Książka zawiera dwanaście najpopularniejszych legend związanych z Toruniem: O flisaku i żabkach, O piernikarzu i jego córce Katarzynie, O tym, jak powstała nazwa miasta, O Bogumile i królowej pszczół, O ratuszowym kalendarzu, O siostrze Katarzynie, O toruńskim dzwonie, O kocie, który bronił miasta, O tym, jak anioł w herbie Torunia się znalazł, O kucharzu Jordanie, O tym, jak święty Mikołaj od śmierci głodowej torunian uratował, O grzechu Krzyżaka.
Dzięki zabawie polegającej na rozwiązywaniu szyfrów i krzyżówek, pokonywaniu labiryntów czy też łączeniu punktów dziecko pozna różne miejsca, ciekawostki i legendy związane z Toruniem – miastem nad Wisłą, z którego pochodzi słynny astronom Mikołaj Kopernik, i w którym wypieka się przepyszne pierniki.
Każdy zeszyt z serii zawiera wiele informacji ciekawych dla małego odbiorcy, różnorodne zadania (m.in. połącz kropki, labirynty), rysunki do pokolorowania oraz liniaturę, na której dziecko uczy się pisać literki. Ćwiczenia zostały opracowane przez nauczycielkę nauczania zintegrowanego z wieloletnim stażem. Zadania zawarte w zeszytach przygotowują dziecko do nauki pisania, poprawiają sprawność manualną, utrwalają znajomość cyfr, uczą porównywania wielkości, utrwalają orientację w przestrzeni, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, utrwalają umiejętność przeliczania elementów, wzbogacają wiedzę dziecka i pozytywnie wpływają na kreatywność. Strzałki umieszczone przy wzorcowych literach pomagają dziecku kreślić litery w odpowiednim kierunku.
Książeczka zawiera ilustracje do pokolorowania oraz fragmenty legend toruńskich w formie rymowanek. Znajdziesz tu dwanaście opowieści, wśród nich: O tym, jak powstała nazwa miasta, O flisaku i żabkach, O piernikarzu i jego córce Katarzynie, O kucharzu Jordanie, O toruńskim dzwonie.
Edukacyjna książka dla dzieci zawierająca różnorodne ćwiczenia ułatwiające naukę języka hiszpańskiego (oraz – dodatkowo – angielskiego) w nauczaniu wczesnoszkolnym. Dziecko pozna i łatwo przyswoi pierwsze dotyczące następujących tematów związanych z latem: Los animales de mar, En el parque, En la playa, En el camping. Zestaw ćwiczeń opiera się na wykorzystaniu pamięci wzrokowej, wspomaga rozwój intelektualny oraz rozwija umiejętności manualne dziecka poprzez rysowanie czy wyklejanie. Dodatkowo zamieszczono minisłowniki hiszpańsko-polski i angielsko-polski. Książkę opracowały doświadczone nauczycielki hiszpańskiego i angielskiego, specjalizujące się w nauczaniu początkowym. „Hiszpański dla dzieci” uczy pisania i wymowy oraz pozwala połączyć naukę z zabawą.
Kolorowanki i dla dzieci, i dla dorosłych + sposób na relaks, odstresowanie i świetną zabawę. Wśród ilustracji m.in. wzory łowickie, kaszubskie, kujawskie i góralskie.
Księżyc już dawno wisi na niebie, a wy jeszcze nie w łóżkach?Wskakujcie pod kołdry!Dobrej nocy!Książka z ruchomymi obrazkami. Każdy może własnoręcznie utulić do snu jej bohaterów.
Ten dzień zaczął się inaczej. Czerwonemu Kapturkowi zapodział się gdzieś kapturek, a Rybak wrócił z połowu bez Złotej Rybki. Jednak nie to było najgorsze na spokojnej dotąd Wyspie Bajek pojawili się porywacze.Słowem, szykuje się niezła awantura.Książka dostępna w sprzedaży od 13 września.
Słońce już dawno na niebie, a wszyscy jeszcze chrapią?
Szkoda czasu, wstawajcie czym prędzej!
Dzień dobry!
Książka z ruchomymi obrazkami. Każdy może sam obudzić mieszkańców tego miasteczka.
Wejdź do królestwa bogów w tej wyjątkowej wyprawie do świata legend i mitów. Poznaj bogów, herosów, ich wrogów, sprytne i fantastyczne bestie z dwunastu mitologii – egipskiej, nordyckiej, azteckiej, japońskiej, polinezyjskiej, słowiańskiej, greckiej, rdzennych Amerykanów, irlandzkiej, hinduistycznej, plemienia Janomamów i ludu Joruba.
Niezwykłe mapy każdego z mitycznych światów wzbogacone o dowcipnie napisane opowieści oraz fakty sprawią, że „Atlas mitów” zachwyci nie tylko dzieci, lecz także dorosłych.
Thiago de Moraes – jako dziecko wciąż był strofowany za to, że zamiast się skupiać, bazgrolił. Nadal jest ganiony, tylko już nie za stawianie zygzaków. Kiedy nie czyta i nie rysuje starożytnych bogów, Thiago tworzy książki dla dzieci. Jest laureatem wielu nagród za ilustracje. Mieszka w południowym Londynie z rodziną.
Pewnego razu w zamku wykutym z kamienia dziewczyna planowała morderstwo…
Mia to siedemnastoletnia dziewczyna, która trenuje, aby polować na czarownice. Mówią na nie Gwyrach. To kobiety, które potrafią zabijać ludzi przez dotyk. Prawdopodobnie tak zginęła matka Mii, a teraz przyszedł czas na zemstę.
Nieoczekiwanie ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za mąż. Tajemniczy książę Quinn nie jest tym, czego spodziewała się przyszła łowczyni. W świecie, w którym tylko kobiety władają magią, bliskość może być śmiertelnie niebezpieczna.
Dziewczyna ucieka, aby znaleźć morderczynie matki. W trakcie swojej misji dowiaduje się, że może władać magią. Czy to znaczy, że łowca staje się zwierzyną? Czy uda jej się zmierzyć z tajemnicami rodziny, na których odkrycie nie była przygotowana?
__
O autorce
Bree Barton — to ceniona autorka, ghostwriter i nauczycielka tańca. „Serce z cierni” to debiut, który zdecydowała się wydać pod swoim nazwiskiem. Od zawsze wiedziała, że jej życie będzie związane z pisaniem. W wolnym czasie nagrywa filmiki z życia pisarza, odpowiada na pytania fanów i bawi się ze swoim psem. Nie jest fanką gorsetów.
Zapraszamy najmłodszych czytelników do wspólnego poznawania świata. Kolorowe i szczegółowe ilustracje pokazują dzieciom to, co je otacza, a krótkie, zrozumiałe teksty i podpisy pomagają uporządkować zdobytą wiedzę.Tematy rozwijane w książce:życie rodzinne,świat zwierząt,ciało i higiena człowieka,pory roku i zmiany w przyrodzie,zdrowie,litery, cyfry i kolory.Księga wiedzy małego dziecka to pierwsza encyklopedia dla malucha.
Cześć, jestem Ola i uważam, że życie jest super! Od pewnego czasu trenuję ju-jitsu. Trener twierdzi, że mam zadatki na mistrzynię i wytypował mnie do zawodów. Problem w tym, że rodzice muszą wyrazić zgodę, a moi myślą, że chodzę na balet…
Grupa nastolatków przenosi się do Polski z dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Muszą sprawdzić, czy Polacy zawdzięczają wolność sobie samym, czy sytuacji międzynarodowej. Ale to nie wszystko, dzieciaki mają tajny plan. Chcą odnaleźć monety, na które przetopione zostały korony i berła polskich królów, i odtworzyć z nich te korony. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.
Bogato ilustrowana seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. W szóstej części spotkacie Emilię Plater i młodego Piłsudskiego, dowiecie się o tajnych skrytkach emisariuszy i o tym, że dziewczyny produkowały bomby oraz co to znaczy tworzyć państwo.
Grażyna Bąkiewicz – historyk, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść „O melba” otrzymała I nagrodę IBBY – Książka Roku 2002. Dwie kolejne: „Stan podgorączkowy” (2003) i „Będę u Klary” (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. „Korniszonek” (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. „Muchy w butelce”, powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej „Srebrny kałamarz 2008”. „Ale historia… Mieszko, ty wikingu!” otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek.
Artur Nowicki – jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.
Wiele je różni, ale łączy jedno: nie dały sobie wmówić, że coś jest niemożliwe. Odkryj losy nadzwyczajnych dziewcząt i kobiet, które odwagą, determinacją czy wiedzą zapisały się w historii, a przy okazji poznaj intrygujące fakty dotyczące świata.Jak działała maszyna różnicowa, a Ada Lovelace została pierwszą programistką, choć nie wymyślono jeszcze komputera? Komu zawdzięczamy skalę Apgar, przedszkola Montessori, małą czarną sukienkę, odkrycie ciemnej materii, wynalezienie papierowych filtrów do kawy, wi-fi i wycieraczek samochodowych? Jak kobiety przyczyniły się do lotów w kosmos, walczyły o prawa wyborcze i od kiedy wolno im startować w nowożytnych olimpiadach? Kto był pierwszą reżyserką, a kto zdobywczynią Mount Everestu?Przedstawiamy 35 inspirujących bohaterek, a opowieściom o nich towarzyszą fascynujące ciekawostki dotyczące różnych krajów i dziedzin. Wyjątkową formę każdej stronie nadają malarskie ilustracje Karoliny Matyjaszkowicz.Joanna Kończak z wykształcenia psycholożka stosunków międzykulturowych, z zawodu (głównie) redaktorka. Publikowała też w różnych magazynach internetowych oraz papierowych. W wolnych chwilach włóczy się po Azji, czyta stosy książek, fotografuje i hałaśliwie kibicuje ulubionym drużynom krykietowym. Od 10 lat pracuje w Naszej Księgarni, dzięki czemu ukrywa, że nie zdołała dorosnąć. Prowadzi blog hunterwaalii.com, poświęcony kinu indyjskiemu.Karolina Matyjaszkowicz urodzona w Łowiczu w 1980 roku. Ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru, kierunek Wzornictwo. Artystka zajmuje się malarstwem, tkaniną, ilustracją oraz tworzy muzykę. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, a jej obrazy znajdują się w muzeach oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Prace można oglądać na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz na jej stronie: matyjaszkowicz. art. pl
Jedna książka i takie bogactwo treści: blisko czterdzieści wierszyków o zwierzątkach, zbiór popularnych wyliczanek oraz siedemdziesiąt zagadek o urozmaiconej tematyce. Tekstom towarzyszą pełne uroku i humoru ilustracje.To książka na różne okazje: do czytania przed snem i do zabawy w rozwiązywanie zagadek. Przyda się nawet na podwórku bo to jest naturalne środowisko zamieszczonych w niej wyliczanek. Wystarczy się ich nauczyć na pamięć, by później wykorzystać podczas zabawy z rówieśnikami.
Wielkoformatowy album, w którym efektownie narysowane labirynty wprowadzają czytelników w świat mitów i kultury starożytnej Grecji.Ta książka pełna jest ścieżek i opowieści. Każda z ogromnych ilustracji zaprasza do zabawy w poszukiwanie właściwej drogi na kolejną stronę, przedstawiając przy okazji wybrane wątki najsłynniejszych mitów greckich.Przechodząc przez kolejne labirynty, spotkacie Heraklesa, Minotaura, Argonautów, Odysa, Syzyfa i wiele innych legendarnych postaci; odwiedzicie też olimpiadę, teatr grecki czy ateński Akropol. Na końcu książki znajdują się objaśnienia rozszerzające i uzupełniające informacje zawarte na ilustracjach.
Kartonowa książka w kształcie ukochanego przez najmłodszych pieska Spota. Razem z wesołym psiakiem wędrujemy przez kolejne strony, bawiąc się z nim i ciesząc każdym dniem.
Seria o piesku Spocie to klasyka literatury dziecięcej, która już od niemal 40 lat wprawia w zachwyt najmłodszych czytelników.
Mikołajek znowu rozrabia!Mały urwis wraca z kolejną porcją przygód. Chłopaki przekupują Ananiasza klasowego pupilka, razem buntują się przeciwko Rosołowi, a Kleofas awansuje z ostatniego na przedostatnie miejsce w klasie. Kumple, których Mikołajek wciąż na nowo przedstawia, bo nigdy nie pamięta, czy już to kiedyś zrobił, zawsze mają mnóstwo nowych pomysłów. A psocić można wszędzie: w salonie fryzjerskim, na basenie czy w fabryce czekolady. Będzie wesoło!Po podwieczorku (były bezy) pan Blurt oznajmił, że nauczy mnie grać w warcaby. Pokazał mi, jak się gra, a ponieważ tata kazał, żebym był dobrze wychowany, nie powiedziałem mu, że już umiem. Zagraliśmy cztery partie, wygrałem wszystkie i pan Blurt postanowił, że pobawimy się w chowanego.
Wielki powrót Mikołajka!
Pierwsza porcja przygód Mikołajka to 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań zilustrowanych charakterystyczną kreską Sempégo. Mały urwis z paczką swoich kumpli – Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej.
Arcydzieło duetu Goscinny-Sempé pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!
„Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma!”
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?