Zapraszamy miłośników powieści przygodowych i fascynujących przygód bo oferta jest naprawdę imponująca. Alfred Szklarski i Maciej Dudziak zapraszają do zapoznania się z literaturą podróżniczo-przygodową dla młodzieży. Jedna z najbardziej kultowych serii książek dla dzieci i młodzieży doczekała się wreszcie kontynuacji. Mowa oczywiście o „Tomek na Alasce”. To propozycja nie tylko dla najmłodszych czytelników. Oczywiście polecamy też bestsellerową serię książek Liz Pichon. Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego i fantastyczny świat chłopca Tomka Łebskiego. Wszystko w jednym miejscu w dobrej cenie.
O czym bzyczą pszczoły i rechoczą żaby? Czego dotyczy kłótnia ptaków? Komu przeszkadza leśne echo? Czy można usłyszeć ciszę?
"Orkiestra świata" Magdaleny Mrozińskiej to pełna humoru wierszowana opowieść o niezwykłym świecie przyrody i zmieniających się porach roku. Przyrody, która codziennie przygotowuje nam muzyczną ucztę, z niesłabnącym zapałem wprawiając w ruch swoją wyjątkową orkiestrę. To także zaproszenie do bycia uważnym, dostrzeżenia w pozornie zwykłych rzeczach ich ukrytych tajemnic.
Ważnym bohaterem książki jest także język - bogaty w całą paletę odcieni, precyzyjny w nazywaniu niuansów, idealny do budowania muzycznych światów. Zebrane tu wiersze uwodzą dwuznacznością słów i znaczeń, zapraszają do twórczej zabawy i eksperymentów.
Jak mówi Magdalena Mrozińska: "Lubię podsłuchiwać otaczający mnie świat, a potem literacko przetwarzać to, co zasłyszane. Zbieram różne historie, dziecięce zachwyty, osobliwe refleksje, dźwięki. Wierzę, że w rechocie żab, bzyczeniu pszczół, pohukiwaniu sowy kryją się tajemnice i niestworzone opowieści. Postanowiłam je spisać. I bardzo zależało mi, żeby w tej orkiestrze pierwsze skrzypce grało trio złożone z języka, natury i humoru".
Wierszom towarzyszą pełne energii ilustracje Katarzyny Walentynowicz.
Książka została wydana we współpracy z Teatrem Lalek "Pleciuga" w Szczecinie, który na podstawie tekstów przygotował muzyczny spektakl dla dzieci "Orkiestra świata, czyli bajki leśnej szajki".
On jest legendą.Ona jest geniuszem.Jaką cenę zapłacą za ocalenie kraju?Odradzająca się Republika staje w obliczu zagrożenia, które może przekreślić bezpieczną przyszłość jej mieszkańców. Tuż przed podpisaniem traktatu pokojowego Kolonie oskarżają republikańskie wojska o używanie broni biologicznej, która dziesiątkuje żołnierzy i na którą nie ma antidotum. Gdy wirus zbliża się do miast, rozpoczyna się wyścig z czasem: desperackie poszukiwania leku i próby powstrzymania kolejnej wojny.Day służy w armii, którą niegdyś zwalczał, a June obraca się w najwyższych kręgach władzy. Gdy waży się przyszłość Republiki, muszą ponownie połączyć siły. Jednak wspólna misja grozi ujawnieniem sekretów, skrywanych głęboko zarówno przez June, jak i przez Daya. By wygrać ostateczne starcie z wrogiem, jedno z nich będzie musiało poświęcić wszystkoPrzeczytaj kolejną powieść z bestsellerowej serii "Legenda", która zachwyciła fanów "Niezgodnej" i "Igrzysk śmierci"!Marie Lu to autorka powieści młodzieżowych. Przed swoim debiutem literackim pracowała jako dyrektorka firmy tworzącej gry komputerowe. Teraz jest pełnoetatową pisarką, a wolny czas spędza na czytaniu, rysowaniu i graniu w Assassin's Creed. Jej dystopiczna seria Legenda trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa".
Niezwykła opowieść o dzikich zwierzętach, dobrych i złych ludziach oraz o tym, co najcenniejsze – wolności. Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso. Jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku postanawia go sprzedać… Tak zaczyna się historia, której inspiracją były prawdziwe wydarzenia: zatrzymanie w 2019 roku nielegalnego transportu tygrysów na granicy polsko-białoruskiej. A także postać Ewy Zgrabczyńskiej, dyrektorki zoo w Poznaniu, która ruszyła zwierzętom na ratunek. „Każdy siedzi w jakiejś klatce i trzeba, żeby z tej klatki kiedyś uciekł”. Poetycki język Cezarego Harasimowicza i poruszające ilustracje Marty Kurczewskiej – duetu znanego młodym czytelnikom z „Mirabelki” – sprawią, że historia tygrysa pozostanie w Waszych sercach na zawsze.
Dwunastoletni Aladdin wraz z rodzicami przeprowadza się do wieży ciśnień, w której znajduje się ich rodzinna restauracja. Interes idzie słabo. W dodatku z kuchni zaczyna znikać jedzenie, a Aladdin w różnych miejscach zauważa dziwnego chłopca ubranego mimo mroźnej pogody w szorty. Co łączy te dwie sprawy z legendarnym skarbem, skradzionym niegdyś z okolic wieży?"Srebrny chłopiec" to drugi tom serii o tajemniczych i niesamowitych przygodach trójki nastoletnich przyjaciół z małego szwedzkiego miasteczka.
Czwarty tom serii edukacyjnej zapoczątkowanej książką "D.O.M.E.K.".Oto książka o sztuce, w której zamiast tradycyjnych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i wiele innych niesamowitych historii. Przedstawiając dzieciom 50 dzieł wybitnych artystów współczesnych, Sebastian Cichocki pokazuje, że sztuka może być niesamowitą przygodą, a artysta - czarodziejem, który przemienia rzeczywistość.
"D.E.S.I.G.N." - kontynuacja przebojowego "D.O.M.K.U." - to nowatorska książka dla dzieci o najbardziej wszechobecnej i najbardziej niedocenianej ze sztuk - designie."D.E.S.I.G.N." to historia wzornictwa w pigułce: pasjonujący przegląd 69 najciekawszych domowych przedmiotów z ostatnich 150 lat - od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane: łóżko w kształcie ringu bokserskiego, pobazgrany żyrandol czy lustro kościotrup. Większość z nich to ikony designu zaprojektowane przez najwybitniejszych projektantów - od Le Corbusiera po Philippe'a Starcka.Poprzez lekkie i dowcipne opisy, barwne anegdoty i jeszcze barwniejsze ilustracje "D.E.S.I.G.N." bawi, zadziwia i uwrażliwia na estetykę i formę otaczających nas przedmiotów.
"Nazywam się Niefart. Tomasz Niefart. I jestem naznaczony KLĄTWĄ NAZWISKA. Moim kolegom zdarza się mieć fantastyczny dzień. Ale kiedy mnie ktoś pyta: Co u ciebie?, to przy wykrzesaniu z siebie największego optymizmu, na jaki mnie stać, mogę odpowiedzieć jedynie: Średnio na jeża. Z naciskiem na jeża, a konkretnie na jego kolce. Dlaczego? Bo ja nie mam udanych dni. Mam co najwyżej względnie znośne. Ale i wtedy wiem, że to tylko cisza przed burzą, a mój niefart już obmyśla, czym mnie zaskoczyć. Ech"Myślisz, że Ty masz pecha? Przeczytaj historie z życia Tomka, i przekonaj się, że nie mogło być gorzej! Oto kolejna pełna humoru historia o przygodach tytułowego bohatera. Będziesz mu kibicować zarówno w szkole i w domu, jak i podczas jego spotkań z przyjaciółmi. Wszystkie przygody łączy wspólny mianownik - są totalną porażką Tomka. Chłopiec, jak typowy nastolatek, odbiera każde niepowodzenie jako koniec świata i śmierć towarzyską. Przekonaj się, czy rzeczywiście tak jest.
Włodzio ma pecha - nie ma przyjaciół, mama ciągle pracuje i na dodatek zostaje posądzony o kradzież. Całe szczęście, że ma też rower, na którym jeździ po okolicy. Zawsze sam. Kiedy pewnego dnia niespodziewanie przyjeżdża w odwiedziny ukochany wujek, wszystko nagle się zmienia. Jak to możliwe? To musi być magia. Włodzio zaczyna szukać tej magicznej rzeczy, która sprawiła, że życie stało się piękne.ciepła i wzruszająca opowieść o prawdziwej magii, którą wprowadza w nasze życie przyjaźńbohater, z którym mogą utożsamiać się dzieciksiążka pełna wzruszeń i humoru - dająca nadzieję
Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doylea o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 30. Po tym jak postanowił zakończyć karierę detektywa, Holmes zamieszkał w Sussex w nadziei, że nic mu tam już nie zakłóci codziennego spokoju. Gdy miejscowy nauczyciel umiera na jego oczach, Holmes nie bacząc na niebezpieczeństwo zabiera się do rozwiązania sprawy. Bez pomocy Watsona będzie musiał dociec, jak zostały zadane nietypowe rany, a następnie spośród kilku podejrzanych wyłonić sprawcę. Wygląda na to, że ta dziwna sprawa wystawi zdolności Holmesa na ciężką próbę.
Edukacyjna seria o przygodach Julki, która pomagając mamie weterynarce, zdobywa wiedzę o zwyczajach wielu gatunków zwierząt. ?Cześć! Jestem Julka. Mam dziesięć lat. I jestem już prawie weterynarką! Moja mama leczy zwierzęta, a ja przyglądam się jej pracy i często w niej pomagam. Obie z moją najlepszą przyjaciółką, Chelsea, kochamy zwierzęta?. Wygrałam w konkursie jeden dzień pracy w ogrodzie zoologicznym! Chelsea będzie mi towarzyszyć. Nie mogę się doczekać, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o zwierzętach w zoo. Będę karmić surykatki, tygrysy i pingwiny. A może tamtejsi weterynarze będą potrzebować pomocy?
Krótkie opowiastki, które mają niezwykły urok. Idealne do wspólnego czytania. Napisane prostym, zrozumiałym dla małych dzieci językiem. Pełne ciepłego humoru i zabawnych dialogów. Pokazują codzienne radości i smutki Amelki i Antka. Dzieci zobaczą w nich swój świat, a dorośli siebie samych sprzed lat.To jedna z tych książek, które powinny znaleźć się w biblioteczce każdego kilkulatka.
"Jacek Kosmala chciał krzyczeć, że nie chce, że się nie zgadza, ale nie mógł. Jego okrągła i rumiana twarz wydłużyła się w psi pyszczek, nogi stawały się coraz krótsze, ręce skurczyły się w błyskawicznym tempie i stały się małymi, krzywymi łapkami. Całe ciało było teraz długie i pokryte żółtą sierścią. jednocześnie Jacek poczuł, że jest mu bardzo niewygodnie tak stać na dwóch nogach, i wobec tego stanął na czworakach. - Co się ze mną dzieje? - krzyknął zdumiony i przestraszony, ale zamiast krzyknąć, głucho warknął." Fragment książki Ucho, dynia, 125!
Olivia Prior dorastała w szkole dla dziewcząt, nie wiedząc nic o swojej rodzinie i pochodzeniu. Posiada tylko jedną rzecz związaną z jej przeszłością: to dziennik z zapiskami swojej matki. Pewnego dnia Olivia otrzymuje list zapraszający ją do powrotu do domu do Gallant. Informacja o tym, że nie jest na tym świecie sama i posiada rodzinę, wydaje się spełnieniem marzeń. Kiedy jednak przybywa na miejsce, okazuje się, że nikt tam na nią nie czeka. Jednak Olivia nie zamierza opuścić pierwszego miejsca, w którym zaczyna czuć się jak w domu. Nie ma znaczenia, że jej kuzyn Matthew jest do niej wrogo nastawiony, czy też to, że dziewczyna zaczyna widzieć Martwiaki nawiedzające korytarze posiadłości. Olivia wie, że Gallant skrywa wiele tajemnic i jest zdeterminowana, by je odkryć. Gdy w murze ogradzającym posiadłość znajduje drzwi, trafia do miejsca, które wygląda zupełnie, jak Gallant. Ale to tylko pozory. Dom po drugiej stronie muru jest ruiną, Martwiaki są tam silniejsze, a wszystkim włada tajemniczy jegomość. Czy wśród cieni utkanych z przeszłości, dziewczyna odnajdzie prawdę i dowie się, kim był jej ojciec? Marzeniem Olivii od zawsze było gdzieś przynależeć. Czy zatem opowie się po stronie swojej rodziny, chroniąc świat przed Panem Domu, czy też stanie u jego boku na wieczność?
Tosia i Tosiek muszą spędzić te wakacje w Wynalazkowie – mieście, w którym mieszkają wyłącznie wynalazcy. Boją się nudy, jednak od razu wpadają w sam środek potężnej oraz szalonej afery kryminalno-szpiegowskiej. Czy uda się uratować świat przed niecnymi zakusami pewnego geniusza zła? Nad jakim epokowym odkryciem pracuje wuj Inwentoriusz? Kim jest tajemniczy Czarny Kapelusz i jakie ma zamiary? Czy najlepszy detektyw świata może być robotem?
Jak skonstruować kurę trojańską? O tym wszystkim przeczytacie w „Witajcie w Wynalazkowie" – najnowszej książce Waldemara Cichonia, autora m.in. bestsellerowego cyklu o kocie Cukierku.
POWIEŚĆ SENSACYJNA DLA MŁODZIEŻY
DRUGI TOM PRZYGÓD KOSTKA DOBROWOLSKIEGO
W cieniu otwartej właśnie Wieży Eiffela trwa Wystawa Powszechna. To tu, pomiędzy rozświetlonymi bulwarami i mrocznymi zaułkami Paryża rozgrywa się nasza historia. Pełna pościgów, zasadzek, strzelanin i mrocznych tajemnic. Wśród tysięcy atrakcji wystawy największą sensacją jest bezcenna kolekcja jubilerska, a szczególnie największy klejnot tamtych czasów, Diament Imperialny. Młody inżynier Kostek Dobrowolski, chcąc przypodobać się pięknej nieznajomej, trafia do świata paryskiej bohemy, ale też w sam środek międzynarodowej rozgrywki rosyjskich szpiegów, anarchistów i polityków. Korzystając z cudów techniki końca XIX wieku, stanie do walki z grupą złoczyńców bez skrupułów.
Mia Tang ma mnóstwo sekretów. Po pierwsze: mieszka w motelu. Niełatwo znaleźć prawdziwy dom, gdy jest się obcym w nowym kraju. Codziennie, gdy rodzice dziewczynki sprzątają pokoje, dziesięcioletnia Mia w recepcji Motelu Calivista obsługuje gości. Po drugie: rodzice dziewczynki pomagają imigrantom i pozwalają im za darmo zajmować wolne pokoje. Jeśli dowie się o tym pan Yao, bezwzględny właściciel motelu, cała rodzina znajdzie w prawdziwych tarapatach. Po trzecie: Mia chce zostać pisarką. Ale czy to w ogóle możliwe, skoro dopiero uczy się języka angielskiego? Aby przetrwać ten rok, Mia będzie potrzebować dużo odwagi, dobroci i ciężkiej pracy. Czy dziewczynce uda się pomóc rodzicom, uniknąć gniewu pana Yao i spełnić swoje marzenie?
Lubisz czuć gęsią skórkę na ciele i przygody z dreszczykiem? Zapraszamy do Strachocin, miasta pełnego przerażających legend, które mieszkają bliżej, niż ci się zdaje W Strachocinach się od nich nie uwolnisz!Damian Nowacki uwielbia motocykle. Podobnie jak jego tata, a kiedyś też dziadek, spędza całe godziny w warsztacie. Czy upiorne stworzenia na wielkich maszynach to wytwór jego wyobraźni, czy może przeszłość jego dziadka zaczyna wychodzić na jaw?"Strachociny" to nowa polska seria dla fanów opowieści grozy. Jej bohaterowie, młodzi mieszkańcy Strachocin, niezwykłego miasta pełnego dziwów, w każdym tomie przeżywają niesamowitą przygodę, od której włos jeży się na głowie. Książki możesz czytać niezależnie od siebie. O ile się odważysz
W pewnej szacownej kamienicy życie toczy się spokojnie. A właściwie: życie toczyło się spokojnie do dnia, w którym rodzice Gucia i Niny zgodzili się na pieska. Po tygodniu od przybycia Łobuza bo takie imię otrzymał kundelek w kamienicy zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Najpierw zniknął kot Gerwazy. Po nim kot Wirus, a dwa dni później kot Dzikus. Na właścicieli kotów padł blady strach.
Gucio, Nina i ich sąsiad Franek postanawiają przeprowadzić śledztwo. Czy to Łobuz jest sprawcą zamieszania, czy może któryś z mieszkańców?
Czy uda się odnaleźć koty? Sprawdźcie sami!
Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu OliveraStone'a.Za Rzym, za towarzyszy broni!Krwawa. Błyskotliwa. Brutalna. - Giles Kristian.Nie można odwrócić się od Rzymu.W górach Panonii Rzymianie krwawo tłumią rebelię. Corvus jest chorążym swojego legionu, który dźwiga na sobie główny ciężar walki. Okrywa się sławą, lecz traci jednego towarzysza za drugim. Zdradza go też najlepszy przyjaciel, co wstrząsa nim do głębi. Mając dość konfliktu, Corvus dezerteruje z legionów i wraca do domu.Nie ma jednak ucieczki ani przed Rzymem, ani przed jego zemstą. Corvus pragnął prostego życia, ale kiedy dochodzi do kolejnej tragedii, zostaje ponownie wciągnięty w okrutną wojnę. I tym razem nie będzie walczył po stronie RzymuKontynuacja losów Corvusa opisanych w Legionie.Kolejna fascynująca żołnierska opowieść Gerainta Jonesa, idealna dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane'a, Conna Igguldena i Anthony'ego Richesa, realistyczna historia o filmowym tempie akcji.
Madison i Billy, dziennikarze z lokalnej gazety, otrzymują z redakcji zadanie specjalne: przeprowadzenie wywiadu ze słynnym astronautą. Podczas rozmowy wyruszają w nieoczekiwaną podróż i odkrywają, że wspólna praca naprawdę może być przygodą nie z tej ziemi! Nowe historie ze świata LEGO(R), kolorowe przyciągające wzrok ilustracje i pełna humoru fabuła to doskonały sposób na rozbudzenie czytelniczej pasji. Ta książka to idealna propozycja dla najmłodszych czytelników!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?