Przepięknie zilustrowana bajka z 16 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak Mowgli płacze, bawi się z wilczkami i szaleje w wodzie z niedźwiedziem Baloo; jak warczy tygrys Shere Khan i jak krzyczą szalone małpy.
„Księga dżungli” w przekładzie Justyny Bednarek to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar - wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki znakomitym aranżacjom podobają się także dorosłym.
Cała seria Bajek dźwiękowych Harperkids, do której obok „Księgi dżungli” należą: „Czerwony Kapturek”, „Aladyn”, „Trzy małe świnki” i „Kot w butach”, powstała z myślą o dzieciach, które szybko się nudzą przy tradycyjnych książkach i mają wobec nich większe oczekiwania.
Atrakcyjna, nowoczesna formuła Bajek dźwiękowych zachęca do czytania i sprawia, że książki te mogą konkurować z telewizją. Na stronach dominują zabawne ilustracje, stworzone przez najwybitniejszych francuskich rysowników. Teksty zostały skrócone do minimum i przetłumaczone przez znanych polskich pisarzy dziecięcych. Resztę treści dopowiadają odgłosy i melodie. Dzieci same je uaktywniają, przyciskając ikony nutek ukryte na ilustracji, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość i motorykę małą.
Bajki dźwiękowe działają na różne zmysły jednocześnie: wzrok, dotyk i słuch. Zapoznają dzieci z rozmaitymi dźwiękami, zachęcają do ich naśladowania, co z kolei rozwija aparat mowy, zachęca do mówienia i jest świetną zabawą logopedyczną.
Książki mają przyjemny, nieduży format, a dzięki miękkim kartkom są lekkie. Do każdej dołączono trzy zabezpieczone baterie, które uaktywnia się przełącznikiem on/off na tylnej okładce.
Przepięknie zilustrowana bajka z 14 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak szczeka pies, śpiewają ptaki, prosiaczek chrapie, wilk dyszy, drwal rąbie drewno, a kociołku bulgoce woda.
„Trzy małe świnki” w przekładzie Justyny Bednarek to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar - wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki znakomitym aranżacjom podobają się także dorosłym.
Cała seria Bajek dźwiękowych Harperkids, do której obok „Trzech małych świnek” należą: „Czerwony Kapturek”, „Aladyn”, „Księga dżungli” i „Kot w butach”, powstała z myślą o dzieciach, które szybko się nudzą przy tradycyjnych książkach i mają wobec nich większe oczekiwania.
Atrakcyjna, nowoczesna formuła Bajek dźwiękowych zachęca do czytania i sprawia, że książki te mogą konkurować z telewizją. Na stronach dominują zabawne ilustracje, stworzone przez najwybitniejszych francuskich rysowników. Teksty zostały skrócone do minimum i przetłumaczone przez znanych polskich pisarzy dziecięcych. Resztę treści dopowiadają odgłosy i melodie. Dzieci same je uaktywniają, przyciskając ikony nutek ukryte na ilustracji, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość i motorykę małą.
Bajki dźwiękowe działają na różne zmysły jednocześnie: wzrok, dotyk i słuch. Zapoznają dzieci z rozmaitymi dźwiękami, zachęcają do ich naśladowania, co z kolei rozwija aparat mowy, zachęca do mówienia i jest świetną zabawą logopedyczną.
Książki mają przyjemny, nieduży format, a dzięki miękkim kartkom są lekkie. Do każdej dołączono trzy zabezpieczone baterie, które uaktywnia się przełącznikiem on/off na tylnej okładce.
W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal, będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje suknię dla Smerfetki, a Amant konstruuje niezwykły pojazd dla Damy Roku. Zapowiada się wielkie wydarzenie. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Wyrusz do wioski Smerfów i rozpocznij naukę czytania ze swoimi ulubionymi bohaterami.
Janek chce zrobić niespodziankę swoim kuzynkom, które kochają zwierzęta. Chciałby wysłać im psa i kota tylko jak zmieścić zwierzaki do koperty?Koperta z kotem. Czytam sobie. Poziom 1 to pełna uroku książeczka do nauki czytania dla najmłodszych dzieci. Duża czcionka i napisana prostym, zrozumiałym dla maluchów językiem historia autorstwa Justyny Bednarek sprawią, że pierwsza przygoda z czytaniem stanie się łatwa i przyjemna. Ćwiczenia głoskowania ułatwią lekturę, a piękne ilustracje Mai Barskiej będą doskonałym uzupełnieniem tekstu.W książeczce Koperta z kotem. Czytam sobie. Poziom 1 dziecko znajdzie:sympatyczną i zabawną historię napisaną krótkimi zdaniami z użyciem tylko podstawowych 23 głosek;krótki tekst o długości ok. 200 słów;zachwycające ilustracje Mai Barskiej;rozwijające ćwiczenia głoskowania i dużą czcionkę ułatwiającą czytanie.Stworzona zgodnie z zaleceniami metodyków seria Czytam sobie to przyjemny i wciągający sposób na rozpoczęcie nauki czytania. Książki przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat, a trzy poziomy trudności pozwalają dostosować naukę do wieku i możliwości małych czytelników.""Tradycyjne pisanie listów i kartek ma w sobie magię, której brak współczesnym sposobom komunikacji. Nie wystarczy napisać paru słów i kliknąć wyślij, jak na komputerze. Trzeba odbyć podróż do sklepu papierniczego, wziąć pióro do ręki, a czasem coś od serca narysować, zanim dotrze się na pocztę i pośle opatrzoną znaczkiem wiadomość w daleki świat. Jeśli nie chcesz, żeby ten świat zaginął pomyśl o kimś bliskim kto mieszka daleko i wyślij Mu niespodziankę! Gwarantowana radość dla nadawcy i adresata!""Maja Barska, ilustrator
Kudelkowi i Grubełkowi znudziła się ich norka przytulna jak filcowy paputek, mimo, że mają w niej komputer, warcaby, telefon i radio. Postanowili wyruszyć na wyprawę. Udało im się dotrzeć nawet pod kredens, gdzie znaleźli starą monetę, kredkę i pestkę po nektarynce. Poczytajcie, kogo spotkani po drodze. Wyprawa to druga część przygód Kudełka i Grubełka, których poznaliście w tomie Historie spod podłogi. Dom.Czytam sobie. Historie spod podłogi. Wyprawa to drugi poziom nauki czytania w ramach serii Czytam sobie. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło poćwiczyć sylabizowanie, a także pozna dłuższe zdania złożone i elementy dialogu. Tekst zawiera 23 podstawowe głoski oraz h, więc samodzielne przeczytanie całej historii Kudełka i Grubelka przez dziecko nie będzie problemem.W książce jest około 800-900 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dla dzieci uczących się składać zdania. Dodatkowym ułatwieniem jest duża czcionka, która pomaga średnio zaawansowanym czytelnikom w lekturze. Autorką tekstu jest Justyna Bednarek: dziennikarka, pisarka i tłumaczka literatury francuskiej. Historie spod podłogi zilustrował Marcin Minor, absolwent wydziału malarstwa Europejskiej Akademii sztuk, pedagog i arteterapeuta.Czytam sobie to program wspierający naukę samodzielnego czytania wśród dzieci w wieku 5-7 lat. Poszczególne książki są podzielone na poziomy zaawansowania - poziom pierwszy: Składam słowa, poziom drugi: Składam zdania oraz poziom trzeci: Połykam strony. W prace nad serią zaangażowani są czołowi polscy autorzy i ilustratorzy, a także pedagodzy i eksperci, którzy dbają o to, by każdy z tomów był zgodny z zaleceniami metodologów. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy książek z serii Czytam sobie, co świadczy o tym, że to skuteczny i lubiany przez dzieci sposób na rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem.Serii Czytam sobie towarzyszy akcja społeczna Czytam sobie. Mogę być, kim chcę!, której celem jest pokazanie, jak nauka czytania od najmłodszych lat wpływa na rozwijanie w sobie pasji, a w konsekwencji świadomy wybór przyszłej drogi zawodowej. W promocję akcji zaangażowało się wielu aktorów, sportowców i ludzi mediów.
Weronka i Mati jadą do babci Doroty. Babcia to prawdziwa artystka! Proponuje wnukom zbudowanie domku na drzewie. Werka przystaje na to ochoczo, lecz Mati wolałby grać na smartfonie. Tylko skąd go wziąć? Może złota rybka spełni jego życzenie?Składam zdania, drugi poziom Czytam sobie to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.
Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji detektywistyczno-kulinarna historia o buszującym na warszawskich Bielanach gangu sprytnych i sympatycznych kun.
Prot Eustachy, Tomasz Montana, Euzebiusz, Pani Patrycja i Purchawka w brawurowym stylu udaremniają zamach na życie i niebiańskie przepisy kulinarne pani Elizy i demaskują spisek w wyższych sferach gastronomicznych. Na koniec w zapyziałej kebabiarni otwiera kultową knajpkę.
W książce znajdziemy również świetne przepisy pani Patrycji (kuny) i pani Elizy (nie-kuny).
Seria „Tata w tarapatach" to przezabawny cykl książek stworzony przez autorkę „Dziesięciu skarpetek" i mistrzowsko zilustrowany przez Bartka Brosza. W każdym tomie nieszczęsny Gerard Filip, ojciec rodziny, gubi się w niezwykłych okolicznościach… od czego ma jednak kochającą żonę, dzieci i zwierzęta? Zapnijcie pasy… a przedtem sprawdźcie, czy wasz autobus potrafi latać i pływać!W podróżującej autobusem amfibią rodzinie Wieczorków każdy jest geniuszem: matka Eugenia (wynalazczyni), ojciec Gerard Filip (entomolog), a także dzieci: Mirosław, Bogumiła, Marcelina i niemowlak Dydyś (choć o talentach tego ostatniego jeszcze niewiele wiadomo). Wyjątkowo uzdolnione są także należące do rodziny zwierzęta: pies As, kotka Aspiryna, chomik Alfred i świerszcz Anastazja. I to się już niebawem bardzo przyda, ponieważ Gerard Filip zostaje… PORWANY! Przez żądną zemsty bandę mściwych… Ale o tym dowiecie się już z książki. Justyna Bednarek (ur. 1970), z wykształcenia romanistka, pisarka dla dzieci, autorka prawie 90 książek, w tym „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, które weszły do kanonu lektur szkolnych, „Pięciu sprytnych kun”, „Babcochy” czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku. Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m. in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”, Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, trzy razy tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, Nagrodę Żółtej Ciżemki czy też Ferdynanda Wspaniałego). Zanim zaczęła pisać bajki, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, najdłużej – w miesięczniku „Kuchnia”. Wtedy pokochała gotowanie, chociaż talent do tego miała zawsze. Gdy była mała, pragnęła zamieszkać w autobusie, w którym mieściłyby się wszystkie potrzebne do życia przedmioty. A także trochę niepotrzebnych. Seria „Tata w tarapatach” jest więc w pewnym sensie spełnieniem marzeń, no bo, jak sama mówi: „jak się pisze, to się to wszystko przeżywa”. Justyna mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, dwa psy i dwa koty oraz milion wtyków amerykańskich, które skolonizowały świerk pod oknem Małej Be.Bartek Brosz - ilustrator, grafik, rysownik prasowy, autor książek dla dzieci, songwriter, twórca muzyki ilustracyjnej do gier komputerowych. Z wykształcenia architekt, ale podjął studia na wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, głównie z myślą o zajęciach z rysunku i malarstwa, ponieważ od najmłodszych lat marzył, aby ilustrować książki. Jeszcze w liceum rozpoczął współpracę z „Gazetą Olsztyńską”, gdzie publikowano jego pierwsze rysunki, a w czasie studiów został stałym ilustratorem „Dziennika Bałtyckiego”. Jest autorem ilustracji do dziesiątek książek i podręczników szkolnych. Swego czasu tworzył też grafikę do przygodowych gier komputerowych dla dzieci z popularnymi postaciami z kreskówek, jak Bolek i Lolek, Koziołek Matołek czy Reksio. Napisał i zilustrował również kilka książek dla najmłodszych, które zostały wydane w Polsce i za granicą.Oprócz rysowania pasjonuje się muzyką. Komponuje i pisze teksty piosenek. Jego pierwszy zespół to trójmiejska formacja Pomidory. Poza nagrywaniem projektów solowych w studiu zbudowanym w szafie gra w grupach The Paperbags, The Waterforge oraz Kretti ' the Little Moles. Wraz z rodziną i kotką Behemotką mieszka na strychu w Gdańsku-Wrzeszczu.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Odkryj cuda Jezusa w niezwykłej książce Justyny Bednarek z dzierganymi ilustracjami Anny Salamon! Poznajcie fascynujące opowieści z życia jednej z najważniejszych postaci w historii świata – Jezusa Chrystusa. W nowej książce Justyny Bednarek, autorkiKażdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba, młodzi czytelnicy w wieku od 6 do 9 lat poznają cuda dokonane przez Jezusa. Czekają na was historie napisane z charakterystyczną dla autorki lekkością i przewrotnością. W tej pięknie wydanej książce znajdziecie opowieści o cudzie w Kanie Galilejskiej, chodzeniu po wodzie czy niezwykłym rozmnożeniupokarmu. Dowiecie się także o licznychuzdrowieniach, a nawet owskrzeszeniu Łazarza! Anna Salamon, znana z unikatowych szydełkowych ilustracji, ożywia te opowieści i dodaje im wyjątkowego uroku. Każda strona książki to połączenie pięknej historii z fascynującym obrazem, co czyni z tej pozycji idealny prezent na takie okazje jak Pierwsza Komunia Święta czy Święta Bożego Narodzenia. Niech ten cudowny zbiór opowiadań zainspiruje wasze dzieci do poznawania dokonań Jezusa i wdrażaniaJego nauk w codzienne życie. Ta książka z pewnością zostanie z wami na długo, przynosząc radość i duchowe przesłanie z każdą przeczytaną stroną.
Oferta wyprzedażowa: prezentowane egzemplarze są z uszkodzeniami mogą to być porysowane lub troszkę uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięciami, zbite narożniki itp.
W święta Bożego Narodzenia samotność i brak miłości stają się wyjątkowo dokuczliwe. Dla Anny to pierwsze święta po rozwodzie. Jowita również nie ma nadziei na powrót męża do domu, co więcej, musi to jakoś wytłumaczyć swojej córeczce. Roman samotnie wychowuje dorastającego syna, jednak ich relacja jest bardzo burzliwa. Małgorzata w ogóle nie ma kontaktu z córką, jeśli nie liczyć kartek pocztowych przesyłanych kilka razy do roku. Losy siedmiorga bohaterów krzyżują się podczas dwóch przedświątecznych grudniowych dni w Krakowie. Każda z osób, mimo że pogrążona we własnych problemach, zdobywa się na drobny altruistyczny gest wobec bliźniego. Te kamyczki zaś uruchamiają lawinę wydarzeń, które nieoczekiwanie zmienią życie bohaterów. Ceniony duet pisarski (autorki Ogrodu Zuzanny) prezentuje bożonarodzeniową opowieść, która rozgrzeje każde serce!
„Lustereczko, powiedz przecie…”, czyli Królewna Śnieżka powraca! Współczesny retelling jednej z najbardziej popularnych baśni braci Grimm na świecie. Niezwykła historia Śnieżki widziana oczami utalentowanej, ukraińskiej ilustratorki Anny Surgan, uzupełniona wzruszającym tekstem Justyny Bednarek. Niepowtarzalne i hipnotyzujące ilustracje pozwolą zrozumieć, że w każdym człowieku warto widzieć dobro – nawet gdy robi on niewyobrażalnie złe rzeczy.
Dla dwunastolatka życie to nieustająca walka. Nie mówiąc już o szkole, która bywa prawdziwym polem bitwy! Masakra… Zwłaszcza jeśli z góry jesteś skazany na przegraną. A Piotrek nie mógł czuć się inaczej. Pomijany przez kolegów, zawsze wybierany jako ostatni, w okularach ze szkłami przypominającymi denka od butelek. Tylko wuefista, pan Gliwiusz zdawał się widzieć w nim niedostrzegalne dla innych pokłady ambicji i energii, powtarzając nieustannie: „możesz szybciej”, „stać cię na więcej”. Chyba właśnie te pokrzykiwania nauczyciela dodały chłopcu skrzydeł, kiedy pewnego dnia rzucił się – na oślep, bez okularów (!) – do ucieczki przed klasowym osiłkiem Erykiem. Ten dzień i nieoczekiwana wizyta w tajemniczym domu numer 5, zamieszkanym przez starego Kapitana, odmieniły wszystko w życiu Piotra. Mądra i krzepiąca opowieść o prześladowaniach w grupie rówieśników, odrzuceniu, sile, która bywa jedynie tchórzostwem, ale także o przyjaźni, miłości i samoakceptacji. Justyna Bednarek – absolwentka romanistyki, dziennikarka i autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka w pismach kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku (Lenek i podróż, Lenek i gwiazdka, Lenek i polowanie). Opublikowane w 2015 roku, wielokrotnie nagradzane Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek były jej powrotem do literatury dziecięcej. Od tamtej pory wydała kilka innych książek dla młodszych i starszych dzieci, ilustrowanych m.in. przez Daniela de Latour czy Józefa Wilkonia. Mieszka w Warszawie.
Drugi tom ciepłej, mądrej i arcyzabawnej nowej serii Justyny Bednarek, uwielbianej i wielokrotnie nagradzanej autorki książek dla dzieci. O czterech temperamentnych kurach, które wprowadzają sporo pozytywnego zamieszania w pięcioosobowej i tylko z pozoru zwyczajnej rodzinie Ogórków.Gdzie kury mogą jechać na wakacje? Oczywiście - do kurortu! I to nie jakiegoś tam dużego, znanego, gdzie jeżdżą wszyscy, tylko zupełnie wyjątkowego Kurortu Kameralnego w Ulęgałce Górnej, gdzie zwierzęta a już zwłaszcza kury! - mają szczególne prawa. Rodzina Ogórków (mama, tata i trójka dzieci) pakuje się więc wraz z Augustą, Hildegardą, Belką i Żanetą do ogórkobusa i rusza na zasłużony urlop! Oj, będzie się działo! Brawurowe akcje ratunkowe w wodzie, koncert zawodowej śpiewaczki połączony z niesieniem jaj przez rasowe nioski, walka na śmierć i życie przebiegłej kocicy ze szczekającym kogutem. A z nieba posypią się gwiazdy!Seria Kury to napisana z dużą wrażliwością na dziecięcy świat opowieść o tym, że różnorodność jest bogactwem. O wzajemnym szacunku, dystansie do siebie i otwarciu na zaskakującą codzienność. Bez zadęcia, niby na wesoło, ale przecież o ważnych sprawach. Błyskotliwy i zabawny tekst niepowtarzalnej Justyny Bednarek doskonale uzupełniają brawurowe ilustracje Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej.
Poznajcie cztery z pozoru zwyczajne kury: Augustę, Hildegardę, Belkę i Żanetę, które pewnego dnia wskakują na tylny zderzak samochodu państwa Ogórków. Kto by pomyślał, że to właśnie u nich odnajdą swój nowy dom?Ale czy rodzina Ogórków, w tym trójka dzieci, będzie gotowa zaprzyjaźnić się z tak nietypowymi gośćmi?Przed wami niezwykłe przygody pewnej rodziny i gromadki kur.Urocza, inteligentna i pełna humoru opowieść wielokrotnie nagradzanej i uwielbianej Justyny Bednarek.
Do czajnika zakrada się Fioletowy Słoń. I to nieznośne słonisko kłamie, aż mu się z trąby kurzy! Ale tatuś Dusi też strasznie oszukuje. Chociaż na szczęście tylko we wtorki. Bo wtedy mama robi na śniadanie swoją słynną owsiankę. A tata robi wszystko, żeby nie musieć jej jeść… „Dusia i Psinek-Świnek” to seria książek o dziewczynce, która poznaje świat razem z mamą, tatą i pluszowym prosiaczkiem. Psinek-Świnek pomaga Dusi w trudnych sytuacjach, a do tego ma własne tajemnice! Justyna Bednarek – autorka ponad pięćdziesięciu książek, w tym „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, które weszły do kanonu lektur szkolnych, a także „Pięciu sprytnych kun”, „Babcochy”, „Pan Stanisław odlatuje” oraz serii dla przedszkolaków „Dusia i Psinek-Świnek”. Zdobyła wiele nagród literackich (m.in. Nagrodę Literacką m.st. Warszawy czy Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego). Mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, trzy psy, kota, dwie kury i kaczora biegusa. Jej dzieci mają dodatkowo dwie szynszyle (Oberżynę i Panią Pumpernikiel) oraz kota i psa, które się całują, kiedy nikt nie patrzy. Marta Kurczewska zamiast Psinka-Świnka ma wąsatą muzę – czarną kotkę zwaną Panią Prezes. Pierwszą wystawę jej prac zorganizował tata… dla mamy. I choć wernisaż był wielkim wydarzeniem, to już murale młodej artystki wywołały w rodzicach mieszane uczucia. Obecnie ilustratorka nie musi jednak malować po ścianach. Jest dumną właścicielką ogromnego stołu do pracy, na którym do woli maże, bazgrze, chlapie, wydziera i dokleja.
Bestsellerowy duet – Justyna Bednarek i Daniel de Latour – powraca z wyjątkową propozycją aktywnej zabawy dla wszystkich fanów skarpetek – dzieci i ich rodziców. Inspirowana przygodami tekstylnych bohaterów activity book, przepełniona kalamburami, quizami i ćwiczeniami rozwijającymi pamięć i wyobraźnię, dostarczy dzieciom mnóstwa zabawy. Mama i Tata małej Be wybierają się na randkę. Przeglądając garderobę, Mama orientuje się, że jej ulubiony, elegancki żakiet nie ma guzika. Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie żyłkę tropicielki i postanawia odnaleźć zgubę; wyrusza na poszukiwania. Po drodze musi rozwikłać jeszcze wiele zagadek: kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? Jak pomóc aktorom, którzy zapomnieli, jakie role odgrywają w przedstawieniu? Skarpetka ma na wszystko radę, ale złodzieja nie ma i nie ma. Czy będzie mogła liczyć na pomoc sroki? A może złodziej ukrył się w kawiarni, do której poszła Mama? Dzieci tropią rzezimieszka wraz z dzielną skarpetką-detektywem: przechodzą przez labirynt, rozwiązują krzyżówki, rebusy i po nitce do kłębka dochodzą do rozwiązania zagadki. Autorka znów pokazuje, że dla chcącego nic trudnego i warto podążać za głosem intuicji, a wtedy wiele rzeczy lepiej się uda.
Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości.
Egzemplarze wyprzedażowe, mogą być poekzpozycyjne, mogą być uszkodzone narożniki, przetarte okładki, czy zagięte roki.
Urzekająca opowieść o uczuciach przekazywanych za pomocą sekretnego języka kwiatów Zuzanna i Adam poznali i pokochali się na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał na studia za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła studia, krótko była mężatką, a od lat samotnie wychowuje dziecko. Jednak los jest przewrotny i – po trzynastu latach – spotykają się na nowo. Adam zamawia projekt ogrodu, którym zajmować się ma właśnie Zuzanna. Kobieta postanawia przekazać mu wiadomość ukrytą w roślinach. W końcu nie od dziś fascynuje ją wiktoriański język kwiatów, często „pisze” w ten sposób wiadomości do swoich bliskich. Czy Adam zdoła zrozumieć ukryte przesłanie? Ogród Zuzanny to powieść o szczególnej atmosferze, z wyrazistymi, interesującymi bohaterami (także tymi drugoplanowymi, na dwóch czy czterech… łapach), pełna ciepła i humoru. Pierwszy tom cyklu.
Dla dwunastolatka życie to nieustająca walka. Nie mówiąc już o szkole, która bywa prawdziwym polem bitwy! Masakra Zwłaszcza jeśli z góry jesteś skazany na przegraną.A Piotrek nie mógł czuć się inaczej. Pomijany przez kolegów, zawsze wybierany jako ostatni, w okularach ze szkłami przypominającymi denka od butelek. Tylko wuefista, pan Gliwiusz zdawał się widzieć w nim niedostrzegalne dla innych pokłady ambicji i energii, powtarzając nieustannie: możesz szybciej, stać cię na więcej.Chyba właśnie te pokrzykiwania nauczyciela dodały chłopcu skrzydeł, kiedy pewnego dnia rzucił się na oślep, bez okularów (!) do ucieczki przed klasowym osiłkiem Erykiem. Ten dzień i nieoczekiwana wizyta w tajemniczym domu numer 5, zamieszkanym przez starego Kapitana, odmieniły wszystko w życiu Piotra.Mądra i krzepiąca opowieść o prześladowaniach w grupie rówieśników, odrzuceniu, sile, która bywa jedynie tchórzostwem, ale także o przyjaźni, miłości i samoakceptacji.Justyna Bednarek absolwentka romanistyki, dziennikarka i autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka w pismach kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku (Lenek i podróż, Lenek i gwiazdka, Lenek i polowanie). Opublikowane w 2015 roku, wielokrotnie nagradzane Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek były jej powrotem do literatury dziecięcej. Od tamtej pory wydała kilka innych książek dla młodszych i starszych dzieci, ilustrowanych m.in. przez Daniela de Latour czy Józefa Wilkonia. Mieszka w Warszawie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?