W tej strefie proponujemy bardzo szeroką ofertę z dziedziny psychologii oraz dziedzin powiązanych: astronomii i astrofizyki, ekologii, filozofii, kultury, podróżnictwa, religii, socjologii, sztuki. Szczególnie polecamy z tej kategorii bestseller pt. Księga Urantii. Księga Urantii podaje jasną i zwięzłą integracją nauki, filozofii i religii. Ci, którzy ją czytali i zgłębiali, wierzą, że Księga Urantii może wnieść bardzo wiele wartości do religijnej i filozoficznej myśli ludzi tego świata.
Święci, błogosławieni i ludzie Kościoła – jak wiadomo – to ci, którzy swoją postawą dają nam przykład, jak dążyć do zbawienia. Tym razem proponujemy zaznajomienie się z tymi postaciami w zupełnie nowej odsłonie: niebanalnych kolorowanek cechujących się dużą szczegółowością. Prezentują one sylwetki, charakterystyczne symbole i atrybuty każdej postaci. Obok opisu ich życia i dokonań zamieściliśmy zaś żarty oraz anegdoty związane z ilustrowaną osobą, co niewątpliwie nam ją przybliży.
Książka została pomyślana w ten sposób, że każdy rysunek może zostać odłączony, każdy może się stać oddzielnym podarunkiem dla bliskiej osoby lub ozdobą pomieszczenia.
Samo kolorowanie ma wybitnie kojący i relaksujący wymiar, a dodatkowo daje wielką satysfakcję. Własnoręcznie dobrana kolorystyka i stylizacja spowodują, że praca stanie się zapisem wyobraźni, a przy tym niepowtarzalnym oraz prawdziwie autorskim dziełem.
Dwujęzyczny album POLSKA POLAND prezentuje bogactwo natury i najpiękniejsze zakątki naszego kraju – od nadmorskich wydm i klifów przez mazowieckie równiny po wysokogórski świat Tatr. On and off the beaten track and ranking from the dunes and cliffs of the Baltic coast, via the Masovian plains, to the alpine glory of the Tatra Mountains, this album presents the abundant wonders of nature and outstanding sights of a singularly beautiful country; Poland.
Książka stanowi połączenie albumu i przewodnika uzupełnionego 120 mapami wszystkich pasm polskich gór. Każde pasmo jest szczegółowo opisane, zarówno pod względem geograficzno-przyrodniczym, jak również turystycznym. Dodatkowo, autorzy książki – górscy przewodnicy – polecają czytelnikom unikatowe miejsca, które nie są zbyt znane przeciętnemu turyście, ale które warto poznać. Całość dopełnia kilkaset fotografii przedstawiających najbardziej malownicze widoki – wspaniałe górskie panoramy, charakterystyczne miejscai zabytki oraz unikalną architekturę ludową.
Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską misję odmawiania modlitwy różańcowej w intencji naszej ojczyzny jako wotum dziękczynne w stulecie odzyskanie niepodległości. Rozważając różaniec specjalnie przygotowany z okazji jubileuszu, włączamy się w odwieczną polską tradycję oddawania najwyższej czci, ale i pełnego zawierzenia Matce Bożej. W każdym polskim domu, rodzinie i kościele odmawianie różańca za ojczyznę to wołanie o lepsze jutro dla nas i dla naszych dzieci. Oddając cześć Maryi, umacniamy swoją wiarę i zyskujemy najlepszą orędowniczkę, która zanosi nasze błagania wprost do serca swego miłosiernego Syna.
Do rozważań dołączamy biało-czerwony różaniec przygotowany z okazji 100. Rocznicy odzyskania niepodległości. Na specjalnie zaprojektowanym na tę okoliczność łączniku zamieszczono pamiątkowe inskrypcje.
W prezentowanym albumie przybliżono ponad 200 wspaniałych miejsc. Głównie tych poza Europą. Zaprezentowano bogactwo przyrody na wszystkich kontynentach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną i unikatową przyrodę, a czasami miejsca po prostu urokliwe i doskonałe na wymarzony wypoczynek. Nie zabrakło też wyjątkowych obiektów kultury materialnej, budzących respekt i podziw dla zdolności i umiejętności dawnych budowniczych, ogromnych piramid i pomników, kościołów i katedr, zamków i pałaców, a także obiektów bardziej współczesnych, ale zasługujących na uwagę.
Bestsellerowa seria Nutka doczekała się wreszcie całościowej oprawy. Zebraliśmy piosenki na najważniejsze okazje w jednym wydaniu, by stworzyć wspaniałą pomoc dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi i chcą rozwijać je zapewniając im rozrywkę oraz naukę i wspaniałą zabawę.Do książki dołączono CD zawierające piosenki i podkłady muzyczne. Dodatkowo zapis nutowy pozwala na odtworzenie poszczególnych melodii, zaś słowa piosenek gwarantują przyswajanie przez dzieci wartościowych treści.Niezastąpiona pomoc dydaktyczna do pracy z dziećmiDoskonałe narzędzie dla nauczycieli, katechetów i wychowawcówDo wykorzystania w przedszkolach, szkołach, grupach katechetycznych, wspólnotach kościelnych, domach kulturyOprawa artystyczna na wszystkie najważniejsze święta, uroczystości, okazje i czas wypoczynkuZapewnienie rozrywki i edukacji w różnych grupach wiekowychUzupełnienie programowe i wypełnienie wydarzeń w zaangażowane występy artystyczneDo wykorzystania min przy okazji: świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych, świętego Mikołaja, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Dnia Odzyskania Niepodległości, 3 maja, i wielu innych
To już kolejna odsłona naszej serii „Zgadywanki, rysowanki...” z zupełnie nowymi łamigłówkami.
W tej książeczce znajdziecie rebusy, krzyżówki, labirynty, rysowanki, kalambury… słowem wszelkiego rodzaju łamigłówki wymagające wiedzy, sprytu i myślenia. Każda strona to osobna przygoda.
Nie myślcie, że pójdzie wam łatwo. Niektóre zadania są szczególnie trudne. O pomoc w ich rozwiązaniu poproście rodziców, dziadków, może starsze rodzeństwo – dobrą zabawę gwarantujemy wszystkim, w każdym wieku.
Tym razem zagadki sprawdzą waszą wiedzę o św. Stanisławie Kostce – patronie polskiej młodzieży; o niezwykłym zakonniku św. Ojcu Pio; o pięknej modlitwie różańcowej; o jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. Powodzenia !
W prezentowanym albumie opisano ponad 200 wspaniałych miejsc. Zaprezentowano bogactwo natury we wszystkich województwach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną przyrodę, a czasami miejsca po prostu urokliwe i doskonałe na wymarzony wypoczynek. Nie zabrakło też wyjątkowych obiektów kultury materialnej, budzących respekt i podziw dla zdolności i umiejętności dawnych budowniczych, kościołów, katedr, zamków i pałaców.
– Co porabiasz, Krzysiek?
– No, jestem w Warszawie, staram się nakręcać jakieś filmy, kombinuję, czasem mi wychodzi, czasem nie wychodzi…
Krzyśkowi, synowi urzędniczki i inżyniera budowlanego, „nakręcanie filmów” ostatecznie wyszło. Jak mało komu w polskiej kinematografii. Jak doszło do tego, że chłopak uciekający przed prześladującą jego rodzinę chorobą został reżyserem filmowym? Jak to się stało, że twórca, któremu nawet najbliżsi współpracownicy przepowiadali koniec, odniósł z dnia na dzień światowy sukces? Dlaczego świat końca dwudziestego wieku chciał w nim widzieć proroka? I dlaczego – jak określił to jeden z przyjaciół – sam siebie aż tak bardzo „zarzynał”?
Kieślowski zawsze osiągał cel. Nie było siły, która odwiodłaby go od realizacji zamierzenia. Wolał się zagłodzić, niż pójść do wojska. Do łódzkiej filmówki zdawał trzy razy, bo uparł się, że nie zawiedzie matki. Niemal nigdy jednak nie był zadowolony z tego, co osiągnął. Wciąż zadręczał się pytaniem, czy dobrze wybrał zawód.
„Kieślowski. Zbliżenie” to więcej niż biografia reżysera, twórcy m.in. „Przypadku”, „Dekalogu”, „Podwójnego życia Weroniki” i „Trzech kolorów”. To również pełen niuansów reporterski portret artysty, który mimo spektakularnego sukcesu zmagał się z widmem niespełnienia.
Z historią życia Krzysztofa Kieślowskiego, jego twórczością i jego legendą mierzy się Katarzyna Surmiak-Domańska, reporterka, autorka m.in. głośnych książek „Mokradełko” i „Ku Klux Klan: Tu mieszka miłość”.
Święta siostra Faustyna otworzyła ludzkie serca – to właśnie jej Zbawiciel przekazał „naczynia”, dzięki którym możemy czerpać łaski ze źródła Bożego miłosierdzia.
Ten bogato ilustrowany album przybliża nam postać świętej mistyczki, przynosi świadectwa łask wyproszonych dzięki miłosierdziu Bożemu, a dla wszystkich Jego czcicieli – modlitwy, które otrzymaliśmy od Pana Jezusa za pośrednictwem autorki Dzienniczka i którymi możemy wstawiać się do nieba za jej pośrednictwem.
Postać św. siostry Faustyny przybliżamy w niezwykłym jubileuszowym czasie. Oto obchodzimy 80-lecie jej narodzin dla nieba, 150-lecia posługi Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Sekretarka Bożego Miłosierdzia nie żyła w oderwaniu od historii i tradycji. Poznając jej zapiski zamieszczone w Dzienniczku, widzimy, że mocno związana z obraną przez siebie drogą życiową, modliła się za Polskę, a nawet doznawała wizji jej przyszłości.
Wyjątkowym częścią książki jest rozmowa z siostrą Elżbietą Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
Mądra opieka nad pacjentem umierającym to taka, w której dba się o jakość i pełnię jego życia aż po kres. To opieka, której formę dobiera się w sposób świadomy i planowy, uwzględniając postęp choroby, zmian w środowisku opiekuńczym oraz potrzeby medyczne i pozamedyczne chorego. W monografii zawarte zostały informacje i analizy dotyczące szerokiego spektrum opieki nad pacjentem umierającym i członkami jego najbliższej rodziny w ujęciu społecznym i ekonomicznym w następujących formach:poradni medycyny paliatywnej,hospicjum perinatalnego,hospicjum domowego dla dzieci,hospicjum domowego dla dorosłych,hospicjum stacjonarnego/oddziału medycyny paliatywnej.W opracowaniu przedstawiono system organizacji i finansowania świadczeń zarówno ze środków publicznych, jak i prywatnych. Poruszone zostały kwestie związane z edukacją tanatologiczną i wolontariatem w instytucjach opiekuńczych.Książka przeznaczona jest dla wykładowców i studentów pedagogiki, pracy socjalnej, ekonomii, polityki społecznej, nauk o zdrowiu oraz dla pracowników i wolontariuszy podmiotów działających w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej.
Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Edward Stachura, Maciej Zembaty czy Dorota Osińska to ich usłyszymy na wyjątkowej kompilacji „Archiwum piosenki poetyckiej”. Album to najpiękniejsze muzyczne interpretacje tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury czy Jacka Kaczmarskiego. Na płycie usłyszmy 16 poetyckich opowieści, a wśród nich „Niepokój” (wyk. Ewa Błaszczyk), „Jedyne co mam” (wyk. Czerwony Tulipan), „Życie to nie teatr” (wyk. Mirosław Czyżykiewicz), Biała lokomotywa (wyk. Sławomir Zygmunt).
tracklista:
1. Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak - Chyba już można
2. Pod Budą - Ballada o ciotce Matyldzie
3. Jakub Pawlak - Ballada o murach Jerycha
4. Jan Jakub Należyty - Uliczni małżonkowie
5. Łucja Prus - Jesień
6. Dorota Osińska - Ukryj mnie
7. Edward Stachura - Na błękicie jest polana
8. Antonina Krzysztoń - Perłowa łódź
9. Ewa Błaszczyk - Niepokój
11. Czerwony Tulipan - Jedyne co mam
14. Jacek Bończyk - Opowieść pewnego emigranta
15. Ewa Błaszczyk - Zmory
16. Mirosław Czyżykiewicz - Życie to nie teatr
18. Anna Chodakowska - Oczy węża
19. Iwona Loranc - Pieśń gruzińska
20. Sławomir Zygmunt - Biała lokomotywa
Inteligentny humor, oryginalne metafory, słodko-gorzka warstwa liryczna to znaki rozpoznawcze twórczości Krzysztofa Daukszewicza – satyryka, felietonisty, poety, piosenkarza, gitarzysty i kompozytora. Na albumie „THE BEST - Krzysztof Daukszewicz - Na bezdrożach” zebrano jego kultowe utwory. Wydawnictwo to 18 piosenek-opowieści, które trafnie i z odpowiednią dozą ironii opisują życie i otaczającą rzeczywistość. Wśród nich min. „Nasza dobra klasa”, „Easy Rider”, „Przyszli dziś złodzieje”, „Tyle mi zostało co mi nakapało”, „I to jest mój kraj”, „Klasówka z fragmentu wolności”.
tracklista:
1. Przyszli dziś złodzieje
2. W pogoni za niepewnym jutrem
3. Nasza dobra klasa
4. Easy Rider
5. Obok Hotelu ”Grand”
6. Tyle mi zostało co mi nakapało
7. Sposób na przetrwanie
8. Jeszcze jedna noc
9. Ballada o cudownych poczęciach wg teorii Nelly
10. Zadupie
11. Pochód
12. Wpadła mucha do mieszkania
13. Klasówka z fragmentu wolności
14. Szkoda sensu
15. Jeden naród, dwa plemiona
16. I to jest mój kraj
17. Dobranoc, Europo
18. Na bezdrożach
Wydała 15 albumów solowych, nagrała ponad 250 piosenek, uczestniczyła w ponad 8 tysiącach koncertów oraz 150 programach telewizyjnych i radiowych – mowa o jedynej i powtarzalnej Danucie Stankiewicz vel Lolita. Jedna z najbardziej barwnych artystek na polskiej scenie muzycznej prezentuje swój najnowszy album pt. „Czerwone i bure”. Wydawnictwo to 16 piosenek, które doskonale sprawdzą się podczas wspólnego biesiadowania czy wieczorów tanecznych. Na płycie usłyszmy utwory takie jak tytułowe „Czerwone i bure”, „Holka”, „O tym jak krasnoludki uwiodły Marysię”, „Czerwone jagody” czy „Na parkiecie super dance”.
tracklista:
1. Czerwone i bure
2. Naszaba
3. Holka
4. Studzienka Kasieńki
5. Jadwiga i rydze
6. Może by tak gdzieś pojechać
7. Miłości ślad
8. To nie jest blef
9. Czerwone jagody
10. Nieznajome dni
11. Blue star
12. Na parkiecie super - dance
13. Janosik i rozpustna Maryna
14. Wesołego hop do łóżka
15. O tym jak krasnoludki uwiodły Marysię
Zabawa - Muzyka - Rytmika PORADY DUSZKA BABU. JAK ZDROWO ŻYĆ to projekt edukacyjny - uczący zasad zdrowego odżywiania z 10 zadaniami, przeznaczonymi dla dzieci. Kluczem do zadań są zamieszczone piosenki - wierszyki, w których Duszek Babu opowiada w łatwy i przystępny i zabawny sposób, jak jeść zdrowo. Proste i ciekawe zadania uczą liczenia, utrwalają kolory, a rytmiczne zabawy muzyczne wspomagają rozwój psychofizyczny dzieci. Książka wraz z płytą nadaje się do wspólnej, rodzinnej zabawy.
tracklista:
1. Babu Am Mniam!
2. Kolorowy talerz
3. Babulinka
4. Ballada o Radku niejadku
5. Zdrowe hip hopowe
6. Babu Miodek
7. Babu idzie do sadu
8. O przyjaźni
9. Gimnastyka z Babu
10. Pora wstać!
Tom Stefan Wyszyński wobec opozycji i oporu społecznego 1945-1981 podejmuje ważne, do tej pory nieprzebadane zagadnienie stosunku księdza, biskupa, a następnie prymasa Stefana Wyszyńskiego do opozycji i wszelkich przejawów oporu społecznego. W tomie znalazły się artykuły kilkunastu historyków, politologów, dziennikarzy i teologów podejmujących tytułowe zagadnienie przy pomocy różnych aparatów badawczych. Autorzy tomu przebadali zagadnienie stosunku Stefana Wyszyńskiego do oporu społecznego w kompleksowy sposób, gdyż znajdują się w nim rozważania nie tylko na temat jego nauczania, ale również praktycznego działania, szczególnie w okresie pełnienia funkcji Prymasa Polski.
Rynek medialny Szwecji znajduje się w sytuacji, gdzie dotychczasowy poziom rozwoju społeczeństwa obywatelskiego jest zaawansowany, natomiast system medialny sygnalizuje nowe trendy i kierunki przeobrażeń. Należy to naukowo śledzić oraz diagnozować. Takiego ambitnego zadania podjęła się autorka i zrealizowała je w twórczy oraz wnoszący wiele nowych ustaleń sposób. Ten cel podjętej rozprawy należy ocenić bardzo wysoko, bowiem wnosi on istotne ustalenia, które mogą być zaaplikowane w praktycznym wymiarze działania instytucji medialnych oraz instytucji władzy publicznej w naszym kraju. Zadanie to zrealizowane zostało przez autorkę w sposób wysoce poprawny i znalazło to wyraz w wysokiej jakości i rzetelności dokonanych ustaleń dotyczących niełatwego w realizacji tematu oraz wnioskowania z zebranych informacji.
Dr hab. Teresa Sasińska-Klas, Uniwersytet Jagielloński
The epic story of Jerusalem told through the lives of the men and women who created, ruled and inhabited it.
Jerusalem is the universal city, the capital of two peoples, the shrine of three faiths; it is the prize of empires, the site of Judgement Day and the battlefield of today's clash of civilizations. From King David to Barack Obama, from the birth of Judaism, Christianity and Islam to the Israel-Palestine conflict, this is the epic history of 3,000 years of faith, slaughter, fanaticism and coexistence.
How did this small, remote town become the Holy City, the 'centre of the world' and now the key to peace in the Middle East? In a gripping narrative, Simon Sebag Montefiore reveals this ever-changing city in its many incarnations, bringing every epoch and character blazingly to life. Jerusalem's biography is told through the wars, love affairs and revelations of the men and women - kings, empresses, prophets, poets, saints, conquerors and whores - who created, destroyed, chronicled and believed in Jerusalem.
Drawing on new archives, current scholarship, his own family papers and a lifetime's study, Montefiore illuminates the essence of sanctity and mysticism, identity and empire in a unique chronicle of the city that many believe will be the setting for the Apocalypse. This is how Jerusalem became Jerusalem, and the only city that exists twice - in heaven and on earth.
A dazzling tour of the latest genetic discoveries which are blurring the boundaries between science and history - 'Brilliant, authoritative, surprising, captivating' BRIAN COX
'A brilliant, authoritative, surprising, captivating introduction to human genetics. You'll be spellbound' Brian Cox
This is a story about you. It is the history of who you are and how you came to be. It is unique to you, as it is to each of the 100 billion modern humans who have ever drawn breath. But it is also our collective story, because in every one of our genomes we each carry the history of our species - births, deaths, disease, war, famine, migration and a lot of sex.
In this captivating journey through the expanding landscape of genetics, Adam Rutherford reveals what our genes now tell us about human history, and what history can now tell us about our genes. From Neanderthals to murder, from redheads to race, dead kings to plague, evolution to epigenetics, this is a demystifying and illuminating new portrait of who we are and how we came to be.
'A thoroughly entertaining history of Homo sapiens and its DNA in a manner that displays popular science writing at its best' Observer
'Magisterial, informative and delightful' Peter Frankopan
'An extraordinary adventure...From the Neanderthals to the Vikings, from the Queen of Sheba to Richard III, Rutherford goes in search of our ancestors, tracing the genetic clues deep into the past' Alice Roberts
Poznałem go osobiście w połowie lat siedemdziesiątych, w trakcie realizacji wspólnego programu telewizyjnego. Czyli bardzo dawno. Mijały lata, zmieniała się historia, a Fogg śpiewał, śpiewał, śpiewał…
Taki też w mojej pamięci pozostał. Energiczny, pracowity, niezniszczalny – zarazem zdumiewająco skromny, niedzisiejszo elegancki, wzruszająco serdeczny. Może dlatego każdy, komu mówiłem o pisaniu tej książki, dziwił się: Przecież o Foggu wszyscy wszystko wiedzą!
Życie mnie nauczyło, że jeśli wszyscy – to znaczy: niewielu. A jak wszystko – to również niewiele, albo jeszcze mniej.
I dlatego wytyczyłem, zasiałem i przez kilkanaście miesięcy uprawiałem Poletko Pana Fogga.
Dariusz Michalski
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?