Jedenasty tom najśmieszniejszej serii od czasów „Dziennika cwaniaczka”! Andy i Terry mieszkają w stuczterdziestotrzypiętrowym domku na drzewie (mieli stutrzydziestopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: nawiedzony cmentarz, słowoplujkę, narzekalnię, ducha ducha ducha o imieniu Fredek, roboty udające się w podróż pośrubną oraz bar mleczno-rybny – pingwiny go uwielbiają! No, na co czekacie? Właźcie! Andy Griffiths pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne. Terry Denton pochodzi z Melbourne. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego – parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Andy i Terry mieszkają w stuczteropiętrowym domku na drzewie (mieli dziewięćdziesięciojednopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: sklep Skąpego Szczypana WSZYSTKO ZA DWA DOLARY, salon Szczupaka Szpanera WSZYSTKO ZA DWA MILIONY DOLARÓW, piętro głupich kapeluszy, niekończące się schody, sto niedźwiedzi, łąkę pełną kaczeńców, ptaszeńców i pomyleńców, pokój głębokich rozważań oraz Żartopis 2000™. No, na co czekacie? Właźcie! Ósmy tom najśmieszniejszej serii od czasów „Dziennika cwaniaczka”! Andy Griffiths pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne. Terry Denton pochodzi z Melbourne. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego – parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pucio wprowadza dzieci w świat mowy!Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami.Pucio zaprasza do wspólnej zabawy! Oglądajcie ilustracje i dotykajcie ich, odczytując zapisane na nich dźwięki. Powtarzajcie razem z dzieckiem gesty wykonywane przez Pucia (możecie pomóc maluchowi, kierując jego ręką). Wyraźnie intonujcie i zabarwiajcie emocjonalnie swoje wypowiedzi, bo to zwraca uwagę dziecka i zachęca je do naśladowania.Więcej wyrażeń dźwiękonaśladowczych, które są ważnym elementem rozwoju mowy, znajdziecie w książce "Pucio uczy się mówić".Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra - mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka "Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać". Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala.Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić "pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Na początku dziejów Ziemia była miejscem dzikim i niezbadanym, pełnym rozmaitych stworzeń. Ludzie musieli się mierzyć z wieloma niebezpieczeństwami. Wyobraź sobie tylko: dzikie zwierzęta, wygłodniali jaskiniowcy, siarczysty mróz, ciemne pieczary A za to nie było szpitali, lodówek i centralnego ogrzewania! Nic dziwnego, że przeżywało niewieluAle nie bój się, jesteśmy tu po to, żeby ci pomóc. Dzięki temu podręcznikowi przetrwania dasz sobie radę w jednej z najbardziej fascynujących i najgroźniejszych epok w historii. Uwaga, zaczynamy!Pierwszy tom serii. W przygotowaniu: "Jak przeżyć w starożytnym Rzymie" i "Jak przeżyć w średniowieczu". Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Daj się oczarować… „Jak zostać czarownicą” to seria stworzona dla wielbicieli Harry’ego Pottera! Minęło siedem lat, odkąd Cassie Morgan po raz ostatni widziała matkę. W okropnej szkole z internatem przy zdrowych zmysłach trzymają ją tylko marzenia o ucieczce oraz zakazane książki: z opowieściami o magicznym ludzie faerów. Czyżby historie, które Cassie brała dotąd za baśnie, mówiły prawdę? Dziewczynka przekona się o tym na własnej skórze, gdy postanowi odnaleźć zaginioną mamę i wyruszy w nieznane. Dzięki pomocy gadającego kota Montekiego dotrze do krewnej, o istnieniu której nie miała pojęcia – i to nie byle jakiej krewnej, gdyż ciotka Miranda należy do szacownego rodu czarownic: potężnych i tajemniczych strażniczek bezpieczeństwa ludzi! Brzmi dobrze? A to dopiero początek przygody! Cassie już niebawem odkryje, że wiedźmą nie można się urodzić… ale można nią zostać. Skye McKenna przyszła na świat w osadzie górniczej w Australii. Dorastała w atmosferze szacunku dla zwierząt i całej dzikiej przyrody. W poszukiwaniu przygód wyruszyła do Wielkiej Brytanii i pokochała tamtejsze krajobrazy. Obecnie mieszka w Szkocji… i jeśli właśnie nie czyta ani nie pisze, to najpewniej szuka pomysłów do swoich powieści pośród wzgórz i lasów. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Czy zastanawialiście się kiedyś, z ilu kolorów składa się świat? Trudno byłoby je policzyć, a co dopiero zmieścić w jednej książce! Dlatego wybraliśmy dziesięć najbardziej popularnych kolorów. Poznajcie je: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy, niebieski, zielony, brązowy i czarny.Oglądając tę wypełnioną szczegółami książkę, twórzcie swoje kolorowe opowiadania. Jak zacząć? Na przykład: biały miś w białej czapce podaje na obiad białego kalafiora... Albo: biała owca wypiła białe mleko i śpi pod stolikiem nakrytym białym obrusem Próbujcie wykorzystać jak najwięcej narysowanych elementów. Możecie też poszukać własnego sposobu na opowiadanie. Poza tym na każdej stronie ukryło się osiem psotnych myszy. Znajdźcie wszystkie i rozwiążcie zadania, które przygotowały. Udanej zabawy! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Czy kiedykolwiek mieliście ZŁY TYDZIEŃ?Antek Fert właśnie taki MA!Ledwie przetrwał PONIEDZIAŁEK, a już nadciąga WTOREK!Kot nadal nie wraca, prawdopodobnie porwany przez kosmitów. Tata zachowuje się bardziej obciachowo niż kiedykolwiek, a filmik z Antkiem niespodziewanie staje się wiralem! A kiedy jednego dnia mają się odbyć jednocześnie pokaz naukowy i robienie szkolnych zdjęć, to już wiadomo, że musi dojść do jeżącej włosy na głowie, mrożącej krew w żyłach katastrofy na epicką skalę!WTOREK jest do bani.Eva AmoresNajgorszy tydzień życia? Raczej NAJLEPSZA KSIĄŻKA EVER!Matt CosgroveJesteśmy bardzo rozczarowani naszymi rodzicamiDzieci Evy i MattaEva Amores jest graficzką i fotografką. Pracowała dla opery w Sydney i ABC. Pochodzi z Filipin, a do Australii przeprowadziła się w liceum. Lubi buty, podróże i jeszcze raz buty.Matt Cosgrove jest autorem i ilustratorem bestsellera "Macca the Alpaca" i serii "The Epic Fail Tales". Urodził się i wychował w zachodnim Sydney. Lubi czekoladę, unikanie ludzi i więcej czekolady.Eva i Matt poznali się dwadzieścia pięć lat temu na studiach, gdy przypadkiem pracowali nad projektem w tej samej grupie. Od tej pory nie przestają ze sobą współpracować. Mają na koncie dużo obiadów, ciast, bałaganu, błędów, wspomnień, złych decyzji odzieżowych i dwie prawdziwe istoty ludzkie, ale to jest ich druga wspólna książka.W czasach lockdownu, gdy na świecie zrobiło się trochę ponuro, mogli zająć się wypiekiem chleba albo nałogowym oglądaniem Netfliksa, ale nie - postanowili stworzyć cykl "Najgorszy tydzień życia". (Tak wyszło, sorki).Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Nasi przodkowie od zawsze snuli opowieści o magicznym ludzie: o wróżkach, krasnoludkach, duszkach czy chochlikach. Czarodziejskie istoty są jednak płochliwe i wolą pozostawać w ukryciu. Dzięki tej książce poznasz je dużo lepiej: te, które mieszkają w dziuplach, kopalniach, ludzkich domach, morskich falach a nawet w mrowiskach.Niełatwo wypatrzyć wróżkę, która sobie tego nie życzy. Trzeba zaglądać do kielichów kwiatów, w szczeliny skalne i pod czerwone kapelusze muchomorów. Wróżki są zmiennokształtne: często się przemieniają w konie, ptaki czy białe koty. A większość z nich prowadzi bezcielesne życie w równoległej rzeczywistości - zupełnie dla nas niewidoczna! Dostrzeżesz je, jeśli masz szczególny dar... albo dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu. Na przykład kątem oka podczas księżycowej nocy.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
WIELKIE SERCE MOŻE POMIEŚCIĆ NIESKOŃCZENIE WIELE MIŁOŚCI.Pati Miłorzeszek, wróżka wielkości paluszka, zawsze wiedziała, że jej nielubiana koleżanka Hela Trela w przyszłości przeobrazi się w upiora. Kiedy w lesie Wietrzyska wybucha upiorna gorączka, dziewczynka podejrzewa, że i Hela jest nią zarażona. Nie wiadomo tylko, dlaczego tę przedziwną chorobę otacza nimb tajemnicyKsiążka jest drugą częścią serii o przygodach Pati i innych leśnych wróżek.Cristal Snow (ur. 1975 r.) to człowiek orkiestra. W Finlandii znany jest jako muzyk, reżyser, aktor, prezenter telewizyjny, a ostatnio także autor książek dla dzieci. Wszechstronnie uzdolniony Snow uczył się twórczego pisania w Nowym Jorku i tworzył między innymi sztuki teatralne dla dzieci. Jego marzeniem było jednak napisanie dla nich książki. Pomysł na historię o wróżce Pati Miłorzeszek zrodził się w jego głowie już ponad piętnaście lat temu.Kati Vuorento (ur. 1973 r.) mieszka i pracuje w Helsinkach. Najwięcej inspiracji czerpie z przyrody i piękna otaczającego ją świata. Znana jest z tego, że narysowane jej delikatną kreską postaci książek są pełne życia i cieszą oko czytelników w każdym wieku.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W miasteczku rusza budowa garażu ze stacją obsługi pojazdów i myjnią. Na placu budowy pojawia się Jeep Budowniczy ze swoją liczną ekipą: Koparką, Walcem, Spychaczem, Żurawiem, Betoniarką i wieloma innymi specjalistami. Trzeba uporządkować teren, przesadzić drzewo, wylać fundamenty, postawić ściany, otynkować je, wreszcie odebrać budynek… Praca wre. Dzielnym maszynom niestraszne pogoda i trud, jednak inwestor jest bardzo wymagający, a uroczyste otwarcie przewidziane na święta. Czy zdążą na czas? „Rok na placu budowy” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Dwie dodatkowe są poświęcone prezentacji bohaterów i interaktywnej zabawie. W każdym miesiącu plac budowy się zmienia. Zapraszamy młodych fanów motoryzacji do śledzenia dokonań nietypowych budowniczych i kibicowania im. Książkę można oglądać godzinami. Dzięki szczegółowym obrazkom dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim doskonale się bawi. Artur Nowicki jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.
Wspaniała książka dla najmłodszych fanów motoryzacji!Jakie samochody pracują w mieście, a jakie na wsi? Co kryje w sobie wnętrze samochodu? Jakie pojazdy ścigają się po torze wyścigowym, a jakie pracują na placu budowy? Dlaczego w warsztacie samochodowym jest taki bałagan? Co robią samochody zimą, a co w lecie? Gdzie można spotkać najnowsze i najpiękniejsze modele samochodów? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące bogatego świata pojazdów dużych i małych znalazły się w tej niezwykłej książce narysowanej z humorem przez Artura Nowickiego."Opowiem ci, mamo, co robią auta" to znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Książka ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, a sztywne kartki pozwolą jej przetrwać wielokrotne przeglądanie.Artur Nowicki jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.Marcin Brykczyński - ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. Znany z odważnego podejścia do trudnych tematów, Marcin Brykczyński napisał "Skąd się biorą dzieci" oraz zbiór wierszowanych interpretacji encyklik papieskich "W każdym z nas są drzwi do nieba. Jan Paweł II nie tylko dla dzieci". Wiele publikacji tego autora ma charakter edukacyjny - "Liczydełko" zaznajamia z tajemnicami liczb, wiecznie głodny, zjadający literki potwór z "Alfabestii" uczy alfabetu. W "Naszej Księgarni" poeta wydał m.in. "Białego niedźwiedzia, czarną krowę" (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Dzięki tej książce: ·nauczysz się liczb, miar i różnych figur geometrycznych; ·będziesz wyciągać wnioski, porównywać elementy i rozwiązywać zadania; ·poznasz nowe słowa i rymowanki. Ten zabawny słownik obrazkowy przedstawia pojęcia liczb, miar i ilości w sposób humorystyczny i konkretny, a na dodatek w towarzystwie sympatycznych postaci ze świata Muminków. Oto pierwsza książka do nauki matematyki, pełna kolorowych ilustracji i radości odkrywania! Oryginalne rysunki autorstwa Tove Jansson sprawiają, że książeczka obrazkowa doskonale wzbogaci dziecięcą biblioteczkę. Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników. Oprócz cyklu o Muminkach Tove Jansson jest także autorką książek dla dorosłego odbiorcy. Nakładem Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” ukazały się dwie z nich: „Lato” i „Uczciwa oszustka”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Czwarty tom NOWEJ serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5! Anka, Piotrek i Jaga mieli dotąd wiele niesamowitych przygód (na przykład szukali naszyjnika mumii). Teraz jednak dołącza do nich Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej i pisze serię reportaży z miejsc, w których straszy. Czwórka detektywów jedzie zatem do nawiedzonego lasu pod Krakowem, gdyż tam lata temu – w dziwnych okolicznościach – zaginęła grupa studentów. Ale czy na pewno zaginęła? Czy las w Witkowicach rzeczywiście skrywa jakąś mroczną tajemnicę? I czy młody hydrolog, badaczka zjawisk paranormalnych oraz jej milczący towarzysz pomogą dzieciom w dotarciu do prawdy? „Detektywi z Tajemniczej 5” oraz „Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Znakiem rozpoznawczym obu serii o śledztwach Anki i Piotrka są: przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Marta Guzowska planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień – między innymi Złoty Pocisk, Czarny Kapelusz oraz Nagrodę Wielkiego Kalibru. „Detektywi z Tajemniczej 5” to jej pierwsza seria książek dla najmłodszych. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”. Asia Gwis – czasem graficzka, czasem ilustratorka. Chciała zostać baletnicą, ale na szczęście ukończyła grafikę i malarstwo w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych (po latach odkryła, że woli siedzieć, niż tańczyć). W godzinach pracy tworzy portrety pamięciowe bohaterów literackich, po godzinach bada podejrzane ślady złoczyńców znanych w kocim półświatku jako Wielka Piątka. Lubi lody, malarstwo flamandzkie i zagadki kryminalne. Kolekcjonuje absurdy, wspomnienia z podróży i kocie włosy. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jak narodziła się Atena?Kim byli bogowie z Olimpu?Dlaczego Odyseusz to mistrz forteli?Jakich dwanaście prac wykonał Herakles?Z jakiego powodu wybuchła wojna trojańska?Kto zabił Minotaura?Odkryj przygody bogów oraz herosów z mitologii greckiej i rzymskiej opowiedziane w formie komiksu - od powstania świata za sprawą Gai i Uranosa aż po założenie Rzymu przez Romulusa i Remusa.Książka zawiera ponad 20 komiksowych opowieści, drzewo genealogiczne bogów oraz dodatkowe informacje wyjaśniające realia, kontekst historyczny, nawiązania do mitów w sztuce czy we frazeologizmach.Sandrine Mirza - ukończyła historię na paryskiej Sorbonie oraz studia we Francuskim Instytucie Prasy. Przez lata pracowała we francuskich wydawnictwach. Jako autorka specjalizuje się w tematach dotyczących historii kultury, historii i cywilizacji.Clotka (właśc. Clotilde Szymanski) - francuska autorka komiksów oraz ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła paryską Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych. Współpracuje z wieloma znanymi francuskimi wydawnictwami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley, rzucony przez los do gimnazjum, gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami, które są wyższe, wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku, w którym pojawiają się i takie wpisy:Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie.Na szczęście Greg całkiem nieźle sobie radzi, nie tylko w szkole...Przekonuje do czytania nawet najbardziej opornych."USA TODAY"Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". W 2009 roku czasopismo "Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według "Time". Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jedyny w swoim rodzaju komiks ornitologiczny: mnóstwo wiedzy przyrodniczej i humor najwyższych lotów!Arlo jest geniuszem, ale bycie tatą to twardy orzech do zgryzienia (nawet dla wrony). Najpierw trzeba zbudować gniazdo, potem zacząć je remontować, a niedługo później od rana do wieczora zmieniać pieluchy trójce rozwrzeszczanych piskląt (nie, zaraz wronięta nie noszą pieluch). Och, Arlo jest taki skołowany i taki zmęczony! Nieprzespane noce, niekończące się lekcje latania, lęk przed drapieżnikami (sowami, lisami oraz ludźmi) nie idą jednak na marne. Marla i Arlo - chyba najlepsi rodzice w ptasim świecie - nie mają żadnych wątpliwości. Miłość ci wszystko wykracze!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jak to jest mieć okres? Co, jeśli krew zaplami mi ubranie? Kiedy muszę iść do lekarza? Czy miesiączki trzeba się wstydzić?W tym praktycznym poradniku znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania, przydatne informacje na temat cyklu i środków menstruacyjnych oraz mnóstwo szczerych i rzeczowych rad. Chella Quint walczy z przesądami i popularnymi mitami związanymi z miesiączkowaniem, żeby każdy mógł pozytywnie przeżywać swój okres.Dowiedz się, do czego jest zdolne twoje niesamowite ciało!Chella Quint - pisarka, artystka i projektantka, jedna z czołowych brytyjskich specjalistek do spraw menstruacji. Pomagała opracowywać lokalne i ogólnokrajowe strategie związane z edukacją i ubóstwem menstruacyjnym.W roku 2006 ukuła określenie "period positivity" ("okresopozytywność") i zainicjowała ruch mający na celu zwiększenie świadomości okresu. Stworzyła również Deklarację Okresopozytywności, aby pomóc innym w opracowywaniu strategii inkluzywnych związanych z menstruacją.Giovana Medeiros to brazylijska ilustratorka mieszkająca obecnie w Lizbonie. Tworzy głównie dla dzieci, w tym ilustracje do książek i czasopism, ale jej prace pojawiały się również na tekstyliach, w reklamie, grach i aplikacjach. Inspiruje się naturą, kobietami, życiem codziennym, literaturą i podróżami.Giovana bardzo żałuje, że kiedy dorastała, nie miała takiej książki jak "Wszystko o miesiączce". Pracując nad ilustracjami, wyobrażała sobie te wszystkie fajne dzieciaki, które będą ją czytać!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś jest bardzo zajęty! Jak każdy przedszkolak zadaje mnóstwo pytań, lubi fantazjować, szukać, sprawdzać i eksperymentować. Sam potrafi wymyślać sobie wspaniałe zabawy i wcale nie potrzebuje nowych zabawek - wystarczą przyjaciele, patyk lub kamyk! Feluś nigdy się nie nudzi, bo co dnia odkrywa otaczający go świat.Katarzyna Kozłowska - absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek z serii "Feluś i Gucio". Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą.Marianna Schoett - ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Cześć, jestem Robek. Marzę o latającym rowerze, ale na razie pracuję z Julkiem nad czymś prostszym – latającą deskorolką. Niestety loty próbne są ciągle nieudane… Do tego mam kłopot z tatą. Gdy wymyśla nowy wynalazek, dziwnie się zachowuje. Ostatnio przestał się odzywać, a z domu wychodzi tylko w nocy. Martwię się o niego… Grupka nastolatków przenosi się w czasie, aby sprawdzić, czy Mikołaj Kopernik dokonał swojego przełomowego odkrycia samodzielnie, czy… od kogoś ściągnął! Żeby wypełnić misję, zapiszą się do Akademii Krakowskiej, zatrudnią u Wita Stwosza, a nawet razem z Kopernikiem będą bronić Olsztyna przed Krzyżakami. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula. Bogato ilustrowana seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. W jedenastej części przeczytacie między innymi o nielegalnych książkach, a także o tym, dlaczego złamaną nogę trzeba było leczyć u kata i jak dawniej fałszowano pieniądze. Grażyna Bąkiewicz – historyczka, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść „O melba!” otrzymała I nagrodę IBBY – Książka Roku 2002. Dwie kolejne: „Stan podgorączkowy” (2003) i „Będę u Klary” (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. „Korniszonek” (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. „Muchy w butelce”, powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej „Srebrny kałamarz 2008”. „Ale historia… Mieszko, ty wikingu!” otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek. ArturNowicki – jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Sympatyczny detektyw Pozytywka, robiąc porządki w siedzibie swojej agencji detektywistycznej "Różowe okulary", odnalazł różne zapomniane przedmioty - pamiątki dawno już rozwiązanych zagadek. W tej właśnie, trzeciej z cyklu książce mali czytelnicy mogą prześledzić, jak sprytny detektyw rozwikłał kolejne trudne sprawy.Grzegorz Kasdepke - najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. "Kacperiada" czy "Horror! czyli skąd się biorą dzieci"). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci pierwszej dekady XXI wieku.Piotr Rychel - zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Współpracował z lokalnym wydaniem "Gazety Wyborczej", wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie serię podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich został wyróżniony przez PTWK w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2000). W latach 2004-2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem "Miś". Od wielu lat współpracuje ze "Świerszczykiem". Jest twórcą graficznego wizerunku detektywa Pozytywki, głównego bohatera bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke. Współautor (z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt. "O, ja cię! Smok w krawacie!" - Najlepszej Książki Dziecięcej "Przecinek i kropka" 2011 w konkursie Empiku. W wolnych chwilach jeździ na motorze.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?