XVII wiek. Czas strachu, kiedy to berberyjscy piraci przemierzają wody Morza Śródziemnego polując na nieszczęśników wystawianych później na targach. W takiej scenerii rozgrywa się historia Wardy, młodej, wyemancypowanej Maltanki, którą porzuciła jej własna rodzina, a los powiódł przez niegościnną Afrykę i wzburzone morza, podważając jej wiarę w Boga i w drugiego człowieka.
Boże Narodzenie to coraz częściej choinka, prezenty i ucztowanie. A przecież to czas, gdy „Bóg się rodzi” w betlejemskim żłóbku i przede wszystkim w ludzkich sercach. W tej Nowennie można odnaleźć wskazówki jak zaprosić Jezusa do swego serca, jak Go przyjąć. Modlitwy, rozważania i opowieści, które w prosty sposób przekazują złożone i ogólne prawdy, podpowiadają sposoby zachowań i pozwalają odnaleźć w nich samego siebie, pozwolą lepiej przygotować się na to szczególne, radosne spotkanie. „Pozwólmy więc poprowadzić się słowom anioła, który wskazuje drogę pasterzom, posłuchajmy intuicji naszego serca rodzących się na medytacji i modlitwie, a uda się nam przeżyć niezwykłe spotkanie”.
Carlos Macias de Lara pochodzi z Meksyku, jest osobą świecką, ma żonę i dwoje dzieci. Obecnie jest dyrektorem Szkoły Ewangelizacji Sant’Andrea we Włoszech. Był zaangażowany w dzieło ewangelizacji w Argentynie, Brazylii, na Kubie, we Francji, Włoszech, w Meksyku, Panamie, na Węgrzech i w Wenezueli.
Dzienniczek zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym Miłosierdziu. Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest „samym Miłosierdziem”.
15 modlitw objawionych świętej Brygidzie przez Pana Jezusa, ze względu na swe błogosławione owoce nazwanych „Tajemnicą szczęścia”. Kto odmawia je każdego dnia, wraz z nimi odmawiając 15 razy Ojcze nasz i 15 razy Zdrowaś Maryjo, w ciągu roku zmówi tyle modlitw, ile ciosów otrzymał Zbawiciel podczas Swej Męki, a kto odmawia je z wielką wiarą i pobożnością otrzyma wiele łask, np. uwolnienie 15 dusz krewnych z czyśćca, nawrócenie 15 grzeszników. Modlitwy cieszą się wielkim powodzeniem wśród różnych środowisk modlitewnych. W książce znalazły się też m.in.: Modlitwa do Chrystusa Króla, Modlitwa do Ducha Świętego, Akt oddania się Matce Bożej autorstwa Stefana kard. Wyszyńskiego, a także biografia św. Brygidy.
Napisana spontanicznym stylem, pełna odniesień do codziennego życia, chwilami dowcipna, lecz przede wszystkim bardzo głęboka książka, o tym, co dla katolika najważniejsze – adoracji Najświętszego Sakramentu i udziału we Mszy świętej. Adoracja jest źródłem miłości, natomiast udział w Eucharystii – źródłem nadziei. Książka pogłębiająca wiarę, zachwycająca w swej prostocie i mądrości, przeznaczona do tego, by ją smakować i rozważać.
Kardynał Philippe Barbarin urodził się w 1950 roku w rodzinie francuskiej w Maroku. Od 2002 roku jest arcybiskupem metropolitą Lyonu i prymasem Francji. Wyniesiony do godności kardynalskiej w 2003 roku. Autor wielu książek cieszących się uznaniem czytelników we Francji, m.in. nagrodzonej w 2008 roku książki pt. Le rabbin et le cardinal a także Théologie et Sainteté (1999), Jardins intérieurs. Regards croisés sur l'art et la foi (2007) i Quel devenir pour le christianisme (2009).
Prosta metoda przyswajania słowa Bożego.
„Zachować słowo znaczy (…) przede wszystkim dobrze się go nauczyć, zatrzymać w sercu, w pamięci, w umyśle”. Ta niewielka książeczka pomaga przyswoić słowa Pisma Świętego, podpowiada jak zapamiętywać poszczególne wersety i tłumaczy, czemu to służy. „Mamy być świadkami Jezusa „w porę, i nie w porę” (2 Tm 4, 2). Nie możemy więc wybierać okoliczności (por. Mt 10, 32) ani też przewidywać, że zaistnieją wtedy, gdy będziemy mieć przy sobie Biblię. (…) to nie nasze piękne mowy ani próby przekonywania mogą nawrócić ludzi, których spotykamy na naszej drodze. Doświadczenie wskazuje nam, że to samo słowo Boże prowadzi ich do nawrócenia”. W aneksie – metoda lectio divina prowadząca do przeczytania całego Pisma Świętego w ciągu roku.
Stoczek Klasztorny - drugie z kolei miejsce uwięzienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Spędził tu blisko rok w towarzystwie przydzielonego mu księdza kapelana i siostry zakonnej. Właśnie tu, w zimnych murach starego klasztoru, 8 grudnia 1953 roku, złożył akt oddania się w niewolę Maryi. Poruszająca opowieść przeplatana osobistymi zapiskami Prymasa i raportami ks. Skorodeckiego, towarzysza niedoli, i zarazem, jak wskazują poszlaki, TW o pseudonimie ,,Krystyna"". Historia długich miesięcy odosobnienia człowieka, który z wielką godnością i pokorą przyjmował każde upokorzenie, dając nieustanne świadectwo wiary i prawdy.
Kiedy 25 sierpnia 1905 roku przyszła na świat Helenka Kowalska, nikt nie przypuszczał, że za niespełna 100 lat zostanie ona największą polską mistyczką i świętą, jej zapiski najczęściej tłumaczoną polską książką, a wprowadzone przez nią formy kultu Bożego Miłosierdzia praktykować będą miliony katolików na całym świecie. W książce znajdziemy obszerne informacje o życiu świętej, kulcie Miłosierdzia Bożego, modlitwy przez wstawiennictwo świętej Faustyny oraz dodatek ? Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię do Miłosierdzia Bożego i Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
Dzienniczek zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu. Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest „samym Miłosierdziem”.
Jorge Mario Bergoglio, od 13.03.2013 r. papież Franciszek, stojący na czele Kościoła, który ma być blisko ludzi nie tylko w modlitwie i nauce, ale też w życiu. Świat katolicki jest Nim oczarowany, no może poza ochroną papieską, której trudno nadążyć za papieżem. Czy otwiera nowy rozdział papiestwa? Co naprawdę warto o Nim wiedzieć? ?Paweł VI powiedział kiedyś: ?Współczesny człowiek chętniej słucha świadków niż nauczycieli, a jeśli słucha nauczycieli, to dlatego, że są świadkami?. Franciszek wie, że jeśli chrześcijaństwo ma głosić światu miłość, troskę o ubogich i umiłowanie sprawiedliwości, jego pasterze muszą pokazać, że hołdują tym wartościom we własnym życiu (?)?. Przesłanie nowego papieża można zawrzeć w 10 punktach, które ukazują program działania Kościoła kierowanego przez dawnego prymasa Argentyny: ubogi Kościół ubogi dla ubogich, pokora, nieuleganie pesymizmowi, zbliżenie się do ludzi, proponowanie, a nie narzucanie wiary ? to niektóre z nich.
John L. Allen Jr jest korespondentem amerykańskiego tygodnika ?National Catholic Reporter? i ekspertem ds. Watykanu w telewizji CNN. Był uczestnikiem burzliwych wydarzeń związanych z abdykacją Benedykta XVI i wyborem nowego papieża.
?To, co mnie dotyczy, już mnie nie dotyczy, muszę odtąd należeć całkowicie do Boga. Nigdy do siebie? ? pisze św. Bernadetta na początku zeszytu, w którym notuje najcenniejsze dla siebie zdania, refleksje i uwagi. Niektóre pochodzą od niej samej, inne przepisała z obrazków i duchowych lektur. Jest to jakby jej podręczny przewodnik duchowy, który nosiła przy sobie i z którego korzystała wedle potrzeb. Zeszyt ten może również nam pomóc w zbliżeniu się do Boga.
Jedna z trzech znakomitych i poruszających opowieści składających się na cykl ?Zło? pióra szwedzkiego noblisty.
Pisarz przenosi czytelnika w odległe, mroczne czasy średniowiecza, snując opowieść o człowieku zajmującym się dość specyficzną profesją. Kat - z jednej strony wywołujący wśród pospólstwa lęk i zabobony, z drugiej cieszący się powszechnym poważaniem. Te skrajne uczucia wynikały z przekonania, że ktoś taki może rzucić na człowieka klątwę, po której umiera się pod katowskim toporem. Druga część tekstu bliższa jest czasom współczesnym. Bohater pozostaje ten sam, zmieniają się realia. Akcja rozgrywa się tuż przed II wojną światową, kiedy ideologia faszystowska zyskuje coraz większą popularność.
Jedna z trzech znakomitych i poruszających opowieści składających się na cykl ?Zło? pióra szwedzkiego noblisty.
Zamierzchły świat dworski przedstawiony z wypaczonej perspektywy tytułowego bohatera, karła, istoty na wskroś wyalienowanej, będącej symbolem zła. Mimo rozbudowanego drugiego planu to właśnie zło zdaje się być głównym tematem utworu, przede wszystkim w kontekście tragedii wojny, odciskającej swe piętno na duszy człowieka. Według Lagerkvista stanowi ono nierozerwalną część ludzkiej natury; z jednej strony przeraża swoją siłą, z drugiej jest zjawiskiem, które pociąga.
Jedna z trzech znakomitych i poruszających opowieści składających się na cykl ?Zło? pióra szwedzkiego noblisty.
Miłość i nienawiść Heroda do Mariamne ? historia osnuta wokół relacji łączącej te legendarne postaci - to przepiękna, uniwersalna przypowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, która niestety, nie kończy się happy endem. Dzięki prostemu, oszczędnemu stylowi, Lagerkvistowi udało się odbrązowić postać Heroda, uczynić go bardziej ludzkim. Bezgraniczne okrucieństwo, przypisywane zazwyczaj autorowi, przestaje być pomnikowe, a przez to przeraża jeszcze bardziej. Opowieść promieniująca mądrością wynikającą z doświadczeń życiowych.
Prosty w formie i treści modlitewnik różańcowy dla osób, które pragną coraz lepiej poznawać Jezusa Chrystusa przez Maryję, tak jak to czyniła św. Bernadeta.
Posłużymy się słowami św. Bernadety Soubirous (1844-1879) i wspólnie z nią będziemy rozważać tajemnice różańca świętego ? modlitwy, która stanowiła nie tylko integralną część wszystkich objawień Najświętszej Maryi Panny w Grocie Massabielskiej, ale też towarzyszyła św. Bernadecie do końca jej życia. Z książki można korzystać indywidualnie, a także w gronie rodzinnym czy w grupie modlitewnej, wybierając potrzebne fragmenty, które pomogą w rozważaniu tajemnic życia Jezusa. Tekst pięknie ilustrowany grafikami Serge?a Nouailhata.
?Mój Ojcze, powierzam się Tobie? ? tak modlił się bł. Karol de Foucauld. Któż z nas nie tęskni za tym, żeby jego życie było przepojone Bożą obecnością? Modlitewnik, który oddajemy do rąk Czytelników, powstał z myślą o tych wszystkich, którzy pragną przeżywać swoją codzienność w bliskości Boga. Zawiera propozycje modlitw znanych i nieznanych, starych i nowych, inspirujących do osobistej rozmowy z Bogiem. Czytelnik znajdzie w nim także propozycje rozważań różańcowych i Drogi Krzyżowej, informacje katechizmowe oraz obrzędy Mszy św. Wielką zaletą modlitewnika jest przejrzysty układ treści, czytelna czcionka i poręczny, mały format.
Wyraźne litery. Mały, kieszonkowy format. Bez problemu zmieści się w kieszeni, torebce.
Modlitewnik zawiera:
- podstawowe modlitwy (Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, akty strzeliste itd.)
- ?mały katechizm? (Dekalog, Przykazania kościelne, Główne prawdy wiary itd.)
- jeden rachunek sumienia przed spowiedzią (ogólny)
- obrzędy sakramentu pokuty
- obrzędy Mszy świętej z Drugą modlitwą eucharystyczną
- litanie
- rozważania Drogi Krzyżowej i rozważania różańcowe
- wybór modlitw starych i nowych, w różnych intencjach, różnych autorów
- Godzinki
- Gorzkie Żale
Dzienniczek zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu. Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest „samym Miłosierdziem”.
Msza święta, choć jest najcenniejszym darem, jaki Chrystus zostawił Kościołowi, dla wielu katolików wciąż pozostaje trudna i niezrozumiała. Właśnie dla nich powstała ta książka – a także dla „wszystkich, zarówno wiernych świeckich, jak i księży, którzy czują potrzebę, aby lepiej poznać liturgię Mszy świętej i pogłębić swój w niej udział” (ze Wstępu). Zamieszczone tu artykuły były pierwotnie publikowane na łamach miesięcznika „Oremus”, w cyklu „Liturgiczne ABC”, w latach 1995-2000. Autor ukazuje w nich krok po kroku, jak kształtowała się Msza święta taka, jaką znamy dziś. Odsłania znaczenie gestów i symboli, ukazuje piękno i głębię modlitw liturgicznych, a niejednokrotnie zaskakuje, wydobywając z przyćmionych rutyną praktyk sensy, których nawet się nie domyślaliśmy.
Ks. Maciej Zachara, marianin, uzyskał doktorat z liturgiki w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie, od 1995 roku współpracuje z redakcją miesięcznika „Oremus”.
Drugi z serii pięciu tomów nastrojowych powieści kryminalnych osadzonych w klimacie czternastowiecznej Anglii.Ciało Alana, nadzorcy folwarcznego z Bampton, znaleziono w chaszczach przy drodze wiodącej do kaplicy św. Andrzeja dwa dni po tym, jak udał się na nocny obchód. Miał jedynie sprawdzić, czy ktoś nie łamie zakazu przebywania poza domem po zmroku. Jego gardło było rozszarpane, zaś twarz i ręce poznaczone głębokimi zadrapaniami. Przybyły na miejsce zdarzenia mistrz Hugh z Singelton usłyszał od kornera, że Alana zaatakował wilk. Było to prawdopodobne, ale jeden fakt budził wątpliwości. Jeśli nadzorcę zabiło dzikie zwierzę, czemu było tak mało krwi?Wciągające opisy praktyk medycznych, dzięki którym autor po mistrzowsku oddaje charakter epoki.
Autor poczytnych tekstów religijnych dla najmłodszych, proponuje nam krótkie przypowieści, opowiadania, a czasem tematyczne teksty, które umożliwiają prowadzenie z dziećmi rozmowy o tajemnicach wiary. Autor poprzez zdarzenia z życia Marcinka, bohatera książki, odpowiada na pytania dzieci dotyczące Boga. Zresztą może się okazać, że takie dziecko mieszka wewnątrz każdego z nas.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?