W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Monografia przygotowana przez praktyka dla praktyków. Treści z zakresu leczenia podstawowych schorzeń i najczęstszych urazów kolana przedstawione w książce są zilustrowane przez ponad 150 starannie dobranych rycin. Zamieszczone w książce kody QR prowadzą do przygotowanej przez Autora na potrzeby monografii platformy internetowej. Znajdują się tam autorskie filmy ilustrujące opisywane zabiegi, testy, ćwiczenia i badania. Prosty i jasny przekaz treści wzbogacony o bogaty multimedialny materiał graficzny powoduje, że książka będzie pomocna w codziennej praktyce lekarza ortopedy i fizjoterapeuty. Może być również źródłem informacji dla lekarzy innych specjalności zainteresowanych tą tematyką.
Astma w pytaniach i odpowiedziach – poradnik – monografia napisana jest przystępnie i praktycznie, tak, że może być dedykowana, zarówno dla lekarzy pierwszego kontaktu, zajmujących się na co dzień m.in. diagnozowaniem i leczeniem astmy, jak również dla rodziców i opiekunów dzieci chorujących na astmę.
Monografia składa się z 86 praktycznych pytań i szczegółowych odpowiedzi, ilustrowanych 26 rycinami oraz 5 tabelami, obejmującymi tematykę związaną z profilaktyką, rozpoznawaniem, edukacją i kompleksowym leczeniem astmy u dzieci i młodzieży. Książkę zamyka wykaz piśmiennictwa wraz z kilkoma przydatnymi linkami.
Poradnik został napisany przez lekarkę pediatrę, pneumonologa i alergologa wybitną znawczynię przedmiotu, która przez kilkanaście lat pracowała diagnozując i lecząc małych pacjentów jak również prowadziła edukację dzieci i ich rodziców w ramach Szkoły dla chorych na astmę przy Klinice Alergologii i Pneumonologii Oddziału Terenowego im Ireny i Jana Rudników Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju.
Publikacja uzyskała bardzo pozytywną recenzję prof. zw. dr hab. n. med. Ryszarda Kurzawy
"Poradnik Pediatry" określany jest również jako pediatria w pigułce dla lekarzy POZ, to sprawdzone oraz wiarygodne źródło przydatnych informacji i najnowszej wiedzy, które towarzyszy lekarzom rodzinnym, pediatrom oraz innym specjalistom już od 30 lat. Wszystkie zawarte w "Poradniku" materiały zostały starannie opracowane i są na bieżąco aktualizowane.
Wśród omówionych w książce zagadnień znalazły się m.in.:
Badania laboratoryjne - przedziały wartości referencyjnych w różnych grupach wiekowych u dzieci i młodzieży
Procedury diagnostyczne w radiologii pediatrycznej
Rozwój dziecka - Zalecenia ekspertów
Zakres świadczeń gwarantowanych POZ - Sport - WF
Żywienie dzieci - Zaburzenia odżywiania
Alergia i nietolerancja pokarmowa. Mleko i inne pokarmy
Leczenie żywieniowe dzieci i młodzieży
Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży
Siatki centylowe i centyle ciśnienia tętniczego u dzieci i młodzieży
Niskorosłość - zaburzenie rozwoju fizycznego
Wskaźniki rozwoju somatycznego dzieci i młodzieży
Standardy WHO rozwoju fizycznego dzieci 0-5 lat
Normy rozwojowe dzieci i młodzieży - projekty Olaf i Ola
Miesiączka - Krwawienia młodocianych
Poza szpitalne zakażenia układu oddechowego - wyniki badania
Rekomendacje NPOA - Leki - Ciąża - Karmienie piersią
Alergiczny nieżyt nosa - ANN - Nebulizacja u dzieci
Astma u dzieci i młodzieży (GINA)
Wartości parametrów życiowych - Skale śpiączek - Wstrząs
Krwawienie z nosa - Oparzenia - Zatrucia - FAS/FASD
Ból w pediatrii - Przemoc
Stany nagłe - zagrożenie życia i zdrowia
Aktualny Program Szczepień Ochronnych
Książka omawia współczesne procedury sprawowania kompleksowej, holistycznej opieki nad wcześniakiem. Publikacja zawiera aktualne standardy postępowania położnej i pielęgniarki w opiece nad noworodkiem przebywającym w oddziale intensywnej terapii neonatologicznej. Książka została również wzbogacona o elementy opieki nad noworodkiem poddanym procedurze ECMO oraz takim, u którego została zastosowana hipotermia lecznicza. W rozdziałach poruszono również tematy dotyczące wczesnej stymulacji ukierunkowanej na rozwój, problematyki natury etycznej, komunikacji interpersonalnej w oddziale intensywnej terapii noworodka między członkami zespołu terapeutycznego oraz między personelem a rodzicami. Opracowanie powstało na podstawie literatury o zasięgu międzynarodowym i wieloletniej praktyki klinicznej autorów. Publikacja jest adresowana przede wszystkim do studentów kierunku położnictwo i pielęgniarstwo, a także do osób specjalizujących się w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego.
Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) w trakcie lub w niedługim czasie po aktywności sportowej to zawsze zdarzenie niezwykle dramatyczne, ponieważ występuje w sposób nieprzewidziany i najczęściej dotyka osoby w sile wieku, uznawane przez siebie i bliskich za zdrowe, a czasem nawet najmłodszych, dopiero rozpoczynających przygodę ze sportem. Przyczyną NZK w sporcie są najczęściej choroby sercowo-naczyniowe, a zapobieganie jego występowaniu leżało u podstaw stworzenia dziedziny kardiologii, jaką jest kardiologia sportowa. Badania ostatnich lat wniosły wiele nowych informacji na temat częstości występowania NZK w sporcie, także w odniesieniu do poszczególnych dyscyplin sportowych, płci i wieku oraz rasy sportowców. Dzięki badaniom autopsyjnym w przypadku nagłych zgonów sercowych (NZS) w sporcie, wykorzystaniu nowoczesnych badań obrazowych i badań genetycznych coraz lepiej poznane są przyczyny prowadzące do wystąpienia tego zdarzenia. Znaczne ograniczenie częstości występowania NZK i zgonów w sporcie osiągnięto dzięki wprowadzeniu odpowiednio zaplanowanych badań przesiewowych, dopuszczających zawodników do wyczynowego uprawiania sportu. Poprawia się także zabezpieczenie medyczne imprez masowych, w tym coraz większa dostępność automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED). Istnieje wreszcie coraz więcej danych z badań obserwacyjnych dotyczących możliwości bezpiecznego uprawiania sportu przez osoby z rozpoznanymi chorobami sercowo-naczyniowymi, w tym z urządzeniami wszczepialnymi takimi jak stymulatory i kardiowertery-defibrylatory. Książka omawia w sposób możliwie aktualny i w szerszym kontekście wymienione zagadnienia i jest przygotowana przez uznanych ekspertów z dziedziny kardiologii i medycyny sportowej, za co dzień zajmujących się opieką medyczną nad sportowcami. Adresatami książki są jednak nie tylko lekarze, w tym lekarze rodzinni, ale także trenerzy, sztaby medyczne i kadra zarządzająca klubów sportowych czy klubów fitness oraz sportowcy i inne osoby, zaangażowane w sport. Głównym celem książki jest poprawa wiedzy na temat nagłego zgonu sercowego w sporcie, a w ślad za tym zmniejszenie częstości tego typu zdarzeń i ich skutków społecznych. Do tej pory nie było na rynku polskim podobnych, aktualnych opracowań.
Publikacja Od bondingu do implantoprotetyki. Cz. 2 to kontynuacja przypadków klinicznych z pierwszej części. Podobnie jak pierwsza, druga część tej publikacji, stanowi próbę przedstawienia najnowszych osiągnięć, koncepcji i rozwiązań różnych przypadków klinicznych – w łatwo dostępnej formie. W prezentowanej monografii Autorzy podjęli się trudu bardzo dokładnego i jasnego opisania i przedstawienia w sposób graficzny, na kolorowych zdjęciach klinicznych, leczenia „krok po kroku”, piętnastu pacjentów z różnymi problemami estetycznymi ich narządu żucia, i co najważniejsze z utratą upragnionego pięknego uśmiechu. W monografii zawarte są zarówno bardziej proste, jak i zawiłe i trudne przypadki kliniczne i ich rozwiązania terapeutyczne. Publikacja skierowana jest do ogólnie praktykujących lekarzy dentystów, specjalistów w dziedzinie protetyki, chirurgii stomatologicznej, implantologów, jak również będzie przydatna studentom Wydziałów Lekarsko-Dentystycznych, stażystom podyplomowym i specjalizacyjnym.
Dlaczego nastolatki chcą spędzać więcej czasu z przyjaciółmi, podejmują ryzykowne zachowania? Czy należy się martwić ilością czasu spędzanego w mediach społecznościowych? Dlaczego nie kładą się spać o rozsądnej porze i dlaczego tak trudno im rano wstać do szkoły? Kiedy lęk staje się powodem do szukania profesjonalnej pomocy? Co z innymi problemami ze zdrowiem psychicznym nastolatków, takimi jak depresja i samookaleczenia? Osoby nastoletnie są niesamowite, a mimo to codziennie słyszymy na ich temat złe rzeczy. Młodzi ludzie są opisywani w sposób, który nie byłby tolerowany w odniesieniu do żadnej innej grupy społecznej. Temu okresowi rozwojowemu przypisuje się brak rozsądku i niewłaściwe zachowania, jakby po nastolatkach można było się spodziewać wyłącznie negatywnych zachowań, a lata młodzieńcze były czymś, co trzeba „jakoś przetrwać”. Ta narracja musi się zmienić. W Niezwykłym mózgu nastolatka pokazujemy znacznie bardziej pozytywną perspektywę nastoletniego mózgu, wyłaniającą się z nauki. Wskazujemy również, jak możesz zmienić swój sposób myślenia o młodych ludziach obecnych w twoim życiu i to, jak wyglądają wasze wzajemne kontakty. "Od dawna szukam książki, w której zinterpretowano by najnowsze odkrycia naukowe pod kątem ich znaczenia dla rodzicielstwa i nauczania. Właśnie ją znalazłam. Autorki opisują naukę w przekonujący i jasny sposób, a następnie umieszczają ją w kontekście rzeczywistych przykładów zachowań i rozwoju osób nastoletnich." Sarah-Jayne Blakemore
Pierwszy w Polsce podręcznik łączący wiadomości z zakresu neurologii i fizjoterapii w neurologii. Poszczególne rozdziały zostały opracowane przez lekarzy i fizjoterapeutów, którzy mają doświadczenie w pracy klinicznej i jednocześnie dydaktycznej. Podręcznik obejmuje podstawy anatomiczno-fizjologiczne chorób układu nerwowego, zagadnienia diagnostyki medycznej wykorzystywanej przez neurologów oraz wiedzę z dziedziny neurologii klinicznej i badania funkcjonalnego wraz z planowaniem fizjoterapii chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Rozdziały omawiające choroby układu nerwowego mają tę samą strukturę. W pierwszej części prezentowane są wiadomości kliniczne, a w części drugiej – z zakresu fizjoterapii.
Pierwszy w Polsce podręcznik łączący wiadomości z zakresu neurologii i fizjoterapii w neurologii. Poszczególne rozdziały zostały opracowane przez lekarzy i fizjoterapeutów, którzy mają doświadczenie w pracy klinicznej i jednocześnie dydaktycznej. Podręcznik obejmuje podstawy anatomiczno-fizjologiczne chorób układu nerwowego, zagadnienia diagnostyki medycznej wykorzystywanej przez neurologów oraz wiedzę z dziedziny neurologii klinicznej i badania funkcjonalnego wraz z planowaniem fizjoterapii chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Rozdziały omawiające choroby układu nerwowego mają tę samą strukturę. W pierwszej części prezentowane są wiadomości kliniczne, a w części drugiej – z zakresu fizjoterapii .
W Polsce kształtuje się obecnie nowy paradygmat zawodu farmaceuty – eksperta od farmakoterapii. Współpracując z lekarzem i pacjentem, farmaceuta bierze udział m.in. w optymalizacji leczenia pacjentów starszych z wielochorobowością i wielolekowością. Podręcznik Opieka farmaceutyczna w geriatrii wychodzi naprzeciw potrzebie wzmocnienia kompetencji farmaceutów świadczących nowoczesne usługi opieki farmaceutycznej.
Nie jest to kolejny podręcznik z farmakologii ani teorii opieki farmaceutycznej. Stanowi on praktyczne źródło wiedzy klinicznej, które dostarcza solidnych podstaw do zrozumienia problemów medycznych i farmakoterapeutycznych pacjenta oraz wykorzystania tych informacji w praktyce.
Redaktorzy publikacji to wybitni specjaliści z dziedziny farmacji i medycyny zaangażowani w realizację Pilotażowego Programu Przeglądów Lekowych w Polsce, którzy do współpracy zaprosili interdyscyplinarne grono Autorów – ekspertów z dziedziny farmacji, różnych gałęzi medycyny, dietetyki i fizjoterapii.
Jest to wyjątkowe opracowanie, które – nie będąc podręcznikiem ani do chorób wewnętrznych, ani do farmakologii – konfrontuje farmaceutów ze specyfiką i złożonością najtrudniejszych sytuacji klinicznych dotyczących pacjentów w podeszłym wieku.
Mark Koziol
Nowa odsłona serii Biblioteka Położnej Jedyna taka publikacja na rynku wydawniczym skierowana do położnych. Książka omawia zagadnienia dotyczące badania fizykalnego w ginekologii, ginekologii wieku dziecięcego, badania fizykalnego gruczołów piersiowych, badania fizykalnego w ciąży i czasie porodu, połogu oraz noworodka i niemowlęcia. Szczególną wartością publikacji są rozdziały dotyczące USG wykonywanego w czasie ciąży, porodu i połogu mieszczącego się w zakresie kompetencji położnej. Książka została wzbogacona również o materiały multimedialne, w tym 49 krótkich filmów nawiązujących do opisanych treści. Publikacja jest skierowana nie tylko do studentów kierunków medycznych, lecz także osób już wykonujących swój zawód. Może być wykorzystywana w ich codziennej praktyce zawodowej i być źródłem wiedzy w kształceniu podyplomowym.
Spis Treści: Epidemiologia chorób układu krążenia u kobiet Maria Łoboz-Rudnicka Czynniki ryzyka chorób układu krążenia u kobiet i ocena ryzyka sercowo naczyniowego Małgorzata Chlabicz Choroba niedokrwienna serca Joanna Jaroch, Jagoda Młynarczyk, Rafał Wyderka, Maria Łoboz-Rudnicka Niewydolność serca Paulina Łopatowska, Anna Tomaszuk-Kazberuk Zespół takotsubo Małgorzata Zalewska-Adamiec Zaburzenia rytmu serca Ludmiła Daniłowicz-Szymanowicz, Maciej Kempa Choroby strukturalne serca Ewa Szczerba Choroby naczyń Wiktoria Wojciechowska Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa i nadciśnienie płucne Anna Fijałkowska, Małgorzata Peregud-Pogorzelska Kardioonkologia Agnieszka Olszanecka Konsultacja kardiologiczna u kobiety z chorobą układu sercowo-naczyniowego planującej ciążę lub będącej w ciąży Magdalena Lipczyńka, Anna Fijałkowska, Agnieszka Olszanecka
Spowiedź Opiekuna w sposób przewrotny, dla niektórych być może kontrowersyjny, lecz zawsze szczery do bólu, opowiada o meandrach pracy polskiego opiekuna (byłego dziennikarza) seniorów w Niemczech. Te prawdziwe historie są jednak tylko tłem, na kanwie którego autor dzieli się swoimi doświadczeniami i refleksjami z własnych, życiowych wzlotów i upadków, sukcesów i porażek, które wynikały z akceptacji lub odrzucenia jedynej pewnej rzeczy w życiu Zmiany, zarówno tej zaplanowanej, jak i niespodziewanej. To książka dla osób o otwartych sercach i umysłach.
Dasha Kiper postanowiła napisać o demencji w sposób, w jaki nikt do tej pory tego nie robił - stawiając na pierwszym miejscu relację opiekunów z ich podopiecznymi. Wykorzystując swoje osobiste doświadczenia i wiedzę psycholożki klinicznej, pokazuje codzienne zmagania z chorobą, drogę do jej akceptacji i towarzyszące temu emocje, z którymi trudno sobie poradzić. A odczuwają je i chorzy, i opiekunowie: niecierpliwość, gniew, strach i wreszcie przytłaczające poczucie winy.Dlaczego opieka nad osobami cierpiącymi na demencję jest taka trudna? Gdy znika czyjaś pamięć, gdy zmieniają się osobowość i zachowanie, to z kim wówczas mamy do czynienia? Dlaczego to, co robimy, nigdy nie wystarcza?Wyłaniający się z rozmów z opiekunami obraz codzienności z chorobą potrafi przytłoczyć i przestraszyć, ale można znaleźć w nim także pocieszenie. Po to właśnie powstała ta książka - aby wszyscy byli i obecni opiekunowie poczuli, że nie są sami.
Ultrasonografia jest doskonałym narzędziem w rękach doświadczonego lekarza. Ale od czegoś trzeba zacząć! I to jest właśnie książka na dobry początek nauki. W III wydaniu uznanego podręcznego atlasu przeredagowano i uzupełniono rozdziały dotyczące pęcherzyka żółciowego, śledziony i nerek. Poszerzono również rozdziały dotyczące gruczołu krokowego i macicy. W publikacji można znaleźć m.in.: 308 dokładnie oznakowanych i opisanych par rycin i zdjęć; standardowe płaszczyzny obrazowania poszczególnych narządów; topografię anatomicznych organów i struktur we wszystkich trzech płaszczyznach obrazowania. Publikacja jest adresowana do studentów medycyny, lekarzy radiologów, rezydentów i techników radiologii.
Zbiór różnorodnych i bardzo ciekawych zadań do ćwiczenia ortografii oraz gramatyki dla uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej. Poprzez zabawę dziecko utrwali z pewnością skuteczniej i szybciej zasady pisowni oraz wyjątki ortograficzne.
W nowym, ósmym już wydaniu podręcznika Immunologia przedstawiono najbardziej aktualne osiągnięcia w zakresie wiedzy o układzie odpornościowym. Zostały w nim omówione zagadnienia ogólne, dotyczące podstawowych mechanizmów funkcjonowania układu odpornościowego oraz powiązania tego układu z innymi układami, między innymi z układem pokarmowym, ośrodkowym układem nerwowym i układem rozrodczym. Włączone są również rozdziały z dziedziny immunologii klinicznej i immunopatologii.Podręcznik zyskał nowych autorów, specjalistów z danej dziedziny. Wszystkie rozdziały zaktualizowano o najnowsze odkrycia w dziedzinie immunologii. Przedstawiono w nich zarówno najnowocześniejsze terapie wielu chorób, które wręcz zrewolucjonizowały współczesną medycynę, jak i nowe zastosowania wiedzy o układzie odpornościowym w diagnostyce i badaniach naukowych. Nowością w tym wydaniu są również ryciny, dzięki którym nauka immunologii stanie się łatwiejsza.Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów medycyny, biologii i biotechnologii, może również służyć do wzbogacenia wiedzy lekarzom medycyny wielu specjalności, między innymi alergologom, hematologom, reumatologom, onkologom, dermatologom, a także lekarzom weterynarii. Będzie też cennym źródłem wiedzy dla naukowców, nie tylko immunologów, lecz także badaczy zajmujących się szeroko pojętymi naukami o życiu - biologom, mikrobiologom, genetykom.
Wśród wielu ciężkich, przewlekłych chorób oczu jaskra zajmuje jedno z czołowych miejsc, a nieleczona prowadzi do znacznego ograniczenia pola widzenia, co często kończy się całkowitą utratą wzroku. Jaskra jest chorobą społeczną i może występować u ludzi w każdym wieku. Dlatego tak istotne jest zwrócenie uwagi na młodzieńcze nadciśnienie oczne (MŁNO), jako bardzo istotny czynnik wystąpienia jaskry młodzieńczej otwartego kąta (JMłOK).
Książka ta kierowana jest przede wszystkim do lekarzy okulistów i specjalizujących się w tej dziedzinie, lekarzy pierwszego kontaktu i pediatrów, aby uwrażliwić ich na trudne diagnostycznie i terapeutycznie problemy, jakimi są pierwotna jaskra młodzieńcza i często poprzedzające ją młodzieńcze nadciśnienie oczne.
Z przedmowy prof.. Janusza Czajkowskiego
W publikacji zawarto najnowsze wiadomości dotyczące etiologii, epidemiologii i terapii zaburzeń psychicznych.
Rozpoznania oparto na kryteriach Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych - ICD-11 i jest to pierwsza polska propozycja zapoznania się z nowymi kryteriami oraz wyjaśnienia najważniejszych różnic z wersją 10. tej klasyfikacji.
Pewne informacje podano w formie tabel oraz różnego rodzaju podsumowań i wyróżnień, tak aby podkreślić ich wartość edukacyjną.
Osoby zainteresowane znajdą w książce również opis kryteriów zaburzeń psychicznych zawartych w klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego - DSM-5.
Porównanie tych klasyfikacji (ICD-11 i DSM-5) pozwala prześledzić tok rozumowania autorów i ekspertów je tworzących, a także przeanalizować nowy sposób widzenia jednostek chorobowych z dziedziny psychiatrii, który jest ich podstawą.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?