Klasyka literatury dziecięcej! Chyba wszystkie dzieci świata znają i kochają Bardzo głodną gąsienicę Erica Carle'a. Ta niepozorna gąsienica zabiera maluchy w podróż kulinarną. To nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych dzieci, ale także pierwsza książka edukacyjna, dzięki której maluch pozna dni tygodnia, nauczy się liczyć owoce i zdobędzie wiedzę o cyklu rozwojowym motyla. Dowie się też, że po lodach zagryzionych ogórkiem kiszonym może boleć brzuch.Bardzo głodna gąsienica to wspaniały prezent dla młodych rodziców. Do czytania i oglądania!Książka zdobyła Nagrodę Główną (kategoria książki dla dzieci 0-7 lat) w XX edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD).
Wakacje są wspaniałe każdy to przyzna. Trzeba tylko jakoś na nie dotrzeć. Niektórzy jadą autobusem, inni pociągiem, jeszcze inni autem. Bohaterowie tej historii wybrali podróż samolotem. Dlatego muszą dostać się na lotnisko.Tymczasem okaże się to nie lada wyzwaniem, bo na przeszkodzie staną im: stłuczka, korek uliczny, a nawet latający słoń! Czy dotrą na czas? I co stoi za ciągiem katastrof, jakie przydarzają się naszym bohaterom?W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czytają: Monika Pikuła i Mateusz Damięcki.Książka współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej "Kreatywna Europa".
Przed Wami pierwsza z serii książek o stworzeniach. Można je policzyć, przytulić, nakarmić lub położyć spać. Zabawne ilustracje, wyraziste kolory, rymy i dużo humoru zapraszamy Was do wspólnej zabawy. Nietoperz na plaży, karaluch pod parasolką, wesołe kaczki wszystkie te stworzenia można (a nawet trzeba) policzyć!
Kiedy Elizka wyruszała na swój pierwszy samodzielny lot, nie wiedziała, że miasto nie jest dla niej przyjaznym miejscem. Wszyscy tu się jej boją i uciekają z krzykiem na jej widok. Elizka różni się od innych zwierząt - nie jest milutka jak piesek, ani nie mruczy słodko jak kot. Czy uda jej się znaleźć schronienie i nowych przyjaciół w nieznanym otoczeniu? W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czyta Monika Pikuła. Książka współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej "Kreatywna Europa".
W tej klasycznej i chwytającej za serce opowieści bardzo samotny świetlik poszukuje przyjaciół. Wabiony nocnymi światłami: lampki, latarki, fajerwerków, przemierza noc, poszukując istot podobnych do siebie. Typowy dla Autora, czuły, łagodny tekst, któremu towarzyszą charakterystyczne kolażowe ilustracje, sprawi, że będziecie wracali do tej książki co wieczór.
W pewnej dolinie mieszkał krecik Józek. Był trochę samotny i smutny wokół jego domku panowała pustka: nie mieszkały tu żadne zwierzęta, nie rosły żadne rośliny. Krecik często rozmyślał o przeprowadzce w inne miejsce. Może gdzie indziej udałoby mu się znaleźć przyjaciół? Aż pewnego wiosennego poranka wydarzyło się coś niezwykłego do doliny zawitał rój pszczół! Józek był bardzo podekscytowany. Miał teraz nowych sąsiadów! Wraz z przybyciem pszczół w życiu Józefa pojawiły się nowe wyzwania, nowe zajęcia i nowi przyjaciele.
W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czyta Mateusz Damięcki
Kiedy pewna farma traci właściciela, stado mieszkających tam kaczek zaczyna zastanawiać się nad swoją przyszłością. Muszą one znaleźć nowego opiekuna. Tylko w jaki sposób się do tego zabrać? Najprościej byłoby napisać ogłoszenie – niestety, kaczki nie potrafią pisać i muszą się tego dopiero nauczyć. Czy im się uda? Przeczytajcie koniecznie! Przy okazji dowiecie się, czym jest udany start-up oraz że dla kaczek nie ma rzeczy niemożliwych.
Książka współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej "Kreatywna Europa".
W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czyta Łukasz Nowicki.
W Japonii, podobnie jak w Europie, wszyscy świętują Nowy Rok, nadejście wiosny czy Dzień Matki. Ale okazuje się, że można obchodzić również dzień nagości czy przeklinania. Każde takie święto czyli po japońsku matsuri wymaga odpowiednich przygotowań, znajomości zwyczajów i przestrzegania tradycji. Z każdym matsuri wiążą się specjalnie na tę okazję przygotowywane potrawy, stroje i muzyka. Przed Wami kolejna książka autorstwa Ka Mochi, przybliżająca dzieciom (i dorosłym) kulturę Japonii.
W pewnej szacownej kamienicy życie toczy się spokojnie. A właściwie: życie toczyło się spokojnie do dnia, w którym rodzice Gucia i Niny zgodzili się na pieska. Po tygodniu od przybycia Łobuza – bo takie imię otrzymał kundelek – w kamienicy zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Najpierw zniknął kot Gerwazy. Po nim kot Wirus, a dwa dni później – kot Dzikus. Na właścicieli kotów padł blady strach.
Gucio, Nina i ich sąsiad Franek postanawiają przeprowadzić śledztwo. Czy to Łobuz jest sprawcą zamieszania, czy może któryś z mieszkańców?
Czy uda się odnaleźć koty? Sprawdźcie sami!
W najdalszym końcu ogrodu stoi sterta kompostu. Mieszka w niej dżdżownica o imieniu Franciszek. I martwi się, bo nie wie, kim chce zostać. Może siłaczem? Albo muzykiem?A może ogrodnikiem? Czy Franciszek w końcu znajdzie zajęcie dla siebie? Sprawdźcie to sami.Książka zdobyła Nagrodę Główną (kategoria książki dla dzieci 0-7 lat) w XXI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD).
W domu na Czarnym Wzgórzu mieszkała pewna kocia rodzina. Wszyscy jej członkowie szczycili się posiadaniem lśniącego, czarnego futerka. Zarówno przodkowie jak i potomkowie Pana Kacpra, dostojnego ojca rodu, byli czarni jak węgiel. Wszyscy, poza jednym kotkiem: pewnego dnia na świat przychodzi malutka Ruda, która ma ogniście pomarańczowe futerko. To przysparza rodzicom ogromnych zmartwień. Cóż to za dziwny kot w ich statecznej rodzinie! Niesłychane! Na dodatek Ruda nie przejmuje się za bardzo rodzinnymi zwyczajami, robi wszystko po swojemu i ma własny pomysł na życieOto przepełniona czułością i poczuciem humoru historia Rudej kociej buntowniczki, która w swojej odmienności widzi zalety i zawsze podąża własną ścieżką.Książka zdobyła Wyróżnienie (kategoria książki dla dzieci 0-7 lat) w XXI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD).
Bohaterem tej historii jest chłopiec o imieniu Pinin. Pinin bardzo lubi spacerować. Ciekawe, co jest tam za wzgórzami zastanawia się. Pewnego dnia postanawia to sprawdzić. Idzie i idzie, wreszcie dociera do przepięknego ogrodu, największego i najładniejszego, jaki kiedykolwiek widział. Jest w nim pełno drzew i kwiatów o świetlistych barwach. Nie ma ludzi, są za to zwierzęta, które swobodnie spacerują po wysokiej, szmaragdowej trawie. Pewnego dnia do przepięknego ogrodu przybywa dziwny człowieczek szary niczym wieczorny cień. Muska rośliny i zwierzęta swoją czarodziejską gąbką i kradnie im kolory. Czy komuś uda się zdjąć zaklęcie?Kiedy jestem smutna, wszystko traci kolor i staje się szare. Mamo, kto kradnie kolory? To pytanie małej dziewczynki zainspirowało pisarkę Mafrę Gagliardi do napisania tej wyjątkowej książki o emocjach.Książka zdobyła Nagrodę Główną (kategoria książki dla dzieci 0-7 lat) w XXI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD). Literacka Nagroda im. Leopolda Staffa za serię ""Ja, Europejczyk"" w kategorii ""książka roku dla dzieci""2022.
W pewnym muzeum wisi obraz, na którym namalowano złotą rybkę. Dzieci odwiedzające muzeum uwielbiają ją oglądać. Uważają nawet, że jest zaczarowana. Pewnej nocy złota rybka opuszcza obraz i muzeum, żeby odkrywać cuda morskich głębin. Razem z nią w podróż udają się karasie, do tej pory pluskające się beztrosko w muzealnej fontannie. Przed nimi wiele emocjonujących przygód...Książka ukazuje się w serii ""Ja, Europejczyk"". Współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej ""Kreatywna Europa"".Książka zdobyła Nagrodę Główną (kategoria książki dla dzieci 0-7 lat) w XXI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD). Literacka Nagroda im. Leopolda Staffa za serię ""Ja, Europejczyk"" w kategorii ""książka roku dla dzieci""2022.
Drzewa: piękne, majestatyczne, koronami sięgają nieba, dzięki nim oddychamy. Czy jesteśmy w stanie sobie wyobrazić świat, w którym nie ma drzew?Nadir i Selina, dwoje dzieci, które kochały przyrodę, stało się świadkami rzeczy strasznej. Mieszkańcy ich miasta byli tak zapatrzeni w złoto i drogie kamienie, że stopniowo wycięli wszystkie okoliczne drzewa. Niegdyś tętniąca życiem okolica teraz stała się pustynią. Dosłownie. Z całego bujnego lasu pozostał jeden samotny cedr, a słońce wypalało trawę. Dopiero wtedy mieszkańcy miasta zdali sobie sprawę z tego, do czego doprowadziła ich żądza zysku. Czy Selina i Nadir uratowali swoje miasto? O tym przeczytacie w pięknej opowieści ""Ostatnie drzewo"".W książce znajdziecie kod QR. Dajcie się porwać opowieści w wykonaniu Agnieszki Ayen Kaim, artystki sztuki opowiadania.Książka ukazuje się w serii ""Ja, Europejczyk"". Współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej ""Kreatywna Europa"".Książka zdobyła Nagrodę Główną (kategoria książki dla dzieci 0-7 lat) w XXI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD). Literacka Nagroda im. Leopolda Staffa za serię ""Ja, Europejczyk"" w kategorii ""książka roku dla dzieci""2022.
Kiedy w oczach kociej mamy ganianie pająków przestaje być wystarczającym treningiem, kocięta wyruszają w świat, poza bezpieczne ściany domu, na prawdziwe łowy!Spotykają na swojej drodze różne małe i większe istoty, które usiłują upolować. Czy sztuka ta się uda? Czy kociaki nauczą się polować? A może wydarzy się coś niespodziewanego? O tym dowiecie się z pięknej książki zilustrowanej przez Mistrza Józefa Wilkonia, do której tekst napisał Piotr Wilkoń, pisarz, dramaturg i pedagog.Zapraszamy do lektury!
Dawno, dawno temu ludzie mieszkali w drewnianych chatach stojących w lesie. Co wieczór na szczycie góry rozpalali ognisko. W ten sposób oddawali słońcu cześć i wskazywali mu, gdzie dokładnie powinno wzejść następnego ranka. Po latach zamieszkali w domach budowanych z kamienia i cegły. Stopniowo zapominali o słońcu, o otaczającej ich przyrodzie...
Aż któregoś dnia słońce znikło za chmurami smogu i dymu.
Maleńkie nasionko, porwane przez wiatr, przebywa bardzo długą drogę przez morza, pustynie i góry. Po wielu przygodach i trudach w końcu znajduje bezpieczną przystań i zaczyna kiełkować. Rośnie i rośnie, stając się najwyższym, najpiękniejszym kwiatem w okolicy.
Poetycka opowieść Erica Carle o cyklu życia.
Jeśli uważacie, że matematyka jest trudna, to wyprowadzą was z błędu pingwiny! Jean-Luc Fromental i Joëlle Jolivet stworzyli zabawną książkę o ważnej sprawie! Otóż z samego rana pierwszego dnia nowego roku pewna rodzina dostaje paczkę. W paczce znajduje się pingwin z karteczką: „Jestem pingwinem z pierwszym numerem. Proszę, nakarmcie mnie, gdy zgłodnieję.” Sytuacja powtarza się każdego dnia, aż do końca roku. A wszystko to ponieważ... Ale o tym przeczytacie już sami!
Pewnego mglistego zimowego poranka Marek oraz jego koleżanki i koledzy idą do szkoły. Marek mieszka w Wenecji, mieście niezwykłym, które zostało zbudowane na wyspach, a Adriatyk nieustająco obmywa je falami. W szkole nauczyciel opowiada dzieciom o historii miasta, jego pięknie i przyszłości – pewnego dnia morze pochłonie Wenecję całkowicie. Wizja zatopionego miasta staje się tematem lekcji. Dzieci chwytają za pędzle, kredki i inne przybory, by przedstawić swoje wyobrażenia o podwodnym mieście. W nocy Marek myśli o swoim rysunku, na którym namalował postać małej syrenki, a w tle miasto zanurzone w wodzie. Nagle ktoś puka w okno. To mała syrenka, która dziękuje Markowi za umieszczenie jej na obrazku i zaprasza do oglądania prawdziwego podwodnego miasta! Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.
Dziadek Tomek ma fantazję, a w jego towarzystwie wszystkie dzieci są szczęśliwe i nikt się nie nudzi. Do czasu…
Pewnego dnia burmistrz oznajmia, że w trosce o dobrostan i bezpieczeństwo wszystkich babć i dziadków zostaną oni przetransportowani do miejsca, które zwie się Szczęśliwym Domem. Do akcji wkraczają „dziadkołapacze”, a dziadek Tomek zostaje pochwycony podczas wyścigu wrotkarskiego. Pod osłoną nocy autobusy zabierają babcie i dziadków, by wywieźć ich do Szczęśliwego Domu.
Dzieci są smutne i dopytują o swoich bliskich, ale dopiero po dłuższym czasie mogą ich zobaczyć w telewizji. Szczęśliwy Dom jest faktycznie piękny i znakomicie wyposażony. Jednak dzieci od razu zauważają, że babcie i dziadkowie wcale nie są w nim szczęśliwi, więc postanawiają ich stamtąd uwolnić.
Czy akcja ratowania babć i dziadków się powiedzie? Przeczytajcie koniecznie!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?