Oprócz zupełnie nowych opowiadań polskie wydanie zawiera również historie z tomu To, co utraciłyśmy w ogniu wydanego przez Wydawnictwo Czarna Owca w 2017 roku.Niebezpieczeństwa palenia w łóżku to pierwszy tom opowiadań Mariany Enriquez, który w oryginale ukazał się już w 2009 roku. W zawartych w nim historiach widać elementy, które uczyniły z autorki jeden z najbardziej charakterystycznych głosów literatury argentyńskiej: fascynujące postacie z różnych światów, śmiałe społeczne diagnozy i mieszaninę horroru z miejskim realizmem. Budzące dreszcze grozy opowieści to jednak tylko jedno oblicze skondensowanej prozy Argentynki. Strach to zaledwie pretekst do zbadania takich kwestii jak poczucie winy, patriarchat czy historia Argentyny. Horror jest tu próbą opisu codziennej obcości i odchyleń od normy. W 2021 roku opowiadania znalazły się w ścisłym finale Międzynarodowej Nagrody Bookera. Finalistka Międzynarodowej Nagrody Bookera 2021 Finalistka Kirkus PrizeEnriquez odważnie miesza w swej prozie to, co realne, z tym, co magiczne, przerażające. Tworzy bohaterów nieoczywistych, ukazuje różna oblicza przemocy, bezlitośnie rozprawia się ze współczesnym światem.
Podobno nigdy nie odkryjemy, co się z nimi stało. Podobno morze strzeże swych tajemnicKornwalia, rok 1972. Trzech mężczyzn znika z latarni morskiej odległej o mile od brzegu. Drzwi wejściowe są zamknięte od wewnątrz, a zegary zatrzymały się o godzinie 8:45. Dziennik jednego z nich opisuje potężną burzę, ale przez cały tydzień na niebie nie pojawiła się ani jedna chmura.Co tak naprawdę się tam wydarzyło?Dwadzieścia lat później wdowy po zaginionych wciąż nie mogą pogodzić się ze stratą. Helen, Jenny i Michelle oddaliły się od siebie. Ale wszystko zmienia się, kiedy kontaktuje się z nimi młody dziennikarz, który próbuje rozwikłać zagadkę. Prawda może wyjść na jaw dopiero w konfrontacji z najgłębiej skrywanymi lękamiLatarnicy to odurzająca i trzymająca w napięciu historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Nadzwyczajna i literacka opowieść o miłości i żalu oraz próbie zrozumienia, jak strach potrafi zatrzeć granice między rzeczywistością a wyobrażeniem.Historia o duchach i fantastycznie wciągające śledztwo psychologiczne w jednym. Perfekcyjnie napisana powieść.The GuardianCudownie elegancka i klimatyczna.The ObserverUnikalna opowieść Stonex zestawia fascynującą rzeczywistość codzienne wyzwania bycia latarnikiem z serią dziwnych, przejmujących, niemal mistycznych wydarzeń, które wciągają czytelników i utrzymują ich, jak w transie, do samego końca.BooklistEmma Stonex angielska autorką urodzona w Northamptonshire 1983 roku. Przez lata publikowała powieści pod różnymi pseudonimami, a Latarnicy to jej debiut pod własnym nazwiskiem. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. Zanim została pisarką, pracowała jako redaktorka w dużym wydawnictwie. Mieszka z rodziną na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii.
Elektryzujący debiut osadzony w czasach amerykańskiej gorączki złota.Ba umiera w nocy. Osierocone dzieci imigrantów, Lucy i Sam, nagle zostają same w kraju, który nie uznaje ich istnienia. Zmuszone do ucieczki z górniczego miasta, wyruszają, by ostatni raz pożegnać z ojcem i uwolnić się od przeszłości. Podróż wiedzie je przez opustoszały widmowy krajobraz pełen kości gigantycznych bawołów i odcisków tygrysich łap. Rodzinne sekrety wychodzą na jaw, a relacja między rodzeństwem zostaje wystawiona na próbę.Ile z gór tych złota to przejmująca powieść przygodowa i zapowiedź oszałamiającego nowego głosu w literaturze. Epicka i intymna, łączy chińską symbolikę z niesamowicie oryginalnym językiem i wyjątkowym sposobem opowiadania historii, z którego na każdej stronie przebija tęsknota za domem. Zhang przygląda się również kwestii rasowej, pytając o to, gdzie tak naprawdę jest miejsce dla imigrantów.Nominowana do Nagrody Bookera 2020Na liście ulubionych książek Baracka Obamy roku 2020Zdobywczyni Nagrody Literackiej Asian/PacificZdobywczyni Nagrody Academy of Arts and Letters Rosenthal AwardFinalistka Nagrody PEN/HemingwayWciągająca, piękna.The New York TimesBłyskotliwy debiut Ta powieść jest jednocześnie ekscytującą przygodą, czułą opowieścią o dojrzewaniu, obaleniem mitu otaczającego amerykański zachód i pojawieniem się wielkiego talentu literackiego.EsquireChociaż książka przedstawia kontrnarrację wobec konwencjonalnych opowieści o początkach Ameryki, to jednocześnie bada bardziej intymne wymiary przynależności i pamięci, zadając w kółko pytanie: Co sprawia, że dom jest domem?The New YorkerWyjątkowa Zhang robi coś więcej niż tylko przeciwstawia się narracji kowboja, ona odsuwa ją na bok. Jednocześnie wywrotowa i poszukująca.The Washington PostC Pam Zhang urodzona w Pekinie, wychowała się w Stanach Zjednoczonych. Autorka książki Ile z gór tych złota, zdobywczyni Rosenthal Award Academy of Arts and Letters i Nagrody Literackiej Asian/Pacific, nominowana do Nagrody Bookera i Nagrody PEN/Hemingway. Publikuje m.in. w Best American Short Stories, The Cut, McSweeney's Quarterly, The New Yorker i The New York Times. Jest laureatką National Book Foundation 5 Under 35.
Uzbrojeni po zęby żołnierze, strzeżone drogi i unoszące się w powietrzu napięcie – to Argentyna pod rządami wojskowej junty. Ojciec z synem zamierzają przeprawić się z Buenos Aires do północnej granicy kraju z Brazylią. Matka Gaspara, bo tak ma na imię chłopiec, zginęła w tajemniczych okolicznościach.
Ojciec jest zdeterminowany, by uratować chłopca przed jego przeznaczeniem. Gaspar ma bowiem zostać medium na usługach Bractwa – tajnego stowarzyszenia, które przy pomocy zakazanych i niebezpiecznych rytuałów kontaktuje się z Ciemnością. By zyskać nieśmiertelność, członkowie Bractwa, rządzonego przez krewnych matki Gaspara, nie cofną się przed niczym. Ich starania sięgają setki lat wstecz, odkąd wieść o Ciemności przewędrowała z Afryki, przez Anglię, do Argentyny.
Enriquez czerpie garściami z historii swojego kraju i dawno zapomnianych wierzeń, tworząc niepokojącą, lecz olśniewającą powieść. Nasza część nocy to kolejny dowód na to, że autorka jest jednym z najważniejszych głosów w literaturze latynoamerykańskiej.
Premio de la Crítica 2019 Zdobywczyni Premio Herralde 2019 Utalentowana pisarka. W jej dziełach skażone rzeki, zepsute ulice, zgniłe mięso i zabite dzieci dogłębnie oddają horror znanych motywów. Swoje opowiadania osadza w atmosferze prawdy, nadając im mrocznego i poetycko opisowego tonu.
Patti Smith
Czytanie Enríquez to trudne, ekscytujące doświadczenie. Jej historie nie są kojące. Jest mistrzynią makabry, która nie odwołuje się do tanich emocji, ale każdy najmniejszy szczegół mroku ma swój powód, a każda jej opowieść zawiera ładunek polityczny.
Anne Meadows „Granta”
Horror, który rygorystycznie, wprost i z ogromnym entuzjazmem trzyma się zasad gatunku.
„El Cutural”
Najambitniejsza powieść autorki łączy opowieść grozy, w której pojawia się okrutne bóstwo, z krytyką argentyńskiej dyktatury i jej miejsc kaźni. Na długo zostaje z czytelnikiem.
„El Imparcial”
Ta powieść to saga, podróż przez krajobrazy z najgorszych koszmarach. Kontynuuje tradycję „wielkich latynoamerykańskich powieści” – utworów bardzo różnych, ale tak samo ambitnych i równie oszałamiających, jak Gra w klasy (…), Sto lat samotności czy 2666.
Juan Pablo Villalobos
Mariana Enriquez – argentyńska pisarka i dziennikarka. Urodzona w Buenos Aires w 1973 roku uznawana jest za jedną z najważniejszych latynoamerykańskich autorek. Debiutowała jako nastolatka w 1995 roku. Jej opowiadania ukazywały się w antologiach i czasopismach na całym świecie. Wydany w 2016 roku tom opowiadań To, co znaleźliśmy w ogniu wdarł się na listy bestsellerów w Argentynie i Hiszpanii. Od tamtej pory został przetłumaczony na trzydzieści języków. Nasza część nocy to najbardziej wyczekiwana powieść pisarki.
Nowy modlitewnik stanowiący pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej. Niniejsze wydanie, przygotowane na podstawie cieszącego się ogromną popularnością i dobrą opinią modlitewnika Kocham Cię, Jezu, zostało poszerzone o tradycyjne pieśni oraz modlitwy, by mogło służyć właścicielowi lub właścicielce nie tylko w dzieciństwie, ale i w życiu dorosłym.
Nowy modlitewnik stanowiący pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej. Niniejsze wydanie, przygotowane na podstawie cieszącego się ogromną popularnością i dobrą opinią modlitewnika Kocham Cię, Jezu, zostało poszerzone o tradycyjne pieśni oraz modlitwy, by mogło służyć właścicielowi lub właścicielce nie tylko w dzieciństwie, ale i w życiu dorosłym.
Ta książka to dobry pretekst do rozmowy o Sakramencie Pojednania. Pomoże ci przygotować syna lub córkę do pierwszej spowiedzi.
Dziecko znajdzie tu odpowiedź na liczne pytania, na przykład o to, czym jest spowiedź, co to takiego rachunek sumienia i dlaczego tajemnica spowiedzi jest niezmiernie ważna. A przede wszystkim dowie się, w jaki sposób dobrze przygotować się do tego sakramentu – tak, by po nim znów być prawdziwym przyjacielem Boga i każdego człowieka.
Magda, Zuzia, Jacek, Kacper i Maciek, bohaterowie tej książki, pomogą dzieciom to wszystko zrozumieć. Anioł Stróż też będzie miał tu sporo do powiedzenia.
Książka „Puk, puk! Czy to mój Bóg?” przyda się nie tylko tym dzieciom, które po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi. To dobra lektura również dla tych, którzy do tego sakramentu przystępują już od jakiegoś czasu i zawsze czują to samo: podchodząc do konfesjonału, mają „gęsią skórkę”, a odchodząc od niego – radość w sercu, i to taką, że mogliby fruwać.
Dlaczego warto kupić tę publikację?
- praktyczne treści przygotowujące dziecko do pierwszej spowiedzi świętej, do I Komunii Świętej
- atrakcyjna szata graficzna (znana ilustratorka książek dla dzieci – p. Eluta Kidacka)
- renoma marki gwarantująca bezpieczne treści
Książka jest adresowana do:
- rodziców wychowujących dzieci w duchu chrześcijańskim
- dziadków spędzających czas z wnukami
- nauczycieli katechetów/księży przygotowujących dzieci do I Komunii Św., do spowiedzi
- dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
„W naturę chrześcijańskiego powołania wpisana jest misja”.
Czy takie hasło do ciebie przemawia? Nie? No to spróbujmy od nowa.
Nieważne, w czym chodzisz – w garniaku czy w dresie, w biznesowej kiecce czy w dżinach i glanach. Ważne, co robisz z własnym zyciem. I Kogo w nim szukasz oraz gdzie. Autor proponuje, bys poszukał razem z nim w Kościele.
Zaskoczony? Zaskoczona? Ato własnie tutaj proponują ci ŻYCIE. W Kościele nie będziesz maminsynkiem ani córeczką tatusia – tu jesteś Bożym wojownikiem i wojowniczką, bo tu wzrastasz, uwalniasz się od dwoich grzechów i słabości. Tu jesteś apostołem – walczysz o życie nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Nie wierzysz? Przekonaj się!
Damian Krwaczykowski – katolicki felietonista, pisarz młodego pokolenia. Prowadzi swój blog #jasnefelietony na portalu deon.pl, publikuje w czasopismach dla młodzieży „Wzrastanie” oraz „Rycerz Młodych” oraz w miesięczniku charyzmatycznym „Ogień Jezusa”, wspołpracuje także z portalem wrodzinie.pl. Jest pomysłodawcą projektu ewangelizacyjnego Akademia Apostołów.
Te rekolekcje odbyły się w Górkach Judzkich, 10 km na zachód od Jerozolimy. Poprowadził je dla księży kardynał Martini biblista, propagator Lectio divina, bliski współpracownik Jana Pawła II. Wyobraź sobie, że jesteś teraz w Ziemi Świętej w grupie słuchaczy. Przed toba ziemia Słowa. To przywilej i szansa.
Interaktywna książka dla dzieci pierwszokomunijnych, mówiąca o sprawach ważnych przystępnym, obrazowym językiem, wykorzystująca elementy zabawy – do uzupełniania, rozwiazywania, dopisywania. Zawiera również opowiadania o Drogowskazach, czyli zasadach, które – oprócz modlitw i prawd wiary – poznaje dziecko podczas przygotowania do I Komunii Świętej.
Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację:
• Interaktywne, ciekawe zadania
• Elementy zabawy angażujące dziecko w poznawanie ważnych treści
• Idealny towarzysz w drodze do I Komunii Świętej
• Kompendium wiedzy – do wykorzystania w tej niezwykłej drodze
Kim byli dziadkowie Jezusa? Jak wyglądał Jego dom? Jakie ryby łowił Piotr w Jeziorze Tyberiadzkim? Jak wyglądała Świątynia Jerozolimska? Jak ubierali się uczniowie Jezusa? Skąd w Nazarecie wzięli się Rzymianie? Jakimi drzewami obsadzano pobocza dróg w Galilei? Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań znajdziesz w niniejszej książce. Wyrusz w podróż po Galilei, Samarii i Judei! Odkryj historię ziemskiego życia Jezusa.
Dlaczego warto kupić tę publikację?
- łagodne wprowadzenie w świat wiary
- atrakcyjna szata graficzna (bogaty materiał ilustracyjny)
- praktyczne wykorzystanie książki (ciekawostki, życie codzienne, itp.)
- renoma marki gwarantująca bezpieczne treści
„W naturę chrześcijańskiego powołania wpisana jest misja”.
Czy takie hasło do ciebie przemawia? Nie? No to spróbujmy od nowa.
Nieważne, w czym chodzisz – w garniaku czy w dresie, w biznesowej kiecce czy w dżinach i glanach. Ważne, co robisz z własnym zyciem. I Kogo w nim szukasz oraz gdzie. Autor proponuje, bys poszukał razem z nim w Kościele.
Zaskoczony? Zaskoczona? Ato własnie tutaj proponują ci ŻYCIE. W Kościele nie będziesz maminsynkiem ani córeczką tatusia – tu jesteś Bożym wojownikiem i wojowniczką, bo tu wzrastasz, uwalniasz się od dwoich grzechów i słabości. Tu jesteś apostołem – walczysz o życie nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Nie wierzysz? Przekonaj się!
Damian Krwaczykowski – katolicki felietonista, pisarz młodego pokolenia. Prowadzi swój blog #jasnefelietony na portalu deon.pl, publikuje w czasopismach dla młodzieży „Wzrastanie” oraz „Rycerz Młodych” oraz w miesięczniku charyzmatycznym „Ogień Jezusa”, wspołpracuje także z portalem wrodzinie.pl. Jest pomysłodawcą projektu ewangelizacyjnego Akademia Apostołów.
Wesoła opowieść o cichym i skromnym bracie Antonim, który szukał samotności, a wokół niego wciąż gromadziło się mnóstwo ludzi. Poznaj franciszkanina, który pięknie mówił o Bogu - na jego kazania przychodziły tłumy tak wielkie, że nie mieściły się w kościele. Poznaj Antoniego z Padwy - najpopularniejszego świętego na świecie.Rymowana książeczka dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat
„Nigdy mu (jej) tego nie wybaczę!” Z pewnością każdemu zdarzyło się kiedyś tak pomyśleć. Niemniej wszyscy jesteśmy wezwani do przebaczenia. Nawet największych krzywd. To trudny proces. Trudny ale konieczny. Brak przebaczenia niszczy bowiem nie tylko tego, kto zawinił, ale i nas samych.
Gdzie szukać pomocy w tym trudnym zadaniu? Przede wszystkim w Biblii, ale także w doświadczeniach innych osób, a nawet w kulturze popularnej. Taką właśnie troistą drogę (i taką kolejność) proponuje autor niniejszej książki. Zaprasza do wspólnej lektury tych fragmentów Biblii, które traktują o wybaczeniu i do niego zachęcają. Podsuwa modlitwy, które pomagają uporać się z doznaną krzywdą i wybaczyć – winowajcy i sobie.
Przytacza świadectwa osób, które mierzyły się z przebaczeniem tego, co wydawało się niewybaczalne. Podpowiedź i pomoc znajduje nawet w tekstach popularnych piosenek.
„Poznań. Chrystus i my” – to hasło jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Poznaniu. Spróbujmy przeżyć poszczególne miesiące tego jubileuszowego roku w drodze – od dziękczynienia za wiarę przekazaną i żyjącą w Kościele, przez troskę o wierność podjętym zobowiązaniom, do przekazywania doświadczenia Boga tym, którzy idą po nas. Niemniejsza publikacja zawiera materiały duszpasterskie na pierwsze niedziele każdego miesiąca tego roku liturgicznego: szczegółowo opracowane pomoce liturgiczne oraz konspekty homilii dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Tematem wiodącym, jaki proponujemy na rozpoczynający się właśnie rok liturgiczny, jest Kościół. Publikacja zawiera również list arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na inaugurację jubileuszu, kalendarium obchodów 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Poznaniu, specjalną modlitwę na ten rok oraz propozycję jubileuszowej celebracji Wigilii Zesłania Ducha Świętego. By łatwiej było korzystać z przygotowanych materiałów podczas Mszy Świętej, do książki dołączyliśmy płytę z wszystkimi tekstami w formacie zdatnym do wydruku.
Siódmy tom homilii ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, zatytułowany Szukajcie Go w prostocie serca, zawiera najważniejsze homilie wygłoszone w latach 2012-2013. Zgrupowano je w działy: Rok Liturgiczny, Matka Boża i Święci oraz Okolicznościowe.
Bilkis, Córa Księżyca. Makeda, Kobieta Ognia. Pełna życia, ale samotna. Niezależna, poszukująca mądrości. Aby zapewnić dalszy dobrobyt swojemu ludowi, dumna Bilkis, królowa ociekającej bogactwami Saby, jest gotowa wybrać się w wielomiesięczną podróż do nieznanego kraju Izraelitów i stawić czoła jego władcy, Salomonowi.W trakcie rozmów z królem pokazuje swój niezwykły talent polityczny. Ich polemiki to starcia dwóch światłych umysłów znacznie wyprzedzających swoją epokę. Dodatkowo pomiędzy Bilkis i Salomonem rodzi się wielkie uczucie… Christian Book Award – nominacja Tosca Lee – bestsellerowa autorka „New York Timesa”, wielokrotnie nagradzana za swoje powieści, ceniona za kunszt pisarski. Jej bohaterowie są wielowymiarowi, a historie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Seria Na osi czasuSeria beletrystyczna, przybliżająca czytelnikom świat biblijny oraz początki chrześcijaństwa. Jej główne atuty to wiarygodne portrety psychologiczne i wyjątkowi bohaterowie, dbałość o realia epoki, a przede wszystkim dynamiczna narracja. Dotychczas w serii ukazały się: „Judasz” T. Lee i „Adwokat” R. Singera.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?