W tej strefie polecamy książki o zdrowym trybie życia - zmianie stylu życia, detoksach, odstresowaniu, profilaktyce chorób, właściwym i zdrowym odżywianiu, zbilansowanej diecie, ćwiczeniach, relaksacji, zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Polecamy poradniki znanych i cenionych autorów o zdrowym trybie życia. Dowiesz się o sposobach radzenia sobie ze stresem oraz jak zmiana nawyków żywieniowych i trybu życia zmieni twoje życie na lepsze. Dzięki temu zyskasz wyższą jakość życia w każdym jego aspekcie.
W Szwecji nie brak harmonii w myśleniu o zdrowiu. Skandynawska mentalność pozwala poczuć smak prawdziwej wolności – w głowie i ciele. Porzućcie więc niespełniające obietnic, cudotwórcze kuracje, ale też kanapowy styl życia. Wcale nie trzeba być maratończykiem – przekonują Carl Johan Sundberg i Anders Hansen. Autorzy „Projektu zdrowie” obalają dziesiątki mitów. Dowodzą, że mylne jest wyobrażenie o niemądrym mięśniaku, bo aktywność fizyczna to inwestycja w rozwój logicznego i kreatywnego myślenia. Wyjaśniają też, jak przejście do autobusu może uruchomić nieaktywne geny, a ciało na własny użytek wyprodukować – dającą poczucie szczęścia – morfinę. Wskazówki od skandynawskich naukowców umożliwią osiągnięcie ekstazy oraz efektów porównywalnych ze skutecznością zabiegów chirurgicznych. Pozwolą także na odmłodzenie swojego biologicznego wieku.
Sundberg i Hansen bazują na doświadczeniach milionów osób. Z jednej strony podchodzą do tematu jak lekarze, z drugiej – jak statystycy, odnosząc się do setek najlepszych i najnowszych badań w dziedzinie medycyny i aktywności fizycznej. Naukowe zależności czynią w pełni zrozumiałymi, wyposażając czytelnika w gotowe już do użycia narzędzia. Ale autorzy „Projektu zdrowie” to nie tylko lekarze. Anders Hansen, ekspert w dziedzinie psychiki człowieka, to także ekonomista. Carl Johan Sundberg, profesor fizjologii, jako członek Komisji Medycznej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego odpowiada natomiast za zdrowie najlepszych na świecie sportowców.
„Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta” to również propozycja dla miłośników dobrego stylu, która obdarza przyjemnością zmysły. Bo pięknie wydaną książkę czyta się i ogląda z równie niesłabnącą ciekawością. Ilustracje zaprojektowała polska rysowniczka Katarzyna Breczko.
Nie musisz być maratończykiem, żeby zapobiegać chorobom, wystarczy 30-minutowy spacer. Przedstawiamy także wyniki najnowszych badań naukowych dotyczących spalania tłuszczu i „superinterwałów” – formy treningu trwającego mniej niż 5 minut, która może być bardziej efektywna niż godzina ćwiczeń.
Książka spodoba się zwłaszcza tym, którzy nie mają zbyt dużo czasu na ćwiczenia.
„Ta książka zrewolucjonizuje twoje podejście do czystości… i pomoże wychować zdrowsze dzieci.”
Giulia Enders, autorka światowego bestsellera „Historia wewnętrznej”
Sto lat temu, gdy odkryliśmy, że bakterie są przyczyną groźnych chorób, stanęliśmy do bezwarunkowej walki z nimi, pokonując takie plagi, jak gruźlica, ospa czy dawniej niemal zawsze śmiertelne zapalenie płuc. Po upływie tego stulecia pojawia się jednak coraz więcej dowodów na to, że nadmierna sterylność w codziennym życiu – zbyt częste mycie, silne środki higieny osobistej i czystości oraz nadużywanie chemikaliów w hodowli zwierząt i produkcji żywności – ściągnęły na nas falę nowych plag: alergii, astmy, ADHD i innych zaburzeń koncentracji oraz chorób autoimmunologicznych. Naukowcy coraz głośniej mówią o tym, że nie każda bakteria jest zła, a niektóre są nam wręcz niezbędne, o dobry mikrobiom trzeba zaś dbać, najlepiej od samego początku życia! Od tego bowiem, w co wyposażymy nasze dzieci, będzie zależało ich zdrowie i samopoczucie w przyszłości.
• Kiedy i czym dzieci powinny myć ręce?
• Czy pozwalać maluchowi na wkładanie do buzi czegoś, co spadło na podłogę?
• Czy piaskownice są higieniczne?
• Czy pozwalać dziecku jeść niemyte owoce i warzywa?
Zadziwiające, ale naukowo uzasadnione porady, jak zadbać o naturalną odporność, zdrowie i prawidłowy rozwój psychofizyczny dzieci dzięki działaniom podejmowanym przez rodziców od poczęcia przez ciążę i poród po pierwsze lata życia dziecka.
Książka „Kręgosłup w stresie” Andrzeja Rakowskiego jest poradnikiem zaadresowanym do pacjentów cierpiących z powodu bólów odkręgosłupowych, a także do terapeutów, chcących służyć im pomocą. Dysfunkcje kręgosłupa oraz tzw. rejonów kluczowych ciała, to przyczyna ok. 80% wszystkich chorób gnębiących człowieka.
Autor charakteryzuje najczęściej spotykane zespoły bólowe, przystępnie wyjaśnia ich przyczyny w oparciu o aktualną wiedzę medyczną, a także swoje doświadczenie. Jednocześnie mocno podkreśla rolę stresu psychicznego jako źródła dysfunkcji kręgosłupa i innych części narządu ruchu, opisując jego fizyczne mechanizmy. Edukacja w zakresie indywidualnego poznania własnych mechanizmów zaburzających czynności narządu ruchu jest podstawą leczenia ich następstw, zaskakujących i często niezwykle uciążliwych objawów chorobowych.
Dzięki tej książce Czytelnicy otrzymują szansę powrotu do pełnego zdrowia i sprawności.
Andrzej Rakowski – absolwent AWF w Warszawie – od 40 lat zajmuje się medycyną manualną. Jest twórcą systemu, szkoły Terapii Manualnej Holistycznej. Prezes Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej oraz członek Deutsche Gesselschaft für Manuelle Medizin. Kieruje Centrum Terapii Manualnej (założonym w Poznaniu w 1979 r.), a mieszczącym się obecnie w Sierosławiu pod Poznaniem.
W CTM, wraz z Zespołem, prowadzi z chorymi terapię rozległych i uciążliwych skutków zaburzeń czynności narządu ruchu, przede wszystkim kręgosłupa. Od 1993 r. prowadzi kursy Terapii Manualnej Holistycznej dla lekarzy oraz fizjoterapeutów. Kieruje także pracami naukowo-badawczymi realizowanymi przez Zespół CTM.
W latach 60. XX wieku, kiedy Związek Radziecki twierdził, że buduje niebo na ziemi, a dzielni, niekonformistyczni dysydenci żyli na wolności w tym bezkresnym więzieniu, naród rosyjski zaczął zapijać się na śmierć. Przez jakiś czas dochody czerpane przez państwo z wódki były nawet wyższe niż zyski płynące z przemysłu naftowego. Teraz, pięćdziesiąt lat później, kiedy państwo sowieckie rozpadło się, moskwianie nadal piją butelkę wódki przed śniadaniem, a demografowie nie patrzą w przyszłość z optymizmem.
W swojej książce Ostatni Rosjanin uhonorowany nagrodami pisarz Oliver Bullough snuje dociekanie nad przyczyną tego zjawiska, a wykorzystuje do tego żywot niezwykłego prawosławnego popa, który pasję pisarską łączył z wysiłkami czynionymi w celu ratowania bliźnich przed KGB. Podążając śladami ojca Dmitrija, autor odtwarza świat, jakiego on doświadczał: klęskę głodu, okupację, wojnę, groźny bezkres Gułagu, upadek komunizmu i lekkomyślne szastanie dobrami, jakie nastąpiło potem. Historia rosyjskiej autodestrukcji jest jednak owiana tajemnicą oraz naznaczona zaprzeczeniami i wyparciem, nie ma dokumentów, które poświadczałyby albo tłumaczyły, dlaczego tak wielu Rosjan szukało zapomnienia. Do rzadkich wyjątków należą pamiętniki i kazania Dmitrija – dają surowy, niestonowany wgląd w życie toczące się w totalitarnym państwie, odsłaniają głęboką duchową chorobę zrodzoną z długiego komunistycznego eksperymentu, jakiemu poddano ten kraj.
Oliver Bullough oferuje portret Rosji, jakiego jeszcze nie było, śledzący współczesne kontury rosyjskiej duszy; pokazuje, że w kraju tak chętnie miażdżącym własnych obywateli przetrwały odwaga, wytrwałość i – wreszcie – niewielkie, lecz wciąż tlące się przebłyski nadziei.
O autorze
Oliver Bullough studiował historię współczesną w Oksfordzie, a po ukończeniu uczelni przeniósł się do Rosji. Przez siedem lat mieszkał w Petersburgu, Biszkeku i Moskwie, podróżując intensywnie jako reporter agencji informatycznej Reutersa. Był redaktorem do spraw Kaukazu w Instytucie raportowania o wojnie i pokoju. Obecnie jako wolny strzelec pisze artykuły prasowe i współpracuje z radiem i telewizją. Jego pierwsza książka, Let our Fame Be Great: Journeys Among the Defiant People of the Caucasus, otrzymała w Stanach Zjednoczonych Nagrodę im. Corneliusa Ryana, a w Wielkiej Brytanii była nominowana do Nagrody Orwella. W 2011 roku Oliver Bullough został uhonorowany Nagrodą Oxfam dla Początkujących Pisarzy.
Książka Natalii Gackiej, mistrzyni świata w fitnessie sylwetkowym zawiera przepisy na zdrowy styl życia oraz racjonalną dietę dostosowaną dla osób wykazujących ponadprzeciętną aktywność fizyczną.
Czytelnik w książce znajdzie następujące tematy:
-zasady zdrowego odżywiania dla osób aktywnych
-praktyczne porady dietetyczne
-ponad 100 sprawdzonych przepisów na zdrowe śniadania, obiady, kolacje i przekąski
-przykłady zrównoważonych jadłospisów
-bezpieczna suplementacja pokarmowa przy wysiłku fizycznym
12 Top treningów Ewy Chodakowskiej. Ćwiczenia na płaski brzuch, jędrne uda i pośladki, smukłe ramiona, mocny tułów oraz treningi odchudzające.
Zdrowie, sprawność i energia na każdy dzień oraz całkiem nowe pomysły na aktywne spędzanie czasu.
Gdyby diety odchudzające działały, do tej pory
wszyscy bylibyśmy szczupli. A prawda jest taka,
że wciągamy setki milionów osób w wojnę, której
nie można wygrać...
Co jest kluczem do skutecznej utraty wagi? Jeśli, tak jak większość z nas, próbowaliście ograniczać
spożycie kalorii, piliście upiorne, rzekomo odchudzające, napoje, unikaliście tłustych produktów i
zamienialiście cukier na słodziki, wiecie już na pewno, że skutkiem wszystkich tych decyzji po kilku latach
ważycie raczej dużo więcej niż mniej niż wcześniej.
Prawda jest w gruncie rzeczy taka, że jeśli ktoś wam się zwierzy, że zaczął się odchudzać, możecie mieć
pewność, że za kilka lat będzie ważył... więcej. W ubiegłym roku 108 milionów Amerykanów stosowało
jakąś dietę odchudzającą – na dodatek przy aplauzie lekarzy, członków rodziny i przyjaciół. A jednak
wyniki długoterminowych badań, w których obserwuje się osoby na diecie, konsekwentnie potwierdzają,
że ludzie ci w ciągu 2-15 lat od rozpoczęcia diety przybierają na wadze więcej, niż osoby, które takich diet
nie stosują.
Przedstawicielka neuronauki, doktor Sandra Aamodt, przez trzy dekady próbowała schudnąć –
ograniczała spożycie jedzenia, co jakiś czas gubiła kilogramy i z powrotem je odzyskiwała – aż w końcu
postanowiła w sposób naukowy przyjrzeć się problemom masy ciała i zdrowia. Jej ustalenia przeczą
wszystkim obiegowym poglądom na temat odchudzania. Skoro od diet odchudzających tyjemy, co w takim
razie powinniśmy zrobić, aby zachować zdrowie i zmniejszyć u siebie ryzyko cukrzycy, chorób serca i
innych schorzeń związanych z otyłością? Sandra Aamodt, odważnie i szczerze, w tej napisanej w sposób
przejrzysty, a równocześnie porywający, książce stara się nas przekonać do porzucenia diet na rzecz
zmiany trybu życia, które naprawdę je poprawią i przedłużą.
„W końcu jakiś naukowiec, który wypełnia lukę między nowymi behawioralnymi teoriami dotyczącymi
odchudzania a naszymi obecnymi katastrofalnymi próbami schudnięcia dzięki diecie! Nie mogę się
doczekać, kiedy rozdam egzemplarze tej książki moim pacjentom”.
DR HENRY S. LODGE, profesor w Columbia University Medical Center i współautor książki Younger Next Year
„W tej opartej na licznych badaniach naukowych publikacji Sandra Aamodt podważa szereg popularnych
sądów na temat diet odchudzających i przedstawia przekonującą tezę, że jeśli chcemy być zdrowsi,
powinniśmy raczej jeść uważniej niż mniej. Lektura obowiązkowa w naszej kulturze owładniętej obsesją
odchudzania”.
DR TRACI MANN, autorka Secrets from the Eating Lab
W publikacji w sposób dogłębny, szczególnie od strony ilościowej, dokonano analizy wielostronnych zachowań ryzykownych współczesnej młodzieży. Diagnoza tego negatywnego zjawiska jest niezbędna i konieczna, by zorganizować i podjąć skuteczne działania profilaktyczne, resocjalizacyjne, opiekuńczo-terapeutyczne w placówkach oświatowych, poradniach psychologicznych, a także w społecznościach lokalnych. Przedstawione w książce treści mają charakter empiryczny i stanowią doskonały obraz nowego zjawiska, jakim są zachowania ryzykowne młodzieży, oraz jego przyczyn. Na szczególną uwagę zasługuje część dotycząca rodziny jako ważnego komponentu chroniącego przed podejmowaniem zachowań ryzykownych.
prof. dr hab. Henryk Cudak
Redagowane przez prof. Mariusza Jędrzejko i ks. prof. Romana Sieronia prace słyną ze swej psychospołecznej wartości podejmowanego tematu, autentycznej troski o wchodzące w dorosłe życie pokolenie młodych Polaków, cennego łączenia wymiarów praktycznego z naukowym. Opracowania te zawierają wiele konkretnych, uporządkowanych treści, które przygotowywane są w sposób przejrzysty, przystępny dla czytelnika, a jednocześnie udokumentowany badawczo i zawierający odwołania do licznych źródeł. Stanowią cenny materiał edukacyjny, przydatny w zastosowaniu profilaktycznym i wychowawczym. Wyrosłe z praktyki i badań naukowych sugestie zawarte w publikacji Zachowania ryzykowne nastolatków mające na celu doskonalenie działań edukacyjnych, wychowawczych i profilaktycznych mają sens i zasługują na uznanie. Troska o młode pokolenie jest bowiem zadaniem o szczególnej doniosłości, wymaga stałej obserwacji i uwzględniania potrzeb wynikających ze zmieniającej się rzeczywistości. Kształtowanie postaw innych wiąże się z nieodzownością permanentnego formowania siebie, pogłębiania wiedzy i doskonalenia własnych metod pracy. Publikacje, takie jak recenzowana książka, mogą być w tym pomocne.
dr hab. Urszula Dudziak, prof. KUL
Chcę biegać, ale nie wiem, od czego zacząć.Co jest potrzebne na pierwsze treningi? Jak wybrać buty do biegania?Co jeść przed treningiem i po treningu? Jak jeść zdrowo w pracy?Co zrobić, by nam się tak chciało, jak nam się nie chce?Jak być fit przez 9 miesięcy i wrócić do formy po porodzie?Czy warto startować i jak się przygotować do zawodów?Jeśli często zadajesz sobie chociaż jedno z tych pytań nie mogłaś trafić lepiej. Codziennie na blogu dostaję mnóstwo podobnych. Dlatego zebrałam własne doświadczenia, popytałam specjalistów i napisałam książkę, która może się przydać każdej z Was. Nie będę Ci radzić: Ćwicz wtedy lub wtedy albo Biegaj taką i taką metodą, żeby szybko dojść do formy, To jedz codziennie, a tego unikaj. Każda z nas jest inna, prowadzi inny tryb życia i ma odmienne upodobania. Pokażę Ci, co u mnie zadziałało, i jeśli masz chęć, wypróbuj, może Tobie też to się spodoba. Chcę Ci udowodnić, że nigdy nie jest za późno na zmiany i że bieganie można polubić. Więcej: można się w nim nawet zakochać!Moje początki też nie były różowe. Jeszcze kilka lat temu nie miałam nic wspólnego ze sportem. Kochałam trzy rzeczy: książki, wino i imprezy, nie rozstawałam się też z papierosem. Któregoś dnia coś strzeliło mi do głowy i zapisałam się na siłownię. Rzuciłam palenie, zaczęłam zdrowo się odżywiać, a dwa lata później nawet biegać! Pod kontrolą położnych i za zgodą lekarza przez całą ciążę byłam aktywna, a teraz jako świeżo upieczona mama wyglądam lepiej niż przed ciążą!Stan biegowego zakochania ma też dla mnie dodatkowe znaczenie. To właśnie dzięki mojej miłości do tego sportu poznałam świetnego faceta, który dzisiaj jest moim narzeczonym. Razem biegamy, podróżujemy z naszą małą córeczką, gotujemy smacznie i zdrowo, robimy wszystko, by żyło nam się jak najlepiej. I o tym jest ta książka, bo Ty też możesz wywrócić swoje życie do góry nogami. Działaj!Ania
Książka Bądź fit po 40-stce to pozycja szczególna, bo skierowana do grupy, którą kojarzy się raczej z intensywną aktywnością zawodową, niż fizyczną. Tymczasem, jak przekonuje Dawid Gadula, moda na bycie „fit”, która podbiła pokolenie dzisiejszych dwudziestolatków, szczególnie przyda się ich zapracowanym rodzicom. Bądź fit po 40-stce przynosi informacje, które wielu mogą wprawić w konfuzję. Jak to możliwe, że nie muszę się katować długimi treningami, ani trzymać rygorystycznej diety, by uzyskać efekt, o którym od lat tylko marzę? - spytają. I to zdziwienie z pewnością będzie zasadne, gdyż wielu z nas, którzy ukończyli 40 lat, ma za sobą różnorakie próby włączenia sportu do swojego życia, przy których nie wytrwali. Zwyczajnie nie widzieli konkretnych efektów. Do tego dodać należy różnorakie, często sprzeczne, wzajemnie wykluczające się programy żywieniowe, które nie przyniosły efektu lub też był on krótkotrwały. Takie doświadczenia prowadzić muszą w końcu do bezradności, apatii i utraty wiary, że cokolwiek może się zmienić. Ten przewodnik wszystkim rozczarowanym samym sobą doda nowych sił. Autor pokazuje, że zmiana trybu życia jest jednak możliwa i pokazuje krok po kroku jak skutecznie ją wdrożyć. W swojej książce daje odpowiedzi na wiele pytań, które usłyszał od swoich podopiecznych, rozpoczynających przygodę ze zdrowszym niż dotychczas stylem życia: Jak zacząć? Jaki rodzaj treningu jest najlepszy? Którą dietę wybrać? Co zrobić, żeby uniknąć efektu „jojo”? Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, Dawid Gadula, w czterech rozdziałach książki (żywienie, zdrowie, ruch, praktyka), daje nam spójny przepis na lepsze i zdrowsze życie. Niedowierzającym radzi po prostu zacząć i pozwolić, by ruch i zdrowe żywienie stały się ich przyzwyczajeniami, dającymi do tego wiele radości. Ukończenie 40 lat to nie powód, by resztę życia spędzić z piwem na kanapie czekając na plagę chorób i dolegliwości. Styl życia, jakim jest bycie „fit”, pozwoli czytelnikowi cieszyć się zdrowiem i kondycją w drugiej połowie życia. Sport nie jest tylko dla młodych - przekonuje autor i dodaje, ze właśnie osobom po 40. roku życia jest szczególnie potrzebny. Daje przede wszystkim zdrowie fizyczne i szczupłą sylwetkę, ale też niebagatelny zysk, jakim jest psychiczny dobrostan. Wybierz bycie „fit” - to prostsze niż myślisz!
Pokolenie dzisiejszych kobiet po czterdziestce, reprezentowane m.in. przez Cameron Diaz, Jennifer Aniston czy Naomi Watts – po swojemu definiuje dojrzałą kobiecość, nie tylko w odpowiedzi na wymagania współczesnego świata, ale przede wszystkim, by dobrze się czuć w swoim ciele.
Przedstawicielki tego nowego gatunku, do którego należą też autorki poradnika, intensywnie pracujące zawodowo, mające dzieci i bujne życie towarzyskie, odkryły, jak można powstrzymać upływ lat, a nawet mieć ciało lepiej funkcjonujące niż w młodości. Przekonują, że mimo wolniejszego metabolizmu i naturalnej utraty masy mięśniowej kobiety w okresie okołomenopauzalnym mogą być w świetnej kondycji fizycznej, mieć szczupłą talię i jędrne mięśnie ramion. Bez zabójczych treningów i wyniszczających diet!
Na dobry początek dwie brytyjskie specjalistki od żywienia i sportu przedstawiają czterotygodniowy plan dietetyczny (wraz z przepisami na lekkie i smaczne dania) oraz dedykowany kobietom dojrzałym zestaw nieskomplikowanych ćwiczeń, które można wykonywać także w domu. Na deser dodają dużo pozytywnej energii – potrzebnej w każdym wieku.
Odkryj nowe sposoby na wiecznie młode ciało.
Zrób to dla siebie!
Książkę polecam szczególnie pracownikom socjalnym i specjalistom podejmującym profilaktykę i zwalczanie zjawiska dopalaczy. Jak słusznie przekonywał Autor: "tylko systemowe działania dadzą skuteczne rezultaty", stąd powinna ona trafić także do rąk rodziców, wychowawców, nauczycieli, wolontariuszy zaangażowanych w wielopłaszczyznową pracę z dziećmi i młodzieżą, rodziną i innymi grupami, a także studentów kierunków: pedagogika, nauki o rodzinie, psychologia, praca socjalna. W przypadku tych ostatnich, publikacja może stanowić cenne źródło wzbogacające w przyszłości ich warsztat pracy.
Z recenzji dr hab. Hadwigi Daszykowskiej
Kasia Bem, autorka bestsellera Happy Detoks, w swojej nowej książce Happy Uroda proponuje weekendowy, tygodniowy i 21-dniowy holistyczny program upiększający dla ciała i duszy, a w nim między innymi: jogę twarzy czyli lifting bez skalpela, dietę, która odejmuje lat, ponad 50 nowych przepisów na zdrowe posiłki, naturalne kosmetyki. W książce czytelniczka znajdzie także wprowadzenie do technik oddechowych i medytacyjnych, mudry mocy oraz pozytywne afirmacje. Happy Uroda to coś więcej niż przewodnik po świecie holistycznej pielęgnacji, to prawdziwy niezbędnik dla każdej kobiety, która chce w naturalny sposób zadbać o siebie i tak jak autorka podziela opinię, ze prawdziwego piękna należy szukać w sobie.
„Happy Uroda” to książka interaktywna - znajdziesz w niej ikonki, które po zeskanowaniu smartfonem przeniosą Cię do filmików, na których Kasia Bem pokazuje asany i mudry dla urody, prowadzi ćwiczenia oddechowe i sesje jogi twarzy oraz uczy medytacji.
O Autorce:
Kasia Bem, nauczycielka jogi i medytacji, II stopień specjalizacji Sivananda Joga (tytuł Master of Yoga), TTC: Sri Sri Joga, Ashtanga Joga, Yin Yoga, RYT800. Od lat prowadzi autorskie warsztaty i programy wyjazdowe, m.in.: Detoks z jogą naturalnie, Potęga ciszy, Joga twarzy. Pisze o jodze w gazetach i magazynach: Joga Magazyn, KukBuk, Uroda Życia, Vita. Prowadzi bloga Slow Motion. Jest autorką bestsellerowej książki „Happy Detoks” oraz „Happy Uroda”.
Autorski program znanej trenerki i fizjoterapeutki na odzyskanie formy już w 12 tygodni po porodzie. Aleksandra Rożnowska znana w blogosferze jako SportsMama zachęca do aktywności jeszcze w ciąży i już w pierwszej dobie po porodzie. Pokazuje, jak połączyć treningi z zabawą z dzieckiem i prezentuje plan treningowy połączony ze zdrową dietą, po którym każda świeżo upieczona mama będzie mogła poczuć się fit.
Zastępowałem emocje picia endorfinami, wkładałem buty biegowe i wychodziłem z domu. Biegałem z zerwanym ścięgnem Achillesa, z biegunką, w gorączce. Inni się zatrzymują. Mają idealne usprawiedliwienie. Ciężko znaleźć kogoś, kto powie: Biegnij, przełam to! A ja uważam, że trzeba przekraczać siebie. Bo ludzki organizm nie jest do końca zbadany. To jakieś domysły lekarzy, że możemy tyle i ani trochę więcej. Z przyjemnością im zaprzeczam.
Jest to doskonały, klasyczny przewodnik, który w bardzo przystępny sposób przybliża praktykę jogi. Przejrzyście napisany, zrozumiały i wspaniale zilustrowany, przedstawia wszystkie aspekty tej dyscypliny i jest pomocny zarówno dla początkujących, jak i znawców zagadnienia.
Cała Polska biega z nami!
Programy przygotowań do biegu na 5 km, biegu na 10 km oraz półmaratonu
Kluczowe informacje dla początkujących oraz bezcenne strategie dla wytrawnych biegaczy
Zasady odpowiedniej diety, przygotowania się do biegu oraz doboru obuwia
dobiegu.pl
Zapraszamy na nasz blog dobiegu.pl!
Jeff Galloway jest jednym z tych nielicznych ludzi, którzy nie tylko znają się na swojej dziedzinie, ale i potrafią przekazać tę wiedzę w procesie nauczania.
Frank Sorter,
złoty medalista w maratonie na igrzyskach olimpijskich z 1972 roku.
Jeff Galloway to jeden z najbardziej doświadczonych, rozważnych i nowatorskich biegaczy długodystansowych w Ameryce. Jego książka umożliwia teraz wszystkim biegaczom korzystanie z jego pomysłów, żeby mogli poprawić swoje biegi przy użyciu wypróbowanych na trasie metod.
Joan Ullyot,
autorka książki Running Free
Do biegu gotowi? Start!
Jesteś wiecznie zabiegany? Męczy Cię nieustanna gonitwa za pieniędzmi? Masz dość wyścigu szczurów? Odstresuj się i zacznij biegać — dla czystej przyjemności! Bieganie jest dobre na wszystko! Pomaga zrzucić zbędne kilogramy, poprawia sprawność, zapewnia dobre samopoczucie, wzmacnia zdrowie. Nie musisz kupować kosztownych karnetów na siłownię, by cieszyć się doskonałą formą — i to przez cały rok.
Przekazujemy Ci kompletny przewodnik po świecie biegów, który oprócz wielu praktycznych informacji zawiera również programy przygotowań do trzech rodzajów wyścigów — biegu na 5 km, biegu na 10 km oraz półmaratonu. Jeśli jesteś nowicjuszem, dowiesz się, jak rozpocząć bieganie i wytrwać w nim. Jeśli jesteś biegaczem wyczynowym, znajdziesz tu poważne rady dotyczące zaawansowanego treningu (między innymi jak lepiej przygotować się do wyścigów i uniknąć kontuzji związanych z nadmiernym wysiłkiem). Weterani zawodów odkryją z kolei nowe pomysły w zakresie strategii stosowanych na trasie biegu, które w przyszłości przyniosą poprawę wyników.
Wznieś się ponad ograniczenia! Dzięki determinacji, cierpliwości i wytrwałości możesz stać się znakomitym biegaczem. Niezależnie od tego, jakie są Twoje umiejętności i jak wysoko mierzysz, powinieneś biegać inteligentnie, dbać o zdrowie i siłę, pilnować wagi, biegać w należytej kondycji, unikać kontuzji i czerpać z tego przyjemność.
Książka ta zachęci Cię do działania i podtrzyma Twoją motywację tak, że bieganie stanie się Twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu na całą resztę życia!
Rozciąganie, ćwiczenia wzmacniające i trening mieszany.
Programy codziennego i cotygodniowego kilometrażu.
Najaktualniejsze informacje na temat odżywiania.
Treningi w skrajnym upale i na zimnie.
Analizy kontuzji i ich leczenia.
Motywacja i trening mentalny.
Dobór odpowiedniego obuwia.
Bieganie po czterdziestce.
Tabela przewidywania wyników wyścigu.
Monografia poświęcona wybranym współczesnym koncepcjom rozwoju psychospołecznego oraz analizie najważniejszych wyników badań nad rozwojem w cyklu życia (od poczęcia do dorosłości) osób z rodzin, w których jedno lub oboje rodzice pili szkodliwie lub byli uzależnieni od alkoholu. Najbardziej ostrożne szacunki pozwalają przyjąć, że w Polsce jest to około 4 mln osób, z czego połowa to dzieci niepełnoletnie, druga to jednostki wchodzące w dorosłość. Przebieg rozwoju i funkcjonowanie psychospołeczne tych osób jest ogromnie zróżnicowane na różnych etapach życia – cześć z nich doświadcza poważne trudności i problemy, część odnosi sukcesy i ma poczucie powodzenia. Psychopatologia rozwojowa jest tą perspektywą teoretyczną i badawczą, która posłużyła do przedstawienia wielu szczegółowych zagadnień, ponieważ pozwala opisać i wyjaśnić uwarunkowania różnych ścieżek rozwoju psychospołecznego jednostki.
W swojej nowej książce Agnieszka Mielczarek przekonuje, że słowo „detoks” brzmi może groźnie, ale z jej zestawem przepisów na oczyszczające dania i listą motywujących ćwiczeń to łatwiejsze, niż myślimy. Agnieszka mówi: nie ma się czego bać! I nie sposób jej nie uwierzyć.
„Smog, konserwowana chemicznie i przetworzona żywność, pośpiech, stres - to wszystko odbiera nam energię, psuje cerę, gasi blask w oczach. Możemy jednak temu zaradzić, stosując kurację oczyszczającą. Zamierzam przekonać was na łamach tej książki, że detoks wbrew pozorom może być przyjemnym doświadczeniem. Zaproponowana przeze mnie metoda opiera się na diecie, ruchu i zwiększonej dawce relaksu. W zamian możecie oczekiwać przypływu życiowej energii, lepszego zdrowia i sylwetki.”.
Agnieszka Mielczarek
Zen dla każdego, czyli z rakiem da się żyć.
Ta książka to doskonały i wdzięczny towarzysz każdego kto walczy z nowotworem. Autorka w przejrzysty, humorystyczny i praktyczny sposób udziela bezcennych wskazówek na to, aby osiągnąć spokój ducha, wspomóc ciało oraz zachować zdrowy umysł nawet podczas choroby. Porusza różne problemy – od straty włosów, bóli i zaparć, poprzez poczucie osamotnienia i rezygnacji. Szuka rozwiązań, które sprawią, że znów zaczniesz się uśmiechać i uwierzysz, że największa i najbardziej uzdrawiająca moc tkwi w tobie samym.
Z książki dowiesz się jak:
zbudować zdrową rutynę, która oderwie cię od negatywnych myśli
rozpocząć praktykę medytacji, która pozwoli ci się wyciszyć oraz uzyskać spokój ducha
słuchać siebie i własnych potrzeb, aby rozpoznawać rzeczy, które najlepiej wspierają twoje leczenie oraz dobre kontakty z otoczeniem
odnaleźć w sobie siłę i radość życia
Wiele niesamowitych rzeczy może się wydarzyć, kiedy stoimy na krawędzi. Zen to sztuka doświadczenia każdej chwili w głębokiej harmonii. Odnajdź swoje wewnętrzne światło oraz siłę, która pozwoli ci odzyskać utracony spokój.
______
O autorce:
Daju Suzanne Friedman – nauczycielka Zen, lekarka medycyny chińskiej oraz specjalistka terapii ruchem qigong. Profesjonalnie zajmowała się również akupunkturą i zielarstwem. Autorka książek nt. praktyk qigong oraz Zen. Wydała również zbiór haiku, który był wielokrotnie nagradzany w USA. Dwukrotnie pokonała raka, w trakcie ucząc się m.in. shakuhachi – gry na japońskim bambusowym flecie, a także aktywnie angażując się w ratowanie psów chihuahua z pseudohodowli. Spisane doświadczenia jak również porady dla pacjentów walczących z nowotworem zostały wydane po śmierci autorki w 2014 roku.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?