Proponujemy kandydatom do bierzmowania program, który opracował Prymas Polski Stefan kardynał Wyszyński. Sam autor nadał mu tytuł Społeczna Krucjata Miłości. Jest to propozycja odnowy życia codziennego, zaproszenie do oddziaływania miłością w rodzinie, w domu, w pracy, wśród przyjaciół, na wakacjach, wszędzie. Tak, aby zacząć przemieniać świat od siebie, od najbliższego otoczenia.Indeks kandydata do bierzmowania zawiera krótkie rozważania na każdy miesiąc roku szkolnego uzupełnione tabelami obecności oraz tekstami obrzędu sakramentu bierzmowania i wybranych pieśni.
Czytelnik studiujący listy Pawła z Tarsu często myśli o autorze w błędnych kategoriach, uznając go, za przekazem Łukaszowym, wyłącznie za Żyda, który konwertował na chrześcijaństwo. Przy uważnej lekturze zostanie jednak zaskoczony licznymi odwołaniami do obrazów z życia codziennego miast greckich – w tym praktyk sportowych. Niniejsza książeczka koncentruje się właśnie na zagadnieniu sportu, ukazując w tym świetle Pawła jako człowieka o otwartym umyśle, wychowanego w wielokulturowym Tarsie i być może bacznego obserwatora greckich świąt i rozrywek, w których najistotniejsze miejsce zajmowały cyklicznie organizowane igrzyska – głównie cztery: w Olimpii, Delfach, Nemei i Istmii – fascynujące cały zhellenizowany świat, w którym przyszło Pawłowi żyć.
Tyr i Sydon to największe miasta fenickie. Księgi biblijne najczęściej wymieniają je razem. Chociaż Pismo Święte nie wiąże z nimi zbyt wielu doniosłych czy przełomowych wydarzeń, to jednak warto przyjrzeć się ich historii, co pozwoli lepiej zrozumieć i głębiej wniknąć w wydarzenia historii zbawienia, w którą te pogańskie miasta także się wpisały. Z tego też powodu kolejny tomik serii „Archeolog czyta Biblię”, który oddajemy do rąk Czytelników, im właśnie został poświęcony.
„Pochwalony bądź” – tytuł najnowszej encykliki papieża Franciszka został zaczerpnięty z kantyku św. Franciszka z Asyżu, głoszącego chwałę cudu stworzenia. Encyklika jest apelem papieża, aby ludzie zaczęli szanować naturę stworzoną przez Boga, jednocząc się w dążeniu do zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju.
Modlitwy wstawiennicze, litanie i nowenna do św. Jadwigi ŚląskiejŚwięta Jadwiga Śląska, jedna z najpopularniejszych świętych w Polsce, czczona jest jako patronka Europy, Polski, ale także Śląska, Archidiecezji Wrocławskiej oraz Wrocławia i Trzebnicy. Została też wybrana na patronkę pojednania polsko-niemieckiego i pokoju. Otacza opieką budujące się kościoły, chrześcijańskie rodziny i małżeństwa. We wspomnienie św. Jadwigi Karol Wojtyła - wielki czciciel Świętej został wybrany na stolicę Piotrową jako papież Jan Paweł II.W kolejnym modlitewniku zamieściliśmy krótki żywot Świętej, bogaty wybór modlitw wstawienniczych, litanie i nowennę oraz informacje o Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, gdzie spoczywają jej relikwie.
To książka dla wszystkich – tych, którzy czytają słowo Boże i tych, którzy chcieliby zacząć je czytać, ale nie wiedzą jak. Zawiera wiele ciekawych spostrzeżeń i inspiracji do poznawania Biblii. Może być też niezwykle przydatna dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii: kapłanów, lektorów i osób, które robią to okazjonalnie. Autor udziela bowiem wielu praktycznych porad, jak czytać na głos Pismo Święte, by trafiało do słuchaczy.
Tekst adhortacji Amoris laetitia (radość miłości) – owoc synodu o rodzinie – choć obszerny jest napisany zrozumiałym językiem. Jak sam papież Franciszek radzi, nie należy czytać jej jednym „haustem”, tylko wybierać sobie najbardziej interesujący spośród ośmiu rozdziałów. Rozpoczyna dokument biblijna refleksja-wykład ewangelicznych przypowieści oraz nauki o miłości św. Pawła. Mamy opowieść o dzisiejszej rodzinie żyjącej w trudnych czasach, ale będącej zalążkiem dobra i miłości. Następnie przypomniane zostały podstawowe kwestie nauczania Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Mamy piękne przesłanie dla narzeczonych, którzy niebawem staną się rodziną, o wychowaniu dzieci. Słowa, które zostały zapisane to nie tylko opis, ale ciepło, pociecha, życzliwość spojrzenia na problemy, podsuwanie rad, obrazów dobra. Inspirujący jest też rozdział kierowany do kapłanów. Ale rozdział ostatni o związkach nieformalnych – jak stwierdza Papież – będzie dla wielu ciekawy. Tych ludzi Papież nie odrzuca, a wręcz daje im pocieszenie, praktyczne, codzienne rady odnoszące się do ciepła rodzinnego i ludzkiego, które w każdej sytuacji należy podtrzymywać, nawet wtedy, kiedy jest się daleko od ideału, gdy nie żyje się łaską sakramentalną. W Roku Miłosierdzia dokument ten powinien pobudzić rodziny chrześcijańskie do docenienia darów małżeństwa i rodziny.
W niniejszej publikacji autorka stara się odpowiedzieć na pytanie. Czy mezopotamski świat podziemny, opisywany w różnych przekazach ustnych istniejących na starożytnym Bliskim Wschodzie, miał wpływ na koncepcje biblijnego Szeolu?
Trzon publikacji stanowią teksty napisane na podstawie referatów wygłoszonych w trakcie dorocznej konferencji Sekcji Wykładowców Katolickiej Nauki Społecznej i Instytutu Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w dniach 19-21 czerwca 2017 r. Wspomnianych 7 referatów oraz 8 tekstów niezależnych porusza tematykę przemian społecznych zachodzących we współczesnym świecie. Jak sugeruje tytuł, autorzy przyczyn wydarzeń szukają zarówno w kryzysie elit, jak i tendencjach obejmujących całe społeczeństwo. Przedstawione są historyczne przykłady buntu mas, analiza obecnej sytuacji w Polsce i na świecie oraz to, jak Kościół radzi sobie z wyzwaniami codzienności i jak odbierany jest przez Polaków.
Zbiór biogramów biskupów, arcybiskupów, kardynałów, a także (w latach1945-1972) administratorów diecezji wrocławskiej został opracowany na podstawiemonumentalnej publikacji autora Historia Kościoła katolickiego na Śląsku iinnych zgromadzonych materiałów. Teksty poprzedzone Ogólną charakterystykąepiskopatu wrocławskiego zostały wzbogacone o bogaty materiał ikonograficznyherby, ilustracje, fotografie pomników i zdjęcia samychrządców.
Wydana w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości książka jest zbiorem pieśni i modlitw patriotycznych z różnych okresów. Obok pieśni takich jak ""Bogurodzica"" czy ""Jak długo w sercach naszych"" znajdujemy modlitwy z okresu rozbiorów, skierowane do polskich świętych i błogosławionych lub układane przez kard. Stanisława Wyszyńskiego czy ks. Jerzego Popiełuszkę.
... to publikacja, która jest odpowiedzią na dość częsty lęk przed spowiedzią, a także zachęta do skorzystania z tak pięknego daru, jakim jest pokuta i pojednanie"" - ze wstępu bp. Jacka Kicińskiego.Ksiądz Patryk Gołubców omawia pięć warunków dobrej spowiedzi, tłumacząc, na czym polegają i jak je dobrze wypełnić. Rozważania uzupełniają modlitwy. Całość będzie dobrą pomocą w przygotowaniu się do ""jednego z najtrudniejszych sakramentów
Album zawiera wiele niepublikowanych dotąd zdjęć klasztoru Księgi Henrykowskiej. Otoczenie opactwa przedstawione jest w scenerii wszystkich pór roku. W odróżnieniu od wydanych wcześniej albumów możemy podziwiać zabudowania klasztorne również w nocnej iluminacji. Niezapomniane wrażenie wywołują fotografie wnętrza opactwa. Zachwycają zdjęcia zarówno znacznych fragmentów pomieszczeń, jak i licznych detali.Prezentowany album zawiera opisy w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.
W siedmiu rozdziałach autor opowiada o spotkaniach z siedmioma papieżami (Piusem XII, Janem XXIII, Pawłem VI, Janem Pawłem I, Janem Pawłem II, Benedyktem XVI, Franciszkiem). Dzieli się swoimi postrzeganiem siedmiu ważnych dla Kościoła i dla świata pontyfikatów, które często przypadały na trudny, niekiedy wręcz dramatyczny okres.
Instrukcja. Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła - opis książki:Ogłoszona 20 lipca br. przez Kongregację ds. Duchowieństwa Instrukcja Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie ewangelizacyjnej misji Kościoła proponuje sposoby lepszego wykorzystania istniejącego ustawodawstwa w tym zakresie, tak aby zwiększyć współodpowiedzialność wiernych oraz wspierać duszpasterstwo bliskości i współpracy między parafiami. W Kościele jest miejsce dla wszystkich i wszyscy mogą w nim znaleźć miejsce dla siebie, aby jak najlepiej pełnić swe powołanie i kapłani, i wierni.Na treść Instrukcji składa się 11 rozdziałów, które można podzielić na dwie wyraźne części. Część pierwsza rozdziały 16 zawiera szerokie rozważania nt. nawrócenia duszpasterskiego, poczucia misyjnego i wartości parafii w dzisiejszych okolicznościach, podczas gdy w części drugiej rozdziały 711 omówione zostały różne zadania wspólnot parafialnych, ich role i sposoby stosowania w nich norm, które ich dotyczą.Książka Instrukcja. Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła - oprawa miękka - Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM.Książka posiada 82 stron i została wydana w 2020 r.
Modlitewnik do Trójcy Świętej, który Państwu prezentujemy, zbiera modlitwy nieznane. Jako pierwsze powstały teksty "Nowenny do Trójcy Świętej" i "Koronki do Trójcy Świętej (I)". Medytacje autorki nad tajemnicą Trójcy Świętej trwały dalej, co doprowadziło do powstania idei wspólnotowej drogi krzyżowej Z propozycją nowego nabożeństwa Jolanta Broś zwróciła się do Prymasa Polski, Komisji Episkopatu Polski, a nawet Watykanu, otrzymując przychylne komentarze i sugestie dotyczące dalszych działań. Przekazujemy w Państwa ręce ten modlitewnik, aby zachęcić do zgłębiania tajemnicy Trójcy Świętej. Ruch Wspólnotowej Drogi Krzyżowej to inicjatywa zachęcająca do rozważania męki Zbawiciela w duchu jedności Trójcy Świętej przez cały rok, a nie jedynie w okresie Wielkiego Postu. Zatrzymanie się pod krzyżem wraz z Matką Boga i modlitewna refleksja nad jednością Ojca i Syna w Duchu Świętym może pomóc w codziennym przemienianiu swojego życia.
Autor, ks. prof. dr hab. Stanisław Olejnik, teolog, wykładowca, doktor honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej w Rzymie (1968-1973), protonotariusz apostolski, prowadził bardzo pracowite i kapłańskie życie. Jest autorem wielu artykułów, referatów, skryptów i podręczników, opracowań, książek, recenzji, homilii i przyczynków, którymi wniósł niemały wkład w rozwój teologii moralnej zgodnej z nową koncepcją przyjętą na Soborze Watykańskim II. Oprócz zajęć z teologii moralnej i etyki filozoficznej w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku prowadził wykłady na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz w Akademii teologii Katolickiej w Warszawie. Wychował spore grono doktorantów, magistrów, asystentów i współpracowników.Książka ks. Olejnika to napisana ze swadą, wspaniała autobiografia, będąca zapisem wspomnień o domu rodzinnym, o latach nauki szkolnej, studiach seminaryjnych i uniwersyteckich, o pracy naukowej i dydaktycznej, wspomnień o wyjazdach zagranicznych wzbogaconych bystrymi, niekiedy dowcipnymi opisami odwiedzanych miejsc. To opowieść o pięknej, choć chwilami niełatwej drodze życia, na której Autor spotykał ludzi ciekawych, wybitnych czy też zwykłych, ale za to wielkich umysłem, sercem, czynami. Na jego drodze życia Opatrzność postawiła osobę ks. Karola Wojtyły papieża Jana Pawła II. Między tymi młodymi wówczas księżmi nawiązała się nić koleżeństwa, która z czasem umacniała się i przerodziła w przyjaźń. Potwierdzeniem i świadectwem wieloletniej przyjaźni jest korespondencja. Wiele z listów, które słał do swego przyjaciela Stanisława biskup, arcybiskup i kardynał Wojtyła, a następnie Jan Paweł II, znalazło się w książce (wybrane również jako fotokopie oryginałów). Ostatni list otrzymał ks. Olejnik kilka miesięcy przed śmiercią wielkiego Papieża-Polaka.Materiał ilustracyjny, na który składają się wspomniane fotokopie wybranych listów oraz zdjęcia z archiwum Autora, doskonale uzupełnia ten piękny i bogaty życiorys.
To niezwykle wartościowa pozycja będąca zaproszeniem do odkrywania objawionej Tajemnicy Boga i człowieka osnuta wokół myśli Jana Pawła II. Odkrywanie owych tajemnic prowadzi do umocnienia i pogłębienia naszej chrześcijańskiej wiary.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?