Zapraszamy miłośników powieści przygodowych i fascynujących przygód bo oferta jest naprawdę imponująca. Alfred Szklarski i Maciej Dudziak zapraszają do zapoznania się z literaturą podróżniczo-przygodową dla młodzieży. Jedna z najbardziej kultowych serii książek dla dzieci i młodzieży doczekała się wreszcie kontynuacji. Mowa oczywiście o „Tomek na Alasce”. To propozycja nie tylko dla najmłodszych czytelników. Oczywiście polecamy też bestsellerową serię książek Liz Pichon. Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego i fantastyczny świat chłopca Tomka Łebskiego. Wszystko w jednym miejscu w dobrej cenie.
Od nigeryjskiej dżungli, przez bezkresny Ocean Atlantycki, aż do nowojorskich drapaczy chmur, podróż młodego Y obfituje w niesamowite przygody! Najpierw wiejski sierota, później wódz, rru, mający pod swą opieką dzieci ze swojej wioski, czarnoskóry chłopiec wbrew wszelkim przeszkodom dostaje się do Ameryki, a tam spełnia swoje marzenie i zostaje milionerem. Razem z nim i jego najlepszym przyjacielem, Llo, poznajemy tajemnice równikowych puszcz i pustyni oraz przeżywamy straszliwe kryzysy i wzruszające momenty triumfu w atmosferze prawdziwej przyjaźni, odwagi, miłości bliźniego i bezwarunkowej wiary we „Wspaniałego” – Boga, którego nieoświecony Y wyczuwa, ale musi Go jeszcze znaleźć!
Enriko Kastellar, uczeń szkoły franciszkańskiej w hiszpańskiej kolonii w Afryce, łączy w sobie dwa dziedzictwa; jest synem czarnoskórej Beliry i hiszpańskiego hrabiego, po którym nosi nazwisko. Jako mulat, nienależący na wyłączność do żadnej z ras, po obu stronach jest pogardzany i wyszydzany. Mimo tych przeciwności losu, postanawia zadziwić świat swoją ambicją i determinacją – wszystko z miłości do hiszpańskiej szlachcianki, Lizy. Jednakże nawet będąc u szczytu sławy i popularności w świecie białych ludzi, nie może zapominać, że w jego żyłach płynie także krew afrykańska… Przed Wami poruszająca opowieść o schyłku epoki kolonialnej i o starciu dwóch jakże odmiennych cywilizacji, ale przede wszystkim – o niezmiennej, jednakowej dla każdej rasy i kultury, naturze człowieczeństwa.
Karolina, współczesna nastolatka, postanawia spotkać się z dawno niewidzianą Helenką. Dzięki magicznemu eliksirowi przenosi się w XVII wiek. Na miejscu okazuje się, że na przyjaciółki czekają nie tylko wakacyjne atrakcje, ale i tajemniczy nieznajomi, zagadki przeszłości, które trzeba rozwiązać za wszelką cenę, oraz labirynt pod ruinami zamku, z którego nie sposób się wydostać. Podróże w czasie i przestrzeni, niecodzienne wypadki, tajemnice sprzed wieków... Będzie się działo!
Podczas łowienia ryb Kaśka znajduje w wodzie nietypowe niebieskie kamyko-szkiełko. Okazuje się, że spełnia ono jej życzenia. Razem z paczką przyjaciół Kaśka umila więc sobie wakacje, czarując, ile wlezie, i przeżywając fantastyczne chwile. Do czasu Gdy w miasteczku pojawia się podejrzany mężczyzna, który zbyt ochoczo interesuje się starym dworkiem, młodzi detektywi ruszają jego tropem. Śledztwo nabiera tempa Podróże w czasie i przestrzeni, niecodzienne wypadki, tajemnice sprzed wieków... Będzie się działo!
Za sprawą tajemniczego eliksiru Helenka przenosi się z siedemnastowiecznego dworku do współczesnego miasta. Zagubioną, dziwnie zachowującą się dziewczynkę odnajduje w ruinach zamku Karolina. Wraz z siostrą Maką postanawiają zaopiekować się Helenką, pokazać jej dzisiejszy świat i zwyczaje. Ich przyjaźń kwitłaby w najlepsze, gdyby nie tajemniczy człowiek z blizną z przeszłości, który wyraźnie podąża za Helenką i nie ma najlepszych intencji Podróże w czasie i przestrzeni, niecodzienne wypadki, tajemnice sprzed wieków... Będzie się działo!
Dzieci, które samodzielnie wracają ze szkoły do domu, mogą nazywać siebie szczęściarzami. Oto mają wreszcie trochę wolności. Żaden dorosły nie mówi im, co mają robić i o czym opowiadać. Przez tych kilka chwil można się pośmiać, pogadać, stroić żarty albo stawiać czoła prawdziwym wyzwaniom i udowadniać swoją odwagę. Droga ze szkoły do domu może zająć kilka nieistotnych minut albo stać się prawdziwą eskapadą bocznymi ścieżkami - zupełnie tak jak w dorosłym życiu.
Ta książka podobno miała się rozpocząć jak wszystkie najlepsze opowieści świata: od spadającego z nieba szkolnego autobusu. Tyle że nikt nie widział tego niesamowitego zdarzenia. Wszyscy byli zbyt zajęci rozmowami, psotami, jazdą na desce, planowaniem skomplikowanej ucieczki. Albo po prostu wędrówką ze szkoły do domu. Zamiast więc jeszcze jednej najlepszej opowieści świata znalazło się tu dziesięć historii. Każda przypada na jedną przecznicę pokonywaną codziennie po lekcjach, a wszystkie są w osobliwy sposób ze sobą powiązane. Łączy je też początek: dźwięk dzwonka obwieszczającego koniec zajęć w szkole.
Na dziesięciu przecznicach działy się rzeczy zwykłe i niezwykłe. Jasmine śmiała się z żartów TJ, banda Łysoli goniła wózek lodziarza, a Ty zerwał bukiet polnych kwiatów dla Brysona. Satch planował drogę ucieczki, aby po raz kolejny ocalić swoje życie, a Candace rozsmarowywała balsam na rękach Gregory'ego. Towarzysząc im wszystkim w tych eskapadach, możesz się śmiać albo tylko uśmiechać, wzruszać się albo po prostu towarzyszyć dzieciom i na koniec zadać im pytanie: Jak zamierzacie zmienić świat?
Co się stanie, gdy zejdziesz z głównej drogi?
O autorze książki
Jason Reynolds jest autorem bestsellerów New York Timesa i wykładowcą na Lesley University. Jego książki były wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami. Specjalizuje się w pisaniu powieści dla młodzieży, opracował też plan mający sprawić, aby chłopcy polubili czytanie: Nie pisać nudnych książek. Urodził się i mieszka w Waszyngtonie.
Gdziekolwiek spojrzysz, zobaczysz maszyny. Jedne ułatwiają nam codzienne życie, jak rower, którym pojedziesz na niezapomniane wycieczki. Inne, na przykład sztuczne satelity, przekazują sygnały radiowe i telewizyjne oraz śledzą zjawiska pogodowe.Ciekawi cię, którą maszynę było najtrudniej wynaleźć? Domyślasz się, jak będą wyglądały maszyny przyszłości? Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób i ty możesz zostać superwynalazcą albo superwynalazczynią? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania!Poznaj niezwykłych ludzi, których wynalazki zmieniły świat. Wykonaj samodzielnie kilka prostych maszyn i też zostań wynalazcą albo wynalazczynią!Książka realizuje założenia popularnego nurtu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics: nauka, technologia, inżynieria, matematyka), który ma na celu rozwój tych zainteresowań i talentów.Nie zamierzamy wkładać dzieciom do głów, że powinny się interesować nauką, bo jest kluczem do ich sukcesu. Ta seria sprawi, że dzieci same odkryją, jak pasjonująca jest nauka - i to jest właśnie klucz do sukcesu! Nauka na co dzień w niezwykle angażujący sposób pokazuje zastosowania technologii, inżynierii, matematyki i fizyki w codziennym życiu. Skłania do myślenia, obserwowania i doświadczania.Książka realizuje założenia popularnego nurtu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics: nauka, technologia, inżynieria, matematyka), który ma na celu rozwój tych zainteresowań i talentów.
W ŚWIECIE WIELKICH PIENIĘDZY I POKUS PRAWDZIWA MIŁOŚĆ TO BEZCENNY SKARB.W dniu osiemnastych urodzin Jasmine Stokes otrzymuje od rodziców list, który wywraca do góry nogami jej spokojne i poukładane życie. Dowiaduje się z niego, że jako niemowlę została przez nich adoptowana, a jej jedynym żyjącym krewnym jest tajemniczy miliarder Bernard Richwood.Początkowo niechętna, za namową bliskich Jasmine decyduje się na podróż do Kalifornii. Na miejscu poznaje stryja i wprowadza się do jego luksusowej, pilnie strzeżonej rezydencji.W miarę upływu czasu Jasmine nabiera coraz więcej pewności, że Richwood nie mówi jej wszystkiego. Dlaczego przez osiemnaście lat zatajał przed nią prawdę na temat jej pochodzenia? I jakie tajemnice skrywa utworzona przez niego organizacja Silver Seven, do której należą najbogatsi ludzie świata?Wkrótce Richwood składa jej propozycję: uczyni ją jedyną spadkobierczynią ogromnej fortuny, jeśli zostanie w Richwood Residency i w ciągu roku wyjdzie za mąż za jednego z wybranych przez niego kandydatów. I tak się składa, że wszyscy są synami członków Silver Seven."Myślałem, że mam wszystko. Dopiero gdy cię poznałem, dotarło do mnie, że nie miałem nic."
Wyspy Szczęśliwe powoli zapominają o kapitanie Huku uznanym za zmarłego, ale on nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Powrót do gry będzie trudny, a pierwsze próby okażą się porażką. Piraci postanawiają podbudować swoje morale ruszając na podbój wód Gutlandii, którą rządzi młody, ambitny i przebiegły gubernator Jakobs.
Tymczasem na Wyspie Siedmiu Słońc trwa pełne napięcia wyczekiwanie na ślub Van Damki, córki gubernatora Van Dama. Wśród gości zapowiedziała się para królewska. Szykuje się spektakularny sukces albo... wielka klapa.
Jaką rolę w intrygach piratów odegra wojownicza drużyna kobiet Maneuli Dupont, a jaką fręczlandzki szef kuchni Pierre Bulion? Czy gubernator Jakobs może zagrozić pozycji Van Dama? Co spotka króla De Bulla VIII i jego małżonkę na Wyspie Siedmiu Słońc? Czy kochliwa Van Damka ostatecznie złoży przysięgę małżeńską? I dlaczego Sławko Brzytewce zrobiło się naprawdę wszystko jedno? To tylko kilka z ekscytujących pytań, na które odpowiedzi poznacie, czytając drugi album z serii „Piraci z Wysp Szczęśliwych"!
Drżyjcie, dzieciaki! Nadchodzi przeogromny krokodyl! Burczy mu w brzuchu, idzie po ulubione smaczne kąski, a po drodze napotyka różne zwierzaki i strasznie kłapie paszczą. Czy to kłapanie wyjdzie mu na dobre?Przed wami jeden z najgłodniejszych bajkowych krokodyli z biblioteczki Roalda Dahla, autora Charliego i fabryki czekolady oraz Matyldy, w nowym, znakomitym przekładzie Michała Rusinka.
W tym sezonie sprawy dość szybko się komplikują. W Wood Intermediate School jest nowy uczeń, który, żeby zaistnieć, postanawia zabawić się kosztem Davy'ego. Szykuje serię dość nieprzyjemnych psikusów. Z każdym dniem żarty stają się coraz groźniejsze, co prowadzi do epickiego starcia, które w końcu może uczynić Davy'ego sławnym youtuberem, o czym zawsze marzył. Nie jest też łatwo grupce jego przyjaciół: Fergus zostaje postawiony w trudnej sytuacji jako kapitan Hall Monitor, a Dutch dokonuje ostatecznego poświęcenia, aby ocalić swoją załogę. Będzie się działo!
Chcielibyście zamieszkać w bazie pozaziemskiej? Tak wam się tylko wydaje
Co za porażka! Życie na Księżycu nijak się ma do scen z filmów. Jest tu niewygodnie i nudno, a jedzenie smakuje paskudnie. Dwunastoletni Dashiell przyleciał tu z rodziną na kontrakt i ma już dość NASA, kosmosu oraz mieszkańców bazy. W dodatku wplątuje się w sprawę tajemniczej śmierci doktora Holtza. Jakie przełomowe odkrycie miał ogłosić światu słynny naukowiec? Co się stało, gdy wyszedł na powierzchnię Księżyca? I wreszcie - kto z załogi Bazy Księżycowej Alfa jest mordercą?
Nowy cykl Stuarta Gibbsa, autora bestsellerowych powieści z serii Szkoła szpiegów, to połączenie rasowego kryminału, dowcipnej przygodówki i fantastyki naukowej. Dynamiczne ilustracje do polskiego wydania stworzyła Marta Krzywicka.
Wioletka, Klaus i Słoneczko to urocze i inteligentne rodzeństwo, ale ich życie od pewnego czasu jest istnym pasmem nieszczęść. Myślicie, że sieroty w końcu znajdą spokojną przystań? Po dramatycznym pobycie w Tartaku Szczęsna Woń, w którym musieli ciężko pracować, Klaus, Wioletka i Słoneczko Baudelaire trafiają do Szkoły Powszechnej imienia Prufrocka. Mogłoby się wydawać, że renomowana placówka z internatem to miejsce wprost stworzone dla błyskotliwych i chłonnych wiedzy dzieci. Niestety luksusowy internat okazuje się blaszaną budą, dyrektor szkoły to osobnik wyjątkowo złośliwy, a nauczyciele są okropni. Kiedy zaś na trop rodzeństwa wpada niegodziwy Hrabia Olaf, sytuacja robi się po prostu beznadziejna Książki Lemony Snicketa mają w sobie to coś, co chwyta za serce i sprawia, że "Seria niefortunnych zdarzeń" zyskała miliony wielbicieli na całym świecie, a także została zekranizowana.
Zgodzicie się chyba, że po niepowodzeniach, które ostatnio były udziałem Wioletki, Klausa i Słoneczka, rodzeństwo zasługuje na odrobinę szczęścia wśród życzliwych ludzi. Kolejna przygoda Baudelaire'ów nie mogła zacząć się lepiej. Dzieci zostają adoptowane przez majętną parę - Esmeraldę i Jeremiasza Szpetnych. Niestety bardzo szybko na jaw wychodzi przykra prawda. Małżeństwo zdecydowało się stworzyć dom dla Klausa, Słoneczka i Wioletki, ponieważ obecnie w modzie jest akurat adoptowanie sierot. Co będzie, jeśli trend się zmieni? Tym młodzi bohaterowie nie mają czasu się martwić, bo ich największy kłopot materializuje się w osobie Hrabiego Olafa, który nie cofnie się przed najbardziej haniebnym uczynkiem, aby dorwać się do majątku Baudelaire'ów. Książki Lemony Snicketa mają w sobie to coś, co chwyta za serce i sprawia, że "Seria niefortunnych zdarzeń" zyskała miliony wielbicieli na całym świecie, a także została zekranizowana.
Pełna przygód podróż w czasie dla wszystkich małych geniuszy!Mary od zawsze chciała zdobyć Nagrodę Nobla. Całymi dniami przeprowadzała eksperymenty, aby poznać tajniki nauki. Teraz razem z dr Marshallem, noblistą medycyny, może podróżować w czasie i przestrzeni! Wspólnie odwiedzają różnych laureatów nagrody, aby poznać tajniki najbardziej fascynujących odkryć naukowych.Dziewczynka obiecuje dotrzymać ich tajemnic, jeżeli oni zdradzą jej sekret, dzięki której będzie mogła zdobyć Nagrodę Nobla. Jej niezwykłe przygody stają się wielką inspiracją do spełniania największych marzeń.Autor książki, Barry Marshall jest noblistą w dziedzinie fizjologii i medycyny. Każdy z rozdziałów kończy segment podsumowujący najważniejsze odkrycia oraz eksperymenty, które dzieci mogą samodzielnie przeprowadzić w domu. Kto by na przykład nie chciał wyodrębnić DNA z truskawki?
Wciągająca, zabawna i pełna zwrotów akcji historia szkolnych przyjaciół, dla których prawda jest zawsze najważniejsza.W podstawówce, do której uczęszczają Kasia, Karol i Wojtek ma odbyć się piłkarski turniej zorganizowany przez znanego na całym świecie piłkarza. Główną nagrodą jest złoty puchar!Gdy w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy, znikają piłki, a ostatecznie też turniejowa nagroda, detektywi rozpoczynają kolejne śledztwo!Czy nowa woźna - Janina Drucik - ma coś wspólnego z tymi wydarzeniami? Czemu nuciła w szatni podejrzaną piosenkę? I czy wszyscy wiedzą kim była w przeszłości?Detektywi z podstawówki zrobią wszystko, by doprowadzić sprawę do końca!Alicja Sinicka kolejny raz zabiera nas do szkolnych ław i świata, w którym każdy zadaje się mieć jakieś tajemnice.
Hrabia Monte Christo to wciąż niedościgniony pierwowzór opowieści o niezwykłej intrydze, sile zemsty, potędze przyjaźni i triumfie człowieka w walce o honor. Dzieje losów oficera marynarki, Edmunda Dantesa, poznajemy w momencie wpłynięcia do Marsylii trójmasztowca Faraon, na którym objął on, po śmierci dowódcy, stanowisko kapitana. Wydaje się, że przed młodym człowiekiem otwiera się teraz pasmo sukcesów, zwłaszcza że czeka też na niego ukochana Mercedes, z którą wkrótce ma wziąć ślub. Niestety, tuż przed swoją śmiercią dowódca poprosił Edmunda, by ten dostarczył do Paryża pewne dokumenty, które podczas rejsu zostały zabrane z wyspy Elby, na której uwięziony został Napoleon Bonaparte Tłumaczenie: Klemens Łukaszewicz
Miasto, w którym osoby o wyjątkowo wrażliwych uszach słyszą westchnienia zapomnianych dzieci. Zapomniany chłopiec, który ma odwagę poszukać swojego szczęścia. Tajemnicza Amanda Liścianka z kocurem i krukiem parą łobuziaków przypominająca znane z bajek o czarodziejach chowańce oraz całkiem prawdziwa historia pewnego wynalazku Narratorem tej historii jest Alfred Zapomniany. Dziewięcioletni Alfred praktycznie mieszka sam. Jego ojciec tak często wyjeżdża, że zdaje się nie pamiętać o istnieniu syna, a matka zniknęła dawno temu. Tej nocy, gdy postanowił spędzić noc na podłodze w korytarzu, dostaje niespodziewany prezent tajemnicza Podkradaczka wrzuca mu przez otwór na listy: gazetę, a w niej jabłko, wełniane skarpety i kanapkę. Alfred rzuca się za nią w pościg i tak rozpoczyna się jego przygoda z Wrażliwouchymi, nocną audycją radiową i zapomnianymi dziećmi. Finlandia Junior Prize 2020 Radio zapomnianych dzieci nawiązuje do klasyki literatury dziecięcej. W powieści jest zarówno magia, jak i rzeczywistość. Realne są uczucia i problemy, rozwiązania okraszone magią. Trudne emocje i sytuacje po mistrzowsku równoważone są przygodą i humorem. Akcja płynie wartko, zaskakuje zwrotami, wciąga już od pierwszych stron. Książka została przetłumaczona na 24 języki.
Pełna znakomicie nakreślonych postaci, wzruszająca kontynuacja Wojny skowronków bestsellerowej brytyjskiej autorki Hilary McKay.Ruby i Kate mieszkają w Anglii - i jeszcze nie wiedzą, że zostaną przyjaciółkami. Erik i Hans to dwaj najlepsi kumple z Berlina. Wybuch II wojny światowej, która zmieni życie ludzi w całej Europie, zburzy także ich codzienność i plany. Ruby i Kate doświadczą bombardowań i ewakuacji. Erik z Hansem, zamiast wymarzonej pracy w zoo, zostaną pilotami Luftwaffe i obaj wezmą udział w nalotach na Anglię.W tej świetnie skonstruowanej, wielowątkowej powieści powracają postacie znane już czytelnikom, takie jak Clarry, Vanessa, Peter i Rupert. Jednak na pierwszym planie są bohaterowie młodsi o pokolenie. Oglądając wojnę z bardzo różnych perspektyw, Ruby, Kate, Erik i Hans na nowo muszą zadać sobie pytania o to, co najbardziej trzeba chronić, kto naprawdę jest wrogiem i czym jest prawdziwa odwaga.- Chciałabym, żeby jednak nie było wojny. - Kate? - Bo tyle się mówi, że będzie. - Może nie uda się jej uniknąć. Trzeba się na to przygotować. - Nie wiem jak. - Prawdę mówiąc - odparł Rupert zaskakująco pogodnym tonem - doszedłem ostatnio do wniosku, że najprościej będzie - zawiesił głos []. - Najprościej będzie postarać się być niezwykle dzielnym. - Niezwykle dzielnym? - powtórzyła za nim. - Kiedy już na to wpadłem, wydało mi się to całkiem oczywiste.Lot jaskółek to pełna subtelnego humoru, napisana pięknym językiem i głęboko pacyfistyczna opowieść o nadziei, współczuciu i mocy przyjaźni pomimo wszelkich konfliktów i granic.Poruszająca i zapadająca w pamięć. "Kirkus Review"Głęboka i dodająca otuchy. "Booklist"
Co się zdarzyło w Gospodzie pod Wodorostem? Trzymająca w napięciu minipowieść o tym, co może przynieść wyprawa w nieznane, i o figlach, które płata nam wyobraźnia. Czwarta część cyklu o przygodach przyjaciół z Morza Wielorybiego.Do Wodorostowego Lasu przybywa żółw morski Żółwisław. Jest niezwykle uprzejmy i szybko zjednuje sobie mieszkańców Morza Wielorybiego. No, przynajmniej niektórych Bo czy to nie jest podejrzane, że znika na całe dnie, nie rozstaje się z tajemniczą niebieską torbą i ciągle coś zapisuje? A podobno w okolicy grasuje nieuchwytny przestępca, dżentelmen włamywacz Zwodzisław Przypadek? Sprawdźmy!Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu są propozycją w sam raz dla początkujących czytelników. To kolejna część serii zapoczątkowanej przez książkę Z pozdrowieniami, Żyrafa, która stała się międzynarodowym bestsellerem, w Japonii jest lekturą szkolną, a w Niemczech została nagrodzona prestiżową Deutscher Jugendliteraturpreis.Polecamy także pozostałe tomy serii: Z pozdrowieniami, Żyrafa, Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka oraz Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?