko w pewnym stopniu zależą od inteligencji? Osoba, która ma ogromne zdolności, ale nie wie, jak z nich korzystać, będzie uzyskiwała znacznie gorsze rezultaty niż ktoś przeciętny. Dzięki książce opracowanej przez doświadczonych psychologów dowiesz się, w jaki sposób lepiej koncentrować się na zadaniu i dzięki temu oszczędzać czas. Poznasz metody szybkiego czytania ze zrozumieniem, m.in. skanowanie slalomowe lub po przekątnej. Odkryjesz 16 skutecznych technik uczenia się, przydatnych w życiu codziennym, np. metodę haków, akronimy, rymowanki liczbowe, rzymski pokój czy skojarzenia przydatne w nauce języków obcych. Dowiesz się, jak tworzyć efektywne mapy myśli, oraz poznasz techniki wspierające kreatywność, szczególnie użyteczne, gdy poszukujesz twórczych rozwiązań problemów. Ponad 150 ćwiczeń pomoże ci w pełni wykorzystać swój potencjał. Przekonaj się, że pamięć właściwie nie ma ograniczeń – trzeba tylko nauczyć się z niej korzystać! Dzięki poradnikowi dowiesz się m.in.: - jak poszerzyć pole widzenia i dzięki temu czytać szybciej? - dlaczego warto nauczyć się żonglowania? - w czym pomoże ci szczęśliwy długopis na egzaminie? - jak skutecznie uczyć się słówek w języku obcym? O autorach: Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w swojej poradni Hipokampus prowadzą m.in. warsztaty szybkiego czytania, twórczego myślenia oraz doskonalące umiejętność koncentracji. Są autorami sześciu poradników w serii Samo Sedno oraz wielu artykułów dotyczących technik samorozwoju. Wydanie I książki ukazało się pod tytułem Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej.
Okładka książki Samo Sedno - Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać...

29,90 zł 18,20 zł


Niezbędnik dla każdego, kto wychowuje więcej niż jedno dziecko lub planuje powiększenie rodziny. Niezależnie od tego, w jakim wieku są twoje pociechy, znajdziesz tutaj najważniejsze wskazówki, jak mądrze wspierać swoje dzieci i nie zwariować! Pozbądź się złudzeń, że wszystko zależy od ciebie, że jesteś w stanie zapobiec konfliktom i że uda ci się ułożyć idealne stosunki między rodzeństwem. Przekonaj się, że możesz rozbudzić w dzieciach umiejętność współdziałania, wspierania się nawzajem oraz samodzielnego rozwiązywania mniejszych konfliktów. Dowiedz się, jak zaspokajać potrzeby zarówno młodszego, jak i starszego potomstwa i jednocześnie pomagać im w budowaniu dobrej relacji. Dzięki lekturze poradnika dowiesz się: - jak poinformować dziecko o tym, że będzie miało siostrę lub brata - jak wspierać dziecko, kiedy maluszek jest już w domu - co może zbliżyć do siebie rodzeństwo - jak reagować na agresję i przemoc - jak być sprawiedliwym rodzicem i co to właściwie znaczy - dlaczego kłótnie są potrzebne i do czego prowadzą - jak wdrożyć dzieci do obowiązków domowych - jak chwalić, by nie szkodzić Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. W swojej poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i rodziców. Zawodowo zainteresowani psychologią rozwoju, rodzicielstwem bliskości oraz wspomaganiem rozwoju dzieci i poprawą funkcjonowania poznawczego dorosłych. Są autorami sześciu poradników w serii Samo Sedno. Prywatnie rodzice trójki dzieci.
Okładka książki Samo Sedno - Jak wspierać rozwój dziecka 6-13 lat?

34,90 zł 20,72 zł


Poradnik, który oddajemy w twoje ręce, pomoże ci przetrwać pierwsze lata edukacji twojego dziecka. Znajdziesz tu informacje o problemach, jakie możesz napotkać, gdy dziecko rozpocznie naukę w szkole, ale przede wszystkim praktyczne sposoby ich rozwiązania. W książce znajdziesz wiele cennych porad i wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej szkoły dla twojego dziecka, organizowania zajęć dodatkowych oraz efektywnej nauki zarówno w szkole, jak i w domu. Dowiesz się, jak pomóc dziecku pozbyć się złych nawyków związanych m.in. z nieprawidłowym odżywianiem się, spędzaniem zbyt dużej ilości czasu przed telewizorem lub komputerem czy niedostateczną aktywnością fizyczną. Poznasz również ciekawe pomysły i propozycje wspólnych zabaw i ćwiczeń, które ułatwią dziecku zdobywanie wiedzy oraz uatrakcyjnią czas wolny. Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? – zdobędziesz wiedzę na temat szkół funkcjonujących w Polsce oraz alternatywnych modeli edukacji, – dowiesz się, jakie niebezpieczeństwa współczesnego świata mogą zagrażać twojemu dziecku oraz jak sobie z nimi radzić, – opanujesz sposoby na to, jak uatrakcyjnić wspólną naukę oraz sprawić, by stała się ona zabawą dla was obojga, – nauczysz się pomagać dziecku w zdobywaniu wiedzy poprzez budowanie jego samodzielności i odpowiedzialności, – przekonasz się, dlaczego i w jaki sposób warto współpracować z nauczycielem twojego dziecka, – dowiesz się, jak za pomocą rozmaitych technik uczenia się rozwijać pamięć dziecka, doskonalić umiejętność szybkiego czytania czy zarządzania czasem.
Okładka książki Łamigłówki. Zagadki obrazkowe. Kapitan Nauka wyd. 4

29,90 zł 17,03 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

„Łamigłówki. Zagadki obrazkowe” (3–5 lat) to bogato ilustrowana książeczka rozbudzająca ciekawość u przedszkolaków. Zawiera niemal 100 wciągających zagadek doskonalących myślenie logiczne, koncentrację i spostrzegawczość. Łamigłówki obrazkowe zostały opracowane przez psychologów w taki sposób, aby wspierać rozwój intelektualny i społeczno-emocjonalny dzieci. Zabawy rozwijające myślenie logiczne Co nie zgadza się na obrazku? W jakiej kolejności powinny być obrazki? Który wagonik powinien być następny? Ile biedronek ma tyle samo kropek? „Łamigłówki. Zagadki obrazkowe” (3–5 lat) to prawie 100 zabaw o różnym stopniu trudności. Na każdej stronie znajdują się dwa zadania do rozwiązania. Przedszkolak będzie odnajdywał zależności, wyszukiwał podobieństwa i różnice, wskazywał kolejny element w ciągu czy porównywał wielkości. Proste polecenia i zabawne ilustracje angażują uwagę dziecka i zachęcają do odkrywania wiedzy o świecie. Dzięki poręcznej formie łamigłówki sprawdzą się jako rozrywka w domu, podróży czy w szkole. Książeczka z zaokrąglonymi rogami została wyprodukowana w Polsce z troską o bezpieczeństwo dzieci. Rozwój myślenie logiczne, poznawanie świata, spostrzegawczość, koncentracja Autorzy Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci. Prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus w Poznaniu.
Okładka książki Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne 6-9 lat

26,60 zł 16,21 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne to wyjątkowa propozycja na wspólne spędzenie czasu dla Ciebie i Twojego dziecka. 97 różnorodnych zagadek uczy logicznego myślenia i wyciągania wniosków, ćwiczy koncentrację i wprowadza w świat matematyki, a dodatkowo stanowi świetną zabawę! Kolorowa książeczka Książeczka edukacyjna została opracowana specjalnie dla dzieci w wieku 6-9 lat przez psychologów dziecięcych specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju małych dzieci. Po jednej stronie każdej karty książeczki znajdują się zagadki z kolorowymi ilustracjami, po drugiej – odpowiedzi. Dzięki temu dziecko może samodzielnie sprawdzić rozwiązanie. 97 ciekawych zagadek o różnym stopniu trudności Rozwiązywanie zagadek to wspaniała rozrywka dla najmłodszych, ponieważ wbudza ich ciekawość i daje mnóstwo radości, a przy tym wspomaga ich rozwój. Zawarte w zagadkach informacje rozbudzają w dziecku ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy, a także trenują kompetencje niezbędne do samodzielnej nauki w szkole. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze. Zabawne ilustracje i urozmaicone zadania nie pozwalają dzieciom się nudzić. Dzięki wygodnemu formatowi Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne sprawdzą się w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze, w poczekalni. Autorzy Natalia i Krzysztof Minge są doświadczonymi psychologami zajmującymi się tematyką wczesnego rozwoju intelektualnego. W serii również: Zagadki obrazkowe Łamigłówki 3-5 Zagadki obrazkowe Angielski 3-5 Zagadki obrazkowe Angielski 6-9 Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne 3-5 Zagadki obrazkowe Koncentracja 6-9 Zagadki obrazkowe Czytanie, koncentracja, pamięć 6-9 Zagadki obrazkowe Ortografia 6-9
Okładka książki Trening umysłu dla seniorów

33,90 zł 20,64 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Wykorzystaj różnorodne techniki i ćwiczenia, by utrzymać mózg w świetnej kondycji! Poradnik prezentuje rozmaite formy treningu, które ćwiczą pamięć i koncentrację, angażują zmysły podczas wykonywania codziennych czynności oraz pobudzają twórcze myślenie. Dzięki ćwiczeniom zaproponowanym w książce nabywanie nowych umiejętności będzie przychodzić ci z łatwością. Nauczysz się dostrzegać jaśniejszą stronę życia i skuteczniej radzić sobie ze stresem. Wypracujesz nawyki uprawiania sportu, zdrowego odżywiania się i regularnej gimnastyki mózgu, które pozwolą utrzymać ciało i umysł w doskonałej kondycji mimo upływu lat. Dzięki poradnikowi: - wykorzystasz ponad 120 różnorodnych ćwiczeń pobudzających twój umysł do działania - poznasz skuteczne metody ułatwiające zapamiętywanie faktów, twarzy, nazwisk i przywoływanie konkretnych wspomnień - nauczysz się sztuki koncentracji wspomagającej kojarzenie informacji i sprawne funkcjonowanie na co dzień - zyskasz motywację do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. W swojej poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zawodowo zainteresowani wspomaganiem rozwoju dzieci i poprawą funkcjonowania poznawczego dorosłych. Są autorami sześciu poradników w serii Samo Sedno.
Okładka książki Techniki samorozwoju

39,90 zł 24,32 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy wiesz, że wyniki pracy i nauki tylko w pewnym stopniu zależą od inteligencji? Osoba, która posiada ogromne możliwości, ale nie wie, jak z nich korzystać, będzie uzyskiwała znacznie gorsze rezultaty niż ktoś przeciętny. Sięgając po ten poradnik, zyskasz wiedzę na temat tego, jak stale rozwijać i w pełni wykorzystywać swój potencjał, aby zachować sprawność umysłową na długie lata.Dzięki książce autorstwa doświadczonych psychologów dowiesz się, w jaki sposób koncentrować się lepiej i dzięki temu oszczędzać czas. Poznasz metody szybkiego czytania m.in. skanowanie slalomowe lub po przekątnej. Odkryjesz 16 skutecznych, przydatnych w życiu codziennym technik uczenia się, np. rymowanki liczbowe, rzymski pokój czy akronimy. Dowiesz się, do czego służą mapy myśli i jak je samodzielnie tworzyć. Poznasz techniki wspierające kreatywność, szczególnie przydatne, gdy poszukujesz twórczych rozwiązań problemów.Lektura poradnika, dzięki licznym wskazówkom, poradom i ponad 150 ćwiczeniom, pomoże ci w pełni wykorzystać niezwykłe możliwości twojego mózgu. Przekonasz się również, że ludzka pamięć właściwie nie ma ograniczeń trzeba tylko nauczyć się z niej właściwie korzystać!Dzięki poradnikowi dowiesz się m.in.:- jak poszerzyć pole widzenia i dzięki temu czytać szybciej?- na czym polega metoda haków jedna z technik zapamiętywania?- w jaki sposób żonglowanie wpływa na rozwój umysłu?- po co ci szczęśliwy długopis na egzaminie?- jak uczyć się słówek w języku obcym metodą wyzwalaczy?O autorach:Natalia i Krzysztof Minge psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w swojej poradni Hipokampus prowadzą m.in. warsztaty szybkiego czytania, twórczego myślenia oraz doskonalące umiejętność koncentracji. Są autorami poradnika Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? wydanego w serii Samo Sedno oraz wielu artykułów na ten temat.
Okładka książki Gry i zabawy wyciszające

24,95 zł 13,95 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka zawiera kilkadziesiąt gier i zabaw ruchowych umożliwiających dziecku miło spędzić wspólny czas, zarówno w domu, jak i poza nim. Ich zaletą jest to, że pomagają w ćwiczeniu koncentracji, wyciszają, uczą konsekwencji i cierpliwości. Pomagają poznawać emocje, nie tylko własne, ale także innych uczestników zabaw, a także je kontrolować.
Okładka książki Gry i zabawy ruchowe

24,95 zł 13,95 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka zawiera kilkadziesiąt gier i zabaw ruchowych umożliwiających dziecku aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu, zarówno na spacerze czy wycieczce, jak i w domu, gdy niepogoda lub inne okoliczności uniemożliwiają wyjście do parku czy wyjazd do lasu lub nad rzekę. Przy każdej zabawie umieszczona jest informacja, jaki aspekt funkcjonowania dziecka rozwija.
Okładka książki Samo Sedno Trening umysłu dla seniorów

33,90 zł 19,96 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Poradnik prezentuje rozmaite formy treningu, które ćwiczą pamięć i koncentrację, angażują zmysły podczas wykonywania codziennych czynności oraz pobudzają twórcze myślenie. Dzięki ćwiczeniom zaproponowanym w książce nabywanie nowych umiejętności będzie przychodzić ci z łatwością. Nauczysz się dostrzegać jaśniejszą stronę życia i skuteczniej radzić sobie ze stresem. Wypracujesz nawyki uprawiania sportu, zdrowego odżywiania się i regularnej gimnastyki mózgu, które pozwolą utrzymać ciało i umysł w doskonałej kondycji mimo upływu lat. Dzięki poradnikowi: - wykorzystasz ponad 120 różnorodnych ćwiczeń pobudzających twój umysł do działania - poznasz skuteczne metody ułatwiające zapamiętywanie faktów, twarzy, nazwisk i przywoływanie konkretnych wspomnień - nauczysz się sztuki koncentracji wspomagającej kojarzenie informacji i sprawne funkcjonowanie na co dzień - zyskasz motywację do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. W swojej poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zawodowo zainteresowani wspomaganiem rozwoju dzieci i poprawą funkcjonowania poznawczego dorosłych. Są autorami sześciu poradników w serii Samo Sedno.
Okładka książki Gry i zabawy wyciszające DAMIDOS

19,99 zł 11,19 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Gry i zabawy wyciszające to zbiór ponad stu gier i zabaw, które pozwolą dzieciom i ich opiekunom miło spędzić wspólny czas, zarówno w domu, jak i poza nim. Dobrane zostały w taki sposób, by sprawdzały się zwłaszcza w kontaktach z nadpobudliwym dzieckiem. Ich zaletą jest to, że pomagają w ćwiczeniu koncentracji, wyciszają, uczą konsekwencji i cierpliwości. Pomagają poznawać emocje, nie tylko własne, ale także innych uczestników zabaw, a także je kontrolować.
Okładka książki Gry i zabawy ruchowe DAMIDOS

19,99 zł 11,19 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Niniejsza publikacja to zbiór ponad sto gier i zabaw umożliwiających aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu z dzieckiem, zarówno na spacerze czy wycieczce, jak i w domu, gdy niepogoda lub inne okoliczności uniemożliwiają wyjście do parku czy wyjazd do lasu lub nad rzekę. Przy każdej zabawie umieszczona jest informacja, jaki aspekt funkcjonowania dziecka rozwija. Niektóre z opisanych w książce zabaw dorośli zapewne znają z dzieciństwa. Inne będą dla nich całkiem nowe
Okładka książki Samo Sedno - Trening umysłu dla osób 50+

34,90 zł 23,02 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Dowiedz się, jak mimo upływu lat zachować dobrą pamięć, rozwijać swoje umiejętności poznawcze i cieszyć się dobrym samopoczuciem! Książka prezentuje formy treningu, które są najkorzystniejsze dla zachowania sprawności umysłu. Pomogą ci ćwiczyć pamięć podczas wykonywania codziennych czynności. Ułatwią kojarzenie faktów i pomogą zachować kontrolę w trudnych sytuacjach. Rozbudzą twoją wyobraźnię, a jednocześnie zainspirują twój umysł do bardziej wydajnej pracy. Zawarte tu wskazówki pokażą ci, jak dostrzegać jaśniejszą stronę życia i skąd czerpać inspirację. Doświadczaj przyjemności z treningu umysłu i ciesz się dobrym samopoczuciem mimo upływu czasu! Podczas lektury poradnika: - poznasz ponad 120 różnorodnych ćwiczeń umożliwiających kompleksowy trening umysłu - dowiesz się, jakie są skuteczne metody zapamiętywania faktów, wydarzeń, nazwisk oraz twarzy - nauczysz się sztuki koncentracji, wspomagającej kojarzenie faktów i sprawne funkcjonowanie na co dzień - wypracujesz dobre nawyki, które pozwolą zachować umysł w dobrej kondycji - zyskasz motywację do aktywności fizycznej O autorach: Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i rodziców. Autorzy poradników, m.in. Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? i Techniki samorozwoju wydanych w serii Samo Sedno.
Okładka książki Samo Sedno - Rodzicielstwo bliskości

29,90 zł 19,72 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Niniejsza książka w zamyśle miała być poświęcona dzieciom i ich relacji z rodzicami. Przystępując do pisania, mieliśmy zamiar pomóc rodzicom w zrozumieniu swoich pociech, jednak stało się nieco inaczej. Duża część publikacji bowiem nie tylko odnosi się do relacji dorosłego z dzieckiem, lecz także mówi o wyzwaniach, którym musi sprostać rodzic w nowej roli. Wydaje się nam, że rodzice potrzebują wsparcia, by mierzyć się z licznymi, często sprzecznymi wymaganiami otoczenia. Muszą zaakceptować zarówno zmiany, które zachodzą w ich życiu po pojawieniu się potomstwa, jak i to, co mimo usilnych prób nie chce się poddać modyfikacji. Rodzicielstwo bliskości, o którym sporo się ostatnio mówi, bywa rozumiane opacznie. Wiele osób postrzega ten nurt wychowawczy jako coś, co skaże ich na wieczną służbę dzieciom, które z powodu nadopiekuńczości rodziców nigdy się od nich nie uwolnią. Pragniemy pokazać i udowodnić, że rodzicielstwo bliskości to nie tylko noszenie maleństwa w chuście, karmienie piersią i wspólne spanie, lecz także (a może przede wszystkim) sposób wychowania, który opiera się na wzajemnym szacunku i respektowaniu potrzeb każdej ze stron. Jako rodzice, którzy starają się wychowywać swe dzieci w tym duchu, zdajemy sobie sprawę, że wychodzenie naprzeciw potrzebom dziecka nie jest łatwe, lecz jeszcze trudniejsze okazuje się pozwolenie sobie na pielęgnowanie własnych potrzeb, często nie do końca zgodnych z tym, czego oczekują dzieci. W książce znajdują się jednak nie tylko wskazówki dotyczące takich kwestii, jak karmienie piersią czy noszenie maluszka w chuście, lecz także informacje, które pozwolą rodzicom lepiej zrozumieć, dlaczego dzieci tak mocno się tego domagają. Odpowiemy na pytania, dlaczego spanie z dzieckiem przestało być postrzegane jako coś złego i jakie są pozytywne skutki wynikające z pozwolenia maluszkowi na to, by sam zdecydował o tym, co i ile chce jeść. Podpowiemy również, które przedmioty są niezbędne do wychowania dziecka, a bez których można się spokojnie obejść. Nie cała książka jednak jest poświęcona wyłącznie opiece nad niemowlęciem. Wiele rozdziałów dotyczy tego, jak kobieta może, a nawet powinna, traktować samą siebie, by móc cieszyć się rodzicielstwem bez poczucia marnowania czasu i zamknięcia w klatce. Chcielibyśmy, by niniejsza publikacja pomogła rodzicom zaakceptować dzieci takimi, jakimi są, oraz by napełniła ich spokojem i rozwagą w dążeniu do doskonałego rodzicielstwa. Zależy nam na tym, by rodzice zrozumieli, że dziecko potrzebuje ich takimi, jakimi są, a nie takimi, jakimi uważają, że być powinni. Pragniemy, by rodzice spróbowali podjąć wysiłek usłyszenia, zrozumienia i zaakceptowania samych siebie. Gdy to zrobią, słuchanie, rozumienie i akceptowanie dziecka przyjdzie im o wiele łatwiej. Mniej będzie ich także kosztować dawanie dzieciom tego, czego nigdy nie otrzymają w zamian, a co zostanie przekazane następnemu pokoleniu. My, rodzice, nie wychowujemy wszak naszych dzieci, lecz rodziców naszych wnuków. - ze wstępu do ksiązki
Okładka książki Domowe Przedszkole

39,95 zł 23,96 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Niniejsza publikacja stanowi zbiór zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. Celem jej jest dostarczenie dzieciom i rodzicom przede wszystkim dobrej zabawy. Książka pozwala również w sposób kreatywny wspierać rozwój dziecka. W książce znalazły się pomysły na zabawy z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku lub codziennych czynności. Zamieszczono również liczne eksperymenty pozwalające dziecku poznać otaczający świat i prawa nim rządzące, a także rozwinąć zmysł artystyczny. W związku z tym, że część zabaw najlepiej wykonywać w wybranych okresach roku, wydawnictwo podzielone zostało na pięć części. Pierwsze cztery to zabawy na wiosnę, lato, jesień i zimę. Część ostatnią stanowią zabawy, które można wykonywać niezależnie od pory roku, czy to w mieszkaniu, czy poza nim. Książka z pewnością będzie stanowić inspirację do zabaw z dzieckiem.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj