Bestsellerowe rozmyślania Benedykta XVI o fundamentach wiary chrześcijańskiej. Jezus z Nazaretu to lektura obowiązkowa nie tylko dla wierzących. Benedykt XVI szuka odpowiedzi na pytanie, kim był Jezus i co znaczy Jego osoba dla każdego z nas. Udowadnia, że nadzieja, jaką niesie Chrystus, w starciu z współczesnymi wyzwaniami nie traci nic na swej aktualności. W części Od chrztu w Jordanie do Przemienienia Ratzinger tłumaczy sens publicznego życia Jezusa. Przywołuje takie wydarzenia, jak chrzest, kuszenie na pustyni, posłanie uczniów. Rozmyśla nad Kazaniem na górze, Modlitwą Pańską, przypowieściami, analizuje wielkie ewangeliczne obrazy. Siła tej refleksji leży w tym, że oparta na mocnych biblijnych podstawach, rzetelna historycznie i teologicznie, jest zarazem bardzo osobista, jako owoc wewnętrznej drogi autora. Książka ta – wyznaje papież w Przedmowie – nie jest wypowiedzią Nauczycielskiego Urzędu, lecz stanowi wynik mojego szukania „oblicza Pana”.
W pierwszej z zebranych w tej książce rozpraw teologicznych kardynał Ratzinger – wychodząc od modlitewnej rozmowy wcielonego Syna z Ojcem – pokazuje, że do serca Syna nie można się zbliżyć inaczej, jak tylko poprzez uczestniczenie w Jego modlitwie. Jej podmiotem nie są jednak ostatecznie poszczególne jednostki, lecz communio, wspólnota kościelna, która powstała z Przebitego. W drugiej części, napisanej w formie kazań, autor mówi o tajemnicy paschalnej – tajemnicy krzyża, zstąpienia do piekieł, Zmartwychwstania – nawiązując do tekstów Starego i Nowego Testamentu, ale przede wszystkim nieustannie patrząc na odsłaniającą sens dziejów świata tajemnicę Wielkanocy.
Drodzy Bracia i Siostry,
Dziękuję wam za waszą życzliwość. Jak wiecie, zdecydowałem się złożyć rezygnację z posługi, jaką mi Pan powierzył 19 kwietnia 2005 r. Uczyniłem to w pełnej wolności dla dobra Kościoła, po długiej modlitwie i zrobiwszy przed Bogiem rachunek sumienia, świadomy powagi tego aktu, ale też świadomy, że nie jestem już w stanie wypełniać posługi Piotrowej z niezbędną do tego siłą. Wsparciem i światłem jest dla mnie pewność, że Kościół należy do Chrystusa, który nigdy nie przestanie nim kierować i nim się opiekować. Dziękuję wszystkim za miłość i modlitwę, jaką mi towarzyszycie. W tych niełatwych dla mnie dniach niemal fizycznie mogłem odczuć moc modlitwy, moc, którą wasza miłość i modlitwa mi daje. Módlcie się nadal za mnie, za Kościół i za przyszłego Papieża. Pan Bóg będzie nas prowadził.
Benedykt XVI, 13 lutego 2013 r.
Modlitwa, prawda, Kościół i człowiek.
Liturgia, wiara, Eucharystia.
Matka Boża i powrót Chrystusa.
A przede wszystkim - komentarz do Wyznania wiary.
W zamyśle włoskiego wydawcy ta książka została przygotowana dla młodych. Prosto, jednak bez uproszczeń. W chwili dla Kościoła szczególnej jest niczym przesłanie pontyfikatu. Obecnemu wydaniu towarzyszy błogosławieństwo Benedykta XVI dla polskich czytelników. Wypraszając wszelkie łaski Ojciec Święty życzy, ?aby lektura i refleksja owocowały umocnieniem i ożywieniem wiary".
Małżeństwo i rodzina nie są bynajmniej przypadkową strukturą socjologiczną, wytworem szczególnych uwarunkowań historycznych i ekonomicznych. Przeciwnie, właściwa relacja między mężczyzną a kobietą jest zakorzeniona w najgłębszej istocie człowieka, i tylko przyjmując taki punkt wyjścia, można ją zrozumieć. Nie można zatem odrywać tego zagadnienia od odwiecznego i zawsze aktualnego pytania, które człowiek zadaje, zastanawiając się nad sobą: kim jestem? kim jest człowiek? Tego pytania z kolei nie można oderwać od pytania o Boga... Odpowiedź Biblii na te dwa pytania jest spójna i jednolita: człowiek jest stworzony na obraz Boży, a Bóg jest miłością. Dlatego powołanie do miłości jest tym, co czyni człowieka prawdziwym obrazem Boga: człowiek upodabnia się do Boga w takiej mierze, w jakiej staje się istotą, która kocha. Rodzina we współczesnym świecie stała się obiektem ataków ze strony lewicowych środowisk i ideologii, które za wszelką cenę usiłują podważyć jej tożsamość. Niniejszy wybór tekstów Benedykta XVI/Josepha Ratzingera pozwoli nam lepiej zrozumieć rolę i powołanie rodziny w życiu człowieka, a także w wiekuistym planie Bożej opatrzności. Małżeństwo i rodzina ufundowane są bowiem na miłości, która nie rezygnując z uczuć i namiętności dojrzewa, wzrasta i oczyszcza się poprzez zaangażowanie rozumu i woli. Miłości zatem możemy się nauczyć.
Prolog do bestsellerowego Jezusa z Nazaretu Benedykt XVI domyka swój cykl książek o postaci i przesłaniu Jezusa. Tym razem Papież opowiada o najbardziej tajemniczym i najmniej znanym okresie Jego życia: narodzeniu i dzieciństwie.Prolog do bestsellerowego Jezusa z Nazaretu
Benedykt XVI domyka swój cykl książek o postaci i przesłaniu Jezusa. Tym razem Papież opowiada o najbardziej tajemniczym i najmniej znanym okresie Jego życia: narodzeniu i dzieciństwie. Pokazuje Jezusa, który przychodzi na świat w konkretnym miejscu, czasie i rodzinie. Stara się też odpowiedzieć na pytanie: co narodzenie Jezusa oznacza dla mnie?
Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo jest zapisem rozmyślań Benedykta XVI. To przejmująca medytacja kapłana i efekt osobistego odkrywania tajemnicy Wcielenia.
To szósta z cyklu środowych katechez papieskich. Tym razem Benedykt XVI głosi o Mistrzyniach duchowych, różnych postaciach kobiet, które wyróżniły się świętością i bogactwem nauczania: od św. Hildegardy z Bingen po św. Joannę d'Arc.
Zebrane w jednym tomie, krótkie a pełne piękna i głębi myśli Benedykta XVI poruszają, pobudzają do refleksji, pomagają w modlitwie. Myśli duchowe staną się dla wielu czytelników książką bardzo osobistą, intymną i pożyteczną. Z całą pewnością mogą też być wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego!W wielu zamieszczonych tutaj tekstach głębia teologiczna łączy się z niesłychanym wymiarem duchowym, który dotyczy tematów istotnych, związanych z trudnymi doświadczeniami, i może przenikać wprost do serca i duszy czytelnika.Najczęściej powracają tu następujące tematy: wiara w Boga, wątpliwości i poszukiwania duchowe, zagubienie człowieka we współczesnym świecie, cierpienie, wychowywanie do wiary, rodzina, pokój, wolność i szczęście.We wszystkich tych rozważaniach uderza ogromna wiara i świadectwo papieża, a także jego delikatność i wrażliwość wobec człowieka, do którego kieruje swoje słowa.
Piękna i mądra książka, prowadząca czytelnika do źródeł chrześcijaństwa.Benedykt XVI otwiera przed nami na oścież drzwi fascynującej galerii, w której można podziwiać dwadzieścia sześć fresków, poświęconych pisarzom początków chrześcijaństwa. Oni są prawdziwymi mistrzami wiary i życia duchowego.W swoich katechezach papież w sposób plastyczny i z wielkim znawstwem przedstawia życie i działaność Ojców, z których każdy był niepowtarzalną i wybitną osobowością.Autor podkreśla niezwykłą aktualność tych pisarzy dla współczesnych chrześcijan. O tej aktualności stanowi przede wszystkim fakt, że Ojcowie byli ludźmi żywej modlitwy opratej na zgłębianiu Pisma świętego, a także umiejętność łączenia wiary i rozumu w zgłębianiu Prawdy. Ojcowie Kościoła wciąż mają wiele do powiedzenia współczesnemu człowiekowi i chrześcijaninowi - pisze papież.Prezentowana książka jest kontynuacją cyklu katechez zatytułowanego Blisko, najbliżej Chrystusa. Apostołowie i pierwsi uczniowie (W drodze 2008). Niniejszy tom poświęcony jest najważniejszym pisarzom kościelnym pierwszych czterech wieków chrześcijaństwa, począwszy od Klemensa Rzymskiego (zmarłego ok. roku 100) do św. Augustyna (zmarłego w roku 430).
Nowa seria watykańska! Wspaniała kolekcja na Jubileuszowy Rok św. Pawła. Razem z albumem Benedykta XVI "Apostołowie" stanowi komplet nauczania papieskiego w eleganckiej oprawie.
Rok św. Pawła na nowo rozbudził zainteresowanie tą wielką, fundamentalną postacią Kościoła. Paweł wspaniale interpretował dzieło Chrystusa, poniósł je w świat, a my z kolei jesteśmy kontynuatorami jego nauk, które trwają niezmienione od wieków i wskazują drogę coraz to nowemu pokoleniu chrześcijan. Wielkie, wspólne dobro, jakim jest Ewangelia, stało się powszechne między innymi dzięki słowom i czynom Pawła. Wczesne chrześcijaństwo to także takie postaci pierwszych świętych, jak Szczepan, Tymoteusz, Tytus, Barnaba, Akwila czy Pryscylla. Ojciec Święty Benedykt XVI chętnie sięga do korzeni naszej wiary i pięknie opowiada o tamtych czasach i tamtych ludziach, uświadamiając ich nieprzemijające znaczenie.
W książce tej słowo wspiera się obrazem, dodającym całości siły i ekspresji. Na przykład obraz Caravaggia, przedstawiający oślepionego św. Pawła po upadku z konia, jest uniwersalnym wizerunkiem, skłaniającym także nas, współczesnych, do poszukiwania światłości. Podobnie wizerunki Szczepana, pierwszego męczennika, nawiązują do dzisiejszego Kościoła, nadal poddawanego męczeństwu. Kościoła, który wciąż żyje dla Chrystusa i dla Jego królestwa.
Papież Benedykt XVI kontynuując myśl teologiczną swego wielkiego poprzednika, Jana Pawła II, przykłada ogromną wagę do „powrotu do źródeł” chrześcijaństwa. Pokazując sylwetki apostołów i uczniów Chrystusa, Benedykt XVI pomaga nam zbliżyć się i lepiej zrozumieć istotę chrześcijaństwa. Dopełnienie całości stanowią piękne zdjęcia oraz mapy przedstawiające wędrówkę misyjną pierwszych świadków wiary.
Jest to zbiór kazań traktujących o stworzeniu człowieka i świata. Temat ten w dzisiejszych czasach, kiedy życie człowieka - z różnych powodów - stało się tak bardzo zagrożone, nabiera nowej aktualności.""Paradoksalnie jednak przesłanie o stworzeniu niemal całkowicie znikło z katechezy, z przepowiadania, a także z teologii. Opowieści o stworzeniu są przemilczane; ich przesłanie wydaje się dziś nie do przyjęcia"" - stwierdza autor, pytając zarazem, czy opowieści o stworzeniu z Księgi Rodzaju zachowują nadal swoją ważność. Nowe wydanie tych tekstów ma służyć ""przypomnieniu istotnych treści chrześcijańskiej wiary w stworzenie i zachęcić do ich rozwijania w przepowiadaniu i w teologii"".
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?