Lucky Luke, najsłynniejszy komiksowy kowboj Dzikiego Zachodu, od świtu do zmierzchu nie ma chwili spokoju: ciągle komuś pomaga, wybawia od kłopotów, ratuje z niebezpieczeństwa. Wieczorami chętnie by się zdrzemnął, ale prawdziwemu bohaterowi nie jest pisany odpoczynek. W siedmiu krótkich opowieściach zobaczymy, jak Samotny Kowboj radzi sobie w groźnych i śmiesznych sytuacjach. Będzie musiał bronić wędrownego handlarza przed bandytami i Indianami, opiekować się nieposłusznym chłopcem, pomagać pionierom w przeprawie przez rzekę... A nawet ożywiać atmosferę na eleganckim koncercie utworów Mozarta! Seria "Lucky Luke" została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza Ren Goscinnego oraz rysownika Morrisa. Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.
Pierwszy tom przygodowo-fantastycznej opowieści dla młodych czytelników. Grzesiek wraz z rodzicami i starszą siostrą przeprowadza się do miasta, którego głównymi atrakcjami są gotycka kolegiata i ponura cytadela. Kiedy chłopiec znajduje dziwny medalion, rozpoczyna się niewiarygodna przygoda, podczas której pozna magiczne tajemnice, a przy okazji wplącze się w odwieczną rozgrywkę między siłami dobra i zła. Na szczęście nasz bohater jest dzielny i pomysłowy, więc chyba da sobie radę! Głównymi autorami serii są często działający w tandemie dwaj twórcy, francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, doskonale znani polskiemu czytelnikowi ze wspólnych dzieł: cyklu "Niezwykła podróż" oraz albumów "Miki i zaginiony ocean" oraz "Miki i kraina Pradawnych". Camboni ilustruje "Gargulce" od drugiego tomu, natomiast tom pierwszy narysował francuski grafik o pseudonimie J. tienne (właśc. tienne Jung; m.in. "Chimery Wenus", "Auguste et Romulus", "Brssli").
Wesoła opowieść dla młodych czytelników - nie tylko tych interesujących się zwierzętami. Weterynarka Debora trafia na staż do bardzo szczególnego ogrodu zoologicznego - takiego, w którym żyją zwierzęta, które uznaje się za... wymarłe! Dront dodo, wilkowór tasmański, lew berberyjski i wiele innych stworzeń mieszka w niezwykłym zoo i ma się dobrze. Deborę czeka mnóstwo zaskakujących przeżyć w fascynującym azylu dla gatunków, które nie powinny już istnieć. Każdy album serii jest uzupełniony dodatkiem na temat zwierząt wymarłych lub zagrożonych wyginięciem. Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerów "Sisters", "Mali bogowie" czy "Kasia i jej kot", oraz grafik Bloz (pseudonim Jeana-Christophe'a Grenona), który zilustrował wydaną także w naszym kraju opowieść "Dinozaury w komiksie".
Osiemnasty tom przygodowej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt małym Indianinie Yakarim i jego dzielnym koniku Małym Piorunie. Yakariego i jego przyjaciółkę Tęczę porywa nagła wichura! Przenosi bohaterów na daleką północ Ameryki, gdzie jest zimno, a w lecie nie zapada noc. Spotykają tam wiele nieznanych sobie zwierząt i poznają, jak się żyje w strefie tundry. Ale dlaczego niezwykły wiatr porwał właśnie ich dwoje? Czy komuś zależało, aby młodzi Siuksowie wylądowali w tak odległym miejscu? W świecie indiańskich czarów nic nie dzieje się bez przyczyny! Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy - scenarzysta Job (Andr Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 "Yakariego" (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.
Zupełnie nowe przygody Mikiego oraz Minnie, Goofiego, Donalda i innych disnejowskich bohaterów w kolekcji autorskich komiksów znanych europejskich twórców! Miki, Goofy i Donald wracają do zawodu detektywów! Dostają niezwykłe zlecenie odnalezienia archeologa amatora lorda Pepperminta, który wyruszył w odkrywczą wyprawę na morza południowe, ale zaginął w tajemniczych okolicznościach. Przed bohaterami niebezpieczna podróż, podczas której będą musieli pokonać wiele przeciwności, aby dotrzeć do skarbu ukrytego na lądzie, który zapiski z dawnych czasów nazywają... Straszną Wyspą! Scenariusz i rysunki do albumu są dziełem urodzonego w 1974 roku Francuza Alexisa Nesme'a, autora tworzącego przede wszystkim dla dzieci. W Polsce jest znany z innego albumu o Mikim - Horrifikland. Przerażająca przygoda Myszki Miki (scen. Lewis Trondheim), a także z opowieści Dzieci kapitana Granta (według powieści Juliusza Verne'a) i serii dla najmłodszych czytelników Misia Marysia.
Ósmy tom serii fantasy o elfach ze świata Akwilonu. Wyspy Białych Elfów zostały spustoszone przez piratów, ale jeden z ocalałych członków plemienia, Fall, kontynuuje misję ochrony zagrożonych gatunków. Wraz ze swoim ogromnym smokiem Ostatnim Cieniem staje się postrachem złoczyńców i przechodzi do legendy. A że na legendach można zbić majątek, grupa bezwzględnych najemników postanawia schwytać słynnego elfa i jego brata smoka... Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin ("Merlin", "Les Druides") i Nicolas Jarry ("Zmierzch bogów", "Les brumes d'Asceltis", "Les Chroniques de Magon"). Ten tom "Elfów" stworzyli dwaj inni francuscy autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem tego uniwersum: scenarzysta Olivier Peru (serie fantasy "Mjllnir" i "Shaman", cykl ezoteryczny "In Nomine") oraz rysownik Stphane Bileau, znany w Polsce z opowieści fantasy w realiach arturiańskich "W poszukiwaniu Graala". Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i powstają kolejne tomy.
Siedemnasty tom mądrej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt małym Indianinie Yakarim i jego dzielnym koniku Małym Piorunie. Bohaterowie odwiedzają bobry, które właśnie naprawiają tamę. Okazuje się, że część dorosłych zwierząt zniknęła, a młodziutki Lipek jest chory. Yakari prosi starego znajomego o pomoc w wyleczeniu malca. Nietypowa terapia prowadzi do wzbudzającego strach odkrycia w pobliskim jeziorze. Może przy okazji uda się też wyjaśnić zagadkę zniknięcia bobrów. Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy - scenarzysta Job (Andr Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6. i 31. "Yakariego" dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.
Drugi i ostatni tom stworzonej przez słynnego Enrica Mariniego historii gangsterskiej w klimacie noir. Slick musi spłacić dług u gangstera Rexa McKinty'ego, dlatego zgadza się z nim współpracować. Robi to niechętnie, ale wie, że tylko w ten sposób ma szansę wydobyć się z kłopotów, a nawet odzyskać Deb, młodzieńczą miłość, która została gwiazdą kabaretu. Niestety plan Rexa oznacza otwartą wojnę z sycylijską mafią... Może jednak właśnie walka pomiędzy bandytami okaże się okazją, na którą czeka Slick, aby uwolnić się od zobowiązań i rozpocząć spokojne życie? Autorem komiksu jest Enrico Marini, ceniony włoski twórca rysunków do bestsellerowych, znanych również w Polsce, serii "Drapieżcy" (sc. Jean Dufaux), "Skorpion" (sc. Stephen Desberg), "Cygan" (sc. Thierry Smolderen), "Gwiazda pustyni" (sc. S. Desberg) oraz albumu z własnym scenariuszem "Batman - Mroczny książę z bajki".
W szóstym tomie serii fantasy o elfach ze świata Akwilonu powracają bohaterowie pierwszego albumu - Niebieskie Elfy. Odważna Lanawyna dostaje nowe zadanie od króla Aamnona: ma sprawdzić, co się dzieje na dalekiej północy, skąd nie powróciła poprzednia misja wywiadowcza. Wojowniczka zbiera drużynę, w składzie której nie może zabraknąć jej przyjaciela, mądrego człowieka Turina. Nawet jednak doświadczona Lanawyna nie spodziewa się, jaki koszmar zastanie u celu podróży... Uniwersum Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin ("Merlin", "Les druides") i Nicolas Jarry ("Zmierzch bogów", "Les brumes d'Asceltis", "Les Chroniques de Magon"). Ten tom "Elfów" napisał pierwszy z nich, a rysunkami zajął się hiszpański grafik Kyko Duarte (horror "World War Wolves" czy opowieść fantasy "Chroniques de la Guerre des Fes"). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
"Orki i gobliny" to kolejna z serii rozgrywających się w Akwilonie - jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli "Elfy", "Krasnoludy", "Magowie" i "Wojny Arranii", jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja serii zatytułowanej "Ziemie Ogona" - w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów! Myth uwielbia się przechwalać swoimi niezwykłymi złodziejskimi wyczynami. Czy ten gadatliwy goblin to mitoman, czy rzeczywiście jest niedoścignionym włamywaczem? Ale czy ktokolwiek rozpowiadałby, że przedostał się do pilnie strzeżonej twierdzy Czarnych Elfów, jeśli nie byłaby to prawda? Sami oceńcie... Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin ("Merlin", "Les druides") i Nicolas Jarry ("Zmierzch bogów"), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników. Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
Następna część opowieści o pomysłowym chłopcu i jego wesołym dziadku. Marzeniem Cedryka jest zdobycie serca Chen, próbuje więc różnych sposobów, aby zrobić na niej wrażenie: czy to miesiącami zbierając pieniądze na rolki, czy zmuszając tatę do kupna konia, czy samotnie ruszając w ciemny las pośrodku nocy! Niestety chłopiec równie często osiąga cel, co się ośmiesza... Na szczęście ma dziadka, a trzeba przyznać, że dobrana z nich para, bo dziadek jest tak samo szalony, złośliwy i uparty jak jego wnuczek! Autorami serii są dwaj belgijscy twórcy: wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Festiwalu w Angoulme) scenarzysta Raoul Cauvin ("Niebieskie Mundury", "Kupidyn") oraz rysownik o pseudonimie Laudec ("L'an 40", "Taxi girl"). Na podstawie przygód Cedryka nakręcono serial animowany. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: "Tato, chcę dostać konia!", "Do nogi, mówiłem!" oraz "Burza domowa".
Żyjące w świecie Akwilonu krasnoludy są podziwiane za zaawansowaną wiedzę inżynieryjną, dzięki której drążą głębokie kopalnie, a niegdyś budowały też rozległe podziemne miasta. Głęboko pod powierzchnią można znaleźć nie tylko metale szlachetne czy węgiel, ale także natknąć się na straszliwe tajemnice sprzed tysiącleci. Grupa inżynierów i wojowników z Bractwa Świątyni wyrusza na wyprawę w mroki pradawnego miasta, aby nie dopuścić do powrotu grozy z odległej przeszłości krasnoludzkiej rasy. Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin ("Merlin", "Les druides") i Nicolas Jarry ("Zmierzch bogów", "Les brumes d'Asceltis", "Les Chroniques de Magon"). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu - włoski grafik Paolo Dplano, znany z serii fantasy i humorystycznych ("Les exils d'Asceltis", "Mercenaires", "Un coin de ciel bleu"). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
Czwarty tom serii o elfach, ale tym razem poświęcony "mieszańcom", czyli półelfom - istotom, które nigdzie nie są mile widziane.Na rynku pewnego ludzkiego miasta zostaje ścięty parający się czarami półelf. W niezwykłych okolicznościach wygłasza przepowiednię o wybrańcu, który poprowadzi rasowych mieszańców do ziemi obiecanej. Każda przepowiednia ma to do siebie, że zawsze znajdzie się wielu, którzy chcą, aby się spełniła. Dodatkowy problem tkwi w tym, że może się pojawić aż kilku wybrańców...Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin ("Merlin", "Les druides") i Nicolas Jarry ("Zmierzch bogów", "Les brumes d'Asceltis", "Les Chroniques de Magon"). Ten tom "Elfów" stworzyli dwaj inni francuscy autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem uniwersum: scenarzysta ric Corbeyran, autor tekstów do wieluset albumów ("Metronom", "Zaklinacze Opali", "XIII: Mystery") oraz rysownik Jean-Paul Bordier ("Souvernirs d'un Elficologue", "Krasnoludy").Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
Album zbiorczy obu tomów miniserii fantasy, która została bardzo wysoko oceniona przez francuskich czytelników i recenzentów. Zhańbiony rycerz może odzyskać honor, jeśli uwolni księżniczkę przetrzymywaną w ponurym zamczysku. Rusza stawić czoło niebezpieczeństwom. W tym miejscu kończy się uładzona baśń, do jakich przyzwyczajono nas w dzieciństwie, a zaczyna się baśń prawdziwa, pełna grozy i okrucieństwa. W tej historii nic nie jest tym, czym się z początku wydaje... Scenariusz "Ciemności" napisał Hubert (właśc. Hubert Boulard), zmarły w 2020 roku bretoński współtwórca różnorodnych gatunkowo opowieści graficznych, w tym biograficznej historii "Joe la Pirate", komiksu grozy "Le legs de l'alchimiste" czy kryminału "Miss pas touche". Rysunki są dziełem Vincenta Malligo, autora ilustracji do kilku serii fantastycznych, m.in. "Les aquanautes", "Le grand Mort" czy niektórych tomów cyklu "W poszukiwaniu Ptaka Czasu".
Drugi tom to jednej z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie - jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja "Krasnoludów", podobnie jak fabuły cykli "Elfy", "Orki i gobliny" i "Magowie", jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z serii, zatytułowanej "Ziemie Ogona" - w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów! Krasnoludy znane są z gromadzenia złota, a żeby chronić bogactwo, potrzebne są osoby od brudnej roboty. Jedną z nich jest Ordo, od dzieciństwa szkolony do zabijania. Czy zasady, które mu wpojono, sprawiły, że stał się bezmyślny i wierny? Nie każdy daje się zniewolić, a pies zerwany z łańcucha może zagryźć swojego okrutnego pana. Szczególnie jeśli wymyśli sprytny plan godny najlepszych szpiegów! Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin ("Merlin", "Les Druides") i Nicolas Jarry ("Zmierzch bogów"). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu - doświadczony grafik Stphane Crty, który porusza się po różnych odmianach fantastyki ("Salem la norie", "Acribora", "Masqu", "Le Sang du dragon").
Drugi tom to jednej z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie - jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja "Elfów", podobnie jak fabuły cykli "Krasnoludy", "Orki i gobliny" i "Magowie", jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z serii, zatytułowanej "Ziemie Ogona" - w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów! Miasto-państwo Eysine broni się przed armią orków wynajętych przez mocarstwo kupieckie. Llali, córka króla Eysine, wyrusza do pradawnej puszczy, aby prosić Leśne Elfy o zbrojne wsparcie. Czy istoty, które od wieków nie utrzymują kontaktów z ludźmi, zdecydują się udzielić im pomocy? Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin ("Merlin", "Les Druides") i Nicolas Jarry ("Zmierzch bogów"). Autorem scenariusza do tego tomu "Elfów" jest drugi z nich, a za rysunki odpowiada włoski grafik Gianluca Maconi ("Azaqi", "Jimi Hendrix: Requiem lectrique", "Connie la barbare").
Siódmy tom graficznej adaptacji serii powieści Nancy Springer o młodszej siostrze słynnego detektywa Sherlocka. Komiksowa saga o Enoli szybko stała się bestsellerem rynku francuskiego. Na podstawie pierwszych tomów cyklu książkowego nakręcono także dwa widowiskowe filmy. Enola przestała używać przebrań, bo już nie musi się ukrywać przed światem i braćmi. Czy to oznacza, że rozpocznie spokojne, poukładane życie? Nic z tych rzeczy! Kiedy tylko nadarza się sposobność rzucenia się w wir przygody, młoda detektywka od razu z niej korzysta. Razem z Sherlockiem zabiera się za rozwikłanie zagadki zniknięcia malarki, której mężem jest przystojny lord. Podczas niebezpiecznego dochodzenia bohaterowie będą musieli wytężyć wszystkie swoje zdolności śledcze, aby poznać prawdę! Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści "Lili Chantilly", ale niedługo później skupiła się na historii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i uznanie czytelników. Od siódmego tomu rysunki są dziełem Lucie Arnoux, ilustratorki książek dla dzieci, dla której "Enola" to pierwsze duże wyzwanie komiksowe.
"Krasnoludy" to kolejna z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie - jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli "Elfy", "Orki i gobliny" i "Magowie", jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z serii, zatytułowanej "Ziemie Ogona" - w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów! Tom pierwszy opowiada o Redwinie, niepokonanym w dziesiątkach pojedynków największym z krasnoludzkich wojowników. Teraz czeka go walka, która zdecyduje o przyszłości krain napadniętych przez hordy ożywionych trupów. Redwin wspomina swoją trudną i pełną goryczy drogę na szczyt sławy. Ma już dość przelewania krwi, czy znajdzie więc siłę na stawienie czoła przerażającemu wrogowi? Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin ("Merlin", "Les Druides") i Nicolas Jarry ("Zmierzch bogów"), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.
Piąty tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu nie z tej ziemi. Drużyna Louki wygrywa ważny mecz, więc wszyscy są pewni, że sekcja piłkarska liceum zostanie uratowana. Jednak ich sukces krzyżuje plany pewnej wpływowej osoby, która nie cofnie się przed niczym... Równocześnie Louca z pomocą ducha Nathana próbuje zdobyć serce ukochanej Julii. Problem w tym, że nie jest ani śmiały, ani doświadczony w kontaktach z dziewczynami, więc robi głupstwo za głupstwem! Autorem opowieści jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak "Przygoda w Paryżu" czy "Lorax". Potem stworzył komiksowy cykl "Louca", który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego. Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.
Czwarty tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego - Mycrofta.Enola dniami i nocami przemierza Londyn, aby poznać sekrety wielkiego miasta zarówno z punktu widzenia arystokracji, jak i uliczników. Dzięki wędrówkom po nowych miejscach trafia na trop niezwykłej afery z wyższych sfer. Okazuje się, że sprawa ponownie dotyczy nastoletniej lady Cecily Alistair. Młoda pani detektyw będzie musiała skorzystać z różnych przebrań i odważnie stawić czoło złym ludziom, aby dotrzeć do sedna tajemnicy. Na swojej drodze natknie się też na obu braci - czy wciąż będą próbowali zmusić ją do powrotu do domu?Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści "Lili Chantilly", ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?