Wiele osób marzy o tym, by stać się szczęśliwym właścicielem psa. Jednak przed kupnem lub adopcją zwierzaka trzeba dowiedzieć się o nim jak najwięcej, aby nie skończyło się na frustracji, rozczarowaniu i nieumiejętności poradzenia sobie z czworonożnym członkiem rodziny. Pies to nie zabawka – ma emocje, potrzeby, instynkt, własny sposób postrzegania świata, zachowania przypisane jego gatunkowi i rasie. Bez wiedzy o tym wszystkim łatwo zacząć popełniać błędy, które mogą utrudnić lub uniemożliwić dobre wychowanie psa i zaprzyjaźnienie się z nim.
O tym właśnie jest ta książka. Autorka, z zawodu behawiorystka i trenerka psów, szeroko i dogłębnie opowiada, jakim stworzeniem jest pies, jak myśli, jak się uczy, jak reaguje na otoczenie, jak można i należy z nim postępować, a jak nie wolno i dlaczego. Opisuje, czego będzie potrzebował pies, jakie są koszty jego utrzymania i jak posiadanie psa wpływa na codzienne życie. Są tutaj cenne wskazówki dla każdego, kto myśli o przygarnięciu psa i podchodzi do tego odpowiedzialnie. Polecamy wszystkim przyszłym opiekunom psów!
Odbiorcy:
– przyszli właściciele i opiekunowie psów,
– miłośnicy i właściciele psów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę,
– osoby związane zawodowo z psami (wolontariusze w schroniskach, trenerzy, opiekunowie).
Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– zawiera przekrojową wiedzę o wszystkich aspektach posiadania i wychowania psa;
– uczy wrażliwości na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół;
– będzie doskonałym podarunkiem dla każdego, kto myśli o przygarnięciu psa.
Twój pies wyprowadza cię na spacer? Czyta twoje gazety, aż wióry lecą? Radośnie rzuca się na wchodzących gości? Żebrze o każdy kęs twojego posiłku? Poznaj sposoby, jak wyeliminować te zachowania i poprawić Wasze wspólne życie!
Dowiedz się, jak widzi, słyszy i co czuje twój pies! Poznaj podstawy psiego języka i zacznij lepiej rozumieć swojego pupila: co przekazuje mową ciała, co zachęca go do współpracy, czego nie lubi, a co sprawia mu przyjemność. Naucz się wymagać od niego posłuszeństwa, rozwiązywać problemy na linii piesczłowiek oraz eliminować nieakceptowalne zachowania, wykorzystując zasady szkolenia pozytywnego.
Jeśli dopiero zamierzasz przygarnąć czworonożnego przyjaciela pod swój dach, dowiedz się, jak świadomie wybrać psa odpowiedniego dla ciebie i swojej rodziny. Zdobądź wszystkie najważniejsze informacje niezbędne do nawiązania wzajemnej przyjaźni.
Poradnik podpowiada:
- jak pracować z psem, by nauczyć go podstawowego posłuszeństwa i wyeliminować niepożądane zachowania
- jak ciekawie i aktywnie spędzać czas z psem: ucząc go prostych sztuczek czy uprawiając psie sporty
- co powinno znaleźć się w diecie twojego psa
- jak go pielęgnować i dbać o jego zdrowie
W nowym wydaniu:
- przepisy na zdrowe psie smakołyki, które łatwo przygotujesz w domu
- pomysły na wykonanie zabawek dla psa i propozycje zabaw z nimi
- odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez właścicieli psów
Jeśli chcecie wiedzieć, czy czosnek rzeczywiście odstrasza kleszcze, czekolada daje psom poczucie szczęścia, a jeden dzień w tygodniu głodówki ma dla psa sens - tutaj znajdziecie odpowiedź.
Koniec z obiegowymi pomyłkami! Książka przedstawia teoretyczną wiedzę na temat karmienia psów i pomocne rady żywieniowe.
Czytelniku! Przeczytaj, zastanów się, a potem zdecyduj, jaka jest najlepsza metoda żywienia twojego psa - i co w przyszłości na pewno nie znajdzie się już w jego misce.
Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów to:kompleksowe omówienie fizycznych podstaw ultrasonografii, zasad wyboru sprzętu i głównych pojęć z zakresu obrazowania;opis poszczególnych narządów z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wykonania badania;przedstawienie stanów anatomicznie prawidłowych i objętych procesem chorobowym;zalecenia dotyczące sprzętu i technik używanych do pobierania próbek tkanek, umożliwiających polepszenie specyfiki badań ultrasonograficznych przy wykrywaniu różnych nieprawidłowości;wyjątkowy zbiór filmów (klipów) ukazujących przebieg badania USG w poszczególnych przypadkach klinicznych.
Książka Kliniczna endokrynologia psów i kotów to najnowsze opracowanie z dziedziny endokrynologii klinicznej, autorstwa wielu wybitnych pracowników naukowych i praktyków klinicznych. Podręcznik podzielono na 14 rozdziałów, z których każdy poświęcono odrębnemu gruczołowi wydzielania wewnętrznego. W poszczególnych opisach uwzględniono podstawowe i najnowsze informacje dotyczące fizjologii, patofizjologii gruczołów wydzielania wewnętrznego, etiologii i patogenezy szczegółowo opisanych jednostek chorobowych, a także ich symptomatologii klinicznej i laboratoryjnej, diagnostyce różnicowej objawów klinicznych, metod rozpoznawania oraz sposobów postępowania chirurgicznego. Ta część opracowania każdej jednostki chorobowej jest szczególnie istotna, ponieważ zawiera najnowsze informacje dotyczące lęków, ich dawkowania oraz czasu stosowania. Bardzo istotną częścią opisu jednostek chorobowych są informacje dotyczące rokowania co do wyleczenia, uzyskania remisji czy czasu przeżycia pacjenta. Wartość książki podnosi bardzo bogata szata graficzna, przedstawiająca klasyczny obraz poszczególnych chorób, a także nietypowe przypadki ze szczególnym uwzględnieniem charakterystycznej lokalizacji zmian czy ich obrazu klinicznego. Książka zawiera również rozdział, w którym zebrano w skondensowanej formie schematy wykonywania poszczególnych badań czynnościowych swoistych narządowo, schematy leczenia poszczególnych schorzeń endokrynologicznych oraz algorytmy postępowania diagnostycznego w wybranych stanach chorobowych.
W Klinicznej endokrynologii psów i kotów znajdują się wszystkie informacje potrzebne zarówno studentom medycyny weterynaryjnej, jak i praktykującym lekarzom weterynarii.
Prof. dr hab. Roman Lechowski
Z "Przedmowy do wydania polskiego"
(...) Książkę tę nazwano „książką kucharską” dla lekarzy praktyków, parających się diagnostyką radiologiczną. Taki też wydaje się zamysł głównego autora: w sposób zwięzły, a zarazem praktyczny, przedkłada Czytelnikowi wskazówki techniczne, pomagające prawidłowo wykonać badanie radiologiczne. Warto podkreślić, iż opis wszystkich projekcji radiologicznych zawiera istotne w badaniu dane anatomiczne. Autor w każdej projekcji podaje przebieg promienia centralnego i kolimację wiązki promieni, podkreślając wagę tych procedur w przygotowaniu prawidłowej ekspozycji. J.P. Morgan uwzględnia też tzw. „techniki rzadkie” między innymi technikę bezekranową. Autor w każdym przypadku zwraca uwagę na ustawienia aparatu, podkreślając ich wpływ na wartość badania. W książce poświęcono dużo miejsca badaniu radiologicznemu głowy, kręgosłupa i miednicy, a więc obszarom, które w procesie diagnostycznym sprawiają najwięcej trudności. Również w wyjątkowy sposób J.P. Morgan odnosi się do badania radiologicznego pacjenta po urazie. Zwraca uwagę na bolesność niektórych procedur radiologicznych, podając jednocześnie rozwiązania dla tego typu problemów. Książka ta powinna znaleźć się w księgozbiorze każdego lekarza weterynarii i personelu pomocniczego, zajmujących się diagnostyką radiologiczną. Oddając tę książkę środowisku weterynaryjnemu, wierzymy, że zostanie przez nie dobrze przyjęta.
Na koniec pragnę podziękować wszystkim, których praca przyczyniła się do wydania książki, a szczególnie Pani lek. wet. Zofii Budzińskiej.
dr n. wet. Roman Aleksiewicz
specjalizacja: Chirurgia, Radiologia Weterynaryjna
członek International Veterinary Radiology Association
Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
Katowice, 16.08.2008
Praktyczna hematologia psów i kotów to książka skierowana głównie do lekarzy praktyków i studentów medycyny weterynaryjnej, umożliwiająca zrozumienie etiologii i patogenezy wielu chorób układu krwiotwórczego. Zawarte w niej informacje pomagają w interpretacji wyników badań hematologicznych i wyborze metod działania w przypadku uzyskania wątpliwych rezultatów badań podstawowych.W książce znajduje się:- szczegółowe omówienie najważniejszych chorób szeregu czerwono- i białokrwinkowego oraz układu krzepnięcia (m.in.: anemii, białaczek i chłoniaków złośliwych),- opis metod pobierania próbek i badania pozyskanego materiału,- wysokiej jakości zdjęcia ukazujące typowe wyniki badań mikroskopowych krwi i tkanek krwiotwórczych,- rysunki i tabele ułatwiające zrozumienie ogólnej systematyki hematologicznej.
Praktyczny poradnik będący kontynuacją serii MemoVet.Lekarze weterynarii, asystenci i studenci znajdą w niej kompletne wskazówki dotyczące dozowania leków. Oryginał publikacji w języku niemieckim jest wykorzystywany w praktyce przez wielu lekarzy w Polsce. Postanowiliśmy udostępnić ją szerszemu gronu potencjalnych Czytelników, wydając wersję polskojęzyczną. Książka jest zatem odpowiedzią na Państwa sugestie dotyczące doboru wydawanych tytułów.
Diagnozy postawionej przez doświadczonego lekarza weterynarii na podstawie oceny wizualnej oraz analizy wyników badań laboratoryjnych nie mogą zastąpić żadne, nawet najbardziej zaawansowane, technologie. Dzięki prawidłowemu rozpoznaniu objawów zewnętrznych można rozpocząć odpowiednią terapię już w początkowym stadium choroby, a tym samym uniknąć poważnych komplikacji.Przejrzysty układ książki - wg objawów a nie chorób, pozwala w łatwy sposób odnaleźć potrzebne informacje. Szybka i pewna diagnoza w oparciu o dokładny opis objawów pomoże szybciej podjąć decyzję i wybrać odpowiedni rodzaj terapii. W książce znajdują się również: obszerny rozdział dotyczący możliwych/zalecanych w danym przypadku badań laboratoryjnych oraz tabele norm laboratoryjnych, ułatwiające interpretację przeprowadzonych testów.
Najobszerniejsze polskie kompendium o zwierzętach, wyborze i wyposażeniu zbiornika oraz pielęgnowaniu roślin w terrarium! Zawiera wyczerpujące opisy najpopularniejszych gatunków zwierząt!
W poradniku ważne i interesujące informacje znajdą zarówno początkujący terraryści, jak i bardziej doświadczeni hodowcy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Poradnik w sposób przejrzysty i wyczerpujący prezentuje różne gatunki owadów, pajęczaków, skorupiaków, płazów i gadów, a także podpowiada, jak krok po kroku stworzyć w domu terrarium leśne, tropikalne, pustynne lub błotne.
Poradnik podpowiada:
- jakie są najpopularniejsze gatunki zwierząt hodowanych w terrarium
- jak wybrać odpowiedni typ i rodzaj terrarium
- jakie zastosować ogrzewanie i oświetlenie, po jakie podłoże i dekoracje sięgnąć
- gdzie zaopatrzyć się w rośliny do terrarium, jak je dobierać i sadzić
- jakie są zasady karmienia zwierząt i jaką karmówkę wybrać
- jak dbać o higienę terrarium
- jakie są przyczyny, objawy i sposoby leczenia chorób i dolegliwości występujących u gadów i płazów
- które zwierzęta są niebezpieczne lub trudne w hodowli i co każdy terrarysta powinien na ten temat wiedzieć
dr Paweł Czapczyk – od wielu lat pasjonat akwarystyki i terrarystyki. Autor książek, artykułów prasowych, a także audycji radiowych i scenariuszy do filmów dokumentalnych. W swoich terrariach uprawiał rzadkie okazy epifitów i storczyków, a hodował m.in. straszyki, chrząszcze, modliszki, ślimaki, pajęczaki, kraby, a także płazy ogoniaste i bezogonowe oraz żółwie i jaszczurki. Był redaktorem naczelnym „Zeszytów Terrarystycznych”. Obecnie jest członkiem Towarzystwa Naukowego Branży Zoologicznej „Animalian”.
Właściciele kotów będą z pewnością na co dzień posługiwać się tym poradnikiem. Został on napisany przez czołowych specjalistów w dziedzinie weterynarii i behawioryzmu zwierzęcego - Grahama Meadowsa i Elsę Flint. Stworzyli oni książkę wyczerpującą, wygodną w użyciu, pełną fascynujących faktów i istotnych informacji. Prześledzili w niej wzajemne kontakty kotów i ludzi na przestrzeni długich wieków - od najdawniejszych czasów, gdy zwierzęta te czczono jako bóstwa, aż do dzisiaj, gdy w wyniku selektywnej hodowli są one ogromnie zróżnicowane - pod względem wielkości, kształtu, barw, typu sierści i rodzaju usposobienia.
Dzięki tej książce łatwiej wybierzesz odpowiedniego kota, wprowadzisz go do domu i we właściwy sposób zaopiekujesz się nim. W rozdziale o żywieniu można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące optymalnej kociej diety, a także odpowiedź na ważne pytania - czy lepsza jest karma gotowa, czy domowa oraz jak karmić kota w zależności od jego wieku, rasy bądź stanu zdrowia. Zawarte w książce tabele pozwalają szybko się zorientować, jakie są objawy oraz przyczyny poszczególnych chorób dotykających koty, a także jak im przeciwdziałać i jak postępować w nagłych wypadkach. W poradniku znajdziesz również rozdział mówiący o niepożądanych zachowaniach zwierząt i sposobach ich modyfikowania. Autorzy przekonują, że porozumienie z kotami jest możliwe - pomimo ich rzekomej wyjątkowej powściągliwości. Czworonogi te potrafią polubić i docenić towarzystwo człowieka, aczkolwiek - o czym trzeba pamiętać - na własnych warunkach. W książce znajdziesz szczegółowo opisane następujące zagadnienia:
Spojrzenie okiem eksperta na koty i ich świat
Jak dbać o kota w każdym momencie jego życia
Oparte na najnowszych badaniach, praktyczne porady dotyczące trudnych kocich zachowań
Rozpoznawanie chorób i ich leczenie
Podstawowe wiadomości o żywieniu kota
Dobre strony posiadania kota
Przegląd ras
Znajomość kociej psychiki w porównaniu ze znajomością psiej natury jest niestety niewielka. Wiele nieprawdziwych opinii na temat kotów psuje kocio-ludzkie relacje. Poza tym ludzie poświęcają kotom zbyt mało czasu, wychodząc z założenia (także fałszywego),
że kot jest samotnikiem i najlepiej poradzi sobie sam. Dzięki książkom, takim jak „Koci detektyw”, pisanym przez znawców kociej natury, można uniknąć nieporozumień i kłopotów w kocio-ludzkich związkach. Autorka słusznie zauważa, że opieka nad zwierzęciem ma być przyjemnością dla obu stron a podstawą sukcesu w wychowaniu kota jest pozwolenie mu na bycie po prostu kotem.
Nie zgadzam się z autorką tylko w przypadku żywienia kotów. Moim zdaniem sucha karma to nie wszystko, a kot powinien dostawać bardzo urozmaicone jedzenie. Książkę polecam wszystkim tym, którzy pragną poznać lepiej kocie charaktery.
Dorota Sumińska
Niezwykle interesująca książka o tym, jak zrozumieć kocie zachowanie. Opisane przez znaną „kocią psycholog” rozmaite przypadki niepożądanych zachowań kotów, ich diagnozy i sposoby leczenia pozwolą każdemu miłośnikowi tych zwierząt lepiej poznać swego przyjaciela. Ta cenna na księgarskim rynku pozycja ma za zadanie pomóc opiekunom kotów szczególnie wówczas, gdy kocie problemy wydają się trudne lub wręcz niemożliwe do rozwiązania. Gorąco polecam.
Wojciech – Albert Kurkowski
redaktor naczelny miesięcznika KOT
SPIS TREŚCI:
Podziękowania 11
Wprowadzenie 13
Rozdział 1: Co stanowi podłoże
niewłaściwych zachowań kota? 19
Normalne zachowania prezentowane w niewłaściwych sytuacjach
Właściciel – kot. Konflikt osobowości
Anomalie neurologiczne
Problemy medyczne
Rozdział 2: Co robić, gdy sprawy przybierają zły obrót? 25
Pomoc terapeuty
Terapie łączone
Metoda dotyku Tellington
Tresura przy użyciu klikera
Rozdział 3: Zabawa w kociego detektywa 36
Rozwój osobowości kota
Wczesna socjalizacja i jej znaczenie
Zabawy
Czy w kocim świecie istnieją stereotypy?
Rozdział 4: Brudzenie w domu 57
Prawdopodobne przyczyny brudzenia w domu
Czyszczenie zabrudzonych powierzchni
Idiopatyczne zapalenie pęcherza u kotów
Rozdział 5: Znaczenie moczem 74
Ocieranie
Pozostawianie odchodów
Drapanie
Rozdział 6: Agresja 95
Agresja w czasie zabawy
Asertywność i wyuczona agresja
Agresja ze strachu
Agresja spowodowana bólem
Rozdział 7: Agresja i problemy w domach
zamieszkiwanych przez wiele kotów 111
Życie społeczne kota
Dojrzałość społeczna
Czy twoje koty są na wojennej ścieżce?
Znaczenie terenu
Rozdział 8: Niepokój i strach 149
Jak sobie radzić z wylęknionym kotem?
Esencje kwiatowe i leki ziołowe
Rozdział 9: Problemy natury neurologicznej 166
Nadmierne lizanie sierści
Problemy z łaknieniem
Pogoń za własnym ogonem
Syndrom kociej przeczulicy
Rozdział 10: Więź uczuciowa 182
Czy to jesteś ty?
Nieograniczona potrzeba atencji
Samotny kot w domu
Rozdział 11: Koty trzymane w domu 194
Atrakcyjne środowisko
Źródła zadowolenia ważne dla kota
Kocie kryjówki
Zabawy w polowanie
Rozdział 12: Najczęściej zadawane pytania
dotyczące kotów 210
Czy lepiej mieć jedno czy dwa kocięta?
Jak wprowadzić nowe kocię do domu, w którym mieszka
już jeden osobnik?
Jak przygotować kota do długiej podróży samochodem?
Jak przeprowadzić się z kotem do nowego domu?
Epilog 227
Przez całe stulecia jack russell terriery hodowane były do polowań na lisa, jako znakomite norowce. Dziś te niewielkie rozmiarem, ale wielkie duchem, wytrzymałe i obdarzone silną osobowością czworonogi cenione są przede wszystkim jako niekłopotliwe psy rodzinne i pogodni kompani miłośników koni.
Znawczyni rasy Dorothea Penižek dzieli się swoją wiedzą na temat wyjątkowego charakteru, zalet, specyfiki i potrzeb tych pełnych energii psów.
W książce znajdziesz wskazówki dotyczące opieki nad jack russell terrierem, właściwego żywienie, pielęgnacji i wychowanie, zabawa i sportów, w których sprawdzają się psy tej rasy.
Mam dwa koty Krzysztofa Kolumba i Elvisa Presleya.Na początku często nie rozumiałam ich zachowania, ale patrzyłam, wyciągałam wnioski i kojarzyłam fakty.W tej książce opisuję to, co zrozumiałam na temat kotów.Co zrobić, żeby mały kotek łatwo przyzwyczaił się do nowego miejsca.Czym karmić koty, żeby były zdrowe.W jaki sposób podejść kota jeśli chcesz go złapać.Jak się bawić z kotem.Jak sobie poradzić przy drobnych dolegliwościach.I dlaczego warto mieć dwa koty zamiast jednego.
Na akwarystyczne hobby nigdy nie jest za późno, a trzeba zaznaczyć, że zalet płynących z jego praktykowania jest naprawdę wiele. Oprócz tego, że akwarium może pięknie zdobić mieszkanie, to pływające w nim ryby mają pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka - ich obserwowanie działa uspokajająco. W atlasie zamieszczono opisy 150 gatunków ryb akwariowych. Charakterystyki pomogą dobrać odpowiednie gatunki tak, by odpowiadały one naszym możliwościom i jednocześnie spełniały wymagania tych delikatnych zwierząt.
"Nasi pupile" to książka dla uczniów klas I - III.Młody czytelnik poznaje tajniki życia i upodobania zwierzątek hodowanych w domu. Ponadto uczy się rysować je, rozwiązuje krzyżówki i zadania związane tematycznie z opieką nad domowymi pupilami.Książka uczy spostrzegawczości, dokładności, dostarcza wiedzy o zwierzątkach oraz mobilizuje do systematycznej, zaplanowanej opieki nad nimi."Nasi pupile" - książka, która uczy, bawi i wychowuje.
Niezbędna pozycja w bibliotece każdego lekarza weterynarii. Co znajdziesz w książce? - Najczęstsze przypadki z opisem epidemiologii, patogenezy oraz zdjęciami - Szczegółowy opis symptomów i diagnostyki chorób - Leczenie oraz zapobieganie chorobom transmisyjnym Dlaczego warto? W ostatnich latach w Polsce obserwuje się zwiększoną częstotliwość pojawiania się chorób transmisyjnych u zwierząt domowych, które do niedawna uważane były za w pełni egzotyczne. Prawdopodobną przyczyną tego stanu rzeczy jest stopniowa zmiana warunków klimatycznych następstwem czego jest pojawienie się nowych jednostek zakaźnych i inwazyjnych na obszarach dotychczas od nich wolnych. Książka, którą oddajemy w ręce Czytelników jest pozycją, w której w sposób syntetyczny przedstawiono opis, zasady leczenia i diagnostyki najczęściej występujących chorób transmisyjnych u psów i kotów.
Jednym z marzeń większości dzieci jest posiadanie własnego psa. Ta książka będzie doskonałym prezentem dla dziecka, którego rodzice postanowili spełnić to marzenie. Na jej kartach mały czytelnik znajdzie wiele cennych rad, które pomogą mu przygotować się do odpowiedzialnej roli właściciela psa. Dowie się z niej, czym się kierować, gdy razem z rodzicami pojedzie wybrać szczeniaczka; jak go wychowywać, tresować, jakie ćwiczenia mu zapewnić, by był zdrowy i szczęśliwy. Poradnik podpowiada także, kiedy psu potrzebny jest weterynarz oraz co zrobić, gdy trzeba wyjechać, a nie można zabrać psa ze sobą. Mimo swojej niewielkiej objętości książeczka zawiera odpowiedzi na wszystkie najczęstsze pytania, jakie może zadać mały opiekun psa.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?