Interesujesz się życiem swoich ulubionych aktorów, muzyków, artystów, celebrytów, pisarzy? Zapraszamy Cię do zapoznania się z najciekawszą literaturą biograficzną znanych osobistości w naszym sklepie internetowym DoberKsiazki.pl
"Gdzie zaczyna się przeszłość" to drugi po "Przeciwieństwie losu" zbiór esejów Amy Tan, amerykańskiej pisarki chińskiego pochodzenia, autorki m.in. "Klubu Radości i Szczęścia" oraz "Żony kuchennego boga". Autorka raz jeszcze powraca do korzeni, do ludzi, miejsc i spraw, które ukształtowały ją jako człowieka i pisarkę. Opowiada o traumatycznym dzieciństwie, o języku i istocie pamięci, a także o trudnych relacjach z matką, które odcisnęły piętno na całej jej twórczości. Wspomina pewien test na inteligencję i odkrywa szokujące tajemnice swojej rodziny oraz warsztatu pisarza, dla którego wyobraźnia to nie tylko niezbędny element rzemiosła, ale ucieczka od rzeczywistości.
"Gdzie zaczyna się przeszłość" to erudycyjna podróż do dawnego Szanghaju, na mandżurskie stepy i do jaskiń Wyspy Wielkanocnej, a także w głąb siebie.
Amy Tan (ur. 1952) to jedna z najbardziej cenionych, a zarazem najpopularniejszych pisarek amerykańskich. W swoich książkach często porusza temat złożonych relacji matek i córek oraz poszukiwania tożsamości, zarówno w kulturowym, jak i uniwersalnym wymiarze.
"Stefan Żeromski w Syzyfowych pracach podejmuje problem rusyfikacji narodu polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem ruszczenia młodzieży. Główny bohater – Marcin Borowicz – uczeń rosyjskiej szkoły,
początkowo mający problemy z nauką języka zaborcy, z biegiem czasu staje się ideowym zwolennikiem. Uczestniczy w przedstawieniach teatralnych organizowanych przez zaborcę, zakłada kółko literatury
rosyjskiej... Jednak wraz z dojrzewaniem bohatera i poznaniem nowych kolegów zmieniają się też jego poglądy. Chłopak przeżywa wewnętrzną przemianę, dojrzewa do patriotyzmu i polskości. Usilne starania zaborców, którzy chcieli, by młodzi Polacy zapomnieli o swojej tożsamości okazały się tylko syzyfowymi pracami."
Trzeci tom rozgrywającej się w okupowanej Warszawie opowieści o Kaziku Leskim „Bradlu” i innych agentach podziemnej organizacji Muszkieterowie.
Po rozprawie z krwiożerczym Helmutem Radkem Kazimierz Leski pragnie znowu być szpiegiem Muszkieterów. Nad organizacją zbierają się jednak czarne chmury – znikają fundusze i meldunki wysyłane na zachód. Prywatne śledztwo narazi Bradla nie tylko na zagrożenie ze strony Gestapo, ale także na gniew samego Inżyniera. Co ukrywa tajemniczy wynalazca? Klucz do zagadki znajduje się w archiwach japońskiego wywiadu.
Ten tom rozpoczyna nowy rozdział w przygodach Bradla. Okupowana Warszawa zmienia się w szachownicę, na której figury ustawiają wywiady wielu państw. Na światło dzienne wychodzą sekrety z przeszłości szefa Muszkieterów Stefana Witkowskiego. Niemcy również nie próżnują, w tajemnicy opracowując zbrodniczy plan, zagrażający całemu miastu.
Autorami serii są dwaj znani polscy twórcy: scenarzysta Tobiasz Piątkowski (48 stron, Status 7, Pierwsza Brygada) i rysownik Marek Oleksicki (Odmieniec, Hardkorporacja, Frankenstein’s Womb).
Historia przedsiębiorcy oparta na prawdziwych wydarzeniach.
Na początku roku 1993 Andriej przyjeżdża do Warszawy, aby podjąć pracę w polskiej firmie gazowej. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Postanawia więc sam założyć własną spółkę w Polsce. Dzięki swoim umiejętnościom i predyspozycjom, a także znajomościom w rosyjskich kręgach gazowniczych, udaje mu się osiągnąć pozycję jednego z najbardziej liczących się graczy w gronie importerów propanu-butanu.
Autor bohater ..książki zabiera czytelnika w podróż do początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy rynek gazowy w Polsce rozkwitał. Wracając myślami do swoich najlepszych, a zarazem najbardziej niespokojnych lat, do sytuacji bez wyjścia, wzlotów i upadków, prowadzi rozważania na temat ludzkich słabości i strategii biznesowych. Przedsiębiorca dzieli się własnymi spostrzeżeniami, osobistymi historiami i doświadczeniem życiowym oraz podpowiada, jak pokonać przeszkody na drodze do sukcesu.
Jak podjąć właściwą decyzję i zbudować najlepsze relacje z kontrahentami?
Jak stworzyć własną firmę od podstaw, obronić swój biznes, swoją rodzinę oraz siebie?
Jak zdobyć kredyt zaufania?
Jak podjąć trafną decyzję i wybrać „właściwą łódkę”?
Co oznaczają w kręgach biznesmenów takie pojęcia jak honor, sprawiedliwość, wielkoduszność, zaufanie, współpraca, umowa niepisana?
Po co przedsiębiorcom zasady moralne i jak mentalność wpływa na biznes?
Książka Andrzeja Pierowskiego „Pan Propan” jest unikalną pozycją na rynku wydawniczym – do tej pory temat rozwoju branży gazowniczej w Polsce w latach dziewięćdziesiątych, ujęty w ramy powieści obyczajowej, nie był obecny w polskiej literaturze.
Fascynująca powieść graficzna, której narratorem jest Joe Shuster, ukazuje prawdziwą genezę Supermana. Opierając się na archiwalnych materiałach źródłowych, scenarzysta Julian Voloj i rysownik Thomas Campi opowiadają historię przyjaźni między Joe Shusterem i Jerrym Siegelem, którzy myśleli, że spełnili swoje marzenie, tworząc znaną na całym świecie postać, jednak zderzyli się z brutalną rzeczywistością tworzącej się wówczas branży komiksowej.
Profesor Jefferson S. Thompson, rusycysta z Indianapolis, przyjeżdża do Polski, aby wygłosić cykl wykładów na prywatnej uczelni. Ma też bardziej osobisty motyw: chce dowiedzieć się, kto zamordował jego starego przyjaciela, posła, który w sejmowej komisji spraw zagranicznych rozpracowywał spiski na Bliskim Wschodzie. Śledztwo w sprawie tego morderstwa zostało umorzone przez prokuratora, który niebawem zginął w wypadku.Plany profesora komplikują się, gdy poznaje Matyldę, uroczą i sporo od niego młodszą redaktorkę z wydawnictwa Rakieta. Aby nie stracić z nią kontaktu zgadza się napisać dla Rakiety książkę o rosyjskich pisarzach i Rewolucji Październikowej. Matylda ma być jego asystentką, a podstawą książki będą ""bruliony"" profesora z zapiskami o konflikcie Gorkiego z Leninem oraz o literatach, artystach i politykach w ówczesnym Piotrogrodzie.Całość wyglądałaby jak przeplatanka wątków historycznego, miłosnego i kryminalnego, gdyby nie zakończenie, które całkowicie zmienia optykę i sens wydarzeń.
Jeden z najpiękniejszych romansów historycznych w literaturze polskiej idealne połączenie faktów historycznych z literacką fikcją.Tytułowa bohaterka wiodła spokojne życie szlachcianki u boku swego dużo starszego męża, szambelana Anastazego Walewskiego. Trzymała się z dala od dworskich rozrywek. Wszystko zmieniło się, gdy pewnego dnia wyjechała, by powitać cesarza Francuzów Napoleona. Ze strony władcy była to miłość od pierwszego wejrzenia, ona długo opierała się jego urokowi. Ostatecznie parę połączyło gorące uczucie i nawiązali długoletni romans.
Po ukazaniu się w kraju Ziela na kraterze w 1957 roku czytelnicy dziennika Życie Warszawy uznali tę książkę za najlepszą publikację poświęconą powstańczej Warszawie.Aleksandra Ziółkowska-BoehmAutobiograficzne Ziele na kraterze to najbardziej znana i niezwykle popularna powieść Wańkowicza, który stracił w Powstaniu Warszawskim córkę, Krystynę.Pomimo przejmujących opisów codzienności w okupowanej Warszawie i prób wysłowienia niewyobrażalnego bólu rodziców po stracie dziecka, ta powieść jest przede wszystkim afirmacją życia, bliskich więzi rodzinnych, pełną humoru skarbnicą anegdot i zapomnianego już folkloru ziemiańskiego. Czaruje odbiorców już od pierwszych zdań.
Zadziwiające, jak często bagatelizowana jest rola uczuć w historii. Poznaj sekrety romansu, który w znaczący sposób wpłynął na dzieje naszej ojczyzny! Książka Iwony Kienzler znanej autorki bestsellerów biograficznych opowiada o związku Stanisława Augusta Poniatowskiego i wielkiej księżnej Katarzyny, późniejszej carycy. Ich miłość dała Polsce króla Stasia, ale też w konsekwencji zabrała naszej ojczyźnie niepodległość. To fascynujący romans, który zmienił bieg historii Polski. Zapraszamy do lektury!
Bohaterowie tej opowieści są bohaterami prawdziwymi, tak jak prawdziwą była rodzina Herzogów [czytaj: hercogów], w której przyszli na świat: Franek, nazywany w domu Kika, i młodszy od niego o trzy lata Staszek, o przezwisku Siupajdana. Młodszy od Staszka o dwa lata Stefek, którego nazywano Maćkiem, i najmłodszy – Józek, zwany Organistą. Czterej bracia, ale też czterej „chorzy na Polskę” młodzi legioniści, którzy stali się symbolem rodzinnego zaangażowania w walkę o niepodległość Ojczyzny.
„Miałam wspaniałych braci” – wspomina Helenka, ich siostra, której barwna opowieść pozwala poznać bliżej tych, którzy wierzyli, że „chcieć to móc” i nie wahali się oddać własnego życia, byleby tylko móc przywrócić je tej, którą tak bardzo kochali.
Syzyfowe prace w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Powieść Stefana Żeromskiego opowiada o trudnych dla Polski czasach - znajdująca się pod zaborami ojczyzna zniknęła z mapy Europy. Polacy musieli zmagać się z zakusami zaborców, którzy za wszelką cenę chcieli sprawić, by młodzież zapomniała, kim naprawdę jest.Państwo Borowiczowie wysyłają swojego jedynaka - Marcinka - do szkoły. Ze szkoły wynosi nie tylko wiedzę, którą starają się przekazać mu nauczyciele, dojrzewa i zyskuje świadomość swojej narodowości. Syzyfowe prace opisują ducha narodu, którego żaden zaborca nie mógł stłamsić. Polecamy!
Syzyfowe prace w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Powieść Stefana Żeromskiego opowiada o trudnych dla Polski czasach - znajdująca się pod zaborami ojczyzna zniknęła z mapy Europy. Polacy musieli zmagać się z zakusami zaborców, którzy za wszelką cenę chcieli sprawić, by młodzież zapomniała, kim naprawdę jest.Państwo Borowiczowie wysyłają swojego jedynaka - Marcinka - do szkoły. Ze szkoły wynosi nie tylko wiedzę, którą starają się przekazać mu nauczyciele, dojrzewa i zyskuje świadomość swojej narodowości. Syzyfowe prace opisują ducha narodu, którego żaden zaborca nie mógł stłamsić.Wydanie w twardej oprawie jest szczególnie trwałe i wytrzymałe. Polecamy!
W swojej najbardziej autobiograficznej powieści Paulo Coelho pozwala nam przeżyć na nowo wielkie marzenie pokolenia hipisów o pacyfistycznej przemianie świata. Paulo jest długowłosym, zbuntowanym młodzieńcem, który pragnie zostać pisarzem. Uciekając przed brazylijską dyktaturą wojskową w 1970 roku wyrusza w świat w poszukiwaniu wolności i sensu ludzkiej egzystencji. W Amsterdamie spotyka Karlę, młodą Holenderkę, z którą legendarnym Magic Busem wyrusza do Nepalu, nowego kultowego miejsca na hipisowskiej mapie świata. Podróż przez Europę będzie początkiem ich niezwykłej historii miłosnej i głębokiej przemiany duchowej.
Powieść o wolności, o młodzieńczym buncie i poszukiwaniu siebie.
Spodouści to komiks o najsłynniejszych polskich gangsterach, którzy po śmierci zbierają się w starej knajpie, by jeszcze raz opowiedzieć o swoim życiu. To oni rządzili kiedyś polskimi miastami, ale teraz, po śmierci, gdy nie muszą już obawiać się konsekwencji swoich słów, w końcu pozwalają sobie na szczerość. Poznajemy więc ich marzenia, niezrealizowane plany, słuchamy opowieści o często zmarnowanym życiu. A wszystko to w żarówiastych kolorach z lat 90.Cały komiks, utrzymany w stylu dramatycznych monologów, nawiązuje do jednej z najważniejszych książek literatury amerykańskiej XX wieku Umarłych ze Spoon River Edgara Lee Mastersa.
Historia XVIII wieku przyniosła światu opowieść o niejednym awanturniku i oszuście, jednak postać hrabiego Aleksandra Cagliostra, czy raczej Giuseppe Balsama, naprawdę warto poznać. Choćby dlatego, że świetnie pokazuje specyfikę tamtego stulecia, ale także po to, by dać się uwieść niezwykle barwnej i wciągającej historii jego życia. Szczególnie, że Stanisław Wotowski biografię Cagliostra przedstawia w sposób niezwykle powieściowy, i chociaż ujawnia jego kolejne tajemnice, nie pozbawia swojego bohatera aury wyjątkowości. Na szczególną uwagę zasługuje również epizod przygód hrabiego, w którym jedną z głównych ról odgrywa Kazimierz Poniatowski.
Książka jest opowieścią o życiu Haliny Konopackiej pierwszej damy polskiego sportu, bohaterki zbiorowej wyobraźni, heroicznej kobiety, która hołdowała radości życia i entuzjazmowi.
Z radości życia jest rozszerzeniem biografii Haliny Konopackiej opracowanej przez Marię Rotkiewicz. Książka przywołuje szeroki kontekst epoki, w jakiej przyszło żyć naszej bohaterce, postacie ze świata sportu, kultury i polityki II RP. Bogaty zbiór fotografii pozwala odtworzyć klimat tamtych czasów.
Z planu najlepszego złego filmu świata
Niezwykła opowieść o Tommym Wiseau – pewnym niezwykle bogatym człowieku w nieokreślonym wieku i o niejasnym pochodzeniu (najprawdopodobniej z Poznania!), który w 2003 roku nie tylko napisał, wyprodukował oraz wyreżyserował słynny film The Room, ale także odegrał w nim główną rolę. Produkcja kosztująca 6 milionów dolarów zarobiła zaledwie 1800 dolarów i po dwóch tygodniach zniknęła z kin. Dziś znana jest jako najgorszy film świata i stanowi fenomen na skalę światową.
Nie trzeba jednak znać ani lubić The Room, aby pokochać historię o tym, jak Tommy Wiseau wbrew wszelkim zasadom sztuki i biznesu osiągnął swój wymarzony cel – sławę. The Disaster Artist opowiada o spotkaniu i przyjaźni dwóch aktorów kultowego filmu, Tommy’ego Wiseau oraz Grega Sestero. To nie tylko przezabawny portret niecodziennego celebryty, ale także wciągająca i poruszająca opowieść o spełnianiu marzeń.
Książka znalazła się na liście bestsellerów „New York Times”, a James Franco nakręcił na jej podstawie film nagrodzony dwoma Złotymi Globami i nominowany do Oscara.
To może być najważniejsza książka w dziejach literatury.
„The Huffington Post”
The Disaster Artist dostarcza fascynujących ciekawostek... Sestero porywa nas w podróż z futbolowych rozgrywek w Golden Gate Park na absurdalny, zbudowany na parkingu samochodowym plan filmowy, dorzucając po drodze ostre jak brzytwa przemyślenia i wywołujące szczery śmiech żarty.
„Los Angeles Magazine”
The Disaster Artist to najbardziej szczera książka o przyjaźni, jaką czytaliśmy.
„Los Angeles Times”
Popłakałem się ze śmiechu.
RollingStone.com
Am jest powieścią w formie dziennika na łamach którego można prześledzić losy pobytu głównego bohatera w Stanach Zjednoczonych. Romansująca z nurtem autobiograficznym proza nie jest w tym przypadku zwyczajowym opisem zwiedzania i zwyczajowych obserwacji z tego wynikających. Pobyt w Stanach Zjednoczonych jest dla głównego bohatera pretekstem do wykroczenia poza figurę nowoczesnego akademika-gastarbeitera, pretekstem do zagłębienia się w ojczysty język na obcej ziemi i w siebie samego w nie do końca zrozumiałym otoczeniu. Czytelnik z wypiekami na twarzy śledzi ten skomplikowany proces, zagłębia się w jego dwuznaczności i niuanse.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?