"Nie wierzę w Boga, ale odczuwam Jego brak".Jeśli strach przed śmiercią jest "najbardziej racjonalną rzeczą na świecie", to jak sobie z nim radzić?Autor rozważa argumenty za Bogiem i przeciw Bogu. Sięga do szuflady z rodzinnymi pamiątkami po zmarłych i porównuje własne wspomnienia ze wspomnieniami swego brata filozofa, raz po raz trafiając na jakąś sprzeczność lub nierozwikłaną zagadkę. Odpowiedzi na liczne pytania dotyczące nieuniknionego końca życia szuka w spuściźnie bliskich mu duchowo pisarzy, u kompozytorów, teologów i naukowców. W efekcie powstał tekst błyskotliwy i inteligentny; zarówno śmiertelnie poważny, jak i zaskakująco żartobliwy. "Nie ma się czego bać" to fascynująca podróż, której celem jest wszystko, co może nas czekać na końcu naszej drogi.Smutne i jednocześnie dowcipne - prawdziwie mistrzowskie dzieło.Książka została wyróżniona na liście "New York Times Best Books".
Wspaniała powieść o miłości, wierności, zdradzie, prawie jednostki do szczęścia i cenie, jaką trzeba i wolno za nie zapłacić. Dramat osobisty Anny, która dla namiętnej miłości porzuciła rodzinę, rozwija się równolegle z wątkiem społecznym. Klasyczna konstrukcja, głębia analizy psychologicznej, bogactwo treści ukazują mistrzostwo Lwa Tołstoja pisarza i myśliciela, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury europejskiej XIX wieku.
Ekskluzywna edycja oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Siostry March, bohaterki najpopularniejszej powieści Louisy May Alcott rozkochały w sobie już wiele pokoleń czytelników. W Małych kobietkach czytelnik znajdzie ciepłe, lecz niepozbawione refleksji portrety czterech sióstr: utalentowanej chłopczycy i przyszłej pisarki Jo, wątłej i nieśmiałej Beth o złotym sercu, pięknej i ambitnej Meg oraz romantycznej, ale rozpieszczonej Amy. O jedność i byt rodziny dzielnie walczy ich matka Marmee, podczas gdy ojciec bierze udział w wojnie secesyjnej. Nie jest tajemnicą, że Alcott napisała powieść, czerpiąc z własnych doświadczeń. Kiedy jej ojciec, wolnomyślicielski reformator i abolicjonista Bronson Alcott, prowadził dysputy z takimi znakomitościami jak Emerson, Thoreau i Hawthorne, Louisa utrzymywała siebie i siostry z drobnych prac, takich jak szycie, robienie prania czy praca w charakterze pomocy domowej. Wkrótce jednak odkryła, że może więcej zarobić na pisaniu. Małe kobietki przyniosły jej nie tylko majątek, ale i sławę, choć daleko im do książki dla dziewczynek, o co prosił ją pierwszy wydawca. Powieść porusza tak ponadczasowe tematy, jak miłość i śmierć, wojna i pokój, konflikty między osobistymi ambicjami, a obowiązkami rodzinnymi czy zderzenie kultur dwóch kontynentów starej Europy i nowej Ameryki.
Siostry March, bohaterki najpopularniejszej powieści Louisy May Alcott rozkochały w sobie już wiele pokoleń czytelników. W ?Małych kobietkach? czytelnik znajdzie ciepłe, lecz niepozbawione refleksji portrety czterech sióstr: utalentowanej chłopczycy i przyszłej pisarki Jo, wątłej i nieśmiałej Beth o złotym sercu, pięknej i ambitnej Meg oraz romantycznej, ale rozpieszczonej Amy. O jedność i byt rodziny dzielnie walczy ich matka Marmee, podczas gdy ojciec bierze udział w wojnie secesyjnej. Nie jest tajemnicą, że Alcott napisała powieść, czerpiąc z własnych doświadczeń. Kiedy jej ojciec, wolnomyślicielski reformator i abolicjonista Bronson Alcott, prowadził dysputy z takimi znakomitościami jak Emerson, Thoreau i Hawthorne, Louisa utrzymywała siebie i siostry z drobnych prac, takich jak szycie, robienie prania czy praca w charakterze pomocy domowej. Wkrótce jednak odkryła, że może więcej zarobić na pisaniu. ?Małe kobietki? przyniosły jej nie tylko majątek, ale i sławę, choć daleko im do ?książki dla dziewczynek?, o co prosił ją pierwszy wydawca. Powieść porusza tak ponadczasowe tematy, jak miłość i śmierć, wojna i pokój, konflikty między osobistymi ambicjami, a obowiązkami rodzinnymi czy zderzenie kultur dwóch kontynentów ?starej? Europy i ?nowej? Ameryki.
Ekskluzywna edycja oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Szkarłatna litera to jedna z najważniejszych powieści literatury amerykańskiej, opowiadająca o życiu w purytańskiej Nowej Anglii. Historia napiętnowanej kobiety, która do końca życia będzie musiała nosić symbol swojej hańby: wyszytą na piersi szkarłatną literę A.
Dowcipne opisy angielskiej klasy średniej, spędzającej wakacje we Florencji. Jedną z turystek jest Lucy Honeychurch, młoda kobieta o „niedojrzałym sercu", które budzi się pod wpływem przeżyć we Włoszech.
Ekskluzywna edycja oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Barwny obraz angielskiej prowincji w epoce wiktoriańskiej Molly jest dorastającą córką lekarza w miasteczku Hollingford. Mimo że została osierocona przez matkę we wczesnym dzieciństwie, żyje beztrosko i szczęśliwie. Pewnego dnia dowiaduje się jednak, że jej ukochany ojciec postanawia ożenić się po raz drugi. Molly pogrąża się w rozpaczy. W tym dramatycznym momencie pomocną dłoń wyciąga do niej młodszy syn bogatych sąsiadów, RogerBarwne i wyraziste w swojej różnorodności postacie bohaterów, ich skomplikowane relacje ukazują złożone stosunki społeczne w XIX-wiecznej Anglii. Ciekawe losy dwóch rodzin o odmiennym statusie zapowiadają również nadchodzące zmiany obyczajowe i polityczne.
Wiek niewinności Edith Whatron to powieść, w której amerykańska autorka znakomicie kreśli portret nowojorskiej arystokracji i rządzących nią konwenansów. Nowy Jork, lata 70. XIX wieku, życie nowojorskiej śmietanki towarzyskiej rozgrywa się na przyjęciach, balach i operowych premierach, a uatrakcyjniają je plotki oraz mniejsze i większe skandale. Newland Archer, młody prawnik u progu obiecującej kariery, zaręcza się z subtelną i majętną May Welland. Tymczasem z długiego pobytu w Europie powraca kuzynka May, intrygująca, piękna i wyzwolona hrabina Ellen Olenska, która odeszła od tyranizującego ją męża. Powrót hrabiny i tocząca się sprawa rozwodowa wywołują wśród nowojorskiej socjety prawdziwe poruszenie. Oficjalnie nikt nie zamyka przed Ellen salonów, ale sfery bojkotują wydarzenia, na których się pojawia. Wiedziony współczuciem i zaciekawieniem Archer postanawia pomóc hrabinie, co doprowadza do tego, że między tą dwójką rodzi się żarliwe uczucie. Oboje jednak wiedzą, że ich związek wywołałby ogromny skandal i zniweczył karierę Archera. Czy zdecydują się poświęcić swoją pozycję dla miłości? Czy jednak Archer zdecyduje się poślubić May? Powieść została nagrodzona Pulitzerem pierwszym w historii przyznanym kobiecie. Kilkukrotnie zekranizowana, w tym w 1993 roku przez jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina Martina Scorsese. Film w jego reżyserii z Danielem Day-Lewisem, Michelle Pfeiffer i Winoną Ryder w rolach głównych przeszedł do klasyki kinematografii. Wiek niewinności powstał ponad sto lat temu, lecz opisane w powieści dylematy człowieka, który waha się między powinnością a pragnieniami, i który decyduje się iść na kompromis, nie straciły na aktualności.
"Upiór opery" gotycka powieść grozy z 1909 roku autorstwa Gastona Leroux, francuskiego pisarza i prawnika, do dziś zaskakuje i zachwyca czytelników wartką akcja i wielowątkową fabułą. Tytułowy Upiór to w istocie genialny architekt i kompozytor o imieniu Eryk. Obdarzony barwnym życiorysem, błyskotliwym umysłem, ale też zdeformowanym ciałem, od lat zamieszkuje podziemia Opery Paryskiej. Pewnego dnia w operze pojawia się młoda, utalentowana sopranistka – Christine Daaé, w której Eryk zakochuje się bez pamięci. Ją z kolei łączy uczucie z wicehrabią Raulem de Chagny. Gdy umiera ojciec śpiewaczki, ta z rozpaczy traci głos. Owładnięty obsesyjną miłością Eryk postanawia pomóc dziewczynie odzyskać umiejętność śpiewania, porwać ją i rozkochać w sobie. Czy uczucia Eryka zostaną odwzajemnione? Czy śpiewaczka odzyska swój unikatowy głos? Jak dalej potoczą się losy Eryka, Christine i Raula? Historia Upiora z Paryskiej Opery stała się inspiracją do stworzenia licznych ekranizacji. W 1986 roku na londyńskim West Endzie miała miejsce światowa prapremiera musicalu, który na podstawie historii Upiora stworzył Andrew Lloyd Webber. Musical Upiór w Operze stal się najbardziej dochodowym musicalem w historii, odnosząc gigantyczny sukces na najważniejszych scenach musicalowych na całym świecie, m.in. na Broadwayu, gdzie był najdłużej w historii granym spektaklem.
Ekskluzywna edycja limitowana oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Najgłośniejsza powieść Jane Austen, na podstawie której zrealizowano równie głośny film. Nawiązuje do niej Helen Fielding w bestsellerowym Dzienniku Bridget Jones. Niepozbawiona ironii i humoru kostiumowa opowieść o zamążpójściu. Rzecz dzieje się na angielskiej prowincji na przełomie XVIII i XIX wieku. Niezbyt zamożni państwo Bennetowie mają nie lada kłopot nadeszła pora, by wydać za mąż ich pięć dorosłych córek. Sęk w tym, że niełatwo jest znaleźć odpowiedniego męża na prowincji. Pojawia się jednak iskierka nadziei, bo oto posiadłość po sąsiedzku postanawia dzierżawić pewien młody człowiek, przystojny i bogaty
Ekskluzywna edycja oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Villette to ostatnia powieść Charlotte Bront, która w opinii krytyków przyćmiła nawet Dziwne losy Jane Eyre. Jej bohaterka, Lucy Snowe, wyjeżdża z Anglii, uciekając przed bolesnymi wspomnieniami, i zatrudnia się jako nauczycielka we francuskiej szkole z internatem w miejscowości Villette. Tam niezamierzenie zostaje świadkiem burzliwego romansu między doktorem Johnem, przystojnym, młodym Anglikiem, którego sama darzy skrywanym uczuciem, a piękną kokietką Ginervą Fanshawe. Ginerva ostatecznie porzuca doktora, stawiając wyżej zamiłowanie do luksusu. Lucy konfrontuje się z własną tęsknotą i cierpieniem. Historia Lucy Snowe jest jednym z najbardziej wnikliwych studiów nad świadomością kobiety w literaturze angielskiej.
Najstarszy epos heroiczny, który opisuje ostatnie dni wojny trojańskiej i przenosi czytelnika do świata dawnych Greków i Trojan. Bohaterowie przedstawieni są jak ideały waleczności i poświęcenia dla walki o ojczyznę. Utwór pobudza do refleksji nad istotą wojny zarówno w tak odległych czasach, jak i obecnie. Pierwsza polska wersja "Iliady" powstała w 1791 roku. Stała się inspiracją do powstania wielu dzieł literatury polskiej i światowej.
W powieści „Martwe dusze” Mikołaj Gogol, jeden z najbardziej znanych klasyków literatury rosyjskiej, zręcznie maluje portret prowincji i ukazuje przekrój społeczeństwa XIX-wiecznej Rosji. I jest to obraz, który nie pozostawia złudzeń odnośnie kondycji moralnej rosyjskiego narodu.
Główny bohater powieści, Paweł Iwanowicz Cziczikow tzw. porządny obywatel przyjeżdża w towarzystwie stangreta oraz lokaja do miasta gubernialnego N., położonego na rosyjskiej prowincji. Cziczikow zręcznie nawiązuje kontakty z gubernatorem oraz innymi ważnymi osobami z lokalnej społeczności i wzbudza ogólną sympatię. Później zaczyna objeżdżać okoliczne majątki, by kupić martwe dusze chłopów pańszczyźnianych, którzy umarli po ostatnim spisie rewizyjnym. Po co mu one? Tego nikt nie wie. Początkowo, wszystko idzie gładko, ale pozory – jak wiadomo – potrafią mylić…
Powieść o oszuście wędrującym po rosyjskiej prowincji w poszukiwaniu martwych dusz, w zamyśle autora miała być pierwsza częścią trylogii – na wzór Boskiej komedii Dantego. Manuskrypt kolejnej, drugiej części, autor jednak spalił niedługo przed swoją śmiercią.
Jedna z najważniejszych powieści XIX wieku.
Portret egzaltowanej kobiety, która znużona monotonią prowincjonalnego życia ucieka w marzenia inspirowane romantycznymi lekturami.
Emma Bovary jest postacią tragiczną. Szuka wzniosłych przeżyć, a w rezultacie gubi siebie i męża. Zaniedbuje dom, wikła się w romanse, zaciąga długi...
Mimo wszystko powieść nie ma założonej z góry tezy. Flaubert uważał, że sztuka powinna być obiektywna, bezstronna.
Ekskluzywna edycja oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Powieść Anne Bront ukazała się w 1847 roku. Pisarka opublikowała ją pod pseudonimem Acton Bell i wykorzystała w niej własne doświadczenia z pracy w charakterze guwernantki. Najmłodsza ze słynnych sióstr pisarek w pięknym stylu kreśli rozległe tło społeczne XIX-wiecznej Anglii: podejście rodziców do edukacji i wychowania dzieci, kulisy małżeństwa z rozsądku czy relacje w rodzinach na różnych szczeblach drabiny społecznej. Zmuszona przez złą sytuację finansową rodziny Agnes Gray podejmuje pracę guwernantki. Młoda, przepełniona nadzieją i chęcią poszerzenia własnych horyzontów pragnie zjednać sobie przychylność pracodawców i ich dzieci. Jednak nowi podopieczni okazują się trudni i rozpieszczeni, a ich rodzice wymagający, wyniośli i nieprzyjemni. Czy zmiana posady przyniesie jej więcej szczęścia? Czy w nowym miejscu znajdzie upragnioną miłość?
Wspaniała powieść o miłości, wierności, zdradzie, prawie jednostki do szczęścia i cenie, jaką trzeba i wolno za nie zapłacić. Dramat osobisty Anny, która dla namiętnej miłości porzuciła rodzinę, rozwija się równolegle z wątkiem społecznym. Klasyczna konstrukcja, głębia analizy psychologicznej, bogactwo treści ukazują mistrzostwo Lwa Tołstoja pisarza i myśliciela, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury europejskiej XIX wieku.
Monumentalny klasyk, uważany przez wielu nie tylko za najlepszą historię miłosną, jaka kiedykolwiek powstała, ale także za największą sagę rodzinną osadzoną w czasach wojny secesyjnej. Powieść Margaret Mitchell to brawurowo napisana historia o miłości i stracie, o podzielonym narodzie i ludziach odmienionych na zawsze. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana literatury obyczajowej i jednocześnie jedna z najsłynniejszych powieści wszech czasów. Daj się porwać opowieści o pięknej i obdarzonej niezwykłym temperamentem Scarlett OHarze oraz o pewnym siebie i przedsiębiorczym żołnierzu i awanturniku, Rhetcie Butlerze.
Niezwykła intryga kryminalna i tętniące nocnym życiem londyńskie Soho. Gdy prywatny detektyw Nick Duffy zostaje wynajęty przez szantażowanego mężczyznę, liczy na pokaźny, szybki zarobek. Co może być trudnego w ustaleniu, dlaczego ktoś szantażuje klienta? Jednak Nick z drapieżnika szybko przeistacza się w ofiarę i marzy już tylko o tym, by ujść z życiem. Wciągająca rozrywka intelektualna w świecie kobiet lekkich obyczajów i kina porno. Autoironiczny humor głównego bohatera.Przestępczy półświatek.Różne oblicza szantażu.Kompromitacja niewygodnych osób.Skorumpowana policja.Wewnętrzne rozgrywki.Układy z władzą. Dan Kavanagh to pseudonim literacki wybitnego brytyjskiego publicysty, prozaika, zdobywcy Nagrody Bookera i wirtuoza języka, który sprawia, że od tej powieści nie można się oderwać.
"Jak wykorzystywać prawa umysłu" to jedna z najlepszych książek doktora Murphyego, dorównująca jego klasycznej ,,Potędze podświadomości". Wyjaśnia różnicę między umysłem świadomym i podświadomym oraz sposób, w jaki oba współpracują, tworząc rzeczywistość człowieka.Podobnie jak w innych książkach Murphy'ego, podane są przykłady tego, jak ludzie pokonywali problemy lub urzeczywistniali swoje pragnienia, zmieniając zdanie poprzez wiarę, afirmację i wizualizację. Rozdziały dotyczą uzdrawiania, modlitwy, nastawienia na duchowość, kreatywności myśli, znaczenia zła, sensu życia, kontrolowania własnych lęków, mocy sugestii oraz małżeństwa, seksu i rozwodu.Autor swoim bardzo czytelnym i wciągającym stylem pokazuje, jak używać obu faz umysłu synchronicznie, harmonijnie i spokojnie, aby wprowadzić do naszego życia równowagę, zdrowie i obfitość. Wyjaśnia również, że wypowiedzi biblijne to przypowieści, alegorie, metafory, porównania i tajemnicze wypowiedzi, dlatego nie należy ich rozumieć dosłownie. Głównym przesłaniem jest to, że wszyscy jesteśmy dziećmi nieskończoności, urodzonymi, aby zwyciężać i żyć w radosnym oczekiwaniu na to, co najlepsze.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?