Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Błogosławieni męczennicy II wojny światowej, rodzina Ulmów, których beatyfikacja miała miejsce w ich rodzinnej wsi Markowa 10 września 2023 roku, to małżonkowie Józef i Wiktoria oraz ich siedmioro dzieci: Stasia, Basia, Władek, Franek, Antoś, Marysia oraz bezimienne dziecko, zamordowane w momencie narodzin. Teksty zamieszczone w niniejszej książce mogą posłużyć w przygotowaniu i udziale w peregrynacji relikwii, jak też w nabożeństwach i osobistej modlitwie za przyczyną bł. „dobrych samarytan z Markowej”. Niech te rozważania pomogą nam spotkać się ze świadectwem ich życia.
Wśród wielu nurtów filozofii buddyjskiej szkoła tylko-świadomości (yogâcara-vijnana-vada) wyróżnia się stawianiem kontrowersyjnych filozoficznie tez o najwyższym stopniu wysublimowania – jej główny postulat głosi, że wszelakie istnienie jest jedynie treścią świadomości. W każdym z wielu krajów, w których się pojawiła, przez jakiś czas odgrywała dominującą rolę w panteonie prądów myślowych – a w Japonii, gdzie dotarła na końcu swojej drogi, zadomowiła się na dobre i funkcjonuje aż do dziś. Zapiski o hossow dwóch częściach są jednym z tekstów japońskiej gałęzi szkoły tylko-świadomości, napisanym w XIII wieku naszej ery, gdy ów nurt wraz z całą Japonią przechodził czas głębokiej przemiany, spowodowanej przetasowaniami politycznymi, społecznymi i religijnymi. Publikowane po raz pierwszy w tłumaczeniu Zapiski stanowią wprowadzenie do doktryny szkoły ich autora, mnicha Ryohena. W niniejszej pracy zostały opatrzone wstępem ułatwiającym zrozumienie zarówno zawiłego systemu filozoficznego, jak i historii tradycji tylko-świadomości. „Dla polskojęzycznego czytelnika książka ta stanowi doskonałe wprowadzenie do zagadnień związanych z buddyzmem w wydaniu dalekowschodnim, z buddyjską tradycją idealizmu i jej ważnym nurtem jogaczarów, którego doktryna, głosząca, że istnieją wyłącznie treści świadomości, prężnie rozwijała się w Japonii, gdzie nabrała nowego wymiaru”. Z recenzji prof. dra hab. Piotra Balcerowicza Piotr Pieścik jest magistrem japonistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi badania nad buddyjską filozofią tylko-świadomości, a w szczególności jej japońską odmianą, hosso. Interesuje się buddyzmem, filozofią (z naciskiem na filozofię umysłu i świadomości) i kulturą Japonii
- Dzieje papiestwa bez tajemnic- Od świętego Piotra do Benedykta XVI- Poczet zwierzchników Kościoła: święci, światowcy i pustelnicy, mistycy, lubieżnicy i żołnierze, politycy i intryganci Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój [...] I tobie dam klucze królestwa niebieskiego. Na tych kilku słowach Jezusa, zacytowanych w Ewangelii św. Mateusza, spoczywa cała budowla Kościoła Rzymskokatolickiego. Książka prowadzi czytelnika chronologicznie przez dzieje kolejnych zwierzchników Kościoła, właśnie od św. Piotra poczynając. Św. Piotr i św. Paweł zginęli w Rzymie, stolicy Cesarstwa Rzymskiego. Ale od razu na początku książki autor stawia pytanie, czy tylko dlatego, że tam znajdują się ich groby, Rzym stał się papieską stolicą i centrum chrześcijaństwa, które przecież powstało i rozwinęło się na wschodnich wybrzeżach Morza Śródziemnego? Bardzo szybko wynikł spór o prymat w chrześcijańskim świecie. Tym samym w opowieści Norwicha sprawy doktrynalne i wewnątrzkościelne zaczynają przeplatać się z wątkami politycznymi, a historia papieży staje się historią imperium, a potem całej Europy.Kafir,
Trzej przyjaciele Boga, którzy pozostali Mu wierni, nawet gdy zło wydawało się triumfować.- Ks. Michał Rapacz męczennik okresu komunizmu, do końca oddany nauce moralnej Kościoła, święty na nasze czasy.- Ks. Władysław Bukowiński apostoł Kazachstanu, niósł zesłańcom nadzieję, troszczył się o ich duchową formację i życie sakramentalne, wiele ryzykując - Ks. Piotr Dańkowski wikariusz w parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem; aresztowany przez Niemców za działalność konspiracyjną i skazany na Oświęcim, został zamordowany w Wielki Piątek 1942 r., żegnał się słowami: Do zobaczenia w niebie!. W czasie lektury dowiesz się, z jakich środowisk pochodzili niezłomni kapłani i co ich ukształtowało. Poznasz liczne fakty biograficzne, przedstawione z kronikarską skrupulatnością. Dzięki zamieszczonym przez autora cytatom, przekonasz się, w jaki sposób rozumieli swoje powołanie i jak zostali zapamiętani przez swoich współpracowników i podopiecznych. Książka powstała w związku ze zbliżającą się beatyfikacją sługi Bożego, ks. Michała Rapacza, która odbędzie się 15 czerwca br. w Krakowie-Łagiewnikach.
Notes duchowy: co to właściwie jest? To proste narzędzie, które pomoże Ci przeczytać i rozważyć Psalmy.Rozważyć: to ważne, bo to właśnie rozważanie sprawia, że wchodzimy w relację z Tym, który w Biblii jest naprawdę obecny. I dlatego Notes został tak zaprojektowany, by można było w ciągu dnia sięgnąć po jeden psalm, zainspirować się krótkim komentarzem z pytaniami i zapisać obok swoje myśli, pytania, emocje, wątpliwości.Chcemy pomóc Ci w znalezieniu przestrzeni do opartej na Słowie rozmowy z Bogiem, ale bez zapisywania maczkiem marginesów Pisma Świętego, bez mozolnego przepisywania do zeszytu kolejnego fragmentu, bez poczucia, że czytasz i nie wiesz, jak ugryźć przeczytane wersety. Po to właśnie krótki komentarz do każdego psalmu i pytania, napisane przez grupę teologów, a mimo to prosto i przystępnie, po to dużo miejsca na notatki: by zainspirować Cię do spojrzenia ze Słowem na swoje codzienne życie.To Twój osobisty Notes. Nie musisz się tu przed nikim starać. Możesz pytać, zastanawiać się, nie wiedzieć, mieć wątpliwości; możesz odkrywać, zachwycać się, modlić i uwielbiać. Możesz być rzeczywiście sobą, a On naprawdę obdarzy Cię swoją obecnością. Sprawdziliśmy to. Działa.
Do rąk czytelników, doceniających walory korespondencji jako ważnego źródła i świadectwa minionego czasu oraz po prostu jako ciekawej lektury, trafiają zachowane listy Urszuli Julii Ledóchowskiej do Marii Leokadii Sternickiej-Deymer z lat 1921–1937. Dlaczego zasługują na wydobycie ich z archiwum i publikację?
Kolekcja tych tekstów jest interesującą egzemplifikacją pedagogii opartej na wartościach chrześcijańskich, a przy tym wpisuje się w mało dotąd zbadany nurt aktywności epistolograficznej polskich zakonnic. Równocześnie odsłania nieco świat duchowy autorki, która umiała łączyć głębokie życie religijne z działalnością pedagogiczną i ewangelizacyjną. Okazuje się też – to już dalszy chronologicznie plan – oknem do zajmującej, wielowątkowej historii jeszcze dwóch kobiet: adresatki i jej córki, Marii. Perypetie życiowe odbiorczyni – zaledwie aluzjami sygnalizowane przez piszącą listy, najwyraźniej wyczuwającą problemy, lecz prawdopodobnie nieświadomą wszystkich okoliczności – miały bowiem niespodziewaną kontynuację już po śmierci Urszuli Ledóchowskiej.
fragment Wstępu
Teksty, które z czasem złożono w antologię nazwaną Nowym Testamentem, powstały w czasach, gdy księgi reprodukowano w jedyny możliwy wówczas sposób przepisując je ręcznie. Każdy kopista nie tylko mógł się pomylić, co zresztą zdarzało się bardzo często, ale mógł też zmienić przepisywany tekst co już zdarzało się rzadziej, jednak na tyle powszechnie, że w wielu miejscach sens pism uznawanych przez niemal dwa miliardy chrześcijan za natchnione uległ kompletnej zmianie. W Przeinaczaniu Jezusa Bart D. Ehrman stawia podstawowe pytanie jaką możemy mieć pewność, że słowa czytane przez nas dziś, są tymi samymi, które napisali pierwotni autorzy Ewangelii, Listów czy Apokalipsy? Porównanie dowolnych dwóch manuskryptów ksiąg Nowego Testamentu nie pozostawia wątpliwości, że przez stulecia poprzedzające wynalezienie druku do tekstu wkradło się tyle przeinaczeń, iż w wielu aspektach sens tej najważniejszej księgi chrześcijaństwa uległ drastycznemu przeinaczeniu. Czy można dotrzeć do oryginalnych słów ich autorów? Jakimi metodami posługują się uczeni, by cel ten osiągnąć, i jakie są efekty ich prac? Jakie znaczenie mają zmiany wprowadzone do tekstu? To ważkie problemy, bowiem dopiero rozstrzygnąwszy je, będziemy w stanie udzielić odpowiedzi na kolejne pytania na pytania, które nurtują dziś miliony ludzi na całym świecie: Czy piękna opowieść o wybaczeniu jawnogrzesznicy to apokryf? Czy apostoł Paweł naprawdę zabronił kobietom mówić w kościele? Czy pierwotnie w Ewangelii Marka istotnie znajdował się opis zmartwychwstania Jezusa? Czy nazwanie Jezusa Bogiem jest wynikiem pomyłki przy kopiowaniu manuskryptu? Czy jedyny fragment w Nowym Testamencie, jasno wyrażający doktrynę Trójcy Świętej, został dodany przez pobożnego kopistę? Bart D. Ehrman, autor ponad dwudziestu książek i licznych publikacji naukowych, jest profesorem religioznawstwa wysoko cenionego University of North Carolina oraz światowej klasy specjalistą w dziedzinie badań nad historią Nowego Testamentu. W książce Przeinaczanie Jezusa, która w roku 2006 przez wiele tygodni gościła na amerykańskich listach bestsellerów (ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy), a dziś została przetłumaczona już na kilkanaście języków, profesor Ehrman wprowadza czytelnika w problemy badań nad manuskryptami biblijnymi i świat niezwykłych zagadek, jakie od lat nurtują uczonych zajmujących się tą dziedziną, zwaną krytyką tekstu. Przy okazji mamy sposobność poznać historię samej dyscypliny oraz docenić znaczenie jej dorobku dla pojmowania podstawowych prawd religii chrześcijańskiej, a nie tylko w naszym kraju prawdy te wciąż mają istotny wpływ na życie wszystkich obywateli, nie wyłącznie tych, którzy w nie wierzą. Najbardziej nieprawdopodobny bestseller roku! Washington Post Nieważne, po której stronie opowiadasz się w sporze o autentyczność Biblii tę książkę warto przeczytać. Dallas Morning News
Duszpasterze i osoby świeckie coraz częściej upominają się o wskazania w specyficznej posłudze duchowej, jaką jest uwolnienie człowieka od wpływów złego ducha. Nie tylko same osoby doświadczające dręczenia, zniewolenia, opętania, ale również ich bliscy potrzebują fachowego wsparcia. I jednym, i drugim prezentowany poradnik wychodzi naprzeciw. Zawarte w nim konkretne rady pomagają nie tylko w rozeznawaniu prawdziwego stanu duchowego, ale również przyczyniają się odmitologizowania problematyki walki duchowej. O. Bogdan Kocańda - franciszkanin, doktor teologii duchowości, rekolekcjonista, dyrektor Franciszkańskiego Ośrodka Formacyjno-Rekolekcyjnego w Rychwałdzie. Przez kilka lat pełnił również posługę egzorcysty. Jest autorem wielu publikacji z zakresu zagrożeń duchowych, m.in. książki „Posługa kapłana – egzorcysty. Tożsamość. Duchowość. Praktyka” – pierwszej tego typu monografii w Polsce.
Gorzkie żale to medytacje i rozważania, które przeniosą cię w głęboki świat Męki Pańskiej. To tradycyjne nabożeństwo wielkopostne śpiewane od wieków tylko w polskich kościołach. Teraz możemy je mieć w swoim domu i doświadczyć jego niezwykłej mocy. Autorka książki Gorzkie żale zabiera nas w podróż przez słowa poszczególnych pieśni, porównując je z zapisami ewangelicznymi oraz opisami Męki Pańskiej zawartymi w objawieniach prywatnych. Co jeszcze bardziej zdumiewające, odkrywa zbieżności pomiędzy tekstem nabożeństwa a zapisami objawień Anny Katarzyny Emmerich. Odmawianie modlitwy Gorzkich żali to nie tylko akt wielkopostnego pobożności, ale również sposobność do lepszego zrozumienia i przeżycia męki naszego Pana. Autorka gorąco zachęca nas do praktykowania tej modlitwy również poza okresem wielkopostnym, twierdząc, że może ona owocować łaskami uzdrowienia, nawrócenia i wsparcia w życiowych trudnościach.
Objawienia fatimskie mają ponadstuletnią historię. Ten czas pokazał, jak wielki wpływ wywarły na współczesny świat i dlaczego są uznawane za najważniejsze w historii. Droga doświadczenia Boga przez te objawienia pozostaje otwarta. W 2024 r. przypada 40. rocznica zawierzenia świata Maryi przez św. Jana Pawła II; w 2025 r. - 100. rocznica objawień w Pontevedra Maryja przyszła w Fatimie z Bożym wezwaniem do wszystkich. Jak podjąć Jej orędzie? Jak stać się czwartym wizjonerem? Należy uświadomić sobie, że Jej słowa są dla każdego osobistym wyzwaniem: to ja mam ofiarować Bogu przeciwności, trudności i cierpienia, to ja mam zadośćuczynić Mu za zło, to ja mam się modlić, to ja mam ostatecznie zmienić swoje życie i postępowanie.
Św. Jan Paweł II bywał nazywany prorokiem naszych czasów, nikt jednak do tej pory nie spojrzał w tym kontekście na całe jego życie. Próby takiej dokonuje w tej książce Jolanta Sosnowska (autorka czterotomowej biografii Papieża Polaka „Hetman Chrystusa”), śledząc pod tym kątem życiorys Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Autorka zabiera nas w fascynującą podróż w czasie; poznajemy człowieka genialnego, oddanego Bogu od najmłodszych lat, i to mimo różnych nieszczęść, którymi Pan go doświadcza. Obserwujemy rozwój przyszłego Papieża ku kapłaństwu, ku prorokowaniu, który Autorka umiejętnie śledzi, z zachwytem odkrywa i literacko opisuje. Koleje losu Karola Wojtyły od samego urodzenia wiodły go na służbę Chrystusowi. Nie zmarnował licznych talentów, których Stwórca mu nie poskąpił – a każdy mu się przydał. Widzimy tu Proroka w rozumieniu biblijnym, który miłuje Boga bezwarunkowo; osobę powołaną do głoszenia Jego Słowa. Charyzmatyczny przywódca, którzy wiedzie lud Boży niczym Mojżesz, dokonuje przenikliwej oceny przeszłości i teraźniejszości, by na tej podstawie wypowiadać się o przyszłości. Dawał rady i przestrogi jeszcze jako biskup i kardynał, ostrzegając m.in. przed nadejściem ostatecznej konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem. Wiele z tego, co głosił i przed czym z troską przestrzegał, realizuje się na naszych oczach, bo jakże wielu nie poszło za jego głosem.
„Św. Jan Paweł II prorok miał odwagę mówić o sprawach trudnych, o których współczesny, odchodzący od Boga świat nie chciał słuchać – pisze Jolanta Sosnowska. – Miał śmiałość ryzykować niepopularność i odrzucenie, by przestrzegać ludzi w imię prawdziwej wiary, której depozyt był za jego pontyfikatu z niezwykłą starannością i skrupulatnością chroniony oraz przekazywany. Papież Polak chciał sprostać Bożym planom wobec niego, wypełnić Boże wobec niego oczekiwania”.
Narracja w tej książce toczy się także przy pomocy warstwy obrazowej (162 zdjęcia!) – w dużej części są to wybitne fotografie mistrza Adama Bujaka, który ma olbrzymie zasługi w utrwalaniu dzieła i życia św. Jana Pawła II. Obrazom towarzyszą rozbudowane podpisy, wzbogacające główny nurt rozważań. Książka ukazuje się w 10. rocznicę kanonizacji Papieża Polaka.
Spis treści:
Biogram Autorki 6
1. Kim jest prorok 7
2. Na jaką drogę wejdzie rodzaj ludzki 14
Przypisy 19
Część I: W WIERZE I POLSKOŚCI (1920–1967) 21
1. Gniazdo dzieciństwa i wczesnej młodości 22
2. Zapalony homo theatralis 37
3. Misterium słowa 46
4. Wojna 60
5. Polska męczennicą największą 63
6. Ostatnia prosta do kapłańskiego powołania 66
7. Obecnie jestem robotnikiem 72
8. Teatr z narażeniem życia 78
9. Bóg chce, ażebym został kapłanem 85
10. Prymicje w romańskiej krypcie 93
11. Zapuszczanie się w Rzym 100
12. Niegowicki wikary 106
13. Duszpasterz akademicki od św. Floriana 111
14. Habilitacja 33-latka 116
15. Kapłaństwo w czasach stalinowskiego terroru 123
16. Najmłodszy biskup w Polsce 130
17. Pełna mocy odpowiedź Boga na kryzys epoki 142
18. Bijące serce metropolitalnej katedry 150
19. Reperkusje listu do niemieckich biskupów 160
20. Milenium i skradziony obraz 165
Przypisy 175
Część II:
Z POLSKI NA STOLICĘ ŚW. PIOTRA (1967–1978) 181
1. Kardynał – służyć jako dar dla Kościoła 182
2. Permanentna inwigilacja 196
3. Wprzęgnięci w rydwan 207
4. Już nie tylko w Polsce 216
5. Na bezpośredniej drodze do papiestwa 224
Przypisy 238
Część III: UNIESIONE RĘCE JANA PAWŁA II (1978–2005) 241
1. Program „Papieża z dalekiego kraju” powstawał w latach
pasterzowania Wojtyły na Stolicy św. Stanisława 242
2. Model papiestwa według Wojtyły 257
3. Ugodzony 273
4. To jest moja Matka, ta Ojczyzna 281
5. Europo, gdzie twoja wiara? 305
6. Apostoł świata 312
7. Próg tysiącleci 326
8. Wytrwał do końca 339
9. Potężny orędownik w Niebie 347
10. Którędy poszedł świat 354
Przypisy 358
Ks. Frederick William Faber, konwertyta z anglikanizmu, po dziś dzień chętnie cytowany mistrz teologii mistycznej, autor wielu poczytnych książek z dziedziny duchowości, przetłumaczył na język angielski klasyczne dzieło, Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika de Montforta. Jako aneks dołączył do niego propozycję 33-dniowego przygotowania do zawierzenia się w duchową niewolę Maryi według zaleceń św. Ludwika, które w niniejszym modlitewniku oddajemy w ręce polskiego czytelnika, zachęcając do podjęcia tej praktyki wzorem św. Jana Pawła II, wielu innych papieży oraz świętych. Do modlitewnika dołączamy łańcuszek na rękę wraz z Cudownym Medalikiem, który powinien nosić każdy wierzący oddany w duchową niewolę Maryi.
Niniejszy modlitewnik powstał dzięki inspiracji jednej z naszych czytelniczek, pani Marii. Zadzwoniła do wydawnictwa, by podzielić się radością, że modlitwa Koronką Jezu, Ty się tym zajmij przyniosła dobre owoce w jej życiu. Idąc tym tropem, pragniemy zachęcić naszych Czytelników do skorzystania z duchowego bogactwa, które pozostawił autor modlitwy, Sługa Boży ksiądz Dolindo Ruotolo.Modlitewnik zawiera tekst Koronki odmawianej na różańcu, świadectwa osób praktykujących ten sposób modlitwy, akt zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij podyktowany księdzu Dolindo przez Jezusa, a także wskazówki duchowe tego kapłana.Do modlitewnika dołączamy różaniec z wizerunkiem Chrystusa, namalowanym według wskazań ks. Ruotolo. Na rewersie łącznika zamieszczono modlitewne wezwanie: Jezu, Ty się tym zajmij.
Góra Zvir w Litmanowej niezwykłe miejsce, oddalone zaledwie kilka kilometrów od naszego kraju, które stało się oazę modlitwy i miejscem, gdzie Bóg przez ręce Maryi Niepokalanej Czystości rozdziela wiele niezwykłych łask. Od 1990 do 1995 roku Matka Boża ukazywała się tu dwóm młodym dziewczynom, wskazując współczesnemu człowiekowi drogę, którą powinien iść, by nie zagubił w swoim życiu Boga, wiary i człowieczeństwa. Obecnie, po wielu latach od tych niezwykłych wydarzeń, zaaprobowanych przez miejscowego biskupa, na miejscu objawień znajduje się sanktuarium, do którego licznie przybywają pielgrzymi, a wiele osób doznaje niezwykłych łask i cudownych uzdrowień. Można to miejsce nazwać Karpackim Lourdes, gdyż podobnie jak niegdyś w Grocie Massabielle na rozkaz Maryi wytrysnęło źródełko, tak w Litmanowej Matka Boża pobłogosławiła wszystkie źródła na Górze Zvir. Pozostanę na tej górze obecna to jedne z ostatnich słów wypowiedzianych przez Matkę Najświętszą na Górze Zvir. Wędrujący tam pielgrzymi wierzą, że słowa te są ciągle aktualne, a Maryja zawsze tam jest i czeka na nich. Książka przedstawia krok po kroku historię objawień, kompletne orędzia Matki Bożej, postaci widzących, niezwykłe wydarzenia, które stały się ich udziałem, opisuje również szczegółowo sanktuarium na Górze Zvir, dzięki czemu jest doskonałym przewodnikiem duchowym i pielgrzymkowym dla wszystkich pragnących spotkać się Maryją objawiającą się w Litmanowej. Cennym dodatkiem jest również wywiad przeprowadzony przez autora z abp. Janem Babjakiem, metropolitą preszowskim, który zaaprobował kult i sanktuarium na Górze Zvir. Jeśli wy, moje dzieci, będziecie czekać bezczynnie na katastrofę, to ona przyjdzie. Jeśli jednak stawicie temu opór, zdecydowanie i całkowicie oddacie się w ręce Boga i będziecie się modlić: Bądź wola Boża, wtedy nieszczęście was ominie, bo Ja przyjdę we właściwym czasie. Ja jestem waszą kochającą Matką Moje drogie dzieci! Moi umiłowani Chciałabym być z wami szczególnie w tych dniach. Zacznijcie żyć radością! Jak mogę was uszczęśliwić, jeśli sami tego nie pragniecie W imię Najświętszego Boga proszę was zmieńcie swoje życie! Oddajcie swoje stare życie mojemu Sercu i uczcie się od mojego Syna żyć wiecznie. Jesteście głęboko w moim Sercu i w moich modlitwach Moje ukochane dzieci! Chciałam was obudzić ze snu pustki, abyście zrozumieli, że potrzebujecie nawrócenia. Potrzebujecie nawrócenia w tym czasie! Proszę, proszę! Pozostaję obecna na tej górze. Zacznijcie już teraz rozważać moje orędzia! Zostańcie w tym czasie w moim Sercu! Bo trzeba być bardziej prostym i bardziej czujnym Nadchodzi czas, który już tu jest! Tak więc bądźcie jak dzieci. Całkowicie wolni dla Boga. Proszę, rozważajcie to, co powiedziałam! Kocham was i czekam na was w Niebie fragmenty orędzi Matki Bożej z Litmanowej
Niemiecki Papież! Wiele osób próbuje dociec, kim w rzeczywistości jest Papież Benedykt XVI, Joseph Ratzinger. Wszyscy są zgodni w jednej kwestii: monachijski Kardynał na Stolicy Piotrowej to najwybitniejszy na świecie intelektualista i duchowy mistrz.Książka Petera Seewalda to jedna z najlepszych biografii kardynała Josepha Ratzingera, dokładnie udokumentowana, pisana z wrażliwością na treść nauczania Kardynała. To portret kompetentny i wartościowy, zdradzający przy tym zupełnie dotychczas nieznane szczegóły życiorysu, pozwalające lepiej i głębiej poznać duchowość Ojca Świętego Benedykta XVI.Poza tym książka ta jest bardzo osobistą, pasjonującą historią dialogu, który zmienił życie znanego niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda, autora dwóch wywiadów z kard. Josephem Ratzingerem, wydanych w formie książkowej pt. Sól ziemi oraz Bóg i świat. Peter Seewald, wcześniej komunista i ateista, w 1996 r. Pod wpływem m. in. rozmów prowadzonych z kard. Josephem Ratzingerem, wraz ze swoją rodziną powrócił do Kościoła katolickiego.
Praktyczny przewodnik na drodze do chrześcijańskiej doskonałości: od etapu początkowego po duchową dojrzałość wyrażającą się w modlitwie i dziełach miłosierdzia. Autor omawia konkretne praktyki wspomagające rzeczywisty postęp moralny, duchowy i emocjonalny, pomaga przezwyciężyć najczęstsze przeszkody w modlitwie oraz doradza, jak uczyć się na własnych błędach i upadkach. Z tej książki dowiemy się, jak przezwyciężyć rozproszenia i roztargnienie podczas modlitwy, jak mówić do Boga sercem, a nie tylko ustami oraz jak uniknąć zagrożeń związanych z naturalnym entuzjazmem początkujących.
Książeczka zawiera historię życia i nawrócenia bł. Bartłomieja Longo, budowniczego Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, historię wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej, opis łaskami słynącego nabożeństwa piętnastu sobót, tekst Supliki do Królowej Różańca świętego oraz dokładne wyjaśnienie, ile trwa i jak odmawiać nowennę pompejańską. Zamieszczono tu również współczesne świadectwa otrzymanych łask.Kto pragnie uzyskać ode mnie łaski, winien odprawić trzy nowenny różańcowe połączone z błaganiem i trzy nowenny dziękczynne (słowa Maryi skierowane do widzącej Fortuny Agrelli)
Starannie opracowana i uwzględniająca bardzo szeroki zakres literatury przedmiotu książka podejmuje problematykę zakorzenienia Biblii w kulturze, ukazuje literackie etapy powstawania ksiąg biblijnych, aby na tym tle zwrócić uwagę na sześć podstawowych tematów teologicznych. Autorka w zwięzły sposób przedstawiła wiele zagadnień, które pozwalają zobaczyć Biblię na szerokim tle historycznym i kulturowym i zapoznać się z głównymi jej wątkami. Książkę można zaliczyć do działu popularyzacji Biblii, jest to jednak popularyzacja na bardzo wysokim poziomie naukowym, a swoje stwierdzenia dokumentuje odwołaniem się do poważnych prac naukowych polskich i zagranicznych. Napisana jest w sposób bardzo przystępny, co czyni ją tym bardziej godną polecenia wszystkim, którzy z pomocą tego przewodnika będą mogli poruszać się w przestronnym obszarze między literaturą, do której Biblia przynależy, a teologią, którą przedstawia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?