Kapłani Starego Przymierza"" otwierają serię książek, które zgodnie z intencją ich autorów mogą być pomocne zarówno w głoszeniu, jak i w indywidualnym przeżywaniu rekolekcji kapłańskich. Publikacja zawiera dziesięć konferencji ukazujących różne aspekty kapłańskiej posługi. Opierając się na biografii wybranych kapłanów starotestamentowych, na końcu każdego rozdziału sformułowano trzy wnioski praktyczne dla życia kapłanów dziś. Pozycję wieńczy droga krzyżowa zatytułowana: Kapłan - sługa Boga.
Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Rozważania różańcowe.Błogosławiona [jest], która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana. Wtedy rzekła Maryja: Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu , moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił im Wszechmocny () (Łk 1, 45 49).Książka zawiera piętnaście zestawów rozważań do każdej części różańca wychodzi naprzeciw tych, którzy chcą wytrwale kołatać do Boga za siebie i cały świat.
Przestrogi dla mojej Ojczyzny.Biblijne rozważania różańcowe z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła IIModlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby Do tej modlitwy różańcowej zachęcam was i zapraszam. Odmawiajcie różaniec! Ufam, że ta tradycja odmawiania różańca w mojej Ojczyźnie będzie dalej podtrzymywana i rozwijana. Tego życzę z całego serca duszpasterzom i rodakom w mojej Ojczyźnie.Jan Paweł II
akie powinno być dobre kazanie? Jak pozyskać słuchacza dla Bożej sprawy, jak wyzwolić w nim to, co najlepsze, dotrzeć do ukrytych pierwiastków dobra, jak skłonić do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej? Te pytania zadaje sobie każdy kapłan przygotowujący się do niedzielnych i świątecznych „wystąpień”. Pomocą w poradzeniu sobie z kaznodziejskimi dylematami jest ta książka – zbiór tekstów, które pomogą wygłosić naprawdę interesujące kazanie.
W tej książce wyczuwa się puls dzisiejszego świata. Ewangelicki teolog Karl Barth powiedział kiedyś, że prawdziwy kaznodzieja w jednej ręce powinien trzymać Pismo Święte, a w drugiej gazetę. To prawda, ponieważ Bóg cały czas działa w historii ludzkości i komunikuje się z nami przez rozgrywające się wokół nas wydarzenia – mówi przez wieki. Kaznodzieja ma obowiązek być uważnym obserwatorem, tak jak Autor, który śledzi rzeczywistość i wyciąga wnioski. Dlatego w tym zbiorze znalazło się mnóstwo przykładów z prasy, literatury, malarstwa, historii, muzyki czy po prostu z codziennego życia. To prawdziwa skarbnica, baza, która pozwoli kapłanowi dotrzeć do słuchacza, wzbudzić w nim właściwe emocje.
Podręcznik do nauki religii dla klasy VIII szkoły podstawowej, red. ks. Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka. Podręcznik nr KR-33-02/13-KR-6/14 do nauczania religii rzymskokatolickiej w klasie ósmej szkoły podstawowej na terenie archidiecezji krakowskiej, zgodny z programem nauczania nr AZ- 3-02/13.
Biorę sobie ciebie ..... za żonę/męża i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci(...)"".Małżeństwo to sakrament na całe życie. To decyzja, która powinna być podjęta świadomie i dobrowolnie. W dzisiejszych czasach kiedy tyle pokus czuwa za rogiem, kiedy tyle problemów spada na człowieka każdego dnia - małżeństwo powinno być siłą, wsparciem, podporą. Aby tak było, do przyjęcia tego sakramentu trzeba się dobrze przygotować. Papież Franciszek podkreśla, iż należy maksymalnie wykorzystać czas kursu przedmałżeńskiego, należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania takie jak:- Co to znaczy wziąć ślub?- Jak realizować ten projekt razem?- Jak radzić sobie z kryzysami?- Jak budować wspólnie fundamenty małżeństwa?Dla chrześcijanina małżeństwo to nie tylko ludzka przygoda, ale prawdziwe powołanie i misja.Ta książka to swego rodzaju poradnik dla par, łączy w sobie przydatne porady oraz wskazówki. Przekonuje, że dzięki pracy obojga - dobry związek jest realna i osiągalna wartością.
Czuwać i wyczekiwać przyjścia Chrystusa, jak afrykański farmer, który po okresie upałów i suszy wyczekuje dźwięków spadających kropel deszczu, który jest dla niego synonimem życia.
Trzydzieści krótkich, codziennych rozważań na okres Adwentu – zakorzenionych w Piśmie Świętym, prowadzących nas drogami wiary i wierności, drogami poszukiwania w wierze mocy, ale także radości, zachwytu – po prostu życia.
Hiacynta ma siedem lat, jest pastuszkiem, tak jak jej brat, Francisco i kuzyn Lucy. Spośród trzech, jest najmłodsza, najbardziej niespokojna, jednak najszczęśliwsza, słodka, a zarazem kapryśna.
Między silnym charakterem a zaraźliwą radością ukryta jest siła większa od niej. Ale to wciąż jest tajemnica….
Tego dnia 13, gdy wychodziła na wypasanie, nie wiedziała, co się stanie.
Tam, w Cova da Iria, widzi po raz pierwszy Matkę Bożą.
Życie tego dziecka będzie od tego momentu inne.
To nie tylko biografia jednego z trzech widzów Fatimy, wykraczająca poza fakty opowiadane przez wieki.
To historia która zabiera nas w podróż przez ludzką zdolność do oporu, aby przetrwać w imię wiary. Hiacynta ofiarowała swoje cierpienia za zbawienie grzeszników i zostawiła nam przykład życzliwości, pokory i miłości.
Manuel Arouca zrekonstruował tę historię, w sposób głęboko ludzki, tak że nigdy o tym nie zapominamy.
Wśród wielu przewodników po Rzymie dostępnych na rynku, niniejszy przewodnik wyróżnia się zarówno ze względu na treść, jak i formę.Przewodnik prowadzi pielgrzyma drogami, najczęściej przemierzanymi w Wiecznym Mieście, jak również obejmuje słynne miejscowości od Ostii zaczynając, przez Castel Gandolfo, na sanktuarium maryjnym w Mentorella kończąc.Zawiera:-opisy wspaniałych pomników, cudownych krucyfiksów, obrazów- prowadzi pielgrzyma-turystę drogą świątyń w których spoczywają relikwie Apostołów, męczenników i wielu innych świętych, drogą cudownych wizerunków Maryi- starannie dobrany wybór kościołów, muzeów, pomników ukazuje Świętość Rzymu
Rozważania na każdy dzień roku, które przybliżą postać św. brata Alberta Chmielowskiego. Brat Albert, franciszkanin, ceniony malarz, człowiek, który wiele lat życia poświęcił biednym i odrzuconym, założyciel zgromadzenia sióstr albertynek i braci albertynów.
Święty brat Albert jest patronem 2017 roku.
Kazania fatimskie to nowa publikacja Księdza Pogodnego. Autor opisuje cykl niecodziennych wydarzeń, któremu towarzyszyły wielkie cuda i niezwykłe znaki od Matki Bożej, przybliża losy Łucji, Hiacynty i Franciszka oraz pokazuje Portugalię jako kraj, który szczególnie ukochał Maryję. Nabożeństwo do Niej kwitło tam od początku powstania państwa, czyli od XII wieku. To właśnie Portugalię Boża Rodzicielka wybrała na miejsce swoich objawień.
Jakie powinno być dobre kazanie? Jak pozyskać słuchacza dla Bożej sprawy, jak wyzwolić w nim to, co najlepsze, dotrzeć do ukrytych pierwiastków dobra, jak skłonić do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej? Te pytania zadaje sobie każdy kapłan przygotowujący się do niedzielnych i świątecznych „wystąpień”. Pomocą w poradzeniu sobie z kaznodziejskimi dylematami jest ta książka – zbiór tekstów, które pomogą wygłosić naprawdę interesujące kazanie.
Prezentowany modlitewnik zawiera mały katechizm, modlitwy poranne i wieczorne, a także inne modlitwy dnia codziennego. Dodatkowo został wzbogacony o kurs praktykowania cnót dla zaawansowanych oraz o najpopularniejsze utwory religijne.
Obecnie trwa zmiana pokoleniowa i kulturowa w postrzeganiu liturgii. Publikacja ma celu pomoc wiernym w ponownym odkryciu sakramentalnej liturgii Kościoła, a także ponownym odczytaniu dziejów i znaczenia chrześcijańskich sakramentów, aby wiara mogła ulepszać codzienną egzystencję. Ma służyć również do zaspokojenia ciekawości tych, którzy interesują się wiarą jako problemem z punktu widzenia kulturalnego i moralnego.
Autor odpowiada na najbardziej kontrowersyjne pytania. Pisze bez pretensji do wyczerpania tematu.
Sakrament pokuty jest doświadczeniem Kościoła. Cały Kościół jest zaangażowany w drogę pokuty. Wymiarem niezbędnym, a często zapomnianym tego obrzędu jest właśnie wymiar kościelny, wspólnotowy. Papież Franciszek przywołał dwa istotne aspekty pojednania: «Jezus zbawił nas wszystkich, ale nie ogólnie. Wszystkich, każdego, z imieniem i nazwiskiem. To jest właśnie zbawienie osobiste: każdy z nas może powiedzieć „za mnie”. Jest też niebezpieczeństwo zapomnienia, że On zbawił nas pojedynczo, ale w obrębie ludu, ponieważ Pan zbawia zawsze w obrębie ludu» (Homilia w Domu św. Marty, 29 stycznia 2015 r.). Obcowanie świętych jest spoiwem pomiędzy braćmi, którzy żyli w epokach odległych od siebie historycznie, a stają się sobie współcześni nie tylko z uwagi na fakt, iż wskazują na wieczne prawdy, ale przede wszystkim dlatego, że ciągle żyją w Chrystusie. Święci są zatem najbliższymi nam towarzyszami podróży, gdyż są najbliżsi Jezusowi i pomagają nam dochodzić do prawdy, że nie jesteśmy sami w relacjach z Panem Bogiem.
Broszurowe wydanie książki dla młodzieży na temat spowiedzi. Atrakcyjna forma która pozwoli przybliżyć sens i potrzebę sakramentu pojednania.
Święty Krzyż, Całun Turyński, Chusta z Manopello to najbardziej znane relikwie Kościoła katolickiego – pamiątki związane z Męką Pańską, które na przestrzeni wieków poddane zostały skrupulatnym analizom przez międzynarodowe zespoły naukowców. Uczeni i teolodzy poświęcili im wiele uwagi, prezentując wyniki badań w tomach publikacji. Jest jednak pewna grupa relikwii, których istnienia nie podają żadne źródła. Archiwa kościołów i bazylik są w posiadaniu takich pamiątek, ale wiele z nich, chociaż znajduje się w spisie kościelnego inwentarza, nie jest nigdzie opisana.
Moją uwagę skierowałam przede wszystkim na te mniej popularne relikwie, na temat których literatura jest znikoma. Prezentowana publikacja nie jest książką naukową, a jedynie zbiorem prawdziwych ciekawostek, informacji dla turysty czy pielgrzyma, który wchodząc do kościoła napotkanego na swojej trasie, odkrywa ze zdziwieniem, co mieści się w jego wnętrzach. Zapisane w archiwach świątyń historie przedstawionych relikwii potwierdzają lub uzupełniają zebrane przez mnie wypowiedzi rektorów bazylik, dyrektorów muzeów oraz opowieści, które przekazują sobie z pokolenia na pokolenie mieszkańcy włoskich miasteczek.
Drodzy Państwo, wciąż żywe są w nas wspomnienia pięciodniowej wizyty Papieża Franciszka w Polsce i emocje, które towarzyszyły Jego spotkaniu z młodzieżą całego świata w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Tuż po zakończeniu ŚDM chcemy złożyć na Państwa ręce prezent w postaci jedynego pełnego zapisu na płycie DVD znajważniejszych papieskich przemówień wygłoszonych w dniach 27-31 lipca 2016, oraz zachęcić do powrotu do nich. Zarejestrowane przez TVP homilie oraz spontaniczne gesty i słowa Franciszka są ważną dokumentacją historycznego wydarzenia Światowych Dni Młodzieży w 25 lat po spotkaniu Papieża Jana Pawła II z młodym kościołem w Częstochowie w 1991 roku.
Filmowy zapis kluczowych wydarzeń ŚDM:
1. Nie rzucajcie ręcznika przed walką!
2. Bądźcie bohaterami bezinteresownej służby!
3. Nie mylmy szczęścia z kanapą!
4. Nie bójcie się powiedzieć Mu "TAK"!
5. Pamięć, nadziej, odwaga i śmiałość!
Pozostałe spotkania i przemówienia Papieża:
6. Bądźcie radośni - to obowiązek tych, którzy idą za Jezusem!
7. Bóg powołuje ludzi prostych i gotowych
8. Permiso, gracias, perdon. Proszę pozwól, dziękuję, przepraszam
9. Wizyta w milczeniu
10. Mądrością serca jest służba bliźniemu
11. Okrucieństwo nie skończyłyło się w Auschwitz-Birkenau
12. Bądźcie żywymi pisarzami Ewangelii!
13. Nie zapomnijcie modlić się za mnie!
Ks. Władysław Bukowiński ponad 20 lat był duszpasterzem w Kazachstanie, gdzie spędził w więzieniach i obozach pracy ponad 13 lat. Dobrowolnie pozostał wśród zesłańców aż do śmierci w Karagandzie w warunkach totalitarnego zniewolenia i prześladowania wierzących.
11 września br. w Karagandzie odbędzie się jego beatyfikacja.
Listy ks. Bukowińskiego pochodzą z trzech okresów: pierwszy to okres przedwojenny, gdy był jeszcze klerykiem i księdzem w archidiecezji krakowskiej a później w Łucku; drugi okres obejmuje lata 1954–1958, kiedy duszpasterzował w Karagandzie, natomiast trzeci to lata 1961–1974, czyli po ostatnim uwięzieniu aż do końca życia. Publikowane listy są jedynie częścią korespondencji prowadzonej przez ks. Władysława.
Z listów przebija ogromna dobroć, życzliwość i serdeczne ciepło. Są one świadectwem wielkiego bogactwa ducha i ewangelicznego przeżywania wszelkich okoliczności życia. Z wielką prostotą zawarł w nich swoje wewnętrzne przeżycia, doświadczenia związane z pracą duszpasterską, jak też ostatni etap swego życia naznaczony chorobą i cierpieniem. Pisane przez niego listy są pokrzepiające, pełne optymizmu, nadziei, a nawet humoru. Pomijał w nich przeżycia z więzień i łagrów: nigdy nie skarżył się na tych, którzy go prześladowali.
W książce zachowano autentyczny styl ks. Władysława – specyficzne zwroty zawierające duży ładunek emocjonalny, będące dowodem wrodzonej życzliwości i poczucia humoru.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?