Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach. Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.
Seria opowieści o Tappim i jego przyjaciołach porusza tematy bliskie dzieciom w wieku przedszkolnym. Bohaterowie przeżywają podobne troski, co dzieci, dzięki czemu mały czytelnik może zmierzyć się z własnymi lękami i kłopotami. Seria zawiera klasyczne baśniowe elementy: dobrzy i źli bohaterowie, dobro nagradza zło, silniejsi i odważniejsi pomagają tych słabszych, przyjaźń i lojalność wygrywa z podłością.
Po wielkiej bitwie zawsze nastaje świt, ale walka jeszcze nie dobiegła końca. Świat, w którym starzy bogowie oddali ducha, a nowi, choć wciąż słabi, toczą zaciekły bój o ludzkie dusze. Po latach spokojnej posługi u nowego konunga Nordveghru słynny islandzki skald Vidar postanawia wrócić w rodzinne strony. Jeszcze nie wie, że król Trygve Ivarson, zwany Surowym, zamierza podjąć wojenną wyprawę w celu podbicia Islandii. Do brzegów Nidaros docierają jednak statki jamborskiego jarla Thorkila, który, żądny zemsty, chce podbić i zawłaszczyć kraj. Wśród jego wojów jest młody Viglund, zwany Wilczym Pyskiem, syn jarla Vidara. Siłą wcielony w oddziały wroga będzie musiał stawić czoła przeszłości i własnemu ojcu.
Wspaniała, wielowątkowa nordycka saga powraca w nowej odsłonie, a wraz z nią prequelowe opowiadanie Smocze nasienie. Starzy bogowie powoli mogą odejść w zapomnienie. Chcąc odzyskać tron, do kraju wraca bowiem Eryk Halvdanson, a wraz z nim krzewiciele nowej wiary. Przy pomocy misjonarzy Chrystusa król wypowiada wojnę zastanemu porządkowi i grozi każdemu, kto nie będzie chciał się nawrócić. W wojowniku Haraldzie płynie jednak gorąca krew wikingów, a jego niewyparzona gęba sprawia, że trafia do niewoli. W myśl nowej wiary niewygodny staje się też karzeł Arnul. W walce o wolność wspólnie wypowiadają wojnę królowi i kapłanom, na czele których stoi bezwzględny biskup Hieronim.
Nordycka magia runów powraca, a wraz z nią Ukryty Lud, który strzeże dostępu i broni Króla Gór. Wiosna 1940 roku. Podporucznik Wojciech Śnieżewski, drugi oficer polskiego niszczyciela ORP Grom, nie mógł przypuszczać, że zostanie wciągnięty w sam środek tajemniczej walki, którą rozgrywa między sobą dwóch badaczy runów: profesor Tritz, któremu towarzyszy oddział esesmanów przypominających potwory żywcem wyciągnięte z islandzkich sag, i sir Andrew Harrington, szef Sekcji D brytyjskiego wywiadu SIS. U wybrzeży miasta Narwik rozpoczyna się zbrojny konflikt, a zwycięstwo jednej ze stron może zadecydować nie tylko o odkryciu tajemnicy Króla Gór i przejęciu jego mocy, ale też wpłynąć na losy całej wojny. To wszystko w nowej, wojennej odsłonie III tomu Trylogii Nordyckiej, a dodatkowo prequelowe opowiadanie Czas bohaterów.
Cóż lepszego dla pirata niż wakacje w piekle? Po wojnie aniołów z demonami kapitan Roland zwany Wywijasem myślał, że w końcu sobie odpocznie. Tymczasem, za sprawą podpisanego z diabłami cyrografu, zostaje dowódcą sił morskich oraz lądowo-dywersyjnych pierwszej w historii Wysp Rozpustnych łodzi podwodnej zaprzężonej w ośmiornica [! rodzaj męski]. Roland musi tylko namówić swoją starą załogę do wejścia na pokład tej piekielnej machiny. Jak się okazuje, nie będzie to takie proste. Pozostaje pytanie, jaki cel mają w tym wszystkim diabły? Czyżby teraz one chciały przejąć i opanować świat?
Trylogia pod pękniętym niebem to seria dla młodzieży i dorosłych, przede wszystkim fanów tematów dystopijnych. Świetnie zarysowane postaci nastolatków, jak i bohaterów drugoplanowych, oryginalny świat potworów, z którymi przyszło im walczyć. To co wyróżnia Trylogię to atmosfera grozy i niepewności budowana przez Marcina Mortkę poprzez kolejne strony poszczególnych tomów. Wieloznaczność bohaterów jak i całej historii sprawia, że opisana przez niego historia wciąga i przykuwa uwagę na długo. Co więcej, wzbudza emocje i rozważania wychodzące poza karty książki jacy jesteśmy naprawdę, jak zachowujemy się w sytuacji, gdy wszystkie znane nam reguły panujące światem, przestają obowiązywać itd.
W czwartej części czarno-białej serii opowieści o Tappim nasi ulubieni bohaterowie trafiają do Magicznego Ogrodu. Z początku wydaje im się, że jest to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Kiedy jednak spotykają na swojej drodze zaniedbane grządki, wysuszone rośliny i wiszące na drzewach dojrzałe owoce, dochodzą do wniosku, że panuje tu wielki bałagan i koniecznie trzeba coś z tym zrobić. aby pomóc mieszkańcom ten magicznej krainy, musza odnaleźć Panią Ogrodziejkę, co okazuje się nie lada wyzwaniem. Na szczęście Tappi i Chichotek spotykają na swojej drodze nowych przyjaciół. Kiedy wpadają w prawdziwe tarapaty, mogą więc liczyć i na mieszkańców Magicznego Ogrodu, i na przyjaciół z Szepczącego Lasu.
Książki o wesołym wikingu Tappim liczą już 8 tomów. Opowieści o Tappim, reniferku Chichotku i mieszkańcach Szepczącego Lasu cechuje ciepła, baśniowa, bardzo pogodna narracja, klimatem przypominająca historie o Kubusiu Puchatku czy Muminkach. Zarówno główni, jak i drugoplanowi bohaterowie są niejako archetypami baśniowych bohaterów: dobrzy i dzielni pomagają tym słabszym, dobre uczynki są nagradzane a złe karane, itd. Historie, pomimo zanurzenia w baśniowym świecie, są czytelne i bliskie współczesnemu czytelnikowi poruszają problemy znane przedszkolakom, opisują sytuacje z codziennego życia. W zbiorach Tappi i przyjaciele można na przykład przeczytać o tym, co stracił Chichotek, kiedy był leniwy i nie chciało wstać mu się z łóżka, albo że nie należy kłamać. To także dobra propozycja dla dzieci, które zaczynają czytać samodzielnie.
,,O tym, jak na Szepczący Las padł czar"" to kolejna książka opowiadająca o przygodach wikinga Tappiego i jego przyjaciół. Ta pozycja w serii jest wyjątkowa, ponieważ jest książką internaktywną - zaprasza dzieci do wspólnej zabawy. Treść książki podzielona jest na krótkie scenki. Na końcu każdej scenki Tappi, a wraz z nim czytelnik, stają przed wyborem: co Tappi powinien zrobić teraz? Odwiedzić wiewiórkę Śmigaczkę, czy może pobawić się z niedźwiedziem Brzuchaczem? Scenki i pytania nie są przypadkowe - w Szepczącym Lesie dzieją się dziwne rzeczy i Tappi, który kocha swoich przyjaciół i Szepczący Las, chce rozwikłać zagadkę. Mały Czytelnik, pomagając Tappiemu w śledztwie, kierując jego kolejnymi krokami, nie tylko czynnie bierze udział w całej historii, ale przede wszystkim staje się współautorem tej historyjki. ,,O tym, jak..."" jest zatem pozycją wyjątkową i wartą uwagi.
Trzeci tom przygód Tappiego i jego przyjaciół. Tym razem Tappi i Chichotek ruszają na wyprawę w Mruczące Góry, aby odnaleźć smoka, który zabrał czarodziejską miskę olbrzyma Głabrzycha. Dzięki tej misce olbrzym był dobry i grzeczny, więc kiedy znikła, Głabrzych wpadł w tak wielki gniew, że zaczął rzucać wszystkim [i wszystkimi] co mu w ręce wpadło. Szumiący Las popadł przez to w tarapaty. Tappi czym prędzej wyruszył na poszukiwanie miski... Po drodze, jak to zwykle w baśniach bywa, spotkał kilku złych oprychów, ale także wielu nowych przyjaciół. Odwiedził także swoją ukochaną Babcię. Dzięki dobremu serce oraz pomocy przyjaciół, Chichotka i kruka Trajkota, udało się nie tylko wyjść z każdej opresji cało, ale także pomóc wielu napotkanym mieszkańcom gór. I choć Tappi nie przyniósł z powrotem czarodziejskiej miski, udało się udobruchać Głabrzycha. Koniec końców wszystko się dobrze skończyło
Dalsze losy bohaterów I tomu trylogii ""Dom pod pękniętym niebem"". Heather opuszcza Dom pod Pękniętym Niebem. Chce nie tylko odnaleźć Nolana, ale także rozwikłać tajemnicę Końca Świata. W trakcie podróży prowadzi dziennik, w którym opisuje nowych Odmienionych, a także spotkanych Ocalałych. Zarówno pierwsi, jak i drudzy stają się ciekawymi okazami do obserwacji - okazuje się, że skutki Końca Świata są inaczej odczuwalne w różnych rejonach. Odmienieni są bardziej agresywni, a Ocaleli w inny sposób korzystają z łask Matki Natury. Od pewnego momentu towarzyszyć jej będzie spotkany na drodze pies - Mufka. Kiedy sprawy obiorą zły kierunek, to właśnie Mufka zaniesie pamiętnik Heather do Domu pod Pękniętym Niebem, dzięki czemu Marcus, Wendy i Casey będą mogli zorganizować wyprawę ratunkową, posiłkując się jej enigmatycznymi wpisami.
Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach. Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.Seria opowieści o Tappim i jego przyjaciołach porusza tematy bliskie dzieciom w wieku przedszkolnym. Bohaterowie przeżywają podobne troski, co dzieci, dzięki czemu mały czytelnik może zmierzyć się z własnymi lękami i kłopotami. Seria zawiera klasyczne baśniowe elementy: dobrzy i xli bohaterowie, dobro nagradza zło, silniejsi i odważniejsi pomagają tych słabszych, przyjaźń i lojalność wygrywa z podłością.
Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach. Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.Seria opowieści o Tappim i jego przyjaciołach porusza tematy bliskie dzieciom w wieku przedszkolnym. Bohaterowie przeżywają podobne troski, co dzieci, dzięki czemu mały czytelnik może zmierzyć się z własnymi lękami i kłopotami. Seria zawiera klasyczne baśniowe elementy: dobrzy i xli bohaterowie, dobro nagradza zło, silniejsi i odważniejsi pomagają tych słabszych, przyjaźń i lojalność wygrywa z podłością.
Legenda głosi, że piraci grasujący po Morzach Wszetecznych są wyrośniętymi, zdeformowanymi, brzydkimi dziećmi, które zostały niegdyś wrzucone do morza przez swych przerażonych rodziców. Patrząc na bandę kapitana Rolanda rekrutującą się spośród najdziwniejszych i najniebezpieczniejszych pokrak i wyrzutków wszelkiej maści, trudno nie dać wiary legendzie. Załoga Błędnego Rycerza to gobliny i półgobliny, satyrowie i szamani, wszyscy jednakowo bezlitośni, dzicy i... zabawni.Hordy potencjalnych przeciwników czających się w okolicach miasta Necroville muszą się mieć na baczności. Najmocniejszą stroną bandy Rolanda nie jest myślenie. Zwykle używają broni dużo szybciej niż głowy, o ile oczywiście głowa może przydać się do czegokolwiek w walce i przygodzie. Przygodzie? Wątpliwe, że to słowo tutaj pasuje. Nie po to jest się piratem, żeby poszukiwać po najodleglejszych krańcach mórz przygód. Załoga Błędnego Rycerza szuka wprawdzie cały czas, ale czegoś innego. Szuka awantury!
Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach. Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.
Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach. Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.
Trwa zwykłe amerykańskie lato. Siódemka najnormalniejszych nastolatków pod słońcem wybiera się na wakacje pod namiotami w lasach niedaleko miasteczka Fallville. Towarzyszy im przewodnik o imieniu Casey, pół-Indianin, jedyny dorosły w towarzystwie.Dzieciaki obozują w głuszy. Zabawa się nie klei, gdyż wszystkim przeszkadza gadatliwa Wendy, a Nick i Max zajęci są przygotowywaniem kawału, który ma przerazić dziewczyny i skłonić je do wprowadzenia się do namiotu chłopaków. Na domiar złego Casey - indiański przewodnik - jest w paskudnym nastroju. Słońce zachodzi niezwykle krwawo.
Historie o piratach często zaczynają się w ten sam sposób: kapitan wskutek wyczerpującej walki traci swój statek oraz większość załogi. Zostają tylko ci najwierniejsi. Zaraz, zaraz - czy aby na pewno najwierniejsi, a nie ci mniej zaradni, którzy nie mieli pomysłu, aby zrobić ze sobą coś lepszego? To okazuje się zwykle w toku dalszych przygód. Kapitan Roland niby znalazł się w podobnej sytuacji, ale jednak nie do końca. Bo czy każda banda piratów, tak jak ta grasująca po Morzach Wszetecznych, rekrutuje się spośród goblinów, półgoblinów, satyrów oraz szamanów, a w dodatku wszystkich tak zaciekłych, bezlitosnych, dzikich i zgoła nie najmądrzejszych? Otóż nie. Takich awanturników jak załoga dość podejrzanego, ale za to wyjątkowo szybko znalezionego nowego statku nazwanego Błędnym Rycerzem nie spotyka się nigdzie indziej niż w okolicach dziwnie wymarłego miasta portowego Necroville. Trudno co prawda spodziewać się, że rejs pirackim okrętem może być doświadczeniem przewidywalnym, w tym jednak wypadku trzech rzeczy czytelnik może być całkowicie pewien: wartkiej akcji, krwawej jatki i salw śmiechu.
Kapitan Peter Doggs znany jest ze swojej niezależności i braku pokory wobec rozkazów. Prędzej czy później musiały go one zaprowadzić przed pluton egzekucyjny...I gdyby nie tajemniczy lord Bathurst, zamiast na pokładzie pięknego żaglowca dzielny kapitan wylądowałby w dole z wapnem.Teraz Peter Dodds musi pożeglować nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Kolejne etapy tajnej misji odsłaniać będą listy lorda Bathursta. Po drodze musi zatapiać obce statki i zabijać niewinnych cywilów. A gdyby do głowy mu przyszło protestować, pilnują go przekupieni lub zastraszeni przez Bathursta marynarze, pewna gnida nazwiskiem Stirling i świadomość, że od jego subordynacji zależy los córki, szesnastoletniej Emily.Lord Bathurst przewidział wszystko, z wyjątkiem jednego. Kapitan Dodds bardzo, ale to bardzo nie lubi być do czegoś zmuszany...Aby ocalić córkę, okręt i załogę, musi wykazać się przebiegłością, odwagą i spora dawką brawury
Magiczny, bardzo plastycznie opisany świat pełen przyjaznych postaci:
wesołego wikinga, przyjaznego wiatru, wesołej wiewiórki; baśniowy
charakter opowieści. Sympatyczni bohaterowie, których polubi każde dziecko. Prosty tekst i duże litery pomogą rodzicom przy wieczornym czytaniu i zachęcą dzieci do samodzielnej lektury. Czarno-białe, wesołe ilustracje pełne szczegółów zwrócą uwagę dzieci.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?