Komisarz Sara Lipner, zwana Szajbą, w ramach swej pracy w Archiwum X wznawia śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa dwunastoletniego Adasia. Czy było to dzieło szalonego sadysty? Szajba uparcie szuka nowych, nieujawnionych przez swych poprzedników faktów mogących naprowadzić ją na sprawcę morderstwa musi jednak być ostrożna, bowiem ktoś zaczyna zastraszać i eliminować potencjalnych świadków. Ultimatum to trzeci tom serii powieści kryminalnych Szajba, których główną bohaterką jest gdańska policjantka Sara Lipner zacięta, bezkompromisowa i szurnięta.
Kiedy ogień tańczy z wyobraźnią mordercy Pewnego dnia strażacy znajdują w komórce palącego się domu dwoje dzieci. Maluchy są przerażone i nie potrafią powiedzieć, gdzie są ich rodzice. Po jakimś czasie zostaje zamordowana młoda dziewczyna, a w nocy płonie kolejny dom. Agata Mans, nie zważając na niebezpieczeństwo, rozpoczyna prywatne śledztwo. „Najduchy” to drugi tom serii kryminałów strażackich Gasior, których główną bohaterką jest Agata Mans. Eliza Mikulska – radomianka, pracuje w Straży Pożarnej w Radomiu. Kiedy nie przyjmuje zgłoszeń o pożarach, pisze. Jest autorką wielu opowiadań oraz serii powieści Zaczarowana Bibliotekarka.
Twarzą w twarz z mordercą Na jednym z gdańskich osiedli ginie brutalnie zamordowana kobieta, a okoliczności tej zbrodni są szokujące nawet dla tak doświadczonego policjanta, jak Barnaba Uszkier, który szybko orientuje się, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Zaczyna się wyścig z czasem. A morderca uderza z coraz większą siłą. Specyficzny klimat portowego miasta, niejasne motywy sprawców i uparty policjant. Łowca to piąty tom kryminalnej serii o komisarzu Barnabie Uszkierze, dziejącej się we współczesnym Gdańsku. Agnieszka Pruska powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w policyjnych kryminałach, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru.
Tajemnicze morderstwa Gdańsk jest przez lata nękany serią tajemniczych morderstw, których początki sięgają 1945 roku. Pod koniec 2016 roku na jednym z gdańskich osiedli zostaje znalezione ciało młodego mężczyzny. Instynkt podpowiada komisarzowi Uszkierowi, że nie jest to tak prosta zbrodnia, na jaką wygląda. Zapowiada się długie i skomplikowane śledztwo. Specyficzny klimat portowego miasta, niejasne motywy sprawców i uparty policjant. Spadkobierca to czwarty tom kryminalnej serii o komisarzu Barnabie Uszkierze, dziejącej się we współczesnym Gdańsku. Agnieszka Pruska powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w policyjnych kryminałach, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru.
Wrocławski komisarz Rafał Borski w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego znajduje nieprzytomną ofiarę nożownika. Wraz z kolegą z pracy podejmują śledztwo, które z dnia na dzień robi się coraz bardziej niebezpieczne, a macki przestępców sięgają również środowiska policyjnego. Kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem?
W nierównej walce o sprawiedliwość wszystkie chwyty są dozwolone, a gra z nieobliczalnym wrogiem może skończyć się śmiercią.
„Więzy krwi” to pierwsza część wrocławskiej serii kryminalnej KOMISARZ RAFAŁ BORSKI.
Agnieszka Pruska – popularna autorka wielu powieści kryminalnych, w tym między innymi serii Komisarz Barnaba Uszkier oraz Szajba.
A gdy już wrócisz do przeszłości, przerażą cię stare, zapomniane grzechy Pewnego dnia komisarz Jakub Dalberg budzi się w koszmarze ktoś porwał mu córkę. Czy jej uprowadzenie ma coś wspólnego z pracą zrozpaczonego ojca? Kiedy porywacze wysuwają żądania, zaczyna się wyścig z czasem. Bez litości to drugi tom kryminalnej serii Dalberg. Michał Larek pisarz i autor podcastów. Autor Chirurga, Nienawiści oraz serii kryminalnych Dekada i Zabójcze Opowieści, współautor Martwych ciał i Mężczyzny w białych butach (wraz z Waldemarem Ciszakiem). Prowadzi warsztaty ze storytellingu.
W tej książce nie ma tanich, sensacyjnych treści, a merytoryczne odpowiedzi na pytania, obiektywne analizy przeszłych i aktualnych problemów Podhala i jego mieszkańców. Przede wszystkim jednak wyłania się z niej obraz człowieka realizującego swoją interdyscyplinarną pasję, której wspólnym mianownikiem jest kultura góralska. […] Myślę, że przebogata góralska tradycja, która przejawia się w muzyce, malarstwie, rzeźbie, ubiorze, gwarze i obyczajowości, znalazła swojego ambasadora w osobie mojego rozmówcy. Głęboki szacunek dla przodków i wierność tradycji nie przeszkodziły jego woli eksperymentowania, tworzenia nowych góralskich światów, bardziej przystawalnych do współczesnej rzeczywistości. Nie ustaje w swej drodze i choć – wydawałoby się – muzyka góralska jest w pewnym stopniu ograniczona; a to przez formę, a to przez policzalną liczbę utworów, lider kapeli Trebunie-Tutki odkrywa ją wciąż na nowo i udowadnia słuchaczom, jak bardzo jest uniwersalna i wieloaspektowa. Pozorna sprzeczność zawarta w czterech słowach: „opętany wolnością – spętany tradycją” w pełni określa charakter działań prekursora nowej muzyki góralskiej. Janusz Mika
Seryjni mordercy, psychopaci, szaleńcy. Prawdziwe potwory są wśród nas! Dennis Rader, Jean Harris, Andrew Cunanan, Rodney Alcala – postacie tych morderców do dziś wzbudzają lęk i poruszają wyobraźnię. Dzięki opartym na analizie prasy i materiałów sądowych opowiadaniom autorki możemy nie tylko zapoznać się z ich krwawymi namiętnościami, ale też spróbować zrozumieć, co nimi kierowało, a nade wszystko zawsze pamiętać o ich niewinnych ofiarach. TRUE MONSTERS to seria opowiadań kryminalnych opartych na faktach. Jej bohaterami są wzbudzający grozę sprawcy zabójstw z całego świata, których motywacje i działania każą zadać pytanie, co sprawia, że człowiek staje się potworem.
Izabella Frej – autorka opowiadań i tłumaczka. Socjolog z wykształcenia, podobnie jak kryminolog Colin Wilson zastanawia się, co było pierwsze: zbrodnia czy społeczeństwo. Jest poliglotką, myśli i działa w czterech językach. Feministka, LGBT, zawsze w obronie słabszych i mniejszości.
Pewnego dnia dochodzi do zabójstwa Ingeborg Martinek, gospodyni kamienicy z mieszkaniami na wynajem. Na podstawie śladów na ciele ofiary policjanci podejrzewają, że morderstw może być więcej. Ponoć na miejscu zbrodni widziano Oskara Radtkego, współpracownika najlepszego detektywa w tym mieście – Stanisława Berga, dlatego prowadzący śledztwo Klaus Tyl postanawia z nim porozmawiać. Jednak Oskar jakby zapadł się pod ziemię, a przyjaciele detektywa otrzymują depeszę, że Berg jest umierający. Jak jest naprawdę? I kto stoi za intrygą powiązaną z serią zabójstw w dziewiętnastowiecznym Królewcu?
Krzysztof Beśka – prozaik, twórca tekstów piosenek i słuchowisk radiowych. Autor kilkunastu książek kryminalnych i przygodowych, w tym cyklu o przygodach dziewiętnastowiecznego detektywa Stanisława Berga oraz powieści sensacyjno-historycznych o dziennikarzu Tomaszu Hornie. Laureat Literackiej Nagrody Warmii i Mazur Wawrzyn 2009 za „Fabrykę frajerów”, czyli wspomnienia ze szkoły wojskowej, oraz Nagrody Festiwalu Retro Kryminalny Magiel za książkę „Szpiedzy i sufrażystki” (III nagroda). Członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
We Francji panuje zaraza. Damien LeBrun i jego przyjaciele przemierzają kraj, by pomagać ofiarom inkwizytorów, spośród których największym okrucieństwem wsławia się Jacques Begreon. Drogi śmiertelnych nieprzyjaciół znów się skrzyżują. Kto wyjdzie z tego pojedynku cały? Ofiara to kontynuacja mrocznych przygód Damiena LeBruna, których akcja rozgrywa się w średniowieczu, epoce szaleństwa, dewocji i nieposkromionej żądzy władzy. Adrian Kwiatkowski autor powieści Przykazania grzeszników. Pasjonat historii średniowiecza oraz literatury sensacyjnej.
„Urodziłem się w pomorskim miasteczku otoczonym puszczami, zagubionym wśród jezior i wzgórz polodowcowych, cichym i zwyczajnym jak szary dym rozwiany po polach” – tak rozpoczyna swoją opowieść Andrzej Katzenmark, autor niezwykle wyczulony na poezję języka.
Bohaterowie tej historii dorastają w latach sześćdziesiątych XX wieku w Słupsku na małym podwórku, gdzie spotykają ich pierwsze oczarowania, zaskoczenia, pierwsze żale i smutki, a wreszcie i pierwsze rozstania… Ich świat zmienia się w zgodzie z rytmem miasta, nęcąc nadziejami i marzeniami.
Andrzej Katzenmark – autor wielu powieści, esejów i poezji, w tym Granicy i przełomów, Opera litteraria, Między ustami a brzegiem języka oraz Świata Ludwika.
Prawdziwa miłość trwa wiecznie Po śmierci nieodżałowanej przyjaciółki hrabiny Florentyny Miecznikowskiej Justyna pogrąża się w nostalgii i zadumie. Jej ukochany przebywa w Afryce na misji medycznej, a ona sama stara się przetrwać dni rozłąki, poświęcając się pracy w antykwariacie. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia na jej drodze stanie mała dziewczynka. Jaką tym razem tajemnicę odkryje Justyna? Ku czemu ją poprowadzi?
Każde słowo boli zadawnionym bólem, otwiera ponownie zasklepione rany pamięci Historie seryjnych zabójców to także, a właściwie przede wszystkim, historie ich ofiar. Pamięć o nich trwa w domu, który pamięta krzyki ofiar Karla Denkego, rzece, która przechowuje historię oskórowanej studentki z Krakowa, osamotnionym mieszkaniu Zdzisława Beksińskiego, w którym błąkają się duchy przeszłości, czy opowieściach o wielu osobach zabitych przez słynną trucicielkę Katarzynę Onyszkiewiczową. Ich strach i ból, oddany w opowiadaniach Magdaleny Soboty, do dziś przejmuje grozą. TRUE MONSTERS to seria opowiadań kryminalnych opartych na faktach. Jej bohaterami są wzbudzający grozę sprawcy zabójstw z całego świata, których motywacje i działania każą zadać pytanie, co sprawia, że człowiek staje się potworem. Magdalena Sobota jest autorką cyklu powieści kryminalnych z serii Śledztwa Herminy Wasylik oraz podcastu Paliptacje. Interesuje się kryminalistyką, literaturą i teatrem, nieustannie starając się pogodzić swoją największą pasję pracę z pisaniem opowieści.
Tajemniczy Anglik i niezwykła przygoda na małej brytyjskiej wysepce Po krótkiej trasie koncertowej w Anglii Basia i Jaśmina odwiedzają Wyspę Man, gdzie zmarły dziadek jednej z nich pozostawił dom. Basia postanawia wykorzystać ten czas na spotkanie z poznanym niedawno na wakacjach tajemniczym mężczyzną. Czy rodzące się między nimi uczucie przetrwa próbę związaną z niepokojącymi wydarzeniami mającymi miejsce na wyspie? „Człowiek z wyspy” to pełna zabawnych zwrotów akcji komedia kryminalna opowiadająca o dalszych losachbohaterek powieści „Miłość na wybojach”.
Hania dziedziczy po ojcu stary dworek. Kiedy przyjeżdża na miejsce, okazuje się, że mieszkają w nim jego starzy przyjaciele. Powoli poznaje ich historie i zaprzyjaźnia się z nimi. Pewnego dnia poznaje też wilka, który od teraz będzie jej towarzyszył. Niestety okazuje się, że dom ma drugiego współwłaściciela, który chce go sprzedać i tym samym pozbawić mieszkańców dachu nad głową. Co zrobi Hania? Jak obroni swoich nowych przyjaciół?
Każdy człowiek jest jak kwiat, bez odpowiedniej pielęgnacji więdnie. Abyś mogła w pełni być sobą, sięgnij do swoich zasobów. Zwolnij i pomyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz, jakie są twoje oczekiwania i kim jesteś. Dzięki temu staniesz się ekspertką od siebie samej. ROZKWITAJ Z SENSEM – to seria poradników dla kobiet, w mądry, oparty na psychologicznej i naukowej wiedzy, sposób pokazujących, jak można stać się świadomą swoich mocnych stron, pewną siebie, korzystającą ze swojego powołania kobietą. Beata Bartczak – psycholog i terapeuta. Interesuje ją ludzka psychika nie tylko w wymiarze zawodowym, ale też literackim. Łączy doświadczenie psychologiczne z obserwacją ludzkich zachowań i emocji. I o tym pisze – o człowieku, jego upadkach i jego sile. Jest autorką powieści Taką Cię zapamiętam, serii poradników Rozkwitaj z Sensem, książki dla dzieci i rodziców Bajki przeciwlękowe dzieciom na zdrowie oraz współautorką praktycznego przewodnika Mutyzm wybiórczy. Wiedza dostosowana do polskich realiów.
Młoda dziewczyna i śmierć Ada Mielnik po śmierci ojca znalazła się na życiowym zakręcie. Dręczą ją wspomnienia, ma poczucie, że ktoś ją śledzi. A kiedy obok niej dochodzi do morderstwa, wie już, że dzieje się coś złego. Przerażona dziewczyna nie rozumie, dlaczego to wszystko jej się przytrafia. Wie jednak, że musi dojść prawdy. Stawką jest jej życie. Dominika Bel autorka powieści kryminalnych. Między innymi napisała Śmierć w głębi lasu, Klątwę Marianny i Wiśniowy jogurt.
W pewnej niewielkiej miejscowości czuć już ducha świąt. Niestety, świątecznego nastroju nie ma Iga Młocińska, której chłopak Bartek zaginął przedparoma dniami. Ani zgłoszenie na policję, ani poszukiwania nic jednak nie dają. Przepadł jak kamień w wodę. Zrozpaczona Iga zwraca się po pomoc do jedynejosoby, która może jej pomóc – dziadka Jerzego. Starszy pan zna wszystkich i – choć sam nie jest tego do końca pewien – ma nosa do kryminalnych zagadek. Agnieszka Pruska – pisarka, zadebiutowała „Literatem”, który zapoczątkował najsłynniejszą jej serię Komisarz Barnaba Uszkier. Od tego czasu wydała wielepowieści, w tym cykl komedii kryminalnych o przygodach dwóch nauczycielek,powieści detektywistyczne dla dzieci oraz dwa tomy mrocznej tetralogii Szajba,opowiadającej o śledztwach gdańskiej policjantki Sary Lipner.
Kiedy tajemnica oplata jak nieustępliwy bluszcz Hermina Wasylik dochodzi do siebie po dramatycznych przejściach w pracy. Nie jest już policjantką, a żeby wyzdrowieć, musi przyjmować silne leki psychotropowe. Bardzo chce jednak znów czymś się zajmować, dlatego godzi się na przeprowadzenie śledztwa dla twórców popularnego podcastu Zbrodnik. To, do czego ją ono doprowadzi, okaże się wyjątkowo przerażające i zmieni jej życie na zawsze. Złote kwiaty to drugi tom kryminalnej serii Śledztwa Herminy Wasylik.
O czym jest ta książka? Najkrócej, o dwunastu osobach dożywających starości w poniemieckiej rezydencji na Wyspie Sobieszewskiej. Dwanaście życiorysów, profesji, charakterów, przekonań, postaw Ale jeśli sądzicie, że w tym domu spokojnej starości jest cicho i spokojnie, a jego lokatorzy jedynie drzemią w fotelach lub wpatrują się godzinami w pejzaż za oknem albo też odliczają czas do kolejnego posiłku, to jesteście w błędzie. Życie w nim pulsuje, wrze, a nawet kipi, podsycane ludzkimi emocjami, tęsknotami i marzeniami. Oto pełna niebanalnego czasem sentymentalnego, a często rubasznego humoru relacja z przygotowań pensjonariuszy do Dnia Jeża. Robert Tracz plastyk, literat, publicysta. Autor m.in. powieści Pacykarz z Udorpia (II nagroda Costerina 2017) oraz opowiadania Tryptyk gdański (I nagroda Gdańsk Miasto od Nowa 2015) Ponadto jest autorem dwóch zbiorów opowiadań wędkarskich: Spowiedź kardynała i Śpiew Srebrnej Strugi oraz dwóch książek dla dzieci: Wiersze na dobranoc i Kosmiczna podróż. Mieszka w Gdańsku i jest miłośnikiem tego miasta, jego bogatej historii i otwartości na różnorodność i wielokulturowość, dawniej oraz obecnie. Interesuje się również złożoną historią, kulturą i tradycjami Kaszubów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?