Ta wspaniała książka ma trzech głównych bohaterów. Don Camillo to wiejski proboszcz z Niziny Padańskiej, człowiek o wielkim sercu i trochę przyciężkiej pięści, stosujący dość oryginalne metody ewangelizacji swoich owieczek, z których znaczna część to komuniści. Prowadzi on nieustanną wojnę z wójtem Peppone, lokalnym przywódcą „czerwonych”, równie jak ksiądz nieustępliwym i porywczym. Nad sporami tych wrogów, którzy są jednocześnie na swój sposób przyjaciółmi, czuwa – z łagodnym uśmiechem – Chrystus Ukrzyżowany z głównego ołtarza miejscowego kościoła.
Książka nie jest zwykłym zapisem wrażeń z ponad dwudziestu lat pielgrzymowania autora do serca prawosławia-na górę Athos-i spotkań z mnichami.Ukazując dzień powszedni tysiącletnich klasztorów,odwiedzając eremitów i wioski mnichów,zaglądając do ich bibliotek,ogrodów,na cmentarze,austriacki dziennikarz,publicysta radiowy,znana postać ze świata polityki i mediów,wprowadza czytelnika w duchowość Świętej Góry.Jego refleksje,ilustrowane autorskimi fotografiami,pomogą każdemu odkryć w sobie potrzebę harmonii i prostoty,której doskonałym zaspokojeniem jest duchowość monastyczna.Książka okazała się sukcesem wydawniczym w Austrii.Przez 25 tygodni zajmowała czołowe miejsca na listach bestselerów w austriackich mediach.W wielu klasztorach-także na samym Athos-jest lekturą mnichów przy posiłkach.W marcu 2008 roku księgarze austriaccy przyznali książce tytuł "Złotej Księgi".
Trzytomowa Historia wierzeń i idei religijnych to jedno z najwybitniejszych i najchętniej czytanych dzieł z zakresu historii religii i religioznawstwa. Jego autor, rumuńskiego pochodzenia badacz, pisarz, eseista i wykładowca akademicki, Mircea Eliade (1907-1986), należy do grona najwybitniejszych umysłów ubiegłego stulecia w dziedzinie humanistyki. Książka ta jest próbą opisu, analizy i typologii religijnych obrazów świata oraz związanych z nimi wierzeń, sposobów wartościowania i zachowania człowieka w różnych kulturach. Jest w istocie fenomenologicznym poszukiwaniem śladów manifestacji sacrum w niewyczerpanym bogactwie form ekspresji religijnej na przestrzeni dziejów – od paleolitu po epokę nowożytną.
Książka zawiera obszerne materiały dodatkowe: bibliografię i literaturę uzupełniającą oraz cztery indeksy: 1) autorów współczesnych i postaci historycznych; 2) bogów, postaci biblijnych, mitologicznych i bohaterów utworów literackich; 3) nazw geograficznych i etnograficznych; 4) rzeczowy.
Tom III obejmuje zapoczątkowaną w tomie poprzednim historię Kościołów chrześcijańskich, rozdział poświecony religii, magii i tradycjom hermetycznym, historię islamu oraz rozdziały poświęcone mistyce muzułmańskiej, chrześcijańskiej i żydowskiej, a także rozdziały omawiające religie Eurazji i Tybetu.
28 września br. mija 50 lat od dnia konsekracji biskupiej Karola Wojtyły. Wydana z tej okazji książka zawiera opis drogi kapłańskiej i posługi biskupiej do chwili mianowania Karola Wojtyły arcybiskupem metropolitą krakowskim. Jednym z autorów jest bardzo blisko związany z przyszłym papieżem prof. Gabriel Turowski. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z uroczystego aktu konsekracji autorstwa Jana Babeckiego, który należał do tzw. „Środowiska” skupionego wokół ks. Karola Wojtyły. We wstępie do książki kardynał Stanisław Dziwisz wspomina swoje uczestnictwo w uroczystym akcie konsekracji.
Religie dawnych Chin
Braminizm i hinduizm
Budda i jemu współcześni
Celtowie, Germanowie, Trakowie i Geci
Judaizm wystawiony na próbę: od Apokalipsy do gloryfikacji Tory
Narodziny chrześcijaństwa
Zmierzch Bogów
Kolejna pozycja w serii "Legendy" to ilustrowany zbiór irlandzkich podań i baśni zwierający najpiękniejsze, bardzo starannie wybrane utwory, stanowiące klasykę gatunku. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie opowieści spisali tacy autorzy jak Carleton, lady Wilde czy Yeats. Wszystkie baśnie napisane są pięknym, stylizowanym językiem, oczarowują niepowtarzalnym klimatem Irlandii, jej kulturą i mądrością ludową. Jest to fascynująca lektura zarówno dla młodego, jak i dorosłego czytelnika.
Gordon Javier jest autorem wielu książek o języku i językoznawstwie oraz książek dla dzieci. Wydał także bogato ilustrowany zbiór legend szkockich pt. "Scottish Folk and Fairy Tales".
Cristina Mazzoni, z pochodzenia Włoszka, profesor literatur romańskich Uniwersytetu w Vermont (USA), obdarzona niezwykłą wyobraźnią autorka, a zarazem znakomita kucharka, zaprasza w swej krytycznoliterackiej podróży kulinarnej do „kosztowania, smakowania, rozgryzania i połykania” produktów i potraw pojawiających się w pismach świętych kobiet – od „świętych anorektyczek” żywiących się Eucharystią do gospodyń i matek, dla których kuchnia stanowi centrum domu. Ze szczególną uwagą traktuje swoje rodaczki (Katarzynę z Genui, Anielę z Foligno, Gemmę Galgani), ale w obszar zainteresowań włącza też: Niemki (Hildegardę z Bingen, Elżbietę z Schoenau, Małgorzatę Ebner), Francuzki (Małgorzatę Marię Alacoque, Teresę z Lisieux), Hiszpanki (Teresę z Ávila), postaci z Kościoła kolonialnej Ameryki Południowej (sor Juanę Inés de la Cruz), Anglii (Margery Kempe), a nawet Stanów Zjednoczonych (Elżbietę Seton – pierwsza kanonizowana osoba urodzona w USA).
Feministyczna perspektywa pozwala prześledzić związki między jedzeniem a sprawami wiary i odkryć w nich nowe smaki. Przepisy kulinarne, rady dotyczące gotowania i żywienia rodziny oraz wspólnoty, komentarze na temat miodu, przypraw, sałaty, ryb, sera czy jabłek mogą oferować, jak się okazuje, wielkie bogactwo strawy duchowej. Między żartem i anegdotą a hagiografią i egzegezą otrzymujemy w tej książce prawdziwą ucztę.
Kolejny tom z serii pielgrzymek papieskich, wydawanej od 1979 roku przez PAX. Niniejszy tom zawiera dokumentację podróży papieża Benedykta XVI do Niemiec (Kolonia i Bawaria), Hiszpanii (Walencja), Turcji, Brazylii i Austrii. Znaleźć tu można teksty wszystkich przemówień i homilii wygłoszonych przez Ojca Świętego podczas tych podróży. Książka opatrzona jest przedmową Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Kazimierza Nycza.
Ojciec prof. Edward Kaczyński jest dominikaninem, wybitnym teologiem i filozofem, rektorem Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu (Angelicum).
W pierwszej części książki omawia m.in. wybrane encykliki Jana Pawła II oraz przybliża jego stanowisko teologiczne wobec rozmaitych zjawisk i problemów współczesnych (zbrojne ingerencje humanitarne, manipulacje genetyczne, kształtowanie kultury). Część druga dotyczy już samej osoby Jana Pawła II i zawiera wspomnienia autora o papieżu oraz retrospektywę jego pontyfikatu. Książka przeznaczona dla studentów, wykładowców, nauczycieli i wszystkich osób zainteresowanych postacią Jana Pawła II oraz jego wkładem w losy Kościoła i świata w XX wieku.
Rodzina adopcyjna lub zastępcza to dla wielu dzieci jedyna szansa na uniknięcie długoletniego pobytu w sierocińcu. Tym formom opieki nad opuszczonymi dziećmi poświęca się dzisiaj coraz więcej osób. Wiążą się z tym jednak wielorakie trudności: prawne, organizacyjne, psychologiczne, wychowawcze, społeczne. Jak je rozpoznać i przezwyciężyć? Jak pomóc dziecku wyrosnąć na człowieka zdolnego do pracy i miłości? Jak sprawić, aby rodzina poszerzona o dziecko „przybyłe z daleka” stała się dla niego środowiskiem przyjaznym i dającym mocne oparcie? Na te i inne pytania odpowiada Guido Cattabeni - włoski lekarz i psycholog kliniczny, współpracownik stowarzyszeń rodzinnych i adopcyjno-opiekuńczych, autor wielu książek, artykułów i wykładów.
Książka jest praktycznym, atrakcyjnie ujętym poradnikiem, adresowanym głównie do rodziców adopcyjnych i zastępczych, osób zainteresowanych podjęciem takich form opieki nad dzieckiem, doradców rodzinnych, pedagogów, psychologów, nauczycieli, wychowawców, duszpasterzy. Wydanie polskie zostało poszerzone o wskazówki bibliograficzne oraz listę wybranych krajowych ośrodków adopcyjno-opiekuńczych.
Książka ukazała się w ramach serii „Wychowanie Bez Porażek”, przetłumaczył ją Paweł Borkowski.
Dziewięciotomowa Historia filozofii F. Coplestona uważana jest za najlepsze i najwszechstronniejsze opracowanie dziejów europejskiej myśli filozoficznej od starożytnych Greków po czasy współczesne. Pełni funkcję zarówno podręcznika akademickiego, jak i gruntownego wprowadzenia w dzieje filozofii przeznaczonego dla średnio wykształconego czytelnika.
Mircea Eliade
(1907–86) - Jeden z najwybitniejszych religioznawców ostatnich dekad, rumuński indolog, religioznawca, filozof kultury, eseista i pisarz; 1925–28 studiował na uniw. w Bukareszcie pod kierunkiem rum. filozofa N. Ionescu, 1928–32 — w Indiach (uniw. w Kalkucie i półroczny pobyt w aśramie), od 1933 prof. uniw. w Bukareszcie oraz wykładowca na wielu uniw. eur. (m.in. w Berlinie, Londynie, Bernie); 1938–42 wydawał czasopismo religiozn. „Zalmoxis”; 1940–44 był rum. attaché kulturalnym w Londynie, później w Lizbonie; 1945–55 na emigracji we Francji, od 1946 wykładowca w École Pratique des Hautes Études; od 1956 na stałe w Stanach Zjedn., gdzie od 1957 pełnił funkcję prof. religii na uniw. w Chicago. Jeden z czołowych religioznawców XX w., inicjator nurtu zajmującego się badaniem porównawczym fundamentalnych struktur i archetypów rel. manifestujących się w dziejach przez mity, symbole, rytuały i hierofanie. Zainspirowany przez teorię archetypów C.G. Junga, w poglądach na religię najbardziej zbliżony do R. Otto, N. Söderbloma oraz G. van der Leeuwa. W jego ujęciu religioznawstwo winno stosować 2 wzajemnie dopełniające się metody: fenomenologiczny opis struktur rel. (tzw. morfologia świętości) oraz metodę hist.-porównawczą (dialektyka sacrum i profanum); Eliade opowiadał się za antyredukcjonistycznym, antyewolucjonistycznym i holistycznym podejściem do religii; taki punkt widzenia na religię był związany z jego ogólną koncepcją człowieka, wg której człowiek jest istotą rel. (homo religiosus), czego korelatem obiektywnym jest istnienie sacrum jako nieredukowalnego jądra wszystkich fenomenów religijnych. Ważnym wkładem...
Coraz częściej opinią publiczną wstrząsają dochodzące ze szkół relacje o wypadkach dręczenia i szykanowania uczniów przez ich kolegów. Niemiecki pedagog i publicysta kompetentnie objaśnia szeroki kontekst zjawiska mobbingu, jego przyczyny społeczne i psychologiczne oraz wzory emocjonalne predestynujące uczniów do roli sprawcy, ofiary bądź biernego współuczestnika tego typu zachowań. Gebauer ukazuje mobbing jako zjawisko dynamiczne, obciążające zarówno uczniów, jak i nauczycieli i rodziców; jako sytuację, z którą można sobie poradzić tylko przy wspólnym zaangażowaniu wszystkich uczestników szkolnego procesu wychowawczego.
Po raz kolejny na życzenie czytelników wydajemy powieść Lloyda Douglasa "Wielki Rybak".
Powieść stanowi jakby dalszy ciąg "Szaty" tegoż autora, któremu udało się w sposób przemawiający do naszej wyobraźni ukazać moralny dylemat człowieka, który zaparłszy się Chrystusa potrafił jednak znaleźć w sobie siły, aby pozostać mu wiernym aż po męczeński kres.
"Książka niniejsza jest próbą czegoś, co kiedyś nazywało się "świecką teologią". Znaczy to, że autor nie jest profesjonalnym teologiem i zakłada, że tak samo rzecz się ma z większością jego czytelników. (...) Książka ma bardzo prostą budowę. Każdy rozdział jest swego rodzaju komentarzem do kolejnych sformułowań składu apostolskiego. (...) Wypowiada najważniejsze prawdy tej wiary i jest dobrym przewodnikiem po jej problemach. (...)"
((Z Wprowadzenia Autora)
Wydanie drugie! Rozgrywająca się współcześnie typowa historia rodzinna. Tajemnica sprzed lat wpływa na życie kilku pokoleń kobiet: tytułowej Leoty - starszej pani z ""charakterkiem"", jej despotycznej i zrzędliwej córki oraz spontanicznej, otwartej na ludzi wnuczki. W tej opowieści o samotności, braku porozumienia z najbliższymi i wielkiej tęsknocie za miłością czytelnik znajdzie żywo nakreślone postacie, sytuacje zabawne i tragiczne, niebłahe problemy i pytania znane z codziennego życia...
Niniejsza książka to światowy bestseller.
Dr Thomas Gordon lansuje - wynikającą z bogatego doświadczenia i praktyki - nową, skuteczną metodę pedagogiczną, posługującą się swoistą ideą rozwiązywania konfliktów powstających między rodzicami i dziećmi. Autor, krytykując dotychczasowe modele rozwiązywania konfliktów (oparte na błędnym schemacie "zwycięzca - pokonany"), proponuje stosowanie metody bez pokonanych.
Książka oferuje osobom uzaleznionym realną nadzieję na uwolnienie się od dręczącego je problemu. Autor w proponowanych przez siebie metodach odwołuje się nie tyle do woli, co do świadomości.
Drugie wydanie. W swej kolejnej książce T.Gordon zwraca sie przede wszystkim - choć nie wyłącznie - do nauczycieli. Nie jest to jednak typowy podręcznik metodyki. Autor wychodzi od stwierdzenia, że proces nauczania i uczenia się może przebiegać prawidłowo (a co za tym idzie: być skuteczny), jedynie gdy stosunki między nauczycielem a uczniami opierają się na wzajemnym poszanowaniu odrębności, życzliwości i zaufaniu, a także gdy obie strony nie są zbytnio zaabsorbowane dodatkowymi, nie związanymi z nauką problemami.
Reinhard Schiller, lekarz medycyny naturalnej jest zwolennikiem i konsekwentnym propagatorem medycyny św. Hildegardy z Bingen, dwunastowiecznej niemieckiej mistyczki i badaczki przyrody.
W swojej książce Schiller odwołuje się do odkryć św. Hildegardy i wielowiekowej tradycji stosowania w leczeniu m.in.. Ziół, zbóż, a nawet kamieni szlachetnych...
Podaje recepty na różne schorzenia i dolegliwości - od bólów głowy, placów poprzez choroby płuc do leczenia ran zewnętrznych o pooperacyjnych.
Autor z rodziną mieszka na małej farmie w Dolnej Bawarii, gdzie zajmuje się hodowlą owiec, pszczelarstwem, uprawą orkiszu i ziół, niezbędnych w leczeniu metodą Hildegardy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?