Proponujemy kandydatom do bierzmowania program, który opracował Prymas Polski Stefan kardynał Wyszyński. Sam autor nadał mu tytuł Społeczna Krucjata Miłości. Jest to propozycja odnowy życia codziennego, zaproszenie do oddziaływania miłością w rodzinie, w domu, w pracy, wśród przyjaciół, na wakacjach, wszędzie. Tak, aby zacząć przemieniać świat od siebie, od najbliższego otoczenia.Indeks kandydata do bierzmowania zawiera krótkie rozważania na każdy miesiąc roku szkolnego uzupełnione tabelami obecności oraz tekstami obrzędu sakramentu bierzmowania i wybranych pieśni.
Opowieść o pieszej pielgrzymce do Rzymu – Świętego Miasta. Pielgrzymka wyruszyła z Krakowa 18 lipca 1980 r. Jej trasa wiodła przez Wadowice – miejsce, w którym przecież „wszystko się zaczęło”, dalej przez Czechosłowację, Austrię z pięknymi zielonymi Alpami, Włochy z przecinającym je górskim pasmem Apenin, by dojść wreszcie po 54 dniach, 9 września do Rzymu – Wiecznego Miasta, by w końcu spotkać się z Tym, do którego pielgrzymowaliśmy – z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Nie czuło się wtedy ani trudu, ani zmęczenia. Serce radośnie śpiewało: „CHRISTUS VINCIT, CHRISTUS REGNAT, CHRISTUS IMPERAT”.
Najlepszą zachętą do sięgnięcia po ten modlitewnik niech będą słowa jednej z modlitw.
Janie Pawle II, nasz święty orędowniku, wspomożycielu w trudnych sprawach, opiekunie rodzin. Ty, który swoim życiem świadczyłeś o wielkiej miłości do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi, w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym. Przez miłość i wielkie cierpienie, ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżałeś się do świętości. Ufam w miłosierdzie Boże i moc Twej modlitwy. Pragnę przez Jezusa i Maryję za Twoim przykładem zbliżać się do Boga. Pragnę prosić Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie...
"Modlitwy w chorobie" to pozycja dla wszystkich, których życie zostało dotknięte chorobą. Znajdujemy tu modlitwy do odmawiania przez samych chorych, modlitwy w intencji innych osób a także kilka modlitw w intencji opiekunów i pracowników ochrony zdrowia. Towarzyszą im biogramy świętych patronów, aby przybliżyć Czytelnikom postaci, o których wstawiennictwo proszą. Są to m.in. św. Kamil de Lellis, św. Peregryn czy św. Gerard Majella, ale też św. Antoni Padewski i św. Jan Paweł II. Jak wszystkie pozycje w serii Moc Modlitwy, modlitewnik dla osób dotkniętych chorobą ma rozmiar kieszonkowy.
12 września 2021 r. będziemy świadkami beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, kapłana żarliwej modlitwy i bezgranicznego zawierzenia Bogu. Z tej okazji przygotowaliśmy modlitewnik, na który składają się modlitwy pomagające wzywać tego orędownika, aby zaniósł nasze prośby, radości i smutki do Boga. Znajdziemy tu modlitwy wstawiennicze, Różaniec z bł. kard. S. Wyszyńskim, modlitwy samego Błogosławionego do Boga Ojca i Maryi, a także tekst ABC Społecznej Krucjaty Miłości i kalendarium życia. Całość opatrzona jest zdjęciami i cytatami z wypowiedzi Księdza Prymasa.
Adhortacja apostolska Evangelii gaudium, najnowszy papieski dokument i zarazem pierwsza adhortacja. Tekst wyjątkowy, o charakterze bardzo osobistym, a jednocześnie natchniony głęboką wiarą. Ojciec Święty zwraca uwagę na najważniejsze wyzwania przed, którymi stoi Kościół. Podkreśla, że Kościół musi być zawsze otwarty, gościnny i miłosierny. Zaprasza każdego chrześcijanina, niezależnie od miejsca i sytuacji, w której się znajduje, do nowego etapu ewangelizacji u podstaw.
Przepięknie i oryginalnie ilustrowana książka o życiu Maryi. Warto ją przeczytać, bo bez wątpienia pomoże nam ona z radością i wdzięcznością odkryć w naszym własnym życiu bliskość Maryi, pomoże znaleźć w naszej egzystencji analogiczne doświadczenia i umocni naszą miłość do Niej.
Dwanaście zebranych tekstów dotyka tematyki obecności chrześcijanina w stworzonym dla nas przez Boga świece, który jest jednocześnie darem, ale i zobowiązaniem ku realizacji Bożych planów. Przedstawione refleksje zostały wygłoszone jako kazania lub konferencje przy różnych okazjach podczas duszpasterskiej posługi autora.
W serii książek dla których wspólnym symbolem stała się liczba siedem, przedstawiamy ""Siedem gwiazd w nocy"". Książka jest refleksyjną opowieścią o pojednaniu, nadziei, solidarności, wierze, poszukiwaniu sensu. Autorzy przedstawiają sytuacje, które zdarzają się nam w życiu codziennym, dokonują porównania z podobnymi wydarzeniami w życiu Jezusa. Sięgnijmy po tą książkę, gdy w ciemnych godzinach życia będziemy szukać jaśniejącej gwiazdy nadziei. Publikacja została wzbogacona o oryginalne ilustracje.
26 październik 2024 r. podpisany został Dokument końcowy XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu - komunia, uczestnictwo, misja", a papież Franciszek ogłosił, że zostanie on włączony do Magisterium Kościoła w miejsce adhortacji posynodalnej, jaka powstawała w analogicznej sytuacji. Dokument zbiera refleksje ojców synodalnych i ich wskazania, "które - w świetle jego podstawowych założeń - już teraz mogą być przyjęte w Kościołach lokalnych oraz w grupach Kościołów, uwzględniając różnorodne konteksty, to, co już zostało dokonane, oraz to, co wciąż pozostaje do zrobienia, aby coraz lepiej przyswajać i rozwijać styl właściwy misyjnemu Kościołowi synodalnemu". To szerokie spojrzenie na Kościół katolicki i wsłuchanie się, co "mówi Duch do Kościołów" (Ap 2, 7).
Papież Franciszek w październiku 2024 r. opublikował czwartą encyklikę, poświęconą tym razem Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Porusza w niej kwestię znaczenia serca w filozofii i jego roli w definiowaniu człowieczeństwa, wskazując, że we współczesnym świecie zeszło ono na dalszy plan, ale można to odmienić dzięki Sercu Jezusa. Dalej Ojciec Święty pochyla się nad ukazaniem miłości Chrystusa w Piśmie Świętym i nad kultem Serca Jezusowego z perspektywy teologicznej i historycznej. Choć nabożeństwo do Serca Chrystusowego może wydawać się przestarzałą formą pobożności, Papież ukazuje, że w istocie wciąż jest żywe i zachęca do jego podjęcia.
To pozycja wyjątkowa dla wszystkich czcicieli Maryi i miłośników książek ks. Rogowskiego. Matka Boża obecna jest w życiu autora od zawsze, gdyż jeszcze przed narodzeniem został on ofiarowany przez swoich rodziców Maryi. Niewielka i pięknie ilustrowana książeczka ma charakter osobistych rozważań, a jego tematem jest konsekwentna, zaszczepiona przez rodziców i podjęta później na zasadzie osobistego wyboru pobożność maryjna towarzysząca ks. Rogowskiemu od poczęcia aż do dzisiaj. Wymowne w tym kontekście wydaje się zakończenie rozważań i złożone tam pragnienie, wyprowadzone z fragmentu wiersza Osipa Mandelsztama, by słowo „Maryja” było tym ostatnim, którego kształt zachowują usta, które już zamilkły.
Modlitewnik przygotowany specjalnie na rozpoczynający się Rok Miłosierdzia. Zawiera zarówno dobrze znane nam wszystkim modlitwy, jak Koronka do Miłosierdzia Bożego czy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu Jana Pawła II, jak i nieco mniej znane nowenny do św. Siostry Faustyny i wiele innych.
Obchodzony w tym roku jubileusz 800. rocznicy powstania zakonu dominikanów zachęca do poznawania jego historii. Tym razem jest to postać św. Małgorzaty Arpadówny, dominikanki, która przez swoich królewskich rodziców, jeszcze przed narodzeniem została ofiarowana Bogu za uratowanie narodu węgierskiego przed Mongołami. Jako dziecko została oddana do klasztoru dominikanek na Wyspie Zajęczej na Dunaju. Małgorzata cieszy się na Węgrzech niezwykle żywym kultem. Była ona siostrą św. Kingi, księżnej krakowskiej, bł. Jolenty, księżnej wielkopolskiej (obie święte niewiasty cieszą się w Polsce żywym kultem), a także Konstancji, księżnej halickiej, która we Lwowie słynęła cudami.
Trzonem starannie edytorsko wydanej publikacji (w języku polskim i węgierskim) jest legenda św. Małgorzaty spisana w 1510 r. Bogaty materiał ikonograficzny i różnorodnych informacji pozwala poznać historię rodu Arpadów, św. Małgorzatę, jej rodzinę, także jej rodzinę zakonną – dominikanki.
Święty Józef z Nazaretu, Józef Oblubieniec, Józef Rzemieślnik, jest jednym z najbardziej czczonych świętych w Kościele katolickim. Być może przez wzgląd na jego opiekuńczość uważany jest za patrona umierających i dobrej śmierci. Oprócz tego jest patronem Kościoła powszechnego, stowarzyszeń i zgromadzeń zakonnych noszących jego imię, sprawiedliwości społecznej, małżeństw i rodzin chrześcijańskich, dzieci, młodzieży sierot, dziewictwa, robotników, rzemieślników, cieśli, drwali, stolarzy, inżynierów, grabarzy, wychowawców, podróżujących, wypędzonych. Jest patronem pracujących i poszukujących pracy, a także – o czym nie każdy wie – patronem osób poszukujących dobrego męża lub żony. Świętego Józefa wzywamy w przypadkach chorób oczu, w pokusach, sytuacjach beznadziejnych, w sytuacji braku dachu nad głową. Zebrane modlitwy pomogą w duchowej łączności ze Świętym.
Święty Ojciec Pio stał się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła katolickiego. Swoje posłannictwo miłości realizował przez modlitwę, pokorę i ofiarne cierpienie. Nieustanna modlitwa Ojca Pio była sposobem wypraszania u Boga potrzebnych łask. Możemy przez modlitwy, litanie i nowenny zebrane w tym modlitewniku prosić Świętego, aby wstawiał się za nami u Boga.
Rozważania do Pierwszego Listu św. Jana to jeden z tych tekstów pisanych „do szuflady”. To zbiór refleksji nad poszczególnymi wersami tej nowotestamentowej księgi, pisanych początkowo wyłącznie na własny użytek [...]. Ponad czteromiesięczne zatrzymanie się nad tymi pięcioma krótkimi, ale jakże bogatymi rozdziałami, inspirowane było jedynymi w swoim rodzaju słowami: BÓG JEST MIŁOŚCIĄ.
Aż do stycznia 2017 r. przeżywamy Jubileusz 800-lecia istnienia zakonu dominikanów, który tak pięknie wpisał się w dzieje Wrocławia i Śląska. Z tą myślą przygotowaliśmy książkę Piotra Stefaniaka Ikonografia świątobliwej Ofki Piastówny, dominikanki, raciborskiej kandydatki do chwały ołtarzy. Autor jest krakowskim pisarzem, dziennikarzem, historykiem i podróżnikiem, a w swojej kolejnej książce zebrał artystyczne wizerunki tej świątobliwej Niewiasty, księżniczki z rodu Piastów, żyjącej w I poł. XIV w. Wizerunki te od dawna służą uczczeniu Eufemii-Ofki jako osoby wrażliwej i głęboko traktującej swe życie duchowe. Niniejsza publikacja przekonuje, że raciborska kandydatka do chwały ołtarzy, której droga wyznaczona już została przed wiekami, doczekała się nawet licznych przedsta¬wień ikonograficznych. Ta starannie wydana, kolorowa książeczka jest swoistym przewodnikiem po autentycznych śladach naszego podziwu i czci dla zakonnicy dominikańskiej z górnośląskiego Raciborza.
Autor zatrzymuje się w swojej refleksji nad tym, co najważniejsze. Najpierw czas, relacje, doświadczenie spotkania, potem uzdrowienie, choroba, lęk przed śmiercią. W prosty sposób odnosi się do spraw, od których człowiek niejednokrotnie próbuje uciec. Uzmysławia, że miłość, obecność, bezpieczeństwo uzdalniają do wejścia w każdą sytuację.Pozycja szczególnie warta polecenia osobom dziś doświadczającym krzyża choroby, samotności, niezrozumienia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?