Ignacy Szczepański - reżyser filmowy, scenarzysta, pisarz, malarz.Autor scenariuszy i reżyser kilkudziesięciu filmów dokumentalnych i dokumentalnych fabularyzowanych, ważniejsze to: "Kapela Oświęcimska", "Wieczysty wrot" (o Leopoldzie Buczkowskim, fabularyzowany), "100 razy głową w ściany czyli Kisiel", "Tak się toczy moja myśl" (o ks. prof. Józefie Tischnerze), "Redaktor" (o Jerzym Giedroyciu), "Świat Luny" (o Julii Bristiger), "Teraz ujawniam podłogę" (o Edwardzie Krasińskim), "Obroty pamięci" (o Antonim Marianowiczu), "Minio" (o Januszu Minkiewiczu), "Dejmek", "ZAiKS", "Los nr 129912" (o Jerzym Voglu, najmłodszym wiekiem muzyku orkiestry w Auschwitz), "Trzeba uderzać we właściwe klawisze" (o Adamie Makowiczu), "Pamięć śladów" (fabularyzowany).Autor i reżyser widowisk i spektakli, m.in. teatru TV: "Patrzyłem na Zachód w stronę Polski" (o oficerach zamordowanych w Katyniu).Także autor: książek "Fomentum", "Hftlingskapelle", "Bohaterowie moich filmów. Spotkania"; esejów - jak jeden z pierwszych w Polsce o twórczości Williama S. Burroughsa "Rano może być mgła"; artykułów z historii kultury i o sztuce filmowej.W latach 1966-2004 przewodniczący Sekcji Filmu Dokumentalnego SFP.
Podróże w czasie pozostawały zawsze w sferze marzeń ludzi.
Główna bohaterka powieści, Megi Song, córka cenionego archeologa, już w dzieciństwie została obdarzona niezwykłymi umiejętnościami. Z wiekiem jej moce stawały się coraz silniejsze. Jak się okazało, została wybrana na Wieczną Cesarzową Czasu, której zadaniem jest stawanie w obronie sprawiedliwości i niesienie pomocy osobom pokrzywdzonym.
Legenda o Wiecznej Cesarzowej Czasu znana była przede wszystkim w Chinach i to właśnie tam Megi rozpocznie swoją przygodę. Będzie surową, ale sprawiedliwą Nemezis dla przestępców z różnych epok. Odkryje mroczne tajemnice cesarskich i królewskich haremów, bez litości karać będzie wiarołomców i zdrajców.
W trudnej misji pomagać jej będą najbliżsi – rodzina i wierni przyjaciele. Współczesny sprzęt fotograficzny i komputerowy będą nieocenione podczas zdobywania dowodów przestępstw i okrucieństwa, jakie panowało w dawnych chińskich haremach.
Wieczna Cesarzowa Czasu zabiera czytelnika w niezwykłą podróż do starożytnych królestw Chin i do Tybetu, przy okazji pokazując piękno architektury mistrzów budownictwa.
Wnikliwy czytelnik z pewnością dostrzeże, że to powieść z przesłaniem, ponieważ pokazuje, iż honor, lojalność, wierność i miłość stanowią największą wartość dla człowieka.
Margo Felix to pseudonim literacki Małgorzaty Tarkowskiej, architekta i konserwatora zabytków, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Świat starożytnych Chin, Egiptu i Grecji oraz odkrycia archeologiczne są jej pasją. Państwo Środka zajmuje szczególne miejsce w sferze jej zainteresowań. Materiały do książki autorka starannie przygotowywała przez dwa lata, korzystając z wiedzy etnografa i archeologa, znawców historii starożytnych Chin. Współpraca zaowocowała bogatym materiałem traktującym o obyczajach na dworach władców Państwa Środka z różnych epok.
Dwie twarzeOd zawsze ślepo gnamyZ nadzieją, że czas prześcigamy.Z innymi dzielimy los.Czas w miejscu nie stoi.Nie czeka, od ludzi stroni.Patrzy na maski setek twarzy,Pod nimi szuka prawdziwych pejzaży.Dwie twarze każdy ma,Dobro i podłość ciągle trwa.Czasem sztuczne uśmiechy pocieszają cię,By za chwilę zdradą przerwać naiwności sieć.Matthew Black
Krzysztof Więckiewicz urodził się w Warszawie, tam dorastał, zdobywając cenne życiowe doświadczenie w trudnych powojennych latach. Ukończył Politechnikę Warszawską, ale praca w warunkach panujących za rządów PZPR nie odpowiadała jego aspiracjom. Szukając nowych możliwości, w 1986 roku wyjechał do Republiki Południowej Afryki, gdzie pracował dla słynnego koncernu De Beers. Spędził tam piętnaście lat, a po powrocie do wolnej Polski postanowił zająć się pisarstwem. Zadebiutował jako współautor książki "Harley mój kumpel 2". Następnie ukazały się "Szpital nad Pisą" oraz jego kontynuacja "Krypta w Monachium". Wydał też powieść z gatunku s.f., zatytułowaną "Obcy. Nieznane stany świadomości". "Piętnastoletnie safari, czyli jak pokochać Południową Afrykę" to wspomnieniowo-reportażowa książka opisująca wydarzenia z burzliwych w RPA lat 1986-2000, oglądane oczami polskiego emigranta.***To książka o Republice Południowej Afryki widzianej z perspektywy Polaka, który znalazł się tam w dosyć przypadkowy sposób i nieoczekiwanie pozostał w tym kraju przez następne piętnaście lat. Ułożył sobie tam życie i osiągnął spory sukces na polu zawodowym, pracując jako Senior Research Officer dla De Beers Diamond Research Laboratory. Autor wnikliwie opisuje swoje wrażenia z procesu przekształcania się RPA z kraju segregacji rasowej w miejsce zapewniające wolność i równe traktowanie wszystkich obywateli. Ciekawie komentuje wydarzenia polityczne i dzieli się licznymi informacjami, które zdobył jako bezpośredni świadek tamtych dramatycznych czasów. Na tym tle snuje opowieść o swoim pobycie w RPA - o tym, jak się tam znalazł, jakie wrażenie wywarło na nim życie w tym nowym środowisku i jak to piętnastoletnie "safari" zmieniło jego światopogląd. To osobista, napisana z humorem historia życia polskiego emigranta w Republice Południowej Afryki, która okazała się całkowitym przeciwieństwem kraju, z którego przyjechał. Interesującym urozmaiceniem książki są fotografie ilustrujące ciekawe miejsca i zdarzenia, których autor doświadczył podczas pobytu w RPA
Najpiękniejszym czasem dla Ciebie jest samotność, czysta samotność, nie ta trwająca wiecznie. Na pewno nie wiara w ludzkość. Później miłość, ale najpierw Ty. Ty sam/sama dla siebie.Dlatego zatrzymaj się, zajrzyj w moją prywatę i niech Ci to pomoże utożsamić się z czymkolwiek chcesz, otworzy oczy na to, co niejasne, i zmieni Ci żywot na lepsze.
Książka ta jest owocem prawie trzydziestu lat samotniczej pracy badawczej, wspartej przez samokształcenie uzupełniające systematyczne studia (Uniwersytet Poznański). To dzieło unikalne w swej wymowie, a nawet sensacyjne w swej retoryce - w pełnym tego słowa znaczeniu. Z różnych powodów. Już pierwszy tom zapowiada coś nieoczekiwanego dla czytelników przywykłych do tradycyjnej mainstreamowej narracji naukowej.To książka o Wszechświecie inna niż wszystko, co kiedykolwiek napisano.Czym jest Wszechświat? Jak niewiele potrzeba, by opisać go jako byt skończony tak rozmiarami, jak i zawartością materialną; by opisać na bazie niewątpliwych faktów powszechnie znanych, a nie na bazie założeń ad hoc, nie na bazie teorii, których zakres poprawności jest ograniczony, nie na bazie dogmatów, które już żyją własnym życiem.Książka ta (tom pierwszy) stanowi wstęp do spójnego opisu Wszechświata i materii we wszystkich skalach, także w najmniejszej skali Plancka. Punktem wyjścia umożliwiającym to jest zasada kosmologiczna, przyjęta jako założenie. Choć akceptowana jest powszechnie, konkluzje, do których prowadzi, niby tak oczywiste, zaskoczą nawet ludzi zorientowanych w tej materii.Drugim filarem jest odkryta przez autora dualność grawitacji oraz istnienie bytu absolutnie elementarnego, z tym konsystentne.Dzieło to bardzo zaskoczy ludzi nauki - prędzej czy później także oni zdecydują się na jego lekturę. Także czytanie tego tekstu nie jest łatwe. "Czy jeden człowiek jest w stanie dokonać wszystkiego sam jeden?" Czy może zbudować od podstaw alternatywną spójną wewnętrznie wizję Wszechświata, wizję falsyfikowalną, odpowiadającą z łatwością na wiele pytań, na które dziś nauka nie ma odpowiedzi? Okazuje się, że tak. Mało tego. Są tam też pytania, których jeszcze nie zadano. Na część z nich autor odpowiada w sposób przekonujący. Nie chodzi więc tu o tani chwyt reklamowy. To wszystko, wysłowione powyżej, jest prawdą, nawet jeśli odstrasza profesjonalistów. A jednak krytyka z ich strony (uzasadniona i wsparta faktami empirycznymi, a nie jedynie interpretacją teorii) byłaby bardzo pożądana.Pierwszy tom tego dzieła jest przedsmakiem wielkiej intelektualnej przygody, jest inspirującym wyzwaniem - nie tylko dla ludzi nauki.Choć jest to dzieło naukowe o cechach rozprawy filozoficznej, napisane jest językiem popularnym i dostępne jest dla ogółu zainteresowanych nauką, w tym dla ludzi młodych. To walor - przy pełnym zachowaniu głębi filozoficznej refleksji.Cechuje książkę swoisty język narracji, humor, sentencjonalność, niekiedy ostra w swej wymowie publicystyka dotycząca problemów współczesności.Autor jest pisarzem naukowym (12 książek), jest fizykiem i filozofem, pedagogiem, wykładowcą. Zajmuje się podstawami fizyki i filozoficznymi aspektami badań naukowych. Emeryt, już sporo lat.
Drogi Czytelniku!Trzymasz w ręku książkę, która jest opowieścią o chłopcu, o Jasiu, który uciekł z kurpiowskiej roli, za lepszym bytem, aby potem powrócić do niej na innym kontynencie jako misjonarz w Ameryce Południowej wśród Indian Ava Guarani w Paragwaju, stając w ich obronie i pomagając im przejść z ich świata łowiectwa do gospodarki rolnej.Na znak przyjaźni i ogromnego zaufania Indianie nadali mu nowe imię: Tupa Miri - Mały Bóg Błyskawic. Nie ma go w kalendarzu. To imię objawił Bóg szamanowi we śnie. W roku 2025 mijają cztery lata, kiedy ojciec Jan odszedł do domu Ojca, ale w Indianach Ava Guarani jego misja nadal trwa. Są samodzielni, odważni, radzą sobie w tym życiu, do którego przygotował ich Tupa Miri.
Rok 1598. Król Polski, Zygmunt III Waza, wraz z wojskami Rzeczypospolitej wyrusza przez Bałtyk do Szwecji, by umocnić swoje panowanie na skandynawskim tronie. Straszliwy sztorm jednak, który rozpętał się na morzu, posyła część wojsk w morskie odmęty. Na plaży nieopodal Sztokholmu z otchłani huraganu wyłania się zaledwie kilkunastu ocalałych, wśród nich znajduje się królewski dyplomata Samuel Łaski i jego przyjaciel Aleksander Dąbrowski. Ci nieliczni postanawiają, wbrew wszystkiemu, zdobyć szwedzkie miasto w imieniu króla i roztoczyć tam polskie panowanie. Czy odważny, lecz szalony plan się powiedzie? Czy ledwie dwunastu dzielnych rycerzy, którzy wyrwali się z morskiej nawałnicy, zdoła zdobyć Sztokholm? Czy król Polski i część jego armii, którym udało się przetrwać niszczycielski żywioł, będą w stanie zwyciężyć na szwedzkich ziemiach?Sebastian Konowoł - od wielu lat interesuje się historią, głównie dziejami starożytnego Rzymu i I Rzeczypospolitej, a także starożytnej Grecji, Egiptu i dawnych cywilizacji Bliskiego Wschodu. Zwiedził wiele krajów, gdzie można było odnaleźć ślady rzymskiej cywilizacji, między innymi Turcję, Tunezję, Egipt, Włochy i Macedonię. Odwiedził także wiele miejsc i zamków w Polsce, gdzie nadarzyła się sposobność, by na własne oczy ujrzeć historię dawnej Rzeczypospolitej. Od najmłodszych lat kocha kino i filmy historyczne, które sprawiły, że zapragnął pisać powieści i tworzyć własnych bohaterów osadzonych w dawnych, niezwykłych czasach.
Jesteś żydem, katolikiem, protestantem, prawosławnym, muzułmaninem, wyznawcą innej religii, niewierzącym? Pozostań nim! Pamiętaj jednak o tym, że jeśli doświadczyłeś jakiegoś cudu dzięki tej książce, to uczynił Ci to Jezus Chrystus. Przewodnik Skuteczna modlitwa zaskoczy nawet niewierzącego; zapewnia psychologiczne wytłumaczenie duchowej nauki, skłania do autorefleksji i w zupełnie nowatorski sposób zachęca do realnego dialogu z Bogiem, jednocześnie znajdując za każdym razem uzasadnienie w źródle Pisma Świętego i nauce Jezusa Chrystusa. Proponuje bezkompromisowe spojrzenie na modlitwę, odzierając ją z otoczki fałszywych przekonań, a co najważniejsze - zachęca do zaangażowania się w skuteczną modlitwę, której efekty wprawią Cię w zdumienie."Osobiście bardzo dziękuję za wiele duchowych podpowiedzi i spostrzeżeń zawartych w publikacji". (biskup A.P.; korespondencja z biskupem do wglądu u Autora książki) "Tekst oparty na psychologii, ale muszę przyznać, że jest bardzo dobry". (o. Józef) "Dzięki tej książeczce zrozumiałem, że modlitwa wiele zmienia, od tej pory w mojej rodzinie zagościł spokój". (Marek) "Czytając tę książkę, doszedłem do wniosku, że została napisana z natchnienia Ducha Bożego". (Wiktor) "Zastosowałam się do wskazówek dotyczących modlitwy w praktyce z tego przewodnika i naprawdę coś niesamowitego! Odczuwałam niektóre przejawy łączności z Bogiem opisane w tej książce!" (Zofia) "Ten przewodnik to jedyna w swoim rodzaju duchowa uczta dla czytającego. Podejmuje on szereg zagadnień teologiczno-egzystencjalnych, udzielając odpowiedzi na pytania nurtujące współczesnego człowieka". (Marianna)
Lesław Morawski - człowiek wielu zawodów o wielokierunkowych zainteresowaniach. Globtroter. Technik budowy maszyn elektrycznych, prawie inżynier energetyk (skończone cztery lata Politechniki Wrocławskiej), prawnik (Uniwersytet Wrocławski) - negocjator i mediator.Cały czas mi się wydawało, że zostałem stworzony do rozwiązywania problemów, a tymczasem - jak się okazało - największym problemem jestem ja sam.Życie jest bardzo niebezpiecznym zajęciem - śmiertelność zawsze osiąga pułap stu procent. Mając to na uwadze, opisywałem - moim zdaniem - w sposób "łatwy i przyjemny" prawie wszystko, co mnie spotkało na mojej drodze. A trochę tego było.Napisałem to po to, by czytelnik mógł to przeczytać i trochę się pośmiać, a jednocześnie pomyśleć, bo treści zawarte w tej książce są dobre zarówno na samotne zimowe wieczory, jak i rozmowy w miłym towarzystwie.Przesłanie jest proste - życie jest jak partia pokera, zawsze ktoś wyciągnie asa z rękawa, dlatego namawiam do lektury.
Zamiarem autorki było przedstawienie losów rodziny na przestrzeni stulecia. To miała być podróż w czasie, a wyszła opowieść o losach, karze i odkupieniu. Ta podróż przez życie splątała się z fantazją, a wspomnienia nabrały nowego, nieoczekiwanego kształtu. Potwierdziło się, że wspomnienia mogą być czymś więcej niż tylko zapisem przeszłości - mogą być furtką do świata, którego się nie spodziewamy, a w którym wszystko jest możliwe. Pamięć narratorki jest popędzana fantazją, a ona sama uświadamia sobie, że śmierć nie jest końcem, a jedynie przejściem do innej rzeczywistości. Czy to, co widziała i przeżyła, to jedynie wytwór jej bólu? Czy też tęsknota za czymś niezwykłym, co otwiera wejście do innego wymiaru i do duchów, które nie zawsze chcą odejść. Ale dzięki nim poznała sekrety, których nigdy nie miała poznać.Granice między prawdą a wyobraźnią się zatarły, choć autorka za wszelką cenę chciała dotrzymać rzetelności wydarzeń dziejących się nie tylko w Radomiu i okolicy, ale też w dawnym województwie poznańskim, obecnej ziemi kujawsko-bydgoskiej i w Gdańsku. Wszyscy przodkowie autorki urodzeni przed drugą wojną światową nie żyją, ale ich dorobek w tych i innych miejscach na ziemi kontynuują następcy.
ZADANNIK to zestaw ćwiczeń przygotowanych do osobistej pracy z własnymi zasobami i trudnościami. Jego zadaniem jest uczynienie życia łatwiejszym, przyjemniejszym i bardziej przyjaznym. Ponieważ jednak nic nie przychodzi bez osobistego zaangażowania, więc ćwiczenia zostały opracowane po to, by lepiej poznać siebie i w ten sposób rozpocząć drogę ku sobie żyjącemu w zgodzie z otaczającym światem. Książka złożona jest z 3 części:- "Zadannika" - czyli zestawu ćwiczeń do przerobienia,- "Tłumacznika" - wyjaśniającego proces poznawania siebie,- "Przerywnika" - gry terapeutyczno-towarzyskiej.ZADANNIK został tak skonstruowany, by można było z niego korzystać w różnych miejscach - w podróży, w domu, w poczekalni wszędzie, gdzie tylko znajdziesz chwilę dla siebie. Autorka wykorzystuje techniki mindfulness i CBT. Polecany jest między innymi osobom z ADHD. Zarówno książka, jak i dołączona do niej gra mogą być wykorzystane w pracy indywidualnej oraz w zajęciach prowadzonych przez pedagogów, psychologów, terapeutów czy edukatorów.Danuta Sadownik - pedagog kultury, trenerka biznesu, edukatorka i terapeutka; nauczycielka szkolna i akademicka. Wykładała w Międzynarodowej Akademii Nauk w San Marino, Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze, Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Swoje doświadczenie przekuła w pakiet ćwiczeń pt. ZADANNIK, który ma za zadanie ułatwić czytelnikowi pracę z własnymi cechami osobowości w drodze ku lepszemu życiu. Dotychczas ukazały się jej autorstwa: "Szkolne tango", "A ty dokąd?", "Gdzie jesteś?", "A teraz co?", "Muszki owocówki", "Pośrodku mapy".
Ta chwytająca za serce opowieść o pluszowym misiu i jego przywiązaniu do małej dziewczynki wprowadza dzieci w świat jego przygód i emocji. Uczy je identyfikować i nazywać poszczególne uczucia oraz tworzyć oparte na nich relacje. Bohater ostatecznie przełamuje swoją słabość pod wpływem silnych emocji i zaczyna mówić, co prowadzi do szczęśliwego zakończenia tej historii. Przesłanie zawarte w książce podkreśla znaczenie pozytywnych uczuć, takich jak nadzieja, współczucie, przywiązanie, przyjaźń i miłość w relacjach z innymi, przez co kształtuje osobowość młodego czytelnika.This heartwarming story about a teddy bear and his bond with a little girl invites children into a world of adventure and emotion. It helps them recognize and name various feelings, as well as build relationships based on them. The main character ultimately overcomes his weakness, inspired by powerful emotions, and begins to speak, which leads to a happy ending for his story. The message behind the book emphasizes the importance of positive feelings such as hope, compassion, attachment, friendship, and love in relationships with others, supporting the emotional development of young readers.
Szalona i zwariowana opowieść o życiu autorki bloga "wagaryaleksandry", przeplatana radami i wskazówkami na temat zaburzenia afektywnego dwubiegunowego. W podtytule autorka celowo używa słowa "efektywne", by zwrócić uwagę na piękno i możliwości, jakie niesie to zaburzenie. Zanurzenie w historii choroby daje spektakularne efekty. Dlaczego więc skupiać się wyłącznie na zaburzeniu, skoro można na zanurzeniu? Aleksandra traci coś, co miało być na zawsze. Zaburzenie afektywne dwubiegunowe już nieraz przyniosło jej straty w ludziach. Otrzymana przypadłość płata jej związkowe figle i niszczy przyjaźnie. Mimo wszystko autorka podchodzi do niej z dużym dystansem, a podjęta terapia zaczyna przynosić efekty. Aleksandra lubi się dziwić i mrużyć oczy - tak już ma, mimo braku wady wzroku. Poprzednia książka "Kolorowy Ptak. Walcz, dziewczyno, i ty, chłopaku, też" to także próba zrozumienia samej siebie i otaczającego ją zaburzonego świata na skraju dwóch biegunów. "Pipa afrykańska" to kontynuacja walki o siebie oraz zupełnie nowe spojrzenie na chorobę afektywną dwubiegunową. Jesteście gotowi na jazdę bez trzymanki? Autorka nie jeździ już jednak bez sprawnych hamulców, dlatego bądźcie gotowi na rozwagę między rozumem a sercem. Wracając do własnego organizmu, którego głosu muszę teraz słuchać uważniej niż dawniej, powiem jeszcze, że muszę zrobić porządek z sercem. To nie jest łatwe, bo wiadomo - serce nie sługa - ale to konieczne. Wprawdzie prymas Wyszyński mawiał, że głowa jest wyżej niż serce, ale samą głową Polski kochać się nie da. Serce jest do tego niezbędne, chociaż rzeczywiście znajduje się niżej niż głowa, zwłaszcza gdy stoi się na własnych nogach. Nigdy, przenigdy nie przestawajcie wierzyć w siebie. Cała reszta ułoży się sama. Niech wiara w siebie będzie waszym kompasem - reszta to tylko drobne zakręty.
Ta praca bardzo mnie zmieniła. Pomysł na jednorazowy wyjazd przekształcił się w wieloletnią podróż z powrotami do Polski, a jakże Nawet kiedy już miałam dość, wracałam. Decydującym argumentem wcale nie były pieniądze. Spotkałam po drodze wiele niezwykłych osób. Całe spektrum osobowości i sytuacji, które spowodowały, że zdecydowałam się na ten krok. Będzie słodko-gorzko, jak to w życiu, ale zawsze zgodnie z prawdą. Paradoksalnie te najtrudniejsze doświadczenia okazały się bezcenne, bo dzięki nim nauczyłam się pokonywać kolejne wyzwania.Fragment wstępuPotrafisz interesująco opisywać, a także przekazywać swoje odczucia. To jest fascynujące, masz lekkie pióro... - Aneta BandysBardzo ciekawie opisujesz swoje sztele, z dużą perspektywą. Czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam serdecznie. Cieszę się, że wśród nas są tak interesujące osoby. - Ewa JaroszWspomnienia, wspomnienia, jak one dodają uroku życiu. - Ewa GemzaPrzeczytałam jednym tchem... Pozdrawiam serdecznie - Jolanta TararaJak zawsze interesująco. Dzięki - Aneta BandysDziękuję za miłą lekturę. Można porównać ze swoimi doświadczeniami- Mariola ZamorskaPrzeczytałam jednym tchem. Fajnie obrazowo opisane. Brawo, no i pozdrawiam - Barbara CzAleż Ty miałaś przygody. Jak w filmie. - Ewa JaroszUwielbiam czytać twoje opowieści, są cudowne. - Angelika Andzia
To nie jest kolejna bajka o szczęśliwym zakończeniu. To historia kobiety, która kochała za bardzo, przetrwała zbyt wiele i nauczyła się żyć od nowa. "W blasku cieni" to poruszająca opowieść o toksycznej miłości, manipulacji i wyzwoleniu. Dla wszystkich, którzy chcą odzyskać głos i odnaleźć siebie.Angelika Lasek - autorka poruszających powieści o sile kobiet, które przeszły przez piekło toksycznych relacji. Pisze szczerze, odważnie i bez upiększeń. Swoje historie opiera na własnych doświadczeniach i życiowych obserwacjach. Prywatnie miłośniczka muzyki, sportu i podróży. "W blasku cieni" to jej literacki debiut - pełen emocji, prawdy i nadziei.
Choroba to nie tylko lekcja dla organizmu, ale też zadanie domowe, jakie organizm musi odrobić (najlepiej samodzielnie albo z niewielką pomocą). Oto mój przepis na odporność dziecka: - szczelne jelita, za które odpowiada zrównoważona mikrobiota w przewodzie pokarmowym (unikamy antybiotyków, które niszczą jelita, i słodyczy, które sprzyjają rozwojowi Candidy w jelitach); - zdrowe naturalne pożywienie, które dziecku podajemy; - zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu na świeżym powietrzu i snu; - rozsądne leczenie infekcji, stosowanie, jeśli to tylko możliwe, naturalnych leków, a jeśli jest taka potrzeba - uzupełnianie niedoborów witamin i probiotyków; - ograniczenie do koniecznego minimum czasu spędzanego z telefonem komórkowym i przed telewizorem; - stworzenie dziecku w domu przestrzeni pełnej miłości, zrozumienia, wygospodarowanie czasu na wysłuchanie jego problemów i zabawę z nim. Drodzy Rodzice, zdrowie Waszych dzieci zależy przede wszystkim od Was. Hanna Olejniczak. Rocznik 1954. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, lekarz medycyny, pediatra, mężatka. Mama Kuby, Piotra, Michała, Zuzi. Babcia Franka, Leona i Jurka. Pasjonatka homeopatii, medycyny naturalnej, psychobiologii i kuchni pięciu przemian. Prowadzi internetową poradnię Modelarnia Zdrowia. Leczy dzieci (czasami też ich rodziców), przeprowadza bilanse zdrowia, udziela porad żywieniowych. Organizuje wykłady, kursy, webinary i spotkania na temat profilaktyki chorób i wspomagania leczenia dzieci metodami naturalnymi.
Wojciech Babijczuk - trener szkolnych szachów. W latach 2009-2019 ze swoimi szkolnymi drużynami zdobył na poziomie Wrocławia, Strefy i Mistrzostw Dolnego Śląska 30 złotych medali z rzędu. Ze swoim przyjacielem Januszem Żyłą stworzył Dream Team SP 63 i Laser Team SP 71, które królowały w opisywanym dziesięcioleciu.Jedna godzina szachów to trzy godziny matematyki!Lepiej grać w szachy, niż chodzić do szkoły, która nie uczy poprawnego myślenia!
Deszcz jest zbiorem wierszy, które poruszają tematy takie jak miłość, strata i poszukiwanie sensu życia. Głębokie obrazy poetyckie angażują czytelnika emocjonalnie i skłaniają do refleksji. Adriana Sieja - urodzona w 1997 roku. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Trzemesznie. Tomik "Deszcz" jest poetyckim debiutem autorki, której poezja towarzyszy od najmłodszych lat.
Tom Rich, jego żona Arlet i ich dwoje ukochanych dzieci wiodą dostatnie, sielankowe życie - aż do chwili, gdy jeden MMS, jedno kliknięcie smartfona zadziałało jak zatruta strzała. Fałszywy, niegodziwy żart uruchamia lawinę tragicznych wydarzeń, które na zawsze zmieniają ich los. Tom, owładnięty podejrzeniem o niewierność żony, niczym współczesny Otello stopniowo zatraca się w obsesji, zamieniając życie Arlet i dzieci w koszmar. Zaczyna patrzeć na żonę z niechęcią, a wręcz nienawiścią. Ulegając złudzeniu, oddala się od niej coraz bardziej, aż w końcu niszczy własne małżeństwo, podejmując irracjonalne decyzje. Wplątany w dramatyczne wydarzenia, staje się ściganym przestępcą. Uciekając przed konsekwencjami swoich czynów, trafia na małą indonezyjską wyspę, gdzie rozpoczyna desperacką walkę o odzyskanie honoru, tożsamości i dawnego życia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?