Patron spraw trudnych i beznadziejnych. Apostoł Jezusa Chrystusa. Modlitwy o wstawiennictwo zebrane w tej książce pomagają wypraszać potrzebne łaski, z ufnością zawierzać problemy - dla Boga wszak nie ma rzeczy niemożliwych.
„Mój Ojcze, powierzam się Tobie” – tak modlił się bł. Karol de Foucauld. Któż z nas nie tęskni za tym, żeby jego życie było przepojone Bożą obecnością? Modlitewnik, który oddajemy do rąk Czytelników, powstał z myślą o tych wszystkich, którzy pragną przeżywać swoją codzienność w bliskości Boga. Zawiera propozycje modlitw znanych i nieznanych, starych i nowych, inspirujących do osobistej rozmowy z Bogiem. Czytelnik znajdzie w nim także propozycje rozważań różańcowych i Drogi Krzyżowej, informacje katechizmowe oraz obrzędy Mszy św. Wielką zaletą modlitewnika jest przejrzysty układ treści, czytelna czcionka i poręczny, mały format.
Wyraźne litery. Mały, kieszonkowy format. Bez problemu zmieści się w kieszeni, torebce.
Modlitewnik zawiera:
- podstawowe modlitwy (Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, akty strzeliste itd.) - „mały katechizm” (Dekalog, Przykazania kościelne, Główne prawdy wiary itd.) - jeden rachunek sumienia przed spowiedzią (ogólny) - obrzędy sakramentu pokuty - obrzędy Mszy świętej z Drugą modlitwą eucharystyczną - litanie - rozważania Drogi Krzyżowej i rozważania różańcowe - wybór modlitw starych i nowych, w różnych intencjach, różnych autorów - Godzinki - Gorzkie Żale
"Czytając teksty poświęcone Maryi, rozmyślając o Niej, coraz bardziej się Nią zdumiewam i zachwycam. Wystarczy, że zatrzymam na Niej wzrok, a zaraz zaczynam kontemplować cudowną tajemnicę wcielenia i piękność > (Łk 1, 43), która swoim TAK odmieniła świat i historię". Książka będąca zbiorem refleksji poświęconych Maryi, pozwala zachwycić się i rozkoszować miłością, jaką Maryja darzy każdego z nas.
„Gdy przebiegam myślą moje dotychczasowe doświadczenia religijne – pisze Vito Spagnolo, autor tej książki – przypominam sobie, że początkowo skupiałem całą uwagę na Bogu; z czasem przeniosłem ją raczej na Jezusa, a stopniowo wzrastała moja miłość do Maryi: tak jakbym w końcu wziął Ją do siebie i posłusznie wypełnił słowa Jezusa wypowiedziane na krzyżu: «Oto Matka twoja». W moim przypadku, zapewne nie odosobnionym, droga wiary prowadziła nie tyle «do Jezusa przez Maryję», ile raczej «do Maryi przez Jezusa»”.
Oto opowieść o Matce kochającej, Mieszkaniu Słowa, Oblubienicy Ducha Świętego. Vito Spagnolo zabiera nas w duchową podróż szlakiem tekstów biblijnych, dzieł świętych i miłości zwykłych wiernych, którzy udali się do Maryi, by uczyć się języka Ewangelii, języka miłości miłosiernej.
Pośród wielu książek, które zachęcają do modlitwy, nie ma zbyt wielu takich, które zachęcałyby do błogosławienia bliźnich. Co ważne, błogosławieństwa, jakie pomieszczono w tym niewielkim tomiku nie są zastrzeżone dla kapłanów. Przeciwnie, są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą wytrwać w przeciwnościach, jakich nie szczędzi życie. Z pewnością więc każdy odnajdzie tu błogosławieństwo lub też błogosławieństwa, które odpowiadają jego sytuacji życiowej lub jego bliskich. Bóg zaś błogosławi tym, co z pokorą i ufnością przed Nim stają. Co więcej, ci właśnie, nigdy nie odchodzą zawiedzeni…
Autor, Bernard-Marie OFS (tercjarz franciszkański), jest doktorem teologii, znawcą języków biblijnych i autorem wielu dzieł o tematyce duchowej i biblijnej: Prieres pour les causes difficiles et désespérées; La Langue de Jésus; Le Cinquieme Evangile d’apres les agrapha.
Z taką samą godnością stąpała bosymi stopami po purpurowym dywanie, odbierając Nagrodę Nobla, jak po starych kartonach rozścielonych w domowej kaplicy Misjonarek Miłości. Budziła szacunek wielkich tego świata, jednak jej światem były slamsy, jej przyjaciółmi - najbiedniejsi z biednych. Pełna świeżości, wartka powieść o Matce Teresie, która jest zarazem autentycznym świadectwem Jej wiary.
Indie, 1946 rok. W małym pociągu, leniwie wspinającym się do Dardżyling, modli się matka Teresa. Powierza swoje życie Jezusowi, wiecznemu towarzyszowi podróży każdego z nas. I nagle… jej modlitwa staje się rozmową. To już nie ona mówi do Chrystusa, ale Chrystus mówi do niej. Słowo staje się Głosem. Jasnym, wyraźnym… Głosem, który zwraca się do niej bez najmniejszego cienia wątpliwości… Realnym i niewiarygodnie bliskim, rozbrzmiewającym wprost w duszy, nie przechodzącym przez zmysły.
„Moja maleńka – słyszy – zanoś Mnie w nory biedaków. Bądź moim światłem! Idź między nich, zanoś Mnie do nich. Pragnę! Musisz porzucić swoje dotychczasowe życie. Chcę zgromadzenia, którego zakonnice zdołają rozpalić moje światło nawet na dnie bustees. Chcę, by były w nim zakonnice ubrane jak Hinduski, umiejące dotrzeć do ubogich tam, gdzie oni są…”.
Usta zakonnicy nie wymawiają słów, jakie wypowiada ona w swym wnętrzu, a odpowiada krótko: „Zrobię to, mój Jezu”…
I potem to milczenie Boga… Nieznośne… Zatrważające… Wymowne… Dlaczego…? Dlaczego tak długo…? Dlaczego mnie opuścił…?
Oto poruszająca opowieść o kobiecie, dla której Chrystus stał się wszystkim, podobnie jak ona stała się wszystkim dla najbiedniejszych…
Rozmyślania i konferencje bł. Stanisława Papczyńskiego, których celem było wprowadzenie odbiorcy w zagadnienia ewangelicznej doskonałości. Ewangelicznej – ponieważ tak właśnie o. Papczyński postrzegał doskonałość zakonną: jako opartą na wzorcu biblijnym, zwłaszcza zaczerpniętym z Nowego Testamentu. W tomie, znalazły się: Rozmyślania na większe święta całego roku, Rozważania do tekstów wspólnych, Rozmyślania przeznaczone na rekolekcje tygodniowe oraz Rozmyślania codzienne.
Rozmyślania i konferencje bł. Stanisława Papczyńskiego, których celem było wprowadzenie odbiorcy w zagadnienia ewangelicznej doskonałości. Ewangelicznej – ponieważ tak właśnie o. Papczyński postrzegał doskonałość zakonną: jako opartą na wzorcu biblijnym, zwłaszcza zaczerpniętym z Nowego Testamentu. W tomie, rozpoczynającym się tekstem Idea doskonałości zakonnej w Inspectio cordis Stanisława Papczyńskiego, znalazły się Rozmyślania na niedziele całego roku.
Biografia Maksymiliana Kolbego pióra André Frossarda odbiega od tradycyjnych publikacji tego typu, podobnie jak jej bohater nie mieści się w "klasycznych schematach świętości". Autor przedstawia Kolbego jako wielkiego mistyka, człowieka w sposób najbardziej radykalny i zaskakujący łączącego tajemnice wiary z całym swym życiem, ze wszystkimi działaniami: "...właśnie wtedy, gdy uważano, że zajmuje się mrzonkami, był największym realistą: po prostu jego rzeczywistość, która obejmowała i niebo, i ziemię, była bardziej rozległa i bogatsza niż nasza". Frossard rysuje konsekwentny, spójny portret szaleńca Bożego, szaleńca Maryi, dla którego "wszystko jest możliwe, zwłaszcza to, co niemożliwe", istoty, "której nic i nikt nie zatrzyma, nawet... ci, którzy ją zamykają w murach więziennych".
Autor, zafascynowany Kolbem, przedstawia nie papierową postać, ale prawdziwego człowieka, którego życie jest podporządkowane naczelnej idei miłości - miłości do Maryi, do Boga i do bliźnich. Miłości, dla której oddał życie.
Lalki, misie, pajacyki, a czasem nawet… ukochany tatuś mogą się gdzieś zagubić i trudno powiedzieć, dlaczego nie chcą się odnaleźć. Gdy zwykłe poszukiwania nic nie dają, trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty, a kto jest specjalistą od zgubionych rzeczy? Oczywiście święty Antoni! On znajdzie wszystko, trzeba po prostu poprosić. Tylko co zrobić, gdy zgubi się święty Antoni? Niemożliwe? A jednak!
Zabawna wierszowana opowieść o zniknięciu świętego Antoniego i o tym, kto i dlaczego go szukał. Na kolorowych ilustracjach ukryto wszystkie zaginione przedmioty, tak, by zachęcić dzieci do poszukiwań!
Święty Antoni chodził w brązowym franciszkańskim habicie i potrafił bardzo pięknie mówić o Panu Jezusie. W Niebie okazał się znakomitym opiekunem dzieci, dlatego Pan Jezus wysłuchuje za jego pośrednictwem ich próśb. Zwłaszcza tych, które dotyczą zagubionych przedmiotów i zaginionych osób.
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem bł. Stanisława Papczyńskiego zanosić do Boga swe prośby.
Błogosławiony Stanisław Papczyński był kapłanem, zakonnikiem, pijarem, założycielem Zgromadzenia Księży Marianów. Wyróżniał się wielkim nabożeństwem do Boskiej Opatrzności, Męki Pańskiej, Najświętszego Sakramentu, Najświętszej Maryi Panny. Był także cenionym spowiednikiem i gorącym orędownikiem wybawienia dusz czyśćcowych. Beatyfikowany 16 września 2007 roku w Licheniu.
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego Franciszka zanosić do Boga swe prośby.
Święty Franciszek był synem bogatego kupca, beztroskim młodzieńcem, który przeżywszy głęboki przełom duchowy, porzucił swe wcześniejsze życie i poświęcił się Bogu. Wezwany przez Pana do duchowej odnowy Kościoła, głosił słowo Boże, pomagał cierpiącym i chorym. Znalazłszy licznych naśladowców, założył trzy zakony. Święty Kościoła katolickiego, stygmatyk.
„Miłość to płomyk świecy, wskazującej wędrowcowi zabłąkanemu wśród zamieci okienną szybę, cichą przystań szczęścia” – czy do tych słów Betty Compton potrzebne są jeszcze jakiekolwiek dopowiedzenia? Kilkadziesiąt aforyzmów mówiących czym jest, czym mogłaby być, czym powinna być miłość, w czym nas ubogaca, a w czym oszałamia, kiedy grzeje, a kiedy może poparzyć… Znakomita lektura dla tych, którzy wciąż szukają i tych, którzy już znaleźli!
Słowa literatów, filozofów, świętych – inspirujące, pouczające, pięknie ilustrowane.
„Czytelniku – pisze Henri Caffarel – zapraszam cię, byś czytał te listy jako skierowane właśnie do ciebie. Życzę ci, aby przez ten czy inny list Duch Boży dotarł do ciebie z osobistym przesłaniem. Dlatego zapraszam cię, byś czytał je „sercem”, tym „sercem nowym”, o którym mowa u proroka Ezechiela. Pewne rzeczy można bowiem dobrze zrozumieć tylko sercem. Zachęcam cię do wewnętrznego wyciszenia, by mogło wybrzmieć w tobie w pełni echo tego, co szeptem powie ci Bo´g. Mo´dl się podczas lektury: prawdziwy sens rozważań o modlitwie uchwyci tylko ten, kto słuchając ich, jednocześnie się modli”.
Tyle Autor tytułem zachęty. Dopowiedzmy jeszcze, że niniejsza książka jest kontynuacją zbioru noszącego tytuł Sto listów o modlitwie. Co ważne, te listy nie wymagają lektury poprzednich, choć, co zaznacza Caffarel, zyskują wiele, gdy są czytane jako dopowiedzenie tamtych. Przynoszą jednak całkiem nowe pytania i całkiem nowe odpowiedzi. Najpewniej wielu z nas znajdzie tu nie tylko swoje wątpliwości, ale i wiele pożytecznych rad, dzięki którym modlitwa znów stanie się możliwa.
Jak powiedział William James, amerykański filozof i psycholog, „Sztuka mądrości polega na tym, by wiedzieć, co należy przeoczyć” – serii tych książek na pewno przeoczyć nie należy, a nawet nie wolno! Są w nich myśli zebrane w sposób zamierzony, tak, by poruszyć w nas to, co dobre, choć czasem głęboko ukryte, bo przecież „Nawet drobny deszcz wpływa na zieleń trawy. Podobnie nasze wewnętrzne krajobrazy ożywają pod wpływem dobrych myśli”.
Sięgnijmy zatem po te literackie perełki i wczytajmy się w słowa Dantego, Goethego, Twaina czy św. Katarzyny z Genui. Niech staną się inspiracją i mottem naszych działań.
Jak powiedział William James, amerykański filozof i psycholog, „Sztuka mądrości polega na tym, by wiedzieć, co należy przeoczyć” – serii tych książek na pewno przeoczyć nie należy, a nawet nie wolno! Są w nich myśli zebrane w sposób zamierzony, tak, by poruszyć w nas to, co dobre, choć czasem głęboko ukryte, bo przecież „Nawet drobny deszcz wpływa na zieleń trawy. Podobnie nasze wewnętrzne krajobrazy ożywają pod wpływem dobrych myśli”.
Sięgnijmy zatem po te literackie perełki i wczytajmy się w słowa Dantego, Goethego, Twaina czy św. Katarzyny z Genui. Niech staną się inspiracją i mottem naszych działań.
Jak powiedział William James, amerykański filozof i psycholog, „Sztuka mądrości polega na tym, by wiedzieć, co należy przeoczyć” – serii tych książek na pewno przeoczyć nie należy, a nawet nie wolno! Są w nich myśli zebrane w sposób zamierzony, tak, by poruszyć w nas to, co dobre, choć czasem głęboko ukryte, bo przecież „Nawet drobny deszcz wpływa na zieleń trawy. Podobnie nasze wewnętrzne krajobrazy ożywają pod wpływem dobrych myśli”.
Sięgnijmy zatem po te literackie perełki i wczytajmy się w słowa Dantego, Goethego, Twaina czy św. Katarzyny z Genui. Niech staną się inspiracją i mottem naszych działań.
Jak powiedział William James, amerykański filozof i psycholog, „Sztuka mądrości polega na tym, by wiedzieć, co należy przeoczyć” – serii tych książek na pewno przeoczyć nie należy, a nawet nie wolno! Są w nich myśli zebrane w sposób zamierzony, tak, by poruszyć w nas to, co dobre, choć czasem głęboko ukryte, bo przecież „Nawet drobny deszcz wpływa na zieleń trawy. Podobnie nasze wewnętrzne krajobrazy ożywają pod wpływem dobrych myśli”.
Sięgnijmy zatem po te literackie perełki i wczytajmy się w słowa Dantego, Goethego, Twaina czy św. Katarzyny z Genui. Niech staną się inspiracją i mottem naszych działań.
„Mój Ojcze, powierzam się Tobie” – tak modlił się bł. Karol de Foucauld. Któż z nas nie tęskni za tym, żeby jego życie było przepojone Bożą obecnością? Modlitewnik, który oddajemy do rąk Czytelników, powstał z myślą o tych wszystkich, którzy pragną przeżywać swoją codzienność w bliskości Boga. Zawiera propozycje modlitw znanych i nieznanych, starych i nowych, inspirujących do osobistej rozmowy z Bogiem. Czytelnik znajdzie w nim także propozycje rozważań różańcowych i Drogi Krzyżowej, informacje katechizmowe oraz obrzędy Mszy św. Wielką zaletą modlitewnika jest przejrzysty układ treści, czytelna czcionka i poręczny, mały format.
Wyraźne litery. Mały, kieszonkowy format. Bez problemu zmieści się w kieszeni, torebce.
Modlitewnik zawiera:
- podstawowe modlitwy (Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, akty strzeliste itd.) - „mały katechizm” (Dekalog, Przykazania kościelne, Główne prawdy wiary itd.) - jeden rachunek sumienia przed spowiedzią (ogólny) - obrzędy sakramentu pokuty - obrzędy Mszy świętej z Drugą modlitwą eucharystyczną - litanie - rozważania Drogi Krzyżowej i rozważania różańcowe - wybór modlitw starych i nowych, w różnych intencjach, różnych autorów - Godzinki - Gorzkie Żale
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętej Rity zanosić do Boga swe prośby.
Święta Rita pochodziła z okolic miasta Cascia w Italii. Choć pragnęła zostać mniszką, rodzice wydali ją za mąż. Po śmierci męża i synów podjęła decyzję o wstąpieniu do zakonu. Po śmierci zasłynęła wieloma cudami, stając się patronką spraw trudnych i problemów małżeńskich.
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego Antoniego zanosić do Boga swe prośby.
Święty Antoni z Padwy, doktor Kościoła, nazywany był za życia "młotem na heretyków". Nauczał teologii, zasłynął jako wybitny kaznodzieja, który gromadził ogromne tłumy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?