W publikacji podjęty został temat wypowiedzi medialnych partii politycznych w social mediach. Autor w swoich badaniach nie tylko analizuje wpisy poszczególnych ugrupowań, ale także zestawia ze sobą aktantów w celu wykazania różnic komunikacyjnych między nimi na podstawie zaproponowanych wymiarów, stanowiących ciekawą alternatywę wobec stosowanych tradycyjnych podziałów na osi prawica lewica. Podobieństwa i różnice w komunikacji partii pozwalają spojrzeć z innej perspektywy na wyniki wyborów w 2015 roku zarówno w czasie kampanii wyborczej, jak i w półrocznym okresie powyborczym. Publikacja została wydana w ramach serii wydawniczej Projektowanie komunikacji.
„W tomie tym udało się zgromadzić teksty ukazujące dość szeroki zakres badań komunikacji, skupiających się na trzech obszarach roboczych. Pierwszy z nich to obszar normalności oraz skalowań. Drugi koncentruje się na medialnym wymiarze komunikacji, trzeci z kolei pokazuje funkcjonowanie komunikacji w wymiarze, nazwijmy to, wirtualnym, internetowym. (…)
Szeroki zakres tematyczny oraz różnorodność podejść badawczych prezentowanych w tomie prosimy traktować zarówno jako przykład szerokiego zakresu możliwości poznawczych na obszarze badań komunikacji, jak i jako propozycję rozwoju kolejnych projektów przez zainteresowanych badaczy oraz inspirację dla nich”.
Fragment Wstępu
Zrodziłeś się z gwiazd w wyniku miliardów lat ewolucji. Spośród nieskończonych możliwości stałeś się najbardziej świadomą istotą w całym wszechświecie. Twój umysł skrywa uśpioną potęgę tworzenia siebie, rzeczywistości i przyszłości. Wykorzystaj w pełni dar świadomości, który otrzymałeś. To następny krok w ewolucji całej ludzkości.
Kluczem do sukcesu jest przejęcie kontroli nad emocjami i myślami. Zmieniaj na zawołanie stany świadomości, uczucia i wibracje. Napędzaj sukces niezachwianą motywacją, otul swą rodzinę miłością i stań się bezwarunkowo szczęśliwy. Spraw, aby Twoje życie stało się inspiracją dla następnych pokoleń.
Moc samokontroli
• Przejmij pełną kontrolę nad umysłem.
• Stwórz wybraną osobowość i cechy charakteru.
• Osiągaj cele, wizje i marzenia z lekkością.
• Przebudź się i pokonaj ego raz na zawsze.
Zapraszam Cię na wyższy poziom ludzkiej świadomości na granicy magii i boskości. Doskonałość życia w każdym aspekcie jest w zasięgu Twojej ręki. Tu i teraz.
Ta przystępna i fascynująca książka zmienia reguły gry w świecie zdrowia, sprawności i w nauce o ruchu.
Rusz swoje DNA oferuje pionierskie i nowatorskie spojrzenie na ćwiczenia, gdyż:
wyjaśnia, jak działa ruch, począwszy od poziomu komórkowego,
zgłębia różnice między ruchami wykonywanymi przez typowego łowcę-zbieracza i przez człowieka żyjącego w świecie pełnym udogodnień,
omawia problemy, traktując ćwiczenia jak substancje pokarmy i przeciwstawia je ubogiej diecie ruchowej,
zawiera trzypoziomowy program ruchu, który pozwala czytelnikom o każdym poziomie siły i sprawności rozpocząć życie obfitujące w ruch.
Rusz Swoje DNA zawiera ćwiczenia korekcyjne, propozycje modyfikacji nawyków i prostych zmian stylu życia które mogą nas uwolnić od tzw. chorób dobrobytu a także pozwolą odkryć drzemiącą w każdym z nas naturalną, zdrową osobowość kierującą się odruchami.
Rusz swoje DNA jest kamieniem milowym w objaśnieniu biomechaniki
Dr Joan Vernikos
Publikacja zawiera m.in. analizę postępów w zakresie nauk medycznych służących idei życia.Autor zwraca uwagę na istotne problemy psychologiczne i socjologiczne w życiu człowieka oraz na współczesne osiągnięcia nauki, które wpływają na przedłużenie życia. Ważną część tej pozycji wydawniczej stanowią aktualne kwestie ekologiczne w wymiarze globalnym."Recenzowane opracowanie naukowe stanowi cenną publikację z zakresu nauk kognitywistycznych i obejmuje metaanalizę współczesnych zagadnień makrostrukturalnych odnoszących się do sfery transkulturowej. Jest to dzieło interdyscyplinarne i w całości wyrasta na gruncie naukowego wnioskowania i wartościowania właściwego dla sceptycyzmu krytycznego. Praca wybitna, wpisuje się w twórczość kulturową ukazującą problematykę przeszłości i teraźniejszości na rzecz odkrywania i kreowania przyszłości dla jednostki, wspólnoty oraz cywilizacji rodu ludzkiego."Z recenzji prof. zw. dr. hab. Andrzeja Bałandynowicza"Nowe monumentalne dzieło zawiera treści filozoficzne o istotnym znaczeniu dla każdego z nas. Wiedza Autora i Jego wielopłaszczyznowe zainteresowania sprawiają, że niniejsza książka zawiera także odkrywcze ustalenia z punktu widzenia nauki - higieny psychicznej, do rozwoju której - a nie tylko kryminologii - prof. Brunon Hołyst znacznie się przyczynił. Ustalenia zawarte w książce mają znaczenie teoretyczne, poznawcze i zarazem są to wskazania o znaczeniu praktycznym. Ich zastosowanie miałoby sens wzbogacający własne istnienie."Z recenzji prof. zw. dr. hab. Marii Szyszkowskiej
Człowieka od zwierzęcia odróżnia to, że pije, nie czując pragnienia, i uprawia miłość w każdym czasie. 27 kwietnia 1784 roku Beaumarchais wyjawił tę fizjologiczną prawdę osłupiałej publiczności w teatrze, chcąc jedynie błysnąć dowcipnym aforyzmem w swym olśniewającym Weselu Figara. Do dziś nic się nie zmieniło i nie zmieni się dopóty, dopóki świat będzie istniał.
„Podejmuje on wieczny temat, który dotyka samych trzewi ludzkości. Przedstawiony tak, jak go pojmuje doktor Jules Guyot, który z niezwykłą zręcznością pióra jasno ukazał doświadczalną stronę miłości, stanowi prawdziwy podręcznik małżeński".
Doprawdy wstyd, Czytelniku, że od kiedy pierdzieć począłeś, nie wiesz nawet, jak to robisz i jak to robić powinieneś. Sprawa ta, analizowana przeze mnie rzetelnie, dotąd zaniedbana była wielce nie dlatego, że niegodna uwagi, ale z powodów innych: zdawało się bowiem, iż żadnej metodzie nie podlega, i nowych w tej materii nie poczyniono odkryć. To błąd. Znacznie bardziej, niż zwykliśmy mniemać, potrzebna jest wiedza, po co pierdzimy. Pryncypia owej sztuki przedkładam przeto zainteresowanym. Sztuka pierdzenia ukazała się we Francji w roku 1751. Szybko zdobyła ogromną popularność, a jej najbardziej rubaszne ustępy czytano na salonach po spożyciu ostatniego dania wystawnej kolacji. Lektura dzieła, wzbudziwszy śmiech, ułatwiała trawienie. Dziś jego przenikliwość docenią nie tylko amatorzy owej pożytecznej sztuki, ale i wszyscy, którzy lubią podróżować po krainie absurdu.
Nimfomania, czyli szał maciczny, atakuje znienacka i dziewczęta przedwcześnie dojrzałe do miłości, i panny rozpustne, i kobiety zaniedbywane przez małżonków słabego temperamentu, i młode wdowy, przywykłe do zmysłowych delicji. Wszystkie, gdy dotknie je ta choroba, podsycają piekielny ogień trawiącej je lubieżności wyuzdanymi powieściami, rozmowami i rozmyślaniami. Wpierw zadumane, smutne i melancholijne, z czasem wpędzają się w nieokiełznane szaleństwo, budzące powszechne osłupienie. Lubią się niby niechcący obnażać, udając roztargnienie. Potem popadają w manię: krzyczą, gadają od rzeczy, gwiżdżą i klaszczą, aby pobudzać namiętności mężczyzn. W końcu zrzucają jarzmo wstydu i ordynarnie zachęcają pierwszych lepszych do zaspokajania swych nienasyconych pożądań, zanim nie dopadną ich głuptactwo i męki konania.
Książka doktora medycyny M.D.T. de Bienville’a mówi o przyczynach i różnorodności objawów tej strasznej choroby oraz podaje najpewniejsze metody jej leczenia, poparte historiami panien nimfomanek, które udało się wyrwać z objęcia śmierci.
Zamieszczone w niniejszym zbiorze felietony są znakiem dialogu Kościoła ze światem. Autor wnikliwie dostrzega, czym żyje współczesny świat i podejmuje próbę ukazania ewangelicznego zatroskania Kościoła. Czyni to z głębokim wejrzeniem w myśl społeczną papieża Franciszka.Niniejsze teksty są poszerzoną wersją felietonów publikowanych w miesięczniku ""Nowe Życie"" w okresie od października 2015 do grudnia 2017.
Autorem książki jest ks. prof. Mariusz Rosik, znany biblista zajmujący się teologią Nowego Testamentu, którego pasjonują powiązania judaizmu i chrześcijaństwa w czasach narodzin Kościoła. Tym razem Autor zastanawia się, jakimi językami mówił Jezus, opowiada też m.in. o sztuce zapamiętywania i mowie ciała Jezusa, o mówieniu językami, magii liczb, astronomicznych rozterkach biblistów czy o Herodzie. Poszczególne rozdziały są rozszerzoną wersją artykułów, które ukazywały się w Nowym Życiu w 2016 roku.
Ludzkie historie uchwycone mistrzowsko w tej książce przez ks. Arkadiusza Paśnika i zatrzymane w kadrze to zarazem zaproszenie czytelnika w niezwykłą podróż. Wymagającą, pełną wybojów i zakrętów, ale niezwykle prawdziwą, szczerą i zachwycającą wielobarwnością odczuć i emocji. Pełną znaków zapytania, a zarazem nasuwających się wprost odpowiedzi, chociaż zagubionych w pędzie codzienności. Pokazującą, na czym polega istota życia, jak żyć, kim jest człowiek.Książka ta to doskonała lektura dla wszystkich stawiających pytania i poszukujących Prawdy.
Książka jest wynikiem podróży Autora z Panem Bogiem i czasu spędzonego w Jego obecności. To przebywając z Nim, sam na sam, odkryjesz niewyczerpane źródło siły, radości, pociechy i mądrości. Poszczególne rozdziały omawiają wiele dziedzin z naszego duchowego życia. Każdy z nich jest zakończony pytaniami, zachęcającymi do refleksji nad własnym życiem, oraz modlitwą, która pozwoli nam wykonać kolejny krok bliżej Boga. Taki właśnie jest cel tej książki aby zyskać Chrystusa i znaleźć się w Nim (Flp 3:8b9a). Zapraszamy do miejsca intymności ze Stwórcą.
Monografia prezentuje ciekawe podejście do analizy procesów metropolizacji, bazujące na niezwykle bogatych, zróżnicowanych, a często wręcz unikatowych danych, jak w przypadku przestrzeni coworkingowych. (...) Cenne jest ukazanie mechanizmów swoistej gry aktorów globalnych (inwestorów, deweloperów), władz miejskich oraz mieszkańców i pracowników, z której wyrasta przestrzeń współczesnych obszarów metropolitalnych. Z recenzji dr. hab. Roberta Pyki Największą zaletą książki jest ambitna i udana próba identyfikacji procesów kształtowania gospodarczej (biznesowej) struktury przestrzennej Warszawy w minionych dekadach, z naciskiem na procesy zachodzące po wejściu Polski do Unii Europejskiej i w ostatnich latach. (...) Oryginalne i wartościowe jest również połączenie kwestii z pogranicza geografii przedsiębiorstw, usług, osadnictwa i gospodarki przestrzennej. Z recenzji dr. hab. Przemysława Śleszyńskiego, prof. PAN
Rozwój technologii sprawił, że pisze się łatwo. Stąd też wielu autorów proponuje czytelnikom mnóstwo długich czytanek, zwanych powieściami. Powstaje też niemało równie obszernych monografii. Dla równowagi, w trosce o ekologię umysłu, uznałem za stosowne zaproponować czytelnikowi niedużą porcję form krótkich. Większość z nich, ze względu na swą lakoniczność, wymaga doinwestowania ze strony czytelnika dodatkowymi treściami i skojarzeniami. Należy zatem jeśli już czytać je niespiesznie.Rzecz składa się z dwóch nieco różnych części, czyli Charakterków oraz Zwidzeń. Pierwsza część jest konsekwencją zdziwień, inspirowanych powtarzającymi się zachowaniami konkretnych osób. Są to zatem skrótowe zapisy specyficznych rysów ich charakterów. Błędem jednak byłoby sądzić, że rysy te są czymś niepowtarzalnym lub wyjątkowym. Nawet to, co wydaje się nadzwyczaj specyficzne, lubi się bowiem powtarzać. Jeśli bowiem coś zdarzyło się choć raz, to może się zdarzyć jeszcze niejeden raz. Jeśli spotkaliśmy przynajmniej jedną osobę, która ma serce z prawej strony, znaczy to, że widocznie jest taka możliwość. A jeśli dobrze się rozejrzeć, może się okazać, że wiele innych osób też tak ma.Drugą część łączy niewiele więcej niż względna lakoniczność wypowiedzi. Niektóre z nich są błahe i nieważkie, inne zaś całkiem ważkie, a może nawet przyciężkie. Różnią się ciężarem gatunkowym, formą i treścią. Czy coś je łączy? Pewnie tak. Bezpiecznym i pojemnym szyldem wydają się Zwidzenia. Dlaczego Zwidzenia? Cóż, wiadomo, że autorom zwidują się różne rzeczy, a jeszcze inne znają tylko z widzenia.Poszczególne wypowiedzi prezentowane są zasadniczo w formie dwujęzycznej. Niektóre jednak okazały się oporne na tłumaczenie i występują tylko w wersji podstawowej. Mogą zatem stanowić wyzwanie dla dwujęzycznych czytelników.
“To nie ja byłam Ewą !… ten krótki cytat z jednego z popularnych przebojów muzycznych, mógłby być niewątpliwie mottem przyświecającym nowej pozycji książkowej pod redakcją Pani dr Joanny Stojer – Polańskiej pt. Przypadki kryminalne. Przestępstwa przeciwko kobietom. Książka jest kontynuacją cyklu poświęconego problemowi nieujawnionych przestępstw, skali zjawiska i charakterystyki ich rodzajów. W najnowszej części czytelnik odnajdzie nie tylko opracowania związane z przestępstwami przeciw kobietom, ale także intrygujące przypadki, kiedy to kobiety stają się sprawczyniami przestępstw. W książce umiejętnie została przedstawiona i skompilowana problematyka dotycząca przestępstw seksualnych, przestępstw w rodzinie, przestępczości transgranicznej a także niewyjaśnione zbrodnie z kobietami w roli ofiar, które figurowały przez długi czas w statystykach jako typowe zaginięcia. Autorzy poruszyli także stosunkowo nowe zjawisko związane z przestrzenią cyfrową naszego życia, jakim jest stalking i inne formy cyberprzemocy. Książka pod względem poruszanej tematyki jest bardzo ciekawym i szerokim opracowaniem, a co najważniejsze, zmienia przekonanie czytelnika, że przemoc wobec kobiet jest zjawiskiem marginalnym i dotyczy z reguły określonych środowisk. Jak podają autorzy, specyfika tego rodzaju przestępczości powoduje, że dotyka ona szerokich kręgów społecznych, a dramaty rozgrywają się najczęściej w zaciszu domowego ogniska. Oprawcami kobiet równie często są ludzie bez wykształcenia, jak i wzięci lekarze czy prawnicy. Dopełnieniem tragedii jest utarte od pokoleń mylne przekonanie, że kobieta powinna być podporządkowaną mężczyźnie i pogodzić się ze swoim losem. Książka jest niezwykle poruszającym studium próbującym określić skalę i przyczyny przestępczości wobec kobiet, a także ukazać mechanizmy powodujące, że kobiety najczęściej milcząco godzą się ze swoim losem lub trwają przy oprawcy. Niewątpliwie jest to pozycja warta lektury i godna polecenia nie tylko dla profesjonalistów, którzy na co dzień stykają się z problemem przestępczości, ale także dla wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka”.
dr Tomasz Kupiec Kierownik Pracowni Genetyki Sądowej Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie
Tematyka składających się na tę książkę fragmentarycznych wglądów w fenomenologię francuską końca XX w. jest różnorodna. Jest tu i fenomenologiczne ujęcie weryfikowalności poznania, i fenomenologiczna ontologia ludzkiego świata; jest fenomenologia czasu i różne wersje waloryzowania jego poszczególnych faz; jest problematyka intersubiektywności i problematyka etyczna; jest fenomenologia polityki i próby dotarcia do boskiej transcendencji; jest fenomenologia cielesności i fenomenologiczna analiza funkcji malarstwa; są wreszcie próby penetracji ludzkiej afektywności i próby budowania dyskursu performatywnego.Wspólną orientacją myślową, obecną we wszystkich tu omawianych przedsięwzięciach jest dążenie do odsłonięcia najgłębszych źródeł sensu zarządzającego każdym z penetrowanych obszarów. A dążenie to w swym radykalizmie obala po drodze kolejne dualizmy panujące w klasycznym myśleniu: ducha i ciała,podmiotu i przedmiotu, kultury i natury, rozumu i uczuć, umysłu i zmysłów, języka pojęć i języka pozawerbalnego, spekulacji i doświadczenia, tego, co niewidzialne i tego, co widzialne, transcendencji i immanencji. To właśnie stwarza efekt odświeżającej nowości, jaki, moim zdaniem, niesie z sobą ta wersja fenomenologii.Ale niesie ona również zagrożenie dla własnej tożsamości. Radykalizm wspomnianego dążenia skłania ją do przekraczania kolejnych granic: przedmiotowości dostępnej w doświadczeniu, obecności rzeczy jako prezentujących się zjawisk (fenomenów) podatnych na reprezentację, podmiotowości jako suwerennego władcy obszarów poznania i działania, myślenia poddanego prawom logiki, pojęciowości ukutej przez tradycję językową.
"This beautiful, simple book suggests tiny changes we can make to improve all areas of life, from friendships to a cluttered flat.' Marianne Power, author of Help Me!
A gorgeously illustrated introduction to the Japanese method of Kaizen – meaning 'change' 'good' – showing you how to make small, step-by-step changes to transform your life.
From Marie Kondo to Hygge to Ikigai, in recent years, philosophies to help people live better lives have taken the world by storm. Kaizen will change your habits for good.
This beautifully colour illustrated and photographed book offers a way to build good habits and remove bad ones, without being too hard on yourself along the way. The focus is on having patience, shaping solutions for yourself rather than following others and not giving up when things aren’t working. Rather than being critical of your faults, the emphasis is on mindful, positive change. Well-known in the business and sports worlds as a method for mapping incremental goals, Kaizen is also a wonderful tool for slowly improving aspects of your life, without feeling daunted or overwhelmed by the challenge.
Kaizen by Sarah Harvey brings you a personalized and flexible approach to change that you can apply to any area of your life (whether it is health, relationships, money, career, habits, new hobbies or general wellbeing). You can adapt it to suit working style, preferences and personality. Every person’s experience of Kaizen will be different, which is what makes it such an effective tool for positive change."
He explains how even in the face of the unthinkable, happiness is still possible' – Stylist
Solve for Happy is the equation for happiness.
This is a startlingly original book about creating and maintaining happiness, written by a top Google executive with an engineer's training and fondness for thoroughly analyzing a problem.
In 2001, Mo Gawdat, a remarkable thinker whose gifts had landed him top positions in half a dozen companies and who – in his spare time – had created significant wealth, realized that he was desperately unhappy. A lifelong learner, he attacked the problem as an engineer would, examining all the provable facts and scrupulously following logic. When he was finished, he had discovered the equation for enduring happiness.
Ten years later, that research saved him from despair when his college-aged son, Ali – also intellectually gifted – died during routine surgery. In dealing with the loss, Mo found his mission: he would pull off the type of 'moonshot' that he and his Google [X] colleagues were always aiming for: he would help ten million people become happier by pouring his happiness principles into a book and spreading its message around the world.
One of Solve for Happy's key premises is that happiness is a default state. If we shape expectations to acknowledge the full range of possible events, unhappiness is on its way to being defeated. To steer clear of unhappiness traps, we must dispel the six illusions that cloud our thinking (e.g., the illusion of time, of control, and of fear); overcome the brain's seven deadly defects (e.g., the tendency to exaggerate, label, and filter), and embrace five ultimate truths (e.g., change is real, now is real, unconditional love is real).
By means of several highly original thought experiments, Mo helps readers find enduring contentment by questioning some of the most fundamental aspects of their existence.
Change your job to change your life.
You no longer need to work nine-to-five in a big company to pay the mortgage, send your kids to school and afford that yearly holiday. You can quit the rat race and start up on your own – and you don't need an MBA or a huge investment to do it.
The $100 Startup by Chris Guillebeau is your manual to a new way of living. Learn how to:
- Earn a good living on your own terms, when and where you want
- Achieve that perfect blend of passion and income to make work something you love
- Take crucial insights from 50 ordinary people who started a business with $100 or less
- Spend less time working and more time living your life.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?