KATEGORIE [rozwiń]

Yvonne Andersen

Okładka książki Silja z Leśnej Doliny Tom 34 Odzyskane szczeście
nowość

11,62 zł 8,31 zł


Engebreth wyrusza do Kristianii na poszukiwanie Viljara. Tymczasem do dworu Bochmannów przybywa matka Karla Oskara. Na skutek splotu różnych okoliczności Silja zatrudnia ją u siebie jako gospodynię, ukrywając jednak przed teściową i mężem fakt, że kobieta jest prawdziwą babką Viljara. Gdy Engebreth wraz z Henrikke i Nielsem wracają w końcu do domu, przywożąc z powrotem Viljara, spełniają się najskrytsze marzenia Silji. Wszystko zdaje się wreszcie układać szczęśliwie: Henrikke szykuje się do ślubu, zaś Silja otoczona miłością męża, oczekuje narodzin kolejnego dziecka.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny Tom 30

11,62 zł 8,31 zł


Engebreth szaleje z radości na wieść o tym, że Silja urodzi mu dziecko i nie odstępuje jej na krok. Pewnego dnia w Charlottagarden zjawia się lensmann i chce aresztować Aino. Dzięki pomocy Silji kobieta ukrywa się w budynkach gospodarskich. Niestety, zostaje znaleziona i pojmana. Ponieważ jest uznawana za dzieciobójczynię, ma zostać wtrącona do więzienia. Wraz z nią zostaje też zabrane dziecko, które Aino trzymała w ramionach podczas aresztowania. Okazuje się, że był to Viljar. Engebreth natychmiast wyrusza za lensmannem, by odebrać mu synka Silji.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny Tom.29

11,62 zł 8,31 zł


W Charlottagarden służąca rodzi dziecko, które na twarzy ma takie samo szpecące znamię jak Aron. Początkowo Silja sądzi, że ojcem dziewczynki jest Engebreth. Ingeborg wyznaje jej jednak, że jest nim baron, który siłą zmusił ją do oddania mu się. Przerażona wyglądem własnego dziecka dziewczyna nie chce się nim zająć. Opieki nad dziewczynką podejmuje się młoda Finka, Aino, która zostaje również mamką Viljara, gdy Silja z dnia na dzień traci pokarm. Noworodek wzbudza w okolicy sensację i strach, gdyż wszyscy uważają, że jest dzieckiem samego diabła.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.28 Kobiecy spryt

10,99 zł 7,86 zł


Arvid sprowadza się z powrotem do domu. W związku z tym Josefine i Henrikke muszą się stamtąd wyprowadzić. Przedsiębiorcza Henrikke znajduje ciotce posadę w pobliskim pensjonacie. Sama liczy na skromny kąt u Olafsena. Ten jednak proponuje jej posadę księgowej i służbowe mieszkanie w budowanej właśnie fabryce. Tymczasem Bochmannowie spędzają lato w Szwecji. Pod nieobecność Engebretha w pobliskiej fabryce gwoździ wybucha strajk. Dzięki kobiecemu sprytowi Silji udaje się przekonać mężczyzn, by wrócili do pracy
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny Tom 27 Stracone nadzieje

11,62 zł 8,31 zł


Henrikke wpada w oko młodemu inżynierowi, który ma zarządzać budowaną fabryką. Mężczyzna zaprasza ją na tańce podczas dorocznej zabawy flisaków. W trakcie imprezy dziewczyna natyka się jednak na Cyganów, którzy podczas jarmarku kilka tygodni wcześniej upili ją i wykorzystali. Jeden z mężczyzn głośno opowiada o całej sytuacji, czego świadkiem jest pan Beck. Henrikke jest zdruzgotana, bo wie, że w tej sytuacji mężczyzna nie będzie chciał nadal się z nią spotykać. Na domiar złego dziewczyna zaczyna też podejrzewać, że jest w ciąży...
Okładka książki SILJA Z LEŚNEJ DOLINY t.26

11,62 zł 8,31 zł


Po długich negocjacjach Arvid Olafsen wyraża zgodę na przekazanie swoich terenów pod budowę fabryki ścieru drzewnego i w ten sposób staje się jednym z głównych udziałowców w nowo powstałej spółce. Tymczasem na rzece trwa doroczny spław drewna. W kanale Bochmanna dochodzi do tragicznego wypadku – do śluzy wpada Eskil i zostaje zakleszczony pod piętrzącymi się kłodami. Z pomocą uwięzionemu rusza szwedzki flisak nazywany przez wszystkich Raptusem. W ostatniej chwili udaje mu się uratować Sivertsena. Silja odkrywa, że mężczyzna jest zaginionym przed laty ojcem Karla Oskara.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.25 Duchy

11,62 zł 8,31 zł


Silja dowiaduje się, że ma przyrodniego brata. Okazuje się że Arvid jest również ojcem jednego z synów ciotki Eivor ? Sigbjorna. Niestety, stary Olafsen jest uparty i nadal nie chce trzymywać kontaktów z córką. Nie przychodzi nawet na chrzciny wnuka. Pewnego dnia pijany Melvin w obecności Engebretha opowiada, jak pani Bochmann zastrzeliła siostrę barona i upiera się, że na bagnach straszy teraz jej duch. Tymczasem Silja widzi wizerunek siwej kobiety w znajdującym się we dworze lustrze.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny Tom 24 W cygańskim taborze

11,62 zł 8,31 zł


Tuż po pogrzebie brata Arvid przeprowadza się do ciotki Eivor. Wyjeżdżając, zabiera ze sobą swoją trumnę. Podczas przeprawy wpada ona jednak do rzeki i tonie. Wściekły Olafsen bezskutecznie próbuje ją odnaleźć. Wtedy Silja domyśla się, że to właśnie tam ukryte były pieniądze, których kiedyś szukała. Chcąc wydobyć z wody rodzinny majątek, Silja wraz z siostrą udaje się do Kongsvinger, by odnaleźć pewnego Cygana, który słynie z tego, że jest wyśmienitym pływakiem. Niestety wyprawa kończy się tragicznie dla Henrikke, która zostaje upita i zgwałcona przez Cyganów. Silja odnajduje ją nieprzytomną w cygańskim taborze
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny Tom 23 Na granicy życia i śmierci

11,62 zł 8,31 zł


Wściekły za małżeństwo z synem swojego największego wroga Olafsen nie chce mieć nic wspólnego z córką. Tymczasem baron kupuje dwa bilety na statek do Ameryki. Wszyscy sądzą, że mężczyzna wybiera się w podróż z kochanką. Okazuje się jednak, że ten chce zabrać ze sobą syna. Po odejściu Mari baron zatrudnia nową opiekunkę do mającego wkrótce przyjść na świat dziecka. Silja jest przerażona, gdy dowiaduje się, że aż pięcioro maluchów, którymi miała zajmować się w przeszłości kobieta, zmarło podczas porodu lub tuż po nim.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny Tom 22 Powrót ojca

11,62 zł 8,31 zł


Urażony zachowaniem żony Engebreth wyjeżdża do Szwecji. Z każdym dniem Silja coraz bardziej za nim tęskni. W końcu wraz z teściową postanawia odwiedzić męża w szwedzkim majątku. Po początkowej sprzeczce wynikającej z zazdrości o służącą, małżonkowie bardzo się do siebie zbliżają. Szczęśliwe chwile mijają błyskawicznie. Po powrocie do domu okazuje się, że tego dnia ze szpitala wraca też stary Olafsen. Silja jest przerażona na myśl, że będzie musiała przyznać się ojcu do małżeństwa z synem barona oraz spółki z Bochmannami.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.21 Zdrada

10,99 zł 7,86 zł


Silja wyznaje Engebrethowi, że Aron jest jego starszym bratem, a ojciec – mordercą ukochanej. Wstrząśnięty mężczyzna początkowo nie chce w to uwierzyć. Tymczasem Karl Oskar ponownie odwiedza Silję i prosi ją o kolejne spotkania. Rozdarta pomiędzy miłością do niego a uczuciami do męża dziewczyna zgadza się na potajemną schadzkę. Całującą się parę widzi Engebreth. Jest zdruzgotany zachowaniem żony i z rozpaczy upija się. Gdy Silja zagląda w nocy do sypialni męża, widzi go śpiącego w ramionach służącej.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.20 Tajemnica barona

11,62 zł 8,31 zł


Baron wyraźnie daje Silji do zrozumienia, że toleruje jej obecność w swoim domu tylko z uwagi na wiążącą ich umowę. Na szczęście jego syn nie szczędzi starań, by zbliżyć się do żony, a jej coraz bardziej się to podoba. Pewnego dnia spokój dziewczyny burzy jednak przypadkowe spotkanie z Karlem Oskarem. Flisak wyznaje, że wbrew plotkom nie ożenił się, bo... cały czas myślał tylko o niej. Na jaw wychodzą też sekrety barona. Aron zdradza Silji, że jest pierworodnym synem Bochmannów. Przyznaje również, że widział, iż to baron zabił Ingeborg
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.19 Małżeństwo z rozsądku

11,62 zł 8,31 zł


Silja rozważa zaskakującą propozycję Engebretha. Jednocześnie wraz z Henrikke gorączkowo szuka pieniędzy ukrytych przez Arvida, żeby móc uregulować zaległe podatki i w ten sposób uniknąć niechcianego zamążpójścia. Niestety, poszukiwania okazują się nieudane. Poza starym Olafsenem, który wciąż jest nieprzytomny, nikt nie wie, gdzie podział się rodzinny majątek. Pomocną dłoń do Silji znów wyciąga syn barona. Dziewczyna zaczyna czuć do niego sympatię i w końcu – w zamian za uratowanie tartaku przed bankructwem – zgadza się zostać jego żoną.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.18 Bolesny cios

11,61 zł 8,30 zł


Silja spotyka w lesie syna barona Bochmanna, który daje jej do zrozumienia, że jedna z działek jej ojca może być kluczowa dla uratowania tartaku, gdyż można na niej zbudować fabrykę ścieru drzewnego. Jednak stary Olafsen dość sceptycznie odnosi się do tych rewelacji. Wkrótce potem ku przerażeniu Silji Arvid znów dostaje wylewu. Bolesny dla dziewczyny cios przychodzi także ze strony ukochanego. Silja dostaje bowiem od Karla Oskara list, w którym flisak ani słowem nie wspomina o powrocie i małżeństwie z nią...
Okładka książki Silja z Leśniej Doliny T.17 Odrzucone oświadczyny

11,61 zł 8,30 zł


Stary Olafsen zabiera córkę do tartaku i każe jej przyjąć oświadczyny Sixtena. Na miejscu okazuje się jednak, że niedoszły narzeczony wie, że Silja spodziewa się dziecka z innym. Sixten odmawia więc małżeństwa, tłumacząc, że właśnie zaręczył się z córką pastora. Urażony Olafsen natychmiast zwalnia go z pracy. Silja – choć odczuwa ulgę, że nie będzie musiała wyjść za brygadzistę pracującego u ojca – zupełnie nie wie, co powinna dalej zrobić. Jest pewna tylko jednego – że za wszelką cenę postara się uratować przed upadkiem tartak...
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.16 Miłosne wybory

12,12 zł 8,66 zł


Silja z przerażeniem odkrywa, że jej trwająca od kilku dni niedyspozycja, którą przypisywała nerwom i zatruciu pokarmowemu, może mieć zupełnie inną przyczynę. Załamana dziewczyna zwierza się ciotce, że jest w ciąży z Karlem Oskarem. Josefine radzi, by wysłała do flisaka list z informacją, że już niedługo zostaną rodzicami. Nieoczekiwanie Karl Oskar pojawia się w okolicy. Miłosna schadzka kochanków kończy się jednak nieporozumieniem. O ciąży córki dowiaduje się stary Olafsen. Wściekły ojciec żąda, by Silja jak najszybciej została żoną Sixtena.
Okładka książki Silja z Leśniej Doliny T.15 Odnaleziona siostra

11,61 zł 8,30 zł


Stary Olafsen odrzuca ofertę sprzedaży tartaku baronowi. Zmuszony przez Silję godzi się na to, aby Josefine i Henry, czyli... Henrikke zostały na stałe w ich domu. Dziewczyna jest szczęśliwa, że wreszcie odnalazła starszą siostrę. Tymczasem podczas zabawy, która odbywa się po zwiezieniu z pól siana, ktoś podpala zebrane zbiory. Pomimo natychmiastowej akcji gaśniczej Olafsenowie tracą połowę zbiorów.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.14 Rodzinne sekrety

11,62 zł 8,31 zł


Wychodzi na jaw, że nowa gosposia i jej syn trafili pod dach Olafsenów nieprzypadkowo. Kobieta to Josefine – siostra matki Silji, zaś Henry… jest dziewczyną o imieniu Henrikke, a co więcej przyrodnią siostrą bohaterki. To nie koniec rewelacji! Przed laty matka Silji i matka Karla Oskara kochały tego samego szwedzkiego flisaka! Czy prawdopodobne więzy krwi nie staną na przeszkodzie, by Silja i Król Rzeki byli razem? I czy stary Olafsen zgodzi się, aby Josefine i Henry… Henrikke zostały w ich domu?
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.13 Klątwa białego łosia

11,62 zł 8,31 zł


Gdy Silja odzyskuje świadomość, jest pod opieką Arona, a Ingar przepada jak kamień. Dziewczyna podejrzewa, że samotny dziwak mógł zabić jej prześladowcę. Melvin jedzie do miasta, żeby zdeponować w banku pieniądze za las barona. Mężczyzna upija się, a fortuna zostaje skradziona. Czyżby to była sprawka Engebertha, syna barona? Henry’ego toczy dziwna słabość; tłumaczy to zatruciem jabłkami. Bohaterka dowiaduje się od Sixtena, że przed laty stary Olafsen złożył mu ofertę kupna 20 hektarów lasu, w rozliczenie dając… jej rękę.
Okładka książki Silja z Leśnej Doliny T.12 Koszmarna knieja

11,62 zł 8,31 zł


Silja dostaje list od Karla Oskara. Król Rzeki deklaruje, że wciąż ją kocha. Olafsenowie nabierają podejrzeń, że Sixten defraudował pieniądze. Nowy pracownik ma im pomóc sprawdzić księgi rachunkowe i ustalić, czy byli okradani. Baron składa kolejną, nad wyraz hojną ofertę kupna tartaku. Bohaterka udaje się samotnie do groty Arona. Tam ponownie natyka się na szalonego i złego Ingara. W czasie szamotaniny traci przytomność.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj