Powieść przygodowa węgierskiego pisarza Ferenca Molnara zatytułowana Chłopcy z Placu Broni należy do ścisłego kanonu światowej literatury dziecięcej. Akcja powieści rozgrywa się w Budapeszcie na początku XX wieku. Jej głównym wątkiem jest walka pomiędzy dwoma grupami dorastających chłopców, rywalizującymi o panowanie nad terenem w zapuszczonej części Ogrodu Botanicznego - Placem Broni. Do grupy chłopców z Placu Broni broniącej prawa do miejsca swoich spotkań i zabaw - istnej małej ojczyzny, należy główny bohater powieści, Ernest Nemeczek. Opowiadając o bohaterskim boju małego Nemeczka i jego towarzyszy, Chłopcy z Placu Broni wpisują się do literatury światowej jako genialne świadectwo o chłopięcym świecie i jego wartościach: odwadze, lojalności i czystości serca. Powieść cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Została przetłumaczona na 42 języki, stała się przedmiotem wielu inscenizacji filmowych i teatralnych. Lektura obowiązkowa w klasie V szkoły podstawowej O autorze: Ferenc Molnar, właśc. Ferenc Neumann (1878-1952) - węgierski pisarz, dramaturg (zwany "Węgierskim Molierem") i dziennikarz. Światowy rozgłos przyniosła mu powieść Chłopcy z Placu Broni, choć pisał przede wszystkim dla dorosłego czytelnika.
Bajki samograjki są jedną z najznakomitszych polskich książek dla dzieci, w której Jan Brzechwa interpretuje dla najmłodszych dzieci cztery ponadczasowe bajki: Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Kota w butach oraz Jasia i Małgosię. Wersje bajek stworzone przez Jana Brzechwę stały się przedmiotem wielu inscenizacji teatralnych i radiowych, między innymi w postaci słuchowisk z piosenkami. Bajki samograjki żyją od pokoleń w pamięci małych i dużych Polaków, a ich popularność jest tak wielka, że liczne cytaty przeszły do języka potocznego, stając się nierozerwalną częścią dziedzictwa polskiej kultury. To piękne wydanie prezentowe Bajek samograjek zostało opatrzone pełnymi ciepła i radości ilustracjami i oprawione z edytorską starannością w postaci albumowej. Książka stanie się w każdym polskim domu ulubioną lekturą dzieci i rodziców podczas wspólnego czytania przed snem!
Poznając bajki, dziecko zaczyna rozumieć świat, dostrzegać różnicę między dobrem a złem, przezwyciężać ogarniające je czasami niepokoje i lęki. Każda z bajek zebranych w tym tomie należy do światowego kanonu baśniowych opowieści. Znalazła się w nim nie tylko dlatego, że jest piękną historią, rozgrywającą się w świecie magii i czarów, w którym wszystko się może wydarzyć. Wybrano te, a nie inne bajki, ponieważ stawiają one dziecko przed najważniejszymi w jego wieku problemami i proponują mądre rozwiązania – takie, na których dziecko zbuduje swoje kategorie moralne i poczucie własnej wartości.
W książce znajdują się:
• Piękna i Bestia
• Paluszek
• Kopciuszek
• Czerwony Kapturek
• Kot w butach
• Mała syrenka
• Trzy świnki
• Śpiąca królewna
• Jaś i Małgosia
• O Jasiu i łodydze fasoli
• O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach
• Złotowłoska i trzy niedźwiadki
• O muzykantach z Bremy
• Pani Zima
• Brzydkie kaczątko
• Calineczka
50 lat temu ukazała się druga część Karolci pod tytułem Witaj, Karolciu! Z okazji tej rocznicy, wydawnictwo Siedmioróg oddaje w ręce najmłodszych czytelników ten elegancki tomik jubileuszowy, w którym Karolcia i Witaj, Karolciu! ukazują się wspólnie. Publikacja w Serii limitowanej oznacza, że nakład książki jest ograniczony, a każdy egzemplarz wyróżnia się swoim unikalnym numerem i posiada kolekcjonerską wartość! Karolcia i Witaj, Karolciu! są lekturami w II klasie szkoły podstawowej
Ta niezwykła książka ma w sobie coś więcej niż tylko to, co dzieci lubią najbardziej. Ma w sobie także to, co rodzice lubią najbardziej. Rodzice na równi z dziećmi wzruszą się, czytając historię trutnia Tymka i jego kochanej mamusi, wspólnie przeżyją perypetie miłosne misia Pluszaka i pięknej lalki Klary, docenią mądrość gospodarza Pimpusia, potępią nadgorliwość Papy Koguta. Z uwagą prześledzą także emocjonującą przygodę Janka w krainie króla jagodowego rodu, historię ambitnej żółwicy Klementyny, która nie została celebrytką, przemianę stracha na wróble w dobrego stróża myszek i ptaków czy opowieść o szlachetnej dziewczynie o przydomku Zielony Kapelusz, która odważyła się sprzeciwić czarownicom. Utwory są krótkie, opowiedziane nowoczesnym i przyjaznym dziecku językiem. Zawierają naprawdę ciekawe i bardzo aktualne historie o zaskakujących zakończeniach. Jasne przesłanie moralne każdej bajki skłoni zarówno małych, jak i dużych czytelników do wielu przemyśleń.
Ten wyjątkowy album pozwoli rodzicom uchwycić niepowtarzalną historię pierwszego roku życia ukochanego maleństwa: narodziny, pierwsze przytulenie, pierwsza kąpiel, pierwszy uśmiech, pierwsze słowo. Kiedy dziecko przychodzi na świat, każdy dzień przynosi nowe odkrycia i wzruszenia. W tym pięknym, ozdobionym subtelnymi ilustracjami albumie jest miejsce na pamiątkowe wpisy, krótkie wspomnienia, zdjęcia ze wspólnie przeżytych chwil, a także na wklejenie kopert na cenne pamiątki czy na płyty CD z filmikami maluszka. Skarby zebrane w "Albumie mojego dziecka" pozwolą utrwalić wspomnienia i wielokrotnie do nich powracać.
Charakteryzując tę serię w jednym zdaniu, należałoby powiedzieć: sprawdzony pomysł i doskonałe wykonanie. Pomysł na interaktywną książkę, w której teksty najpopularniejszych bajek opatrzone są ilustracjami do pokolorowania przez dziecko, nie jest nowy. Funkcjonuje od pokoleń, bo zawsze fascynował i nadal fascynuje dzieci w wieku 4-7 lat. Różnica tkwi w jakości wykonania: pełne uroku teksty, które czyta się lekko i z przyjemnością, urocze i proste ilustracje, doskonale spełniające swoją funkcję wzorów do kolorowania.
Charakteryzując tę serię w jednym zdaniu, należałoby powiedzieć: sprawdzony pomysł i doskonałe wykonanie. Pomysł na interaktywną książkę, w której teksty najpopularniejszych bajek opatrzone są ilustracjami do pokolorowania przez dziecko, nie jest nowy. Funkcjonuje od pokoleń, bo zawsze fascynował i nadal fascynuje dzieci w wieku 4-7 lat. Różnica tkwi w jakości wykonania: pełne uroku teksty, które czyta się lekko i z przyjemnością, urocze i proste ilustracje, doskonale spełniające swoją funkcję wzorów do kolorowania.
Pan Samochodzik i człowiek z UFO jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wydana po raz pierwszy w 1985 roku wpisuje się jako dwunasta do piętnastotomowego cyklu o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu młodzieży w jednej osobie. Akcja powieści rozgrywa się wyjątkowo poza Polską, w dalekiej Kolumbii, gdzie pan Tomasz przybywa na konferencję kryminalistyczną. Wydarzenia nabierają tempa, kiedy w Muzeum Złota w Bogocie dochodzi do rabunku bezcennych eksponatów. Pan Samochodzik wszczyna pełne zaskakujących przygód dochodzenie. W poszukiwaniu skradzionych dzieł sztuki pomaga mu jego sekretarka Florentyna, a także egzotyczni przyjaciele, Teresa van Hagen i zaskakujący Ralf Dawson, człowiek obdarzony tajemniczą mocą, a podający się za przybysza z przyszłości, który dotarł do teraźniejszości wehikułem czasu.
Wyspa Złoczyńców jest powieścią przygodowo-kryminalną należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wydana po raz pierwszy w 1964 roku zajmuje ważne, inauguracyjne miejsce w piętnastotomowym cyklu o Panu Samochodziku. To właśnie w Wyspie Złoczyńców pan Tomasz wchodzi w posiadanie swojego niezwykłego wehikułu i staje się Panem Samochodzikiem. Także w tym tomie poznaje trójkę harcerzy - Wilhelma Tella, Sokole Oko i Wiewiórkę, którzy wielokrotnie będą mu towarzyszyć w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. To wreszcie w Wyspie Złoczyńców Zbigniew Nienacki doprowadza do perfekcji stworzony przez siebie model powieści detektywistycznej, w której pełna zaskakujących zwrotów akcja połączona jest z wakacyjną przygodą, obecnością fascynujących postacii niepowtarzalnym poczuciem humoru. W tym inicjacyjnym tomie charyzmatyczny Pan Samochodzik trafi a na wiślaną Wyspę Złoczyńców w poszukiwaniu ukrytych podczas wojny zbiorów muzealnych. Dochodzenie skomplikuje się, kiedy na drodze detektywa i pomagających mu harcerzy stanie przestępcza banda Barabasza. Na podstawie powieści powstał film fabularny zatytułowany Wyspa Złoczyńców.
Pan Samochodzik i Niewidzialni jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wpisuje się jako dziesiąta część do piętnastotomowego cyklu książek o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. Tym razem Pan Samochodzik otrzymuje trudne zadanie - ma odnaleźć bezcenne zbiory doktora Gottlieba, niemieckiego kolekcjonera drogocennej biżuterii, starodruków i zabytkowych rękopisów, żyjącego niegdyś na terenie dzisiejszych Mazur. Pan Tomasz rozpoczyna dochodzenie w mocnej drużynie. Przypisana mu zostaje współpracownica, pani Monika, dołączają do niego zaprzyjaźnieni harcerze - Wielki Bóbr i Winnetou. Ale skala wyzwania i ryzyka jest wyższa niż kiedykolwiek. Detektyw nie tylko musi odnaleźć zaginiony gdzieś pomiędzy Mazurami a Niemcami trop wielkiego skarbu. Musi przy tym zmierzyć się ze zorganizowaną grupą przestępczą, groźnym międzynarodowym gangiem zwanym Niewidzialnymi.
Książeczki z serii "Koloruję z Plastusiem" zostały opracowane z myślą o najmłodszych dzieciach. Szeroki kontur i duże obrazki pozwolą odkryć radość kolorowania dzieciom już od 2 roku życia. Dodatkową atrakcją książeczek jest obecność ulubionego dziecięcego bohatera - Plastusia.
Pan Samochodzik i Kapitan Nemo jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wpisuje się jako piąta część do piętnastotomowego cyklu książek o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. W "Kapitanie Nemo" Pan Samochodzik poszukuje dzieł sztuki zrabowanych pod koniec II wojny światowej przez wycofujących się z Mazur Niemców. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom okazuje się, że ciężarówka z bezcennym ładunkiem najprawdopodobniej nie opuściła Pojezierza Mazurskiego. Ślad po niej urywa się nad jeziorem Jeziorak. Czy panu Tomaszowi uda się odnaleźć skradzione eksponaty muzealne? Nad Jeziorakiem dochodzenie mocno się komplikuje, zwłaszcza z powodu wrogiej bandy Czarnego Franka terroryzującej tutejszą ludność i wakacyjnych turystów, a także niepokojącego kapitana Nemo próbującego zaprowadzić własny porządek w okolicy i tajemniczego Kaznodziei, zwanego Fałszywym Ornitologiem. Rozpoczyna się kolejna trzymająca w napięciu mazurska przygoda Pana Samochodzika, w której uczestniczy także młodzież, między innymi harcerze Wilhelm Tell i Baśka. Lektura dla klasy V
Przygody Plastusia są drugą częścią Plastusiowego pamiętnika, jednej z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci, lektury szkolnej dla pierwszoklasistów. Akcja Przygód Plastusia rozgrywa się na wsi. Tosia spędza zimowe ferie i letnie wakacje u swojej kuzynki Halinki, gdzie zabiera ze sobą małego ludzika z plasteliny i jego przyjaciół z piórnika. Plastuś przeżywa na wsi mnóstwo pasjonujących przygód i poznaje wiele ciekawych zwierząt, fascynujących istotek i nowych zabaw. O wszystkim opowiada małym czytelnikom, wprowadzając ich równocześnie w świat przyrody, zmieniających się pór roku i ludowych tradycji.
Francuska cukiernia pana Pampelmousse'a słynie ze swoich czekoladowych eklerek, bez z malinami i tartaletek z musem gruszkowym. Velma już tam była i namówiła przyjaciół z Tajemniczej Spółki, by wybrać się razem na degustację słodkich pyszności. Jej propozycja została przyjęta z entuzjazmem! Największymi smakoszami okazali się Scooby i Kudłaty, którzy teraz zajadają się ciastkami. Ale co to? Skąd w cukierni wziął się potwór? Dlaczego nęka i płoszy wielbicieli słodkich wypieków? Czyżby chciał doprowadzić francuskiego cukiernika do ruiny? Jeżeli nie gardzisz ciasteczkami, to musisz pomóc Tajemniczej Spółce wyjaśnić tę kryminalną zagadkę!
Pan Samochodzik i templariusze jest bodaj najpopularniejszą polską powieścią sensacyjno-przygodową dla młodzieży. Charyzmatyczny bohater powieści pan Tomasz, historyk sztuki, detektyw, wytrawny kierowca i przyjacielu harcerzy w jednej osobie, wpada na trop przesławnego skarbu templariuszy. Okazuje się, że drogi do bezcennego skarbu, a równocześnie do rozwiązania jednej z największych zagadek historycznych wszech czasów, wiodą na Mazury i do dawnej stolicy zakonu krzyżackiego - Malborka. Ale jak to zwykle bywa z poszukiwaniem skarbów, droga do ich odkrycia usłana jest trudnościami, zwłaszcza że z niepożądanego artykułu prasowego o tajemnicy templariuszy dowiadują się bardziej lub mniej profesjonalni poszukiwacze skarbów i niebezpieczni przestępcy. Na szczęście Pan Samochodzik nie jest sam, pomaga mu trójka zaprzyjaźnionych harcerzy: Wiewiórka, Sokole Oko i Wilhelm Tell. Powieść była pierwszą książką z cyklu o Panu Samochodziku, która została zekranizowana. Na jej podstawie został nakręcony serial telewizyjny, w którym kultową kreację Pana Samochodzika stworzył Stanisław Mikulski.
Pan Samochodzik i Winnetou jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wpisuje się jako dziewiąta część do piętnastotomowego cyklu książek o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. Pan Samochodzik i Winnetou wyróżnia się wśród innych powieści z serii. Osią intrygi nie jest tym razem poszukiwanie skarbów i walka z przestępcami, lecz przeciwstawienie się mazurskiemu kacykowi, który dla swoich interesów gotów jest poświęcić bezcenną przyrodę polskiego Pojezierza. Struktura powieści także odbiega od zwyczajowego wzorca kryminału, nawiązując raczej do westernu i typowego dla powieści o Dzikim Zachodzie wątku ekologicznego. Pomimo swojej odmienności powieść jest zaskakująco wciągająca i emocjonująca. Czy Pan Samochodzik zdoła poskromić podstępnego Purtaka, wykorzystującego wywołany przez siebie konflikt pomiędzy żeglarzami i motorowodniakami dla swoich ciemnych machinacji? Czy poradzi sobie z krętactwami inspektora Noska, hipokryzją pięknego Antonia czy zawiścią brzydkiej Halinki? Na pewno walczącemu z wrogami natury panu Tomaszowi nie zabraknie sojuszników, zwłaszcza pośród zapalonych obrońców mazurskiej przyrody - Winnetou czy Milczącego Wilka.
Ta wartościowa publikacja popularno-naukowa dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat to kompendium wiedzy o geografii, przyrodzie, gospodarce i kulturze dzisiejszego świata, o jego wielkich regionach, oceanach i najważniejszych państwach. Książka opatrzona jest bogatym materiałem graficznym: mapami, ilustracjami i fotografiami. Teksty - napisane wartkim i klarownym stylem - w atrakcyjny sposób przybliżają nie tylko wiedzę o poszczególnych aspektach geograficznych, przyrodniczych i społeczno-gospodarczych Ziemi, ale także o związkach i interakcjach zachodzących pomiędzy sferą środowiskową a kulturą ludzką. Wielkim atutem atlasu jest przybliżenie młodemu czytelnikowi, na czym polega praca geografa, w szerokim rozumieniu tego pojęcia. Książka wprowadza między innymi młodego odkrywcę lądów i cywilizacji w arkana kartografii, ucząc go czytać mapy Ziemi, kontynentów i krajów, opisujące geografię, przyrodę, gospodarkę, a także ciekawostki architektoniczne i kulturowe. Atlas opatrzony jest słowniczkiem wyjaśniającym trudniejsze pojęcia z dziedziny geografii. Znajdujący się na ostatnich stronach indeks ułatwia wyszukiwanie nazw własnych i nawigację po różnych partiach książki.
Opowiadanie Tadeusza Borowskiego zatytułowane U nas, w Auschwitzu... należy do najbardziej wstrząsających literackich świadectw o drugiej wojnie światowej i nieludzkim traktowaniu Polaków i Żydów w niemieckich obozach koncentracyjnych. Oparte na doświadczeniach autora opowiadanie napisane jest w formie listów adresowanych do ukochanej Marii. Jak w kalejdoskopie pojawiają się przed oczami sceny z życia obozowego: ocean milczących ludzi, którzy z pokorą idą do krematoriów, obozowy puff - dom publiczny, w którym zabawiają się oprawcy i więźniowie, "klinika" dla kobiet, gdzie robi się na nich eksperymenty medyczne, a w tle tego życia na coniedzielnym koncercie symfonicznym po apelu rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Relacja rozmowy przytoczonej w liście do Marii z Żydem pełniącym funkcję sonderkomado w krematorium, który dla rozrywki podpalał dzieci, pokazuje obojętność na życie i śmierć nawet dzieci: "...my musimy bawić się, jak umiemy. Jak by szło inaczej wytrzymać?". Doświadczenie zła absolutnego jest dla autora przedmiotem refleksji nad upadkiem humanizmu europejskiego i degeneracją wszelkich wartości w systemie totalitarnym. Lektura dla szkół średnich. Słowo o autorze: Tadeusz Borowski (1922-1951), pisarz, publicysta, działacz polityczny; debiutował tomikiem poetyckim Gdziekolwiek ziemia (1942); po aresztowaniu w 1943 r. został przewieziony do Oświęcimia. W obozach koncentracyjnych pozostawał do końca wojny, do Warszawy powrócił w 1946 r. Tu rozpoczął się dla niego dwuletni, intensywny okres pisarski. Powstały wtedy tomy opowiadań: Pożegnanie z Marią i Pewien żołnierz (1947), Kamienny świat (1948); wszystkie nawiązywały do doświadczeń pisarza-więźnia, świadomego mechanizmów deprawacji człowieka w hitlerowskim systemie obozowym. Po 1948 r. Borowski stał się zwolennikiem i propagatorem socrealistycznych dogmatów. Zginął śmiercią samobójczą. W 1953 r. ukazały się pośmiertnie: Mała kronika wielkich spraw - zbiór artykułów publikowanych w 1950 r. na łamach "Nowej Kultury" - oraz tom opowiadań Czerwony maj, obejmujący twórczość prozatorską z lat 1948-1951.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?