Jeśli interesujesz się polityką, albo studiujesz politologię znajdziesz w tym dziale informacje o współczesnym świecie. Obszerna literatura naukowa, różne publikacje i elementy wiedzy politologicznej, najważniejsze zagadnienia i pojęcia z politologii, kontrowersyjne książki polityczne, powieści polityczne, nauki polityczne. Najlepsze książki społeczno-polityczne, bestsellery polityczne, książki o polityce, które warto przeczytać - zapraszamy po lekturę na Dobreksiazki.pl
W lutym 2022 roku rozpoczęła się wojna na Ukrainie. Od tego momentu media zasypują nas nawałą informacji, robiąc wszystko, aby wywołać u widzów skrajne emocje, od współczucia dla jednych do nienawiści do drugich. Poza tą medialną wrzawą i hasłami wypowiadanymi przez polityków mało kto zadaje sobie bardzo proste, ale koniczne w naszej sytuacji pytania: o co chodzi w tej wojnie? Kto i po co ją wywołał, kto ją podtrzymuje i kto z niej odnosi największe korzyści? Jaka jest rzeczywista rola Rosji, a jaka USA? Co naprawdę planują Niemcy i jaki jest dalekosiężny cel Chin? A przede wszystkim: dlaczego Polska zachowuje się w taki, a nie inny sposób, pogrążając się w niespotykanym dotąd kryzysie gospodarczym? Kto nas naciska, kto nami gra? Ile na tym tracimy i czy cokolwiek zyskamy?
Autorzy artykułów zawartych w tym tomie mają odwagę postawić te pytania i próbują na nie dać odpowiedź. Czy wojna na Ukrainie to tylko skutek imperialnej polityki Rosji, czy dalszy ciąg Wielkiego Resetu, którego celem jest globalny totalitaryzm pod wodzą wielkich korporacji; a może mamy do czynienia z wielkim pęknięciem geopolitycznym i powrotem do świata wielobiegunowego? Jakie będą ekonomiczne skutki ukraińskiego konfliktu, zwłaszcza dla przeciętnych Polaków, na których przerzucono koszty realizacji pewnego politycznego planu? Jak zmieni się nasz kraj pod względem społecznym, kiedy na trwałe pojawi się w nim znacząca mniejszość? Co powinniśmy zachować, aby nie ulec propagandzie mocarstw i w ogniu walk między nimi nie stracić naszej wolności?
Od tych pytań nie można uciekać. Tylko dzięki wiedzy o tym, co się naprawdę dzieje, możemy starać się rozsądnie działać i planować przyszłość. W innym bowiem wypadku, jak już nieraz to bywało, Polska zostanie rozegrana przez globalne mocarstwa, które nie mają przyjaciół, a tylko interesy.
Kto tak naprawdę przegra wojnę na Ukrainie? Rosja, Ukraina? A może największym przegranym okaże się ktoś zupełnie inny?
Seria wydawnicza „Komentarze Opcji na Prawo”, nawiązuje do miesięcznika, a od 2013 roku – kwartalnika „Opcja na Prawo”, który wydawany był przez wydawnictwo Wektory do 2019 roku. Było to pismo społeczno-polityczne, w którym ukazywały się wyselekcjonowane publikacje dotyczące bieżących wydarzeń politycznych, jak i ponadczasowych zagadnień ideowych, politycznych i ogólnospołecznych. Słynęło ze stawiania odważnych zdroworozsądkowych opinii, nierzadko wyprzedzających czas swojej publikacji. Przez jego łamy na przestrzeni lat przewinęło się wielu znamienitych autorów reprezentujących różne środowiska konserwatywne, prawicowe. „Opcji na Prawo” trudno jednak zarzucić światopoglądowy hermetyzm. Redakcja była zawsze otwarta na ciekawe opinie autorów nie związanych z prawą stroną sceny politycznej, od centrum po lewicę. Wielu czytelników kwartalnika oczekuje wznowienia jego wydań. Seria książkowa „Komentarze Opcji na Prawo” jest pośrednią próbą wyjścia naprzeciw tym oczekiwaniom.
'Magisterial ... Immensely readable' Douglas Alexander, Financial Times
'Insightful, productively provocative and downright brilliant' New York Times
A compelling history of catastrophes and their consequences, from 'the most brilliant British historian of his generation' (The Times)
Disasters are inherently hard to predict. But when catastrophe strikes, we ought to be better prepared than the Romans were when Vesuvius erupted or medieval Italians when the Black Death struck. We have science on our side, after all. Yet the responses of many developed countries to a new pathogen from China were badly bungled. Why?
While populist rulers certainly performed poorly in the face of the pandemic, Niall Ferguson argues that more profound pathologies were at work - pathologies already visible in our responses to earlier disasters.
Drawing from multiple disciplines, including economics and network science, Doom: The Politics of Catastrophe offers not just a history but a general theory of disaster. As Ferguson shows, governments must learn to become less bureaucratic if we are to avoid the impending doom of irreversible decline.
'Stimulating, thought-provoking ... Readers will find much to relish' Martin Bentham, Evening Standard
Opowiem wam pewną historię i od razu zaznaczę, że wątpię w jej szczęśliwe zakończenia. W ogóle wątpię, czy kiedykolwiek będzie miała zakończenie. To opowieść o tym, jak w Polsce można zrobić wielki przekręt. Pracując nad artykułami prasowymi, książkami i filmami o aferach, ostatnio choćby o Amber Gold, trudno nie dojść do wniosku, że nie byłyby one możliwe, gdyby państwo przez swoje organy nadzoru i ścigania twardo nadzorowało rynek finansowy. Silna władza we wszystkich nadzorujących instytucjach od KNF, poprzez służby, prokuraturę, aż po sądy zmiażdżyłaby każdego oszusta. Jeśli nie w zarodku, to gdyby go już dopadła, spróbowałaby odzyskać pieniądze i wymierzyłaby karę, a nie pozwoliłaby na bezkarność.
Afera GetBack – o tym będzie ta opowieść – właściwie została zapomniana, choć straty szacowane są na prawie 3 miliardy złotych. Poszkodowanych jest prawie 10 tysięcy wierzycieli.
Czym się zajmował GetBack? Spółka kupowała wierzytelności po zawyżonej cenie. O czym było powszechnie wiadomo na rynku finansowym. Każdemu to pasowało. Liczył się zysk banku i pracowników odpowiadających za sprzedaż. Chciwość wzięła górę.
– Część osób to grube ryby, są za silni – słyszę. Tak jest z niektórymi bankowcami, przedstawicielami rynku finansowego, urzędnikami czy politykami. Czy naprawdę grube ryby są nietykalne? – pytam siebie w miarę głębszego wchodzenia w sprawę GetBack? Na razie na to wygląda.
W tym wielkim przekręcie mieszają się prywatne interesy z systemem państwa. Co więcej, interes prywatny jest najważniejszy, dobro zwykłych ludzie schodzi na plan dalszy.
Ludzie, o jakich opowiem, chcą tylko większych wpływów, władzy i pieniędzy. Choć niektórym wystarcza już tylko poczucie władzy, bo pieniędzy mają dość. Ludzie ci niszczą podstawy wolności ekonomicznej, wiarę w państwo i demokracje. Są gorsi i niebezpieczniejsi niż mafia.
W 1999 roku dwaj pułkownicy Chińskiej Armii Ludowo Wyzwoleńczej: Qiao Liang i Wang Xiangsui napisali podręcznik pt. Nieograniczone działania wojenne , który stał się podstawą kształcenia kadr dowódczych w Chinach. Podręcznik punkt po punkcie ujawnia przyszłym oficerom, jak Państwo Środka zamierza zdominować Zachód za pomocą długoterminowej strategii obejmującej sabotaż korporacyjny, wojnę cybernetyczną, i dyplomację. Strategia zakłada łamanie międzynarodowego prawa handlowego i prawa własności intelektualnej i wyrachowane nadużywanie światowego systemu finansowego. Jak stwierdził jeden z autorów podręcznika, “jedyną zasadą w Nieograniczonych działaniach wojennych jest brak jakichkolwiek zasad”. Wielki chiński plan dominacji nad światem jest realizowany dużo bardziej konsekwentnie i z większym sukcesem niż się to większości z nas wydaje. Jego realizacja nabrała tempa za rządów Xi Jinpinga. Manipulacje wokół pandemii COVID-19, blokowanie przed światem prawdy na temat pochodzenia koronawirusa, czy przejmowanie światowych węzłów komunikacyjnych w zamian za umorzenie długów, to tylko niektóre przykłady realizacji tego zamysłu.
Wszystkie działania wojenne są oparte na podstępie.
Sun Zi
Generał US Air Force dzięki doskonałej znajomości języka mandaryńskiego przybliża Zachodowi serwowany elewom chińskich szkół wojskowych oficjalny plan podporządkowania wolnego świata Państwu Środka. Lektura obowiązkowa.
Jacek Bartosiak
Książka pokazuje najważniejsze osobistości i ich dzieje, które przyczyniły się do powstania międzynarodowych przedsiębiorstw zmieniających w rewolucyjny sposób nasze dzisiejsze funkcjonowanie. Pokazuje, że warto marzyć. Centrum Badań Wschodnich
Na kogo koronował się Bolesław Chrobry? I po co?
"Cesarz Bolesław Chrobry. Reinterpretacja i rekonfiguracja źródeł" to trochę biografia, a trochę esej z historii instytucji politycznych i myśli politycznej. Esej pełen swady, żonglerki źródłami i skrzących się anegdot.
Skąd Chrobry miał złoty tron cesarza Karola Wielkiego, na którym zasiadł? Czemu cesarze Rzeszy - jeden po drugim - nakładali na skroń koronę Chrobrego? To tylko niektóre zadane w nim pytania.
Andrzej Kozicki (ur. 1982) studiował u trzech mediewistów: Jana Baszkiewicza (historię instytucji politycznych) i Henryka Samsonowicza (metodologię) na Uniwersytecie Warszawskim oraz Jisraela Ja'akowa Juwala (strategie przemilczeń w manuskryptach) na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.
Obecna dyskusja polityczna, z jaką mamy do czynienia, nacechowana jest płytkością, nieznajomością historii oraz budowaniem fałszywej świadomości. Wynika to z prowadzonej propagandy, która to z jednej strony narzuca nam sposób myślenia, a z drugiej eliminuje środowiska przeciwne tej propagandzie. Ile razy spotykaliśmy się z sytuacjami, gdzie zadawaliśmy sobie pytanie, czy nie żyjemy w alternatywnej rzeczywistości? No właśnie… Niepoprawny politycznie Alfabet Idei ma na celu skonfrontować się z tą fałszywą propagandą. Momentami w sposób brutalny i bezpardonowy, jednak czasy, w jakich przyszło nam obecnie żyć, pokazują, że jak najbardziej aktualne jest powiedzenie: każdy kompromis z rewolucją jest kompromitacją.
Publikacja, którą oddaję w ręce Czytelników i Recenzentów, to zbiór tekstów omawiających wyrywkowo, w różnych aspektach owe tragiczne dla Rosji i świata stulecie istnienia komunizmu z małym naddatkiem, do którego zaliczam agresję Rosji na Ukrainę w 2022 roku. Piszę o tym jednak skrótowo, bo brakuje tu jeszcze pewnej perspektywy czasowej niezbędnej do prawidłowej analizy, a także ochłonięcia z emocji na wieści o ludobójstwie i zbrodniach wojennych popełnianych na Ukraińcach.Jeśli idzie o metodologię badań, to korzystałem z krytycznej analizy źródeł archiwalnych różnej proweniencji18. Były to głównie źródła postsowieckie, w tym najbogatsze zbiory dotyczące opisywanej epoki w archiwach moskiewskich, takich jak Państwowe Archiwum Federacji Rosyjskiej (ros. skrót GARF), Rosyjskie Państwowe Archiwum Historii Społeczno-Politycznej (ros. skrót RGASPI), Rosyjskie Państwowe Archiwum Wojskowe (ros. skrót RGWA), nie licząc takich jak Narodowe Archiwum Republiki Białoruś w Mińsku (białorus. skrót NARB), archiwa obwodowe w Grodnie, Brześciu, centralne archiwa ukraińskie w Kijowie, zbiory archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum Generała Sikorskiego w Londynie, czy krajowe, bogate w relacje Archiwum Wschodnie. W podobny sposób traktowałem też edycje źródeł i literaturę przedmiotu. Gdybym musiał jednoznacznie określić, o czym jest ta książka, to pewnie powiedziałbym, że o strasznej przypadłości każdego typu państwa rosyjskiego/sowieckiego, polegającej na tym, że uważało się ono za państwo z boskim błogosławieństwem na swoje rządy, a także samych Rosjan (jeśli są w grupie) uważających się za naród wybrany. W moim odbiorze istotę ich dziejów w pełni oddaje tytuł książki: Podpalić świat. Rosja jako zagrożenie cywilizacji Zachodu. Eksperyment bolszewicki 1917-2017/2022. Niestety, jest to wciąż aktualne.Ze Wstępu.
Lektura obowiązkowa dla wszystkich interesujących się polityka?! Autorzy opisują eksperymenty psychologiczne (te najsłynniejsze, co nie znaczy najważniejsze, jak S. Milgrama czy P. Zimbardo, i te mniej słynne, ale za to bardzo istotne), a także wskazują, jak mogą one pomagać w lepszym rozumieniu procesów społecznych, naszych wyborów politycznych czy zachowań liderów partyjnych. Dzięki tej lekturze można lepiej pojąć, w jaki sposób jesteśmy manipulowani przez speców od PR i marketingu, ale także jak się przed tego typu manipulacjami ustrzec. A wszystko to napisane w przystępnej i zabawnej formie!
Dr hab. Marek Migalski, prof. US´ – naukowiec, emerytowany polityk, publicysta, pisarz, reduktarianin. Od dwóch dekad zajmuje się teoria? demokracji, a w ostatnich latach uz˙ywa narze?dzi neurobiologii, kognitywistyki, prymatologii i etologii do rozumienia polityki i procesów społecznych (na przykład w książkach: „Homo Politicus Sapiens. Biologiczne aspekty politycznej gry” i „Nieludzki ustrój. Jak nauki biologiczne wyjaśniają kryzys liberalnej demokracji oraz wskazują sposoby jej obrony”). Opublikował także trzy dobrze przyje?te powieści obyczajowe („Wielki Finał”, „Barwy zamienne”, „Nieśmiertelnicy”).
Dr Maciej Bożek – psycholog i socjolog, badacz społeczny z Uniwersytetu S´la?skiego w Katowicach. Kierownik Laboratorium Psychologicznego na Wydziale Nauk Społecznych US´. Jako eksperymentalista czuje potrzebę obserwacji efektów psychologicznych w rzeczywistości innej niż papierowa. Prywatnie miłośnik science fiction, gier i koto´w.
Dwóch autorów: nestor polskiej publicystyki i publicysta młodego pokolenia, postanowiło stworzyć coś, czego nie było. Zapełnić próżnię, jaka powstała po 1989 roku. Pokazać sekrety najnowszej historii Polski. Bez znieczulenia! Bez mitów, bez nachalnego insurekcjonizmu, mesjanizmu i lewicowej wizji historii. Zapis niniejszych rozmów to systematyczny wykład subiektywnej (w najlepszym znaczeniu tego słowa, bo autorskiej) historii Polski i historii powszechnej ostatniego 150-lecia, od Powstania Styczniowego poczynając. Autor podaje ją w bardzo przystępny sposób, każdy dosłownie akapit obfituje w wiedzę, jakiej nie ma w szkole. - Leszek Żebrowski
Cyberprzestrzeń doprowadziła do zmian różnego rodzaju wartości, pozwalając lub wręcz nakazując w niektórych przypadkach egzystencję w nowej wirtualnej rzeczywistości, w której podstawowe normy i zachowania społeczne funkcjonują inaczej niż w świecie realnym. W efekcie społeczeństwa krajów rozwiniętych stały się społeczeństwami ryzyka. Praca dotyczy treści nielegalnych, które pojawiają się w internecie jako jednej z płaszczyzn cyberprzestrzeni. Podjęto w niej zadanie przeanalizowania i wyciągnięcia wniosków między innymi z następujących zjawisk: wolności słowa w internecie oraz nadużywania owej wolności, rasizmu, faszyzmu, ksenofobii, wykorzystywania treści nielegalnych przez cyberterroryzm, prawa do bycia zapomnianym, problematyki nielegalnej reklamy porównawczej oraz kwestie polityki Unii Europejskiej i Polski w zakresie treści nielegalnych w internecie wraz z prognozami zmian.Fragment wstępu
Paweł Tetera należy do grona najwybitniejszych hetmanów kozackich w dziejach. Należał do grona starszyzny kozackiej, która wytworzyła się w otoczeniu Bohdana Chmielnickiego. Blisko związany z Jerzym Chmielnickim i Janem Wyhowskim, chciał być kontynuatorem ich koncepcji politycznych. Szukał zbliżenia z Rzeczypospolitą, obawiając się rosnącej roli i znaczenia Państwa Moskiewskiego. Przyszło mu władać Kozaczyzną w czasach rozpadu tejże społeczności. Nie udało mu się jej ponownie zjednoczyć. W efekcie jego pozycja polityczna malała, a wpływy w świecie kozackich stawały się niewielkie. W historiografii zwykło się uważać Pawła Teterę za najbardziej propolskiego z hetmanów kozackich. To uproszczenie w ocenie wodza, który poświęcił życie dla realizacji idei wzmocnienia i zjednoczenia Kozaczyzny. Przedstawiana biografia polityczna hetmana kozackiego powstała blisko 100 lat temu. Zachowała jednak swoją wartość, tym bardziej, że jego postać nie doczekała się dotąd właściwego ujęcia.
Wielki brat patrzy - to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show "Big Brother". Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary.Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak "wolność" i "sprawiedliwość" nie istnieją. Na świecie są miejsca, gdzie ten stan wciąż trwa. I zawsze znajdą się "cudotwórcy" gotowi obiecywać stworzenie nowego ładu, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami...
Publikacja która stanowi zbiór najważniejszych prac naukowych Profesora Zbigniewa Kiełmińskiego (1944-2020), uznanego i cenionego badacza ustrojów współczesnych państw oraz nauczyciela akademickiego, wieloletniego pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.Był naukowcem zainteresowanym wieloma kwestiami natury ustrojowej i politycznej. Z wielką pasją zajmował się badaniem zachowań wyborczych, partycypacji politycznej, rządów i opozycji w systemach parlamentarnych, parlamentów, relacji deputowanych z ich okręgami, współczesnych ustrojów politycznych, w tym badaniami porównawczymi systemów rządów w demokracjach zachodnich. Był wybitnym znawcą systemu ustrojowego i politycznego Stanów Zjednoczonych. Zajmował się również badaniem frekwencji wyborczej, problematyki rządów koalicyjnych.W prezentowanej książce Czytelnik może prześledzić ścieżki karierynaukowej Profesora Zbigniewa Kiełmińskiego, znajdzie tu zebrane Jego najważniejsze prace naukowo-badawcze, stanowiące Jego dorobek naukowy, który powstawał od początku lat 70. XX wieku.Ponadto w niniejszym tomie znalazły się również wspominania Przyjaciół i Współpracowników z Zakładu, Instytutu i Wydziału.
Pomijając zupełną fałszywość tezy, że bez powstań nastąpiłby uwiąd świadomości narodowej Polaków, trzeba stwierdzić, że spór o sens polityki powstańczej jest ważny dla kondycji polskich elit. Polscy przywódcy muszą uczyć się na błędach swoich poprzedników, aby sami ich mogli uniknąć. A przede wszystkim muszą pamiętać, że za co innego odpowiada ułan, czego innego wymaga się od naczelnego wodza, a z odpowiedzialności za realnie istniejące państwo nikt nie zwolni polskich polityków. Narodowego interesu w umiejętny sposób trzeba bronić zarówno w ramach Unii Europejskiej, jak i w zmieniającym się otoczeniu międzynarodowym, szczególnie w sytuacji dokonującego się upadku amerykańskiej hegemonii. Ciągle okazuje się, że Rosja jest stałym elementem polskiej polityki i byłoby fatalnie, gdyby nasz stosunek do niej wynikał z recydywy powstańczego szantażu.
For generations, the history of the British empire was written by its victors. British historians' accounts of conquest guided the consolidation of imperial rule in India, the Middle East, Africa and the Caribbean. Their narratives of the development of imperial governance licensed the brutal suppression of colonial rebellion. Their reimagining of empire during the two world wars compromised the force of decolonization.
In this brilliant work, Priya Satia shows how these historians not only interpreted the major political events of their time but also shaped the future that followed. History emerged as a mode of ethics in the modern period, endowing historians from John Stuart Mill to Winston Churchill with outsized policymaking power. Braided with this story is an account of alternative visions articulated by anticolonial thinkers such as William Blake, Mahatma Gandhi and E. P. Thompson. By the mid-twentieth century, their approaches had reshaped the discipline of history and the ethics that came with it.
Time's Monster reveals the dramatic consequences of writing history today as much as in the past. Against the backdrop of enduring global inequalities and debates about reparations and the legacy of empire, Satia offers us a hugely important and urgent moral voice.
Kilka lat temu skontaktował się ze mną reporter Gazety Wyborczej. Przeczytał oryginalną angielską wersję książki, którą trzymasz w ręku, i chciał ze mną porozmawiać o moich doświadczeniach z polskimi sądami. Zgodziłem się i spotkaliśmy się dwa razy, w sumie około sześciu lub siedmiu godzin, podczas których pokazałem mu mnóstwo dokumentów sądowych i innych rzeczy, które miały mu pomóc zrozumieć moją historię. Zadawał wiele pytań i, moim zdaniem, wykonał dobrą robotę, próbując uzyskać informacje, których potrzebował, aby czytelnicy zrozumieli niesamowitą historię, którą wkrótce przeczytasz. Powiedział mi, że jego redaktor był bardzo zainteresowany i starał się o pozwolenie na umieszczenie tego artykułu w ich ogólnopolskim wydaniu weekendowym.
Po zakończeniu drugiego spotkania czekałem. Potem jeszcze trochę poczekałem. Zadzwoniłem do reportera, aby zapytać go, kiedy artykuł może się pojawić, a on powiedział mi, że jest opóźniany przez redaktorów na wyższym poziomie. Potem, kilka dni później, zadzwonił do mnie, żeby powiedzieć, że Gazeta Wyborcza postanowiła w ogóle nie publikować artykułu.
Kiedy zapytałem, dlaczego nie chcą jej opublikować, powiedział mi, że główne przesłanie tej książki —że polski system sądowniczy jest całkowicie zepsuty — jest niewygodnym przesłaniem dla „Gazety Wyborczej”. W tym czasie zajęta ona była informowaniem czytelników, że polskie sądy są w porządku, a prawdziwym problemem była ingerencja polityczna ze strony rządu. Moja książka sprawiła, że ich stanowisko wydało się śmieszne. Po prostu wszystko, co pomogło PiS i ich próbom zreformowania polskich sądów, nie mogło być promowane przez Gazetę Wyborczą.
Rozumiem, że temat reformy polskich sądów jest kwestią bardzo intensywnie polityczną i unikałem jej komentowania. Myślę, że moja historia mówi sama za siebie i możesz dojść do własnych wniosków co do tego, co należy zrobić.
Dziękuję wydawnictwu Capital za to, czego nie zrobiłaby Gazeta Wyborcza — za umożliwienie
ludziom samodzielnego podjęcia decyzji w sprawie poważnego problemu, który dotyka miliony ludzi w Polsce.
Skąd się biorą kryzysy? Książka Bartosza Barana jest doskonałym zapisem historii powstawania kryzysów oraz skutków, jakie powodują. Autor w przejrzysty sposób prezentuje procesy, jakie zachodziły w XX i XXI wieku w światowej gospodarce oraz wyraźnie wskazuje kto i jak chciał „cudownie” naprawiać system kapitalistyczny. Intencje „naprawiaczy świata” może i były dobre: walka z nierównościami, biedą i wyzyskiem; ale osoba spostrzegawcza zauważy, że prawie każda rewolucja głosi takie hasła, a efekty ich realizacji są przeciwstawne idyllicznej wizji przyszłości, którą głoszą. Bartosz Baran pokazuje, że obecny system kapitalistyczny, z którym mamy do czynienia został rozmontowany od środka a z samym kapitalizmem ma już niewiele wspólnego. Czy czeka nas w takim razie WIELKI RESET? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w tej książce.
Jarosław Kornaś
Instytut Promocji Kultury
Seria wydawnicza Biblioteka Azji i Pacyfiku to niepowtarzalne przedsięwzięcie, które propaguje najważniejsze prace polskich i zagranicznych naukowców, poświęcone studiom azjatyckim. Doskonale wpisuje się w strategię Wydawnictwa Adam marszałek, które stało się w ostatnich latach czołowym promotorem współpracy europejsko-azjatyckiej w Polsce. O sukcesie Serii świadczy liczba książek, które co roku ukazują się pod charakterystycznym szyldem Biblioteki Azji i Pacyfiku. Kolekcja przyciąga doświadczonych i cenionych autorów, lecz również młodych naukowców, dla których jest ona formą upowszechniania wyników swoich badań. To unikalny zbiór książek, które pozwalają Czytelnikom poznać i zrozumieć Azję, odkrywać jej historię i kulturę oraz uczyć się w jaki sposób tworzyć nowe projekty z azjatyckimi partnerami.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?