Mapa laminowana w skali 1:50000, przedstawia Mazury Zachodnie ? najbardziej na zachód wysuniętą część Mazur, oddzieloną terytorialnie od reszty ? Warmią. Mapa obejmuje znaczną część Pojezierza Iławskiego, zawiera bogatą treść żeglarską. Dodatkowo zostały szczegółowo przedstawione plany miast Ostródy, Iławy w skali 1:15 000 oraz schemat Kanału Elbląskiego.Mazury Zachodnie to niezwykle atrakcyjne tereny dla najbardziej zapalonych miłośników pieszych, narciarskich, rowerowych czy konnych wycieczek. Oferują liczne szlaki dla tych, którzy upodobali sobie te formy turystyki. Tysiące kilometrów najróżniejszych tras ułatwi dotarcie do wielu mało znanych i interesujących miejsc o każdej porze roku.Mazury Zachodnie to oczywiście także malowniczo położone jeziora i rzeki, które wraz z Kanałem Elbląskim tworzą szeroki system żeglugi śródlądowej umożliwiający dopłynięcie aż do Bałtyku. Jest to więc raj dla żeglarzy i kajakarzy. Amatorzy takich sportów jak windsurfing, kitesurfing, bojery i nurkowanie (również podwodne) poczują się tutaj jak ryba w wodzie.
Mapa turystyczna Gór Stołowych w skali 1:35'000. Wydanie przedstawia te wspaniałe góry w całości, także ich czeską część: dwa gniazda Adrpasko-teplick skly i Broumovsk stny. Na odwrocie mapy poza praktycznym informatorem turystycznym pełnym ciekawostek i przydatnych wiadomości o regionie, znajdziemy plany centrów takich miast, jak: Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój po polskiej stronie, a po czeskiej: Police nad Meuji, Broumov i Nchod. Zaś dla miłośników wędrówki wśród skał i ostańców dodano schematy przejść po labiryntach Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał.
Atrakcje Podkarpacia pokazano na mapie samochodowej. Ułatwia więc zwiedzanie Podkarpacia zmotoryzowanym turystom. Obejmuje jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie, a jednocześnie wciąż jeszcze mało znanych zakątków Polski. Zasięg mapy wyznaczają: Sandomierz na północy, Gorlice na zachodzie, granica polsko-słowacka na południu i polsko-ukraińska na wschodzie.
Wrażenie, jakie wywierają podkarpackie krajobrazy, nie ma sobie równych. Podkarpacie to rozciągająca się kraina pociętych w szachownicę pól i lasów Kotliny Sandomierskiej, bieszczadzkich połonin i wzgórz Beskidu Niskiego, pogórzy: Ciężkowickiego, Dynowskiego, Strzyżowskiego, Przemyskiego, wzniesień Roztocza, wreszcie dolin największych na południowym wschodzie rzek: Wisły, Sanu, Wisłoka i Wisłoki. Walory przyrodniczo-krajobrazowe, liczne zabytki wiekowych miast (Przemyśla, Sanoka, Jarosławia, Krosna), drewniane kościoły i cerkwie, synagogi, pałace, zamki i dwory przyciągają licznych turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Renesansowe zamki w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie należą do najcenniejszych zabytków tej epoki w Polsce. Świątynie w Bliznem, Haczowie, Radrużu, Turzańsku, Smolniku i Chotyńcu to perły drewnianej architektury sakralnej znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Niniejsza mapa to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują ogólnych i poglądowych informacji o regionie podkarpackim. Mapę polecamy w szczególności turystom zmotoryzowanym. Na mapie wyeksponowano 101 najciekawszych atrakcji Podkarpacia: zabytki, obiekty i osobliwości przyrodnicze. Na odwrocie mapy znajduje się ich krótki opis.
Jest to mapa jednostronna w skali 1:200'000.
Rodzaj: mapa laminowana dwustronna Skala: 1:50'000 Rok wydania: 2023 Wydanie: 22 Format: B1 (68 x 98cm) Praktyczna, dwustronna mapa turystyczna Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego w skali 1:50'000. Obejmuje swym zasięgiem tereny od Makowa Podhalańskiego na wschodzie po Skoczów na zachodzie oraz od Bielska-Białej na północy po czeskie i słowackie pogranicze na południu.Mapa zawiera aktualne informacje turystyczne i topograficzne tych terenów - siatkę szlaków turystycznych (długość odcinków, czasy przejścia, przewyższenia), infrastrukturę (noclegi, punkty gastronomiczne i inne), wszelkie atrakcje - wyciągi, zabytki, kąpieliska. Na mapie zaznaczono obszary "Zanocuj w lesie".
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:100'000 Rok wydania: 2022 Wydanie: 3 Format: B1 (68 x 98 cm) Dwustronna mapa w skali 1:100000 przedstawiająca sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2022) tras rowerowych:- z projektu VeloMałopolska;- Szlak wokół Tatr (część polska);- inne szlaki rowerowe (m.in. EnoVelo).Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy.Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.Tym sposobem rozróżniono:- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;- drogi szutrowe, ścieżki;- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras.Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. Małopolska na rowerze to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych.
Jest to mapa jednostronna w skali 1:20'000. Przedstawia atrakcyjne tereny turystyczno-rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje obszar Ojcowskiego Parku Narodowego (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe (od Sułoszowej na północy do Modlnicy na południu oraz od Jerzmanowic na zachodzie do Skały na wschodzie).Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym spośród 23 parków narodowych w Polsce. Wyróżnia się zróżnicowaniem rzeźby terenu, malowniczym krajobrazem, bogatą szatą roślinną i światem zwierzęcym oraz licznymi zabytkami historii i kultury. Jest to teren idealny na piesze i rowerowe wycieczki.Na mapie poza typową treścią turystyczną zaprezentowano szczegółowe nazewnictwo skał i jaskiń.W części opisowej znajdują się: informacje o parku, opisy miejsc wartych zwiedzenia, informator krajoznawczy i adresowy, plan Ojcowa i najatrakcyjniejszej części Doliny Prądnika (w skali 1:10'000). Całość uzupełniają fotografie.
Jest to mapa jednostronna w skali 1:20'000. Przedstawia atrakcyjne tereny turystyczno-rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje obszar Ojcowskiego Parku Narodowego (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe (od Sułoszowej na północy do Modlnicy na południu oraz od Jerzmanowic na zachodzie do Skały na wschodzie).Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym spośród 23 parków narodowych w Polsce. Wyróżnia się zróżnicowaniem rzeźby terenu, malowniczym krajobrazem, bogatą szatą roślinną i światem zwierzęcym oraz licznymi zabytkami historii i kultury. Jest to teren idealny na piesze i rowerowe wycieczki.Na mapie poza typową treścią turystyczną zaprezentowano szczegółowe nazewnictwo skał i jaskiń.W części opisowej znajdują się: informacje o parku, opisy miejsc wartych zwiedzenia, informator krajoznawczy i adresowy, plan Ojcowa i najatrakcyjniejszej części Doliny Prądnika (w skali 1:10'000). Całość uzupełniają fotografie.
Mapa prezentuje obszar od Sułoszowej na północy po Biały Kościół na południu oraz od Sąspowa na zachodzie do Skały na wschodzie). Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym spośród 23 parków narodowych w Polsce. Wyróżnia się zróżnicowaniem rzeźby terenu, malowniczym krajobrazem, bogatą szatą roślinną i światem zwierzęcym oraz licznymi zabytkami historii i kultury. Jest to teren idealny na piesze i rowerowe wycieczki. Na mapie poza typową treścią turystyczną zaprezentowano szczegółowe nazewnictwo skał i jaskiń. W części opisowej znajdują się: informacje o parku, opisy miejsc wartych zwiedzenia, plan Ojcowa i najatrakcyjniejszej części Doliny Prądnika (w skali 1:12'000). Całość uzupełniają fotografie.
Jest to mapa dwustronna w skali 1:40'000. Przedstawia najatrakcyjniejszy turystycznie fragment Suwalszczyzny, obejmujący Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy. Jedna strona mapy obejmuje WPN, druga SPK, wspólna część to fragment Suwałk. Zasięg mapy wyznaczają: Wiżajny na północy, Skajzgiry na zachodzie, Jezioro Blizno na południu oraz Pogorzelec na wschodzie.Jest to region o wyjątkowo urokliwych krajobrazach. Zawdzięczamy je ostatniemu zlodowaceniu, po którym topniejące masy lodu i polodowcowe wody ukształtowały morenowe wzniesienia porozdzielane głębokimi dolinami rzecznymi i jeziorami z największym jeziorem Suwalszczyzny Wigrami i najgłębszym polskim jeziorem Hańczą na czele. Polodowcową pamiątką są liczne, okazałe głazy tworzące głazowiska, przetransportowane tu ze Skandynawii. Uroku dodają rozległe kompleksy Puszczy Augustowskiej, okalającej większą część linii brzegowej Jeziora Wigry.Obszar ten to idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe Czarną Hańczą. Warto również wybrać się na spacery i wycieczki rowerowe po Wigierskim Parku Narodowym i Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Mapa przedstawiający najstarszy park narodowy w Polsce, jeden z najbardziej znanych, odwiedzany rocznie przez ponad 800 tys. turystów z kraju i zagranicy. Tak duże zainteresowanie Pienińskim Parkiem Narodowym nie dziwi, zważywszy na wyjątkowe piękno form skalnych, kultowy spływ Dunajcem flisacką tratwą, a co wrażliwsze oko dostrzeże także kwieciste łąki – murawy naskalne i kserotermiczne preferujące ciepłe i suche stanowiska, zasobne w węglan wapnia. Trudno Uwierzyć, że na tak niewielkim skrawku ziemi zgromadziło się aż tak wiele.
Dla wszystkich zamierzających poznać pienińską przyrodę proponujemy naszą specjalną mapę, którą wyróżniają:
– duża skala 1: 25000, zapewniająca lepszą czytelność – wygodniejszą nawigację;
– niewielkie rozmiary – mapa bez trudno mieści się w kieszeni spodni, polara lub płaszcza;
– zabezpieczona cienką, matową folią, dzięki której mapę możemy używać nawet wówczas, gdy dopadnie nas ulewa.
Na mapie znajdziemy sieć wszystkich szlaków pieszych wraz z podaniem przybliżonego czasu przejścia na poszczególnych odcinkach, dokładnie zlokalizowane pawilony wystawiennicze Pienińskiego Parku Narodowego, w których możemy dowiedzieć się czegoś więcej o Pieninach, dowiemy się, gdzie możemy wsiąść na flisacką tratwę i gdzie zakończyć spływ Przełomem Dunajca.
Treść mapy oraz tekst na odwrocie został zatwierdzony przez pracowników Pienińskiego Parku Narodowego.
Jest to mapa jednostronna w skali 1:60'000. Prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie.
Babia Góra (1'725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Kapryśna, niedostępna góra ze swoją pierwotną przyrodą do dziś pobudza fantazję. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, to atrakcyjne tereny na piesze i rowerowe wycieczki.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.
Na odwrocie znajduje się obszerny informator turystyczny na temat: przyrody, etnografii, nazewnictwa, kuchni oraz ciekawych obiektów okolic Babiej Góry. Całość uzupełniają fotografie.
Rozciąga się ona od czeskiego Havířova na zachodzie po Bystrą Podhalańską na wschodzie, oraz od Goczałkowic-Zdroju na północy i po słowacki Tvrdošín na południu.
Wyszczególniono na mapie, często dla jej większej czytelności i atrakcyjności, za pomocą rysunków i ikon, największe atrakcje regionu. Zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, do zwiedzania i zabawy, na lato i na zimę.
Wydanie wzbogacono o informator turystyczny oraz plany centrów miast (Bielska-Białej, Wisły i Cieszyna).
Jest to mapa jednostronna w skali 1:50 000. Przedstawia fragment wybrzeża zachodniopomorskiego, w skład którego wchodzą: Wyspa Wolin oraz część Wyspy Uznam i Równiny Gryfickiej. Zasięg mapy wyznaczają: Świnoujście od zachodu, Wolin od południa i Kamień Pomorski od wschodu. Jest obszar wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Wyróżnia go malowniczy klifowy odcinek wybrzeża, unikalna delta Świny, rozległe kompleksy lasów bukowych oraz liczne zabytki. Mapę zaprojektowano z myślą o turystach wypoczywających na polskim wybrzeżu w sposób zarówno bierny, jak i aktywny. Dla tych drugich zaznaczono wszystkie szlaki turystyczne: piesze, rowerowe i kajakowe. Na odwrocie znajdują się: opis Wolińskiego Parku Narodowego, obszerny informator turystyczny oraz plany: Świnoujścia, Międzyzdrojów, Międzywodzia, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Wisełki i Dziwnówka. Ponadto wybrano 23 miejsca i obiekty, szczególnie polecane do zwiedzania dla wszystkich, którzy pragną poznać specyfikę Wyspy Wolin i okolic. Wszystko to w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim
Mapa turystyczna dwustronna - po jednej stronie aktualny, dokładny plan Tarnowa w skali 1:15'000, po drugiej zaktualizowana mapa ziemi tarnowskiej - w wygodnej skali 1:100'000 dostosowanej dla miłośników zwiedzania za pomocą własnego samochodu, ale również roweru. Odpowiednia także dla preferujących wycieczki piesze - mapa zawiera wszystkie szlaki turystyczne regionu, najciekawsze zabytki kultury oraz rezerwaty przyrody.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?