Skarbnica najpiękniejszych legend to barwnie ilustrowana publikacja zawierająca teksty najpopularniejszych polskich legend. Legendy to źródło wiedzy o tradycji i kulturze. Historie zawarte w tej książce to opowieści, które od wieków znane są wielu pokoleniom Polaków i wiążą się z różnymi regionami naszego kraju.Książka zawiera: Białą damę, Poznańskie koziołki, Złotą kaczkę, Warszawską syrenkę, Warsa i Sawę, Królową Bałtyku, Lwy z gdańskiego ratusza, Mikołajka, Hejnał z wieży mariackiej, O smoku wawelskim i Pana Twardowskiego. Każdy z tekstów został zilustrowany przez Aleksandra Jasińskiego.Świetna propozycja na nagrody dla przedszkoli i szkół podstawowych.
Chłopi"" Władysława Reymonta to powieść o małej społeczności, zamieszkującej wieś Lipce. Utwór został podzielony na cztery części - pory roku to one wyznaczają czas akcji. Powieść po raz pierwszy została opublikowana w odcinkach w ""Tygodniku Ilustrowanym"" (od 18 stycznia 1902 r. do grudnia 1908 r.) W formie książkowej utwór ukazywał się partiami - pierwsze dwa tomy zostały wydane w 1904 r., tom trzeci w 1906 r., natomiast czwarty - w 1909 r. Chłopi to powieść, w której dokonuje się mitologizacja chłopskiej egzystencji. Mieszkańcy Lipiec podporządkowani są dwóm porządkom czasowym - czasowi biologicznemu (czas zmian zachodzących w naturze) oraz czasowi obrzędowemu (kalendarz świąt kościelnych). Co ciekawe, w utworze brak jednego, przewodniego wątku, ciągnącego się przez wszystkie tomy. Reymont prezentuje czytelnikowi losy wielu bohaterów, które przeplatają się ze sobą nawzajem. ""Chłopi"" to najwybitniejsza powieść Władysława Reymonta, za którą w 1924 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla.
Król Maciuś Pierwszy, J. Korczak, tw., A5, 280 str. Po śmierci starego króla, berło władzy przejmuje jego mały synek Maciuś. Jednak z każdym dniem panowania młodego władcy okazuje się, że rządzenie państwem to nic przyjemnego. Jest to codzienne nudne życie według ustalonych od wieków reguł oraz mnóstwo niezbyt przyjemnych obowiązków. Na dodatek Maciuś odnosi wrażenie, że ministrowie nie traktują go poważnie, ukrywając przed nim wiele istotnych spraw - choćby to, że jednocześnie trzy państwa wypowiedziały mu wojnę. W sekrecie przed całym dworem zaprzyjaźnia się z chłopcem z sąsiedztwa - Felkiem, z którym nierozpoznany wyrusza na front. Mimo, że niebezpieczna wyprawa zakończyła się szczęśliwie, to dopiero początek kłopotów Maciusia... Smutna książka Korczaka pokazuje, jak trudno jest odnaleźć się w świecie dorosłych... Beletrystyka idealna na nagrody dla uczniów szkół podstawowych!
Quo Vadis przedstawia szeroką panoramę starożytnego Rzymu i początków chrześcijaństwa, uzupełnioną wątkiem miłości Winicjusza i Ligii. Należą oni do dwóch odrębnych światów: rzymski patrycjusz i chrześcijańska zakładniczka z plemienia Ligów. Wątek miłosny obfituje w liczne zwroty akcji: ucieczkę Ligii, jej poszukiwania przez Winicjusza, próbę porwania, przemianę Winicjusza i przyjęcie przez niego chrztu, wreszcie uwięzienie i cudowne ocalenie na arenie. W powieści ważnym elementem jest wątek historyczny, który skupia się na osobie rzymskiego cesarza Nerona, a także prześladowaniach chrześcijan i szerzeniu się wiary chrześcijańskiej. Duchowym przywódcą chrześcijan w tym czasie był apostoł Piotr, który zostaje pojmany i ukrzyżowany. Punktem kulminacyjnym powieści jest walka Ursusa z turem. Czy lud rzymski otworzy się w końcu na naukę chrześcijańską? Czy miłość Ligii i Winicjusza pozwoli im przetrwać prześladowania?
Pan Tadeusz to jedno z wielkich i nieprzemijających arcydzieł, które na stałe wpisało się do literackiego kanonu. Mickiewicz stworzył epos, którego głównym i najważniejszym bohaterem jest szlachta polska, a który poprzez swoją niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę do dziś stanowi swoiste „centrum i źródło polskości”. Słowo w poemacie ma moc wskrzeszającą i kreującą zarazem: przywraca byt narodowy kraju ciemiężonego przez zaborcę i daje jego zniewolonym mieszkańcom nadzieję na rychłe odzyskanie upragnionej wolności. Dzieło pełniło wówczas funkcję dwoistą: było dla emigrantów widomym znakiem odległej Polski, natomiast dla tych, którzy pozostali w kraju, wspomnieniem czasów minionych i namiastką utraconej przeszłości. Mickiewicz po raz kolejny zaskakuje nas tutaj bogactwem tematów i rozległością podejmowanej problematyki. Oprócz tak silnie wybrzmiewającego patriotyzmu i miłości ojczyzny, snuje refleksje na temat sielskiego, szlacheckiego bytowania, romantycznego uczucia, tradycji i polskiej obyczajowości. A wszystko rozgrywa się w soplicowskim dworku, który na ten czas staje się ostoją niczym niezmąconej, prawdziwej polskości. Epos jest wart docenienia także ze względu na swoje nowatorstwo. Mickiewicz bowiem rezygnuje tutaj z romantycznego indywidualizmu na rzecz szeroko pojmowanej zbiorowości. Wieszcz roztacza przed naszymi oczyma piękno dawnej Polski i przenosi jej obraz w nasze „teraz”, bo przecież „jest u mnie kraj, ojczyzna myśli mojej, / I liczne mam serca mego rodzeństwo; / Piękniejszy kraj, niż ten co w oczach stoi (...)” [z wiersza Gdy tu mój trup Adama Mickiewicza].
Adam Mickiewicz (1798-1855) – poeta polski, romantyczny wieszcz, zwany często „bardem słowiańskim” lub „poetą przeobrażeń”. Obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę doby polskiego romantyzmu. Wybitny twórca dramatu romantycznego. Autor ballad, powieści poetyckich, dramatu Dziady, a przede wszystkim epopei narodowej Pan Tadeusz.
Dramat Juliusza Słowackiego, opublikowany w 1839 r., to opowieść o żądzy władzy i niepohamowanych ambicjach, które popychają do najokrutniejszych postępków; to historia wielkiej namiętności i nieoczekiwanej zdrady. Dwie siostry, Alina i Balladyna, rywalizują o miłość księcia Kirkora, jednak właśnie ta miłość doprowadza je do wielkiej tragedii. Balladyna przedstawia tragiczną walkę człowieka z przeznaczeniem, którego nie można zmienić i które wplątuje go w bezskuteczne zmagania z sobą samym i otaczającym światem. Dzieło Słowackiego to również opowieść o początkach państwa polskiego. Autor dokonał rekonstrukcji prehistorycznych dziejów Polski, tworząc baśniowy świat fantastycznych zjaw i postaci. Juliusz Słowacki (1809-1849) – urodził się 4 września 1809 r. w Krzemieńcu (Wołyń). Jeden z najwybitniejszych twórców polskiego romantyzmu, poeta, dramaturg i epistolograf. Obok Mickiewicza i Krasińskiego jest uznawany za jednego z wieszczów narodowych. W twórczości swojej podejmował tematy walki narodowo-wyzwoleńczej, egzystencjalne rozterki i refleksje człowieka, uwikłanego w machinę historii. Zmarł 3 kwietnia 1849 r. w Paryżu. W 1927 r. sprowadzono prochy poety do kraju, spoczął w krypcie na Wawelu, obok Adama Mickiewicza.
Stary, zgorzkniały, skąpy i nienawidzący ludzi kupiec, poruszony śmiercią swego wspólnika, odbywa niezwykłą duchową podróż. Wraz ze zjawą – duchem zmarłego wspólnika – przeżywa ponownie, w tej fantastycznej wędrówce, dawno minione chwile, wracając aż do swego dzieciństwa. Powrót do przeszłości w towarzystwie ducha, którego można uznać za jedyny zdrowy fragment duszy bohatera, pomaga mu odnaleźć nowy sens dawnych przeżyć i stać się zupełnie innym człowiekiem... Charles Dickens (1812-1870) – pisarz angielski; w swoich utworach łączył humor i sentymentalizm z ogromnym wyczuleniem na ludzką krzywdę i przenikliwą analizą psychologiczną postaci. Najbardziej znane utwory to: Klub Pickwicka, Oliver Twist, Dawid Copperfield.
Akcja powieści toczy się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku St. Petersburg nad rzeką Missisipi. Tytułowy bohater książki to chłopiec, sierota, który mieszka z wychowującą go ciotką Polly oraz kuzynostwem, Sidem i Marry. Powieść to zapis przygód zabawnego urwisa, historia jego największych psot, pierwszych przyjaźni i zauroczeń, a także humorystyczna konfrontacja dziecięcego świata ze światem dorosłych.
W pustyni i w puszczy to fascynująca powieść podróżniczo-przygodowa o niezwykłej przyjaźni, poświęceniu, oddaniu i ogromnej odwadze. Dwójka polskich dzieci mieszkających w Port Saidzie zostaje porwana przez Arabów. W tym czasie w Sudanie rozpoczyna się muzułmańskie powstanie. Porywacze zamierzają dołączyć do powstańców. Podczas wędrówki przez pustynię dzieciom udaje się uciec... Czyha na nie wiele niebezpieczeństw, a w ślad za nimi wciąż podążają porywacze. Czy uda im się umknąć i bezpiecznie wrócić do domu?
Zeszyt bystrzaka to nowa seria książek edukacyjnych dla dzieci, w których nauka łączy się z dobrą zabawą. Każda strona to inne zadanie do wykonania, rozwiązując je dzieci m.in. dowiedzą się wielu ciekawych informacji o Polsce i wybitnych Polakach, poznają symbole naszego kraju, zabytki, tradycję i kulturę. Z drugiej książki najmłodsi zaznajomią się z przepisami ruchu drogowego.
Mały geniusz to seria zeszytów ćwiczeń, które wprowadzają w naukę dodawania i odejmowania, mnożenia, liczenia pieniędzy, ortografii i interpunkcji, a także pomagają w posługiwaniu się zegarem i kalendarzem oraz w prosty sposób uczą ekologii i wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Stanowią świetne uzupełnienie edukacji szkolnej. Na przykładach z życia codziennego utrwalają zasady oraz działania poznane w szkole.
Książka Moja kaligrafia zawiera szereg ćwiczeń doskonalących naukę pisania. Zadania zostały ułożone w kolejności zgodnej z nabywaniem przez dzieci sprawności grafomotorycznych. To doskonały wstęp do nauki pisania liter, cyfr, pojedynczych wyrazów, a nawet pierwszych zdań.
Magiczna Gwiazdka i Wyczaruj Święta to dwie malowanki wodne, które dadzą dziecku wiele rozrywki i zabawy. Co najważniejsze, do tych kolorowanek dziecko nie będzie potrzebować ani kredek, ani farb! Wystarczy miseczka lub kubeczekz wodą, czysty pędzelek i po chwili na kartach malowanki zaczną pojawiać się przepiękne, barwne i kolorowe zimowe obrazki.
Magiczna Gwiazdka i Wyczaruj Święta to dwie malowanki wodne, które dadzą dziecku wiele rozrywki i zabawy. Co najważniejsze, do tych kolorowanek dziecko nie będzie potrzebować ani kredek, ani farb! Wystarczy miseczka lub kubeczekz wodą, czysty pędzelek i po chwili na kartach malowanki zaczną pojawiać się przepiękne, barwne i kolorowe zimowe obrazki.
Kolorowanki dla dzieci o tematyce świątecznej, w każdej z nich znajdują się trzydzieści dwa obrazki do pokolorowania. Poza pomalowaniem ilustracji zadaniem dziecka będzie odnalezienie na arkuszu naklejek odpowiedniej, a następnie nalepienie jej we właściwym miejscu. Kolorowanki to dla dzieci doskonała rozrywka na długie wieczory, a także ćwiczenie umiejętności manualnych oraz logicznego myślenia
Kolorowanki dla dzieci o tematyce świątecznej, w każdej z nich znajdują się trzydzieści dwa obrazki do pokolorowania. Poza pomalowaniem ilustracji zadaniem dziecka będzie odnalezienie na arkuszu naklejek odpowiedniej, a następnie nalepienie jej we właściwym miejscu. Kolorowanki to dla dzieci doskonała rozrywka na długie wieczory, a także ćwiczenie umiejętności manualnych oraz logicznego myślenia
Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II to niezwykła książka, w której znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące Jana Pawła II najbardziej nurtujące dzieci. Przepiękne, barwne ilustracje, interesujące i napisane przystępnym językiem teksty oraz niezwykle zabawne anegdoty wyróżniają tę pozycję wśród innych tego typu dostępnych na rynku.
Czy wiesz, jak zachować się w kinie, na przyjęciu, w odwiedzinach u przyjaciół albo spotykając na ulicy znajomą osobę? Jeśli dobre maniery wciąż sprawiają ci problem i nie zawsze wiesz, jak się zachować, z pomocą przychodzą Helenka i Jerzyk. Poznaj ich przygody, oceń, czy w danej sytuacji postąpili właściwie, czy nie. A jeśli wciąż będziesz miał wątpliwości, na końcu każdej historyjki znajduje się podsumowanie, w którym zamieszczono informacje dotyczące właściwego i niewłaściwego zachowania w różnych sytuacjach. Dobre maniery bez tajemnic to siedem zabawnych, a zarazem pouczających komiksowych historyjek. Komiksowa forma z pewnością zainteresuje młodych czytelników. Przygody Helenki i Jurka wywołają uśmiech na niejednej dziecięcej twarzy, a dobre maniery nie będą już dla dzieci tajemnicą.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?