Rok 1856. Młody kapitan Nathaniel Plum przybywa na tajemniczą Beaver Island, gdzie rządzi charyzmatyczny i bezwzględny król mormon James Strang, mający aż sześć żon. Początkowo celem Pluma jest osobista vendetta, lecz szybko zostaje wciągnięty w sieć politycznych i religijnych spisków. Wśród zdrad, buntów i śmiertelnych niebezpieczeństw odkrywa, że prawdziwa odwaga nie polega na sile, lecz na wyborach, których musi dokonać zwłaszcza gdy na jego drodze staje piękna, lecz uwikłana w dramatyczne wydarzenia Marion. Nowe tłumaczeniePełna wersja tekstuWcześniej książka znana w Polsce pod tytułem "Wśród mormonów"
Zbiór czterech późnych opowiadań Jacka Londona, wydanych pośmiertnie w 1918 r. pod tytułem The Red One. W opowiadaniu Czerwony bóg przenosimy się do wioski kanibali na jednej z wysp pacyficznych. Ladacznica to wstrząsająca historia pewnej młodej kobiety w Ekwadorze, która ucieka z własnego plemienia zatrzymując pociąg na niedawno zbudowanej linii kolejowej. W opowiadaniu Jak Argus z dawnych dni przedstawiona została historia pewnego starca, który wyrusza z Kalifornii do Klondike na poszukiwanie złota (czego wszyscy mu odradzają w tym wieku). Perełką jest ostatnie opowiadanie, Księżniczka, które dotychczas nie było tłumaczone na język polski. Trzech włóczęgów wspomina dni chwały na wyspach polinezyjskich i znamienite kobiety, które wpłynęły na ich los.
Zbiór czterech opowiadań o świecie walk bokserskich, z których dwa nie były dotychczas tłumaczone na język polski. Pisząc te opowiadania Jack London bazował na własnych doświadczeniach. W Grze młody zawodnik staje do ostatniej walki przed planowanym ślubem. Kawałek steku to historia starszego zawodnika, Toma Kinga, który nie ma pieniędzy na mięsny obiad, a walczy tylko po to, żeby spłacić długi. W Meksykaninie przedstawiona została historia amatora boksu, Felipe Riviery, który walczy o pieniądze dla rewolucji. W ostatnim z opowiadań, Otchłannym brutalu, Jack London przedstawił karierę wychowanego w puszczy olbrzyma, który wierzy w uczciwość w świecie sportu. Niestety, po pewnym czasie srogo się na nim zawodzi - ta opowieść o korupcji należy do najlepszych mini powieści Jacka Londona.
Roderick Drew, młody chłopak z Detroit, wyrusza na głęboką północ, by towarzyszyć Wabigoonowi – półkrwi Indianinowi – oraz doświadczonemu traperowi Mukokiemu w polowaniu na wilki, których skalpy przynoszą cenny zarobek. Wędrując przez ośnieżone lasy i zamarznięte jeziora, bohaterowie mierzą się nie tylko z groźnymi watahami, ale też z okrutnymi banitami Woongami, którzy nie zawahają się zaatakować. W tle dramatyczna historia miłości, zdrady i plemiennej waśni, która kładzie się cieniem na życie Mukokiego. Każdy krok bohaterów to walka z czasem, pogodą i nieznanym zagrożeniem. Czy uda im się przetrwać w obliczu rosnących niebezpieczeństw? Nowe tłumaczenie Pełna wersja tekstu Wydanie ilustrowane
Zew krwi Jacka Londona to poruszająca opowieść o walce o przetrwanie, odkrywaniu pierwotnych instynktów i duchu wolności. Buck, udomowiony pies z Kalifornii, zostaje porwany i sprzedany na Północ, gdzie musi sprostać surowym warunkom życia w zaprzęgach podczas gorączki złota w Klondike. W dzikim i bezlitosnym świecie Buck uczy się praw kija i kła, stopniowo odrzucając cywilizację na rzecz wolności. To historia o odwadze, instynkcie i niepowstrzymanym dążeniu do odnalezienia prawdziwego siebie w surowych realiach północnej Kanady. Nowe tłumaczenie Pełna wersja tekstu (często skracanego we wczesniejszych tłumaczeniach)
Najstarsze polskie wydanie książki znanej jako Zew krwi, w nowej odświeżonej formie. Przygody psa w Klondike (The Call of the Wild) to opowieść o niezwykłej podróży Beka, psa porwanego z ciepłego domu w Kalifornii i sprzedanego do pracy w zaprzęgach na mroźnej Północy. W brutalnym świecie Klondike Bek przechodzi przemianę: z rozpieszczonego arystokraty w dzikiego, nieugiętego lidera. Walka o przetrwanie, rywalizacja z innymi psami oraz odradzające się pierwotne instynkty prowadzą go do odkrycia swojej prawdziwej natury. Jest to pełna przygód i emocji powieść o więzi między człowiekiem a zwierzęciem, instynkcie i triumfie ducha w trudnych warunkach Kanady.
Pierwsza powieść Jacka LondonaMłody Joe Bronson, zmagając się z wymaganiami ojca i monotonią szkolnego życia, podejmuje decyzję, która zmienia jego los. Ucieka z domu, by zasmakować przygody na pokładzie Dazzlera łodzi będącej domem dla grupy barwnych postaci, w tym sprytnego French Petea i zadziornego Frisco Kida. Jednak życie na morzu okazuje się bardziej niebezpieczne, niż się spodziewał. Między zmiennymi falami zatoki San Francisco, ostrymi sztormami a pościgami przez policję Joe odkrywa, że świat piratów ostryg i morskiej wolności wymaga odwagi i szybkiego podejmowania decyzji. Czy młody chłopak znajdzie w sobie siłę, by stawić czoła wyzwaniom i odnaleźć własną drogę? Jack London w swojej najwcześniejszej powieści maluje obraz dorastania, gdzie przygoda splata się z nauką odpowiedzialności.
Zbiór opowiadań Jacka Londona z 1912 roku, który przedstawia życie na Hawajach na początku XX wieku. Autor, zafascynowany kulturą i przyrodą wysp, ukazuje kontrasty między rdzennymi mieszkańcami a wpływami zachodniej cywilizacji.
W siedmiu opowiadaniach, takich jak Dom dumy , Koolau Trędowaty czy Good-bye, Jack , London porusza tematy moralności, społecznej niesprawiedliwości, walki o godność i zmagań z losem. Bohaterowie tych historii – od trędowatych wykluczonych ze społeczeństwa po przedstawicieli lokalnej elity – są pełnokrwistymi postaciami, których losy odzwierciedlają zarówno piękno, jak i brutalność życia na rajskich wyspach.
Opowieści hawajskie to ważny literacki zapis przemian społecznych i kulturowych Hawajów, napisany stylem prostym, ale pełnym emocji i głębokiego zrozumienia człowieka.
Nowe tłumaczenie i układ opowiadań odpowiadający amerykańskiemu wydaniu z 1912 r. ( The House of Pride & Other Tales of Hawaii )
Zbiór zawiera ciekawy artykuł Jack London o sobie .
Spis opowiadań:
Dom dumy
Koolau Trędowaty
Good-bye, Jack
Aloha Oe
Chun Ah Chun
Szeryf z Kona
Na macie z trawy Makaloa to wyjątkowy zbiór opowiadań Jacka Londona, który przenosi czytelnika w malowniczy świat hawajskich wysp. Autor, z niezwykłą wrażliwością, ukazuje życie rdzennych mieszkańców, ich tradycje, codzienność oraz duchowość. Historie tętnią emocjami od nostalgii po dramat, podkreślając bogactwo kulturowe i piękno tropikalnej przyrody. To opowieści o miłości, stracie, więziach rodzinnych i starciu tradycji z nowoczesnością. Dla miłośników literatury podróżniczej i egzotyki Na macie z trawy Makaloa stanowi niezapomnianą podróż w odległe zakątki duszy i świata. Zbiór ten ukazał się w języku polskim po raz pierwszy pod nazwą Opowieści hawajskie, co jest nazwą mylącą, ponieważ Jack London wydał kilka lat wcześniej zbiór: "The House of Pride and others Tales of Hawaii" (wydaliśmy go pod nazwą Opowieści hawajskie). Dlatego też zmieniliśmy nazwę polskiego wydania na takie, które odpowiada wydaniu amerykańskiemu: "On the Makaloa Mat: Island Tales". Przeprowadziliśmy gruntowną redakcję tłumaczenia z 1931 r. Spis opowiadań:Na macie z trawy MakaloaKości wodza KahekiliTajniki duszy AlicjiDzięcię wodyPiszczeleŁzy Ah KimaNa fali
Neewa, młody niedźwiedź czarny, i Miki, szczeniak mieszańca, zostają wyrwani ze swojego naturalnego środowiska i zmuszeni do stawienia czoła ludziom i dzikiej przyrodzie północnej Kanady. Ich wspólna podróż to walka o przetrwanie i odkrywanie świata, w którym prawa natury są bezwzględne. Curwood szczegółowo i z wielką wrażliwością przedstawia codzienność zwierząt, ich instynkty, lęki i nieoczywiste relacje z człowiekiem. To opowieść o kruchości życia w dziczy, w której każda decyzja i spotkanie mogą nieść nieodwracalne konsekwencje.Nowe tłumaczenie.Pełna wersja tekstu.
W mroźnych pustkowiach Kanady trzej bohaterowie Wabigoon, Mukoki i Roderick Drew wyruszają w dramatyczny pościg, by ocalić Minnetaki, siostrę Wabiego, porwaną przez okrutnych Woongów. Podążając tropem porywaczy przez lodowe równiny, lasy i dzikie jeziora, muszą stawić czoła trudnym warunkom, zmęczeniu i niebezpieczeństwom czyhającym w dziczy. Wabigoon, osłabiony wysiłkiem, ledwo dociera do przyjaciół, by przekazać wiadomość o tragedii, po czym razem wyruszają w desperacką pogoń. Rod, obciążony odpowiedzialnością za odnalezienie śladów, walczy z własnymi lękami i wizjami. Po drodze odkrywają tajemnicze ślady związane z Minnetaki i wskazówki prowadzące do legendarnej krainy złota. Powieść splata wątki przyjaźni, odwagi i walki z dziką naturą w poszukiwaniu sprawiedliwości i przetrwania.
Przygody w Zatoce San Francisco to zbiór pełnych akcji opowiadań Jacka Londona, w których młody żeglarz Jack wyrusza na patrole w Zatoce San Francisco jako członek rybackiej milicji. Zadania, które podejmuje, prowadzą go przez zderzenia z piratami ostrygowymi, chińskimi poławiaczami krewetek i nieustanne wyzwania na zdradliwych wodach zatoki. London maluje żywy obraz codzienności rybaków i trudów życia na morzu, tworząc opowieści, w których zmagania z ludźmi i żywiołami splatają się w realistyczny obraz ówczesnego rybołówstwa. Zbiór zawiera wszystkie opowiadania wchodzące w skład pierwszego wydania z 1906 r.: Żółte niebezpieczeństwo Król Greków Wyprawa na piratów ostrygowych Oblężenie Lancashire Queen Coup Charleya Demetrios Contos Żółty Zawój
Na statku płynącym z Seattle do Alaski płynie Alan Holt, farmer zatrudniający Eskimosów do wypasu bydła, wielki pasjonat tego regionu, wiążący z nim ogromne nadzieje. Niespodziewanie na statek przybywa tajemnicza młoda kobieta, która każe siebie nazywać Mary Standish. Jej zachowanie jest bardzo nietypowe i zwraca uwagę Alana Holta. Już niebawem Mary Standish zwraca się z prośbą do Alana Holta o pomoc w zaimprowizowaniu jej śmierci na statku. Co się za tym kryje i czy ta sprawa ma związek z odwiecznym wrogiem Holta, milionerem Johnem Grahamem? Na końcu świata to powieść przygodowo-kryminalna dziejąca się na Alasce.
Dawid Raine to tułacz ciężko doświadczony przez życie. Zdradziła go żona, stracił majątek. W pociągu na dalekiej północy spotyka tajemniczego ojca Rolanda. Ponieważ pociąg utyka w zaspach Raine ma czas zwierzyć się duchownemu ze swoich trosk. Po nawiązaniu bliższej znajomości postanawia wyruszyć razem z ojcem Rolandem w dzikie tereny zamieszkiwane głównie przez Indian, aby w ten sposób oczyścić swoją duszę. Jeszcze w pociągu spotyka tajemniczą kobietę oraz znajduje zdjęcie pięknej dziewczyny, którą postanawia odszukać.
Edgar Allan Poe był enigmatyczną postacią, której życie stało się równie intrygujące jak jego fikcyjne dzieła. Opowieści nadzwyczajne to zbiór opowiadań w tłumaczeniu Bolesława Leśmiana. Zawierają one wszystkie typowe motywy i cechy pisarstwa Poego: grozę, demonizm, nastrojową niezwykłość, tajemniczość, niepokój, fatalizm, sięganie do niezwykłych stanów świadomości. Autor jest mistrzem metafory i makabreski, w doskonały sposób łącząc ze sobą elementy horroru i piękna.
Zbiór 13 opowiadań Edgara Allana Poe, których wspólnym mianownikiem jest fantastyka i odległy mało zbadany teren. Najbardziej znane znich to genialny Złoty żuk, z zagadką matematyczną do rozwiązania oraz historia niejakiego Hansa Pfaala, który balonem leciał na księżyc. Surowy klimat i co się w nim dzieje ukazują opowiadania W bezdni Maelstrmu oraz Opowieść z Gór Skalistych. Nie brak tu także popularnych u Poe motywów śmierci i tego, co dzieje się po niej (Prawdziwy opis wypadku zp. Waldemarem). Zbiór zamyka po raz pierwszy przetłumaczone na język polski nieco humorystyczne opowiadanie Mellonta Tauta, w którym pewna osoba podróżuje balonem w roku 2848 r. i rozmyśla nad losem starożytnych Amriccanów, Kanawdyjczyków i Inglitschów. Spis opowiadań:Rękopis znaleziony w butliNieporównana przygoda niejakiego Hansa PfaalaRozmowa Eirosa z CharmionemW bezdni MaelstrmuWyspa zaklętaRozmowa Monosa z UnąEleonoraZłoty żukOpowieść z Gór SkalistychRewelacje mesmerycznePotęga słowaPrawdziwy opis wypadku z p. WaldemaremMellonta Tauta
Zbiór zawiera trzy opowieści kryminalne Edgara Allana Poego z detektywem C. Augustem Dupinem: Zabójstwo przy Rue Morgue, Tajemnica Marii Roget oraz Skradziony list. Ta trylogia kryminalna powstawała w latach 1841-45 i jest uważana za pierwsze dzieło, swoistego prekursora powieści kryminalnej, które upowszechniły się około połowy wieku później w krajach anglosaskich i Francji. Wydanie w klasycznym tłumaczeniu Stanisława Wyrzykowskiego.
Edgar Allan Poe mistrz grozy i tajemnic. Jego poezja przenosi nas w świat mrocznych koszmarów, niepokojących i nieodgadnionych historii. Zbiór jego najbardziej znanych i cenionych utworów, takich jak Kruk i Annabel Lee, porusza tematy nieśmiertelności, miłości i śmierci. Przenikliwe i pełne głębokiej filozofii wersy Poego pozostają aktualne do dziś i zachwycają swoim mrocznym pięknem. Ten zbiór to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników poezji i literatury grozy.
Zbiór 20 makabrycznych opowiadań Edgara Allana Poego w klasycznych przekładach Bolesława Leśmiana i Stanisława Wyrzykowskiego. Chronologiczny układ opowiadań pozwala na zapoznanie się ze zmianami stylu pisarza. Mamy tu więc kilka opowiadań o zmarłych żonach, które nawiedzają swoich dawnych mężów (Morella, Ligeja), popularną u Poego problematykę dżumy (Król Dżumiec, Maska śmierci szkarłatnej), jak i fascynacji średniowieczem i jego metodami tortur (Studnia i wahadło). Motywem przewodnim największej liczby opowiadań i wynikającej z niego makabry jest jednak obłąkanie (Berenice, Zagłada Domu Usherów, William Wilson, Czarny kot).
Edgar Allan Poe pisał nie tylko opowiadania grozy czy krótkie formy kryminalne. Stworzył również wiele opowieści humorystycznych i satyrycznych, niezwykle atrakcyjnych dla czytelnika, zadziwiających elokwencją i poczuciem humoru. W dotychczasowych polskich wydaniach dzieł Poego były one często pomijane. W zbiorze Opowieści humorystyczne znajduje się piętnaście opowiadań w nowych tłumaczeniach, z których cztery zostały po raz pierwszy przetłumaczone na język polski (!). Wśród nich jest zgrabna opowieść Utrata oddechu, o człowieku, który tak nawymyślał swojej żonie, że stracił oddech oraz historia pewnego podrywacza przedstawiona w Dlaczego mały Francuz trzyma swoją rekę za pazuchą. Nie zabrakło również znanego Systemu doktora Smoły i profesora Pierza, Okularów, Człowieka biznesu oraz Anioła Dziwnych Zdarzeń. Prawie dwieście przypisów pomoże czytelnikowi w zrozumieniu żartów i ironii Edgara Allana Poego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?