Świecka kobieta i matka rodziny, żona i mama o ogromnej wierze w Boga można przeczytać w dokumencie ogłaszającym rozpoczęcie jej procesu beatyfikacyjnego. Chiara Corbella Petrillo dla jednych jest wsparciem w bólu po utracie dziecka, innym pomaga w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Na chwilę przed śmiercią upewniała się, czy na pewno każdemu z obecnych w pokoju powiedziała po kilka razy, jak bardzo go kocha. Włącz się w modlitwę za jej wstawiennictwem: o łaskę pięknej miłości, wytrwałości zaufania, umiejętności akceptacji tego, co stawia przed Tobą Bóg. Naucz się od Chiary, jak dobrze przeżyć swoje życie.
Sanktuarium pw. św. Antoniego w Radecznicy od wieków wpisuje się w architekturę miejscowości i regionu. Jest miejscem często odwiedzanym przez mieszkańców, pielgrzymów i turystów. Wielu z pątników otrzymuje tu pomoc i doświadcza szczególnych łask. Niniejsza książka przywołuje najważniejsze fakty związane z objawieniami św. Antoniego, przedstawia dzieje sanktuarium i kult, jakim cieszy się ten święty, a także przytacza świadectwa łask otrzymanych za jego wstawiennictwem. Tekst wzbogacono o poezję Małgorzaty Myrchy-Kamińskiej i modlitwy do św. Antoniego. Wyjątkowe piękno tego miejsca na mapie Polski zachęca do odwiedzenia i zapoznania się z jego bogatą historią.
Mikołaja pochłaniają myśli o wyjeździe do Ziemi Świętej. Rezygnuje z życia towarzyskiego i wszystkie siły koncentruje na studiach oraz przygotowaniu do planowanej pielgrzymki. Choć koledzy i koleżanki nie rozumieją jego zachowania, on się tym nie przejmuje i konsekwentnie dąży do celu. Nie wie jeszcze, że trafi do Ziemi Świętej w czasach Cezara Augusta i spędzi wakacje w towarzystwie Bernadetty Soubirous. Benia pokazuje mu Ziemię Świętą, jakiej nikt nie zna. Razem przemierzają: Nazaret, En Kerem, Betlejem, świątynię jerozolimską, wędrują nad Jordan, do Kany Galilejskiej, na górę Tabor, do Wieczernika, na Golgotę, zatrzymują się przy grobie Jezusa, są świadkami zmartwychwstania oraz zaśnięcia Miriam.
Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemnei codoskonałe (Rz 12,2). Rachunek sumienia jest po to, aby człowiek poznawał prawdę o sobie i przyznawał się do niej. A trzeba się przyznawać nie tylko do tego, co jest godne pochwały, ale również do słabości i grzechu. W sakramencie pokuty i pojednania chodzi o nawrócenie. Polega ono na zmianie sposobu myślenia. Odnowiony umysł sprawia, że nasza czasami bezwiedna pobożność zostaje przemieniona, a codzienne postępowanie staje się wyrazem rozumnej służby Bogu. Zaczynamy również tworzyć inne relacje z ludźmi.
W osiemsetną rocznicę stygmatyzacji św. Franciszka o. prof. Zdzisław Kijas podjął próbę ukazania świętego serafickiego jako człowieka odnowionego. Stygmaty odciśnięte na jego ciele były według autora ??pocałunkiem miłości boskiego Oblubieńca, wyrazem wewnętrznej przemiany Asyzjaty, jego upodobnienia się do Chrystusa, znakiem wybraństwa, znakiem nowego człowieka. Jak doszło do pojawienia się stygmatów? Co wydarzyło się wcześniej? W jaki sposób św. Franciszek z Asyżu na nie się przygotowywał? Pytania te są ważniejsze od samych stygmatów. Dopiero poznanie drogi pozwoli bowiem ocenić jej efekt, wiarygodność jej owoców. A to w wypadku stygmatów jest kluczowe. Poznaj drogę, jaką przeszedł Franciszek na Alwernię, gdzie je otrzymał.
O. Zdzisław Kijas udowadnia, że reguła zakonna wcale nie jest nudnym i przestarzałym dokumentem Kościoła z czasów średniowiecza. Przeciwnie, jego refleksje pokazują, że umiejętne korzystanie z niej, może twórczo rozwinąć również życie i osobowość człowieka XXI wieku. Praca, relacje, podejmowanie decyzji, rodzina czy życie duchowe te i inne dziedziny naszej codzienności mogą dzięki prostym radom św. Franciszka zyskać zupełnie nowy wymiar. Jak pisze sam autor, chodzi bowiem głównie o to, aby reguła stała się głosem i twarzą Franciszka, jego duchową obecnością pośród braci i sióstr, którzy postanowili naśladować Chrystusa w jego szkole.
Przytrzymaj w swoich dłoniach Okruszki. Odruchowo możesz strzepnąć je i pójść dalej. Jeśli jednak poświęcisz im chwilę uwagi, być może dostrzeżesz, że połyskują nieznanym, ciepłym, przyciągającym blaskiem. Gdy ich skosztujesz, z zadziwieniem odkryjesz, że mogą zaspokoić Twoje pragnienie nadziei, ciepła i dodać Ci sił na drogę w dalsze życie, żałobę, w głąb siebie. Jeśli tam, w głębi, odkryjesz ciemne zaułki, być może podążając po nich jak po śladach, wyjdziesz znów do jasności. Zapraszamy Cię do spotkania w 26 szczerych historiach spisanych przez rodziców, którzy stracili swoje maleńkie dzieci. Spotkania, którego celem jest wspólne poszukiwanie prawdy o sensie i wartości życia, rodzicielstwie, żałobie, śmierci i miłości, która tę śmierć przekracza. Jeśli strata dziecka jest również częścią Twojej historii, patrzymy na Ciebie z czułością, mając nadzieję, że w książce tej znajdziesz ukojenie.
Arseniusz wyrusza w świat! Kolejna część przygód mrówki. Po latach rozłąki Arseniusz spotyka na uczelni swoją dawną przyjaciółkę Bernadettę. Benia się zmieniła. Nosi teraz długą czarną sukienkę a na głowie chustę sięgającą do ramion. Jest studentką i przychodzi na zajęcia. Wykłady są bardzo interesujące, jednak Arseniusz nie chce siedzieć dłużej pod swoim kaloryferem. Postanawia poznawać świat. W słoneczny dzień wymyka się z sali wykładowej i wyrusza w swoją pierwszą podróż. W drodze poznaje ślimaka Wasyla, który miał duży problem. Arseniusz bez chwili zastanowienia postanawia mu pomóc. Pierwsza przygoda sprawia, że Arseniusz chce wyruszyć w dalsze podróże. Z małym pakunkiem prowiantu czeka w torbie przyjaciółki na nowe wyprawy i kolejne przygody. Podczas tych podróży poznaje kreta Gwidona, patyczaka Dyzia, mrówkę Pulcheryję, chomika Pankracego, Filomenę i Filopata, a także skorpiona Jorge. Arseniusz jest zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Czego Arseniusz dowie się podczas drogi?Czy uda mu się odmienić czyjś los?Czy pomaganie jest jego życiowym powołaniem? Z Arseniuszem poznasz uczynki miłosierdzia! Jerzy Szyran franciszkanin, doktor teologii. Autor książek z zakresu teologii moralnej. W wydawnictwie Bratni Zew ukazały się Przypadki mrówki Arseniusza. 7 grzechów głównych. Książka zdobyła wyróżnienie Feniks 2024, przyznawane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.
Uporządkowane życie Wiktorii właśnie legło w gruzach. Nawiedza ją lęk, tym gorszy, że irracjonalny. Strach, który wymyka się ramom logiki, medycyny czy jakimkolwiek innym wytłumaczeniom. Lęk, który ją atakuje, początkowo pojawia się jedynie w snach, a potem zachłannie wkracza w jej codzienność. Nikt poza Wiktorią nie słyszy przerażającego, syczącego głosu, nikt poza nią nie widzi krwi i nikt poza nią nie czuje paraliżującej paniki. Wiktoria nie oszalała, rzeczywistość, która ją otacza, jest prawdą, natomiast mylą się ci, którzy wmawiają jej obłęd. Pozbawiona przyjaciół, pracy, stabilizacji i ratunku, wydaje się całkowicie bezbronna. Pojawiają się jednak sprzymierzeńcy, którzy subtelnie naprowadzają ją na właściwą drogę. W swoim nieszczęściu nie jest już sama KTO ZWYCIĘŻY W TEJ WALCE? MARTWY ZA DNIA jest powieścią o walce dobra ze złem. Uszlachetnia wartości zapomniane w tym zabieganym świecie. Warsztat, jakim posługuje się autorka, jest na wysokim poziomie: bogate słownictwo, literackie porównania, znakomite metafory, a fabuła bardzo szczegółowa i realistyczna. Książka zaskakuje doskonale wyważonym napięciem, celnymi uwagami i fantazyjnymi zwrotami akcji, które nieustannie zachęcają do dalszej lektury. Książkę bardzo dobrze się czyta, ponieważ jest ciekawa, skłania do refleksji i motywuje do zmiany. Polecam! Paweł Cwynar Ewa Dmowska - jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Interesuje się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym. Wszystkie te aspekty odgrywają decydującą rolę w jej twórczości. W swoich książkach akcent kładzie na wolność człowieka, którą może on osiągnąć przez wewnętrzną przemianę. Mieszka w Świnoujściu, jest szczęśliwą mężatką oraz zapracowaną mamą dwójki dzieci. Stara się połączyć swoje introwertyczne potrzeby z chaosem codziennego dnia. Uwielbia długie spacery, kawę z cynamonem i kryminały. Jest jak kot potrzebuje wygrzewać się na bezpiecznych kolanach, by zebrać siły przed kolejnymi łowami, na które lubi wyruszać samotnie. Od kilku lat prowadzi katolicki blog bibliotekaboga pl.
Znany na całym świecie, pomoże w każdej biedzie. Odnajdzie klucze, pieniądze i zagubionego człowieka, poszuka mieszkania, męża, żony, wyprosi u Boga potomstwo, ocali życie. Antoni Padewski święty, na którego zawsze można liczyć. Potwierdzają to świadectwa tych, którzy doświadczyli jego wstawiennictwa. Książka zawiera ponad sto świadectw o cudach i łaskach wymodlonych za przyczyną św. Antoniego. Większość z nich nigdy wcześniej nie była publikowana. Dzięki nim możemy się przekonać o tym, jak skutecznym jest orędownikiem. Ojcu i Synowi, Duchowi ŚwiętemuChwała za tę władzę, daną Antoniemu!(responsorium) Małgorzata Myrcha-Kamińska członkini Bractwa św. Antoniego z Padwy działającego przy klasztorze franciszkanów w Warszawie. Jest autorką Modlitw za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy wydanych nakładem wydawnictwa Bratni Zew.
Książka o niezwykłej kobiecie Chiara Corbella Petrillo to piękna i niezwykła kobieta, szczęśliwa żona i matka trójki dzieci, z których dwoje zmarło tuż po porodzie. Na ziemi przeżyła zaledwie 28 lat, jednak ten czas wystarczył, aby mogła doświadczyć i ludzkich dramatów, i szczęścia. Zaufała bezgranicznie Bogu, odkrywając, że to miłość nadaje sens jej codzienności. Cieszyła się życiem, idąc franciszkańską drogą małych kroków, bez zbytniego wybiegania w przyszłość. Ta książka to zbiór poruszających świadectw najbliższych przyjaciół Chiary, w tym jej męża Enrica i kierownika duchowego o. Vita. Wspomnienia o niej ukazują, jak niezwykłą była kobietą: kochającą, pogodną, otwartą, przyjazną, przyjmującą z prostotą wszystko, co dawał jej Bóg. Ci, którzy ją znali, są przekonani o jej świętości takiej na współczesne czasy: niewydumanej, prostej, codziennej. Jej proces beatyfikacyjny rozpoczął się we wrześniu 2018 roku.
Chcesz poznać Wenantego Katarzyńca takim, jakim znali go jego krewni, sąsiedzi, zakonnicy, żyjący z nim na co dzień? Ta książka daje taką możliwość. Są w niej relacje aż 52 osób, które znały go osobiście. Ten zbiór pisemnych wspomnień czekał blisko 70 lat w krakowskim archiwum franciszkanów, by w końcu stać się dostępnym dla wszystkich. O. Wenanty Katarzyniec (1889-1921) franciszkanin, wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, po śmierci znany jako skuteczny orędownik u Boga. O świętości Wenantego przekonany był jego przyjaciel, św. Maksymilian Maria Kolbe. To on jako pierwszy zachęcał do podjęcia starań o jego beatyfikację. Jan Dobraczyński, urzeczony postacią o. Wenantego, napisał przejmujące słowa: Ojciec Katarzyniec tak zniknął sam w swym dziele, że nawet porządnej jego fotografi i nie ma w zgromadzeniu. Ale im mniej go widać, tym więcej go czuć. Święci wpadają w wodę jak kamień, by wystąpić z niej skałą.
I za tę duszę, którą mi dałeś, za pustynię wewnętrznej oschłości, za Twoje noce i Twoje błyskawice, za Twoje milczenie i Twe pioruny [...] dziękuję Ci, Jezu. (fragm. z Testamentu) Książka jest skierowana do człowieka, który szuka otuchy i pociechy w utrapieniu. Jej wartość kryje się w zapiskach z Testamentu Bernadetty. Cel, jaki przyświecał życiu małej Soubirous, jest też zamiarem niniejszej książki ukazać współczesnemu człowiekowi inną drogę życia, niż ta, jaką proponuje dzisiaj świat i jego mentalność przepojona konsumpcjonizmem. Bernadetta dowiodła, że niewielkimi środkami można osiągać wielkie cele i zdobyć szczyt. Jerzy Szyran franciszkanin, doktor teologii. Cenzor kościelny książek i treści religijnych. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę internetową szyran franciszkanie pl. W wydawnictwie Bratni Zew wydał m. in.: Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego, Traktat o modlitwie Jezusowej oraz Notatki różańcowe.
Przenieś się do Obydowa, na wieś, gdzie sto lat temu przyszedł na świat Józef Katarzyniec. Zobacz, jak wyglądało jego dzieciństwo i porównaj je ze swoim. Na pierwszy rzut oka nie odnajdziesz zbyt wielu podobieństw. Zmieniły się warunki bytowe ludzi, dostęp do edukacji, podejście do wychowania dzieci. Niezmienna pozostała potrzeba miłości, przyjaźni i spełniania marzeń. Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z Wenantym Katarzyńcem, nie przypuszczałam, że krótka modlitwa przy jego grobie będzie początkiem tak owocnej współpracy. Ten skromny franciszkanin jest wielkim orędownikiem w niebie, a niniejsza książeczka to moje osobiste z nim rozliczenie. Chciałabym i Ciebie z nim poznać. Joanna Lorenowicz mieszka i pracuje w Przemyślu. Publikowała w tygodniku Myśl Polska, miesięcznikach Własnym Głosem i Nasz Przemyśl na portalu Felietomania, w XXI Międzynarodowej Antologii Stowarzyszenia Autorów Polskich ZATRZYMANIA. Należy do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu, gdzie angażuje się w społeczną działalność na rzecz kultury. Prowadzi stronę internetową Niepełna Literatka.
Patrząc na fenomen początków zakonu klarysek z dzisiejszej perspektywy, nasuwa się analogia do przypowieści Jezusa o ziarnku gorczycy. To najmniejsze ze wszystkich nasion, gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach (Mt 13,3133). W historii klarysek ziarnkiem gorczycy wydaje się płonące miłością serce Klary. Dzięki łasce Chrystusa i przy duchowym wsparciu Franciszka z najmniejszego nasiona wyrósł zakon. Już w XIII wieku założono wiele domów dla kobiet konsekrowanych Bogu, a one do dzisiaj starają się przyjmować bóle, troski i radości umiłowanego Kościoła. Elżbieta Sander, jedna ze współczesnych sióstr św. Klary, z pasją pisze o duchowości i charyzmacie franciszkańskim, kreśli dzieje zakonu klarysek w XIII wieku, przybliża postacie oraz dzieło św. Franciszka, św. Klary i bł. Salomei. Przedstawienie duchowości świętych Franciszka i Klary miało dowieść, że bł. Salomea z rodu Piastów przez swe czyste, ubogie, pokorne i pełne miłości życie stała się prawdziwą duchową córką i wierną naśladowczynią asyskich świętych. Opracowanie to nie ma cech rozprawy naukowej i do takiej rangi nie aspiruje. Powstało w celu oddania chwały Bogu i okazania Mu wdzięczności za piękno powołania Franciszka, Klary, Salomei i całej Rodziny Franciszkańskiej.
Myśli potrafią być dręczące. I nie problemy zabijają człowieka, zabija zadręczanie się nimi. Jak wyzwolić się od uporczywie powracających myśli, które pozbawiają wewnętrznego spokoju? Najlepiej zacząć od najprostszych metod dostępnych dla każdego... Więcej wewnątrz tejże książeczki. Andrzej Zając OFMConv (ur. 1969) - franciszkanin, doktor teologii, nauczyciel akademicki, rekolekcjonista. Jest dyrektorem wydawnictwa Bratni Zew i redaktorem naczelnym Posłańca św. Antoniego. Prowadzi warsztaty rozwojowe ze św. Franciszkiem.
Przysięga małżeńska jest wyrazem miłości i decyzją na całe życie. Ta świadomość może budzić u narzeczonych lęk: Czy damy radę? Rodzi też pytanie: Co zrobić, by nie zawieść ukochanej osoby? Tylko lepiej to nie tytuł. Tylko lepiej to program na całe życie. Warto taki mieć i pamiętać, że nie emocje, nie inni ludzie decydują o szczęściu w małżeństwie. To zadanie dla małżonków. Każdego z osobna i obojga razem. Choć wydaje się ono trudne, wręcz niewykonalne w perspektywie całego życia, jest możliwe. Dzięki Bożej łasce i opiece świętych. Niniejsze przemyślenia o przysiędze małżeńskiej prowadzą do zrozumienia sensu wspólnego życia. Miłość ziemska bowiem nie kończy się, ale trwa na wieczność. Przysięga małżeńska to bogactwo treści, którą dobrze jest odkrywać przez całe życie. Polecamy osobom przygotowującym się do ślubu i małżonkom.
Ojciec Katarzyniec tak zniknął sam w swoim dziele, że nawet porządnej jego fotografi i nie ma w zgromadzeniu. Ale im mniej go widać, tym więcej go czuć. Święci wpadają w wodę jak kamień, by wystąpić z niej skałą. Jan Dobraczyński Sługa Boży Wenanty Katarzyniec dość niespodziewanie wypłynął dziś na wzburzone fale zagubionego w chaosie świata. Jest potężnym orędownikiem przed Bogiem. Pomaga w różnych sprawach. Jak pokazują świadectwa, jest mu bliski każdy człowiek i każdy problem. To kolejna publikacja z serii Bóg zadziałał w moim życiu Są tutaj zebrane tylko nieliczne świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem sługi Bożego, jakie napłynęły do Jasnej Góry Podkarpacia.
Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze. Powszechnie wiadomo, że patronuje rzeczom i ludziom zagubionym, oraz że był wielkim kaznodzieją. A to zaledwie wyimki z jego niezwykłej osobowości i fascynującego życia. Niniejsza książka dość szczegółowo ukazuje koleje jego życia, wyciągając na światło dzienne mało znane fakty. Ceniony autor franciszkański, o. Cecylian Niezgoda, odpowiada w niej na wiele pytań, m. in. dlaczego Antoni, urodzony w Lizbonie, nazywany jest Świętym z Padwy, dlaczego pragnął zostać męczennikiem i jak to się stało, że jego proces kanonizacyjny był najkrótszym w historii Kościoła? Autor ze znawstwem przedstawia nie tylko chronologiczny zapis życia św. Antoniego, ale kreśli także historyczne i ekonomiczne tło jego czasów, przez co pomaga lepiej zrozumieć duchowość i charakter epoki, w której żył ten niezwykły franciszkanin.
Czy wiesz, że Bóg na ciebie patrzy? I nie po to, by napawać cię lękiem, ale by dać ci odczuć, jak wielką ma miłość do ciebie. Nie chowaj się więc przed tym spojrzeniem, ale przyjmuj je bez reszty. Ucz się tego spojrzenia, aby każdy poprzez ciebie mógł doświadczyć tej darmowej łagodności Boga. Tak oto Jego światło będzie jaśnieć w ciemności, a Jego piękno rozpromieniać będzie świat, w którym żyjesz.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?