Znakomity poradnik dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z poczuciem krzywdy, zaakceptowaniem wydarzeń z przeszłości oraz mają trudności z przebaczeniem sobie i innym. Znany autor i psycholog zachęca w nim do podjęcia decyzji otwartego zmierzenia się z własnymi uczuciami i przeszłością w celu uzdrowienia wewnętrznych zranień. Dodatkowym atutem książki jest dołączona płyta z nagranym cyklem 5 konferencji pt. Miłość i życie. Autor porusza w nich następujące tematy: Czym tak naprawdę jest miłość? Dlaczego warto otworzyć się na świat? Z czego wynika depresja?
Książka jest doskonałą pomocą dla wszystkich, którzy chcą bardziej świadomie i bardziej owocnie korzystać z sakramentu pojednania. Przeznaczona jest dla penitentów, także dla tych, którzy pełnią rolę spowiedników. Autor składa osobiste świadectwo, formułuje vademecum spowiednika oraz porusza podstawowe kwestie dotyczące spowiedzi: m.in.Czym jest sakrament pojednania? Jaka jest rola kapłana? Jak wzbudzać żal za grzechy? Autor jest doświadczonym spowiednikiem i kierownikiem duchowym. Nawet ludzie, którzy nie mają problemów przy konfesjonale znajdą tam pewne ciekawe wskazówki, jak się spowiadać. Pokazane są też ludzkie problemy w relacjach penitent - spowiednik. Autor sugeruje spójne przekonujące propozycje ich rozwiązania. Książkę powinien przeczytać każdy chrześcijanin zainteresowany pogłębieniem swojej duchowości.Jest to nowa wersja książki - poszerzona, uaktualnionaKsiążkę nawiązuje do Świętego Roku MiłosierdziaZawiera konferencja o spowiedzi (kody QR)Zawiera wstęp ks. bpa Romana Pindla
Następnym etapem międzykontynentalnej pielgrzymki młodzieży będzie Kraków w roku 2016. Drodzy młodzi, Jezus wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli na Jego propozycję życia, abyśmy zdecydowali, jaką drogą chcemy iść, żeby osiągnąć prawdziwą radość. Jest to wielkie wyzwanie wiary.
Papież Franciszek
W młodości każdy z nas otrzymuje wielką szansę. Co zrobić, aby owej szansy otrzymywanej u progu dorosłości nie zaprzepaścić?
Jak żyć, by nadzieje, które budzi w nas młodość, w wieku dojrzałym nie przemieniły się w smutek zgorzknienia i żalu?
Na te oraz wiele innych pytań, które najczęściej zadaje sobie młody człowiek, pomaga odpowiedzieć ta niewielka książeczka, w której autor rozważa problemy i rozterki młodych ludzi, proponując na końcu każdego rozdziału praktyczne ćwiczenia. Mogą być one wstępem zarówno do pogłębionej refleksji, jak i świadomej pracy nad własnym życiem, aby z każdym dniem stawało się ono lepsze...
Niniejsze nagranie to zapis skupienia rekolekcyjnego przeprowadzonego przez ojca Józefa Augustyna SJ w klasztorze Sióstr Kanosjanek w Gosławicach. Analizując Dzienniczek Siostry Faustyny, Autor ukazuje historię życia Mistyczki oraz historię kultu miłosierdzia Bożego, które Jezus objawił światu za jej pośrednictwem. W sposób szczególny rekolekcjonista podkreślił heroiczną wierność św. Faustyny wewnętrznym natchnieniom oraz jej trud i zmaganie, by żądania Chrystusa zostały wcielone w życie Kościoła. Cała sesja, zapisana w sześciu medytacjach, ukazuje św. Faustynę jako prawdziwą mistrzynię życia duchowego prowadzonego pośród szarości dnia codziennego.
Skupienie rekolekcyjne Jak walczyć z duchem gniewu,smutku, acedii, wyniosłości i pychy. Według Ojca Pustyni Ewagriuszaz Pontu, jest próbą praktycznego wcielenia w codzienneżycie duchowe nauki pontyjskiego mnicha. Prezentowanerozważania są zaproszeniem do głębszego poznawania siebie,pełniejszego otwierania się na Boga i Jego miłość w naszejzabieganej i zapracowanej codzienności. Nagranie (na żywo)zostało zrealizowane w Centrum Duchowej Formacji KsiężySalwatorianów w Krakowie.
Prezentowane nagranie Adoracja Jezusa źródłem uzdrowienia z poczucia krzywdy to zapis skupienia rekolekcyjnego, jakie odbyło się w czerwcu 2014 roku w parafii Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, w której trwa wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Oto kilka ważniejszych tematów podjętych przez Autora: Jak kochać życie obciążone cierpieniem i słabością; Gdy krzywda boli, trzeba ją wypłakać; Mniej przepraszać i przebaczać słowami, a więcej sercem; W poczuciu krzywdy potrzebujemy pomocy ludzkiej i Boskiej; Uniżyć się przed Bogiem w naszym poczuciu krzywdy; Pokora leczy z nienawiści i rozpaczy; Zanurzyć naszą krzywdę w zranionym Sercu Jezusa.
W formacji kapłańskiej zbyt często całą odpowiedzialność wychowawczą przerzucamy niemal wyłącznie na przełożonych seminaryjnych i ojców duchownych, zwalniając się przy tym z jakiejkolwiek odpowiedzialności za postawy i zachowania przyszłych kapłanów. Tymczasem, jak pokazuje życie, na postawę i zachowanie alumna i kapłana ogromny wpływ mogą mieć także jego rodzice, rodzeństwo, księża w parafii, przyjaciele. Laksystyczna postawa moralna, egocentryczne zachowania, konsumpcyjny styl życia, słowem zły przykład życia, w którym wiara nie odgrywa niemal żadnej roli, dawany alumnowi, na przykład w okresie wakacji, może niweczyć nieraz wielomiesięczne wysiłki wychowawców seminaryjnych. Kandydaci do kapłaństwa to przecież - jak my wszyscy - krusi ludzie, stąd należy pomagać im wprowadzić w życie to, co jest im przekazywane przez wychowawców i ojców duchownych.
Autor książki, odwołując się do osobistego doświadczenia odprawiania i udzielania rekolekcji ignacjańskich, tytułową praktykę Ćwiczeń duchownych ujmuje zarówno od strony osób odprawiających, jak i udzielających ich. Zwięźle opisuje nie tylko warunki uczestnictwa, lecz także warunki dawania rekolekcji ignacjańskich. Osoby zgłaszające się na nie mają prawo znać - choćby w zarysie - metodę, według której będą prowadzone, oraz jakie wymagania Kościół stawia zarówno im, jak i tym, których dopuszcza do towarzyszenia w Ćwiczeniach. W udzielaniu Ćwiczeń według metody Ojca Ignacego nie ma żadnej magii czy tajemnej wiedzy. Święty Ignacy wszystko dokładnie opisał w książeczce Ćwiczeń duchownych.
Małe dzieci podejmują nieraz tytaniczny wręcz wysiłek, aby zbliżyć się do swojego ojca, zdobyć jego akceptację, szacunek, miłość i przyjaźń. Sytuacja dziecka jest tym trudniejsza, że ma ono ograniczone możliwości zwrócenia na siebie uwagi. Nie jest w stanie zwerbalizować swoich uczuć i pragnień. Nie może też w sposób adekwatny do swoich potrzeb opowiedzieć ani o swojej radości i zadowoleniu, ani też o rozczarowaniach, cierpieniu czy bólu. Może jedynie bezradnie komunikować swoje stany mimiką lub też jakimiś nieartykułowanymi dźwiękami. Czarujące, figlarne uśmiechy i miny małego dziecka, jak też jego grymasy, płacz i krzyk to jego ubogie środki wyrazu, z pomocą których usiłuje przyciągnąć uwagę osób, które są mu konieczne do życia.
Józef Augustyn SJ
Zamieszczone w książce rozważania proponują medytację fundamentu Ćwiczeń duchownych św. Ignacego Loyoli pod kątem wewnętrznego uzdrowienia z poczucia krzywdy. Odczucie skrzywdzenia, jakie męczy nas nieraz latami, zniekształca nasze sumienia, deformuje oceny moralne, zafałszowuje nasze myśli, słowa i czyny. Żyjąc w głębokim poczuciu krzywdy, łatwo stajemy się podejrzliwi i skłonni widzieć w naszych bliźnich raczej zło niż dobro. Rekolekcyjna atmosfera modlitwy i ciszy zaprasza do przekraczania niszczącego nas i nasze więzi poczucia skrzywdzenia. To, co w czasie osobistej modlitwy traktujemy nieraz jako rozproszenie - na przykład myśli krążące wokół krzywdy i krzywdziciela - bywa tak naprawdę owocem działania Ducha Świętego, który jest Duchem prawdy, miłosierdzia, przebaczenia, współczucia i pojednania.
Prezentowane nagranie ""Droga do szczęśliwego życia. Medytacje Kazania na Górze"" to zapis skupienia rekolekcyjnego, które ojciec Józef Augustyn SJ, prowadził w jezuickim Domu Rekolekcyjnym w Zakopanem w grudniu 2013 roku. Autor przedstawia Kazanie na Górze jako opis życia samego Jezusa, który zaprasza uczniów do naśladowania Go w tym, co jest dla Niego najpiękniejsze, najważniejsze, ale jednocześnie najtrudniejsze. Ojciec Augustyn podkreśla, że Kazanie na Górze to nie tylko swoisty podręcznik życia dla uczniów Chrystusa, ale także źródło nadziei i godności dla każdego człowieka, szczególnie zaś ludzi ubogich, wydziedziczonych, cierpiących, smutnych. Rozważania mają charakter wprowadzenia do modlitwy.
Sztuka relacji międzyludzkich. Miłość, małżeństwo, rodzina prezentuje chrześcijańskie ujecie miłości, małżeństwa i rodziny. Małżeństwo i rodzina są zasadniczą kolebką życia i miłości, w której człowiek poczyna się, rodzi i dorasta. To właśnie tę wspólnotę - jak mówił bł. Jan Paweł II - należy otoczyć szczególną opieką. Papież Franciszek w swej pierwszej encyklice Lumen fidei zachęca do odkrywania autentycznej miłości, wierności i nierozerwalności małżeńskiej oraz odpowiedzialnego i ofiarnego rodzicielstwa. Ta bowiem miłość jest godna zaufania, "warto się jej powierzyć, ponieważ jej fundamentem jest wierność Boga, mocniejsza od wszelkich naszych słabości". Książka Sztuka relacji międzyludzkich, mająca charakter poradnika, przeznaczona jest dla szerokich środowisk pracujących z młodzieżą, młodymi małżeństwami i rodzinami, dla doradców rodzinnych i terapeutów, dla duszpasterzy, wykładowców seminaryjnych i alumnów. Prezentowany poradnik polecamy szczególnie doradcom rodzinnym i terapeutom, ponieważ może być on dla nich pomocny w poznawaniu chrześcijańskiego podejścia do miłości, małżeństwa i rodziny. Każdy bowiem terapeuta, niezależnie od wyznawanego światopoglądu, musi przecież uszanować świat wartości religijnych i duchowych swoich pacjentów. I choć publikowany tom ukazuje miłości, małżeństwo i rodzinę z perspektywy chrześcijańskiej, może również służyć osobom i środowiskom innych religii, a także osobom uznającym się za agnostyków, ponieważ autorzy artykułów odwołują się nie tylko do Biblii i Tradycji Kościoła, lecz także do sfery racjonalnej, do filozofii i etyki. Recta ratio - prawy rozum jest przecież drogowskazem na ścieżkach miłości dla wszystkich ludzi dobrej woli kierujących się prawym sumieniem.
Panie Jezu, dziękujemy Ci za Twoje poniżenie i upokorzenie, które otworzyły nam drogę do chwały; za Twoją Boską pokorę i łagodność, które zdemaskowały pychę i przemoc tego świata. Daj nam łaskę, byśmy nieustannie mieli przed oczyma Twój krzyż. Tylko On pozwoli nam zachować nadzieję w chwilach upadków i słabości. Dzięki Twojemu krzyżowi każda nasza przegrana, poniżenie i smutek może stać się okazją do zwycięstwa, radości i chwały.
Niniejsze nagranie to zapis skupienia rekolekcyjnego prowadzonego przez Józefa Augustyna SJ, redaktora naczelnego kwartalnika ""Życie Duchowe"", w parafii Dąbrowa Tarnowska, w której odbywa się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. We wprowadzeniach do modlitwy, które mają charakter medytacji, Autor podejmuje rozważania na temat istoty adoracji Najświętszego Sakramentu, jej metody, owoców, trudności. Nagrane skupienie przekonuje, że modlitwa adoracji jest możliwa w życiu każdego człowieka wierzącego i bardzo potrzebna świeckim i duchownym, młodzieży i ludziom dorosłym.
Prezentowane nagranie to zapis skupienia rekolekcyjnego prowadzonego przez Józefa Augustyna SJ w parafii Niskowa k. Nowego Sącza, w której odbywa się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Autor, odwołując się do doświadczenia wiernych w parafii oraz swego własnego, proponuje kilka medytacji poświęconych modlitwie adoracyjnej, kładąc szczególny nacisk na jej związek z codziennym życiem. Wiele miejsca poświęca także trudnościom w adoracji oraz sposobom modlitewnego angażowania się.
Kazanie na Górze nie jest najpierw kodeksem moralnym. Nie należy go też traktować wyłącznie jako mądrościowy zbiór pouczeń. Trzeba nam je medytować przede wszystkim jako autoportret Jezusa, opis Jego własnego sposobu życia. Oddaje ono bowiem najgłębsze postawy Jezusowego Serca. Stąd w prezentowanych rozważaniach autor łączy Kazanie na Górze z całym życiem Chrystusa: Jego modlitwą, głoszeniem Dobrej Nowiny, budowaniem więzi z Apostołami, a przede wszystkim z Jego męką, śmiercią i Zmartwychwstaniem. Radykalne wyzwania Kazania na Górze, odczytywane w perspektywie miłości do Jezusa, są dla nas obietnicą, że nasze życie może zmieniać się pod wpływem Ewangelii i stawać się podobne do Jego życia.
W prezentowanym skupieniu rekolekcyjnym Autor ukazuje istotę ignacjańskiego rachunku sumienia. Zwraca uwagę, że jest on przede wszystkim szkołą dojrzałości duchowej i moralnej oraz wyrazem codziennego, wewnętrznego zmagania o ludzkie szczęście: doczesne i wieczne. Rozważania mają charakter świadectwa.
Autor o. Józef Augustyn SJ doświadczony kierownik duchowy w prosty sposób odpowiada na konkretne pytania dotyczące: przebaczenia, pojednania, różnego typu zranień, sakramentu pojednania. Książka jest praktycznym poradnikiem duchowym, który może skutecznie pomóc nam i naszym bliskim w rozwiązywaniu istotnych problemów życiowych.
Ewangeliczne kontemplacje męki Jezusa, proponowane przez Józefa Augustyna SJ, ukazują z jednej strony całą powagę i dramat naszej sytuacji ludzi uwikłanych w grzech pierworodny, grzech świata i grzech osobisty, z drugiej zaś tajemnicę odwiecznej i nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka. To ona, Boska miłość, wydała na mękę i śmierć krzyżową swojego Jednorodzonego Syna po to, byśmy dzięki Niemu mieli życie wieczne. Rozważania trzeciego tygodnia Ćwiczeń duchownych św. Ignacego Loyoli pogłębiają nasze pragnienia coraz pełniejszego poznawania, miłowania i naśladowania Jezusa. Męka Pańska zaprasza nas do naśladowania naszego Mistrza w tym, co jest dla nas najtrudniejsze: "w znoszeniu wszelkich krzywd i wszelkiej zniewagi i wszelkiego ubóstwa, tak duchowego, jak i materialnego, jeśli tylko najświętszy Majestat zechce nas wybrać i przyjąć do takiego rodzaju i stanu życia"
(św. Ignacy Loyola).
W drugim tygodniu Ćwiczeń duchownych św. Ignacy Loyola wprowadza nas w szukanie intymnego spotkania z Jezusem i rozważanie Jego nauki, byśmy mogli Go lepiej poznać, pokochać i naśladować. Dzięki ewangelicznej kontemplacji ziemskie życie Chrystusa staje się dla nas sakramentem, który umożliwia nam poznanie tajemnicy samego Boga. Patrząc na człowieczeństwo Jezusa oczami ciała, poznajemy Jego Bóstwo oczami duszy. Całe Jego życie, które kontemplujemy, mówi nam o miłości Boga do nas i zaprasza nas do udzielenia na nią hojnej odpowiedzi. To pełnia Bóstwa, która jest w Jezusie, uświęca każde Jego słowo i czyn. Cała ludzka rzeczywistość doznaje w Nim uświęcenia. Dlatego też wszystko, co opisują Ewangelie, stanowi dla nas pouczenie także o tym, kim my jesteśmy, kim mamy się stawać i jak mamy żyć. Dla tych, którzy stają przed ważnymi wyborami życiowymi, rozważania drugiego tygodnia Ćwiczeń mogą być wielką pomocą w szukaniu i odnajdywaniu woli Bożej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?