JEDNA Z NAJSŁYNNIEJSZYCH KSIĄŻEK FANTASTYCZNYCH W HISTORII, OPISUJĄCA MITY I LEGENDY TOLKIENOWSKIEGO ŚRÓDZIEMIA
Niezbędna pozycja w biblioteczce każdego fana Tolkiena – zbiór opowieści o Pierwszej Erze Świata, czyli Dawnych Dniach, poprzedzających epokę, w której rozgrywa się akcja „Władcy Pierścieni”. Opowiedziane w książce historie sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a Elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy „świetliste klejnoty”, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru. Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Númenoru i Pierścieniach Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia – od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścieni odpłynęli z Szarej Przystani...
Audiobook zawiera plik PDF z tablicami genealogicznymi i innymi materiałami nieprzeczytanymi w nagraniu.
***
„Epokowe dzieło! Miłośnicy »Hobbita« i »Władcy Pierścieni« odnajdą w tej książce kosmologię, którą mogą nazwać własną...” – „THE TIME”.
FIZYK KWANTOWY I GOSPODARZ PROGRAMÓW BBC PREZENTUJE FASCYNUJĄCE SPOJRZENIE NA TO, CO FIZYKA MÓWI NAM O ŚWIECIE
Autor rozpoczyna swoją opowieść od wprowadzenia podstawowych pojęć dotyczących przestrzeni, czasu, energii i materii, a następnie opisuje trzy filary współczesnej fizyki – teorię kwantową, teorię względności i termodynamikę, pokazując, w jaki sposób wszystkie one muszą się zjednoczyć, abyśmy mieli szansę w dalekiej przyszłości osiągnąć pełne zrozumienie rzeczywistości. Fizyka objawia się jako śmiałe ludzkie poszukiwanie coraz bardziej fundamentalnych zasad, które dokładnie wyjaśniają otaczający nas świat przyrody.
Wiedza zdobywana dzięki fizyce daje nam zarówno wiarę we własne siły, jak i wzbudza w nas pokorę, przy czym sama fizyka nieustannie bez lęku zanurza się w nieznane. Czyniąc nawet najbardziej zagadkowe koncepcje naukowe dostępnymi i pasjonującymi, ta głęboko wnikliwa książka wyjaśnia, dlaczego fizyka jest dla nas ważna i namawia wszystkich do udziału w wielkiej przygodzie poszukiwania prawdy w otaczającym nas świecie.
***
„Czy kiedykolwiek chcieliście zrozumieć fizykę kwantową, ale baliście się spróbować? Ta książka może stanowić odpowiedź na wasze pragnienia. Autor wielu bestsellerów Jim Al-Khalili zachęca nas do bardziej gruntownego zrozumienia rzeczywistości i wszechświata, wyjaśniając w przystępny sposób arkana współczesnej fizyki” – „Book Riot”.
DAWNE KOSZMARY WRACAJĄ
W warszawskim akademiku zostaje zamordowana Alina Kozioł, studentka resocjalizacji, która właśnie obroniła pracę magisterską. Brutalna siła, jakiej użyto wobec ofiary, sugeruje, że zabójcą jest mężczyzna, tymczasem w krytycznej chwili w okolicy miejsca zbrodni przebywały wyłącznie koleżanki zamordowanej: Wala i Kamila. Na czele zespołu śledczego staje Karolina Nowak, rozpaczliwie potrzebująca sukcesu policjantka. Wkrótce dociera do kilkuletniego chłopca, który prawdopodobnie widział mordercę. Niestety chłopczyk nie słyszy i nie mówi.
Do zespołu Karoliny trafia Krzysztof Rozmus, dawny pracownik naukowy UW, a obecnie funkcjonariusz prewencji. Prześwietlając ostatnie dni życia studentki, odkrywa szereg zaskakujących faktów. Po co Alina włamywała się do klasztoru szarytek? Czego szukała?
Tropy wiodą do zapomnianej mazurskiej przystani.
***
„Krzysztof Rozmus powraca w kolejnej mrocznej opowieści, która umacnia reputację Wojciecha Wójcika jako zdolnego pisarza z wyrazistym stylem. »Martwa woda« angażuje czytelnika zarówno pomysłowością fabuły, jak i konsekwentnym rozwojem ulubionych bohaterów. Wciągająca rozrywka w najlepszym wydaniu. Od tej lektury ciężko się oderwać” – Tomasz Drabik, kulturacja.pl.
***
„Za każdym razem, kiedy wydaje się, że Wojciech Wójcik nie zdoła już stworzyć równie pasjonującej, wypełnionej nieoczekiwanymi zwrotami fabuły, autor powraca z nowym kryminałem, który jakimś cudem znów zaskakuje czytelnika. Powolne budowanie napięcia, skrupulatne rozwinięcie wszystkich proceduralnych elementów śledztwa, ciekawa zagadka kryminalna i wyraziste postacie sprawiają, że »Martwą wodę« czyta się z dużym zainteresowaniem. Nowa powieść Wójcika dostarczy niejednego dreszczyku emocji, a zakończenie zaskoczy niejednego czytelnika” – Paweł Ćwik, @spursmaniak.
W swojej poprzedniej książce Tim Marshall przekonał czytelników, że żeby zrozumieć, co się dzieje na świecie, trzeba spojrzeć na mapę. I chociaż od czasu jej premiery geografia się nie zmieniła, uległ zmianom nasz świat. Tym razem Marshall próbuje zajrzeć w przyszłość i analizuje dziesięć regionów, które będą kształtować globalną politykę.
Dowiesz się, dlaczego kryzys w Sahelu może wkrótce doprowadzić do kolejnej fali uchodźców do Europy; dlaczego kraje Bliskiego Wschodu nie powinny wiązać swojej przyszłości z ropą; dlaczego wschodnia część Morza Śródziemnego będzie jednym z najbardziej niebezpiecznych punktów zapalnych w XXI stuleciu; oraz dlaczego kolejne światowe starcie może rozegrać się nie na powierzchni Ziemi.
***
„Marshall napisał kolejny wybitny przewodnik po współczesnym świecie, w którym mistrzowsko tłumaczy, co i dlaczego musimy o nim wiedzieć”
Peter Frankopan.
***
„Fascynująca lektura, przystępnie napisana analiza i jedna z najlepszych książek tego roku”.
„Daily Mirror”
***
„Książki Marshalla spodobają się każdemu, kto chce rozumieć świat i zmieniające się sojusze, które nim rządzą. (...) Marshall przygląda się kilku regionom, omawiając ich historię, aktualną sytuację i prognozy na przyszłość. Mądra i zwięzła analiza współczesnej sytuacji geopolitycznej”.
„Geographical”
PIĄTA CZĘŚĆ TRYLOGII W PIĘCIU CZĘŚCIACH
Łatwo się zniechęcić, gdy twoja planeta została zniszczona z powodu niepotrzebnej międzygalaktycznej obwodnicy, kobieta, którą kochasz, zniknęła wskutek nieporozumienia związanego z naturą czasoprzestrzeni, statek kosmiczny, którym podróżujesz, rozbił się na odległej planecie, a jedyne, co ci zostało, to umiejętność robienia kanapek. Jednak mimo to Artur Dent zaczyna trochę cieszyć się życiem i natychmiast rozpętuje się piekło.
Dlaczego ludzie tak długo tkwili w gospodarczej epoce lodowcowej? Co spowodowało ogromną poprawę standardu życia? I wreszcie co doprowadziło do pojawienia się nierówności między poszczególnymi regionami świata? W ciągu ostatnich dwustu lat ludzkość przeszła szokującą metamorfozę. Wbrew powszechnemu przekonaniu poziom życia nie wzrastał stopniowo w ciągu całej historii ludzkości. Procesem w dużej mierze stopniowym był rozwój technologii, lecz przez większość okresu istnienia ludzkości warunki życia oscylowały wokół poziomu przetrwania. Jednak w ciągu ostatnich dwóch stuleci jakość życia zmieniła się prawie z dnia na dzień. Dochód na mieszkańca wzrósł czternastokrotnie, a oczekiwana długość życia - ponad dwukrotnie. W swojej porywającej książce Oded Galor przedstawia całkowicie odmienne od dotychczasowych spojrzenie na historię świata. Wskazuje pewne czynniki, takie jak postęp technologiczny, zmiana wielkości populacji i adaptacja do warunków środowiskowych, które wprawdzie w krótkich okresach popychały ludzkość do przodu także w przeszłości, lecz dopiero dwieście lat temu ich sprzężenie doprowadziło do nagłego przyspieszenia podróży ludzkości i zaowocowało radykalną poprawą warunków życia, co stało się punktem zwrotnym w rozwoju naszej cywilizacji. Audiobook zawiera dodatkowy plik PDF z materiałami nieprzeczytanymi w nagraniu. *** "Mistrzowska analiza odysei ludzkości od powstania zrębów cywilizacji po węzłowe momenty w naszej podróży do współczesnego świata. Profesor Galor odpowiada na ostateczną zagadkę: jakie prądy historyczne odpowiadają za oszałamiającą nierówność w biedzie i bogactwie dzisiejszych narodów. Jeśli podobał ci się styl Harariego, tę książkę wręcz pokochasz". LEWIS DARTNELL, autor książki "Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła" *** "To nie tylko ujęta w zwięzłej i przystępnej formie zunifikowana teoria wzrostu gospodarczego od początku ewolucji współczesnego człowieka, ale także angażująca emocjonalnie i niezwykle optymistyczna w wymowie kontrpropozycja dla wszystkich, którzy uważają, że ubóstwo i nierówności społeczne są nieodłącznym elementem ludzkiego społeczeństwa". IAN MORRIS, autor "Dlaczego Zachód rządzi - na razie" *** "Książka zdumiewająca zakresem tematyki i wnikliwością. Podróż ludzkości dostarcza fascynującego i odkrywczego opisu najgłębszych prądów, które ukształtowały historię naszej cywilizacji, oraz wskazuje sposoby wyjścia z aktualnego kryzysu, bez czego rozwój naszego gatunku znacznie spowolni". NOURIEL ROUBINI, współautor książki "Ekonomia kryzysu" *** "Ta głęboko uargumentowana książka znakomicie splata wątki globalnej historii gospodarczej - technologii, demografii, kultury, handlu, kolonializmu, geografii, instytucji międzynarodowych - aby zdekonstruować bogaty gobelin, jakim jest współczesny świat. Tour de force!" DANI RODRIK, autor "Rządów ekonomii"
Czy umysł potrafi uzdrowić ciało? Buddyjska tradycja od dawna odpowiada na to pytanie twierdząco i coraz więcej zachodnich ekspertów zaczyna się z tym zgadzać.
„Uzdrawiające emocje” to zapis niezwykłej dyskusji między Dalajlamą i wybitnymi psychologami, lekarzami i nauczycielami medytacji o wzajemnych relacjach i zależności między ludzkim umysłem i ciałem. Z tych fascynujących rozmów dowiemy się m.in., jak są powiązane ze sobą mózg, układ immunologiczny i emocje; jakie emocje mają wpływ na osiągnięcie przez człowieka pomyślności; jak w kontekście medycznym funkcjonuje proces skupienia uwagi oraz w jaki sposób nieuchronność śmierci pomaga zrozumieć naturę umysłu.
Autorzy:
Dr Francisco Varela (1946–2001) był dyrektorem ds. badań w Centrum Narodowym Badań Naukowych (CNRS) w Paryżu. Jest autorem wielu artykułów naukowych i jedenastu książek, w tym „Embodied Mind”.
Dr Clifford Saron jest psychologiem w Szkole Medycznej Alberta Einsteina w Nowym Jorku.
Dr Richard J. Davidson jest dyrektorem laboratorium neuronauki afektywnej na uniwersytecie Wisconsin.
Dr Daniel Brown jest asystentem profesora psychologii w Szkole Medycznej w Harvardzie. Napisał osiem książek i od dwudziestu pięciu lat bada tradycje medytacji.
Dr Lee Yearley jest profesorem religioznawstwa na Uniwersytecie Stanford. Jest autorem książki „Mencius and Aquinas: Theories and Conceptions of Courage”.
Dr Daniel Goleman pisze artykuły naukowe dla „New York Timesa”, jest też autorem książki „Inteligencja emocjonalna”.
Sharon Salzberg jest dyrektorką w Insight Meditation Society, w Barre w stanie Massachusetts. Jest autorką książki „Lovingkindness: The Revolutionary Art of Happiness”.
Dr Jon Kabat-Zinn jest zasłużonym emerytowanym profesorem medycyny w Szkole Medycznej Uniwersytetu Massachusetts, gdzie założył Program Redukcji Stresu i Relaksacji (dziś UMass Memorial Center for Mindfulness). Jest autorem książki „Gdziekolwiek jesteś, bądź: przewodnik uważnego życia”.
Fascynująca książka jednego z największych duchowych mistrzów, pokazująca, jak pozbyć się lęków i odnaleźć prawdziwą radość życia.
Rozejrzyj się wokół i zobacz, czy możesz znaleźć choćby jedną osobę absolutnie szczęśliwą, kogoś, kto doznaje spokoju, kogoś, kto się nie boi i jest wolny od poczucia zagubienia, przygnębienia, niedostatku i zmartwień. Społeczeństwo poddało nas praniu mózgu i teraz budujemy swoje życie na niepodważalnym przekonaniu, że bez pieniędzy, władzy, sukcesu, aprobaty, romansu i tym podobnych rzeczy nie możemy być szczęśliwi. To fałszywe przekonanie nieustannie nas napędza i koncentruje naszą uwagę na tym, czego nie mamy. Trzyma nas na łasce rzeczy i ludzi, gdy usiłujemy rozpaczliwie dostosowywać swoje życie do przepisu na szczęście, który oferuje nam społeczeństwo. Niestety, odkrywamy jedynie, że to nie daje nam szczęśliwego życia, a jedynie chwilowe wytchnienie od lęku przed porażką.
Przypuśćmy, że istnieje sposób na przebudzenie się z tego wszystkiego i to, co jest w tobie fałszywe i neurotyczne, zniknie dzięki niewielkiemu wysiłkowi z twojej strony lub zupełnie bez wysiłku. Twoje oczy otworzą się na otaczającą cię rzeczywistość radości. A oto on: lektura książki „Przestań siebie naprawiać” pomoże ci odzyskać życie, które miałeś wieść.
***
„Mądrość jednego z największych mistrzów naszych czasów” – James Martin SJ, autor „Radości życia”.
***
„Niepowtarzalna zdolność de Mello do łączenia duchowości Wschodu i Zachodu sprawia, że jego nauczanie jest wciąż inspirujące”. – Rhonda Byrne, autorka bestsellerów „Sekret” i „Największy sekret”.
Kultowa powieść science fiction, w której autor połączył wizyjną fantastykę ze zwariowanym brytyjskim humorem w stylu Monty Pythona.
Pewnego dnia młody Ziemianin Artur dowiaduje się z zaskoczeniem, że jego najbliższy przyjaciel Ford jest kosmitą, a Ziemia niemal za chwilę zostanie zniszczona, gdyż znajduje się na trasie planowanej międzygalaktycznej autostrady. Jak mu przekazuje beznamiętnie przyjaciel, informacja o tych planach została już dość dawno wywieszona w jakimś galaktycznym urzędzie na planecie Alfa Centauri, tyle że Ziemianie jej nie oprotestowali, co oznacza, że wyrazili zgodę.
Unicestwienie ojczystej planety oraz zagłada całego ludzkiego gatunku to dla Artura dopiero początek niesamowitych przygód, albowiem tuż przed katastrofą Ford zabiera go statkiem kosmicznym w podróż po Galaktyce, której celem jest zebranie materiałów do nowej edycji kompendium wszelkiej znanej wiedzy, czyli przewodnika „Autostopem przez Galaktykę”. W trakcie tej niekończącej się podróży, odbywanej między innymi w towarzystwie neurotycznego robota Marvina, Artur spróbuje rozwiązać największą zagadkę kosmosu oraz odpowiedzieć na odwieczne pytanie o sens życia.
***
„Ekstremalnie śmieszna powieść… Natchnione szaleństwo, które nie zostawia suchej nitki na niemal każdym frazesie rodem z science fiction” – „Washington Post”.
***
„Niezdarny bohater, Artur Dent, przypomina bohaterów Vonneguta, a jego podróże to dzika satyra na istniejące instytucje” – „Chicago Tribune”.
MAGICZNA LEGENDA KRÓLA ARTURA, OPOWIEDZIANA Z PERSPEKTYWY KOBIET, KTÓRE DZIERŻYŁY WŁADZĘ ZZA TRONU
„Albowiem, tak jak mówię, zmienił się sam świat. Był taki czas, kiedy wędrowiec, jeśli miał ochotę i znał choćby kilka tajemnic, mógł wypłynąć łodzią na Morze Lata i dotrzeć nie do Glastonbury pełnego mnichów, lecz do Świętej Wyspy Avalon. W tamtych czasach wrota łączące światy unosiły się we mgle i otwierały się wedle woli i myśli wędrowca...”
Morgiana, obdarzona darem Wzroku i związana z losem Artura Pendragona, swego brata-kochanka, kreśli historię krótkiej świetności Kamelotu. Nie jest to jednak pieśń o rycerskich czynach, lecz opowiedziana z kobiecą wrażliwością historia świata, który stoi przed fundamentalnymi zmianami. Opowieść o tym, co przemija, i o tym, co nadchodzi.
***
„Najlepsza wersja sagi arturiańskiej, jaką kiedykolwiek czytałem”. – Isaac Asimov
***
„Monumentalne dzieło! Nowa wersja legend arturiańskich... Lektura tej książki to głęboko poruszające, niezwykłe doświadczenie... Imponująca wyobraźnia”. – „New York Times”
***
„Marion Zimmer Bradley daje świeże spojrzenie na znaną historię i genialnie przemienia mit, nadając mu nową jakość”. – „San Francisco Chronicle”
***
„Poruszająca historia... Pokazuje, jak mogło być... Nowy wymiar mającej prawie tysiąc lat tradycji arturiańskiej”. – „The Cleveland Plain Dealer”
***
„Kocham tę książkę. Prosty i klarowny styl – jest to absolutnie najlepsza wersja legend arturiańskich, jaką czytałam. Od lat daję bliskim tę książkę w prezencie. A moja córka to najlepszy dowód na to, że rośnie nowe pokolenie wielbicieli Mgieł Avalonu!” – Shelly Shapiro
DLACZEGO NIEKTÓRE NARODY SĄ BOGATE, A INNE BIEDNE? DLACZEGO TAK JE RÓŻNICUJĄ MAJĘTNOŚĆ I UBÓSTWO, ZDROWIE I CHOROBA, DOSTATEK I GŁÓD?
Błyskotliwa i niesłychanie inspirująca książka Acemoglu i Robinsona, światowych ekspertów problematyki rozwoju, wzywa do otrząśnięcia się ze złudzeń. Kraje wzrastają, kiedy budują sprzyjające rozwojowi instytucje polityczne i ekonomiczne, a upadają – często w spektakularny sposób – gdy instytucje te kostnieją lub przestają działać. Wówczas naród pogrąża się w zastoju i upadku.
Swoją argumentację autorzy wspierają niezwykle bogatym, zebranym w trakcie wieloletnich badań materiałem historycznym, sięgającym od cesarstwa rzymskiego, poprzez miasta-państwa Majów, średniowieczną Wenecję, Związek Sowiecki, Amerykę Łacińską, Anglię, Europę kontynentalną, aż po Stany Zjednoczone i Afrykę, i na tej podstawie budują nową teorię ekonomii politycznej, która podejmuje wielkie kwestie współczesne.
„Dlaczego narody przegrywają” to książka, która zmieni wasze spojrzenie na świat i sposób jego rozumienia.
Audiobook zawiera plik PDF z materiałami nieprzeczytanymi w nagraniu.
ZASADA NUMER 1: NIE ZAKOCHUJ SIĘ. ALE ZASADY SĄ PO TO, BY JE ŁAMAĆ.
Henry Turner ma wiele na głowie – trzeci rok studiów, nowe wyzwania jako kapitan drużyny hokejowej i wyjątkowo niesympatycznego profesora. Kiedy przez przypadek trafia na spotkanie klubu książki, poznaje Halle Jacobs – studentkę, która więcej czasu poświęca pisaniu niż życiu towarzyskiemu. Halle, pochłonięta nauką i własnymi literackimi ambicjami, wciąga Henry’ego w świat książek i zasad, które tak łatwo złamać.
„Daydream” to opowieść o ambicjach i namiętnej miłości, która może przyjść w najmniej spodziewanym momencie. W tle urokliwe Maple Hills, pełne emocji relacje i wybory, które mogą odmienić wszystko. Czy Henry i Halle odważą się na uczucia, które wykraczają poza granice przyjaźni? Czy ich marzenia okażą się warte ryzyka?
UWAGA! REKOMENDOWANY WIEK: 18+
JAK KAWAŁEK ZŁOTEJ FOLII DOPROWADZIŁ DO ODKRYCIA BUDOWY ATOMU?
JAKĄ ROLĘ ODEGRAŁ BALON NA OGRZANE POWIETRZE W BADANIU PROMIENIOWANIA TŁA?
W JAKI SPOSÓB „PROBLEM OBLICZENIOWY” W LABORATORIUM CERN POD GENEWĄ DOPROWADZIŁ DO WYNALEZIENIA SIECI WWW?
Zadawanie pytań zawsze było sednem fizyki, przejawem naszego nieustępliwego dążenia do zrozumienia wszechświata i tego, jak każdy element się w nim zachowuje. Skąd wiemy wszystko to, co wiemy o dzisiejszym świecie? Z pewnością nie tylko dlatego, że mamy do pomocy matematykę – przede wszystkim dlatego, że przeprowadzaliśmy eksperymenty.
Suzie Sheehy przedstawia kreatywnych i ciekawych świata ludzi, którzy dzięki połączeniu geniuszu, wytrwałości i szczęścia przeprowadzili przełomowe eksperymenty XX wieku. Od nieoczekiwanego odkrycia promieni rentgenowskich w niemieckim laboratorium po naukowców próbujących udowodnić, że Einstein się mylił (i niechcący przyznających mu rację), Kwintesencja wszystkiego zabiera nas w podróż przez historię eksperymentów, które zmieniły nasz świat.
***
„Po lekturze tej książki na nowo zakochałem się w fizyce. Dbałość Sheehy o szczegóły widać na każdej stronie, a jednak w sposobie, w jaki podkreśla pasję, zapał, pomysłowość i ostatecznie czysty triumf nauki w odkrywaniu tajemnic natury, widać niezwykłą lekkość” – Jim Al-Khalili, autor „Radości nauki”.
UMIERANIE TO ŻADNA FRAJDA... ALE POZWALA ZAROBIĆ NA ŻYCIE
Mickey7 jest wymienialnym: narażonym na wielokrotną śmierć pracownikiem ekspedycji mającej na celu skolonizować planetę Niflheim. Po śmierci danej wersji ciała wytwarzany jest nowy organizm z wszczepioną kopią pamięci. Po sześciu zgonach Mickey7 rozumie już, dlaczego był jedynym kandydatem, który zgłosił się na to stanowisko.
Podczas rutynowego zwiadu zaginiony w akcji Mickey7 zostaje uznany za martwego. Kiedy dzięki pomocy miejscowych form życia wraca do kolonii, okazuje się, że spisano go już na straty, a do pracy zgłasza się nowy klon, Mickey8. Zwielokrotnianie wymienialnego jest zabronione, Mickey7 musi więc utrzymać swego sobowtóra w tajemnicy przed resztą kolonii. Ostateczny los zarówno tubylców, jak i osadników zależy od Mickeya7. Oczywiście, jeśli uda mu się nie umrzeć na dobre...
Na podstawie tej powieści Bong Joon-ho, reżyser nagrodzonego 4 Oscarami obrazu „Parasite”, nakręcił film „Mickey 17” z Robertem Pattinsonem w roli głównej.
***
„Powieść zaczyna się jako farsa, a kończy jako coś znacznie głębszego. Każe zadać sobie pytanie, co czyni kogoś człowiekiem i czy ktoś ma prawo zniszczyć dane miejsce, aby je sobie przywłaszczyć. Pozycja warta polecenia fanom fantastyki naukowej” – „Library Journal”.
***
„Mocna powieść fantastycznonaukowa, pełna zarówno intelektualnych rozważań, jak i akcji. To książka inteligentna, zabawna i świetnie skonstruowana. Jeśli jesteś fanem science fiction, nie pożałujesz spotkania z Mickeyem” – „The Maine Edge”.
***
„Mickey7 to inteligentna satyra filozoficzna pod przykrywką przygodowej fantastyki. Wciąga czytelników czarnym humorem i sprytnym pomysłem na fabułę, po czym każe im zagłębić się w kwestię ignorowania niewygodnych prawd” – „New York Journal of Books”.
***
„Frajda podczas czytania tej książki polega na staraniach, by dotrzymać tempa zwrotom akcji zaplanowanym przez autora. Ale i tak zawsze cię czymś zaskoczy” – „The Wall Street Journal”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?