KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Księgarnia św. Wojciecha

Okładka książki Bruzda

25,00 zł 18,11 zł


Bruzda to owoc doświadczenia duszpasterskiego św. Josemaríi Escrivy, założyciela i pierwszego prałata Opus Dei. W zamiarze autora miała ona pomóc czytelnikowi kształtować własne życie duchowe i uczyć modlitwy osobistej; przypominać, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Wskazania w niej zawarte przez lata nie straciły nic ze swej aktualności i siły.
Okładka książki Katechizm 3,4-latek Pan Bóg kocha dzieci  DiKŚW

16,00 zł 15,43 zł


Materiał dostosowany do możliwości percepcyjnych dzieckaPrzyjazna szata graficzna ułatwi zapamiętanie poznanych treściZaproponowane sposoby przeprowadzenia zajęć pozytywnie wpłyną na rozwój psychomotoryczny dzieckaZagadnienia religijne wprowadzane są przez zabawę, ciekawe ilustracje i wykorzystanie codziennych doświadczeńRóżne formy zaangażowania dzieci pomogą w odkryciu Boga w otaczającym świecie
Okładka książki Kilka myśli o Różańcu - Twardowski w.2012 DiKŚW

19,90 zł 14,23 zł


Niektórzy nie rozumieją znaczenia Różańca. Razi ich jego monotonia. Inni szukają mądrych rozważań i robią z niego wykład dogmatyczny. Ale Różaniec to nie wypracowanie teologiczne. Odmawiany w chorobie, w trudnej podróży, w oczekiwaniu na wyniki badań, przed drzwiami egzaminatora, jest najmądrzejszą modlitwą, która pozwala z zaufaniem trzymać się Matki Bożej, Tej, która nas coraz bardziej prowadzi do Jezusa. Czasem na drzwiach czytamy: ?Nie wchodzić bez pukania?. Różaniec zaś jest stałą potrzebą pukania do drzwi Matki Bożej, aby się dostać pod Jej opiekę. (ze wstępu)
Okładka książki Kochamy Pana Jezusa 2 Religia Podręcznik Szkoła podstawowa DiKŚW

18,00 zł 15,92 zł


Wykorzystanie innowacyjnych środków dydaktycznych pomoże w dotarciu do uczniów o różnych możliwościach percepcyjnychAtrakcyjna forma prowadzenia zajęć pomoże w kształtowaniu właściwej postawy chrześcijańskiejZaproponowany materiał wprowadzi w tajemnicę spotkania z Bogiem w sakramencie pojednaniaCytaty z Pisma Świętego uwrażliwią na potrzebę słuchania BogaDziałania zaproponowane do wykonania zachęcą rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu religijnyjm swojego dziecka.
Okładka książki Kilka myśli o Eucharystii

19,90 zł 14,23 zł


Tajemnica Eucharystii należy do czterech największych tajemnic wiary, które spadły z nieba, jak objawienie: tajemnica Trójcy Przenajświętszej, tajemnica Wcielenia ? Bóg stał się Człowiekiem, tajemnica Eucharystii, tajemnica widzenia Boga twarzą w twarz po naszej śmierci. Zbliżając się do tajemnicy Eucharystii, zbliżamy się do jednej z tajemnic, których nie tylko że nie możemy pojąć, ale rozum ludzki nie mógłby ich sobie nawet wymyślić. Wobec Komunii Świętej jesteśmy wciąż małymi dziećmi, które śpiewają: ?Ani ziemia, ani morze pojąć, co to Bóg, nie może?. (Ponad rozum ? fragment)
Okładka książki Pismo Święte ST i NT duże beż 2011

89,90 zł 64,27 zł


Jednotomowe wydanie Pisma Świętego w najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych, ze znakomitym, obszernym komentarzem, w trwałej i eleganckiej oprawie. Zalety niniejszej edycji to: - wygodny, niewielki format - zrozumiały język - wyczerpujący wstęp do każdej księgi - tekst opatrzony starannie opracowanymi przypisami - elegancka oprawa.
Okładka książki Z Biblią przez cały rok. Opowieści dla dzieci

39,90 zł 28,52 zł


Ojciec Wacław Oszajca - wybitny poeta i publicysta, teolog, wykładowca, znany także z licznych programów radiowych i telewizyjnych - prowadzi dzieci poprzez najważniejsze wydarzenia Nowego oraz Starego Testamentu. Książka wspaniale zaznajamia dzieci z Pismem Świętym, uczy życia według Dobrej Nowiny, pokazuje, co to znaczy być chrześcijaninem.
Okładka książki Nie przyszedłem Pana nawracać DiKŚW

49,90 zł 36,15 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nowe wydanie tomu Nie przyszedłem pana nawracać obejmuje wiersze z okresu 1945-2006. Pozwala spojrzeć na wyjątkową twórczość ks. Jana Twardowskiego z szerszej, niż dotychczas było to możliwe, perspektywy. Wszystkie wiersze zostały opublikowane w ostatecznej, przyjętej przez Autora wersji. Tom wzbogacony został wnikliwą analizą pióra o. Wacława Oszajcy.Pomnikowe dzieło ks. Jana Twardowskiego przygotowane zostało by uczcić przypadającą 18. stycznia rocznicę śmierci poety.
Okładka książki Mały leksykon aniołów DiKŚW

24,90 zł 18,29 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

To bogaty zbiór haseł poświęconych tematyce anielskiej. Zawiera opisy ponad 200 najważniejszych postaci anielskich w tradycji żydowskiej, chrześcijańskiej i islamskiej oraz w literaturze zachodniej. W sposób dokładny i precyzyjny, odnosząc się do licznych źródeł, Autor opisuje wszystko, co jest domeną działania aniołów oraz m.in. relacje anielsko-ludzkie, przejawiające się w języku, sztuce i życiu. Heinrich Krauss jest z wykształcenia prawnikiem, filozofem i teologiem. Znany jest także jako autor licznych scenariuszy. Jego ostatnim projektem jest ekranizacja Biblii. Patronat medialny ""Przewodnika Katolickiego"" i Radia Emaus.
Okładka książki Jesteś moim aniołem

25,00 zł 18,11 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Aniołowie towarzyszą nam i chronią nas, dodają wiary w siebie i wlewają w nasze serca otuchę. Są życzliwymi pomocnikami, których posyła do nas Bóg. W swej książce ojciec Anselm Grün pokazuje aniołów, którzy na Twojej drodze życia chronią Cię i osłaniają, inspirują i obdarzają radością, pomagają Ci zanurzyć się w ciszy i otworzyć oczy na piękne strony życia. Słowa autora przybliżają nam owych ?niebiańskich posłańców?, napełniając nas nadzieją i optymizmem. Anselm Grun OSB (ur. 1945) ? mnich i szafarz opactwa benedyktynów Münsterschwarzach w Niemczech, znany duszpasterz i ceniony kierownik duchowy. W swych licznych książkach, tłumaczonych na wiele języków, oraz w prowadzonych sesjach i prelekcjach podejmuje tematy związane z ludzkimi problemami egzystencjalnymi i pytaniami duchowym
Okładka książki Dziś wypełnia się słowo

22,00 zł 16,60 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Zwieńczeniem Ewangelii według św. Łukasza jest przypowieść o miłosiernym ojcu. Bóg nigdy nie wyrzucił człowieka z serca ? czekał na niego, a teraz biegnie mu na spotkanie, rzuca się mu na szyje i całuje go. Nie czyni mu żadnego wyrzutu, nie dziwi się, lecz tylko daje wyraz swej radości. Taką ucztą radości może stać się każdy powrót do Boga. Żyć Biblią - seria ta jest zaproszeniem do znalezienia pośrodku codziennych spraw czasu na refleksję nad tym, co jest naprawdę ważne; - każda książka z tej serii zawiera czterdzieści rozdziałów ? impulsów skłaniających do przekładania tekstów biblijnych na własne życie; - każdy z tytułów może służyć owocnie zarówno osobistej lekturze, jak i parafialnym grupom biblijnym.
Okładka książki Mądrość księgi psalmów

18,00 zł 13,58 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Księga Psalmów ? jedna z najpiękniejszych ksiąg Biblii ? jest zbiorem zawierającym wiele powszechnie znanych poematów. Przedstawiając bogatą sferę ludzkich emocji i zachowań ? od głębokiej rozpaczy do triumfującego świętowania ? psalmy wyrażają pełne spektrum ludzkich doświadczeń, dotyczących również współczesnego człowieka. Ta książka pełna jest niezapomnianych refleksji, które będą doskonałe dla każdego, kto szuka inspiracji w dawnych mądrościach.
Okładka książki Mądrość słów Jezusa

18,00 zł 13,58 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Inspirujące nauczanie Jezusa dotknęło serc wielu ludzi. Ta książka ujmuje w całość kilka Jego najbardziej głębokich, zapadających w pamięć i serce powiedzeń i opowieści, jako świadectwo udokumentowane w czterech Ewangeliach. Ta książka pełna jest niezapomnianych refleksji, które będą idealne dla każdego odbiorcy szukającego inspiracji w Jego mądrości.
Okładka książki Ślady małych stóp na piasku

24,90 zł 18,04 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

"Leukodystrofia metachromatyczna… Co za barbarzyńska nazwa! Nie do wymówienia. I nie do przyjęcia. Podobnie jak choroba, która się za nią kryje. Nazwa zupełnie niepasująca do mojej księżniczki, która stoi teraz przy drzwiach i klaszcząc w rączki, dopomina się o tort i świeczki. Na ten widok pęka mi serce. To nie do zniesienia. Moja pełna życia córeczka może umrzeć. Nie tak wcześnie. Nie teraz. Jeszcze przez chwilę powstrzymuję łzy - przytulam ją i włączam ulubioną kreskówkę. Zamykam drzwi. Thais uśmiecha się do mnie." Historia zaczyna się na plaży, kiedy Anne-Dauphine zauważa, że jej córeczka lekko powłóczy nóżką, a jej chód jest nieco chwiejny. Po serii badań lekarze stwierdzają, że Thais cierpi na rzadką chorobę genetyczną, leukodystrofię metachromatyczną. Dziewczynce, która właśnie obchodzi swoje drugie urodziny, zostało zaledwie kilka miesięcy życia. Autorka składa swojemu dziecku obietnicę: "Będziesz miała piękne życie. Nie takie, jak inne małe dziewczynki, ale życie, z którego będziesz mogła być dumna. Życie, w którym nigdy nie zabraknie ci miłości". Niniejsza książka - świadectwo matczynej miłości i zaangażowania - opowiada o tym, w jaki sposób rodzice, rodzina, niania i przyjaciele spełnili złożoną Thais obietnicę. Fragment Książki Ślady małych stóp na piasku Leukodystrofia metachromatyczna... Co za barbarzyńska nazwa! Nie do wymówienia. I nie do przyjęcia. Podobnie jak choroba, która się za nią kryje. Nazwa zupełnie niepa-sująca do mojej księżniczki, która stoi teraz przy drzwiach i klaszcząc w rączki, dopomina się o tort i świeczki. Na ten widok pęka mi serce. To nie do zniesienia. Moja pełna życia córeczka nie może umrzeć. Nie tak wcześnie. Nie teraz. Jeszcze przez chwilę powstrzymuję łzy - przytulam ją i włączam ulubioną kreskówkę. Zamykam drzwi. Thais uśmiecha się do mnie. Mama czeka na rnnie w salonie. Pękam. Jest gorzej, niż myśleliśmy. Thais jest bardzo chora. Umrze. Umrze". Moja mama, która nie umie płakać - wybucha płaczem. Nie jestem w stanie powiedzieć jej nic więcej. Po prostu nic nie pamiętam. Zanim wyszliśmy ze szpitala, przewidująca lekarka wsunęła mi do ręki karteczkę /, nazwą choroby: „leu-ko-dys-tro-fia me-ta-chro-ma-tycz-na". Sylabizuję, próbując odnaleźć sens stów. Ukonkretnić rzeczywistość. Dopiero za trzecim razem udaje mi się wpisać bezbłędnie nazwę choroby w wyszukiwarce. Klikam. Ale nie otwieram wyświetlających się linków. Za bardzo się boję poznać kryjącą sit; za nimi grozę. Automatyczne powiadomienie o przychodzącym e-mai-lu. To Łoić. On miał więcej odwagi. Przejrzał strony dotyczące choroby i przysyła mi złagodzone w swej formie streszczenie. Jak bardzo go kocham! Nikt inny, tylko on, pomaga mi teraz zrozumieć, czym jest leukodystrofia metachromatyczna. Koszmar! Zbieżność nieprawidłowych genów, Loica i moich. Oboje jesteśmy zdrowymi nosicielami anomalii genetycznej i przekazaliśmy defektywny gen Thais. Jej komórki nic produkują specyficznego enzymu - arylo-sułfatazy A, odpowiedzialnej za rozkład pewnego rodzaju lipidów, sulfatydów. Niedobór tego enzymu powoduje spichrzanie sulfatydów w komórkach i niszczenie otoczki mielinowej, „osłonki" nerwów, która odpowiada za przepływ impulsów nerwowych. Na początku choroba atakuje organizm w ukryciu. Z chwilą, gdy się ujawnia, stopniowo niszczy cały układ nerwowy. Na początku prowadzi do ubytku funkcji motorycznych, utraty mowy, wzroku... aż do śmierci, która następuje od dwóch do pięciu lat od zachorowania. Obecnie nie ma na nią lekarstwa. Thais jest dotknięta najgroźniejszą, późnoniemowlęcą rormą choroby. Nie ma najmniejszych szans na przeżycie.  
Okładka książki Ciesz się życiem

24,00 zł 18,11 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Anselm Grün pokazuje, jak możemy znaleźć nowe siły i radość życia i otworzyć nasze serca na jego piękne strony. Jego dobre myśli i dodające odwagi słowa pomagają czerpać radość z każdej chwili. Anselm Grün (ur. 1945) - teolog i filozof, mnich i szafarz opactwa benedyktynów Münsterschwarzach w Niemczech. W swych licznych książkach oraz w prowadzonych sesjach i prelekcjach podejmuje tematy związane z ludzkimi problemami i pytaniami duchowymi. Ceniony jako duszpasterz i kierownik duchowy. Należy do najpoczytniejszych współczesnych autorów chrześcijańskich.
Okładka książki Wypalenie duchowe

28,00 zł 20,29 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Misja Kościoła ? duchownych i świeckich ? oraz ich tryb życia stają się bardzo często przyczynami wypalenia emocjonalnego i duchowego. Autorzy tej książki ? psycholodzy i teologowie, od wielu lat towarzyszący osobom, które doświadczyły takiego stanu ? zachęcają, by zmierzyć się z prawdą o sobie. Tylko ten, kto zaniecha ukrywania tej prawdy, kto pozna zarówno swoje jasne, jak i mroczne strony i zmierzy się z nimi, może odnaleźć swą osobistą drogę duchową. Może nadal służyć innym. Autorzy radzą zatem, jak chronić się przed utratą sił i wypaleniem. Jednocześnie podpowiadają, co warto wiedzieć o kierownictwie duchowym i jak powinien postępować ten, kto podejmuje się opieki duchowej nad innymi.
Okładka książki Katechizm GIM 2 Aby nie ustać w drodze  NPP DiKŚW

18,00 zł 15,92 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Podręcznik nr AZ-32-01/10-PO-1/12 do nauczania religii rzymskokatolickiej, przeznaczony dla klasy 2 gimnazjum, zgodny z programem nauczania numer AZ-3-01/10.
Okładka książki Pierwsze pytania o Biblię

25,00 zł 18,86 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Biblia jest jedną z najstarszych, ale też jedną z najbardziej rozpowszechnionych i najczęściej czytanych ksiąg świata. A jednak jej lektura nie jest sprawą prostą, bowiem księga ta wciąż budzi wiele wątpliwości. Kto ją napisał? Czy jest świętą księgą? Czy Adam i Ewa istnieli naprawdę? Czy ziemię rzeczywiście spustoszył potop? Czy dziesięć przykazań nie jest aby wymysłem? W jakim języku spisano Biblię? Gdzie znajdował się ziemski raj i dlaczego diabeł przybrał postać węża? Na te i inne podstawowe pytania dotyczące Pisma Świętego Michel Quesnel, biblista, odpowiada jasno i prosto, tym samym czyniąc jeden z najważniejszych tekstów w dziejach ludzkości łatwiejszym w odbiorze i bardziej przystępnym. Michel Quesnel ? kapłan, członek Oratorium Jezusa i Maryi Niepokalanej, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lyońskiego. Autor wielu książek i artykułów poświęconych Biblii.
Okładka książki Zanim powiesz TAK DiKŚW

24,90 zł 18,79 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

?Zanim powiesz TAK? to praktyczny przewodnik dla młodych ludzi przygotowujących się do małżeństwa, jak również doskonała pomoc dla osób prowadzących kursy przedmałżeńskie czy Wieczory dla zakochanych. Zawiera liczne przykłady z codziennego życia małżeńskiego i rodzinnego oraz kwestie do rozważenia we dwoje, m.in. o tym, jak zbudować małżeństwo na solidnych podstawach, jak się kłócić uczciwie, jak troszczyć się o siebie i swój związek. Anthony Garascia ? autor przewodników przygotowujących do małżeństwa; dyrektor i terapeuta w Samaritan Counseling Center w South Bend w stanie Indiana. Specjalizuje się w terapii par i rodzin, zajmuje się m.in. problemami w związkach, kryzysami małżeńskimi, depresją, zespołem stresu pourazowego, terapią po stracie. Od 33 lat pozostaje w szczęśliwym związku małżeńskim, jest ojcem trójki dorosłych dzieci.
Okładka książki Uwierzyć w Jezusa DiKŚW

26,00 zł 19,62 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Przesłanie książki ?Wierzyć w Jezusa? jest pocieszające i podnoszące na duchu, choć nieco zbija z tropu, jako że burzy powszechne przekonanie. Droga do świętości nie wiedzie przez dramatyczne wyrzeczenia i świętość nie jest jedynie dla ?specjalistów?, księży i osób duchownych. Ze świętością nie jest tak, że trzeba o nią walczyć i zwyciężyć ? ona może tylko być dana, a jedyne, co jest konieczne, to o nią poprosić. Gdy tylko przestaniemy walczyć o nasze zasługi, niepotrzebnie skupiając uwagę na nas samych, a w zamian za to uznamy naszą słabość, nasze potrzeby, droga będzie otwarta do spotkania Boga i do świętości Jezusa, która jest Jego darem.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj