W tej strefie proponujemy bardzo szeroką ofertę z dziedziny psychologii oraz dziedzin powiązanych: astronomii i astrofizyki, ekologii, filozofii, kultury, podróżnictwa, religii, socjologii, sztuki. Szczególnie polecamy z tej kategorii bestseller pt. Księga Urantii. Księga Urantii podaje jasną i zwięzłą integracją nauki, filozofii i religii. Ci, którzy ją czytali i zgłębiali, wierzą, że Księga Urantii może wnieść bardzo wiele wartości do religijnej i filozoficznej myśli ludzi tego świata.
Stanisław Pietraszko (1928–2010) był jednym z najwybitniejszych w Polsce po drugiej wojnie światowej teoretyków kultury, twórcą nowej nauki, której jedynym przedmiotem badań była kultura. Był też twórcą pierwszych w świecie studiów z zakresu kulturoznawstwa — kierunek powstał na Uniwersytecie Wrocławskim w 1972 roku. Starał się zmienić nastawienie całej nauki do dyscyplin humanistycznych, ukazując ich specyfikę i możliwości poznawcze mimo trudności badań wynikających z tej specyfiki, których nie doświadczają przedstawiciele nauk ścisłych i przyrodoznawczych. Osiągnął to w niesprzyjających takim dążeniom czasach rządów komunistycznych.
Książka Jerzego Żurki rzetelnie i w sposób pogłębiony prezentuje i analizuje myśl teoretyczną Stanisława Pietraszki w jej wymiarze biograficznym i umieszcza tę analizę w kontekście toczących się w różnych okresach drugiej połowy XX wieku debat i sporów. To jednocześnie opowieść o tym, jak zmieniały się w owym czasie naukowe preferencje i wybory oraz jak konsolidowało się środowisko naukowe wrocławskiego kulturoznawstwa.
BIOGRAM
Jerzy Żurko — doktor habilitowany, pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, przez wiele lat kierownik Zakładu Socjologii Nauki, Wiedzy i Kultury. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół socjologii kultury. Prowadził badania między innymi nad mniejszością łemkowską w Polsce i zjawiskiem bezdomności. Najważniejsze publikacje: Rozsiedlenie ludności w ramach akcji „Wisła” w dawnym województwie wrocławskim (Wrocław 2000), Kultura bezdomnych Dolnego Śląska. Analiza systemowo-strukturalna (Wrocław 2013); zredagował także kilka tomów zbiorowych.
Za osiągnięcia naukowe został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W latach osiemdziesiątych XX wieku prowadził działalność podziemną, w tym wydawniczą; odznaczono go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
RECENZJA na skrzydełku
Książka stanowi coraz rzadszy dziś, bardzo pozytywny przykład żywotności — mimo wieloletnich presji instytucjonalnych skierowanych na jej unieważnienie w życiu akademickim — relacji mistrz–uczeń w nauce. Mamy tu do czynienia z kompetentnym, wyczerpującym opracowaniem wskazującym na głębokie zżycie się autora z przedstawianą problematyką. Książka jest bardzo ambitnie pomyślana i postawiony cel badawczy został osiągnięty. Autor starannie śledzi kolejne przeformułowania koncepcji kultury, poczynając od lat siedemdziesiątych i kluczowych wówczas dla badanej kwestii badań empirycznych po dojrzałe sformułowania abstrakcyjnego schematu pojęciowego, powstałe po roku dwutysięcznym. Czytelnik z łatwością daje się pochłonąć opowieści o powstawaniu teorii, której etapy angażują studentów, współpracowników, wpisują się
w zlecone badania empiryczne, by ostatecznie przynieść efekt końcowy — polemizującą z tradycją socjologiczną, rozpiętą między filozofią a antropologią społeczną, oryginalną autorską kulturoznawczą teorię kultury. Różnorodność źródeł badawczych pozwala odsłonić historyczne okoliczności przebiegu i uwarunkowań badań empirycznych w konkretnym środowisku formującego się dopiero kulturoznawstwa wrocławskiego.
Z recenzji prof. dr hab. Grażyny Woronieckiej
Uniwersytet Warszawski
Ta niewielka książeczka zawiera wszystko to, co ważne w odniesieniu do sakramentu pokuty i pojednania. Czym jest grzech? Jak dobrze przygotować się do spowiedzi? Co jest ważne w rachunku sumienia? Czym jest spowiedź świętokradzka, a czym generalna? Znajdziemy tam także siedem propozycji rachunku sumienia oraz modlitwy przed i po spowiedzi. To wszystko sprawia, że ta książeczka jest bardzo pożyteczna dla każdego, kto chce dobrze przygotować się do tego trudnego, choć pięknego sakramentu. Poręczny format pozwala zawsze mieć ją ze sobą.
Dekalog jest Bożym darem dziesięciu słów, które należy rozumieć w kontekście wyzwolenia ludu Izraela z niewoli egipskiej i wejścia do ziemi obiecanej. Było to centralne wydarzenie historio zbawcze, w którym lud wybrany odnalazł prawdziwy sens życia w wolności. Dekalog jest podstawowym tekstem prawa Starego Testamentu, przekazanym przez Boga Izraelowi, ludowi Przymierza, za pośrednictwem Mojżesza. Dziesięć słów Dekalogu, które nabrały pełnego znaczenia wraz z przyjściem Jezusa Chrystusa, trzeba widzieć jako słowa wolności. Dekalog nakreśla projekt ludzkości przenikniętej głębokim zmysłem religijnym i moralnym, odkrywającym Boga zaangażowanego we wszystkich dziedzinach życia społecznego na rzecz wolności i godności człowieka. O. prof. dr hab. Gabriel Witaszek, redemptorysta, profesor nauk biblijnych. Na KUL-u pełnił funkcję prodziekana i dziekana Wydziału Teologii (19962002). Otrzymał doktorat honoris causa Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Tarnopolu na Ukrainie (1994). Wykładowca Pisma Świętego na Wydziale Teologii we Florencji (20032009), teologii moralnej Starego Testamentu na Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie (od 2005). W latach 20072016 redaktor naczelny pisma naukowego Studia Moralia. Opublikował 230 pozycji naukowych (książek i artykułów) w różnych językach. Mieszka w Rzymie.
Książek na temat Ojca Pio jest wiele. Trudno jest się temu dziwić. Pokorny zakonnik z San Giovanni Rotondo to święty ciągle nowy, świeży. Zachwyca miliony ludzi na całym świecie. Ta książka jest jednak od poprzednich inna, ponieważ traktuje na temat rzadko podejmowany. Kierownictwo duchowe w życiu i posłudze Stygmatyka z San Giovanni Rotondo jest wyjątkowym akordem jego historii ukierunkowanej absolutnie na Boga. Do Niego prowadził wszystkich, dlatego gromadził tłumy. I nadal tak jest. Nie gromadził ich wokół siebie, ale przy Jezusie Chrystusie, którego kochał ponad wszystko i we wszystkich. Książka jest cenną pomocą dla korzystających z kierownictwa duchowego, a także dla towarzyszących innym w kierownictwie świeckich i duchownych. O Autorze: Ksiądz dr Tomasz Rąpała kapłan diecezji tarnowskiej, święcenia otrzymał w 2004 roku. Pełnił posługę wikariusza w czterech parafiach, następnie ojca duchownego w WSD w Tarnowie, obecnie jest rekolekcjonistą w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym ARKA w Gródku nad Dunajcem. Współpracuje z Centrum Formacji Duchowej salwatorianów w Krakowie. Uczestnik warsztatów dla kierowników duchowych w pustelni św. Jerzego benedyktynów-kamedułów w Rocca di Garda, a także warsztatów egzegetyczno-archeologicznych w Izraelu i Palestynie oraz wyspie Patmos. Pasjonuje się Biblią i nauczaniem Benedykta XVI.
Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej na podstawie Itinerarium mentis in Deum św. Bonawentury Zapraszam Cię, drogi Czytelniku, w wyjątkową podróż, nie tylko do średniowiecza, ale także do miejsc nieznanych, które są jednak bardzo blisko. Zapewne zdziwisz się, jeśli wyjawię, że chodzi o Twoje serce, wnętrze, duszę czy jak sam je nazywasz. W tajniki serca, w których jeszcze nie byłeś, i w meandry myśli, których dotąd nie znałeś, wiedzie droga niewytyczona szczegółowo na mapie, ale mająca pewne punkty, gdzie wierzący się zatrzymują, spotykają i pomagają sobie iść dalej. Święty Bonawentura zostawił nam swoje notatki z tej podróży. Warto z nich korzystać i odkryć własną drogę do Boga. Wojciech Pawłowski kapucyn, teolog i filolog klasyczny. Wykładał łacinę i grekę w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Obecnie doktoryzuje się z teologii patrystycznej i tradycji ojców Kościoła na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.
Publikacja składa się z dziewięciu pięknych rozważań o św. Józefie i stanowi inwestycję w duchowy rozwój. Wpłynie na pogłębienie relacji z jednym z najważniejszych świętych Kościoła. Stanowi idealną pomoc również w odkrywaniu męskiej duchowości. Rozważania o św. Józefie mogą być inspiracją do stawania się lepszym ojcem, mężem i człowiekiem w ogóle. W ostatnich latach Kościół mocniej podkreśla znaczenie osoby opiekuna Jezusa, np. poprzez Rok św. Józefa. Niniejsze rozważania są doskonałą okazją, by odpowiedzieć na to wezwanie i pogłębić znajomość życia tego świętego. To swego rodzaju zbiór medytacji pozwalających poznać wielkość i piękno postaci Józefa jako wzoru do naśladowania dla każdego z nas. Dlaczego warto kupić tę książkę? Książka pozwala poznać św. Józefa z perspektywy jego różnych życiowych ról. Rozważania o jego życiu mogą nauczyć nas pokory, pracowitości i zaufania Bogu. Rozważania mogą wesprzeć w lepszym zrozumieniu roli ojca i męża w rodzinie oraz pomagają odnaleźć Boga w swoich obowiązkach i doświadczeniach. Ponieważ św. Józef jest patronem ludzi pracy i rodzin rozważania mogą być źródłem pocieszenia i nadziei w momentach kryzysu: przypomną o wierze i cierpliwości.
Kolorowanka z dziełami Józefa Chełmońskiego to wyjątkowa propozycja dla miłośników sztuki polskiej i entuzjastów kreatywnej zabawy. W zeszycie znalazło się 14 ilustracji inspirowanych reprodukcjami obrazów tego wybitnego malarza. Obok każdego zdjęcia oryginalnego dzieła znajduje się szablon do pokolorowania, który pozwala na stworzenie własnej interpretacji - wiernej pierwowzorowi lub zupełnie nowej, pełnej indywidualnych barw. To doskonała okazja, by połączyć podziw dla sztuki z twórczą przyjemnością.
Nowa publikacja w popularnej serii "Malarstwo" poświęcona jest twórczości Józefa Brandta (1841-1915), jednego z najwybitniejszych polskich malarzy batalistycznych XIX wieku, który znacząco wpłynął na rozwój polskiego malarstwa historycznego.Brandt doskonalił swój warsztat w Paryżu i Monachium, między innymi pod kierunkiem Franza Adama. W stolicy Bawarii szybko zyskał uznanie niemieckich kolekcjonerów i krytyków, przewodził też polskiej kolonii artystycznej w Monachium, wspierając młodych twórców. Zafascynowany siedemnastowieczną historią Polski, przedstawiał na płótnie życie codzienne polskich sarmatów i mieszkańców Kresów Wschodnich, polowania i bitwy oraz ważne wydarzenia polityczne mające miejsce w I Rzeczypospolitej. Minialbum został opracowany przez Stefanię Krzysztofowicz-Kozakowską i prezentuje tak znane dzieła, jak: Chodkiewicz pod Chocimiem, Czarniecki pod Koldyngą czy Wyjazd z Wilanowa Jana III i Marysieńki Sobieskich.
Torebki Chanel to niezaprzeczalny synonim luksusu, elegancji i szyku. Ponadczasowe, zawsze modne, są chętnie wybierane jako dopełnienie stylizacji przez miłośniczki mody i dobrego stylu. Od czasu premiery modelu 2.55 w 1955 roku marka Chanel wprowadziła na rynek wiele torebek , które osiągnęły status kultowych.W książce, której autorką jest Laia Farran Graves, przedstawiona została historia niezwykłej kobiety stojącej za stworzeniem wielkiego domu mody, Gabrielli "Coco" Chanel, oraz produkowanych przez niego torebek. Pokazano tu najsłynniejsze modele, ich liczne sezonowe warianty, limitowane edycje i specjalne funkcje. Każdy z nich został dokładnie opisany, z uwzględnieniem cech charakterystycznych oraz detali wykonania.Autorka przedstawia szczegóły związane z procesem produkcji torebek oraz techniki wykorzystywane przy tworzeniu tych modowych arcydzieł, a także podpowiada, jak rozpoznać, czy mamy do czynienia z oryginalnym wyrobem marki Chanel.To najlepszy przewodnik po świecie ekskluzywnych akcesoriów, dzięki któremu nie tylko poznasz historię kultowych torebek jednej z największych modowych marek, ale także zyskasz pomoc przy zakupie wymarzonej torebki na rynku wtórnym.
Podręcznik składa się z dwóch części. Inspiracją do napisania pierwszej z nich – Dźwięków muzyki stały się dwa wykłady prowadzone od wielu lat w ramach studiów II stopnia (magisterskich) na kierunku akustyka na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Akustyka muzyczna oraz Akustyka środowiska. W Dźwiękach muzyki znajdziemy opis zjawisk towarzyszących powstawaniu tzn. generacji fal niosących dźwięki muzyczne.
Powstanie drugiej części książki – Dźwięków wojny związane jest z wybuchem wojny rosyjsko-ukraińskiej, kiedy 24 lutego 2022 r. syreny alarmowe i wybuchy zastąpiły szum wiatru i plusk morza. Ten fragment dotyczy zjawisk towarzyszących przenoszeniu tzn. propagacji fal niosących dźwięki wojny.
Aleksander Gierymski dokonał rewolucji w polskim malarstwie. Twórca niezwykłych płócien, przekraczających granice realizmu, na przełomie XIX wieku wprowadził do polskiej sztuki nowe standardy. Syn zasłużonej rodziny artystycznej, brat fotografika i malarza Maksymiliana Gierymskiego, był postacią niezwykłą. Całe życie zmagał się z trudnościami – chorobą psychiczną, brakiem zrozumienia, emigracją – a mimo to stworzył dzieła o niezwykłej sile wyrazu.
Album prezentuje pełną drogę artystyczną Gierymskiego – od wczesnych prac realistycznych po impresjonistyczne obrazy, które na zawsze zmieniły postrzeganie polskiego malarstwa. Szczególny nacisk położono na jego najsłynniejsze cykle: sceny z getta warszawskiego, krakowskie kościoły, pejzaże i portrety. Reprodukcje najważniejszych dzieł, archiwalne materiały i szczegółowy kontekst historyczny pozwalają zobaczyć twórczość Gierymskiego w całej złożoności – jako świadectwo artystycznej rewolucji i niezwykłego talentu.
Luba Ristujczina – historyczka sztuki, autorka licznych publikacji prezentujących malarstwo
polskie i światowe. Miłośniczka wiedeńskiej secesji, twórczości Egona Schielego, literatury i kultury Bałkanów, pięknych książek, muzyki, zwłaszcza dawnej, oraz filmu. Mieszka w Bielsku-Białej.
Album Gustav Klimt. Twórca złotej secesji to zajmująca opowieść o najwybitniejszym twórcy Secesji Wiedeńskiej, wzbogacona licznymi reprodukcjami bardziej i mniej znanych dzieł. Autorka, historyczka sztuki Luba Ristujczina, zdradza tajemnice biografii, inspiracje, obsesje i tajniki warsztatu artysty, a także analizuje wpływ jego twórczości na sztukę współczesną.
Luba Ristujczina – historyczka sztuki, autorka licznych publikacji prezentujących malarstwo
polskie i światowe. Miłośniczka wiedeńskiej secesji, twórczości Egona Schielego, literatury i kultury Bałkanów, pięknych książek, muzyki, zwłaszcza dawnej, oraz filmu. Mieszka w Bielsku-Białej.
Frida Kahlo – artystka, która uczyniła z własnego cierpienia i doświadczenia najpotężniejsze narzędzie wyrazu artystycznego. Jej malarstwo to intymna opowieść o bólu, miłości, tożsamości i sile kobiecości, która przekracza granice konwencjonalnego postrzegania sztuki.
Urodzona w 1907 roku w Coyoacán, naznaczona chorobą i wypadkiem, który na zawsze zmienił jej życie, Kahlo stworzyła własny, niepowtarzalny język wizualny. Jej autoportrety to nie tylko dokumentacja cierpienia, ale spektakularna podróż przez świat emocji, meksykańskiej kultury i politycznego zaangażowania.
Album prezentuje pełną panoramę twórczości Kahlo – od wczesnych prac przez najbardziej znane płótna po mniej znane szkice i rysunki. Pokazuje artystkę jako rewolucjonistkę, feministkę, ikonę meksykańskiej kultury i kobietę, która przekształciła osobistą tragedię w uniwersalną opowieść o ludzkiej sile i pięknie.
Reprodukcje jej najważniejszych dzieł, fotografie, listy i dokumenty pozwalają zobaczyć Fridę Kahlo w całej złożoności – jako artystkę, która zawsze była czymś więcej niż tylko swoim cierpieniem.
Luba Ristujczina – historyczka sztuki, autorka licznych publikacji prezentujących malarstwo
polskie i światowe. Miłośniczka wiedeńskiej secesji, twórczości Egona Schielego, literatury i kultury Bałkanów, pięknych książek, muzyki, zwłaszcza dawnej, oraz filmu. Mieszka w Bielsku-Białej.
Arkady Radosław Fiedler, ur. w 1945 r. w Londynie. Podróżnik i muzealnik, syn podróżnika i pisarza, Arkadego Fiedlera. Wraz z bratem prowadzi muzeum swego sławnego ojca w Puszczykowie pod Poznaniem, gdzie wybudowali kopię piramidy Cheopsa (w skali 1:23) oraz naturalnej wielkości kopię żaglowca Santa Mara, na którym Kolumb odkrył Amerykę. Arkady R. Fiedler brał udział w sześciu wyprawach wraz ze swym ojcem, a po jego śmierci organizuje wyprawy samotne, m. in. do Peru, Boliwii, Ekwadoru i Meksyku. Jest to książka o współczesnych Majach z Meksyku.Czemu brak zdjęć? Bo za zrobienie zdjęcia Majom można zostać ukamienowanym. A jednymz kamieni będzie twój własny aparat.Autor zamieszkał w niewielkiej wiosce. Ponieważ nie mógł fotografować, podglądałżycie, dzięki czemu dowiedział się:że mężczyzna pod żadnym pozorem nie powinien przygotowywać posiłków, bo to uwłaczajego godności od tego są przecież kobietyże tortilla to nie jest taki sobie zwykły placek jego rodzaj i nazwa zależą od tego, gdziesiedzi jedzącyże człowiek po pięćdziesiątce jest powszechnie szanowanym starcem i wszystko mu wolno,nawet lżyć po pijaku sąsiadów z wioskiże trzeba dobrze pilnować figur świętych Marii i Magdaleny, żeby nie zaszły w ciążę. Wojciech Cejrowski
Od Autorki. Każdy z filmów fabularnych czy dokumentalnych poddanych refleksji poruszył mnie emocjonalnie lub/i zafascynował poznawczo, dlatego mam nadzieję, że może wybrane tytuły zainteresują także Czytelnika. Część tytułów to premierowy repertuar kin w czasie, gdy o nich pisałam, natomiast część to produkcje, które miały swoje premiery kilka lub kilkanaście lat wcześniej. Każdy z opisanych filmów jest dostępny, jeżeli nie w kinach, to na różnych stronach internetowych zajmujących się dystrybucją filmów. Mam nadzieję, że spojrzenie na wybrane filmy w kontekście symboli zachęci nie tylko kinomanów do obejrzenia filmu po raz pierwszy lub może po raz kolejny. /fragment/
W książce opisuję mechanizmy i dyskursy wykluczenia, które tworzone są w oparciu o inność i obcość. Są to mechanizmy odzierające nas z godności i dehumanizujące. Myślę, że to ważne, aby je poznać i się z nimi zmierzyć. Mając bowiem świadomość tego, w jaki sposób funkcjonują i są konstruowane, razem będziemy mogli przeciwstawiać się im i dążyć do zmiany społecznej, co w konsekwencji pomoże nam osiągnąć wspólny cel, jakim jest inkluzywność: wspólnotę, kolektyw i bycie-razem.
Jeśli więc moja perspektywa jest Wam bliska, to zachęcam do wyruszenia ze mną w podróż ku inkluzywności. Podróż potrzebną, choć niełatwą, podczas której z pewnością wyłonią się nowe horyzonty poznawcze. Dzięki filozofii i poprzez filozofię. Przyjemnego odkrywania!
Od autora
Trudno uznać, że II wojna światowa należy już do przeszłości. Wszak żyje wciąż w opowieściach świadków historii, w działaniach społeczników i edukatorów, w dyskusjach polityków. A co po niej pozostało w życiu rodzin Polek i Polaków ocalałych z niemieckich obozów koncentracyjnych? Książka prezentuje wieloletnie badania autorki nad polskim drugim pokoleniem obozowym, tj. dziećmi więźniarek i więźniów politycznych nazizmu. Co mogło dla nich oznaczać dorastanie w domu, w którym przemoc i strach zapisały się w ciałach i wspomnieniach rodziców? W jakich sytuacjach echa minionej wojny rozbrzmiewały w peerelowskiej codzienności? Czy i jak biografie rodziców kształtowały pamięć i doświadczenia potomkiń i potomków? Skonstruowana w książce opowieść to wielogłos, odtwarzający skomplikowane przeżycia pierwszego pokolenia powojennego. Autorka proponuje, aby do popularnego pojęcia transgeneracyjnej traumy przyłożyć soczewkę codziennego, „zwyczajnego“ cierpienia. Swoją metodologią wskazuje z kolei wartość długoterminowej współpracy badaczki z badanymi – dla obu stron.
W tym śpiewniku z piękną szatą graficzną znajdziesz pięćdziesiąt znanych i lubianych piosenek dla dzieci, m.in. „Uciekaj, myszko”, „Pomogę mamusi”, „Miała baba koguta” i „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Zabawa dla całej rodziny gwarantowana!
Każdy z nas wciąż wędruje ku głębszemu poznaniu Boga i lepszemu rozumieniu Jego miłości oraz planu dla nas. Na tej drodze mamy niezwykły przewodnik - Katechizm Kościoła Katolickiego, który przypomina nam, kim jesteśmy, co wyznajemy i jak żyć jako uczniowie Chrystusa. Niniejsza publikacja, to seria kazań katechizmowych, które pomogą nam odświeżyć i pogłębić wiarę. Przyjrzymy się w niej kluczowym elementom naszej wiary takim jak: * 10 przykazań * 7 sakramentów świętych * 2 Przykazania miłości * 8 błogosławieństw * Uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy Niech ten czas będzie dla nas inspiracją do umocnienia naszej wiary i miłości do Boga oraz bliźnich. Wyruszmy razem w tę duchową podróż z ufnością i radością!
Każdy z nas wciąż wędruje ku głębszemu poznaniu Boga i lepszemu rozumieniu Jego miłości oraz planu dla nas. Na tej drodze mamy niezwykły przewodnik - Katechizm Kościoła Katolickiego, który przypomina nam, kim jesteśmy, co wyznajemy i jak żyć jako uczniowie Chrystusa. Niniejsza publikacja, to seria kazań katechizmowych, które pomogą nam odświeżyć i pogłębić wiarę. Przyjrzymy się w niej kluczowym elementom naszej wiary takim jak: * Główne prawdy wiary * 3 cnoty boskie * 4 cnoty główne (kardynalne) * 7 darów Ducha Świętego * Rady ewangeliczne * Ostateczne rzeczy człowieka Niech ten czas będzie dla nas inspiracją do umocnienia naszej wiary i miłości do Boga oraz bliźnich. Wyruszmy razem w tę duchową podróż z ufnością i radością!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?