Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:50'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 3 Format: B1 To pierwsza mapa Niskich (Niżnych) Tatr wydana przez polskie wydawnictwo. Mapa turystyczna dwustronna, w skali 1:50 000 obejmuje swym zasięgiem cały łańcuch górski. Ten piękny masyw znajdujący się niedaleko naszych granic, jest wspaniałym terenem na aktywny wypoczynek. To bardzo rozległe pasmo, z coraz lepszą infrastrukturą turystyczną, jest stosunkowo wolne od tłumów. Nagie szczyty, ciągnące się kilometrami szlaki po szerokich graniach zapewniają kosmiczne wręcz widoki - to jedne z bardziej panoramicznych gór Słowacji. Jest to już drugie wydanie tej mapy.
Rodzaj: przewodnik turystyczny
Skala map: 1:25 000
Rok wydania: 2024
Wydanie: 5
Publikacja to część pierwsza serii przewodników "Spacerem po Bieszczadach". Znajdziemy w nim 22 propozycje tras turystycznych wybranych i świetnie opisanych przez legendę tych terenów: Stanisława Orłowskiego – przewodnika turystycznego, który niejeden szlak w Bieszczadach przetarł jako pierwszy. A kto był z nim na wycieczce ten wie, jak potrafi opowiadać! Poza ciekawymi i barwnymi opisami miejscowości, zabytków i innych atrakcji turystycznych, na przewodnik składają się dokładne i aktualne mapy każdej z proponowanych tras, a także liczne zdjęcia.
Świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą urozmaicić sobie urlop nad bieszczadzkimi jeziorami o interesujące i relaksujące wędrówki po najciekawszych miejscach regionu.
Przewodnik zawiera:
- 22 trasy spacerowe;
- opisy miejscowości;
- opisy atrakcji turystycznych;
- szczegółowe mapy.
Rodzaj: mapa dwustronna
Skala: 1:100'000
Rok wydania: 2024
Wydanie: 4
Format: B1 (68 x 98 cm)
Dwustronna mapa w skali 1:100‘000 przedstawiająca sieć zrealizowanych do tej pory tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (m.in. EnoVelo).
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy.
Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras.
Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych.
Małopolska na rowerze to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych.
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:50'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 1 Format: B1 (68 x 98 cm) Mapa południowych okolic Warszawy w skali 1:50 000 obejmuje rozległy obszar sięgający od śródmieścia Warszawy na północy po Grójec na południu. Na zachodzie zasięg mapy wyznaczają Ożarów Mazowiecki i Pruszków, na wschodzie - Garwolin. Mapa przedstawia okolice takich miast jak Pruszków, Piaseczno, Józefów, Konstancin-Jeziorna, Otwock, Karczew, Mińsk Mazowiecki, Góra Kalwaria. Prezentuje w całości Chojnowski Park Krajobrazowy i Mazowiecki Park Krajobrazowy. To tereny rekreacyjne mieszkańców stolicy, ale i przyjezdnych. Tereny parków krajobrazowych to głównie leśne enklawy, atrakcyjne turystycznie. Krajobraz sosnowych borów urozmaicają okazałe wydmy, bagna, pomnikowe drzewa, malownicze dolinki Jeziorki i Świdra, po których odbywają się spływy kajakowe. Nie brak tu ciekawych miejsc z zabytkami architektury - prym wiodą Otwock i Konstancin-Jeziorna z zabudową willową. Sporo tu miejsc pamięci narodowej - pomniki, mogiły, krzyże, cmentarze. Dotyczą one głównie czasów II wojny światowej, ale i powstania styczniowego. Skala mapy (1:50 000) pozwoliła na dokładne naniesienie sieci dróg leśnych i ścieżek. Na mapie wyróżnione zostały szlaki piesze i rowerowe, dobrze widoczne są drogi rowerowe i rezerwaty. Pomocne będą również lokalizacje wiat, restauracji i obiektów noclegowych (poza Warszawą). Mapa z pewnością przysłuży się mieszkańcom aglomeracji warszawskiej, przyjezdnym oraz wszystkim zainteresowanym odkrywaniem regionalnych ciekawostek. Błądząc palcem po mapie warto zwrócić uwagę na nazwy terenowe - często odnoszą się one do ciekawych wydarzeń historycznych.
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:50'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 2 Format: B1 (68 x 98 cm) Jesioniki, Góry Opawskie - mapa turystyczna, dwustronna w skali 1:50'000. Prezentuje niezwykle szeroki obszar zawierający czeskie Jesioniki, Góry Opawskie, częściowo Góry Złote i Masyw Śnieżnika. Zasięg mapy wyznaczają miejscowości: Lądek Zdrój; Stronie Śląskie; umperk; Rymarov; Krnov; Bohusov; Prudnik. Jest to doskonała mapa zarówno dla turystów pieszych, rowerowych, jak i osób zmotoryzowanych. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Jesioniki to niezwykle atrakcyjne i chętnie odwiedzane przez polskich turystów pasmo górskie w Sudetach po czeskiej stronie. Są drugim co do wysokości pasmem górskim w Sudetach i Czechach. Region charakteryzuje się niezwykłym bogactwem infrastruktury turystycznej z licznymi schroniskami oraz pozostałą bazą noclegową o zróżnicowanym standardzie, ośrodkami narciarskim z całą siecią tras narciarskich zarówno zjazdowych, jak i biegowych. Turyści piesi oraz rowerowi znajdą tu olbrzymią pajęczynę szlaków, zarówno tych górskich - wymagających, jak i rekreacyjnych. Sąsiedztwo polskiej granicy oraz łatwy dojazd sprawiają, że chętnie i aktywnie spędzają tu czas całe rzesze polskich turystów.
Rodzaj: mapa jednostronna z mapami uzupełniającymi, planami centrów miast i opisem szlaku kajakowego Skala: 1:75'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 3 Format: B1 (68 x 98 cm) Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce, rozciągający się w dorzeczu Brdy i Wdy oraz w obrębie Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej. Granice mapy wyznaczają: Wdzydze Tucholskie i Starogard Gdański na północy, Widno i Chojnice na zachodzie, Wierzchucin na południu i Warlubie na wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Park Narodowy Bory Tucholskie oraz miasta: Starogard Gdański, Czersk, Tucholę, Chojnice, Koronowo. Jest to teren idealny do uprawiania wszelkich form aktywności turystycznej. Skala mapy 1:75 000. Na odwrocie mapy znajdują się: dwie mapy dopełniające okolic między Gostycynem a Koronowem (1:75 000) oraz między Chojnicami, Człuchowem a Przechlewem (1:50 000), plany centrów miast w skali 1:15 000 (Chojnice, Starogard Gdański, Tuchola) oraz dokładny opis szlaku kajakowego Brdy wraz z kilometrażem i schematem. Zaktualizowana w terenie mapa zawiera przebieg spektakularnej sieci szlaków rowerowych Kaszubska Marszruta. Z ciekawostek - na mapie zaznaczono obszar leśny dotknięty katastrofalnym huraganem, który miał miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. (okolice Rytla).
Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:100 000
Rok wydania: 2024
Wydanie: 8
Format: B1 (68 x 98 cm)
Bieszczady atrakcje, co warto zwiedzić w Bieszczadach? Odpowiedzią na te pytania jest publikacja Bieszczady – mapa atrakcji turystycznych.
To mapa całych Bieszczad w ujęciu turystycznym – obejmująca rozległy rejon od Komańczy na zachodzie po granicę z Ukrainą na wschodzie oraz od Birczy i Arłamowa na północy po Przełęcz Użocką na południu.
Znaleźć na niej można wszystkie rodzaje atrakcji turystycznych Bieszczadów: przyrodnicze, architektoniczne, historyczne, kulturowe czy sportowo-rekreacyjne. Opis kilkudziesięciu – naszym zdaniem – największych atrakcji został umieszczony na odwrocie mapy, a sama mapa wzbogacona o kolorowe ikony.
Niezależnie od tego, co preferujesz - Bieszczady samochodem, Bieszczady rowerem, Bieszczady pieszo, ta mapa będzie bardzo przydatna.
Szczególnie polecana jest dla turystów zmotoryzowanych, jak i rowerowych. Jest przy tym na tyle dokładna, iż służyć może również do uprawiania turystyki pieszej – pokazano na niej bowiem także szlaki piesze.
Nowe wydanie mapy uwzględnia wszelkie aktualizacje z prezentowanego obszaru. Pokazana jest m.in. oddana latem 2022 kolej gondolowa nad zaporą w Solinie oraz wcześniejsze obiekty, jak oddana jesienią 2020 r. wieża widokowa na Jeleniowatym nieopodal Mucznego czy żółty szlak na Dział z Przełęczy Wyżniej.
Rodzaj: mapa samochodowo-krajoznawcza, jednostronna, z przewodnikiem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:200 000
Rok wydania: 2024
Wydanie: 7
Format: B1 (68 x 98 cm)
Atrakcje Podkarpacia pokazano na mapie samochodowej. Ułatwia to zwiedzanie Podkarpacia zmotoryzowanym turystom. Mapa obejmuje jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie, a jednocześnie wciąż jeszcze mało znanych zakątków Polski. Zasięg mapy wyznaczają: Sandomierz na północy, Gorlice na zachodzie, granica polsko-słowacka na południu i polsko-ukraińska na wschodzie.
Wrażenie, jakie wywierają podkarpackie krajobrazy, nie ma sobie równych. Podkarpacie to rozciągająca się kraina pociętych w szachownicę pól i lasów Kotliny Sandomierskiej, bieszczadzkich połonin i wzgórz Beskidu Niskiego, pogórzy: Ciężkowickiego, Dynowskiego, Strzyżowskiego, Przemyskiego, wzniesień Roztocza, wreszcie dolin największych na południowym wschodzie rzek: Wisły, Sanu, Wisłoka i Wisłoki. Walory przyrodniczo-krajobrazowe, liczne zabytki wiekowych miast (Przemyśla, Sanoka, Jarosławia, Krosna), drewniane kościoły i cerkwie, synagogi, pałace, zamki i dwory przyciągają licznych turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Renesansowe zamki w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie należą do najcenniejszych zabytków tej epoki w Polsce. Świątynie w Bliznem, Haczowie, Radrużu, Turzańsku, Smolniku i Chotyńcu to perły drewnianej architektury sakralnej znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Niniejsza mapa to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują ogólnych i poglądowych informacji o regionie podkarpackim. Mapę polecamy w szczególności turystom zmotoryzowanym. Na mapie wyeksponowano 104 najciekawsze atrakcje Podkarpacia: zabytki, obiekty i osobliwości przyrodnicze. Na odwrocie mapy znajduje się ich krótkie opisy.
Jest to mapa jednostronna w skali 1:200'000.
kala: mapa Tatr i okolic - 1:60'000 ; plan Zakopanego - 1:15'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 9 Format: B2 (48 x 68 cm) Jest to praktyczna mapa turystyczna dla zwiedzających Zakopane, Tatry i Podhale. Jedna strona zawiera mapę okolic Zakopanego (Tatry i fragment Podhala) w skali 1:60'000 z zaznaczonymi szlakami turystycznymi oraz wybranymi atrakcjami turystycznymi. Obok znajdują się opisy tych atrakcji wraz z fotografiami. Na drugiej stronie zamieszczony został plan Zakopanego (1:15'000) ze spisem ulic oraz niewielki przewodnik opisujący atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia w stolicy polskich Tatr.
Skala: mapa Tatr i okolic - 1:60'000 ; plan Zakopanego - 1:15'000
Rok wydania: 2024
Wydanie: 9
Format: B2 (48 x 68 cm)
Jest to praktyczna mapa turystyczna dla zwiedzających Zakopane, Tatry i Podhale. Jedna strona zawiera mapę okolic Zakopanego (Tatry i fragment Podhala) w skali 1:60'000 z zaznaczonymi szlakami turystycznymi oraz wybranymi atrakcjami turystycznymi. Obok znajdują się opisy tych atrakcji wraz z fotografiami. Na drugiej stronie zamieszczony został plan Zakopanego (1:15'000) ze spisem ulic oraz niewielki przewodnik opisujący atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia w stolicy polskich Tatr.
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:75'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 1 Format: B1 (68 x 98 cm) Ziemia Radomska to mapa dwustronna w skali 1:75'000. Przedstawia południową część województwa mazowieckiego. Obszar mapy sięga po Wyżynę Kielecką na południu. Zasięg mapy wyznaczają: Nowe Miasto nad Pilicą i Warka na północy, Końskie na zachodzie, Skarżysko-Kamienna i Kazimierz Dolny na południu oraz Puławy na wschodzie. Jest to teren atrakcyjny pod względem krajoznawczym i przyrodniczym. Na obszarze tym znajdują się rozległe kompleksy leśne Puszczy Kozienickiej, Puszczy Stromieckiej oraz Lasy Przysusko-Szydłowieckie. Od północy teren ogranicza dolina Wisły. Gęsta sieć dróg i szlaków zachęca do wycieczek rowerowych. Na mapie odnaleźć można wiele atrakcji przyrodniczych, zabytków architektonicznych, historycznych i technicznych, jak również miejsc pamięci.
Rodzaj: przewodnik rowerowy
Skala map: 1:50'000
Rok wydania: 2022
Wydanie: 2
Format: 117 x 220 mm
Objętość: 72 strony
Oprawa: spirala
Szlak Rowerowy Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju. Cieszy się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki rowerowej.
Nic dziwnego, bo to jeden z pierwszych szlaków rowerowych w Polsce, przebiegający przez niezwykle atrakcyjny krajobrazowo-przyrodniczy region Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Szlak Orlich Gniazd na rowerze to doskonały pomysł na kilkudniową wyprawę, na którą można wybrać się z całą rodziną.
Pragnąc ułatwić planowanie, jak również sam przejazd trasą szlaku Wydawnictwo Compass we współpracy ze Związkiem Gmin Jurajskich przygotowało niniejszy przewodnik, uwzględniający wszelkie zmiany w przebiegu szlaku, jakich dokonano w ostatnim czasie.
Aktualny na rok 2022 i szczegółowy przebieg szlaku pokazano na mapach w skali 1:50 000. Mapy, poza pełną treścią turystyczną, uwzględniają istotne dla rowerzystów informacje dotyczące rodzaju nawierzchni dróg, którymi przebiega szlak. Ukształtowanie terenu wymuszające podjazdy i zjazdy ilustrują profile trasy. Informacje o trasie uzupełniają zwięzłe opisy techniczne. Prezentację szlaku wzbogacają oczywiście treści krajoznawcze, wplatane w opis szlaku zgodnie z kierunkiem poruszania się rowerzystów.
Całość trasy została podzielona na 13 arkuszy map (plus powiększenie fragmentu trasy w rejonie Złotego Potoku), tworzących jakby umowne odcinki. Przy czym podział ten wynika wyłącznie z zasięgu poszczególnych arkuszy, i nie należy go kojarzyć z realnymi etapami przejazdu. Żeby ułatwić czytanie mapy, poszczególne arkusze map zostały tak poobracane, aby były ułożone przed użytkownikiem zgodnie z kierunkiem jazdy. W związku z tym północ, wyraźnie oznaczona na mapach, wskazuje różne kierunki, a nie górę mapy, jak ma to miejsce przy klasycznych mapach.
W przewodniku prezentujemy przejazd z Częstochowy do Krakowa. Szlak w terenie jest oczywiście oznakowany także w przeciwnym kierunku, z Krakowa do Częstochowy.
Prezentacje poszczególnych odcinków mają identyczną strukturę: zaczynają je mapa z trasą, następnie jest metryczka z parametrami: długość, przewyższenie, profil odcinka, dalej opisy tekstowe wraz z fotografiami, i na końcu wykaz preferowanych noclegów. Przy czym opisy krajoznawcze są w tekście graficznie wyróżnione.
Opomiarowanie dystansu na mapie odnajduje odzwierciedlenie w tekście, i ułatwia identyfikację opisywanych miejsc na mapie. Ostatni punkt pomiarowy na danym arkuszu ma zawsze powtórzenie na mapie kolejnego odcinka. W kolorze niebieskim przedstawiamy kilometraż trasy w kierunku przeciwnym.
Przygotowanie przewodnika poprzedzone zostało przejazdem przez autora całej trasy szlaku, połączone ze zbieraniem aktualnych danych. Dzięki temu czytelnik znajdzie w nim wiele praktycznych informacji i uwag.
Żeby ułatwić planowanie przejazdu zaproponowaliśmy gotowe rozwiązania podziału trasy szlaku na etapy dzienne, wskazując miejscowości wraz z listą noclegów, gdzie najlepiej zrobić odpoczynek. Mając na uwadze nastawienie i możliwości kondycyjne rowerzystów - od sportowego po zupełnie rekreacyjną turystykę rowerową- zaproponowaliśmy do wyboru podział trasy na: 2-3-4-5 etapów dziennych.
Uwaga: z początkiem roku 2023 nastąpiła korekta przebiegu szlaku w rejonie miejscowości Skarżyce. Szlak omija aktualnie tę miejscowość prowadząc bezpośrednio do Okiennika Wielkiego. Korektę pokazujemy na załączonej w galerii mapce.
Życzymy udanej wyprawy i wiele radości z poznawania Jury.
Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie Skala: 1:35'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 7 Format: A1 (574 x 821 mm) "Rabka-Zdrój i okolice" to mapa jednostronna w skali 1:35'000. Przedstawia okolice Rabki-Zdroju od Mszany Dolnej na północy, przez Lubomierz na wschodzie, po Klikuszową i Pyzówkę na południu, Rabę Wyżną i Bystrą Podhalańską na zachodzie. Rabka-Zdrój, położona w północnej części Gorców, w dolinie rzeki Raby, znana jest przede wszystkim ze swojej funkcji uzdrowiskowej. Stanowi również dobre miejsce wypadowe w Beskid Wyspowy oraz pasmo Gorców i Gorczański Park Narodowy. Jest to atrakcyjny teren na piesze i rowerowe wycieczki. Okolice Rabki-Zdroju to również ciekawe pod względem krajoznawczym miejsca z zabytkową architekturą drewnianą i murowaną oraz muzeami. Na odwrocie znajduje się obszerny informator z opisami atrakcji turystyczno-krajoznawczych, w tym wybranych obiektów architektury drewnianej i murowanej, muzeów oraz osobliwości przyrody. Informator uzupełniają fotografie oraz plan miast: Rabki-Zdroju. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.
Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie Skala: 1:35'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 7 Format: A1 (574 x 821 mm) "Rabka-Zdrój i okolice" to mapa jednostronna w skali 1:35'000. Przedstawia okolice Rabki-Zdroju od Mszany Dolnej na północy, przez Lubomierz na wschodzie, po Klikuszową i Pyzówkę na południu, Rabę Wyżną i Bystrą Podhalańską na zachodzie. Rabka-Zdrój, położona w północnej części Gorców, w dolinie rzeki Raby, znana jest przede wszystkim ze swojej funkcji uzdrowiskowej. Stanowi również dobre miejsce wypadowe w Beskid Wyspowy oraz pasmo Gorców i Gorczański Park Narodowy. Jest to atrakcyjny teren na piesze i rowerowe wycieczki. Okolice Rabki-Zdroju to również ciekawe pod względem krajoznawczym miejsca z zabytkową architekturą drewnianą i murowaną oraz muzeami. Na odwrocie znajduje się obszerny informator z opisami atrakcji turystyczno-krajoznawczych, w tym wybranych obiektów architektury drewnianej i murowanej, muzeów oraz osobliwości przyrody. Informator uzupełniają fotografie oraz plan miast: Rabki-Zdroju. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:40'000 Rok wydania: 2023 Wydanie: 5 Format: A1 (82 cm x 57 cm) Jest to mapa dwustronna w skali 1:40'000. Przedstawia najatrakcyjniejszy turystycznie fragment Suwalszczyzny, obejmujący Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy. Jedna strona mapy obejmuje WPN, druga - SPK, wspólna część to fragment Suwałk. Zasięg mapy wyznaczają: Wiżajny na północy, Skajzgiry na zachodzie, Jezioro Blizno na południu oraz Pogorzelec na wschodzie. Jest to region o wyjątkowo urokliwych krajobrazach. Zawdzięczamy je ostatniemu zlodowaceniu, po którym topniejące masy lodu i polodowcowe wody ukształtowały morenowe wzniesienia porozdzielane głębokimi dolinami rzecznymi i jeziorami z największym jeziorem Suwalszczyzny - Wigrami i najgłębszym polskim jeziorem - Hańczą na czele. Polodowcową pamiątką są liczne, okazałe głazy tworzące głazowiska, przetransportowane tu ze Skandynawii. Uroku dodają rozległe kompleksy Puszczy Augustowskiej, okalającej większą część linii brzegowej Jeziora Wigry. Obszar ten to idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe Czarną Hańczą. Warto również wybrać się na spacery i wycieczki rowerowe po Wigierskim Parku Narodowym i Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Rodzaj: mapa jednostronna z informatorem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:100'000
Rok wydania: 2024
Wydanie:2
Format: B1 (68 x 98 cm)
Atrakcje Ziemi Kłodzkiej oznaczono na mapie w skali 1:100'000. Jednostronna mapa z informatorem krajoznawczym (opisy i zdjęcia atrakcji) zawiera całość tego fantastycznego regionu, m.in. Góry Sowie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Stołowe i Bystrzyckie.
Znaleźć na niej można wszystkie atrakcje turystyczne tego niezmiernie ciekawego regionu: przyrodnicze, historyczne czy sportowo-rekreacyjne. Opis kilkudziesięciu - naszym zdaniem - największych atrakcji został umieszczony na odwrocie mapy, a sama mapa wzbogacona o kolorowe ikony. Dodatkowo publikacja zawiera plany centrów miast: Polanicy-Zdrój, Dusznik-Zdroju, Kudowy-Zdrój, Międzygórza, Złotego Stoku, Lądka-Zdroju, Kłodzka i czeskiego Nachodu.
Mapa stanowi rodzaj przewodnika, z którego turysta dowie się, gdzie znajdują się atrakcje polecane do zwiedzania i jak dojechać, zapozna się ze zwięzłymi opisami.
Atrakcje Ziemi Kłodzkiej zwiedzać można przemierzając samochodem lub rowerem, niniejsza mapa może być przydatna przy każdej z tej form podróży.
Rodzaj: mapa laminowana jednostronna z przewodnikiem na odwrocie Skala: 1:40'000 Rok wydania: 2023 Wydanie: 13 Format: B1 (68 x 98 cm) Beskid Mały to mapa prezentująca obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu. Centralną cześć stanowi rozległy Leskowiec (922 m n.p.m.) ze znajdującym się tuż obok schroniskiem PTTK Leskowiec , węzłem szlaków i kaplicą na Groniu Jana Pawła II. Jest to mapa jednostronna w skali 1:40'000. Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu. Aktualizacji mapy dokonaliśmy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajduje się obszerny informator turystyczno-krajoznawczy zawierający opisy miejscowości oraz większość atrakcji turystycznych. Całość została wzbogacona atrakcyjną galerią nowych zdjęć autorstwa Krzysztofa Haase. Mapa zawiera także plany centrum Bielska-Białej i Wadowic. Polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.
Mała Fatra (Malá Fatra) to pasmo górskie znajdujące się w północno-zachodniej części Słowacji. Jego najwyższym szczytem jest Wielki Krywań (Veľký Kriváň), który wznosi się na wysokość 1709 m n.p.m, co czyni Małą Fatrę czwartym najwyższym pasmem górskim Zachodnich Karpat (po Tatrach, Niżnych Tatrach i Beskidzie Żywieckim). Mniej więcej w połowie pasma dolina Wagu (Váh) rozdziela Małą Fatrę na dwie części – Małą Fatrę Luczańską na południowym zachodzie i Małą Fatrę Krywańską na północnym wschodzie. To właśnie Małej Fatrze Krywańskiej poświęcona jest mapa.
Mała Fatra jest powszechnie uznawana za jedno z najpiękniejszych pasm górskich na Słowacji. Wielu turystów przyznaje tym górom drugie miejsce, tuż za Tatrami. I słusznie, bo to niezwykle urokliwy region o niebywałej różnorodności. Oferuje trasy podobne do tatrzańskich, poprowadzone po skalnych graniach, ze stromymi podejściami, zabezpieczone łańcuchami i klamrami, rozległe panoramy bezleśnych grzbietów pokrytych pasterskimi halami przypominającymi bieszczadzkie połoniny czy głębokie skalne wąwozy z przejściem wzdłuż potoków, często po drabinach, schodach i kładkach (słynne Jánošíkove Diery). Góry te wprawdzie nie przylegają do polskich pasm, ale leżą jedynie 15 km w linii prostej od południowych granic Polski, a ich szczyty widziane są z niektórych polskich wierzchołków.
Mała Fatra Krywańska - to mapa jednostronna w skali 1:30'000. Zasięg mapy wyznaczają słowackie miejscowości: Zázrivá na północy, Vrútky na południu, Stráňavy na zachodzie i Žaškov na wschodzie. Na mapie przedstawiony jest obszar Parku Narodowego Mała Fatra oraz jego najbliższe okolice.
Na mapie zaznaczono m.in.: szlaki piesze wraz z czasami przejść i odległościami, szlaki i ścieżki rowerowe, wybraną bazę noclegową i gastronomiczną, w tym schroniska górskie i kempingi, zabytki, osobliwości przyrody, wyciągi i trasy narciarskie, stacje kolejowe, przystanki komunikacji autobusowej (wraz z nazwami), wiaty, parkingi, miejsca biwakowe i inne.
Na odwrocie mapy znajduje się informator turystyczny z opisami najciekawszych miejsc, szczytów a także wybranymi noclegami i informacjami turystycznymi.
Przez lata region kojarzył się Polakom przede wszystkim z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Dziś rozkwita atrakcjami, które zaskakują wielobarwnością i rozmachem! Stolica regionu - Opole - to jedno najstarszych polskich miast. Odwiedzić tu można jedyne w Polsce Muzeum Polskiej Piosenki i niezwykłej urody ogród zoologiczny. Świadkiem historii Opola jest Wieża Piastowska, która stanowi pozostałość po średniowiecznym zamku. A zamków i pałaców w regionie naliczyć można ponad 200! Niektóre z nich leżą na Opolskim Szlaku Zamków i Pałaców. Są bajkowo piękne i słyną z niepowtarzalnych wydarzeń. Przykładem może być zamek w Mosznej, w którym co roku odbywa się Festiwal Kwitnących Azalii. Opolskie ma wyjątkowy smak. Poszukiwaczom regionalnych specjałów polecamy tradycyjny dla Śląska Opolskiego obiad: roladę wołową z kluskami i modro kapustą. Po wizycie w restauracjach leżących na Szlaku Kulinarnym warto pospacerować urokliwymi uliczkami miast i miasteczek takich jak: Nysa, Prudnik, Głuchołazy, Paczków czy Krapkowice. Miłośnikom wędrówek na pewno przypadną do gustu Góry Opawskie: łagodne z niewysokimi masywami, malowniczymi wąwozami i dolinami, świetne na rodzinne górskie wędrówki. A skoro o rodzinach mowa to opolskie jest prawdziwym rajem dla podróżujących z dziećmi. Na najmłodszych czeka tu chociażby jedyny w swoim rodzaju Park Nauki i Rozrywki Krasiejów, prezentujący 200 modeli dinozaurów w oryginalnej wielkości (w miejscu gdzie rzeczywiście odkryto ślady dinozaurów!). Na spragnionych wodnych wrażeń czekają piękne jeziora: Turawskie, Nyskie i Otmuchowskie oraz rzeka Odra. Miłośnikom geologii do gustu przypadnie zapewne Góra Świętej Anny, której masyw to wygasły wulkan i jeden z trzech geoparków w Polsce. To także miejsce przyciągające pielgrzymów. Na Opolszczyźnie znajdziemy również kilkadziesiąt drewnianych kościółków. Ofertę kulturalną urozmaicają liczne wydarzenia i festiwale, które odbywają się niemal przez cały rok. Powodów do odwiedzenia Opolskiego jak widać nie brakuje. Podróżowanie po regionie ułatwia fakt, że jest to najmniejsze województwo w Polsce. Patrząc na liczbę atrakcji - trudno w to uwierzyć
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?